Een lichte borsteling DONDERDAG 8 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 GEMEENTERAAD VAN NOORDW1JKERHOUT Tsgenwoordig elf raadsleden. Afwezig Jhr. J. H. Gevers wegens verblijf buitens lands en Th. van Gijlswijk. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Daarna houdt de voorzitter een toespraak, waaraan het volgende is ontleend: Na de nood der bollenkweekers geschetst te hebben, wees spr. erop, dat de werkloos heid die ons dorp in 1932 teisterde in 1933 nog uitbreiding onderging. Waren in 1932 in Januari er 181 werkloozen, welk aantal in den zomer terugliep tot 61 en in Decem- betr weer klom tot 312, 1933 geeft nog een triester beeld. In Januari 1933 waren er 382 werkloozen, welk cijfer successievelijk terugliep tot het in Juli 90 bedroeg. Toen ging het werkloozencijfer weer langzamer hand omhoog om in December jl. 443 te be dragen. Dat de inkrimping van de teelt ten- gevolg j van de saneering op het werkloo zencijfer een ongunstigen invloed heeft ge had, ligt m. i. voor de hand. Het behoeft wel geen betoog, dat een zoo groot aantal werklooze arbeiders in 1933 aan de gemeente schatten van gelds heeft gekost. Ik wil u daaromtrent enkele cijfers noemen. Aan steun is uitbetaald f 73842.12, *em z. g. aanvullende steun f 5638.43, aan werkverschaffing f 4106.97 aan subsidie aan de werkloozenkassen f 9310.De aanvul lende steun en de subsidie aan de werkloo zenkassen komen geheel voor rekening van de gemeente. In de kosten ter zake van gewonen steun en de werkverschaffing komt het Rijk ons tegemoet, doch hoe groot die tegemoetkoming zal zijn is nog het geheim van de goden. Aan de hand van de vastgestelde regelen is aan de regee ring een subsidie van pl.m. 92 y, pet. aan gevraagd. De uitslag van dit verzoek moet evenwel nog worden afgewacht. Nood breekt wet. Dat het bij het steeds dalend inkomen der ingezetenen en bij het steeds stijgend cijfer der uitgaven met de gemeentefinan- ciën mis moest loopen, behoeft geen ver wondering te wekken, vooral als men in aanmerking neemt, dat we slechts f 5.39 per inwoner uit het gemeentefonds krijgen. Teneinde de begrooting sluitend te maken konden wij in 1934 slechts een zeer beperkt bedrag aan werkloozensteun op de begroo ting brengen. De betreffende uitgaafpost is nu reeds overschreden. Wij betalen -na tuurlijk met sanctie van hoogerhand thans steun uit zonder begroótingspost. Nood breekt nu eenmaal wet. We zullen er dit jaar met zorg voor heb ben te waken, dat aan de ingezetenen nieu we lasten worden opgelegd. Juist die ge meenten, wier ingezetenen het meest lijden onder de economische depressie en onder het tot helen gevoerde monetair beleid, zijn verplicht diezelfde ingezetenen de zwaarste lasten op te leggen. Dat strijdt m. i. tegen de rechtvaardigheid. Natuurlijk onderging ook de loop der be volking den terugslag van de slechte tijden. Er vertrokken zelf 44 personen meer dan zich vestigden. Dat nietttemin het totaal aantal zielen vermeerderde met 79 en van 6626 op 6705 kwam vindt zijn oorzaak uit sluitend in de omstandigheid, dat de ge boorte de sterfte met 123 overtrof. De bouwnijverheid lag in 1933 zoo goed als geheel stil. Slechts 4 woningen werden gebouwd; geen enkele bollenschuur. De bedrijvigheid van vroeger jaren contras teert hier wel erg. Thans zijn wij 1934 ingegaan. Wat zal het ons brengen? Wij weten het niet. Men spreekt hier en daar