GEMAAKTE GOEDEREN REGLAME BUITENGEWONE RECLAME-VERKOOP VRïJDAG 16 MAART 1934 de leidsche courant DERDE BLAD - PAG. 11 BIJ WAALS WERKEN PRIMA COUPEURS EN COUPEUSES. BIJ WAALS WORDT UITSLUITEND OP DE ALLERMODERNSTE MACHINES GEFABRICEERD. BIJ WAALS ZIJT U DAN OOK VOLKOMEN ZEKER VAN UITMUNTENDE MODELLEN EN KWALITEITEN. GEDURENDE EEN WEEK TEGEN ZEER BEDUIDEND EXTRA VERLAAGDE PRIJZEN. HEEREN OVERHEMDEN - BEDRIJFSKLEEDING SCHORTEN - LINGERIE LAKENS en SLOOPEN BEZICHTIG DE SPECIALE ETALAGES HAARLEMMERSTRAAT I30-S3S LEIDEN NOORD WIJK. Werklooze meisjes. Naar wij van de zijde van de gemeentelijke arbeidsbeurs vernemen komen voortdurend aanvragen in voor vrouwelijk personeel, terwijl het aantal ingeschreven meisjes, tengevolge van de verschillende plaatsingen zeer is geslonken, zoodat in een nabije toekomst aan de aanvragen niet meer zal kunnen worden voldaan. Werklooze meisjes wor den daarom dringend aangeraden zich bij de arbeidsbemiddeling te laten inschrijven. Verhooging riool-belasting. Burge meester en Wethouders zijn voornemens aan den raad in zijn eerstvolgende vergade ring voor te stellen een nieuw beduidend verhoogd tarief voor de rioolbelasting, dat zal gvebaseerd zijn op de huurwaarde vol gens de Grondbelasting. Vergunning. Door B. en W. is vergun ning verleend aan de firma Wassenaar voor het stichten van een zuivelbedrijf aan den Boerenburgerweg. De Rembrandtweg. Naar wij verne men adviseeren B. en W. afwijzend op een verzoek aan den raad van een aantal be woners van den Rembrandtweg om tegel voetpaden langs dien weg aan te leggen. Het kampeeren in het Langeveld. Naar wij vernemen is bij B. en W. in voor bereiding een regeling betreffende het kampeeren, dat de laatste jaren ook in het Langeveld zeer is toegenomen. RIJNSBURG. Tuinbouw. Er is nog redelijke vraag voor de verschillende winterproducten met als gevolg hiervan bevredigende prijzen. Na een kleine inzinking zijn de uien weer iets in prijs opgeloopen en wordt thans van 1.902.20 per 100 kg. betaald voor goede kwaliteit. Roodekool wordt schaarscher en gaat mede hierdoor in prijs naar boven;' lste kwaliteit wordt verkocht voor 11.20 13.00. Ook voor gele kool goede vraag met een prijs van 10.5011.40. Wasch- peen gaat als steeds goed weg, zelfs met nog oploopende prijzen varieerend in de eerste kwaliteiL van 5.106.80 per 100 kg., knolselderie wordt betaald met f 4.10 5.40 in de eerste soort. Boerenkool per kist van 0.250.35. WASSENAAR. Auto-misère. Bij het oversteken van den rijweg aan den Deijl, werd de fietsen de O. uit Den Haag aangereden door de auto, bestuurd door H. uit Amsterdam, waarbij hij tegen den grond \yerd geslin gerd en een verwonding aan het oor op liep. Dr. Hubbeling verleende de eerste hulp, waarna O. per ziekenauto naar zijn woning is gebracht. De zeswielige vrachtauto, bestuurd door P. uit Scheemda, slipte op den Rijks straatweg, nabij de Kerkeboschlaan, en werd ernstig beschadigd. P. zat in de cabi ne beklemd, maar liep geen letsel op. ZILK. Verbouwing stopgezet. Aangezien de aannemer B. te Hillegom aan B. en W. de zer gemeente geen vergunning heeft aan gevraagd voor het verbouwen van de wo ning van den her v. H. alhier, is de ver bouwing door de politie stopgezet. B. zal nu eerst de desbetreffende voor schriften der bouwverordening in acht moeten nemen alvorens verder te gaan met de werkzaamheden. Men doet verstandig ook by eventueele verbouwingen enz. zich eerst tot B. en W. te wenden om eene vergunning. Moedercursus. De nog pas opgerichte moedercursus mag zich in een groote be langstelling der huismoeders verheugen, daar momenteel ongeveer 30 moeders, aan de pas begonnen cursus deelnemen. Een mooi begin. feuilleton. