DINSDAG IJ MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 INGEZONDEN STUKKEN VOOR HET ARME KIND. Het mooie doel der Vereeniging voor Schoolkindervoeding en -kleeding mogen wij als bekend veronderstellen na de lange jaren, dat dit in de praktijk is nagestreefd. Vooral in de laatste crisisjaren is prachtig werk verricht kunnen worden. Maar, he laas, de ongunst der tijden heeft ook de fi nanciën dezer vereeniging zwaar getroffen! Het Gemeentebestuur, eveneens gebukt gaande onder de crisistoestanden, heeft de subsidie, die de vereeniging genoot ernstig moeten verlagen. Van bijkans 47.000 tot 33.500! Daarnevens hebben vele leden en donateurs zich gedwongen gezien te bedan ken, velen ongetwijfeld ook in de overtui ging, dat van gemeentewege voldoende steun werd verleend, zoodat hun bijdrage kon worden gemist. De steun, die de vereeniging kon geven aan het arme kind, moest tengevolge van een en ander, ten zeerste worden vermin derd; zelfs het verstrekken van een een- voudigen warmen maaltijd zal gedeeltelijk moeten worden gehalveerd drie dagen per week in plaats van alle dagen! en zelfs tijdens de maanden Juli en Augustus geheel moeten worden gestaakt. In deze benarde omstandigheden doet het bestuur nu een warm beroep op alle medeburgers der Sleutelstad om als lid of donateur toe te treden of op andere wijze van medeleven te getuigen in het belang van het arme schoolgaande kind; opdat het nadeel voor de betrokkenen tot een mi nimum kan worden teruggebracht. Wanneer de handen ineen worden ge slagen, wanneer ieder, die iets voelt voor 't sympathieke streven der vereeniging, wil medewerken, dan kan nog veel worden gered, dan is nog veel goed te maken van wat thans het arme kind dreigt. Komt, steunt allen naar vermogen en gedenkt Gironummer 138890 of geeft U op als lid of donateur, De Laat de Kanterstraat 14. HET BESTUUR. VAN GOEDEN WIL, MAAR..., „Meneer, ik kan gratis een retraite mee maken, maar, als ik nu maar een fatsoen lijk pakkie had" Een ander: „Al in geen twee weken ben ik m de kerk geweest. Ik heb geen boven- kleeren". En zoo regent het klachten en vragen. En zoo tobt de Maria-conferentae elke week: hoe zal ik de stakkers helpen. Een gedragen pakje! M'n geestesoog boort door muren en schotten heen. Hiér hangen in een kast al langen tijd een paar zeer bruikbare cos tumes. Mijnheer draagt ze toch niet meer. Toe, geef ze ons! Daar liggen er een paar al jaren in een koffer. Ginds hangt op 'n zolder netjes ach ter groene gordijntjes een heel rijtje hun beurt af te wachten. Maar niemand kijkt naar ze om. Toe, Mevrouw, geef ze ons! Plak er een papiertje op met: „Voor de Maria-Conferen tie (afd. der St. Vine. Vereen.). Een telefoontje No. 2130, öf een briefje in de bus Hoogl. Kerkgr. 32 en gaarne komt onze concierge bij U aan huis. Kan het van de week nog? Hartelijk dank! De Secretaris. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Jan Martinus Petrus, z. van C. Cleemns en A. P. van Diemen Willy, <L van W. M. van Staveren en J. Kop Petrus Josephus, z. van L. C. van der Geest en C. E. Tersteeg. Overleden: Josina Katsburg 27 j., echtgenoote van M. Möhlen. HILLEGOM. Geboren: Johannes Carolus, z. van G. Winkelaar en J. M. Oostveen Lodevicus Adrianus, z. van C. J. Lemmers en P. A. Romeijn Josine Suzanna Catharina, d van J. Oostveen en A. M. D. van Aken Elisabeth Magdalena, d. van C. van Zijver- den en F. E. van der Meij. Overleden: A. Verhoeven wed. van J. C. van Looy 85 j. A. M. Kieft, echtg. van J. van Maris 65 j. M. Duyndam m. 80 j. C. M. de Gruyter echtg. van P. H. Hoogervorst 52 j. C. van Loon vr. 72 j. Gevestigd: C. Aay, Weerstenstr 63 M. J. Chr. Besselsen met gezin Treslong- dwarsstr. 3 B. Damo, Hoofdstr. 