DONDERDAG 8 MAART 1934 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Maart 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 763.8 te Dyon. Laagste barometerst.: 735.7 te Nordöyan. Verwachting tot den avond van 9 Maart: De depressie over Scandinavië trekt lang zaam Oostwaarts en op het vasteland stijgt de barometer overal, terwijl in Ierland en in de Golf van Biscaje de barometer daalt, zonder dat er veel van een diepe depressie blijkt. In Scandinavië is de vorst vooral in het midden tot streng toegenomen, ook in Midden-Frankrijk kwam weer tot vijf gra den vorst voor, elders op het vasteland is de temperatuur tot dicht bij het vriespunt ge daald, terwijl de koude in de bovenlucht een flinke verwarming overdag zal belet ten. Alleen aan de Duitsche Oostzeekust waait het nog krachtig, in Frankrijk is het bijna overal windstil en vooral in het Oos ten mistig. In Ierland begint regen te val len, in Oost-Duitschland valt sneeuw. Bij krimpenden wind kan na een kouden nacht geleidelijk temperatuurstijging verwacht worden. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 6.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 6.21 uur tot Vrijdagmorgen 6.00 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Vrijdag 9 Maart voorm. 7.27 uur en nam. 8.03 uur. NIEUWE CONVERSIE VAN STAATSLEENINGEN. Tot ten hoogste ƒ9000 millioen, de 4 pet. leening 1916 inbegrepen. Een wetsontwerp is ingediend waarbij de minister van Financiën wordt gemachtigd tot het te gelde maken van schuldbewij zen ten laste van het rijk, tot een zoodanig bedrag als noodig is ter verkrijging van een som van ten hoogste 900 millioen. Aan de Memorie van Toelichting is het volgende ontleend: Hoewel van de machtiging, vervat in de Leeningwet 1933 tot het te gelde maken van schuldbewijzen ten laste van het rijk nog niet ten volle is gebruik gemaakt, acht de minister het oogenblik gekomen, opnieuw een wet houdende machtiging tot het aangaan van Staatsschuld aanhan gig te maken. Zal het krachtens de bovengenoemde Leeningwet 1933 nog uit te geven bedrag kunnen strekken tot consolidatie van schuld, daarnaast wenscht de minister thans maatregelen te treffen, ten einde door het aangaan van een of meer con versie-leeningen den druk der uitgaven wegens Staatsschuld te verlichten. Lettende op de positie der kapitaalmarkt en den thans geldenden rentestand, zou de minister naast de 5 pet. tweede Staats- leening '32 ook de leeningen met een 4 1/2 pet. rentevoet voor conversie in aan merking willen doen komen. Het totaal uitstaand bedrag der genoemde leeningen belcopt nog ongeveer 780 millioen. Te vens dient naar zijn meening de 4 pet. Staatsleening 1916 in de conversie te wor den betrokken. De aflossing dezer thans nog ƒ118 millioen zijnde leening moet krachtens de desbetreffende wetsbepaling versterkt geschieden en in de jaren 1937 tot en met 1934 en door vergrooting van de annuiteit-verleening met 15 millioen, waarvan een aanmerkelijke verzwaring van den leeninglast in die jaren het ge volg zal zijn. Het is wenschelijk, deze aflossing meer gelijkmatig te verdeelen, hetgeen door opneming dezer leening in de beoogde conversie kan worden bereikt. (De regeering stelt in dit wetsontwerp voor de rente op een zeer belangrijk deel van de Staatsschuld te verminderen. In dit wetsontwerp wordt een bedrag ge noemd van ten hoogste 900 millioen. De totale geconsolideerde uitstaande Staats schuld van Nederland bedroeg op 1 De cember 1933 met inbegrip van de Groot boek-inschrijvingen 2.724.344.150 gulden). STADSNIEUWS STILLE OMGANG. Aanstaanden nacht van Zaterdag op Zon dag grootsche, luisterrijke hulde aan het H. Sacramenten door de mannen en jon gelingen van Leiden en omgeving. De couranten vermelden, dat het getal steeds grooter wordt. Laat men dit ook kunnen schrijven of zeggen van de vrou wen en meisjes uit Leiden en omgeving, die haar eerherstellende H. Communie voe gen bij die der mannen en jongelingen op a.s. Zondag 11 Maart. Te meer daar ons offer van een weinig nachtrust (misschien) veel minder groot is, dan dat van de man nen. Dit is de vurige wensch van Een vereerster van het H. Sacr am ent. R.