m VERKOOPING J.TH.JASPERSE Telefoontje? Q ABR. DREEF fabrikaat STEGEMAN Co., Deventer Aspirin zonJer omzellelasling-voor II R jjnVERSEVj ZATERDAG 3 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 OPENING VAN DEN SPOORWEG GOUDA—ALPHEN. Opheffing autobusdienstcn. Zooals dezer dagen is gemeld, hebben de Nedèrlandsche Spoorwegen in verband met de opening in het a.s. najaar van den nieu wen spoorlijn GoudaWaddinxveenBos koopAlphen a. d. Rijn tot Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het verzoek ge richt om de concessie voor de autobusdiens ten in deze streek, die zich uitstrekt van Aalsmeer tot en met Rotterdam, te doen eindigen. Naar aanleiding hiervan heeft de Ned. Bond van Autobusdienstondernemers gis teren in een der zalen van de Sociëteit „De Reünie" te Gouda een openbare vergade ring belegd, waartoe de gemeentebesturen uit deze streek, en de belanghebbende autobusdienstondernemers en hun perso neel alsook diverse vereenigingen welke bij het instandhouden van de autobus diensten belang hebben, waren uitgenoo- digd. Tal van genoodigden hadden aan den oproep gehoor gegeven. Onder hen waren de burgemeesters (en/of wethouders) van Aalsmeer, Leimuiden, Hazerswoude, Bos koop, Waddinxveen, Reeuwijk, Zoetermeer en Gouda alsook de secretaris van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Lei den en Gouda, vele ondernemers van auto- busdiensten en hun personeel en vertegen woordigers van dé Middenstandsorganisa tie uit Boskoop. Van het gemeentebestuur van Zwamrrferdam en Bodegraven was be richt ingekomen, dat tegen de opheffing van de hier betreffende autobusdiensten verzet wordt aangeteekend, terwijl adhae- sie met het pogen van den Bond van Auto busdienst-houders is betuigd door het ge meentebestuur van Zevenhuizen, de Cen trale Aalsmeersche Tuinbouwbond en de Alg. Ned. Verkeersfederatie uit 's-Graven- hage. Het gemeentebestuur van Gouda heeft bericht het verloop dezer zaak onder de oogen te zullen zien. Nadat de bijeenkomst met een kort v/oord door den voorzitter der afdeeling Gouda, de heer Blom, was geopend, heeft de heer N. Kraak-Steehmann, secretaris van den Bond van Autobusdienst-houders in een uitvoerig betoog uiteengezet, dat het adres van de Ned. Spoorwegen aan Ged. Staten beoogt de opheffing van de autobus diensten in deze streek. Daarin ziet spr. het begin van den strijd tot opheffing van het gansche railloos verkeer. Spr. wijst er op, dat de strijd die thans* gestreden wordt, gaat tegen de hegemonie van de Spoorwegen. Het railloos vervoer mag er in ons land zijn, zooals uit de gepu bliceerde reisgidsen blijkt. Spr. wil waar schuwen, dat men het niet zoo ver moet la ten komen, dat men het graf voor de auto busdiensten wil delven. Het gaat thans om het bestaan van de autobusdiensten Gou daBoskoop; BoskoopAlphen; Boskoop Leiden; GoudaReeuwijkBodegraven Alphen a. d. Rijn; Alphen a. d. RijnAals meer en BoskoopRotterdam en een be perking van den dienst GoudaRotterdam. Spr. zet de beteekenis van de bestaande autobusdiensten uiteen, die de streek rond om Gouda en verder uit haar isolement hebben verlost. Dat deze diensten van be lang zijn geacht, blijkt uit de vergunning door de Kroon verleend. Spr. is van oor deel, dat aan de vergunning niet kan wor den getornd, dat alleen wijziging mogelijk is op verzoek van hen. aan wien de ver gunning is verleend. De Nederlandsche Spoorwegen hebben deze lijnen niet ge wild om de financieele bezwaren die aan de exploitatie verbonden zijn. Niettegen staande van deze lijnen geen rendement is te verwachten heeft de Regeering den af bouw doorgezet. Thans is door de Neder landsche Spoorwegen, naar spreker's over tuiging door dijuk van bovenaf aan Ged. Staten verzocht tot opheffing van de hier boven genoemde autobuslijnen tot steun van de exploitatie van den nieuwen spoor weg. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben het advies der betrokken gemeenten hierover gevraagd. Daartegen gaat spre ker's protest. Daarom zijn de gemeentebe sturen en de belanghebbenden opgeroepen om actie te voeren tot behoud der voor het platteland noodzakelijke autobusdiensten. Nadat door burgemeester Castelein van Aalsmeer en vervolgens door burgemeester Bakhuizen van Leimuiden en Rijnsaterwou- de en de heer W. M. de Vos, voorzitter, een warm pleidooi was geleverd voor het be houd der autobusdiensten als noodzakelijk verkeersmiddel en in het belang van den middenstand en de wethouder Herfst van Waddinxveen zijn instemming met de actie had betuigd, onder betuiging van zijn leed wezen, dat ze niet 1012 jaar vroeger was gevoerd, toen Waddinxveen zich tegen den afbouw van de lijn heeft verzet, werd be sloten tot de instelling van een Comité van Actie, bestaande uit de heeren Bakhuizen, burgemeester van Leimuiden en Rijnsater- woude. Castelein, burgemeester van Aals meer. W. M. de Vos, voorzitter der Midden- standsvereeniging te Boskoop en de onder nemers van autobusdiensten B. Blom. Stol- wijkersluis bij Gouda, van Haarlem. Krim pen a. d. IJssel, C. F. Middelkoop. Boskoop ■en J. Kok, Boskoop. Daar de vertegenwoor digers van de gemeentebesturen van Bos koop en Waddinxveen en van de Kamers van Koophandel voor Rijnland en voor Gouda en Omstreken thans nog geen vrij heid konden vinden, deel van dit comité uit te maken, werd besloten, dat het comité de gelegenheid zou hebben zich meerdere leden te assumeeren. ZOETERWOUDE Wit-Gele-Kruis. Dinsdagavond werd de algemeene ledenvergadering van de R.K. Vereeniging het Wit-Gele-Kruis „St. Elisabeth" gehouden. De vergadering was zeer slecht bezocht; van de 400 leden wa ren er, het bestuur inbegrepen, slechts 12 opgekomen. Bij ongesteldheid van den voorzitter, den heer C. H. de Boer, opende de 2e voorzitter, de heer Joh. Vlasveld, de ver gadering. De secretaris-penningmeester, de heer H. Smeets, kweet zich achtereenvol gens van zijn taak met de lezing van de notulen, jaarverslag en financieel verslag. Omtrent het werk van dezen functio naris mogen wij namens de commissie van onderzoek, waarvan wij deel uitmaakten en wegens ziekte verhinderd te rappor teeren, hier onze buitengewone erkente lijkheid betuigen voor het vele en uit muntende werk voor onze zieken en voor al voor de t.b.c.-lijders gedaan. Niet alleen, dat de administratie in uiterste correct heid wordt gevoerd, maar de correspon denties ter verkrijging van bijdragen en steun voor alle mogelijke overheidslicha men en instellingen zijn te waardeeren vooral door het verkregen succes. Waar zoo weinigen op de vergadering kwamen, laten wij het verslag hier volgen mede ter propageering van de zoo schoone vereenigingen. Ledental. Het ledental is in het afge- loopen jaar wederom gestegen. Bij den aanvang van 1933 telde onze vereeniging 390 leden, terwijl ultimo December van dat jaar 400 leden stonden ingeschreven. In den loop van het jaar hebben eenige leden bedankt om financieele redenen, ter wijl een 5-tal werd geschrapt wegens wan betaling, en een 20-tal nieuwe leden toe trad. Werkzaamheden bestuur. Van de vele aangelegenheden, die in de bestuursver gaderingen werden besproken, noemen wij: het geven van een moedercursus, in samenwerking met den R.K. Vrouwen bond en de uitzending van t.b.c.