127 W. A van den Ende met gezin, woonschip Voss waart P. K elf kens met gezin, Burg. Pontstr. 98 W. M. van Lierop, Leidsche- straat 187 J. F. P. Maat, Haven 24 D. Th. J. Meijer, Leidschestr. 81 A. P. Bode- Molewijk, Parallelweg 131 J. H. Bouw man, Hotel Sistermans. Vertrokken: M. C. van der Voorn naar Haarlem C. Rusman met gezin naar Heemstede J. A. O. Rutten met gezin naar Wijk aan Zee S. W. Pijpers naar Haarlem A. J. Markus met gezin naar Beverwijk F. F.usman met gezin naar Haarlemmermeer H. L. L. Maaskant - Grooss naar Berkel en Rodenrijs L. J. de Vos met gezin naar Haarlemmermeer J. H. Bouman naar Warschau (Polen) E. H. A. Diedloff naar Haarlem. KATWIJK AAN DEN RIJN. St. Barbaravereeniging. Gisteravond hield de „St. Barbarevereeniging" haar jaarvergadering in het Parochiehuis. De opkomst was zeer goed. Pastoor Buys opende met gebed en een welkomstwoord waarna de secretaris, de heer W. Caspers, de notulen las. Deze werden goedgekeurd. Het jaarverslag vermeldde een toenemend aantal leden, en het vertrek van pastoor Schiphorst in wiens plaats als voorzitter kwam pastoor Buys. In 1933 was de oudste parochiaan mej. Wed. Sirre grafwaarts ge dragen. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur als plaatsvervangend aanspreker had benoemd de heer C. v. d. Kamp. Het fi nancieel verslag van den penningmeester, den heer P. J. Alkemade, was alleszins gunstig, batig saldo 103.81. De heeren F. J. Luyten en M. C. v. d. Berg cnotroleer- den de rekening. Alles was accoord, het geen de heer Luyten rapporteerde. De penningmeester mocht den dank der ver gadering oogsten. De aftredende bestuurs leden, de heeren P. J. Alkemade en W. Caspers werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. De contributie kon wegens den iets gunstiger financieelen toe stand der kas voor de groep ouderen met 50 pet. verminderd worden. Bij de rond vraag kwamen verschillende huishoude lijke aangelegenheden naar voren. Ver schillende vragen werden hierbij tot ge noegen der stellers beantwoord. Pastoor bracht ten slotte een woord van dank en waardeering aan de leden voor hun werk als lid der St. Barbaravereeniging, het om de beurt per groep belangloos zich beschikbaar stellen om de overledenen grafwaarts te dragen en sloot de vergade ring met gebed. LISSE. Coöperatie „Onderling Belang". De R.-K. Coöperatie „Onderling Belang D. S. V." U.A. hield gisteravond haar 15de jaar vergadering met een beste opkomst. De voorzitter, de heer C. Schrama, opende met den chr. groet en heette allen wel kom. In zijn openingswoord zei spr., dat we nog steeds in een zeer ongunstig^n tijd leven, waarvan de arbeiders vooral den zwaren druk gevoelen door de ontzettende werkloosheid. Daarbij hebben wij het woord van den minister Slotemaker de Bruine, dat de steunnormen binnen af- zienbaren tijd zullen moeten worden ver laagd. Toch had Z.Exc. een woord van lof voor de Nederlandsche werklieden, dat zij, ondanks den economischen druk,, kalm van genoemd blijven. Het speet spreker te moeten zeggen, dat de arbeiders in Lisse en Omstreken, die een mooi en grootsch opgezette taak hebben opgebouwd, thans het bestuur dezen avond een droevig figuur laten slaan. Als de arbeiders hun waarde als mensch begrepen en hun zaak bleven steunen zooveel in hun vermogen is, dan zouden we dezen avond niet met minder pleizierigen voorstellen behoeven te ko men. Steunt allen als één man uw eigen zaak en laat dezen avond de besprekin gen in dit teeken staan wat voor ons een stimulans kan zijn voor de toekomst. Hier na werden de notulen gelezen en vastge steld. De penningmeester-boekhouder, de heer A. H. Sohrama, deed hierna verslag van de winst- en verliesrekening over het boekjaar 1933. Dit verslag was dit jaar gecombineerd en de cijfers