DONDERDAG 8 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 BRUTALE LADELICHTERS. Arrestatie van drie jongens. In den laatsten tijd werd te Naaldwijk herhaalde malen bij verschillende winke liers de lade gelicht. Dit had ook Zaterdagavond weer plaats bij den winkelier Kr. op den hoek van de MolenstraatRembrand tstraat. De daders toonden wel een flinke dosis durf te bezitten, want zij slopen via een achterdeur door een serre en een gang naar den winkel. Daar werden drie bankbiljet ten van 10 buitgemaakt. Een kistje met plm. 400 werd onaangeroerd gelaten. Het onderzoek dat de politie instelde, leidde tot arrestatie van drie jongens van 16 en 18 jaar oud. Zij werden des avonds laat van hun bed gelicht, en op het bureau aan een langdurig verhoor onderworpen. Nadat zij den volgenden dag in de Ma rechausseekazerne te Loosduinen ingeslo ten waren geweest, legden zij een bekente nis af, waarbij een van het drietal vertelde dat hij meer ladelichtingen op zijn geweten had. Op de vraag waarom zij het bedrag van 400 niet hadden medegenomen, vertelden de daders dat zij zulks niet hadden aange durfd. SPORT VOETBAl Y. V. C. B. PROMOTIE EN DEGRADATIE. De promotie- en degradatieregeling I. V. C. B.-diocesane bonden is, naar in de „S. I." wordt medegedeeld, als volgt samenge steld: Westelijke af deeling I: 1. Nr. laatst van de tweede klasse A de gradeert naar den R. K. V. B. Utrecht. Nr. 10 van deze klasse speelt tegen den kam pioen van district 1 van den R. K. V. B. Utrecht om een plaats in de tweede klasse A van den L V. C. B. 2. De kampioenen van den eerste klas A en reserve eerste klas A van den D. H. V. B. spelen met nr. laatst van de tweede klas B I. V. C. B. om twee plaatsen in den I. V. C. B. Westelijke afdeeling II: 1. De kampioenen van de eerste klas B en C van den D. H. V. B. spelen met nr. laatst van de tweede klas A van den I. V. C. B. om twee plaatsen in die klas. 2. De kampioenen van de eerste klas D en E van den D. H. V. B. spelen met nr. laatst van de tweede klas B van den I. V. C. B. om twee plaatsen in die klas. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren-Competitie. De uitslagen van Zondag 4 Maart luiden: A f d. A.: RWD aSJC a 54; Teylingen aKRV a 7—0. Af d. B: Kolping Boys aWL b 12; SNA aMeerburg a 0; SMC aForehol- te b 3—0. Afd. C.: Teylingen b—NVC b 0—0. Het wedstrijdprogramma voor a.s. Zon dag luidt: A f d A: WL aRWD a 2 uur J. Hoog duin; Foreholte aSJC a, 12.30 uur, H. v. Veelen; KRV aLeiden a, 12.30 uur, P. v. d. Werf. Afd. B.: Meerburg aLisse a, 12.30 uur, N. J. v. d. Akker; SMC a—SNA a. 12.30 uur, J. W. Hoogervorst; VVL bKolping Boys a 1^.30 uur, J. Hoogduin. Afd. C.: Teylingen bRWD b, 12.30 uur, F. Homan. De competitieleider. KON. NED. VOETBALBOND DE KAMPIOENSCOMPETITIE. AjaxHeracles. Op 18 Maart wordt te Amsterdam de eerste kampioenswedstrijd tusschen Ajax en Heracles gespeeld. 25 JAAR A.V.V. Deze week ontvingen wij het keurig ver zorgd Clubnieuws der Voetbalvereeniging „Alphen". Het verscheen ditmaal in feest gewaad vanwege het 25-jarig bestaan. 