ZATERDAG 3 MAART DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 BINNENLAND MOEILIJKHEDEN DER WINKEL- SLUITING. HET WETSONTWERP TOT WIJZIGING DER BESTAANDE WET. Aan het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging der Winkelsluitingswet wordt ontleend. Bij het afdeelingsonderzoek werd vrij alge meen in hoofdzaak instemming met het wetsontwerp betuigd. Echter bestaat naar het oordeel van en kele leden behoefte aan een regeling der winkelsluiting alleen voor de groote be drijven; voor kleine winkels, speciaal in kleine plaatsen, waar de winkelier zijn klanten zelf bedient en slechts werk te verrichten heeft, wanneer van tijd tot tijd een klant opdaagt, bestaat h.i. die behoefte niet. Een wijziging der wet in deze rich ting scheen hun wenschelijk. verkoop door automaten. Men verwonderde zich er over, dat de voorgestelde schrapping van de thans on der h opgenomen uitzondering voor den verkoop door middel van automaten door de regeering niet nader is toegelicht. Gaar ne zou men een uiteenzetting van de ge volgen ontvangen, welke deze schrapping zal medebrengen. Deze wijze van verkoop heeft vooral na het sluitingsuur en op Zondag groote af metingen aangenomen. Het publiek wordt daardoor zeer geriefd. Maakt men hieraan een einde, dan zal dit leiden tot vermin dering van den omzet. Andere leden betuigden instemming met het voorstel om den verkoop door middel van automaten onder de werking der wet te brengen. Zij meenden, dat in het bij zonder het bijvullen der automaten op late avonduren en op Zondag in strijd is met de bedoeling der wet. Door het onder de wet doen vallen van den verkoop door middel van automaten zal ook tegemoet worden gekomen aan de moeilijkheden van vele kleine winkeliers, die thans aandrin gen op verruiming der wettelijke bepalin gen, omdat zij niet in staat zijn automaten aan te schaffen. Voorts werd de vraag gesteld, in hoever re de gemeenteraden voortaan bevoegd zullen zijn, verordeningen omtrent het ge bruik van automaten vast te stellen. Kiosken en kapperszaken. Eenige leden waren van oordeel, dat on der j. behalve openbare middelen van ver voer en restaurants in stations, ook de zich in stations bevindende kiosken en kappers zaken moeten worden opgenomen, ten ge rieve van het reizend publiek. Met dit denkbeeld konden andere leden niet meegaan. De wet staat verkoop in stations-restaurants aan reizigers onbe perkt toe. Controle daarop is reeds uiterst imoeilijk, daar ieder, die een perronkaartje koopt, tot deze restaurants toegang heeft. Worden nu ook nog kiosken voor den ver koop van chocolade, siagren en dergelijke •artikelen, en kapperszaken in stations op genomen onder de zaken, waarop de wet niet van toepassing is, althans in zooverre, dat verkoop aan reizigers onbeperkt is toegestaan, dan is controle geheel onmo gelijk. Doch bovendien zouden deze zaken daar door in een niet gerechtvaardigde bevoor rechte positie komen ten aanzien van de buiten de stations gevestigde winkels, voor welke de algemeene regeling der winkel sluiting geldt. St. Nicolaas. Opgemerkt werd, dat het wenschelijk is, onder de dagen, waarop banketbakkerijen enz., geopend mogen zijn, ook indien zij -op Zondag vallen, eveneens den St. Nico- laasdag op te nemen. Gunsten voor het platteland. Eenige leden verzochten met het oog op het platteland een openstelling van 711 uur inn plaats van 812 uur mogelijk te (maken voor die gemeenten, die zulks wenschen. Enkele leden zouden naast visch ook vleeschwaren willen zien opgenomen, ten einde in het bijzonder de plattelandsbevol king in de gelegenheid te stellen na den kerkgang het een en ander in te slaan, waartoe op Zaterdag wegens den grooten afstand van het dorp vaak de mogelijkheid ontbreekt. Ook zouden enkele leden de slijterijen willen zien genoemd onder de winkels, welke gedurende 4 uren geopend (mogen zijn. Deze