DE BLOENIENmiEEK I SUPER MATZUDEN 1 KOUS „MARLENE" j I 95 ets. A. PARIVIEMTIER'S VRIJDAG 16 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BUITENLAND DE CIVIELE LIJST DES KONINGS. Verhoogd tot 12 millioen francs. De Belgische Kamer heeft in haar giste ren gehouden zitting met 94 tegen 65 stem men haar goedkeuring gehecht aan het wetsontwerp, waarbij de civiele lijst van den koning van België van 9,5 millioen op 12 millioen francs wordt gebracht; het pen sioen aan de koningin-weduwe Elisabeth, ten bedrage van 2 millioen francs per jaar, werd toegekend met 94 tegen 70 stemmen. In den loop van den namiddag werd het wetsontwerp met 95 tegen 43 stemmen ook door den Senaat aanvaard. De socialisten en de Fr.onters stemden tegen. (Een Belgische franc vertegenwoordigt de waarde van ongeveer 7 ct.). STAVISKY'S HOOGE PROTECTTfc. Hij werd steeds met rust gelaten. De parlementaire enquête-commissie in zake de zaak-Stavisky heeft een aantal hoogere politie-beambten verhoord. Allen waren het erover eens, dat Sta- visky zijn groote macht dankte aan zijn vrienden in politieke en parlementaire kringen. Een van de politie-mannen ver klaarde zelfs, dat hij gedwongen werd door zijn meerderen om een onderzoek naar een bedrog in een richting te voeren, welke tegen zijn eigen overtuiging in ging, omdat men zich in acht moest nemen voor zekere parlementsleden. Een andere getuige verklaarde, dat hij op d.e renbaan door den directeur van de ,.Volonté" werd verhinderd een bookmaker te arresteeren met de bedreiging, dat deze den toenmaligen minister-president Tar- dieu hiermede in kennis zou stellen. Deze getuige verklaarde verder, dat, toen hij een diefstal van 10 millioen in het casino van Juan-les-Pins had ontdekt, een van zijn meerderen, hem beval deze zaak te laten rusten aangezien twee ministers, die het district Juan-les-Pins vertegenwoordigden, zich met deze kwestie hadden bemoeid. ITALIË DE CONFERENTIE DER DRIE. Dollfuss en Gömbös blijven tot Zondag. Gistermorgen werden Dollfuss en Göm bös door koning Victor Emanuel achtereen volgens op het Quirinaal in audiëntie ont vangen. Vervolgens bood het Italiaansche koningspaar den beide minister-presidenten een lunch aan, waarbij o.a. ook aanzaten het kroonprinselijk paar, prinses Maria, Mussolini, de gezanten van Oostenrijk en Hongarije en de Italiaansche gezanten te Ween en en Boedapest. De eerste bespreking van drie is te vier uur in het Palazzo Venezia gehouden. Te Rome doen tal van geruchten de ron de, o.a. dat in den tekst der te verwachten overeenkomsten een politieke clausule zal worden opgenomen. Verder wordt er van gesproken, dat de Fransche, Duitsche en Engelsche regeering voortdurend op de hoogte van de onderhandelingen zullen worden gehouden. Ook meent men te we ten, dat Tsjecho-Slowakije bij de bespre kingen betrokken zal worden. Al deze geruchten zijn slechts ongemoti veerde vermoedens. Van Italiaansche zijde wordt verklaard, dat de economische onderhandelingen een gunstig verloop hebben en dat men de re sultaten met groot optimisme tegemoet ziet. In sommige kringen ziet men in de be sprekingen te Rome een politieke demon stratie van Italië ten gunste van Oostenrijk. Wat den economisch en kant van de zaak be treft, tracht Italië tot steun van Oostenrijk en Hongarije andere Europeesche kringen erg'j te betrekken. Daarom zullen de eco nomische besprekingen te Rome geenszins tot buitengewone overeenkomsten leiden. Er zullen pogingen gedaan worden den af zet voor den Hongaarschen landbouw en de Oostenrijksche industrie te vergrooten, waarbij Italië uit politieke overwegingen offers zal brengen, die gecompenseerd kun nen worden door een opleving van de ha ven van Triëst. Het vertrek van dr. Dollfuss en van Göm bös is eenige dagen uitgesteld. Zij zullen eerst in den nacht van Zaterdag op Zondag uit Rome vertrekken. DE BOMAANSLAG IN DE ST. PIETER. Hedenmorgen is voor de Romeinsche rechtbank het proces begonnen betreffende den