HONIG'S GROENTESOEP 6 borden voor 20 ets. WOENSDA' MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 9 GEMENGD* ÏERICHTEN DAME AANGEREDEN EN GEDOOD. Auto reed door. Gisteravond om zeven uur is een vijftig jarige dame, Bedeaux genaamd en afkom stig uit Tegelen, die met eenige andere da mes op den Rijksweg te Tegelen in de richting Venlo wandelde, ter hoogte van huize „Gusto" door een onbekende auto van achteren aangereden en vrijwel op slag gedood. De bestuurder reed door. De politie heeft een onderzoek ingesteld. ANDERE ERNSTIGE AANRIJDINGEN. Gisteravond om half zeven heeft op den Utrechtschen Straatweg nabij Vreeswijk een ernstige aanrijding plaats gehad. De dertienjarige G. Rietveld uit Tul en Twaal raakte onder een auto, die uit de rich ting Utrecht kwam en bestuurd werd door den heer J. W. de G. uit Bloemendaal. De jongen bekwam een schedelbreuk en een gecompliceerde beenbreuk en is naar de Rijksklinieken te tutrecht vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Gistermiddag is op den weg tusschen Steenwijk en Frederiksoord de 56-jarige v/eilrijder J. Schipper uit Oosterhoek, die links van den weg op het rijwielpad reed. doordat hij plotseling den weg overstak door een hem achterop rijdende auto aan gereden. Zeer ernstig gewond en met een zware hersenschudding werd hij de wo ning van dokter Wijsveld te Fredriksoord binnengedragen, waar de eerste hulp werd verleend. Het slachtoffer mocht niet wor den vervoerd. Men vreest voor zijn leven. AUTO-BOTSING, DIE EEN TWEEDE TEN GEVOLGE HAD. Op den Bredasehe weg te Tilburg reed Dinsdagmiddag tegen 2 uur een groote vrachtauto tegen een boom, vermoedelijk dcordat de bestuurder, de 19-jarige J. Z. uit Oosterhout, door oververmoeidheid het beheer over het stuur was kwijt geraakt. De cabine van de auto werd geheel ver splinterd en de bestuurder bekwam inwen dige kneuzingen, doch deze waren gelukkig niet van ernstigen aard. Dr. B. uit Breda, die toevallig met zijn auto in de buurt was, verleende den jonge man de eerste hulp. w Onderwijl hij daarmede bezig was reed een andere auto, bestuurd door zekeren B. uit Sittard tegen den Vagen van den dok ter op. Beide auto's werden nogal ernstig beschadigd. De heer B. bleef ongedeerd. TRAMONTSPORING IN HET WESTLAND Groote materieele schade. Maandagavond omstreeks tien uur heeft najaij het tramweg-emplacement Westèrlee der Westlandsche' Stoomtramweg" Mij." 'een ernstige ontsporing plaats gehad van een gedeelte van een goederentrein. Deze trein, die ruim twintig wagons telde, alle gela den, werd door twee locomotieven getrok ken, en was aan het Station Delft overge nomen van de Nederlandsch'e Spoorwegen. De meeste van die wagons waren beladen met steenkolen voor de tuinderijen in het Westland. Hoe de ontsporing is ontstaan, valt thans nog moeilijk te verklaren. Volgens de ver klaringen van het treinpersoneel was de wisselstand goed. Het feit, dat reeds ver schillende wagons den wissel, welke bij het emplacement is gelegen, goed gepasseerd waren, bevestigt deze mededeeling. Nadat evenwel vier wagons den laatsten wissel op het rangeerterrein waren gepasseerd, ge raakte plotseling een wagon uit de rails. Dit had tot'gevolg dat een volgende wagon uit de rails werd gelicht, na een gedeelte van de spoorrails te hebben vernield. Deze wagon kwam met alle wiellen geheel naast de lijn te staan. De daarop volgende wagon werd opzij gedrongen, vernielde totaal het hoofdr en een zijspoor, en kwam voor een groot gedeelte in de langs den weg loopen- de sloot terecht. Ook de derde wagon volg de dit voorbeeld, en zoo stonden deze twee wagons tegen elkaar aangesloten in de sloot. Een vierde en een vijfde wagon wer den eveneens