zaken hebben sterk on der de winkelsluiting op Zondag geleden. Sommige leden hadden bezwaren tegen de voorgestelde uitbreiding van de ver koopgelegenheid op Zondag voor winke liers, die den wekelijkschen rustdag op den Sabbath of den Zevenden dag vieren. Tegen het denkbeeld, dat ten behoeve van deze winkeliers in het geheel geen af wijkende bepalingen behooren te worden getroffen, verzetten vele leden zich met kracht. Eenige leden betreurden, dat het wets ontwerp niet tegemoet komt aan de be staande bezwaren tegen het ventverbod op Zondag. Sommige leden maakten bezwaar tegen de ontworpen bepaling, welke verbiedt, onder de 21 dagen, waarvoor een afwij kende regeling der winkelsluiting kan worden vastgesteld, ook Zondagen te be grijpen. Gevraagd werd, of onder het begrip „winkel waarin een veiling wordt gehou den" geen z.g. vliegende winkels schuil kunnen gaan. Daardoor zou men ver bui ten de bedoeling der regeering gaan. DE TEELTREGELING VAN DEN TUINBOUW. Verkoop in het groot uitsluitend via de veilingen. Naar wij vernemen, wordt thans aan het departement van oeconomische zaken een regeling uitgewerkt, beoogende den verkoop van tuinbouwproducten en gros uitsluitend via de veilingen te doen ge schieden. Deze maatregel is noodzakelijk gebleken om de handhaving en doorvoering van de teeltregeling te kunnen verzekeren. Tevens zal deze regeling dienstbaar ge maakt worden aan de inning en controle inzake de ombetbelasting. Omtrent de bijzonderheden van deze re geling staat echter nog niets vast. BOOMKWEEKERIJ-PRODUCTEN. Commissie voor uitvoer naar Frankrijk. Dè minister van Economische Zaken heeft ingesteld een oommissie voor den uitvoer naar Frankrijk van boomkweekerij-produc ten. Als voorzitter dier commissie is aangewe zen mr. W. F. Wery, te 's-Gravenhage en als leden de heeren G. Boer Pzn., Boskoop, H. Gorter, 's-Gravenhage, J. van Gelderen, Boskoop en tot plaatsvervangende leden de heeren A. P. van Nes, Boskoop en mr. H. J. Sohmidt, 's-Gravenhage. STIJGENDE INVOER VAN LUCIFERS. In Nederlandsche verpakking. Het Tweede Kamerlid Van der Putt heeft den minister van Economische Zaken de vraag gesteld of het hem bekend is, dat ten gevolge van den steeds toenemenden im port van lucifers uit Japan en Rusland de werkgelegenheid op de Nederlandsche lu cifersfabrieken reeds aanmerkelijk is inge krompen en nog voortdurend afneemt en voorts, dat deze lucifers hier te lande wor den verkocht tegen dumpingsprijzen, waar voor de Nederlandsche fabrieken zelfs de grondstoffen niet kunnen koopen. Verder vraagt het Kamerlid, of het den minister bekend is, dat door het gebruiken van specifiek Holiandsche etiketten niet alleen met Nederlandschen tekst maar ook met eigen Nederlandsche afbeeldingen het publiek in den waan wordt gebracht dat het hier te doen heeft met een product van Nederlandschen oorsprong, zoodat het erns tig misleid wordt, en ten slotte of de mi nister niet van oordeel is, dat in deze om standigheden een motief gelegen is ten spoedigste maatregelen te treffen tot red ding van dezen nationalen tak van nijver heid. WEG AMSTERDAM—HAARLEM. Verbetering spoedig in zicht. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer betreffende het Wegen fonds heeft hinister Kalff medegedeeld, dat het wegstuk AmsterdamHaarlem spoe dig zal worden verbeterd. Thans bericht de Wegencommissie van A.N.W.B. en K.N.A.C., daf de aanleg van een gesloten wegdek op dit stuk op 9 Maart zal worden aanbesteed. BELANGRIJKE WIJZIGINGEN IN DE GOLFLENGTEVERDEELING. Nederland op zijn oude plaats hersteld. De laatste dagen hebben te Genève in ternationale radio-besprekingen plaats ge vonden, die voor de Nederlandsche luiste raars een gunstig verloop hebben gehad. Het voornaamste onderwerp van bespre king gold de met het plan van Luzern op gedane ervaringen. Men was het er al gemeen over eens, dat dit