bomaanslag welke 't vorig jaar in het voorportaal van de St. Pieter werd ge pleegd. De daders waren, zooals men weet, anti-fascisten. MGR. KAAS BLIJFT VOOR GOED TE ROME. De „Osservatore Romano" meldt, dat mgr. Kaas door paus Pius XI is benoemd tot wer kelijk protonotarius. Naar men weet, vertoeft mgr. Kaas, die tot dusver den titel van eere-protonotarius droeg, reeds bijna sedert een jaar te Rome. Zijn benoeming in het college der protona- tarii, waarvan de Duitsche prelaat Wilpert voorzitter is, laat de conclusie toe, dat mgr. Kaas voorgoed te Rome zal blijven. (Mgr. Kaas was tot kort na de invoering van het nationaal-socialistische bewind lei der van de sindsdien ontbonden Centrum partij). DE STAKINGSBEWEGING IN SPANJE. De bladen verschijnen weer. De Spaansche minister van binnenland- sche zaken deelt mede, dat gisteren alle dagbladen te Madrid weer zouden verschij nen, aangezien de socialistische typografen bond de staking officieel heeft opgeheven. Alleen het personeel van de „A.B.C." blijft verder staken, hetgeen dit blad echter niet zal beletten toch te verschijnen, aan gezien het stakende personeel reeds door ongeorganiseerden is vervangen. De overige stakingen duren ongewijzigd voort en het gevaar bestaat, dat ook de kell- ners het werk zullen neerleggen, evenals de arbeiders in de kleeding-industrie. Gisternacht demonstreerden arbeiders te Madrid voor een sociëteitsgebouw, waar van de vensters met steenen werden inge worpen. De politie kon in korten tijd de orde her stellen, waarbij één politieagent werd ge wond. De burgemeester van Malaga heeft den minister van binnenlandsche zaken om strenge buitengewone maatregelen ge vraagd ter onderdrukking van de overval len en pogingen tot berooving, welke te Ma laga herhaaldelijk plaats vonden. In het dorp Banos ontplofte in de kerk een bom, waardoor het altaar werd ver nield. Te Satander verspreidden syndicalisten strooibiljetten, waarin werd opgewekt tot een revolutionnaire algemeene staking. Ook het spoorwegpersoneel werd tot sta king aangezet. Wederom zijn verscheidene personen gearresteerd. De bakkerspatroons te Bilbao hebben aangekondigd, dat zij tot sluiting zullen overgaan, aangezien geen overeenkomst tot stand is gekomen met betrekking tot de verhooging van de broodprijzen. BUITENL. BERICHTEN DE ONTPLOFFING IN SAN SALVADOR. Ruim 300 slachtoffers. Een communiqué der regeering van San Salvador meldt, dat het aantal slachtoffers van de dynamietontploffing bedraagt: 150 dooden, 100 zwaar gewonden, 50 licht ge wonden en 20 vermisten. Er zijn ook vreemdelingen onder. Lloyds meldt, nader, dat in verband met de brand de haven van La Libertad ge durende drie dagen gesloten zal worden. Voorts dat er ook een pakhuis in vlammen is opgegaan met 10.000 balen koffie. CYCLOON TEISTERT QUEENSLAND. Minstens 50 dooden. Uit Brisbane wordt gemeld: Bij een cy cloon, heviger dan men in Noord-Quens- land ooit heeft gekend, zijn minstens vijftig personen omgekomen. Bovendien zijn er nog tien vermisten. Tusschen Brisbane en Kaap York zijn drie schepen vergaan; twee er van zijn met hun geheele bemanning van twintig koppen in de diepte verdwenen. Verscheiden kleine booten worden vermist. Men vreest, dat ook zij zijn vergaan. CHINEESCH SCHIP IN EEN STORM VERGAAN. Bijna 90 slachtoffers. Een Chineesche stoomboot, die Dinsdag van Foetsjau was vertrokken met bestem ming naar Sjanghai, blijkt, tijdens een he- vigen storm te zijn vergaan. Bij 'de ramp zijn 88 personen om het leven gekomen. BIJEN IN IJS VERPAKT VERZONDEN. Een bekend Australisch ymker, de heer W. S. Abraham, heeft over een afstand van 400 mijl 11.500.000 bijen verzonden, die be stemd waren voor een streek met veel ooft bouw in Nieuw Zuid Wales. De bijen, die uitstekend over zijn gekomen, waren ver pakt in doozen gevuld met zaagsel en deze doozen waren omgeven door ongeveer 1000 K.G. ijs. Men moest tot dit bijzondere transport van circa 250 korven overgaan, omdat van de bloesems in