-K. VOLKSBOND. De laatste sociale cursus. De vijfde en laatste sociale cursus van den R.-K. Volksbond is gisteravond om 8 uur in de groote zaal van het Bondsge- bouw gehouden. De belangstelling was dezen keer niet zeer groot, toen de voorzitter, de heer J. Nijhuis, de bijeenkomst opende met den chr. groet en een woord van welkom, spe ciaal tot den weleerw. heer kap. B. Dor- beck, die dezen laotsten avond spreken zou over het „Leekenapostolaat". De voor zitter deelde nog mede, dat de geest, adv., Rector H. v. d. Ven, verhinderd was dezen avond aanwezig te zijn. Hierna was het woord aan kap. B. Dor- beck, die begon met een samenvatting der vier voorafgaande cursussen, zoo overgaan de van theorie naar practijk. Uit de voor gaande cursussen zette spr. nog eens in het kort uiteen de waarde van iederen mensch in de gemeenschap en hoe dat gezien wordt in het Katholicisme, Protestantisme, liberalisme, socialisme en fascisme. De conclusie hieruit werd, dat het er om gaat het evenwicht te herstellen tus- schen individu en gemeenschap en daar voor dus noodzakelijke practische midde len aan te geven. Dat juiste evenwicht, al dus spr., brengt het Katholicisme terug tot, leidt het af uit God. Vraagt men dus, wat er gedaan moet worden om dit juiste evenwicht te her stellen, dan moet het antwoord zijn: God uitdragen in die samenleving. Dat is een apostolaat. Maar niet alleen de priesters moeten dit doen als apostelen, ook de leeken zijn door het H. Vormsel apostelen. Want daar is niet alleen de pre diking, maar vooral het voorbeeld. De menschen naar wie God moet worden uit gedragen, moeten God niet alleen hooren in de prediking maar zij moeten vooral in anderen God.zien, waarbij spr. als voor beelden aanhaalde den H. Pastoor van Ars en St. Paulus. De reden, dat velen niet tot ons terugkeeren, aldus spr., is dat zij den Christus niet zien in ons, omdat wij den Christus niet uitdragen in de ge meenschap. Daarmede is gegeven het Lee kenapostolaat in een chr. levenswijze, waarvoor spr. de woorden uit Q. A. aan haalde: De aangewezen apostelen onder de arbeiders zijn de arbeiders zelf. Voor het leekenapostolaat in algemeer.en zin geeft spr. dan de volgende practische middelen: 1. het Leekenapostolaat des gebeds; 2. het Leekenapostolaat van offer en boetvaardigheid; 3. het Leekenapostolaat van het goede voorbeeld. Deze drie punten werden door spr. na der uitgewerkt om met een opwekkende peroratie, vooral ook tot de werklooze le den, die ook Christen en apostel moeten zijn, te eindigen. De voorz. bracht kap. Dorbeck den dank der vergadering met den wensch, dat zijn woorden onder de leiden vrucht zouden mogen dragen. Ontwikkelingsavonden „Dr. Schaepman". Op Donderdag 15 Maart a.s. zal de R.-K. Propagandaclub „Dr. Schaepman" den tweeden ontwikkelingsavond houden. De spreker op dezen avond zal mr. Korten- horst zijn. Nadere med-edeelingen volgen nog. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 6132. Ossenberg en Co. Sassenheim, Teylingerlaan 7. Bloem- bollenhandel in den meest uitgebreiden zin. De vennootschap en commandite is omgezet in een handelszaak behoorende aan een koopman niet rechtspersoon zijn de. E.: W. F. Ossenberg, Haarlem. 497. Boekhandel Firma du Pon. Leiden, Haarlemmerstraat 81. Uittr. E.: G. Bakker, Leiden, d.d. 27 Febr. 1934. De volmacht van: D. A. van Henswijk, is ingetrokken, d.d. 27 Febr. 1934. N.E.: D. A. van Hens- wijk, Leiden. (H.V.). Wijz. handelsn. in: Boekhandel „Du Pon". 