plan met betrek king tot de korte golflengten inderdaad ver betering heeft gebracht, enkele onderge schikte wijzigingen werden aan de regee ringen nog aanbevolen. Zeer uitvoerig waren echter de discus sies over de verdeeling van de lange golf lengten. Het resultaat is, dat de raad der Interna tionale Unie overeenkomstig het voorstel der technische commissie besloten heeft aan de regeeringen voor te stellen, dat ge durende het jaar 1934 bij wijze van proef neming eenige wijzigingen in het plan van Luzern met betrekking tot de verdeeling der lange golflengten zullen worden aange bracht. Het met algemeene stemmen aangeno men nieuwe plan ziet er ten aanzien van het gebied, waarin de Nederlandsche zen der gelegen zal zijn, als volgt uit. Lithauen 154 K.H. Huizen 159 K.H. Roemenië 159 K.H. Finland 166 K.H. Moskou 174 K.H. Radio-Parijs 182 K.H. Deutschlandsender (Zeesen) 191 K.H. Daventry 200 K.H. Nederland heeft op dubbelen grond re den tot tevredenheid over dit resultaat. Op de eerste plaats heeft de Internatio nale Unie geen gehoor gegeven aan het verlangen van Roemenië om de 150 K.H.- golf uitsluitend aan Roemenië toe te ken nen. Natuurlijk zal het volgend jaar de strijd om deze golf weer ontbranden, wanneer Roemenië zijn zender zóó zal versterkt heb ben, dat de gelijktijdige uitzending door Nederland en Roemenië op dezelfde golf lengte niet meer zonder storing mogelijk zal blijken. De tweede reden tot voldoening voor de Nederlandsche luisteraars is, dat met toe stemming van de Fransche gedelegeerden de zender Radio-Paris belangrijk verder van Huizen verwijderd zal komen te liggen dan op het oogenblik. De storingen van Parijs zullen dus ge lukkig weer ophouden. HET PROPAGANDA-VARKEN DER N. S. B. Frauduleus achtergehouden van uitvoer. Naar de „Maasb." verneemt, is het var ken, dat een paar weken geleden op een vergadering der N. S. B. te Rotterdam ge bruikt werd als propaganda-materiaal, be nevens de andere varkens, die in een Rot- terdamsch pakhuis in beslag werden ge nomen, afkomstig van een partij, welke voor uitvoer naar België bestemd was, maar, wijl de handelaar blijkbaar meende er in Nederland meer aan te kunnen ver dienen, niet over de Belgische grens is ge bracht. Het vooruitzicht op meerdere ver dienste schijnt door een daling der prijzen echter op een tegenvaller te zijn uitgeloo- pen. Althans net feit, dat dit partijtje var- kensvleescii niet van de laatste weken stamt, maar al van September of October van het vorige jaar. wijst wel in die rich ting. Nu men de varkens niet kwijt kon voor klinkende munt, heeft men er poli tieke munt voor de N. S. B. uit willen slaan. Naar wij vernemen, wordt deze zaak nog verder uitgezocht. De justitie en het regeerings-bureau voor den uitvoer van varkens stellen een uit voerig onderzoek in, zoowel hier als in België. Vroeger, toen de consenten voor den uit voer van varkens nog door de Nederland sche Varkenscentrale zelf werden uitge geven, waren dergelijke praktijken bij den uitvoer door de scherpe controle, die daar bij werd toegepast, vrijwel onmogelijk. Toen evenwel België de consenten ging uitgeven, had de Varkenscentrale er geen toezicht meer op en kon gemakkelijk voor uitvoer bestemd varkensvleesch frauduleus binnen de grengen worden gehouden. Thans heeft de Varkenscentrale echter speciale maatregelen genomen om aan dergelijke smokkelpraktijken een einde te maken. Voortaan moet iedere partij varkens vleesch, welke de fabrieken met bestem ming voor het buitenland verlaat, voor zien zijn van een geleidebiljet, dat bij ver voer over de grens door de douane wordt afgeteekend en naar de Varkenscontrale wordt teruggezonden. De partijen, die per auto over de grens worden gebracht, moeten bovendien wor den begeleid door iemand van de fabriek, welke persoon er op moet toezien, dat in derdaad de geheele lading de grens over