van symptonen, die op verbetering zouden wijzen, maar ik voor mij meen, dat er weinig aanleiding is tot optimisme. M. i. zullen andere ideeën baan moeten breken, dan de tegenwoordige voor aleer van een blijvend herstel sprake kan zijn. Men is bezig met de liquidatie van de oude liberale opvattingen, doch die liquida tie is nog maar voor een gering deel vol trokken. Laat ons intusschen doen wat wij kunnen om de toestand in 1934 voor onze gemeentenaren zoo dragelijk mogelijk te maken. In dezen gedachtengang wensch ik U mij- neheeren voor 1934 een gelukkig- en zalig nieuwjaar. Mijn wenschen komen wel wat laat, maar zij zijn er niet minder welge meend om. Gij zijt de vertegenwoordigers van de ingezetenen en als ik u mijn nieuw- jaarswensch aanbied, dan is die wensch uiteraard voor de geheele Noord wij ker- houtsche burgerij bestemd. Ik hoop dat 1934 voor de inwoners van Noordwijker- hout een jaar moge zijn van gezondheid en levensmoed ondanks alle tegenslag, en dat voorts in dit jaar de kiemen mogen worden gelegd van een betere samenleving, waarin een menschwaardig bestaan wordt toegedacht aan ieder die werken kan en werken wil. De heer L. M. van Noort dankt, als oud ste raadslid, den voorzitter voor zijne vriendelijke woorden en wenscht hem en zijn gezin wederkeerig het beste toe in 1934. Daarna worden de notulen der vorige zitting voorgelezen en onveranderd gear resteerd. Bij, het eerste punt der agenda: Ingeko men stukken, wordt mededeeling gedaan om de goedkeuring van Ged. Staten op een aantal raadsbesluiten. Ten aanzien van het raadsbesluit van 19 December 1933, waarbij het bedrag vol gens de personeele belasting voor een bil jart in een koffiehuis verschuldigd wordt teruggebracht van f 20.op f 15.schrij ven Ged. Staten, dat dit besluit niet voor goedkeuring vatbaar is, aangezien het niet 4 maanden voor den aanvang van het be lastingjaar is genomen. De voorzitter merkt op, dat dit jaar dus f 20.plus 200 opcenten is f 60.voor een biljart verschuldigd zal zijn. Daar is niets meer aan te doen. B. en W. willen ech ter de caféhouders ter zake van de door hen gehouden biljarten zooveel mogelijk tegemoetkomen en daarom met ingang van 1 Januari 1935 de voor een biljart te beta len belasting terugbrengen in hoofdsom op f 10.Inclusief de opcenten zal dan voor een biljart f 30.zijn verschuldigd. Dit voorstel wordt bij acclamatie aange nomen. In de begrooting 1933 worden diverse wij zigingen aangebracht. De voorzitter herinnert er aan, dat in een vorige zitting in verband met een brief van Gedeputeerde Staten B. en W. den Raad voor de keuze hebben gesteld om óf den ophaaldienst voor vuilnis op te heffen óf een belasting voor het ophalen door de belanghebbenden te doen betalen, welke belasting dan waarschijnlijk op f 1.50 per petrceel per jaar zoude kunnen worden gesteld. De Raad koos toen het laatste en in ver band hiermede dragen B. en W. een nieuwe belastingverordening voor. Bij onderzoek is gebleken dat met f 1.per bewoond perceel per jaar de onkosten zijn gedekt, zoodat het bedrag der belasting niet hooger is gesteld. De heer L. M. van Noort vraagt of de perceelen die niet van den ophaaldienst kunnen profiteeren omdat de auto er niet langs komt ook belasting moeten betalen. De voorzitter zegt, dat dergelijke per ceelen niet belastingplichtig zijn. De verordening wordt daarna bij accla matie aanvaard. Ook het