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 47) Roerloos staarde Anne naar de bloemen. Ze sprak niet en ze was bleek. Toen John zyn hand door haar arm stak, liet ze het zonder verzet toe. Ze had een gevoel alsof ze een teer sprookjesland was binnengetreden en de lichtste ademtocht de betoovering zou kunnen verbreken. Ze stond nog onbe weeglijk te kijken, toen iemand haar naam riep. „Anne! Lieve deugd! Anne!" Anne ontwaakte met een schok uit haar zoet gedroom. Terwijl John's hand uit haar arm gleed, keerde ze zich van het lief lijke schouwspel af en bevond zich van aangezicht tot aangezicht met.... Aurora Fairlie; Aurora, vierkant en robuust, met een vuurrood gezicht en haar jagershoed je naar achteren op haar hoofd gescho venblazend van de warmte in haar ruig tweed costuum. Ze was niet alleen. Een heer van mid delbaren leeftijd, met een van rimpels doorploegd, intelligent gezicht; een magere dame, even oud ongeveer als de man, met iets vermoeid en lusteloos in haar uiter lijk en manieren, in een japon van grijs georgette met struisveeren versierd; en een blonde bakvisch van een jaar of ze ventien, blootshoofds, in een luchtige blauwe zomerjurk, stonden om Aurora heen en hoorden blijkbaar bij haar. Alle drie keken naar Anne en herkenden haar. VOORHOUT. Coöperatieve Boerenleenbank. De tra ditie getrouw, wordt hoffelijkheidshalve de Algemeene Jaarvergadering door den Voor zitter van den Raad van Toezicht, den Wel- Ed. Heer H. A. G. Bots, alhier voorgezeten. Te or jveer 8 uur valt de hamer en be gint de voorzitter zijn openingswoord met allereerst alle aanwezige leden, die in zeer ruime mate (103) aan de oproep om ter ver gadering te komen, hadden gehoor gege ven, een hartelijk woord van welkom toe te roepen. Spreker vervolgt met te zeggen, dat het hem aangenamer zou geweest zijn, indien hij, in deze algemeene jaarvergade ring had mogen constateeren, dat over het afgeloopen jaar eenige kentering zou zijn getreden in het bedrijfsleven der bloembol lenkweekers en der landbouwers. Met des te meer genoegen maakt spreker daarentegen melding van de kraamcontrac- ten welke in groote mate werden afgeslo ten, en hij memoreert vervolgens, dat dank zij de afgesloten kraamcontracten over het afgeloopen jaar, vele bedrijven nog zijn staande gebleven. Hoewel het een crisis maatregel is, en er dus iets ongunstigs in ligt opgeborgen, is toch gebleken, dat deze maatregel in een zeer gevoelde behoefte voorziet. Vervolgens meent spreker niet te mogen nalaten woorden van lof en dank te wij den aan de nagedachtenis van den reeds gescheiden secretaris van den Raad van Toezicht, in zijn functie als zoodanig, n.l. de heer G. Hoogervorst, die zich steeds heeft onderscheiden als een ijverig lid en accuraat secretaris. Het ledental is over het afgeloopen jaar met 8 leden verminderd, zoodat thans 164 leden staan ingeschreven, voorts memo reert spr. dat door de vele afgesloten kraamcontracten, herhaaldelijk tusschen- tijds moest worden vergaderd. Résumeerende