gaat en die bovendien de door de douane afgeteekende papieren weer terugbrengt. Men vertróuwt, dat deze maatregelen afdoende zullen blijken. DE N. S. B. EN DE HEER ROELOFSEN. Zooals gemeld, heeft de algemeene pro pagandaleider van de Nationaal-Socialis- ten Beweging geduld, dat de spreekbeurl ten, die de heer Roelofsen uit Rotterdam vervult over de Varkenscrisiscentrale, niet van de N. S. B. uitgaan; dat de N. S. B. op geen enkele wijze verantwoordelijkheid draagt voor het organiseeren en het ver loop van deze vergaderingen, noch voor hetgeen daar gesproken wordt. Dat deze verklaring van de N. S. B. met de feiten in overeenstemming is, kunnen wij niet zeggen aldus de „N. Rott. Crt." In de eerste plaats niet wegens hetgeen er in het partij-orgaan „Volk en Vader land", aldus het blad, over het onderwerp Varkenscentrale in allerlei toonaarden ge schreven is, en in de tweede plaats niet vanwege de vergaderingen der N. S. B., waarop de heer Roelofsen heeft gespro ken. Wij herinneren b.v. aan de bekende vergadering van 15 Januari, waarop de heer Roelofsen volgens het verslag van het Dagblad van Rotterdam den minister van oeconomische zaken heeft beschul digd van medeplichtigheid aan landsver- raad. Dit verslag ving aan met de woor den: „Gisteravond is in een zaaltje van Café La Gaité aan den Diergaardesingel te Rotterdam een vergadering gehouden door de Nationaal-Socialistische Beweging" Op dezelfde vergadering heeft de kringlei der van de N. S. B. te Rotterdam over de oorzaak van den brand in de Amsterdam- sche telefooncentrale het woord gevoerd. Het is dan wel zonderling, dat de N. S. B. thans opeens een streep trekt tusschen haar en den heer Roelofsen. Zonder dezen overigens tot de orde te roepen. Wij herinneren er overigens aan, dat de zaak inlangs door de regeering in onder zoek is gegeven aan een commissie, inge steld bij K.B. van 19 Januari 1934. LOONEN BIJ DE SPOORWEGEN. De eene loonsverlaging van het spoor-» wegpersoneel is nog niet van kracht ge worden, nog niet toegepast, of een nieuwe wensch van den minister van Waterstaat bereikt de directie van de Nederlandsche Spoorwegen, waarin deze bewindsman zegt voornemens te zijn met ingang van 1 Ja nuari 1935 de loonen en salarissen van het spoorwegpersoneel opnieuw te verlagen met 5 pet In een vergadering van den Personeel- raad op Dinsdag a.s. zal deze kwestie wor den behandeld. Het laat zich aanzien, dat de Personeelraad zijn standpunt zal bepa len in overleg met de hoofdbesturen van de organisaties van spoorwegpersoneel. DE VROUWEN VAN NAZARETH. Pauselijke audiëntie. In den loop van de vorige week heeft Moeder Marguérite van Gilse, Algemeen Overste der Vrouwen van Nazareth, een bezoek gebracht aan Rome, alwaar zij door Zijne Excellentie Mgr. Dom Pizzardo, aartsbisschop van Nicea, voorzitter van de Katholieke Actie, met groote welwillend heid is ontvangen, waarna een audiëntie by den Heiligen Vader is gevolgd. „Msbd." DE AMSTERDAMSCHE WETHOUDER ABRAHAMS TREEDT AF. Naar wij vernemen heeft wethouder Abrahams aan den burgemeester van Am sterdam een schrijven gericht, waarin hij mededeelt af te treden als wethouder en raadslid en om een eereraad verzoekt. Deze ontslagneming houdt verband met de. in de laatste dagen gerezen kwestie be treffende de verhouding van dr. Abrahams bot de Vereeniging „Trein 8.28". Van deze vereeniging was dr. Abrahams controleerend geneesheer ter belooning van welke functie hij 2000 ontving. Toen dit niet wel vereenigbaar bleek met zijn webhouderschap deed de heer Abra hams van deze vergoeding afstand, waarna zich echter het feit voordeed, dat de ver goeding van mevr. Abrahams, die bij deze vereeniging als secretaresse in dienst is, met hetzelfde bedrag werd verhoogd. Het „Utrechtsch Nieuwsblad" neemt de partij op voor wethouder Abrahams en schrijft o.m.: „Men mag zich verbazen over de vrij