't Is 'n uitstekend verzorgd nummer, waaraan tal van personen, bestuursleden, eereleden, officieele personen enz. hun me dewerking verleenden. Uit alle artikelen blijkt de blijdschap der schrijvers over den vooruitgang der ver- eeniging sinds haar oprichting, maar daar naast spreekt duidelijk het feit, dat A.V.V. heel moeilijke jaren heeft doorgemaakt en nog niet van zorgen vrij is. Het bestuur is dank zij den goeden geest in de vereeni- ging echter als steeds vol goeden moed voor de toekomst, vooral omtrent de nieuwe terreinplannen, welke aanhangig zijn. De secretaris, de heer W. Dijkman, schrijft in dit nummer 'n lezenswaardig historisch overzicht van de vereeniging, waarin de ups and downs duidelijk naar voren komen. NEDERLAND—BELGIE. Wijziging in het Belgische team. Capelle, de midvoor van België voor den wedstrijd tegen het Nederlandsch elftal op Zondag 11 Maart a.s. zal, doordat hij Zon dag j.l. een spier heeft verrekt, niet kunnen meespelen. Hij zal worden vervangen door Voorhoof van de Liersche Sportkring. SKTSPORT NEDERLANDER WINT EEN PRIJS IN ZWITSERLAND. Bij op 3 Maart 1.1. te Klosters (Zwitser land) gehouden wedstrijden in het skiloo- pen heeft onze landgenoot mr. M. S. A. Ybes beslag weten te leggen op de groote Silvretta-medaille, voor de beste prestatie tour-ski-en. HOCKEY I BELGIE—NEDERLAND. Het Belgische elftal. Voor den hockeywedstrijd BelgiëNe derland op Zondag as. is de volgende Bel gische ploeg samengesteld: Doel: Van de Merghel (Racing). Achter: Baudoux (Rasante), Wellens (Rasante). Midden: De Keyser (Racing), Van Rens- burg (Rasante), Putz (Racing). Voor: Seeldrayers (Racing), Rombouts (Racing), De Borman (Leopold), Delheid (Racing), Portieljé (Racing). De wedstrijd wordt gespeeld op het ter rein van de Royal Leopold Club en begint des middags te drie uur. Scheidsrechter voor België is Rebé Lam- bart. LAWN-TENNIS TENNIS BIJ OLYMPISCHE SPELEN IN 1936? Sinds 1924 zijn, men zal het zich herinne ren, de Olympische tenniswedstrijden van het programma afgevoerd. Verschillende oorzaken hebben daartoe geleid. Organisa torisch waren er de vier bekende verschil punten tusschen de Internationale Federa tie en het International Olympisch Comité, voornamelijk hierop neerkomend, dat de Tennisfederatie een zetel in dat comité wenschte, dat de Fedratie zelf heel en al baas wou zijn, betreffende de regeling van de Olympische tennisspelen, dat zij eigen amateurbepalingen wenschte en dat zij in het jaar van Olympische Spelen geen af stand wilde doen van Wimbledon, Davis Cup of andere belangrijke tennistournooi. Naast dat organisatorische was er echter o.i. een belangrijker element en dat wat dat er aan een Olympisch tournooi naast de vele internationale gebeurtenissen niet al of geen behoefte was, doch dat het tot over lading leidde. Sindsdien is er meer dan eens getracht om tennis wreer op het Olympisch program ma te krijgen, doch dat is nimmer gelukt. De grootmachten, Amerika, Frankrijk. En geland waren er niet voor. Vermoedelijk ook uit belangenoogpunt. Nu de Olympi sche Spelen in 1936 te Berlijn gehouden worden, doet de Duitsche Tennisbond moei te om dan ook het Olympische tennis te doen herleven. De data zijn reeds provi sorisch in hetprogramma opgenomen, nl. van 512 Augustus en bij den bouw van het groote stadion is ook op den bouw van een tennisstadion gerekend. De eerste stap om zoover te komen is een voorstel aan de Federatie om met het I. O. C. tot overeenstemming te komen. Zulk een' voorstel komt nu voor op de agenda van de jaarlijksche vergadering van de Fe deratie, welkes op 16 Maart te Parijs ge houden zal worden. Of die succes zal heb ben, moet worden afgewacht. En met reser ve worden afgewacht, want Amerika heeft zich een paar weken geleden reeds tegen weder