luiden als volgt: Inkoopen ƒ202247.34, loonen ƒ33.637.23; onkosten bedrijven ƒ9213.10; beheerskosten ƒ5680.76; onkosten expedi tie 4926.64; exploitatie gebouwen ƒ2537.03 172; intresten ƒ1680.61; afschrij vingen 1743.04; brandstoffen bakkerij 1821.28; gegarandeerde korting 2588,25; overschot 5780.57 en naar reserve debi teuren 1000.tezamen 274855.85 1/2, en verkoopen 274855.85 1/2. De balans 1932 1933 zag er uit als volgt: Vlottende Be zittingen kas 278.73 1/2, giro 67.10; voorraden ƒ56244.31; debiteuren ƒ25356; diversen ƒ685.97; vaste bezittingen: gebou wen ƒ91004,64; afgeschreven 18392.97; invoertarieevn 6196, 06, kapitaal Haka ƒ4710. Spaarfonds Haka ƒ3639.64; aan deel arbeidersbank 100; wisselgeld 210, schulden op korten termijn Handelska mer rekening-courant 36283.09; crediteu ren ƒ3549.58, geleende gelden ƒ647.37; personeelfonds 579.81 1/2; gegar. korting bakkerij ƒ2588.25; diversen ƒ889. Schulden op langer termijn: hypotheken 18750; crediet Handelskamer 2000; waar borgsom 1000; eigen vermogen inleggel- den 8937.64. Reservefonds 71094.18. Al- zoo sluitend tot een bedrag van 170099.48 1/2. Bij monde van haren voorzitter, den heer A. Th. v. K ester en, verklaarde de Raad van Toezicht boeken en bescheiden ac coord weshalve de voorzitter den boek houder dank bracht voor zijn richtig be heer nn den Raad van Toezicht voor de werkzaamheden. Aan de orde is voorts vaststelling dividend. Na ampele bespre king deelde de voorzitter mede, dat dit jaar wegens de benarde tijden niets an ders kon worden uitgekeerd dan de 5 pet. gegarandeerde korting van de bakkerij. Aan de orde is vervolgens voorstellen gra tificaties. Allereerst wees de voorzitter er op, dat we eertijds besloten 3 jaar lang 100.bij te dragen voor de kapel in het Sanatorium van Herw. Levenskracht. Op 't oogenblik is er nog een tekort van 70000.Dit jaar vraagt H. L. 76. waartoe werd besloten. De gratificatie aan bestuur en Raad van Toezicht werden be stendigd, alsmede aan de lighallen ter plaatse. Voor liefdadige doeleinden werd wederom gevraagd een subsidie van 200, waartoe werd besloten. De Moederschaps- zorg werd eveneens weer als voorheen vastgesteld. Hierna bracht de boekhou'der een overzichtelijk verslag uit, waarin ook al een minder opgewekte toon viel te be luisteren. Hieruit bleek, dat met chefs en personeel prettig wordt samengewerkt. Het ledental bleef stationair. De afdeeling manufacturen lijdt het meest onder deze crisis. Zij sloot dan ook met een tekort Ook de afdeeling brandstoffen gaf een zij het dan niet groot, tekort aan; hiervan schuilt de grootste schuld bij de leden, omdat zij niet voldoende medewerken. Door het zelfbakken moest ook de afdee ling bakkerij een aderlating ondergaan, maar zij gaf toch nog een winst van ruim 5500, terwijl de afdeeling kruideniers waren ondanks de slechte tijden een winst gaf van ruim ƒ4000. De totaalomzet van bakkerij en winkel was ruim 35000 minder als het vorige jaar. Als alle leden voor de volle 100 pet. coöperator waren, zouden de cijfers er zeer zeker veel beter uitzien. Met de hoop uit te spreken, dat de arbeiders dat in de toe komst moge zijn, sloot spr. zijn mooi ver slag! De voorzitter toonde met een enkel feit aan, hoe de middenstand van Lisse de zaak der arbeiders gezind is. De voor zitter deelde mede, dat het bestuur beslo ten heeft de plaatsen Sassenheim, Voor hout en Noord wij kerhout vanwege het manufacturenbedrijf niet meer wekelijks te laten bezoeken, omdat dit bedrijf hiervoor geen groote kracht meer be schikbaar kan stellen, omdat het absoluut niet loonend is. Vervolgens is aan de orde bestuursverkiezing wegens aftreding van de heeren C. Schrama en A. H. Schrama, welke beiden bij enkele candidaatstelling werden