moedigheid, waarmee „De Telegraaf" een zoo onbenullige aangelegenheid van een paar jaar oud en handelende over zegge en schrijve 2000.per jaar hoopt op te bla zen tot een soort Stavisky-affaire. Zij, die maar weinig weten van de asociale menta liteit, waarmee „De Telegraaf" met haar personeel omspringt, en die de onverdedig bare methoden min of meer kennen, waar mee „De Telegraaf" haar redacteuren naar willekeur beloont, kort, overplaatst of op straat zet, zullen beseffen, dat geen blad door het opnemen van de zedemeestersrol belachelijker wordt dan juist dit orgaan. Men zou zich van het opzichtig gedoe, waar mee thans hoofdartikelen onder Hearst- titels als „liefdadigheid als industrie" (sic!) in „De Telegraaf" en „De Courant" ver schijnen, niets behoeven aan te trekken, ware het niet, dat daarmee twee onkreuk bare personen en een onvolprezen ver eeniging door de modder werden gesleurd. Als reden daarvoor wordt dan opgegeven een soort van waakzaamheid voor de goede zeden in het sociale leven, een motief, dat geen enkel insider serieus kan nemen, zoo dra „De Telegraaf" en „De Courant" ermee aankomen. Wij houden het voor aanneme lijk, dat hier óf van een anti-seimietisch óf van een anti-vrij zinnig-democratisch relle tje sprake is. Voor het eerste pleit, dat eenige maanden geleden een soortgelijke affaire tegen den Amsterdamschen ge meente-secretaris mr. van Lier op touw ge zet werd en dat thans ook wethouder Polak in het „ontdekte schandaal" wordt betrok ken. Voor het tweede kan een aanwijzing gevonden worden in de begrijpelijke ont stemming, die het voorstel van den vrij- zinnigen-democratischen minister Oud tot belasting van de besloten naamlooze ven nootschappen bij „De Telegraaf" zelf een besloten N. V. gewekt heeft". Wij zijn het met de beschouwing van het Utrechtsch blad niet eens. Toch worden er enkele opmerkingen in gemaakt, die o.i. heel ad rem, heel raak zijn. EEN RAADSBESLUIT INZAKE EEN MOTIE BETREFFENDE POLITIONEEL OPTREDEN. Vernietigd. Bij Kon. besluit van 28 Februari is ver nietigd het besluit van den raad van Am sterdam van 11 October 1933, waarbij werd aangenomen het voorstel van het raadslid de Miranda, luidende: „De raad noodigt den voorzitter uit, de door den heer Schalker ingediende motie betreffende het optreden van de politie, op de agenda van een der volgende vergaderingen te plaatsen". NED. R.-K. MIDDENSTANDSBOND. Het Ordenings-, Saneerings- en Beschermingsprogram. De redevoeringen op het te Den Haag gehouden Buitengewoon Congres ter be handeling van het Ordenings- Saneerings- en Beschermingsprogram van den Ned. R.-K. Middenstandsbond, uitgesproken door de heeren Max van Poll, mr. F. Bach en Rector J. F. A. Bots, zijn thans in haar geheel gepubliceerd in de jongste nummers van het orgaan van den N. R. K. M., „De R.K. Middenstander". Het Middenstandskwartiertje van Dins dag a.s., des avonds te 7.45 uur voor den K. R. O., zal mede geheel aan het gehouden Buitengewoon Congres van den Ned. R.K. Middenstandsbond zijn gewijd. BACON VOOR EIGEN LAND. Voortaan een speciaal stempel voorgeschreven. Thans is naar „Het Handelsblad" ver neemt voorgeschreven, dat de z.g. soft bacon, dat is bacon, waarvan bij het uit den pekel nemen blijkt, dat het product te week is, om als Nederlandsch bacon op de Londensche markt te mogen komen en daarom dus hier te lande wordt verkocht, voortaan naast het driehoekige baconstem- pel een langwerpig rechthoekig stempel krijgt met als tekst: „N. V. C. (d.i. Ned. Varkenscentrale) Binnenlandsche ver bruik". Beperking aardappeleninvoer in Engeland. In antwoord op een hem in het Lagerhuis gestelde vraag, of hij een tijdelijk invoer verbod voor aardappelen in overweging had, heeft minister Elliot geantwoord, dat onderhandelingen gaande zijn over beper king van den invoer voor de eerste vier maanden van 1934. De invoer uit Neder