voorstel van B. en W. tot vast- sttelling eener verordening op de heffing eener electriciteitsbelasting voor enkele perceelen gelegen langs den Heerenweg wordt bij acclamatie aangenomen, nadat de •voorzitter heeft verklaard, dat een nieuwe vaststelling alleen noodig is omdat de ter mijn voor goedkeuring is verstreken en de wijzigingen, die aangebracht zijn, slechts technische verbéteringen betreffen. Het bollenkweeken door steuntrekkenden. Ingekomen is een schrijven van den Mi nister van Sociale Zaken, waarbij Zijne Excellentie mededeelt, dat hjj terugkomt op een vroegere meening dat een steun trekkende werklooze niet meer dan 40 R.R. bloembollen mag beteelen. De Minis ter schrijft dat hem is gebleken, dat door een arbeider in zijn vrijen tijd aanvanke lijk grootere oppervlakte kan worden be- teeld. Voorts schrijft de Minister, dat het gevaar dat werklooze arbeiders door uit breiding van hun bollenkraam concurren tie zullen aandoen aan de beroepskweekers niet groot behoeft te worden geacht. Im mers, de teelt van bloembollen wordt in verband met bloembollensaneeringsplan, slechts toegestaan aan de houders van teelt- bewijzen, en dan nog slechts voor een be paald percentage van de oppervlakte, welke zij in normale tijden bewerken. Weliswaar is overdracht van teeltbewijzen mogelijk, doch deze is aan zoodanige beperkende voorwaarden gebonden, dat eenigszins be langrijke overdracht den werklooze uitge sloten is te achten. De Minister vindt dan ook geen aanlei ding een aanvulling van de steunregeling voor te schreven, daar art. 2 der steunre geling voldoende gelegenheid aan de ge meentebesturen geeft nu in voorkomende gevallen naar bevind van zaken te beslis sen. Naar aanleiding van dit ministerieel schrijven stellen B. en W. voor om de aan vulling van de steunregeling, die in de raadsvergadering van 26 October 1933 werd 'aangenomen en die luidt als volgt: „De werklooze ontvangt geen onder steuning kracht ens de gemeentelijke steun „regeling, indien hij voor eigen rekening „bloembollen kweekt, tenzij de gezame- „lijke oppervlakte van de gehouden minder „dan 40 Rijnlandsche roeden bedraagt" in te trekken. Dit wil niet zeggen, dat 'n ar beider zooveel kan teelen als hij wil, doch B. en W. zullen elk geval op zich zelf be- oordeelen. De verdiensten van de teelt zullen na tuurlijk voor 2/3 van den steun worden af getrokken. Het voorstel van B. en W. wordt bij accla matie aangenom-*v Bij de rondvraag beklaagt de heer van Parera er zich over, dat degene die met het toezicht op den vuilnis-hoop is belast, zich zoo slecht van zijn taak kwijt. Spreker zou willen, dat alle afval die in de omgeving ligt bij sluiting van de belt is opgeruimd. De voorzitter zegt toe de noodige maat regelen te zullen treffen. De heer van den BergVerdegaal zegt, vernomen te hebben, dat het tarief van de Voorhoutsche waterleiding, wordt ver hoogd. Spreker vraagt of dit niet kan wor den voorkomen, daar het voor diverse in gezetenen een schadepost kan zijn. De Voorzitter zegt, dat het tarief van de Voorhoutsche waterleiding uitsluitend ter beoordeeling staat van den gemeenteraad van Voorhout. De heer C. v. d. Klauw vraagt, of de ter- reinnen van het grondbedrijf gelegen langs denHeerenweg niet stofvrij kunnen worden gemaakt. De heer E. Oostdam Jazz. zegt, als voor zitter der bouwvereeniging den heer v. d. Klauw fel te kunnen antwoorden. Dezelfde