169. Firma W. van Dam en Co., Leiden, Oude Singel 172184. Glashandel. Wijz. handelsn. in: Leidsche Glashandel fa. W. v. Dam en Co. Opheffing: M. Teljeur. Leiden, Hee rensingel 45. Rijwielhandel. Nieuwe insc hr ij v i n g: 6358. M. v. Frank, voorheen „Sc-heffer's Kleedingma- gazijn", Leiden, Vischmarkt 18. Heeren confectiewinkel. E.: M. van Frank, Leiden. ST. PETER KANIS. De taak der Kath. Jonge Middenstanders. Gisteravond werd in café restaurant „In den Vergulden Turk" de derde voorlich tingsavond van de Kath. Jonge Midden- standsvereeniging St. Peter Kanis gehou den. Het lid der Tweede Kamer, de heer A. H. J. Engels, behandelde hier in het bij zonder de taak der Katholieke Jonge Mid denstanders. Spreker begon met het historisch ver loop van het economisch leven en toonde aan hoe de Kerk steeds op de bres stond voor de economisch zwakkeren, vooral in den tijd na de Fransche revolutie, toen het liberalisme ontstond. Tegelijkertijd met de groote uitvindingen, de verkeerde toepas sing van de machine, wat tot gevolg had, dat het kapitaal zich ophoopte in handen van enkelingen en de massa van het volk verarmde, in dienzelfden tijd ontstond het Marxisme, Door partijschappen, partijpoli tiek, klassenstrijd enz. heeft 't den vooruit gang van de wereld tegengehouden. Een treurige reactie ziet men in Duitschland. Italië, Rusland en België met zijn militair georganiseerd socialisme. Spreker besprak meer uitvoerig de taak van de Kerk en van iederen Katholiek af zonderlijk voor de vorming van de nieuwe maatschappelijke orde. In het bijzonder wat van de K. J. M. V. verwacht wordt. De K. J. M. V. heeft een vormgevende en een cultureele taak. Men moet „Quadra- gesimo Anno" en „Rerum Novarum" bestu- deeren. Verder het geven van vakonderwijs enz. Na de lezing hield de Moderator Kap. L Gudde nog een propagandistische rede, waarin hij de propaganda-leuze toelichtte 60 40 Door ongesteldheid van den voorzitter, den heer J. Ccster, werd de avond geleid door den heer H. Vreeburg. ANNA EN ELISABETH. Een uitbeelding van bovennatuurlijke gebeurtenissen. Over de zeer belangrijke film „Anna en Elisabeth", die vanaf Vrijdag in het Tria- nontheater zal worden vertoond en die bo vennatuurlijke gebeurtenissen als te Kon- nersreuth tot onderwerp heeft, mogen wij aanhalen, wat „de Maasbode" bij de pre mière in Den Haag hierover schreef. Dingen die niet moeilijk te verklaren zijn, houden vaak de menschen lang bezig, zoo dra er sprake is van wonderbaar of won derdadig is men gevangen. Frank Wijsbar heeft op dit wondéren-gebied een greep ge daan om een film te maken, en het zij dade lijk gezegd dat deze greep een zeer geluk kige -is geweest. Hij geeft in zijn filmwerk „Anna en Elisabeth" blijk de houding der geestelijkheid, of beter nog, van de Katho lieke Kerk jegens de bovennatuurlijke ge beurtenissen te Konnersreuth en in België, ter dege gevolgd 'te hebben. Daardoor kon hij dit uitermate teere onderwerp over de heele linie knap volhouden en zonder ook maar ergens belachelijk of zwaar-on- waarschijnlijk te worden ten einde bren- gen. Ten einde? Dat blijft een vraagteeken. Want het slot komt zoo plotseling, dat het teleurstelt. Wat meer uitwerking had dit heelemaal kunnen redden. Maar dit abrupte einde is dan ook onze eenige aanmerking. De film is van het be gin tot waar hij ophoudt subliem. De figu ren leven in de volle werkelijkheid. Daar is vooreerst Hertha Thiele in de rol van Anna die bij het doodsbed van haar broertje bidt, innig bidt en plotseling weer leven ontwaart. Ontsteld ijlt zij weg. Maar het dorp ziet in Anna een wonderdoenster en vraagt nieuwe „wonderen" niet luiste rend naar den pastoor een prachtcreatie van W. Kayzer-Heijl die de vereischte voorzichtigheid in acht neemt. Anna zelf begrijpt niet wat er gebeurt en is bevreesd. Telkens weer herhaalt zij, dat niet zij maar God geneest. Elisabeth Trosch, een grootgrondbezitster die door een ongeluk aan beide beenen lam is, bereikt ook de mare der