land zal niet grooter zijn dan 1000 ton. Aanmelding voor aardappelteelt- vergunningen. Bij de burgemeesters in de provincie Zuid-Holland is bericht ingekomen van de gewestelijke aardappel-organisatie, geves tigd te 's-Gravenhage, dat alleen zij in 1934 aardappelen zullen mogen verbouwen, die lid zijn der G.A.O. en een teeltvergunning bezitten, door of namens den minister van oeconomische zaken uitgereikt. Vrijgesteld zijn zij, die ieder jaar en zoo ook in 1934 uitsluitend voor eigen gezin en voor eigen rekening en risico aardappelen verbouwen tot een oppervlakte beneden 5 Are. Telers, die hun in 1933 verbouwde aardappelen geheel bij de tuimbouw-telling hebben op gegeven, welke in Aug./Sept. 1933 via de veilingen is gehouden, en met hun aard appelen van 1933 onder den tuimbouwsteun gevallen zijn, vallen buiten de regeling der G.A.O. en zullen hun teeltvergunning via de veilingen moeten aanvragen. De G.A.O. deelt mede, dat zooveel mogelijk zitdagen zullen worden gehouden, waarop de telers een aanvraagformulier kunnen invullen. De termijn van aangifte wordt 15 Maart a.s. gesloten. Den aardappeltelers, voorzoover geen tuinder ziji.de als bovenbedoeld, wordt ten zeerste aangeraden bij kantoorhouders, controleurs en vertrouwensmannen der G.A.O. naar deze zitdagen te informeeren. In dit nummer is een advertentie opge nomen inzake het aanvragen van teelt vergunning voor landbouwaardappelen. Belanghebbenden gelieven hiervan goede nota te nemen. Zoeken, rapen, enz. van eieren van waterwild. De minister van oeconomische zaken heeft bepaald, dat in het geheele rijk: a. het zoeken, rapen en buiten openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van kemphanen, wulpen, scholeksters, grut to's, tureluurs, meerkoeten en waterhoen tjes is toegestaan van heden af tot en met 28 April; b. het ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren en langs openbare wegen en voetpaden vervoe ren van eieren van het onder a genoemde waterwild is toegestaan van heden af tot en met 30 April; c. het zoeken, rapen, ten verkoop in voor raad hebben, te koop aanbieden, verkoo pen, afleveren of vervoeren van eieren van zwanen, ganzen, eenden (alle soorten), dui kers, watersnippen en goudplevieren niet is toegestaan. Boteraccijns blijft een gulden. De botoraccijns en de vervoervergunning voor buitenlandsche boter zijn wederom vastgesteld op ƒ1. LUCHTVAART MILITAIRE VLIEGTUIGEN IN EEN ZANDSTORM. Volgens een bericht uit Algiers heeft een militair vliegtuig, waarmede generaal Nogues een inspectiereis maakte, als ge volg van een hevigen zandstorm bij Am- guid in de Sahara een noodlanding moe ten maken, die zonder incidenten verliep. Een tweede vliegtuig, waarin zich de chef van den staf van het Noord-Afrikaan- sche leger, generaal Poupinel met nog eenige officieren bevond, werd door den storm tegen den grond gedrukt en zwaar beschadigd; alle inzittenden werden ge wond. Een derde toestel, dat reeds aar den grond was vastgemaakt, sloeg los en is eveneens beschadigd. RUSSISCHE POOLVLIEGERS NAAR ALASKA GESTART. Om de bemanning der „Tsjeljoeskin" te redden. De Russische Noordpoolvliegers zijn on der leiding van Lewanetski met hun vlieg tuigen te New York aangekomen en zul len morgen naar Alaska starten, om van daar uit een poging te ondernemen tot redding van de bemanning van den ijs- breker „Tsjeljoeskin". De Amerikaansche autoriteiten hebben hun medewerking toegezegd. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: C. Reijling, Stomp wijk.. Cur.: mr. H. A. Tels, Den Haag. Surséance van betaling verleend aan J. J. de Poorter, Schouwweg 78, Wasse naar, vóór den tijd van anderhalf jaar. Bewindvoerder Mr. G. J. Roes, den Haag. Geef ons alstam- blief wat, lieve Juf frouw, want anders spelen we nog zes moppies voor je ven ster. (Karikaturen)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15