aangelegenheid is in een Be stuursvergadering van de Bouwvereeniging ook ter sprake geweest, want ook de bouw vereeniging heeft diverse terreinen, die stuiven. Men kan de terreinen wel stuifvrij maken maar dan moet men ze tevens afzet ten voor de kinderen en daar is geen doen aan. Daarop wordt de openbare vergadering gesloten. ROELOFARENDSVEEN. Genootschap Stille Omgang. Gisteren avond hield het Genootschap van den Stil len Omgang alhier zijn jaarvergadering in de Pancratiuszaal. De voorzitter, de heer B. van der Meer, opende de bijeenkomst mei den chr. groet, daarbij bizonder wel kom heetende den weleerw. heer H. van der tanden met IVOROL is reeds voldoende om den leelijken tandaanslag te verwjjderen. Een speciaal polijstbestanddeel veel zachter dan het glazuurgeelt dit prachtig resultaat Schie, Kapelaan te Rotterdam, zoon van de parochie, en sprak een kort openingswoord. Niettegenstaande de sombere tijden waarin we leven, aldus de voorzitter, is het een verblijdend teeken, dat er zoo'n buitenge wone belangstelling bestaat voor den Stil len Omgang. Spr. wees op de bizondere intentie waarvoor dit jaar de stille omgang zal worden gehouden, n.l. de eenheid onder de Roomsch Katholieken, memoreerde de geslaagde beevaart ten vorigen jare en bracht dank aan allen die hieraan hunne medewerking hadden verleend. Twee leden zijn ons door den dood ontvallen en wel Burgemeester Vosters en de heer J. Heems kerk. Spr. bracht in dankbare herinnering wat de overleden Burgemeester voor het Genootschap heeft gedaan en spoorde de le den aan in den nacht van den Stillen Om gang een bizonder gebed voor zijn.zielerust te stox*ten. De notulen werden hierna door den secretaris gelezen en onder dankzeg ging goedgekeurd. Uit het finantieele ver slag van den penningmeester bleek, dat er een nadeelig saldo was van ruim 35. terwijl met het vorige saldo de kas een te goed aanwees van f 291.—. De heer L. van Ruiten, die periodiek moest aftreden, werd bij acclamatie herkozen en nam de benoe ming onder dank aan. Hierna was het woord aan Kapelaan van Schie, die een gloedvolle rede hield over de vereering van het H. Sacrament. De Stille Omeang moet zijn een uiting dat wij willen handhaven het heerlijk geloof van onze voorvadeern. die voor dit geloof feil hadden hun goed en bloed, ggtuige de martelaren van Alkmaar en Gorkum. Onze Stille Omgang moet zoo devoot mogelijk zijn. en hoewel we leven in een tijd van reclame moet van onzen Stillen Omgang uitgaan dat machtige en dat krachtige waarbij elke uiterlijke ver tooning in het niet zinkt. Sor. wekt een ieder cp deel te nemen aan deze heerlijke geloofsuitingen en treeft als laatste verma ning aan een ieder mede, om zooveel moge lijk dagelijks de stille omgang te vernieu wen in de kerk, waar in de vroege mor genuren, als een stille omgang hulde woidt gebracht aan Christus in de H. Eucharistie. Een dankbaar applaus beloonde Kapelaan van Schie voor zijn mooie rede. Het woord was hierna aan Pastoor Onel, die sprekende namens de geheele vergadering, Kap. van Schie dank bracht voor zijn heerlijke rede. Spr. hoopte, dat vele leden in den nacht van 17 op 18 Maart naar Amsterdam zul len opgaan, om daar te bidden voor de voorgeschreven intentie met daarnaast nog deze intentie om de toename van de liefde en de devotie tot het H. Sacrament van God af te smeeken. Hierna werden de bizonderheden bekend gemaakt