herkozen. Zoomede ook het aftre dend lid van den Raad van Toezicht, de heer J. Kortekaas. De voorzitter dankte voor het vertrouwen in de bestuursleden gesteld, terwijl hij de herkozenen felici teerde. Bij de rondvraag werd er op ge wezen, dat het bestuur niet tijdig genoeg heeft ingegrepen met harde maatregelen om te trachten den toestand te voorkomen waar we nu in verzeild zijn geraakt, want we hebben meer dan 500 goede leden, als aan 1000 die slechts azen op het dividend. De voorzitter deed uitkomen, dat het al tijd even gemakkelijk gaat om enkele le den eens wat toe te geven. Maar hij deed ten slotte uitkomen, dat het bestuur thans heeft besloten drastische maatregelen te zullen nemen, want in 't vervolg zal be slist niet langer dan één week crediet wor den gegeven. Een der leden wees er op, dat aan werk- looze leden op vertoon van hun stempel kaart een kerstgave is verstrekt, maar dat de weduwen-leden hier buiten vallen, aan gezien deze geen stempelkaart hebben. De voorzitter wees op.de groote moeilijkhe den welke aan deze kerstgave, welke in hoofdzaak van de Handelskamer uitgaat, verbonden zijn. De boekhouder wees er ten slotte iiog op, dat men niet moet be weren, zooals vanavond al een enkele stem opging, dat de goede voor den slechte be taald. Dat woord „slechte" is misplaatst, want het zijn moeders van groote gezinnen met weridooze mannen, die hoe graag ze ook zouden willen, niet altijd alles kunnen afbetalen. Wij moeten weten eeri klein of fertje te orengen en beseffen, dat er nog zoo iets is als solidariteit. Wij moeten niet beginnen met de zaak druppelsgewijs af te breken, doch blijft uw zaak steunen, want wij hopen toch dat nog weer eens betere tijden aanbreken. De voorzitter dankte aan het einde voor de opkomst en de aange name besprekingen en sloot vervolgens met den christelijken groet. OEGSTGEEST. Bouwplan. Het „Leidsch Dagblad" verneemt, dat tusschen Rijngeesterstraat- weg en Wijttenbachweg 67 a 70 heeren huizen zullen verrijzen, verkaveld in vrij staande bouwperceelen omvattend 2, 3 a 4 woningen, gescheiden door 2 straten. De voorzijde van het complex grenst aan den Rijngeesterstraatweg, met uitzicht op de tegenoverliggende landhuizen. Vlak vóór het terrein bevindt zich de halte der N. Z. H. T. M. Architect is de heer A. J. Vester, alhier. Na goedkeuring'van B. en W. zal tot de exploitatie worden overgegaan en het ont werp nader uitgewerkt worden. Voorts wordt vernomen, dat door het Woningbureau'Proper van de gemeente is aangekocht een terrein aan de Duinzicht- straat. Na afbraak van drie oude wonin gen zullen hiervoor in de plaats verrijzen 7 kleine middenstands woningen met win kel, waaraan in dat gedeelte der gemeen te behoefte bestaat. TER-AAR. Geboren: Agatha, Cornelia, d. van J. Zevenhoven-Keijzer Petronella, d. vein G. J. Helling-Pieterse Johannes Hendri- kus, z. van P. Blom-Hoogervorst Petro nella Alida, d. van C. J. de Keijzer-Touw Johannes Leonard us Philippus, z. van L. J. Rekelhof-Hoogervorst Johannes Theodo- rus Josef, z. van J. Broeke-van Dommelen. Elisabeth Maria Cornelia, d. van A. C. van Eijk-v. d. Hoorn. Overleden: L. L. Sasse 2 j. Gevestigd: P. Vis, Zegwaart A. Koetsier, Alphen a. d. Rijn W. Morgen rood, Den Haag T. Baas, Nieuwveen M. J. Zekveld, Nieuwveen R. v. d. Louw, Waarder. Vertrokken: W. de Kleer, Leiden J. Kemp, Barwoutswaarder. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Lade gelicht. Bij den winkelier de V. in den Hoorn, werd de toonbanklade ge licht en daaruit een bedrag van 6.ont vreemd. Tevens werd een kistje sigaren ontvreemd. BOSKOOP. Geboren: Lammertine Lena d. v. D. van Soest en E. W. Brinkhorst. Eliza beth Alida d. van J. Verlaan en A. M. Voorbij Bernardus Jozephus z. van B. J. v. d. Nieuwendijk en J. Rodenburg. Ondertrouwd: J. Noorlander en W. C. Kranenburg. Overleden: Arie Kraan 70 j. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmorgen te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. In gekomen stukken. 2. Voorstel tot vaststel ling van de voorschotten op de vergoeding aan de bijzondere scholen over 1934. 3. Voorstel tot wijziging van de gemeenschap pelijke regeling inzake de toelating van kinderen uit deze gemeente tot de openbare school te Koudekerk. 4. Voorstel tot vast stelling van het kohier hondenbelasting, dienst 1934. 5. Voorstel tot het stichten van een noodslachtingsgebouw. 6. Voorspel tot wijziging van de begrooting, dienst 1934. WOERDEN. Afscheid van Pater Engels. De af scheidsavond door de R.-K. Voetbalver- eeniging V. E. P., bijgewoond door alle le den en aspirantleden en talrijke donateurs, aangeboden aan haar scheidende advi seur de weleerw. pater Engels, is een blijk gewordcv van de groote sympathie, die pater Er. \els geniet. Tegenwoordig waren ook de weleerw. pater v. d. Boezem, ka pelaan alhier en de eerw. Broeder Marti nus. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. Het woord werd allereerst gevoerd door de voorzitter van V. E. P., de heer J. Lunenburg. Spr. uit namens alle leden het gevoelen van droefheid, dat heerscht bij het ver trek van de door hen zoo zeer beminden adviseur. Spr. dankt pater Engels voor al les wat hij voor de vereeniging heeft ge daan. Wij zullen, aldus spr., uw vereeni ging trachten groot te maken. Daarom vra gen wij de steun van alle leden en dona teurs. Ten slotte biedt spr. zijn beste wen- schen aan voor de nieuwe werkkring van de adviseur. Als blijk van hulde werd door de leden een ets aangeboden. Namens de donateurs sprak de heer G. Ruys. Als blijk van belangstelling werd pater Engels een bedrag in couvert door hem overhandigd. De heer Ruys deelde nog mede, hoe pa ter Engels alles in 't werk stelde voor V. E. F. Uit naam van pater Engels vraagt spr. de donateurs allen hun steun te blijven geven, opdat de scheidende adviseur dit als een belooning van zijn werk mag be schouwen. De heer J. de Kruiff Jr., sprak namens de leden van het Zangkoor, waarvan pa ter Engels president was. Als souvenir bood hij een barometer aan, die pater En gels, zoo zeide hij, misschien nog goed zal te pas komen, wanneer hij zich naar een voetbalwedstrijd moet begeven. Ter afwisseling werd door de organist van het zangkoor, de heer K. Stolwijk, een stukje op de piano ten gehoore gebracht, als afscheidslied aan pater Engels. De eerw. pater v. d. Boezem sprak woor den van hartelijke dank voor het werk, dat pater Engels in dezen korten tijd heeft gedaan voor de K. J. C. Deze woorden evenals die der vorige sprekers, werden met applaus begroet. Hierna kreeg pater Engels zelf 't woord. De eerw. spr. richtte zich allereerst tot pa ter v. d. Boezem. Precies 2 1/2 jaar gele den is spr. in deze parochie begonnen als jong priester en hij waardeert ten zeerste de sympathie, die hij in deze jaren van pastoor en pater v. d. Boezem heeft on dervonden. Zich tot V. E. P. richtend zeide hij, dat het zijn opzet is geweest de jeugd bij el kaar te houden in Roomsch verband, op dat zij behouden zou blijven voor de Kerk. Veel lof brengt spr. aan den voorzitter en secretaris-penningmeester van V. E. P., die onnoemelijk veel voor de vereeniging hebben gedaan. Dank brengt spr. ook alle leden, die zijn woorden niet in de wind hebben geslagen, waardoor de geest in V. E. P. werd zoo, als ze nu is. Ten slotte richt spr. zich tot de leden van het zangkoor en zijn directeur, waar voor, hij alle belangstellenden hun blijven de steun vraagt. Spr. zegt, dat hij nog dikwijls aangena me herinneringen aan Woerden bij zich zal houden, aan allen, die hem zijn steun hebben gegeven. Uit volle borst klonk dan het lang zal hij leven, waarna allen voor het laatst pa ter Engels de hand drukten ten afscheid. Vermelden we ten slotte nog even, dat de zeereerw. heer pastoor tot zijn groote spijt verhinderd was deze avond bij te wonen. toch ook weer hoopvol nagestaard door de passagiers en de bemanning. De kapitein kon geen oogenblik stilstaan van ongeduld. Na een paar minuten verwachtte hij Kees alweer boven, met Jan in *Un armen. Maar dat gebeurde niet. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. TAJADOEN (thuisr.) vertr. 10 Maart van Batavia. TANIMBAR (thuisr.) vertr. 11 Maart van Belawan. KON. NED. STOOMB. MIJ. AMSTERDAM vertr. 9 Maart van Cura sao naar Immingham. NORMANDIET arr. 11 Maart van Sa- vona te Gibraltar. TRITON arr. 11 Maart van Amsterdam te San Juan. VULCANUS atrr. 11 Maart van Napels te Tarragona. KON PAKETV. MIJ. NOORD HOLLAND arr. 9 Maart van Melbourne te Batavia. LE MAIRE vertr. 9 Maart van Beira n. Zanzibar. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. BOSCHDIJK vertr. 10 Maart van .'New York naar Rotterdam. BURGERDIJK arr. 8 Maart van Rotter dam te New-Orleans. LOCHMONAR, Rotterdam naar San Francisco arr. 11 Maart te Londen. NARENTA, Pacifick. naar Rotterdam, arr. 11 Maart te Londen. STATENDAM (toeristenvaart) arr. 11 Maart te Rhodos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. LAOMEDON arr. 10 Maart van Rotter dam te Shimonoseki. PATROCLUS, Japan-Rotterdam vertr. 10 Maart van Sjanghai. POLYPHEMUS vertr. 9 Maart van Gra- vesend naar Hamburg. STENTOR, Amsterdam-Swansea, pass. 11 Maart Mumbles. VER. NEDERL. SCHEEPVAART MU. (HollandAfrika-Lijn). RANDFONTEIN (thuisr.) passa 11 Maart de Needies. Holland-Britsch-Inrië-Lijn. STREEFKERK (thuisr.) arr. 12 Maart te Muzulipatam. (Holland-Australië-Lijn). AAGTEKERK (uitr.) atrr. 11 Maart te Melbourne. SEROOSKERK (thuisr.) arr. 11 Maart te Bremen. (HollandOost-Azië-Lijn.) ARENDSKERK (thuisr.) atrr. 10 Maart van Marseille. GAASTERKERK (uitr.) arr. 11 Maart te Hongkong. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg en hoeveel K.M. van Roelofarendsveen naar Loosdrecht? Antwoord: R'ven, Oudewetering, over den Vriesche weg naar Nieuwveen, Wilnis, Nieuwer Ter Aa, Loenen, Loos drecht. Afstand 32 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Voorhout naar Ede? Hoeveel K.M? Antwoord: Voorhout, Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Wouden berg, Scherpenzeel, de Klomp, Ede. Af stand 75 K.M. Vraag: Welke is de kortste en beste fietsweg van Zoetermeer naar Den Dolder (U.)? Hoeveel K.M? Antwoord: ZoetermeerZegwaart, Moerkapelle, Waddinxveen, Reeuwijk, Bo degraven, Woerden, Harmeien, De Meern, Oudenrijn, Utrecht, de Bildt, Bilthoven, Den Dolder. Afstand 65 K.M. Vraag: P. J. te L. inzake ontbinding een er vereeniging. Antwoord: De algemeene vergadering, die het besluit tot ontbinding neemt, dient tevens de verdeeling der gelden aan te wij zen of het bestuur daarmede te belasten. Waar de boeken en bescheiden moeten blij ven, hangt eveneens af van de algemeene vergadering. Vraag inzake adressen van Engelsoha weekbladen. Antwoord: Tot onzen spijt kunnen wij u die adressen niet verschaffen. Dinsdagmiddag en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het bekomen van mondelinge inlichtingen op rechtskundig gebied. (Kosteloos). 210. Er gebeurde zelfs heel iets anders, wat niemand had verwacht. Ze waren juist op een plaats in zee met hun schip, waar een visschenbijeenkomst gehouden werd, en toen Kees Plonzelman afdaalde, kwam hij juist in het midden van die groep te recht. Dat was me eventi^s een sriv-" VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10