kwam spreker tot de conclusie, dat de Bank, ondanks de slech te en eenerzijds tegenwerkende omstan digheden in de bedrijven, waarbij de bank geïnteresseerd is, zich niet alleen heeft weten te handhaven, maar zelfs een winst -heeft weten te maken welke grooter is dan aan het hieraan voorafgaande jaar. Na voorlezing der notulen, brengt de fi- nancieele commissie, bij monde van den heer Th. Hoogstraten verslag uit van kas en boeken, die in goede orde zijn bevon den. De voorzitter richt zich tot den kassier om hem lof toe te zwaaien en hem een dankwoord te brengen voor zijn nauwge John zag hoe mine haar handen samen kneep. Toen glimlachte ze naar Miss Fair lie. „Hallo, Aurora!" riep ze. Miss Fairlie lachte terug.... een bree- den lach. „Ik moest je eigenlijk voorbijloopen," begon ze het ontging John niet hoe Anne's knokels wit werden „omdat je sedert onze terugkomst niet meer bij ons geweest bent! Is dat mijn dank, dat ik je slap en akelig mee naar Spanje heb geno men en blozend en wel mee heb terugge bracht? Je bent een monster van ondank baarheid! Maar wat ik zeggen wil, je kent Clement Moore en Janet, nietwaar? Jullie hebt elkaar toch wel eens eerder ontmoet, zou ik zeggen Maar Cas'olda komt kers- versoh van kostschool." Anne begroette de Moores met een hand druk. Mevrouw Moore vroeg haar op onge ïnteresseerde toon of ze weer heelemaal in orde was, terwijl Aurora joviaal voor stelde: „Mijn neef neen eigenlijk mijn neef niet Anne's neef, sir John Wave- ney". Vervolgens deed ze een zware hémd op Anne's schouders neerkomen en klopte er zachtjes op. „Wij gaan naar den rotstuin. Ja, Jane jy moet ook mee, hoor! Clem en ik komen achter je aan en geven je wel een zetje als 't noodig is. Anne, hebben jij en John de azalea's al gezien? Neen? Ga da dat pad daar naar beneden en je komt pardoes in een daverende kleurenpracht terecht, waar je een week dronken bent. En zalig rui ken dat het er doet.... Kom Jane, boven is een lekker zitje, daar kun je uitrus ten." Ze schoof de Moore's voor haar uit over een rustiek bruggetje, dat over dien kleinen stroom voerde. Casilda Moore volgde hen op eenigen af zet en steeds accuratesse-getuigende be heer. Het woord was nu aan de kassier, die zijn nadere toelichting geeft nopens ba lans en rekening over het boekjaar 1933. Uit de rekening blijkt onder meer, dat aan spaargelden over het afgeloopen jaar zijn ontvangen: 88.351.04 en dat aan spaargelden is terugbetaald een bedrag van 155.499.16. Op de reserve gebrachte winst bedroeg 1692.71, zoodat de inhoud van de kas op 31 December j.L bedroeg 8.269.49 en de rekening derhalve sluit met aan inkomst- en uitgaaf zy de met een bedrag van 685.580.71. De balans bevat als kassaldo 8.269.49, terwijl aan spaargelden uit staat een be drag van 312.577.23, terwijl voorts een schuld in loopende rekening staat geboekt aan rekeningshouders van 62.016.22, waardoor het winstsaldo is komen vast te staan op 2.027.29 en de balans sluit met een bedrag, aan Debet en Crediet-zijde van 396.549.29. Na de hierop door den Kassier gegeven toelichting, waar die noodig bleek, werden balans en rekening over 1933 zonder hoofdelijke stemming onder applaus der vergadering goedgekeurd. Aan de orde was nu gesteld verkiezing van een Bestuurslid wegens periolieke af treding van het bestuurslid P. L. van der Hulst. De heer P. L. van der