voor de beevaart. De rondvraag leverde weinig belangrijks op, zoodat de voorzitter onder dank voor de groote op komst de vergadering sloot. Rest ons nog mede te deelen, dat het zangkoor van de parochie eenige geestelijke liederen ten ge- hoore bracht. R. K. „D.O.S." Voor de achtste maal opende voorzitter Boeker deze zoo altijd prettige jaarvergadering van D.O.S. met den chr. groet en heet allen, in 't bizonder den Geestelijk Adviseur, welkom. Spr. be tuigt zijn tevredenheid over de onderlinge clubgeest en medewerking, in het afge- loopen jaar getoond, en vertrouwt, dat ook deze vergadering weer zal bijdragen om de club op nog hooger peil te brengen. Het jaarverslag en de notulen der vo rige vergadering blijken door secretaris Van Klink weer op uitstekende wijze bij gehouden te zijn en worden na voorlezing onveranderd goedgekeurd. Ook het finan cieel gedeelte, waarover de heer v. Die- men de verzorging heeft, blijkt op gezon de basis te staan, een een applaus beloon de den penningmeester voor het vele werk. In de kas commissie worden benoemd H. v. d. Meer en J. Rietbroek. Vervolgens gaf de secr. verslag der momenteele competi tie-standen, waaruit bleek, dat vooral DOS II buitengewoon uit zijn hoek is gekomen, en DOS III nog een kleine kans op den titel maakt. Bij de bestuursverkiezing wijst de voor zitter op den door het bestuur voorgestel den candidaat, den heer P. de Koning. Spr. deelde mede, dat de heer P. v. Hameren zich niet meer herkiesbaar stelt. Door de leden was als tweede candidaat het oud bestuurslid v. Ruiten toegevoegd. Voor zitter en penningmeester werden bij accla matie herkozen en de heer v. Ruiten bij stemming gekozen, welke laatste zijn be noeming aanvaardde. In de elftalcommissie hebben thans zit ting de heeren Beien, v. Klink en J. v. Es. Bij de mededeelingen bespreekt de voor zitter de terrein-werkzaamheden, aanvrage voor wedstrijden, o.a. tegen 1ste klas I.V.C B.-clubs, Junioren-beweging enz. en spr. wenscht onze getroffen sportvriend, den heer Turk, een spoedig herstel toe. Ook de pers krijgt een beurt en aan haar wordl dank gebracht voor de goede medewerking. Bij de rondvraag komt het Huish. Regle ment ter sprake. Dit wordt uitvoerig door den secretaris toegelicht. De Adviseur betuigt in een leerzame speech zijn tevredenheid over de vereeni- ging, en wijst op de Bisschoppelijke bepa lingen. Spr. hoopt, dat DOS door de goede onderlinge verstandhouding in de toekomst d e vereeniging wordt waarop eenieder, ook op geestelijk gebied, trotsch kan zijn. Hier na sloot de voorzitter deze buitengewoon geanimeerde en vlotte vergadering met den chr. groet WASSENAAR. Hanze. Woensdagavond vergaderde alhier de plaatselijke afldeeling van de R.-K. Middenstandsvereeniging de Hanze. Na de gebruikelijke plichtplegingen als opening, notulen en ingekomen stukken vond de benoeming plaats van een vaan deldrager, wijl de heer J. J. v. d. Meer als zoodanig had bedankt. De vergadering verkoos tot vaandeldrager den heer M. A. van Veen. Het jaarverslag van de Santos-Commis sie, dat aan ontvangsten vermeldde f 564.37 en aan uitgaven 563.95, werd goedge keurd en aan den penningmeester daar van werd décharge verleend. Aan het comité werd hartelijk dank gebracht voor de steeds beloonde activiteit. Medegedeeld werd voorts, dat op de ge- combineerce bestuursvergadering van Hanze en Wassen. Middenstand ver. beslo ten