DONDERDAG 8 MAART 1934 üE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 jas aangebracht. Voorover op het stuur van zijn fiets hangende snelde de .dader den politieman reeds voorbij voor deze zich rekenschap kon geven van wat er gebeurd was en door de duisternis besc hermd ont kwam de man, zonder te zijn herkend. Het politie-onderzoek heeft tot nog toe geen zekerheid verschaft omtrent den per soon van den dader, ofschoon men hierbij wel een bepaald spoor volgt. Inmiddels veroorzaakt het gebeurde, nu het eenmaal bekend is geworden veel be roering in de streek. Als vermoedelijke hoofddader van de mishandeling van den heer Holzwilder bevindt zich de arbeider A. B. uit Jaarsveld nog steeds in voorloo- pige hechtenis. Blijkbaar uit protest daar tegen heeft gisteren een twintigtal com munisten uit Utreoht hier met politieke lectuur gecolporteerd. Door het slechte weer had de actie weinig belangstelling en er deden zich geen incidenten voor. DIEVENBENDE GEPAKT. Zij maakten speciaal werk van boterfabrieken in Brabant. De marechaussee van verschillende bri gades in de omgeving van den Bosch, is er in geslaagd een inbrekersbende te ar resteeren, voor het meerendeel bestaande uit Eindhovenaren. Deze lieden hebben de laatste maanden regelmatig inbraken ge pleegd in boterfabrieken in verschillende plaatsen in de provincie. Sedert Septem ber van het vorig jaar duurde dit bedrijf voort. Achtereenvolgens werden fabrieken in Heesch, Nuland, Berlicum, Ravenstein en Mierlo met een bezoek vereerd. De partijen boter, die steeds gestolen werden, waren gemiddeld 800 K.G. groot. Van de daders was nooit een spoor te vinden. De laatste dagen echter heeft het on derzoek resultaat gehad. Verschillende aanwijzingen leidden naar Eindhoven en aldaar werden vervolgens eenige arresta ties verricht. De verdachten K., B. A., en v. H. allen te Eindhoven en N. en v. d. P. uit het dorpje Wijk bij Heusden, werden daarop naar de marechaussee-kazerne te Den Bosch overgebracht, waar de opperwacht meester, die het onderzoek leidde, hen in verhoor nam. Hierbij hebben alle zes arrestanten een bekentenis afgelegd. De meesten hunner waren reeds eerder met de politie in aan raking geweest. Twee der mannen zijn reeds in het huis van bewaring ingeslo ten. De anderen worden heden voor den officier van justitie te Den Bosch geleid. „Tijd". TILBURGSCHE COUPON-DIEVEN. Stalen ook boter in het groot. De politie te Eindhoven arresteerde G. M. R. en H. wegens diefstal van coupons stof te Tilburg. Allereerste was G. gearres teerd, verdacht van diefstal van 1800 bij „De Rietvink" te Eindhoven. Dit leidde tot huiszoeking, waarbij tal van coupons stof werden gevonden, hetgeen de diefstallen ten nadeele van Tilburgsche winkeliers aan het licht bracht. Het kwam uit, dat G. en zekere R., uit Eindhoven in Tilburg tal van manufacturers bezochten en coupons wil den zien. Er was dan niets van hun gading bij en de heeren trokken af, maar hadden de gelegenheid aangegrepen om onder hun jas een coupon te vermoffelen. Buiten den winkel stond hun auto gereed, waarin een chauffeur, die blijkbaar niets met de zaak had te maken en de heler H., ook uit Eind hoven. Dit spelletje hebben ze herhaalde lijk gespeeld. Thans hebben de heeren, aldus de „Msb.", bovendien bekend, dat zij de laatste paar maanden hebben ingebroken in de boterfabrieken te Berlicum, Mierlo, Geffen en Heesch, alwaar zij honderden ponden boter hebben weggehaald. Deze bekentenis heeft weer geleid tot de aanhouding van eenige helers, die zich nu ook in arrest bevinden. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 9 Maart. Huizen, 301 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door de KRO-boys. 2.00 Het Dameskoortje o. 1. v. Suze ter Napel, afgewisseld door gramofoon, te 2.30 en 3.45 door zangrecital van Loes Flipse- Snel en te 2.45 en 4.00 Viool-soli door Jo. Hekster. 