de streek waar de bijen eerst hun verblijf hadden niets terecht was gekomen en het dringend noodzakelijk was voor de bijen een nieuw operatiegebied te vinden. De heer Abraham, die voor het alternatief stond de bijen onderweg kunstmatig te voe den of groote verliezen te lijden door sterf te onder de bijen tijden 't transport tenge volge van te veel warmte, heeft dit vraag stuk opgelost door de bijen zeer koel te houden, zoodat zij, daar de bijen geen warmteverlies hadden, vrijwel geen Voed sel behoefden. De verzending in ijs is een zeer goede oplossing gebleken. De bijen, die in uitstekenden toestand aankwamen, be gonnen direct hun werkzaam leven in de vruchtenboomgaarden. rUIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII B GEDURENDE 8 I als EXTRA RECLAME onze van f 1.25 voor SpeciaalWol-enTricotmagazijn BREESTRAAT 128, TEL. 1936 HsSIUIMIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIl Ach... eindelijk... daar komt Harry aangevlo gen. (Wcite Welt). CENTRALE RAAD R.K. VOLKSBOND. De Centrale Raad van den Nederlandschen Roomsch Kath. Volksbond houdt een algem. vergadering op Maandag 7 Mei des mor gens half elf uur in het Café Restaurant ,.Tivoli", Coolsingel 53, Rotterdam. Punten van behandeling zijn: 1. Opening der vergadering en mededee- lingen door den voorzitter. 2. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. 3. Verslag van den Secretaris over de werk zaamheden van het Centraal Bestuur, waarbij gelegenheid tot bespreking van het beleid van het Centraal Bestuur. 4. Behan deling 'en goedkeuring van het financieel verslag over 1933. 5. Benoeming van een Ld voor de Commissie van verificateurs. 6. Be handeling van de begrooting voor 1934. 7. Verkiezing van drie leden in het Centraal Bestuur wegens periodieke aftreding van de heeren: P. Dekker, Th. J. H. Nouwens en L. H. v. Rooyen. Deze heeren stellen zich herkiesbaar. Candidaten kunhen schrifte lijk worden gesteld tot uiterlijk Dinsdag 3 April a.s. 8. Verkiezing voorzitter. Cumulatie van inkomen. Voorstellen door de afdeelingen inge diend: 9. De afdeeling Enkhuizen stelt den Centralen Raad voor te besluiten dat cumulatie van inkomen, indien dit binnen het raam van den R. K. Volksbond nog voor komt, niet te laten voortbestaan, en te be palen dat de gesalarieerde bestuurders, die tevens nog een nevenbetrekking hebben, die door een ander kan worden verricht, moeten deze nevenbetrekking opzeggen. Zoo dit niet mogelijk of voor de organisatie niet gewenscht is, van het geldelijk inko men hiervan 40 pet. af te staan aan den R. K. Volksbond. Toelichting: Het komt de afdeeling niet gewenscht voor, gezien de positie der werk nemers, dat de gesalarieerde bestuurders, die uit hoofde hunner ambt, door den bond een inkomen genieten, welke hun een be hoorlijk bestaan oplevert, daarnaast nog functies bekleeden, welke wellicht aan werknemers de mogelijkheid bieden, geheel of gedeeltelijk in hun behoeften te voor zien. In gevallen waar dit niet gaat, lijkt het ons niet in strijd met rechtvaardigheid, wanneer dan een gedeelte dezer inkomsten komen in de Bondskas, immers het alge meen cijfer van verdiensten daalt, zoodat het wel wat pijnlijk wordt, indien niette genstaande dat, onze bestuurders daqr geen rekening mee houden. Prae-advies. Ook het Centraal Bestuur is tegen onnoodige cumulaties van betrek kingen en functies. Evenals de voorstellers is het echter van oordeel, dat er omstan digheden kunnen zijn, dat de gesalarieer de bestuurders omwille van het belang der organisatie en ook vooral dat der leden meerdere functies moeten aanvaarden. De vergoeding voor de meerdere arbeid, daaraan verbonden voor den betrokkene, komt hem rechtvaardigheidshalve persoon lijk toe. Het C. B. ontraadt dan ook aanne ming van dit voorstel. 