opneming verklaard. Veel zal afhan gen van de houding van Frankrijk en En geland! WIELRENNEN NA PIJNENBURG'S ZEGE OP RICHARD. Na de revanche komt de Tilburgenaar niet meer uit in de achtervolging. Het Fransche dagblad Paris-Soir publi ceerde het volgende na de verrassende zege van Jan Pijnenburg op Richard: „Ik heb deze ontmoeting voorbereid, had Pijnenburg mij gezegd voor den wedstrijd. En ik hoop te zegevieren. Maar daarna zal ik nog slechts één achtervolging rijden. n.l. de revanche tegen Richard, 15 April te Breda. De training voor koppel wedstrijden verschilt te veel van de training voor ach- tervolgings-races; de laatste ontwent het demarreeren. Zoowel als winnaar of over wonnene, adieu achtervolging." „Het is mijn gevaarlijkste tegenstander, diet men tegenover mij kon stellen ver trouwde Richard ons toe. Ik had dezen wedstrijd liever in Parijs verreden, maar dit was niet mogelijk, er was geen datum vrij." Toen hij van de fiets stapte kon men op het gezicht van Richard de emotie lezen. Ik ben te snel vertrokken, zei hij mij. Ik geloofde dat de Hollander van meet af aan snel zou rijden. Ik heb mij vergist en ik heb slechts één excuus: Pijnenburg is een groot rijder. Maar ik zou hem toch wel eens graag in Parijs ontmoeten als er een vrije datum zou zijn. Helaas, ik ben voor de eer ste maal geslagen, en ik voel me ellendig. Maar wat kun je eraan doen? Jij bent zeker wat vermoeid, merkte Ge- rardin op. Neen, ik geloof het niet. Maar Pijnen burg is een phenomeen. Ik ben van oordeel, dat tegen hem niet veel is uit te richten. Niet te slaan. En Richard, die toch wel eenige kam pioen .-n kent, oordeelde: Het is een reuze-kerel, het is een kam-* pioen. Er is niemand, die hem in ach tervolging kan slaan, opperde Ronsse. Pijnenburg, gelukkig door zijn overwin ning, waaraan hij veel waarde hechtte, zei: Ik ben niet vermoeid. Ik was in vorm, had mij goed voorbereid en Richard heeft een fout begaan door te snel te vertrekken. Ik heb hem kalm laten gaan, maar goed uit mijn oogen gekeken en tijdens de derde ronde was ik zeker van de overwinning. Ik heb met hem gedaan als met Hamerlynck. Maar dat was niet zoo zwaar. Ik rij soepel, terwijl Richard daarentegen zijn snelheid in kracht zoekt Vroeger Was ik zoo als hy. Maar voor de achtervolging heeft men soe pele spieren noodig. Voorbij de achtervolging, die weliswaar een sportieve race is, maar in zijn voorbe reiding teveel eischt. Afgeloopen de achter volgingen evenals mijn reizen naar de Vereenigde Staten. Leve de koppelwed strijden en de zesdaagschen. En Pijnenburg ging lachend heen. PARIJS—NICE. Het eerste traject. Voor de tweede maal wordt thans de in ternationale vijfdaagsche wegwedstrijd Pa rijsNice, een afstand van 1182 K.M., ge houden. Honderd renners, waaronder onze land genoot Valentijn, zijn gisterochtend gestart voor de eerste étappe ParijsNevers (219 K.M.). De eerste dag van den strijd werd begunstigd door fraai voorjaarsweer. Na korten tijd reeds werd in een zeer snel tem po gereden, dat de meesten niet konden vol gen. Er werd opwindend gejaagd. Het lei dende peleton, bestaande uit de Fransche renners Archambaud, Lapedie, Louviot, Merviel en Noiret en den Belg Rebry hiel den den gang erin, rijdende met een snel heid van bijna 40 K.M. per uur. De kopgroep slaagde er zoodoende in voortdurend haar voorsprong te vergroo- ten. Met 11 minuten voorsprong arriveerde het peleton te