uit de rails geworpen. De trein had niet zulk een groote snelheid, maar toch veroorzaakte de ontsporing een geweldig lawaai. Met hevig* gekraak, ter wijl de steenkolen ver in de rondte vlogen, waren de wagons in de vrij breede sloot gedoken en kwam het laatste gedeelte van den trein plotseling tot stilstand. De omwonenden kwamen dan ook in al lerijl naar de plaats van het ongeval ge sneld, teneinde te zien of er ook persoon lijke ongevallen hadden plaats gevonden. Dit bleek niet het geval te zijn. Gelukkig bevond zich niemand in de wagons. Doode- lijke ongevallen waren dan vermoedelijk niet uitgebleven. De ontsporing bracht even wel een enorme ruïne teweeg. De beide wagons, die in de sloot terecht waren ge komen, zijn. vrijwel totaal vernield; een van de wagons is in tweeën gebroken. Ook de onderstellen zijn totaal uit elkaar ge rukt. Alle wagons waren beladen met plm. 20 ton steenkolen. De grond op het ter rein van het ongeval was omgeploegd door de wielen van de ontsporende wagons. Stukken rails zijn totaal verbogen, en over tientallen meters lengte zijn de sporen ver nield. Het hoofdspoor werd geheel versperd, zoodat een volgende goederentrein uit Delft met beslemming voor verschillende plaat sen in het Wescland, niet kon passeeren. De steenkolen uit de beide wagons, die in de sloot waren geraakt, lagen voor een deel over den weg verspreid. De aangerichte schade is nog moeilijk te schatten, doch is zeer groot. Nog in den loop van den nacht zijn de voorbereidende werkzaamheden voor het opruimen der vernielde wag-ns aangevangen. Zware bumpers van de wa gons werden totaal afgerukt. TANKSCHEEPJE VERSPEELD. De „Hunze 13", die te Amsterdam uit Groningen is aangekomen heeft op het IJs- se'meer het tankscheepje „Vekema", dat gesleept werd, tusschen den gasboei Fren- tel en het eiland Marken, verspeeld. Hel alleen ronddrijvende scheepje, aan boord waarvan zich geen personen bevinden, le vert gevaar op voor de scheepvaart. Aangaande de vergiftigingsverschijnselen onder een groot aantal leerlingen van ka tholieke scholen te 's-Gravenhage, waar schijnlijk ten gevolge van gebruik van be dorven voedsel, vernemen wij, dat een groot deel der kinderen bij wie zich deze ver schijnselen hebben voorgedaan, thans weer naar school gaat. MISLUKTE ROOFOVERVAL. Gemaskerde man dringt woning binnen. De heer S. te Vier verlaten had Zondag avond bezoek gehad. Toen hij zijn gasten uitgeleide had gedaan en weer in de wo ning terugkeerde, werd hij binnenshuis door een gemaskerden man aangehouden, meldt het „N. v. h. N." Natuurlijk schrok de heer S. hevig en hij ontstelde nog meer, toen de man op zijn vraag, wat hij in de woning te maken had, antwoordde: „Ik wil geld van je hebben". De heer S. trachtte toen door te loopen naar het achterhuis om een wapen te pak ken, maar hij werd door den indringt-r aangegrepen. Een worsteling ontstond, waarbij S. zich tenslotte wist los te rukken. Hij rende naar de woning van zijn buur man en riep dezen naar buiten. Gezamen lijk keerden zij terug, maar de vogel was reeds gevlogen. Er werd niets vermist, zoodat de indrin ger waarschijnlijk angstig door den onver- wachten krachtigen tegenstand onmiddel lijk is gevlucht. DE MOORD TE ESSCHEN. De dader nog niet op het spoor. In den moord te Esschen, waarbij de Roo- sendaalsche broodbezorger C. Willemsen het slachtoffer werd, is nog allerminst klaarheid gebracht. Behalve zekere v. D die, zooal§ wij meldden, was aangehouden, zijn nog verschillende andere personen ge hoord. Ook v. D. is slechts gehoord gewor den en onmiddellijk weer in vrijheid ge steld, wijl dadelijk kwam vast te staan, dat hij geen schuld had aan den mooid Hij had gezien, dat Willemsen