4.30 Het KRO-orkest. Te 5.00 Land- en Tuinbouwhalfuurtje en te 6.10 architect B. Koldewey over „Schoonheidscommissies in de stad en op het land". 7.15 C. P. M. Hazelzet over „Suriname", waarna Mandoline-concert (gramofoon). 7.50 Concert door de Muziekvereertiging „Armonia" te Hengelo. Te 8.30 Vaz Dias. 8.50 „Geef mij de hand, schoonzoon" hoorspel, door de Vereenigde Haagsche Spelers. 9.40 Uitzending van het tweede gedeelte der J o h a n n e s-P a s s i o n van Bach, op te voeren door de R. K. Oratoriumvereeni- ging te A'dam, m. m. v. het Concertgebouw orkest en solisten. Te pl.m. 11.00 Vaz Dias. 11.00 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. 8.00 Orgelspel. 8.30 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Vervolg declamatie. 10.30 Trio Favoriet. 11.00 Vervolg declamatie. 11.15 Vervolg trioconcert. 11.45 Gramofoonpl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest m. m. v. Van Dijk's Volendammers (accordeon). 2.30 Causerie. 3.00 Pianorecital. 3.504.00 Gramofoonpl. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Klein-VARA-ensemble. 6.00 De Notenkrakers. 6.45 De Flierefluiters. 7.15 Zang en orgeL 7.30 Causerie. 8.30 Declamatie en zang. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg zang en declamatie. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Causerie. 10.45 GramofoonpL 11.00 Gevar. concert. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel. 12.50 BBC-dansorkest. I.35 Northern Studio-orkest. 2.20 Voor de scholen. 4.10 Ch. Manningen zijn orkest. 4.50 B. Colombo en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Liszt-pianorecital. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 BBC-orkest. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 „Quarrel Island', hoorspel. II.2512.20 Harry Roy en zijn band. „R a d i o-P a r i s", 1796 M. Programma niet opgegeven Kalundborg, 1261 M. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.00J4.00 Radio-Harmonieorkest. 7.20 Weensche muziek. BRANDKAST GEPLUNDERD. Dinsdagmiddag kwam een hotelhouder te Nijmegen, naar het „Hbld" meldt, tot de onaangename ontdekking, dat gedurende zijn kortstondige afwezigheid iemand de geopende brandkast aan een inspectie had onderworpen. Hij vermiste daaruit een be drag van 500 a 600. Direct na de ont dekking stelde hij de politie van zijn be vinding in kennis. Deze stelde een onder- GEMENGDE BERICHTEN AUTO TEGEN BOOM. De bestuurder ernstig gewond. Maandagnacht had in de Duitsche grens plaats Duiken nabij Venlo een ernstig auto ongeluk plaats. De 23-jarige Janssen uit Venray reed met zijn luxe-auto op den weg van Boisheim naar Duiken. Tengevolge van de gladheid van den weg moet de auto ge slipt en in volle vaart tegen een langs den weg staanden boom gebotst zijn. De wagen werd grootendeels vernield. Na enkele uren ontdekte de bestuurder van een passeeren- de vrachtauto, den zwaar beschadigden wa gen ter zijde van den eenzamen weg en hoorde hij iemand kreunen. Tusschen de wrakstukken van de auto vond hij toen J. met een zware hoofdwonde en een been- fractuur. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen en na voorloopig verbonden te zijn werd het slachtoffer op zijn verzoek naar het R. K. ziekenhuis te Venlo overge bracht. Ofschoon de toestand van den gewonde aanvankelijk zeer zorgwekkend is geweest, is thans daarin een zoodanige verbetering getreden, dat gevaar geweken wordt geacht. EEN SCHIP GESTRAND. De U.K. 260 gebroken en in de golven verdwenen. Eenige dagen geleden is zooals bekend de U.K. 260 op een der strekdammen van den Pettenschen zeedijk gestrand. Thans is gebleken dat de opvarenden, die op Urk teruggekeerd