Nevers in den tijd van 5 uur 29 min. 32 sec., dus met een gemiddelde uursnelheid van 39.870 K.M. De eindspurt werd door Merviel gewonnen, voor Noiret, Rebry, Louviot, Lapedie en Archambaud. TOERISME DE BERGGIDS. In de Berggids, tijdschrift gewijd aan alle takken van bergsport en officieel or gaan van de Ned. Alpen-Vereeniging, wor den eenige pagina's gewijd aan de tragedie van Marche les Dames, waar Koning Al- bert van België den dood vond. B. de H. schrijft daarin o.m., „dat allen weten, dat Koning Albert niet maar een theoretisch bewonderaar van de alpsnsport was en niet maar voor den vorm „Patron" der Belgische alpinisten, maar dat hij een eerste plaats onder de tegenwoordige alpi nisten innam." Mr. F. A. J. Deelen besluit een waardee- rend artikel over de klim-prestaties van den Koning aldus: „Geen moeilijke bestij ging in de Dolomieten of men vindt zijn naamIn het register der Palace Hotels zult ge hem niet vinden, dezen koninklijken man, die in St. Anton, twee paar ski's tor sende, ochtend aan ochtend temidden der andere leerlingen in den cursus ging. In zijn grootheid was hij een kind der bergen en hij bleef ze trouw. Wat de meest trot- sche van hen niet bereiken konden, deden hem z'n eigen Heimathügel aan. Koningen dooden geen Koningen Onder den verderen inhoud van de Maart-aflevering vap „De Berggids", zien we een interessant artikel van D. Kruseman over den Matterhorn. Westerdijk schrijft over Punta Marietta, Cornelis Tromp (uit St. Gallen) over Fiontay, terwijl eenige interessai te bergbestijgingen het nummer completeeren. SCHAKEN HAAGSCHE SCHAAKBBOND. De competitie. In den competitiewedstrijd L. S. G. I D. D. II werd aan het 5e bord het volgende miniatuurpartijtje gespeeld. Reeds bij den 16en zet kon de Leidsche speler zijn tegen stander mat zetten. Schotsche partij. Wit: Ir. J. Westra (L. S. G.) Zwart: F. A. Agterbos (D. D.) 1. e2e4 e7—e5 2. Pgl—f3 Pb8—c6 3. d2—d4 e5xxd4 4. Pf3xd4 Dd8—h4. 5. Pbl— c3 Lf8b4 6. Pd4b5 Dh4xc4f 7. Lele3 Ke8d8 8. Ddl—d2 De4—e8 9. 0—0—0 a7—a6 10. Pb5xc7 Kd8xPc7 11. Pc3—d5f Kc7—b8 12. Pd5xLb4 De8—e7 13. Pb4—d5 De7—f8 14. Le3—b6 Ta8—a7 15. Lb6—c7f Kb8a8 16. Pd5—b6f LAND- EN TUINBOUW AARDAPPELEXPORT WORDT BEVORDERD. Toekenning van een uitvoerpvcmie. De minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat ten behoeve van de verbou wers van aardappelen, aan bij de Stichting Nederlandsche Aardappelcentrale te 's-Gra- venhage, aangesloten exporteurs van aard appelen, een bedrag van ten hoogte f 0.30 per 100 K.G. wordt vergoed uiit hcc Land bouw-Crisisfonds bij uitvoer van partijen oonsumptie-aardappelen, niet langer dan acht c.M., die uitgevoerd worden naar bui ten Europa voor 1 Juli 1934, indien er een nadeelig verschil is tusschen de prijzen hier te lande en de prijzen in het land van in voer. Maximaal zal deze steun 10.000 be dragen. (Deze regeling beoogt dus, den afzet van het teveel aan consumptie-aardappelen te bevorderen, waardoor vermoedelijk de prij zen hier te lande iets zullen stijgen). CRISIS-RESTITUTIEBESCHIKKING 1934 IV. De minister van oeconomische zaken, ge let op artikel 3 van de Landbouw-Crisiswet 1933 en op de artikelen 2, 3 en 5 der Crisis- steunbeschikking 1933, heeft goedgevon den: I. ten behoeve van de verbouwers van aardappelen, aan bij de Stichting Neder landsche Aardappelcentrale, gevestigd te 's-Gravenhage, aangesloten exporteurs van aardappelen, een bedrag van