wonderlijke genezingen. Zij is verbitterd over haar lot en slechts de pianist Matthias Testa, een longlijder is gevrijwaard voor haar uitval len. Fel en scherp speelt Dorothea Wieck deze rol, vooral wanneer zij eindelijk haar verlangen bereikt heeft, dat zij Anna zal ontmoeten. Als Anna dan wil wegvluchten, nadat zij opnieuw getuigd heeft dat zij niet genezen kan, gaat Elisabeth haar in haar rolstoel achterna en deze stoot daarbij tegen den vleugel. Met een hevige krachts inspanning rijst Elisabeth op; zij staat. Zoo vindt haar Testa (Matthias Wieman). Heel het dprp is uitgeloopen als Elisabeth terug keert. Deze is vol van de gebeurtenis dat zij Anna wil bestemmen voor een aparte rol in het leven: de genezing der lijdende mensch- heid. De pastoor komt met twee priesters een onderzoek instellen naar de gebeurtenissen en Elisabeth zegt hem, dat Anna in het pu bliek „een wonder zal verrichten". Tijd en plaats worden vastgesteld. Kort daarop wordt Elisabeth aan het ziekbed van Testa geroepen, wiens toe stand précair geworden is. Haar blik ont moet Anna: Anna moet helpen. Doch Anna's gebed wordt ditmaal niet verhoord en zon der dat beide vrouwen er erg in hebben, sterft Testa. Ontsteld vlucht Anna weg. naar haar verloofde Martin, den waard van den herberg, wien zij haar nood klaagt. Eli sabeth volgt haar, haar geloof in Anna is ongeschokt, Testa is niet genezen omdat hij niet geloofde. Plots verlaat zij zonder iets te zeggen in een bijna geëxalteerden toestand den herberg. Zij zal bewijzen, dat Anna wonderen doet. Anna wordt kort daarna ongerust en slaakt een kreet: zij voelt, dat Elisabeth zich in een steengroe ve werpt. Een boerenmeisje komt het ver tellen aan de menigte, die zich met haar zieken verzameld heeft voor het wonder, dat Anna in het publiek voor de geestelijk- DE RECHTER IN DUITSCHLAND ONTBINDT EEN HUWELIJK. VANWEGE HET RASSEN-VERSCHIL! Sedert het nat.-sicialistisch regime in Duitschland heerscht hebben verschillen de Duitsche rechtbanken het verzoek ge kregen gemengde huwelijken ongeldig te verklaren op grond van het feit, dat de niet-Joodsche partij ten tijde van het hu welijk zich niet bewust was van de be- teekenis van de rassenkwestie. Indien hij of zij op de hoogste zou zijn geweest zou het huwelijk niet tot stand zijn gekomen. Tot nog toe hebben de rechtbanken der gelijke verzoeken afgewezen, doch thans heeft het staatsgerechtshof van Baden te Karlsruhe een dergelijk huwelijk ontbon den verklaard. In zijn motiveering ver klaarde de rechtbank: „Men is zich tegen woordig er van bewust, dat het Joodsche ras afwijkt van het Arische ras in bloed, karakter, persoonlijkheid en gedachtenle- ven, en dat een verbintenis met een lid van dit ras niet alleen ongewenscht is, doch ook verkeerd, onnatuurlijk, tegenna tuurlijk zelfs omdat het den Ariër bloot stelt aan het gevaar van zijn ras te ver vreemden en vreemde kinderen voort, te brengen." De uitspraak van het Hof is nog niet van kracht, aangezien een der betrokken partijen er tegen in beroep is gegaan. heid zou doen. Onthutst gaat men uiteen. Elisabeth is in een armelijke hoerenka mer binnengebracht. Anna, Martin en de pastoor komen binnen en tot Anna richt zij de woorden: Mijn taak is volbracht. Dit is het eind. Met eenig nadenken komt men wel tot een oplossing, maar zooals gezegd een ruimere uitwerking van de zelfde breedte als alle tafereelen in deze film, was wenschelijker geweest. Mooi zijn de karakters geteekend: de heerschersnatuur van Elisabeth, de eenvou dige, godsvruchtige en Godvreezende Anna, in welke rol Hertha Thiele zorgvuldig alle overdrevenheid mijdt, de ronde nobele Martin, die van al dat gedoe rondom zijn meisje niets moet hebben, de goedhartige Mathias Testa, wien die diepere zin der ge beurtenissen totaal niet raakt, de priesters, beminnelijk, maar gereserveerd, de huisge- nooten van Anna en van