Hulst ver kreeg 96, K. Warmerdam 4, C. J. Zonne veld 1 stem, terwijl 1 stem blanco werd uitgebracht. Hierna was de verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht aan de orde gesteld. De heer P. J. Westerhoven ver wierf hierbij 91, de heer G. van Leeuwen 4, de heer A. van der Vlugt 6 stemmen, terwijl ook hier 1 stem blanco werd uit gebracht. Ook dezen functionaris werd ge- lukgewenscht met zijn inmiddels door hem geaccepteerde benoeming. Tot slot volgde de laatste verkiezing van een nieuw lid in de plaats van den heer G. Hoogervorst, als lid van den Raad van Toezicht, waarbij de heer J. van den Berghe 77, Adr. Jansze 11, A. Knoppert 14 stemmen op zich zagen vereenigd, ter wijl wederom 1 stem blanco werd uitge bracht. Als punt 9 van de agenda werd vervol gens de Financieele commissie benoemd voor het boekjaar 1934, zonder hoofdelijke stemming werden daarin benoemd de hee- ren: P. L. Warmerdam, G. K. Spierenbburg en G. van Leeuwen, die allen hunne be noeming aanvaardden. Hierna sluiting. stand; draaide zich toen om en rende te rug. Ze had ronde, blauwe oogen, hard en glinsterend als kralen. Haar impertinent- gebogen wenkbrauwen waren sterk aange zet; ze staken zwart af tegen haar blanken huid. Haar goedkleurig haar glansde in de zon. Ze kwam vlak bij Anne staan en vroeg: „Vond je het leuk in Spanje? Ben je er heusch geweest? We hebben de vorige week Lady Marr aan een lunch ontmoet. Ze zei, dat je er was geweest." Calsilda's stem was even onbeschaamd als haar wenk brauwen Ze hief haar kin omhoog en ging giechelend voort: „Woonde je in een kas teel? Een kasteel in Spanje klink zoo ro mantisch! Chateaux en Espagne".... we hebben het in de Fransche les gehad maar ik heb nooit kunnen onthouden wat het precies beteekent. Iets fantastisch niet, iets wat niet werkelijk bestaat daar komt het toch op neer, hè? Ik hoop maar, dat jouw kasteel werkelijkheid was." Anne lachte. „Ik heb nooit kasteel-aspiraties gehad." Het jongere meisje giechelde nogmaals. „Ik zal lady Marr vertellen, dat ik u gesproken heb", zei ze en liep hard de brug weer over, de anderen achterna. John nam Anne bruusk bij den arm en sloeg het pad naar beneden met haar in, dat Aurora had aangewezen. „Ellendig spook!" gromde hij. Anne zei niets. Het pad maakte bijna een rechthoekige bocht, die hen volkomen aan het gezicht onttrok. Een wal van azalea's rees voor hen op, een vuur van oranje en warm abrikozen geel, en wit; oranje met een tint van vermiljoen, geel met 'n vleug van rose en wit in een half dozijn nuances van ivoor.,., crème tot haast paarsen weerschijn. Een eenzame rodondendron stond tusschen de azalea's UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 17 Maart. Huizen 301 m. 8.00 Morgenconoert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Het Schrammelquintet met gramo- foon-in termezzo. 2.00 Hédfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 Gramofoonpl. 4.30 Cursus schriftverbetering. 5.00 De K.R.O.-boys, te 5.40 afgewisseld door causerie van Jac. Groen over „De Tuinbouw" en te 6.20 door Journalistiek Weekoverzicht. 7.15 Prof. L J. M. V. d. Berg over de ze kerheid van de menschelijke kennis, waar na gramofoonpl. 7.45 R. K. F. kwartiertje. 8.00 Gramofoonpl. en te 8.25 Vaz Dias. 8.30 Opera- en operette-concert door het K.R.O. orkest m.m.v. Helene Geysen, so praan en Paul Perlot, bariton. Hilversum, 1875 M. VARA-uitzending. 