ten hoogste 0.30 per K.G. te vergoeden uit het Land- bouw-Crisisfonds bij uitvoer van partijen consumptie-aardappelen: a. indien en voor zoover vallende in de maat van 35 tot 60 m.m. en met maximum lengte 8 c.m.; b. voor zoover de uitvoer heeft plaats ge had na 1 December 1933, doch vóór 1 Juli 1934, en naar landen buiten Europa; c. tegen overlegging van een vanwege de voornoemde Stichting als deugdelijk erkend bewijsstuk van uitvoer; d. indien in de gevallen, waarin de ver scheping naar het land van bestemming geschiedt in een buiten het Rijk in Europa gelegen plaats, de verpakking der partijen voldoet aan door de voornoemde Stich ting te stellen voorwaarden; e. indien en voor zoover ten genoegen van de voornoemde Stichting is aange toond, dat de verhouding tusschen de prij zen op de buitenlandsche en op de binnen- landsche markt ten tijde van het afsluiten der betreffende transacties deze vergoeding wettigt; H. te erkennen als groep van producen ten van crisis-producenten: de bij de Ge westelijke Aardappelorganisaties aange sloten verbouwers van aardappelen; III. te bepalen, dat de post van de be grooting van het Landbouw-Crisisfonds, waaraan de gelden, noodig voor de uitvoe ring van deze beschikking, zullen worden ontleend, zal worden aangewezen zoodra die begrooting zal zijn vastgesteld; IV. te bepalen, dat de krachtens deze be schikking uit te keeren vergoedingen zul len worden verstrekt uit de saldi van voor noemde Stichting, als vertegenwoordigster van het Landbouw-Crisisfonds, tot een maximum van 10.000 in het totaal en on der nader bij schikking vast te stellen ver rekening; V. te bepalen, dat deze beschikking zal worden aangehaald onder den titel: Crisis- restitutiebeschikking 1934 IV (aardappe len). UITVOERING TUINBOUWSTEUNWET. De veilingbesturen ontvingen van den Regeeringscommissaris voor de Uitvoering van den Tuinbouwsteunwet het volgende schrijven: Nu ook de cultuur van late aardappelen aan een beperkende bepaling is onderwor pen, is het noodig, dat vast komt te staan wat de omvang dezer cultuur op ieder be drijf in 1933 is geweest. Voor de geregistreerde tuinbouwbedrij ven zijn op de ingevulde registratiebiljet ten alleen opgegeven de vóór 1 September gerooide aardappelen. Later gerooide aard appelen zijn in den regel omgegeven als akkerbouwgewassen zonder nadere aan duiding. Het is nu noodig dat op genoemde re gistratie-biljetten een juiste splitsing wordt gemaakt tusschen vroege aardappelen en late en de juiste oppervlakte van deze twee gewassen afzonderlijk wordt opgegeven. Als vroege aardappelen mogen alleen worden opgegeven de soorten Eersteling, Ideaal, Ninetyfold, Wilde Due, Due of York. Onder late aardappelen vallen alle ver vroegde Eigenheimers en de soort Bintje, welke soorten door velen op het registratie- biljet als vroege aardappelen zijn opgege ven. De namen en adressen moeten duidelijk en volledig en alphabetisch op de lijst wor den opgegeven. Deze lijst moet zoo spoedig mogelijk wor den gereed gemaakt en aan den Regeerings commissaris worden opgezonden. RECHTZAKEN AMBTSGEHEIM GESCHONDEN. De Maastrichtsche Rechtbank heeft den postambtenaar J. C. S. te Maastricht, die omtrent begrootingen van aan te besteden werken aan aannemers mededeelingen had gedaan in strijd met zijn ambtsgeheim, ver oordeeld tot twee maanden gevangenis straf. De aannemer Ch. S. uit Bergambacht werd tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het O. M. had tegen beiden één jaar ge vangenisstraf geëischt. UIT DE OMGEVING LISSE. Personalia. Tot typist ter secretarie dezer gemeente is door B. en W. dezer ge meente benoemd de heer J. Schoneveld, vol. ter secretarie te Sassenheim en wonende te Oegstgeest. Naar wij vernemen zal deze benoeming op 15 Maart a.s. ingaan. Ziekenhuiszorg „St. Jan de Deo". Gisteravond hield de R.