10a. De afdeeling Naaldwijk stelt voor om te komen tot contributieverlaging. Toe lichting: Reden van dit voorstel is, dat over het algemeen de loonen zijn gedaald en de groote werkloosheid blijft heerschen, zoodat het voor vele moeite kost lid te kun nen blijven. Gezien het verplicht lidmaat schap bestaat is het voor velen nog zwaar der de contributie te betalen. Tevens zou het verlagen van de contributie een mid del kunnen zijn om meer leden te winnen. Mocht het eventueel te bezwaarlijk zijn een verlaging, dan zou een reductie op de con tributie voor de georganiseerden, die lid zijn van een vakafdeeling, te accepteeren zijn. b. Ook de afdeeling Wieringen doet het voorstel de contributie te verlagen. Toe lichting: Door den slechten loonstandaard, welke er op het oogenblik overal bestaat en nog steeds slechter wordt, zag de afdee ling Wieringen de contributie teruggebracht van 1.24 op 1.per lid en per jaar. Prae-advies. Beide afdeelingen motivee- ren hun voorstel op de werkloosheid of ver minderd inkomen der leden. Wil dus een contributieverlaging in die richting eenig effect hebben dan is bij lange na de verla ging door Wieringen voorgesteld niet vol doende. Deze verlaging beteekent immers nog geen halve cent per week en per lid. Voor het Centraal Bestuur beteekent de voorgestelde verlaging een verminderd in komen van tenminste 7500.Om het budget dan weer in evenwicht te brengen zouden minstens twee gesalarieerden moe ten worden ontslagen en dit in een tijd dat er juist zooveel werk geleverd moet worden o.m. voor de werkloozen. Hiermede zou men deze laatsten al een heel slechte dienst bewijzen. Bovendien zou onze bond terug vallen in de toestand van vóór de districts- indeeling en hij zou vooral in dezen tijd veel aan kracht en invloed moeten prijsge ven. De voorstellen zijn dan ook niet te aanvaarden. Stichting van een Gemeenschaps oord. 11. De afdeeling Rotterdam doet het volgende voorstel: Het Centraal Bestuur verzoekt aan het bestuur van het R. K. Werkliedenverbond in onderhandeling te willen treden met de Stichting „R. K. Ge meenschapsoord" te Utrecht, teneinde te komen tot een planmatige en doelmatige ontwikkeling der jeugdige R. K. Werkloo zen en dringe bij het Verbondsbestuur er op aan, dat dit aan deze Stichting ook fi- nancieele steun zal verleenen. Toelichting: In een beschrijving in de „Maasbode" van September 1933 komt vooral tot uiting het bouwen van een ge meenschapsoord. Bedoeld wordt een hoofd gebouw met daarom heen verschillende ge zinshuisjes waar voor een matige prijs de arbeiders hun v5cantie kunnen doorbren gen, het hoofdgebouw is hoofdzakelijk be stemd om sociale en cultureele vergaderin gen, mede jeugdsamenkomsten te houden. Dus de jeugdige werkloozen werken hier aan een stuk werk dat in hoofdzaak ten- dienste komt van de arbeidersgemeen schap. De ontwikkeling van deze jeugdige werkloozen gaat ook verder als bij andere werkkampen waarin hoofdzaak grondwerk verricht wordt, terwijl hier onder leiding van een bekwaam architect n.l. den heer Maas, het geheel van verschillende bouw werken van het grondwerk tot de kap wordt meegemaakt, hetgeen een algeheele ontwikkeling van de jeugd tengevolge heeft, dat b.v. voor jeugdige Bouwvakar beiders van zeer veel nut is, vooral omdat ze weten iets te maken wat henzelf en-hun medearbeiders van groote dienst kan zijn. Ook zullen op gezette tijden door ver schillende intellectueelen lezingen gehou den worden op Godsdienstig, cultureel cn maatschappelijk gebied. Reden waarom de afd. Rotterdam van den R. K. Volksbond het noodig oordeelde, dat dit voorstel bij den Centralen Raad in behandeling komt. Prae-advies: Wij zijn bereid om deze aangelegenheid met het Verbondsbestuur te bespreken. De dubbel-uitgetrokkenen. 