is, een bezoek te brengen aan B. en W. teneinde hen te polsen over een even- tueele verordening ter zake schynuitver- koopen, vliegende winkels enz., alsmede terzake het nader aan banden leggen van het venten. Met eenige toepasselijke woorden in stalleerde de geest, adv., kapelaan Heems kerk, daarna een drietal nieuwe loden. Tot rechtskundig adviseur der afdeeling werd benoemd de heer rar. Jonker uit 's-Gravenhage. Nadat de voorzitter, de heer J. S. M. Wubben, een algemeen overzicht had ge geven van het te Den Haag gehouden bui tengewoon congres van den Ned. R.-K. Middenstandsver., volgde de rondvraag, waaruit wij aanstippen, dat een hartelijk speechje van een der geïnstalleerde leden, een heer Bijvoet, die toezegde een actief lid te zullen zijn van deze onmisbare in stelling, den voorzitter aanleiding gaf dit speechje ter overweging te geven aan de aanwezigen en aan de afwezigen. De heer A. Engels bracht ter sprake de aan de gemeentebesturen verleende be voegdheid om de personeele helasting voor hotels, café's en restaurants op gelijke voet te brengen met die van andere be drijven. De voorzitter hield een beschouwing over de vele onbillijkheden, die de hef fing van deze belasting aankleven en deed den heer Engels de toezegging, dat getracht zal worden om, in samenwerking met de Wassen. Middenstandsvereeniging, ook hier een dergelijke gemeentelijke ver ordening te krijgen. Na een dankwoord voor de vrij goede opkomst, beter dan voorheen, volgde slui ting met den chr. groet. Gevestigd: A. Ph. M. Schoevers, N.-H. d.b. uit Den Haag, Rijksstraatweg 444 Wed. H. Westermann geb. T. C. Witteveen, Rem. uit Den Haag, Hyacinthstr. 22 B Mevr. F. S. E. S. G. von Oetinger-Barkhous Wiesenhütten, Ev. L. Dtsche uit Berlijn, Lange Kerkdam 72 J. van Laar geb. Nag- tegaal, N.-H. uit Voorschoten, Langstraa* 81 S. H. Krabshaus, N.-H. uit Leiden, van Zuylen van Neijeveltstr. 165 J. H. Mari- nus: R.-K. uit Leiden, idem 165 N. Ph. Sprong, N.-H. huishoudster uit Leiden, idem 165 P. C. H. van Schaik, R.-K. boekhouder uit Monster, van Z. van Nije- veltstr. 156 M. E. Dekkers en gez.. Preb. K. uit Heiloo, Gr. Haesebr.weg 70 T. Herngreen en gez. G.K. assuradeur uit Den Haag, Hyacinthstr. 20 J. H. Karres en vr. uit Den Haag, Hoflaan 6 J. Ste- merding en gez., chauffeur uit Berlijn, Schouwweg 75 J. G. Wolf, R.-K. d.b. uit Den Haag, Lindelaan 2 M. Schoffer, Dtsche d.b. uit Voorschoten, Schouwweg 79 I. Sanderse, N.-H. instrumentmaker uit Leiden, Baljuwstraat 3 J. M. van der Zwet, R.-K. d.b. uit Alkemade, Rijksstraat weg 372 F. Kampfer, Dtsche d.b. uit Wiesbaden, Pr. Fred.laan 14 A. Jansen, N.-H. d.b. uit Buren, Langstraat 56 M. C. Nell, N.-H. landbouwer uit Voorschoten, Kerkehout 44 C. M. Lammers, N.-II. d.b. uit Leiden, Gravestraat 2 A. M. Pompe, R.-K. uit Sassenheim, Kerkstraat 15 P. T. Visser, N.-H. uit Rijswijk Z.-H., Schouwweg 23. Vertrokken: E. Talarek naar Den Kaag, Riouwstraat 139 S. C. E. van Vliet naar id., Secheveningscheweg 9 M. E. Knippenberg naar id., Frankehstraat 34 E. Zurstrassem, naar id., Beeklaan 387 G. van der Wildt en vr., naar id., Hortensia straat 99 W. C. v. d. Krogt naar Schie dam, Broersveld 129 E. M. J. van Eijken naar Leiden, Leeuwerikstraat 31 K. Frandler naar Den Haag, Jacobstraat 2 M. E. H. Vangronsveld naar Den Haag. Zdelaan 26 H. A. de la Bije en vr. naar Molenaarsgraaf, Graafdijk 112 E. W. de Smit naar