-K. Vereeniging Ziekenzorg „St. Joannes de Deo" haar 10e jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer L. Kapiteyn. De opkomst was goed. De voorzitter opent met den chr. groet en heette allen welkom. Hij uitte den wenseh, dat ae economische toestand in het nieuwe vereenigingsjaar moge opleven, hetgeen zeer zeker aan onze instelling ten goede zal komen aangezien er leden zijn, welkt soms moeite hebben het contributie- betalen bij te houden. De notulen werden gelezen en vastgesteld. Vervolgens bracht de sei-retaris zijn jaarverslag uit, hetgeen een mooi beeld aangaf en het groote nut van de vereeniging Ziekenhuisverpleging. AJsnu was het woord aan den penning meester. Hieruit bleek, dat naast een ont vangst van ƒ5877.81, een uitgave viel te boeken van 6095 65, alzoo een teruggang van 207.24, waardoor de reserve is ge daald tot 5579.20. Het aantal verpleegden was 79 met tezamen 1638 verpleegdagen. Gespecificeerd aan de verschillende in richtingen waren de uitgaven aldus: aan de Mariastichting te Haarlem f 1665.40; Academisch Ziekenhuis, Leiden 1225.75; Elisabethsgasthuis, Leiden 1190.85; St. Joannes de Deo, Haarlem ƒ575.15; Zieken- inrichting, Amsterdam f 49.—; Inrichting Nijmegen f 70.10; inrichting Gouda 50.50; inrichting Megen 34.55; sanatorium H. L. 40. Voor vervoer epr auto 153.30 en bode loon 844.55. Bij monde van den heer A. van Zonneveld verklaarde de controle commissie de bescheiden accoord, weshalve de penningmeester van alle verantwoorde lijkheid werd ontheven. Het ledental be draagt momenteel 2167. Aan de orde is vervolgens bestuursverkiezing wegens af treding van de heeren L. Kapiteyn, A. Th. van Kesteten en J. Hoogervorst, die allen bij enkele candidaatstelling werden herko zen, terwijl hiervan de heer L. Kapiteyn wedeiom tot voorzitter werd herkozen. Hierna deelde de voorzitter mede, dat de gratificatie voor den penningmeester wederom voor een jaar is gehandhaafd; voorts dat het aantal ligdagen weer is be paald op 60 en dat voor eerste uitzending naar een sanatorium wederom 40. wordt gevoteerd. Wederom kwam hierna ter sprake, om den ouders te verplichten hun kinderen bij het bereiken van den 16- jarigen leeftijd als betalende leden te doen inschrijven. De penningmeester toonde hiervan de urgentie aan en deed daarbij uitkomen, da het in 't belang van die ouders zeiven is. De vergadering ging, na breedvoerige bespreking, met dit voorstel accoord met dien verstande, dat het besluit met 1 Mei a.s. in werking treedt. Bij de rondvraag werden nog verschil lende zaken van intiemen aard besproken en afdoende beantwoord, waarna de voor zitter, na een woord van dank voor de aangename besprekingen, de vergadering met den chr. groet sloot. Pluimvee- en Konijnensport-vereeniging. In het gebouw „De Kleine Vereeniging" hield bovengenoemde vereeniging haar le denvergadering onder voorzitterschap van den heer W. F. Daudey. Op deze vergade ring werd verslag uitgebracht van het fi- nantieel beheer der gehouden