8.00 Gréunofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor de Au-b. in de Continubedr. 12.00 A'damsch Salonorkest. 12.30 Orgelspel. 12.45 Vervolg orkestconcert. 1.15 Vervolg orgelspel. I.30 Vervolg orkestconcert. 2.00 Causerie. 2.15 GramofoonpL 3.00 VARA-kinderkoor „De Krekeltjes". 3.30 R'damsch Philh. Orkest. 4.10 Pauze. 4.15 Causerie. 4.30 Vervolg Orkest- en koorconcert. 5.30 „Rigoletto", opera van Verdi (Gr.pL) 6.20 Literédre causerie. 8.00 VARA-orkest. 9.00 Toespraak. 9.15 VéLz Dias en VARA-Varia. 9.30 De Flierefluiters. 10.45 Humoristische voordracht. II.00 GramofoonpL Daventry. 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten, 11.05—11.20 Lezing. 12.00 Western Studio Orkest. 1.05 Gramofoonpl. 1.35 Commodore Grand Orkest. 2.20 Verslag roeiwedstrijd Oxford-Cam bridge. 3.10 Verslag rugbywedstrijd Engeléuid Schotland. 4.50 Varétéprogramma. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsch intermezzo. 7.25 Voordracht. 7.50 Causerie. 8.20 Variëté-programma. 9.20 Berichten, lezing. 9.55 „St. Patrick's Night",* Iersch pro gramma. 10.50 Voordracht. 10.55—12.20 Het BBC-dansorkest. ZEGWAART. Tegen een lichtmast gereden. Op den Bleiswykschenweg reed de autobestuurder J. H. uit Scheveningen met het door hem bestuurde voertuig, door slippen, tegen een paal van het electrische net. De paal werd gekraeikt, de verlichting in dat gedeelte der gemeente gestoord, en de auto flink be schadigd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Geboren: Arie Cornells, z. van A. Roos en C. Bloot Leonardus Adriana, d. van C. de Kort en A. C. M. A. van Pul Louisa Maria Petronella, d. van A. van der Meer en A. C. C. van der Burg. als een hooge rots in een zee van zonne- flonkering en rijken gloed. Heel dit schoo- ne wonder ging aan Anne's oogen voorbij; er waren alleen schemerende plekken door een mist van tranen. John zag hoe bleek ze was en voelde, dat ze beefde. En tent van groen en bloemen was om hen uitgespannen. Met Anne al leen te zijn in deze betooverende, zomer- sche wereld, haar lichaam te voelen tril len tegen het zijne, de tranen te zien op haar bleek gezicht.... dit alles roerde hem onuitsprekelijk en zijn emotie baande zich een weg in een impulsieve daad. „Anne!" kwam het gesmoord over zijn lippen en toen sloeg hij de armen om haar heen en kuste haar voohtige oogen. En toen hij haar oogen gekust had, kuste hij haar zachten, huiverenden mond. En één vluch tig moment liet Anne hem begaan. Maar het oogenblik glipte voorbij. „O!" zei ze. Het was een verschrikte zucht waarin een zucht brak. Toen duwde ze hem van zich af, ofschoon zijn een en arm nog om haar schouders bleef. „O!" klonk het weer, maar nu was er boosheid in haar stem. John's arm viel langs zijn zy. „Anne, liefste; huil niet." Anne trok haar zakdoek uit haar moum en drukte hem tegen haar oogen. „Ik huil niet." „Toe Anne, wees toch bedaard", smeek te hij; „er kan direct iemand langs ko men." „Maar ik huil immers niet!" Heel even nam ze de zakdoek van haar oogen weg, net lang genoeg om hem een blik toe te werpen, waarin ze alle veront waardiging en verwijt legde, waartoe ze bij machte was. Maar het feit, dat ze nog steeds schreide, bedierf het effect en de eenige uitwerking op John was het mate- „Radio-Paris", 1796 m. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 9.50 Orkestconcert. 12.20 Goldy-orkest. 7.05 GramofoonpL 7.05 Gramofoonpl. 8.20 „Le jour et la nuit", operette van Lecocp. Kalundborg, 1261 m. 11.201.20 Concert u. h. Bellevue-Strand- hoteL I.50 Gramofoonpl. 2.204.20 Omroeporkest. 7.20 Zang en piano. 8.2011.50 Ge var. programma m.m.v. or kest en de „Vier Generaals" (vocaal kwartet). Langenberg, 456 M. 5.25, 6.30 en 11.00 GramofoonpL II.20 Het Ruhrland-orkest. I.20 GramofoonpL 3.20 Omroeporkest. 4.35 Concert m.m.v. koor en Weragor- kest. 7.35 Vroolyk programma. 10.20 Weragkamer-orkest. II.2012.20 Gramofoonpl. Rome. 421 m. 8.00 Gramofoonmuziek. Hierna opera-uitzending. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Concert. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Sonatenconcert. 7.20 GramofoonpL 8.20 Symphonieconcert 10.3012.20 Max Alexys' orkest. 484 M.: 12.20 Omroepkleinorkest. I.30 Gramofoonpl. 5.20 en 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest en solisten. 10.30 Gramofoonpl. II.2012.20 Max Aleys' orkest. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Bonte avond. 9.20 Berichten. 9.45 Causerie over autamobielsport. 10.05 Weerbericht. 10.2011.50 Populair concert uit Mun- chen. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. (3de Programma). 8.0012.20 Langenberg. 12.2017.20 Londen Reg. 17.2019.20 Straatsburg. 19.20—20.20 Midland Reg. 20.2021.20 Daventry. 21.20Afl.: Londen Reg. (4de Programma). 11.2012.20 Kalundborg. 12.20—14.20 Brussel (VI.) 14.20—16.20 Kalundborg. 16.2017.50 Langenberg. 17.5018.00 Warschau. 18.0019.00 Weenen. 19.00—20.00 Praag. 20.0022.20 Milaan of Rome. 22.20Afl.: Langenberg. (Wijzigingen voorbehouden). Annle, dat is verschrikkelijk, dat vr dt een reparatie van minstens eeu half uur. (Tits Bits) loos verlangen haar opnieuw te kussen. Te vens greep een onzinnige begeerte hem aan om Casilda Moore een steen naar het hoofd te smijten en haar daarna een pak slaag toe te dienen dat ze ongetwijfeld sinds ja ren verdiend maar nooit gekregen had. En na afloop van deze strafoefening Anne wéér te kussen, nog eens en nog eens, tot ze zou ophouden met huilen en zijn kussen beantwoorden. „Anne, liefste", drong hij aan. Maar Anne stamvoette driftig. „Ik ben je liefste niet.ik heb je nooit het recht gegeven me zoo te noemen." „Ik.ik kan er niets aan doen. heusch niet. Ik...." „Het is onbehoorlijk van je...." Ze stopte den zakdoek weer in haar mouw en liep met kordate passen terug, precies het midden van het smalle pad houdend, zoodat er voor John geen plaats naast haar was. Met ieder stap werd ze boozer op hem. Waar haalde hij den moed vandaan om haar te kussen, haar aan te raken? Hoe kreeg hy het in zyn hoofd om te denken dat zij zich op die manier zou laten kussen? Een vurige plek brandde nu op elk van haar wangen. Haar oogen waren nu heele maal droog en haast zoo hard als die van Casilda. De zwoele, zware lucht, geladen met geur, het fascineer end spel der vlammende kleuren, het zicht-ruischend en wuivend gebladerte.het ging alles langs haax heen. Er was ter wereld niets dan dit en John en haar ziedende woede tegen hem. En een smal pad dat zij beiden gingen en dat naar nergens leidde. Zwijgend liepen zij langs de azalea's en bereikten een breederen, koelen weg oinder schaduwrijke boomen. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11