zijn, critieke oogen- blikken na de stranding op het wrak heb ben beleefd. Tijdens zwaren mist vastgeloopen, heb ben de drie opvarenden, de schipper Klaas Pasterkamp, diens broer Lubbert en de „derde man"-L. de Boer, vele maar vruch- telooze pogingen aangewend om los te komen. De toestand van het schip werd door de werking op de keiën zeer gevaar lijk. Er kwam water binnen en het achter schip zakte door. Elk oogenblik zou de schuit kunnen breken. Nadat men tever geefs gepoogd had door signalen de aan dacht van de kustbewoners te trekken, bood de Boer aan naar land te zwemmen. Met een lijn om het middel heeft hij. zich in de hooge golven gestort, en inderdaad lukte het waagstuk. Hij wist de lijn vast te maken en daarlangs hebben de gebroe ders Pasterkamp, eveneens door het water heen den wal bereikt. Te Petten zijn de verkleumde schipbreukelingen liefderijk ontvangen. Het schip is gebroken en in de golven verdwenen, zonder dat er iets meer gered kon worden. Alleen met de kleeren die ze aan het lijf hadden, zijn de schipbreukelin gen op Urk aangekomen. ZWARE BRAND TE HEERLEN. Gisternacht heeft een zware brand ge woed in een perceel aan de Willemstraat te Heerlen, waarin gevestigd is het café en concertzaal van v. d. H., meldt de „Msb.*. De brandweer was onmiddellijk ter plaat se met twee motorspuiten en tastte met vijf stralen de vlammenzee aan. De felle wind was echter oorzaak, dat het vuur zich des ondanks snel uitbreidde, zoodat de brand weer alle krachten moest gaan concentree- ren op de belendende perceelen. Spoedig stonden het café, de achter het café gele gen danszaal en het trappenhuis tot aan de bovenste verdieping in lichte laaie. De heer v. d. H. en zijn familie wisten zich bijtijds in veiligheid te stellen. De benedenverdieping en het trapoenhuis brandden geheel uit. De andere verdiepin gen liepen veel waterschade op. Door het doortastend optreden van de brandweer konden de belendende perceelen behouden blijven. De oorzaak van den brand is onbe kend; verzekering dekt de schade. FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 40) John keek haar van terzijde aan en ver- wenschte inwendig de Marrs weer. Waar kwam die plotselinge verandering in haar gezicht vandaan? Ze zag doodsbleek en om haar mond lag een pathetische trek van droefenis. Hij wist niet, dat hij van Anne hield, maar hij voelde een haast onweer staanbaar verlangen om dien bedroefden trek weg te kussen. Onverwacht viel hij geprikkeld uit: „Geeft ze je genoeg te eten?" Anne's oogen gingen wijd open. Hij zag dat haar wimpers nat waren. „Wie?" vroeg ze verbijsterd. „Dat verschrikkelijke mensch, mrs. Fos sick Yates." „Hoe kom je daar zoo bij?" „Je ziet er uit alsof je niets te eten krijgt." „Heusch, toch wel." „Wat heb je aan de koffie gehad?" En toen ze aarzelde: „Ik geloof er niets van, dat je wat gegeten hebt." „Werkelijk wel." „Wat dan?" „Boterhammen." „Ik wil wedden, dat er margarine op zat", grauwde John. „Is het soms niet zoo?" „Ja." „Zie je wel!" en voortgaande: „We zullen ZWARE BRAND TE DREUMEL. Boerderij in asch gelegd. Gisteravond werd het stille dorpje Dreu- mel opgeschrikt door een feilen brand, die was uitgebroken in de zoo goed als nieuwe boerderij van den landbouwer N. v. d. B. in de Dorpsstraat te Dreumel. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, moest haar werk bepalen tot de om liggende boerderijen en de hooimijten, die het huis omringden. De boerderij zelf werd totaal vernield. Een honderdtal kippen kwam in de vlam men om. Het groote vee kon gered wor den. Vermoedelijke oorzaak is kortsluiting. BRAND IN EEN MOTORREPARATIE- INRICHTING. Gisterenmiddag omstreeks kwart over drie is brand ontstaan in de werkplaats van de motorreparatie-inrichting van de firma Hoogeveen aan den Noordwal te Den Haag. De heer H. was met een knecht bezig aan een accu en moest daarbij de mastiek smel ten. Hiertoe wilde hij een benzinelamp ge bruiken. Om deze in werking te stellen werd spiritus ontstoken ten einde de ben zine te vergassen. Plotseling werd de lamp omgestooten, de benzine vloeide over de werkbank en vatte dadelijk vlam. In de olierijke omgeving ontwikkelde zich bij den brand een hevige rook, welke ook naar het bovenhuis trok. De bewoners, een vrouw en drie kinderen, benevens eenige huisdieren konden .zich ijlings in veiligheid stellen. Uit den aan de straat gelegen winkel brachit de heer H., bijgestaan door hulp vaardige handen een vijftiental nieuwe mo torrijwielen naar buiten. Deze bekwamen ailleen waterschade. In de werkplaats, welke geheel uitbrand de, liepen een motorrijwiel en een Ford ernstige schade op. De brandweer, die met twee motorspui ten ter plaatse kwam, had het vuur dra on der de knie. Door den sterker, rook moest zij bij het blusschingswerk van rookmaskers gebruik maken. AANSLAG GEPLEEGD OP VELD WACHTER. Verband met gebeurde te Lopik vrijwel zeker. Uit Lopik wordt aan de „Tel." gemeld: Een brutale aanslag, in het duister ge pleegd op een politieman, heeft plotseling de ernstige gebeurtenissen, welke zich drie weken geleden na afloop van een nationaal- socialistische vergadering hebben afge speeld, weer tot het middelpunt der alge- meene belangstelling gemaakt. Want het valt niet te betwijfelen of de nieuwe misdaad staat in nauw verband met dit feit. Men herinnert zich dat na afloop van de bovenbedoelde vergadering in den avond van 15 Februari j.l. eenige N.S.B.-ers uit Schoonhoven door een groot aantal jon gemannen en opgeschoten jongens in het duister werden aangevallen, waarbij de groepleider, de heer J. Holzwilder, ernstig werd mishandeld. De eenige aanwezige po litieman, de gemeente-veldwachter van Jaarsveld, de heer Kool, zal zich genood zaakt een revolverschot te lossen, dat on gelukkigerwijze een vrouw en haar zoon verwondde. Sindsdien heeft menig inwoner met be zorgden blik den veldwachter nageoogd. Want het behoort tot de mentaliteit van een deel der bevolking van deze streek, dat bloed met bloed moet worden gewro ken. Dat deze vrees niet ongegrond was, bleek door een gebeurtenis, die reeds Maan dagavond heeft plaats gehad, doch waaraan tot nog toe geen ruchtbaarheid was gege ven. Toen dien avond de heer Kool per rijwiel den duisteren en eenzamen dorpsweg uit reed, haalde een andere wierijder hem in en haalde den veldwachter onverhoeds een mes over den rug. Het mag een wonder heeten, dat de heer Kool er ongedeerd af kwam. Het mes had een groote snede in zijn het onderwerp nu verder laten rusten, om dat ik mijn aandacht voor den wagen noo- dig heb, want als ik er over doorpraat, bots ik zoo nog tegen een tram. Als we straks buiten de stad zijn, heb ik je een heeleboel dingen te zeggen!" Al gauw hadden ze de drukte achter zich. De' grijze huizenmassa's maakten plaats voor lommerrijk geboomte en de blauwe hemel welfde zich over een bloeien de wereld. Ze sloegen een smallen zijweg in, die door een dennenbosch naar een open heide klom. John stopte en ze stapten uit. „Eerst moet je wat eten en dan kunnen we praten. Ik heb een picnic-mand mee gebracht, dat leek me reusachtig gezel lig." Ze gingen op de donkergroene heide zit ten; de zondoorschenen lucht, vervuld van dennegeur, omringde hen. Over de wijde heide koepelde een diep-blauwe hemel, die in verren, wazigen horizon, door met bosch bedekte heuvel omzoomd, ver vloeide. Anne had niet gemerkt, dat ze honger had, totdat de mand openging en de kos telijke inhoud voor haar open lag een soort combinatie van lunch en thee. Ze at niet genoeg om John tevreden te stellen, maar toch aanmerkelijk