Elisabeth,, prach tig passend ieder in hun omgeving. Wij hebben hier te doen met een film die zoowel om het onderwerp als om de ver rassend goede uitwerking boeit en die wij gaarne een warme aanbeveling meegeven voor allen, die de rijpere jeugd zijn inge gaan, of bereids achter den rug hebben. BLOEMENWEEK BREESTRAAT. Nog iets over de plannen. In een gisteravond gehouden vergade ring van deelnemers aan de Bloemenweek Breestraat is besloten dat deze week zal gehouden worden van 1624 Maart a.s. (niet van 1523 Maart zooals aanvanke lijk was vastgesteld). In deze vergadering" zijn voorts de plannen nog eens in fines ses besproken. Bepaald werd dat de deel nemende winkeliers de bloemversiering uit sluitend mogen aanbrengen in de etalages. Zaken zonder etalages kunnen hun gevel versieren of op andere wijze de aantrek kelijkheid van de Breestraat in die dagen verhoogen. Er zal ook een prijsvraag wór den gehouden van bijzonder karakter. Elke deelnemende winkelier stelt een prijs be schikbaar, die evenwel niet bij hemzelf, maar in de etalage van een andere deel nemer wordt geëtaleerd. He+ publiek moet raden van elk geschenk door wie het be schikbaar is gestled. Iedereen kan koste loos aan deze prijsvraag meedoen. Er zal ook muziek gemaakt woi'den, niet op de Breestraat, maar in de andere stra ten om de mensohen naar de Breestraat te lokken. De Lichtfabrieken hebben hun medewer king toegezegd en zullen door het aan brengen van enkele lichtversieringen en lichtreclames aan de Bloemenweek luister bijzetten. De voorteekenen wijzen er op, dat de Bloemenweek zal slagen. Er hebben zich reeds 75 deelnemers opgegeven. Er zijn 116 winkeliers op de Breestraat. Op 100 deel nemers valt dus wel te rekenen. Het ligt in de bedoeling uit deze actie een buurtvereeniging voor de Breestraatbewo- ners te doen ontstaan, die de Breestraat- belangen zal hebben te behartigen. LEIDSCHE FILMLIGA. De zesde voorstelling der Leidsche Film liga zou brengen „Berlin, Symphonie einer Groszstadt" van Walter Ruttman, doch in de plaats daarvan kwamen twee Tsjechi sche films op het doek. De eerste was: „Electriciteit", 'n film die men, aldus de voorz., „niet zou kunnen begrijpen, maar moest ondergaan". Zoo is het inderdaad geworden. Het was 'n flitsen van electrische stralen en wentelende telegraafklossen De tweede film was 'n product van Hackenschmied „Het Kasteel van Praag", waarin gepoogd werd beeld en geluid zoo volkomen mogelijk te harmonieeren. Zeker geen gemakkelijke opgave, doch niettemin kunstzinnig weergegeven, ook al hoorden we niet van wentelende gebouwen en Ka- kophonische muziek. Daarna kwam Joris Ivens voor het po dium ter inleiding van zijn nieuwste film werk „Borinage", waarvan hier de première voor Nederland ging. Ivens trok.'n vergelijking tusschen deze en vroegere films, van hem zelf en van an dere kunstenaars. De vroegere stonden veelal afzijdig van het sociale leven en den socialen strijd. In deze film heeft Ivens zijn sociaal voe len uitgeleefd totdat hij 'n product ver- AGENDA LEIDEN. Woensdag. Laatste Sociale Cursusavond. Spreker kap. Dorbeck, Bondsge- bouw, 8 uur. Donderdag. R.-K. Vrouwenbond. Spreker prof. dr. Feron, R. K. H. B. S., Ma- riënpoelstraat, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Maart a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reyst, Steen- straat 35, tel. 136, en A. J. Donk, Dooza- straat 31, tel. 1313. kreeg, dat de zuiverste reclame voor den klassestrijd is. „Wanneer men deze film tendentieus wil noemen", aldus Ivens zelf, „dan is hij het hiermede eens". Als Ivens dat van zijn eigen werk ge tuigt, zal het wel waar zijn en behoeven we het tendentieus karakter niet verder te ontleden. Leidsch Historisch Dispuut Robert Fruin. In de gisteravond gehouden bijeenkomst in het Botanisch Laboratorium heeft prof. dr. J. S. Theissen uit Amsterdam gesproken over: Toekomstgeluiden in de Republiek in de eerste helft der 18de eeuw. Ned. R. K. Bond van Kapperspatroons. Zondag heeft de Ned. R. K. Bond van Kapperspatroons „St. Franciscus van Assi- sië" zijn eerste jaarvergadering gehouden in het gebouw van den R. K. Volksbond te Eindhoven. De vergadering, die buitenge woon goed bezocht was, stond onder leiding van den Bondsvoorzitter, den heer J. L. Henskens uit Amsterdam, die een bij zond er woord van welkom sprak tot den Bonds- adviseur, Rector Bots, en tot de heeren H. J. Besters van de Middenstands Onderlinge en Jan Mol, als afgevaardigde van den Ned. R. K. Middenstandsbond. Vervolgens heeft de voorzitter een overzicht gegeven van de werkzaamheden in het afgeloopen jaar, waarna de heer Tieman uit Rotterdam het financieel verslag en de begrooting toe lichtte. Na-eenige bespreking werd de begrooting goedgekeurd en ging men over tot de be stuursverkiezing, wegens het bedanken van den Bondssecretaris, den heer Lammers, en de uitbreiding van het bestuur met twee nieuwe leden. Gekozen werden de heeren J. Boelhouwer, Amsterdam, G. Hegge, Eind hoven en H. Sax, Venlo. Door den heer H. J. Besters van de Mid denstands Onderlinge werd vervolgens ver slag uitgebracht over de eigen Ziektever zekering, de O.K.P. Bij de bespreking van het Vakblad „Stu dio" werden door de leden eenige wenschen naar voren gebracht betreffende de uitvoe ring en samenstelling, terwijl in de Redac tie-commissie werden benoemd de heeren J. L. Henskens, J. Krijnen en Hendriks. Besloten werd vooral in het Zuiden krachtige propaganda te voeren. Als plaats van de eerstvolgende jaarver gadering werd Utrecht gekozen. Na de uitgebreide rondvraag, waarbij zeer belangrijke kwesties werden bespro- kén, heeft de Bondsadviseur Rector Bots een dankwoord gesproken tot den heer Henskens voor de betoonde activiteit in het afgeloopen jaar. Gisteren slaagden te 's Gravenhage voor het diploma A. Machinist ter Koopvaardij de heeren F. R. Brouwer en J. Nagtegaal, beiden alhier, leerlingen van den Machinis tencursus, verbonden aan de Ambachts school te dezer stede. Gisteravond ongeveer 10 uur bemerkte de heer v. H., wonende 2e Groenesteeg 38, dat in de daarnaast gelegen woning van den Bakker C. H. brand was uitgebroken. De bewoner was met zijn gezin afwezig, zoodat onmiddellijk politie en brandweer werden gewaarschuwd. Het bleek, dat de brand was ontstaan in de keuken, waar een kachel stond te branden. Met een slang op de tank van de motorspuit werd het vuur geblusoht. Het houtwerk en meubilair in de nabijheid bekwam eenige schade, die door verzekering wordt gedekt. De bewoner is op het politiebureau aan een verhoor onderworpen. Hedennacht te even 3 uur ontdekte een agent van politie, dat er brand was uitge broken in de auto-garage van den heer P. aan het Utrechtsche Veer. De politie was spoedig met 'n handspuit aanwezig en het bleek, dat vermoedelijk door kortsluiting een auto achter in de garage in brand was geraakt. Met een slang op de waterleiding en drie op de motorspuit werdhet vuur gebluscht. Een auto brandde geheel uit, 'n tweede gedeeltelijk, terwijl nog and-ere schade opliepen. De schade wordt door ver zekering gedekt. Bij de politie is een rijwiel te bevragen. Geboren Pieter J. z. v. J. v. Voorthuyzen en M. J. F. Duivesteyn. Agnes Maria d. v. J. C. v. d. Pol en M. v. Zomeren. Godefridus Cornelis z. v. P. Goulooze en E. C. Retel. Willem z. v. H. Ouwersloot en J. E. Glasbergen. Henriëtte Wilhel- mine d. v. A. van Westbroek en J. T. Post. Overleden: M. J. Baakv. Heynin- gen vr. 58 j. K. VennYc z. 29 j. W. Wurtz wedn. 60 j. J. v. d. Walle m. 81 j. E. M. R. FurnéeAsser vr. 65 j. Gehuwd: W. A. Smit en J. J. Liese jd. Ondertrouwd: M. v. d. Haven jrn. 20 j. en J. H. Huisman jd. 21 j. J. M. van Gelderen jm. 35 j. en M. de Vries jd. 31 j.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2