in gevecht was met verschillende hem onbekende per sonen en wilde tusschenbeide komen om Willemsen, iemand met wien hij al jaren bevriend was, te ontzetten. Daarbij liep v. D zelf een verwonding op aan een vinger en is toen, met achterlating van zijn pet, weggeloopen. Het laatste, wat hij van de vechtpartij toen nog gezien had, was, dat Willemsen viel met een ander op hem. Eerst later hoorde hij, wat er verder met zijn vriend was gebeurd. Tot dusver heeft men nog geen nader spoor van de(n) dader(s) kunnen vaststel len. Maandag is het parket uit Antwerpen rer plaats geweest, terwijl gisteren of vandaag ook het parket uit Breda aldaar voor een onderzoek werd verwacht, dit laats<.e >i verband met het feit, dat een Nederlander bet slachtoffer was en. dat verschillende Nederlanders bij den moord aanwezig zijn geweest. Door den Commissaris van Politie te Roosendaal en Nispen is een oproep ge richt tot allen, die bij de vechtpartij aan wezig zijn geweest, om zich ten spoedigste te willen bekend maken. „Msb." DE POSTDIEFSTAL TE BUNDE. Gestolen zakken terecht. Over de inbraak in het pqstkantoor te Bunde meldt de „Lirnb. Koerier" nog het volgende: Door het indrukken van een ruit aan de straatzijde, die de dieven van te voren met zeep hadden ingesmeerd, hebben ze zich toegang tot het postkantoor verschaft. Be schut door de duisternis hebben ze alles overhoop gehaald en in de grootst mogelij ke wanorde over den vloer verspreid. Zelfs zakjes met touw en enveloppen met etiketten werden aan een grondig onder zoek onderworpen. Het schijnt, dat de in brekers niets van hun gading gevonden hebben en het speciaal op eventueel aan wezig geld gemunt hadden, dat echter door den kantoorhouder, den heer Widdersho- ven, veilig was opgeborgen. Twee postzakken met brieven werden door de teleurgestelde dieven medegeno men. In één postzak was o.a. een groot aan tal felicitatiebrieven voor den oud-pastoor den zèsreerw. heer Eijdems, thans rustend te Beek, ter gelegenheid van zijn 40-jarig priesterjubileum. De postzakken zijn den volgenden dag in h^t Bunderveld teruggevonden, met een gedeelte van het ontvreemde. Zij bevatten geen geldswaarden. De~buitrder dievenr-3ie zeèr brutaal tewerk zijn gegaan, was dus gering. Vingprafdrukkén zijn er niet gevon den, zoodat vermoed wordt, dat de onge- wenschte bezoekers met handschoenen heb ben gewerkt. Omtrent de daders mist men elk spoor. Twee inbraken te Arnhem gepleegd. In den nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. was te Arnhem ingebroken in een con fectiefabriek aan den Velperweg. De buit bestond uit niet minder dan zestig regen jassen en dertig oolbertcostumes. De poli tie volgde een spoor, dat naar Amsterdam leidde. De inspecteur van politie, van der Kroft, begaf zich naar Amsterdam en met behulp van de Amsterdamsche politie slaag de hij er in den bewoner van een perceel UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag IS Maart. Huizen. 301 M. 8.00—9.15 KRO., 10.000 NCRV, 11.00 KRO., 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gramofoonpl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Pianorecital. 6.30 H. v, Zuylen; Rijksinkomsten- en vermogensbelasting. 7.15 Enkratsia-kwartiertje. 7.30 Journ. Weekoverzicht. 8.00 Haarl. Motet- en Madrigaalvereen, 8.45 Ouderuurtje. 9.15 Vervolg concert. 10.00 Vaz Dias. 10.10 Orgelconcert, 11.0011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 irs AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.20 Concert door B. Schwarz (viool) en J. Schwarz (piano). 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m.m.v. J. v. d. Wiel's Accordeontrio. I.45 Pianorecital door prof. H. Julles. 2.15 Voor de vrouw. 