12. De afdeeling Sassenheim stelt den Centralen Raad voor om het Centraal Be stuur opdracht te geven, stappen te doen bij den Minister van sociale zaken of bij de desbetreffende instanties om wijziging te verkrijgen in de steunregeling voor werk loozen voor wat betreft de z.g.n. dubbel- uitgetrokkenen ongedaan te maken; in het bijzonder voor de bollenstreek. Toelichting: Het wil de afd. Sassenheim voorkomen, dat in steunregeling het begrip dubbel-uitgetrokkenen iedere redelijke grond mist. Immers wanneer men 26 weken werkloos is geweest dan is een vermeerde ring van steun redelijker en beter op zijn plaats dan vermindering. Vervolgens: het motief waarop het is ingesteld, om n.l. een stimulans te zijn voor de desbetreffende persoon om werk te zoeken. Maar dan moet toch werk te vinden zijn. Doch juist door de Regeeringsmaatregelen omtrent de sa neering van het bloembollenbedrijf, is er voor enkele duizenden bloemistarbeiders geen emplooy meer mogelijk. Bovendien is de Bollenstreek alhoewel tot het platte land behoorend een streek, die door a'e welvaart van voorheen, buitengewoon heeft bijgedragen om het levenspeil op te voeren, die welhaast even duur is, als het leven in de stad. Zoo is ook het stelsel van dubbel-uitge trokkenen voor die georganiseerde steun trekkers, die één of geen kinderen hebben, een nadeel en achterstelling bij de onge organiseerden daar het kleine voordeel niet opweegt tegen de contributie welke men betaalt en alzoo velen hunner met tegenzin georganiseerd zijn. Redenen waarom de afd. Sassenheim met de meeste klem alles in het werk wil stel len, om hierin verandering te brengen. Prae-advies. Dit standpunt wordt door het Centraal Bestuur in het algemeen on derschreven. Wij ontveinzen daarbij ech ter niet de moeilijkheden om tot de voor gestelde wijziging te komen. Wij zijn gaar ne bereid over deze zaak nogmaals in over leg te treden met het Verbondsbestuur. 13. De afdeeling Zaandam stelt voor: a. over te gaan tot instelling van een informa tiebureau voor leden van den Ned. R. K. Volksbond. Toelichting: Het bezitten van een infor matiebureau waar zoowel personen als over instellingen enz. advies kan worden inge wonnen. Lijkt ons vooral in dezen tijd van groot belang. Het is tevens een goede ge legenheid om over bepaalde personen waarvan dit noodig wordt geacht, inlich tingen te verkrijgen op allerlei terrein. Wij zouden dit informatiebureau willen aan wenden voor het bestrijden van fascistische en communistische elementen als ook voor nieuwe ingekomen personen welke onbe- kenr zijn, voor contributie-zwendelaars enz. enz. Prae-advies. Onze Adviesburaeux voor zien gedeeltelijk in wat de afdeeling voor stelt. Het overige n.l. informaties over per sonen, die schadelijk zijn, dienen plaatse lijk verzameld en verstrekt te worden. b. De Centrale Raad ga over tot het stichten van een vacantie-oord-fonds. Toe lichting acht de afdeeling overbodig. Frae-advies: Een dergelijk voorstel aldus geformuleerd en zonder eenige toelichting is voor praeadvies niet vatbaar. 14. De afdeeling Zwijndrecht stelt voor: De Centrale Raad drage het Centraal Be stuur op maatregelen te treffen om bij het aannemen van nieuwe leden door vakorga nisaties de besturen van de betrokken vak organisaties en standsorganisatie met elkaar in overleg treden alvorens tot aanneming over te gaan. Toelichting: Een persoon (werkloos) zal zich aanmelden lid te worden van de standsorganisatie. Hij wordt niet geaccep teerd om de een of andere wettige rede nen. Die persoon krijgt voor eenige weken werk, organiseert zich in een vakorganisa tie en is dan als zoodanig toch lid van de standsorganisatie. Indien overleg wordt ge pleegd tusschen de besturen van vak- en standsorganisatie kan zooiets niet gebeuren. Nu echter gebeurt dat wel. Prae-advies: Het treffen van maatregelen als bedoeld bij dit voorstel heeft onze volle sympathie. Gebiedend voorschrijven kun nen wij echter niet. De medewerking der vakorganisaties en dan allereerst ter plaat se is onontbeerlijk. Wij zouden dan ook willen adviseeren plaalselijk met de vak- afdeelingen maatregelen te treffen. 