tentoonstel- lings- en van de vereenigingskas door de controle-commissie bij monde van den heer v d. Well. Boeken en bescheiden waren in orde bevonden en dank werd gebracht aan den penningmeester. Bij de bestuursverkie zing, wegens bedanken van den 2en se cretaris, den heer M. J. Kaak Cz., weird ge kozen de heer K. J. Smits. Vervolgens werd het oordeel der vergadering gevraagd voor het houden eener tentoonstelling. Eenoa- rig waren allen er vóór. Als datums wer den vastgesteld 26 en 27 Dec. a.s. In het ten- toonstellingsbestuur werden gekozen als vnorz. de heer W. F. Daudey en tot secr.- penningmeester de heer A. N. Ruigrok. Hierna volgde een mooie verloting van prachtige kamerplanten. Van de rondvraag werd door verschillende leden gebruik ge maakt voor opbouwende en afbrekende cri- tiek. Hierna sluiting. Brandstichting? Naar wij vernemen zal 't proces tegen Th. C. D. alhier, welke ver dacht wordt van poging tot brandstichting in het gel ouw van de Gem. Arbeidsbeurs op 2 Jan. j.l. op Donderdag 15 dezer voor de Rechtbank te Haarlem behandeld wor den. SASSENHEIM. .K. J. M. V. „St. Stephanus". Dinsdag avond hield deze vereeniging haar eerste algemeene jaarvergadering. De voorzitter opende deze vergadering op de gebruike lijke wijze, waarop hij de leden, die bijna allen waren opgekomen, welkom heette. Hierna was het woord aan den lsten se cretaris om zijn jaarverslag uit te bren gen, dat algemeen werd goedgekeurd. Ver volgens bracht de penningmeester verslag uit van de finantiën, waaruit bleek, dat er 'n niet onbelangrijk batig saldo was. 'ri Commissie van drie leden zal de boeken en bescheiden controleeren. Wegens periodieke aftreding van den voorzitter, A. Verdegaal, vond er 'n verkie zing plaats, met het resultaat dat met bijna alle stemmen de voorzitter werd herkozen. Het voorstel van het bestuur om de con- tridutie op 10.per jaar te stellen werd met algemeene stemmen aangenomen. Hierdoor wordt de administratie en con trole veel vergemakkelijkt. Punt 7 van de agenda vermeldde de be grooting voor 't jaar 193435. Na langduri ge gedachtenwisseling werd deze goedge keurd. Hierna vond de installatie plaats van 'n drietal nieuwe leden. De Zeereerw. Modera tor richtte enkele woorden tot de nieuwe leden, waarin hij hen verwelkomde in de K J. M. V.-kring. Spreker hoopte, dat zij trouwe leden zouden worden en dit door trouw bezoek aan de wekelijksche bijeen komsten zouden toonen. Bij de rondvraag bleek, dat enkele le den nog al wat op hun gemoed hadden. De gestelde vragen werden echter naar genoe gen beantwoord. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met de K. J. M. V.-groet. ZILK. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Schuldige voor de rechtbank. Voor 't Militair Gerechtshof stond Dins dag j.l. terecht de tweede-luitenant O. M., wonende te Delft, die in September van het vorig jaar op den „Zilkerduinweg" al hier met een door hem bestuurd worden de luxe auto een kinderwagen met kind van den heer D., aanreed, waardoor het kind je kort daarop is overleden. Tegen ver dachte, die ter terechtzitting zeer onder den indruk van het gebeurde was, werd na het hooren van den vader en een zusje van bedoeld kind, een gevangenisstraf van 1 maand met intrekking van diens rijbe wijs voor den tijd van één jaar geëischt. Voorwaar een milde eisch. De uitspraak is bepaald over 14 dagen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10