meer, als ze zelf mogelijk geacht had. Het genieten van een goeden, verfijnden maaltijd, na een jaar gevangeniskost en toen dagen van juf frouw Brownling's gekokkerel gaf even de verkwikkende illusie van weer in het oude leven te zijn teruggekeerd. Ze was nu niet Annie Jones, maar Anne Waveney, en de klok van haar leven was een jaar teruggezet. De zware geur der dennen, de warmte van de zon en het rui- schen van den zachten wind langs haar heen al deze dingen gingen buiten het bestaan van Annie Jones om. Anne Wave ney dronk het genot er van met diepe teugen een lang half uur. Toen hun maal afgeloopen was, pakte John alles weer in, keurig en handig, zoo als een man die veel in de openlucht ge leefd heeft, dat pleegt te doen. Hij sloot de mand en kwam naast Anne op den grond zitten. „Nu moeten wij eens rustig en ernstig praten." Al dien tijd hadden ze prettig en luchtig met elkaar gebabbeld, over onbelangrijke dingen, maar op het moment waarop John zei: „Nu moeten wij eens rustig en ern stig praten", kwam er iets gedwongens tusschen hen. „De moeilijkheid is echter, dat ik abso luut niet weet, hoe ik beginnen moet", ging hij voort. „Begin dan niet." Annes' oogen schenen gehecht aan het nevelige blauw van den horizon en Anne Waveney's leven was weer even ver van haar verwijderd als die heuvels in de ver te. Ze kon niet teruggaan in dat leven en dat opnieuw leven gaan. Een half uur lang had ze daarvan gedroomd, en nu moest ze terugkeeren tot de werkelijkheid. Ze zou graag nog wat langer in haar droom verlo ren zijn gebleven. En terugblikkend in het schoone rijk harer fantasieën zei ze: „Begin niet." „Ik moet." Zuchtend wendde ze de oogen van den horizon af en keek hem in de ernstige oogen. „Ik heb zelfs geen idee, hoe ik zal begin nen, laat staan dat ik veel terecht zql brengen van wat ik zeggen wil! Je hebt me eigenlijk maar een keer gezien, nietwaar? De keeren, die jij vergeten hebt, kan ik niet meetellen, want als jij ze vergeten hebt, bestaan ze voor zoover het jou be treft, eenvoudig niet. Goeie hemel, wat zit ik eigenlijk te dazen! Maar enfin, wat ik er mee bedoel komt hierpp neer. Het zou normaal zijn wanneer ik me als een abso luut vreemde tegenover je gevoelde. Maar dat is me onmogelijk; ik ben geen vreem de; ik kan me niet vreemd tegenover je voelen en ik kan me niet zoodanig gedra gen. En ik kan je ook geen tijd geven om daar een beetje aan te wennen, want er moet direct iets gedaan worden." „Dat zie ik niet in." „Dat zou je wel, als je in mijn schoenen stond. Hemel-nog-aan-toe, Anne, stel je zelf een oogenblik in mijn plaats! Ik kom onverwacht in Engeland terug; moet de plaats innemen, die voor je broers be stemd was; ik krijg alles het oude kas teel waar jij bent groot gebracht, het landgoed die jouw tehuis was en ik kan zelfs niemand vinden, die me wil zeggen, waar je bent, of wat je doet, of je ook maar een penny bezit om van te leven. Een ten slotte vind ik jeals dienstmeisje van een kwaadsappig vrouwmensch als die mrs. Fossick Yaes, die je niet voldoende te eten geeft en je je vingers blauw laat werken. Ik bid je, Anne, tracht je eens even te verplaatsen in wat ik voel!" Anne keek neer in de hei. Die was als een donker bosch. En heel diep daarin verborgen bewogen zich kleine, bezige schepseltjes, die druk heen en weer lie penof zich met eikaars zaken bemoei den net als menschen. „Ik begrijp je", klonk haar stem, zacht en vriendelijk. „Nog eens, ik ben geen vreemde," her haalde John met meer nadruk dan zoo- 8.05 Radiotooneel. 9.35 Omroeporkest. 10.20M.50 Dafcsmuziek. Langenberg. 456 M. 5.25 en 6.30 Gramofoonpl. 11.20 Leipz. Symphonieorkest. 12.20 Düusseldorfer Symph. Orkest. 3.20 Radio-kamerorkest. 4.35 Radio-kamerkoor. 6.20 „Luftschiffmarsch", Rijkszending uit Mühlacker. 