15. Rondvraag en sluiting. UIT DE OMGEVING LISSE. Bloembollencultuur. Gisteravond hield de afdeeling Lisse van de Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur een ver gadering op de groote bovenachterzaal van het hotel „De Witte Zwaan", onder voorzit terschap van den heer A. Verduyn Jr. De opkomst hadden we, gezien twee o.i. zeer actueele punten der agenda, n.l. „Bespre king betreffende de groote Tentoonstel ling" en „Behandeling van den beschrij vingsbrief voor de 173e Algemeene Verga dering" grooter verwacht. De voorzitter sprak in zijn openingswoord de vergade ring als volgt toe: Tot zijn spijt kon spr. de vooruitzichten voor de zaken niet gunstig aanzien; de groote belemmeringen die den uitvoer van onze bloembollen ondervindt en die bo venmate vermeerderd wordt door de hooge stand van onze valuta tegenover de valu ta's van verreweg het grootste gedeelte van c.nze afnemers, maakt dat de uitvoer in plaats van grooter nog kleiner dreigt te worden als in 1933, terwijl door de ingrij pende saneering veel kleinere bedrijven zoodanig moesten inkrimpen, dat ze geen bestaan meer kunnen opleveren. Eene vergrooting van den uitvoer en daarmede gepaard gaande eene uitbreiding vooral van die kleinere bedrijven is daar om dringend noodig. Het is zeer moeilijk te beoordeelen of eon devaluatie van den gulden voor ons land in het algemeen voordeelig is, doch zeker is het, dat die devaluatie voor den uitvoer van onze bloembollen zeer noodzakelijk is; ons artikel wordt door den duren gulden te duur voor de meeste landen; daarom kan voor datgene wat verkocht wordt slechts prijzen bereikt worden, waarvan hoogstens droog brood overschiet. Bovendien is het gevolg van de hooge va luta een steeds grooter wordenden concur rentie voor de bloembollen, doordat het buitenland zich nu op de teelt van andere bloemen en ook wel van bloembollen gaat toeleggen, zoodat ons artikel langzaam maar zeker verdrongen wordt. Zooals het bestuur wel verwachtte, is de opkomst van deze vergadering niet zoo groot als die in de vorige vergaderingen toen er nog millioenen in de lucht hingen; het bestuur stelt daarom zeer op prijs, dat u aan onzen oproep gevolg gegeven heeft en verklaar ik hiermede de vergadering ge opend. De notulen werden hierna door den se cretaris, den heer A. Th. v. Werkhoven, voorgelezen en zonder aanmerkingen vast gesteld. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de P.T.T., houdende de mededeeling dat op een desbetreffend ver zoek om, voor hen, die ten Zuiden van de Engelbrug wonen, aansluiting te krijgen aan het Telefoonnet Lisse, afwijzend was beschikt, zoodat deze blijven resorteeren onder het rayon Sassenheim. Inzake de be spreking betreffende de groote Tentoon stelling deelde de voorzitter mede, dat een van de vijf benoemde commissieleden zijn benoeming niet had aangenomen. Hij gaf hierna het woord aan den heer J. Berbee Gz., voorzitter der commissie, die op zeer duidelijke wijze uiteenzette wat door de commissie was verricht in 't algemeen en ook wat men had gedacht over hetgeen de afdeeling Lisse zal te berde brengen. Hij somde het aantal bollen op, dat de afdee ling daar kan planten en wel Hyacinthen 9300, Vroege Dubbele en Enkele Tulpen 24.900; Mendel tulpen 4800; Late Tulpen 3000 en Narcissen 3600. In de soorten weid door de vergadering wijziging voorgesteld, waarmee de commissie rekening zal hou den. Op een desbetreffende vraag, of de bollen daar mogen uitgroeien werd beves tigend geantwoord. Namens het bestuur stelde de voorzitter voor, dat, nu de heer J. W. A. Lefeber tot hoofdbestuurslid is ge kozen, de heer K. J. Grullemans tot afge vaardigde naar de Algemeene Vergadering te benoemen, waarmee de vergadering ac- coord ging. Hierna kwam de Beschrijvings brief voor de vergadering in behandeling. Het voornaamste punt, zei de voorzitter, is de rekening en verantwoording van den penningmeester. Die rekening sluit met een nadeelig saldo van 2304. De voorzitter spoorde de aanwezigen, aan in verband met het actueele onder-werp de Algemeene Ver gadering te 9li de rondvraag be sprak de he*r de Gr-saf plan om ook op de groote Tentoonstelling oude platen

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6