2.45 Gramofoonpl. 3.00 Knipcursus. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Radiotooneel voor de jeugd. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Kovacs Lajoss en zijn orkest. 7.30 Engelsche les Frew Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Concertgebouworkest o. 1. v. F. Bu.sch, m.m.v. Jo Vincent (sopraan). 9.20 Kon. 's-Hertogenbosch Mannen koor o.l.v. P. Kallenbach. 9.40 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, m.m. v. H. Cals (sopraan). 10.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. II.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Daventry, 1500 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 en 11.2011.40 Lezingen. 12.20 Het Rutland Square en New Vic toria Orkest. 1.20 Gramofoonpl. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4. IJl D_uitscheJLes 4.25 Schotsche Studio Orkest. 6.50 Zang. 7.10 Spaansche causerie. aan de Warmoesstraat aan te houden. De man bleek een van de gestolen colbertcos- tumes en een gestolen regenjas te dragen. Hij werd naar Arnhem overgebracht, en legde een bekentenis af. Later heeft de aan gehoudene, een recidivist, ook bekend, dat hij een andere groote inbraak te Arnhem heeft gepleegd, n.l. ongeveer anderhalf jaar geleden, in een groot huis aan den Jans buitensingel, bewoond door jonkvrouwe Verschuer. Uit dit huis is een groote hoe veelheid antiek zilver van groote waarde gestolen. De aangehoudene heeft verklaard, dat hij ook deze inbraak gepleegd heeft. De politie zet thans haar onderzoek voort, ten einde medeplichtigen bij deze inbraken op het spoor te komen. FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 45) Het was niet het eerste bezoek, dat John Waveny aan den juwelierswinkel bracht. Een week tevoren had hij er een sigaret tenkoker gekocht en twee dagen daarna was hij er nog eens geweest en had een half uur lang met mr. Nigel Pollard in hoogst eigen persoon over oud zilver ge sproken. Hij werd thans door den eigenaar met een stralenden glimlach begroet en de candelabres die, naar hij vertelde, zoo op het oog bijzonder in zijn smaak vielen, werden uit de étalage gehaald en hem van nabij getoond. „Uit de verzameling van Lord Clarence", deelde mr. Pollard half fluisterend mee. „Ja, juist, de Lord Clarence van de be roemde collectie. Ik was zoo gelukkig om op dit paar de hand te kunnen leggen. Ze zijn schitterend, vindt u niet?" Mr. Pollard was een korte, gedrongen 'men, met een bleek dik gezicht en don kere, levendige oogen die een uitdrukking van intelligentie gaven aan het anders on- beteekenende gelaat. Hij was een erkend expert in zijn vak; wat hij van edelstee- nen en antiek zilver niet wist, was ook niet de moeite van het weten waard. John moe- igde hem aan om verder te praten over e candelabres en lord Clarence. U kunt mij gelooven", hernam Pollard, Clarence had geen enkel minder waardig stuk in zijn collectie. Als u dit paar koopt, hebt u uw geld in een solide bezit gestoken, dat zijn waarde houdt. U geeft het niet uitu belegt het, en heel wat betar dan in staatspapieren tegen woordig." „Je loopt altijd het risico dat ze gesto len worden." De juwelier haalde de schouders op. „Hoe zeldzamer" een stuk, hoe minder ri sico men loopt. De markt is voor dergelijke dingen te klein, en er zijn te veel men- schen op de hoogte: de kunstkenner, de handelaars, de douane, de politie. Het ge vaar om gesnapt te worden is groot en de kans om zooiets met een behoorlijke winst weer kwijt te raken, gering. Het loont de moeite niet." „Juweelen gaat zeker beter?" informeer de John. „Zijn er een tijd geleden niet pa rels bij u gestolen?" Mr. Pollard spreidde in een gebaar van hulpeloosheid de handen