7.30 Militair concert. 8.20 De Intendant. 8.50 Vervolg militair concert. 9.20 Berichten. 9.40 Intermezzo. 10.2011.50 Omroeporkest m. m. v. so listen. Rome, 421 M. 8.05 Orkestconcert en Radiotooneel. Brussel 322 en 484 M. 484 M.: 12.20 Omroeporkest. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 en 6.35 dito. 6.50 Omroepkleinorkest. 8.20 Voor oud-strijders. 10.30 Gramofoonpl. 10.4511.20 Dansmuziek. 322 M.: 12.20 Gramofoonpl. I.30 Omroepkleinorkest. 5.20 Omroeporkest. 6.55 GramofoonpL 8.20 Koorconcert. 8.40 Radiotooneel. 9.20 Vervolg koorconcert. 9.40 Omroeporkest. 10.3011.20 Max Alexys' orkest. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Uit Frankfurt: „The Mikado", ope rette van Sullivan. 9.20 Berichten. 9.50 Reportage van den Bokswedstrijd H. MullerV. Hower. 10.05 Weerbericht. 10.20 Causerie over de 30ste Berlijnsche Zesdaagsche. 10.3511.50 Concert uit Leipzig. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.0012.20 Langenberg. 12.20—14.20 Brussel VI. 14.2018.50 Midland Reg. 18.5019.20 Londen Reg. 19.20—20.40 Motala. 20.4021.20 Boedapest. 21.20afloop Londen Reg. 4e Programma. II.2012.20 Kalundborg. 12.2014.30 Luxemburg. 14.3015.20 Kalundborg. 15.2017.20 Langenberg. 17.20—20.00 Brussel VL 20.0023.00 Locale uitzending, waaraan medewerken: 1. Mevr. C. R. Borgerhof- Mulder (zang); 2. de heer J. F. 't Hart (piano); 3. The Royal Dance Band, onder leiding van den heer C. Cramer. 23.00afloop Langenberg. NICOLAI GRAUDAN. De Lettlandsche cellist Nicolaï Graudan, bekend als solo-cellist van de Berlijnsche Philharmonie en die in Frankrijk (in een Lamoureux-concert te Parijs) en ook ten onzent zich reeds eerder als solist deed hooren, zal Dinsdagavond, 13 Maart te 9.35 uur met het K. R. O. Orkest ot. 1. v. Johan Gerritsen voor den K. R. O. de Rococco- Variaties van Tschaikowsky ten gehoore brengen. zoek in, hetgeen leidde tot de arrestatie van een dienstbode. De dienstbode ontkende aanvankelijk, doch heeft later erkend zich een bedrag van 500 te hebben toege- eigend. Het geld werd in haar kamer, ver borgen onder een ledikant, gevonden. Er wordt evenwel nog een bedrag van 50 a 100 vermist. Het meisje ontkent, dit be drag zich te hebben toegeëigend. Zij is in verzekerde bewaring gesteld. even, ik kan het niet zijn. Nu ik de plaats van je broers ingenomen heb, moet ik doen, wat zij in dit geval zouden gedaan hebben. Dat moet je toch met me eens zijn." „Hoe weet je, dat zij iets voor me zou den doen?" Anne's stem doofde uit. Welk verband kon er in 's hemelsnaam bestaan tusschen Courtney en Tom en Annie Jo nes, die in de gevangenis had gezeten.... „Neem me niet kwalijk, maar nu praat je toch heusch onzin, Anne. Kijk eens hier, ik zal je vertellen wat mijn bedoeling is. Je vader heeft zijn testament veranderd." Hij zag haar niet aan terwijl hij sprak. „Hij heeft een inkomen van acht honderd pond per jaar aan Jenny nagelaten inplaats van vierhonderd aan elk van jullie. Menschen doen wonderlijke dingen als ze ziek zijn, en ik wil geen critiek oefenen op zijn be sluit. Maar die vierhonderd pond per jaar moet je uit de opbrengst van hét landgoed hebben en ik zal zorgen, dat dit ge beurt." „Dat kun je niet." „Natuurlijk kan ik dat wel. Het is zoo eenvoudig als wat." Anne keek hem nu voor het eerst recht en strak in de oogen. „Je bedoelt dat jij het mij zoudt geven?" „Ik bedoel wat ik zeg: dat het uit de opbrengst van het landgoed zou komen." „Dat wil zeggen van jou." Even was het stil. „Het is maar hoe je het opvat." „Het is de zuivere waarheid.ik noem het kind bij den naam." „Kom Anne, ben je nu zoo idioot trotsch, dat je een uitkeering uit de opbrengst van je eigen vaders bezittingen niet wilt accep teeren?" (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9