Den Haag, Herzogstraat 60 F. M. Gotzsch naar Den Haag, Laurierstraat 127 C. C. van den IJssel naar Heerlen, Sanatorium Heilbron M. Wessely naar j Den Haag, Bezuidenhout 29 G. O. E. Zie- I haus geb. Raup naar Den Haag, School straat 43 A. C. M. Honen naar Amster dam, Haarlemmerstraat 48 B. Nell naar Loosduinen, Vink el aan p.a. J. C. Nell D. I C. de Masier naar Den Haag, Laan van N. O. I. 208 J. Diephuis naar Den Haag. P. Bothstraat 71 J. Brouwer naar Wou- brugge, A. 163 M. J. H. van Koersveld naar Tubbergen, Albergen D 32 M. Till- mann naar Den Haag, Dedelstraat 7 Wed. J. E. Podhola naar Den Haag, Bos- schestraat 2 A. Jelgersma en vr. naar Amerongen, Koenestraat 185 J. F. J. v. d. Goot geb. Gleichman naar Rotterdam, Vredehofweg 36b A. M. R. Joustra naar Den Haag, Maas wijkstraat 70 E. M. Dresler naar Den Haag, Duinweg 25 E. von Pollen, Tobias Asserlaan 10 M. S. de Zwart naar Den Haag, Nassauplein 3 Geboren: Helene Wilhelmina, d. van C. van de Munt en M. M. Boerman Gerard, z. van J. G. va nEgmond en E. Koopman Cornells Marie Adriaan, z. van A. van der Lee en M. van den Brink El- bert Ferdinand, z. van A. Bergman en T. Dekker Jeanne Francoise, d. van J. C. Valkenburg en A. E. L. van Neutegom Sophia, d. van J. C. Hooijmans en C. van Schie Adrianus Johannes, z. van A. J. Kouwenhoven en M. v. d. Ploeg. Ondertrouwd: G. Nasveld en W. E. Laarman. Gehuwd: P. W. Pander en A. Todd H. A. de la Bije en A. de Pagter. Overleden: Maria Francina Elisabeth Verboom Soumain, 74 j. ongeh. Maria van den Brink, 31 j., echtgen. van A. van der Lee. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: L. J. v. d. Helm, vroeger veehouder, Zoetermeer thans Rijswijk. Stadhou dersstraat 19. Cur.: mr. W. Marinkelle, den Haag. Jb. van Leeuwen, tuinbouwer, Aalsmeer; cur.: mr. W. Venlet. Handelsvennootschap onder de firma Jb. van Leeuwen Zn., tuinbouwster, Aals meer; cur.: mr. W. Veniet Johannes van Houten Jr., caféhouder, Hi 11 e g o m; cur.: mr. F. J. Gerritsen. Vernietigd (op grond van verzet): N. Timmers, aannemer, Leiden. WILT U IETS WETEN? Vraag: Heeft Pastoor Th. J. van Noord, die Dinsdagsavonds de Lijdensmeditatie voor de radio houdt, ook twee jaar geleden meditaties voor den K.R.O. gehouden? Antwoord: Ja. Vraag: Hoeveel inwoners heeft de ge meente Leiderdorp? Antwoord: 2380 inwoners. Vraag: Hoe is het adres van den secre taris van den R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden? Antwoord: Het adres van den secre taris der afd. Leiden is: L. J. v. d. Meer, Vinkenlaan 41, Noordwijk. Dinsdagmiddag en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tnt het bekomen van mondelinge inlichtingen op rechtskundig gebied. (Kosteloos). Heb jij geld noodig... JU? En je oom in Amerika dan? Die moet ik iedere maand vijfentwintig piek sturen. (Candide) VAN RQMMELZAK EN HOBBELTJE. 201. Ten einde raad zouden er een paar gasten met den kapitein gaan kijken of Jan zich soms had verslapen. Het zou jammer zijn, als alles mislukte. Ze gingen de eet salon uit, waarbij ze onwetend langs Jan liepen. Wat had hy daar een pret om. 202. Hij zat daar veel rustiger in zyn hoekje, dacht hij, en na mzijn krant om wat te lezen en meteen zijn lach, die maar niet weg wilde, achter te verbergen. Het was ook zoo leuk, al die menschen zoo geduldig op hem te zien wachten, terwyl hij er zelf bij was.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11