uit. „Parels? Ach, ja! Parels. Het snoer wordt doorgeknipt enpfflt! Wie zal zeggen, deze zijn van mij, die van jou, behalve dan als ze bijzondere kenmerken hebben: kleur, vorm, grootte.... iets speciaals, dat ze van andere onderscheidt." „Maar er z ij n u toch parels ontstolen, nietwaar? Ik las het in de krant, toen het gebeurd was. En eigenlijk ben ik daardoor bij u gekomen. Toen ik uw naam op het bord bij de deur zag staan, herinnerde ik mij dien en dacht bij mezelf, ik zal hier maar eens binnengaan. U hebt die 'parels ook weer teruggekregen, is 't niet?" „Ja, ik heb ze terug. Ik heb geboft ik heb trouwens altijd nogal geluk gehad, behalve toen ik pas begon." „Hoe zijn ze er ih vredesnaam mee I weggekomen?" „Vraagt u dat wel! Maar als het u inte resseert, wil ik het u met genoegen ver tellen. Ik was zelf in den winkel, net zooals nu. Ik hielp een heer en een dame, pas verloofde jongelui, leken ze me. Ze zochten een ring uit; eerst wilde de dame een robijn, toen een saffier, ten slotte een diamant, dus ik stalde een heele collectie voor ze uit. En terwijl ik weer met een nieuwe bezending ringen kom aandragen, neem ik tegelijk een pakje mee, dat ik zoo juist ontvangen heb vijf strengen pa rels, pracht-exemplaren. Ik denk, dat is wel wat voor 'n meisje dat gaat trouwen. Niets is zoo geëigend voor een huwelijks cadeau als een snoer parels. Dus ik leg ze op de toonbank neer. En onderwijl zie ik dat er een dame met mijn bediende staat te praten. Later vertelde hij me dat ze den prijs vroeg van iets uit de étalage. Ze was jong en chic, heel chic in een grijs mantelpak en een coquet zwart hoedje. Op eens hoor ik haar zeggen: „Wat een schit terende parels! Mag ik ze eens even zien?" Mijn bediende komt bij me en ik geef hem het pakje met de parelsnoeren. Ik kijk langs de toonbank en zie dat het jonge meisje haar handschoenen uittrekt. Ik denk bij mezelf: Zij houdt van parels en heeft er verstand van; zë wil ze met de bloote hand betasten. Daar kunt u inko men, nietwaar? Je betast .iets wat je mooi vindt niet met handschoenen aan. Ik zie dat ze een kostbaren ring aanhad en dat brengt me op het idee, dat ze de parels niet alleen bekijken en betasten wil, maar ook koopen. Maar ik keek niet langer want ik moest mijn aandacht bij de klan ten bepalen die ik zelf stond te helpen. bij dat verloofde paar. Ze kochten mijn mooisten diamanten ring, een prachtsteen niet den grootsten, begrijpt u, maar den mooisten. Ik vond het prettigik vind het altijd prettig als koopars goeden smaak toonen.... dat doet je als vakman goed, dat bewijst, dat de menschen appre- cieeren, waar je zelf in opgaat. Enfin, het tweetal neemt me verder heelemaal in be slag, doordat er nog ean inscriptie in den ring moest. En toen ik klaar was, was de jongedame in het grijze mantelpak ver dwenen." Pollard zweeg een oogenblik. „Nu komt het. Ik ga de parels terugha len en zeg tegen mijn bediende: „Dus ze heeft er geen gekocht?" en hij schudt van neen. „Zou ze terugkomen?" vraag ik. Hij antwoordt: „Ik weet het niet." Daarop neem ik de strengen die in watten lagen op en zie dat één streng iets langer is dan de anderen. Hij steekt uithet scheelt maar twee parels, maar zooiets ontgaat mij niet. Ik zeg: „Wat beteekent dat kerel, wat beteekend dat?" En mijn bediende wordt zoo wit als een doek. Wat was het geval? Er waren vier snoeren échte pa rels en een streng nagemaakte: een goed- koope imitatie zooals je ze voor dertig shilling overal kunt krijgen! Ik roep m'n bediende toe: „Welken kant is ze uitge gaan?" en ren meteen Bond Street in. Maar of ik links of rechts kijk: nergens een grijs mantelpak te zien geen spoor van een chique winkeldievegge. Ik terug en de politie getelefoneerd en daarna geef ik mijn bediende er van langs en niet zoo'n klein beetje ook.... want die parels moe ten voor zijn neus verwisseld zijn. Ik was helsch, dat begrijpt u, en hij huilde let terlijk. En de politie kon me niet veel meer vertellen dan ik al wist, namelijk, dat er weinig hoop was. Er waren de laat ste twee, drie maanden zoo dikwijls pa rels verdwenen de kranten stonden er 8.20 Het BBC-Dansorkest. 9.55 Het Radio-Militair Orkest. 10.50 Korte Dienst. 11.05-.J2.20 Het Casani Club Orkest. „Radio-Paris". 1790 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.50 Orkestconcert. 8.20 „Roméo et Juliette", opera van Goudnod. M.m.v. koren en orkest. Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert u. h. Bellevue- Strandhotel, 2.054.05 Otto Lington en zijn orkest. 7.30 Radio-Symphonie-orkest, koor en solisten. Werken van Wagner, Glinka en Tschaikowski. 9.5011.50 Dansmuziek o.l.v. Otto Ling ton. Langenberg, 456 M. 5.25, 6.30 en 10.50 Gramofoonpl. 11.20 Solistenconcert. 12.20 Weragorkest. 3.20 Weragkleinorkest. 4.35 Dansmuziek. 7.30 Weragkoor en kwintet. 10.2011.50 Gramofoonpl. Rome. 421 M. 8.05 Symphonieconcert. Brussel, 322 en 484 M. 3.22 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest. 5.20 Symphonieconcert. 6.50 Omroepkleinorkest. 8.20 Symphonieconcert. 1.30 Gramofoonpl. 484 M.: 12.20 Omroepkleinorkest. I.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest. 6.35 GramofoonpL 6.50 Pianorecital. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Dansmuziek. Deutschlandiender, 1571 M. 7.30 Italiaansohe les. 7.50 „Bayrisch woll'n wir lustig sein", Beiersch programma, m.m.v. orkest en so listen. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 Dansmuziek. J1.05-11.20 Het laatste kwartier van de Berlynsche Zesdaagsche. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. (3de Programma). 8.0012.20 Langenberg. 12.20—14.20 Brussel (VI.) 14.2021.50 Londen Reg. 21.50—Afl.: Midland Reg. (4e Programma). II.2012.20 Kalundborg. 12.2014.30 Luxemburg. 14.3015.20 Kalundborg. 15.2017.50 Deutschl.sender. 17.5019.30 Brussel (Fr.). 19.3020.05 Locale uitzending. Sport praatje door den heer J. G. A. Janssen - journalist). 20.05—22.20 Rome. 22.20Afl.: Langenberg. (Wijzigingen voorbehouden). ders neem ik 'ra weg, om het geschrevene door den Directeur te laten censureeren en dat duurt soms twee weken. (Muskete) vol van en niemand van de benadeel den had er ook maar een stuk van terug gezien." „Maar u hebt ze toch teruggekregen, nietwaar?" vroeg John, in gedachten langs den voet van een der candelabres strij kend. „Ja; het is in één woord ongelooflijk wat ik voor geluk gehad heb. Den volgenden dag sta ik buiten om even iets in de éta lage te zien. Er schiet een taxi langs en wie kijkt uit het raampje? Niemand an ders dan die jongedame van gisteren met haar grijs mantelcostuum en haar zwart hoedje. Ik holde zooals ik nog nooit in mijn leven gehold hebik zie het nog voor me. Ik spring in een taxie die juist stilstaat voor een kantwinkel om een da me te laten uitstappen. „Houd dien wagen voor je in de gaten!" schreeuwde ik tegen den chauffeurik ben Pollard ik ben bestolen! Je krijgt vijf pond als je die taxi inhaalt.... de dievegge zit er in!" Wij volgen. Ik zie de andere auto een honderd vijftig meter verder in een ver keersopstopping. Ik er uit en weer hollen. Plotseling zie ik het grijze mantelpak ze was ook als de wind er uit gegaan en rende voort. Ik schreeuw. Zij c en hoek om ik den hoek om; „Houd de dief!" roep ik en een agent pakt haar bij den arm. Wij gaan naar het politiebureau. Mijn parels zitten in hajr tasch. *d)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9