-patiënten, terwijl ook aan het schoolartsen vraagstuk de noodige aandacht werd geschonken. Moedercursus. De moedercursus werd bezocht door 23 cursisten, werd gegeven door de Provinciale enquetrice, zuster Hoskam, en is uitstekend geslaagd. Materiaal. De navolgende materialen werden uitgeleend: 1 armbad, 29 bedzeilen, 4 borstpompen, 4 drinkschuitjes, 1 elec- trisch kussen, 2 glycerinespuiten, 4 gum mibedden, 7 inhalatieketels, 2 irrigatoren, 1 kinderbad, 11 ledikanten, 4 ligstoelen, 2 oogbaden, 33 ondersteken, 4 oorspuiten, 4 rugsteunen, 1 sputumflacon, 2 tepel hoedjes, 13 thermometers, 1 tochtscherm, 5 urineflesschen, 16 warmwaterzakken, 12 windringen, 13 ijszakken, en 1 zitbad. Niet steeds werd aan de materialen de noodige zorg besteed, zoodat, in strijd met het bepaalde in artikel 22 van het huis houdelijk reglement, het voorkwam, dat gebruikte artikelen niet voldoende gerei nigd, of in verwaarloosden toestand, bij den magazijnmeester werden ingeleverd. Jammer genoeg heeft het bestuur zich dan ook genoodzaakt gezien, tot de betrokke nen een schriftelijke waarschuwing te richten. Wijkzuster. Evenals vorige jaren heeft de wijkzuster, mej. Hoogeveen, tot groote tevredenheid van het bestuur gewerkt. Niet minder dan 2126 bezoeken werden door haar. bij 42 patiënten afgelegd, terwijl zij 5 keer hulp heeft verleend na overlij den en in 13 gevallen kraamverpleging deed. T.b.c.-bestrijding. Ten aanzien van de t. b.c.-bestrijding heeft onze vereeniging zeer veel activiteit betoond, doordat zij, on danks den slechten financieelen toestand, de mogelijkheid gezien heeft, om nog een 2-tal patiënten in sanatoria te doen ver plegen. In de kosten van deze verpleging, die 1590 gulden bedroegen, werd bijge dragen door particulieren, Santosfonds, R.K. Armbestuur Zuidbuurt, R.K. Zieken fonds „St. Anthonius van Padua", St. Vin- centius Vereeniging en het Provinciaal Verpleegfonds. Aan enkele patiënten werden verster kende middelen verstrekt, terwijl het noo dige verpleegmateriaal beschikbaar werd gesteld. Er werden 4 patiënten in ligtenten verpleegd, met een totaal van 700 ver- pleegdagen, terwijl de wijkzuster, als t.b.c. huisbezoekster, 25 gezinnen en 29 patiën ten onder toezicht had, waarbij zij 616 be zoeken aflegde. Voorts legde de zuster 6 bezoeken af als maatschappelijk werkster om medewer king te verkrijgen van particulieren en liefdadige instellingen. Evenals het vorige jaar werd ook dit jaar deelgenomen aan de Emma-bloem- collecte, die een zuivere bate gaf van 38.38. Omtrent de financiën geven wij enkele cijfers uit de administratie. Wijkverpleging 1933: ontvangsten o.a. contributie 2194.45, kraamverpleging 90, hulp na overlijden 15, moedercursus 49.75. Uitgaven o.a. salarissen 1799.87, pensioenverzekering 181.74, moedercursus ƒ50, afschrijving materiaal 10 pet. ƒ77.77, winst 99.07. Ontvangsten totaal 2520.80, uitgaven totaal ƒ2183.04#, kassaldo ƒ337.76. T.B.C. 1933. Ontvangsten o.a. subsidies van rijk ƒ418, gemeente ƒ450, provincie ƒ208.55. Emmabloem ƒ38.38, bijdragen in verpleegkosten van 2 patiënten 1297.18. Uitgaven o.a. jaarwedde huisbezoekster 600, verpleegkosten 2 patiënten 1584.58. Ontvangsten totaal 2435.83, uitgaven to taal ƒ2698.27#, nadeelig saldo ƒ262.44. Begrooting T.B.C. 1934. Ontvangsten totaal 1228, waaronder subsidie rijk 465 gemeente 400, provincie 200, bijdrage en verpleegkosten ƒ103. Uitgaven totaal 1350, waaronder jaar wedde huisbezoekster 600, verpleegkosten ƒ171, nadeelig saldo 1933 ƒ262.44. De aftredende bestuursleden de heeren C. H. de Boer, P. C. Paardekooper, C. W. de Jong en L. v. d. Zon werden bij accla matie herkozen. In een record-tijd van drie kwartier koffie drinken inbegrepen was deze vergadering beëindigd en alzoo de be langstelling voor dit schoone charitatieve werk weer voor een jaar gegeven door zes leden. NOORDEN. Missie-avond. Op Zondag 11 en Maan dag 12 Maart a.s. des avonds 7 uur zal de zeereerw. heer A. Kuijpers, van het Mis siehuis te Uden oud-missionaris op de Kleine Soenda-eilanden in Oost-Indië in de St. Franciscuszaal een lezing houden over de kleine Soenda-eilanden, welke le zingen verduidelijkt zullen worden door de bekende film „De Ria Rago Flores-film", welke film tevens een ethnologisch en we tenschappelijk karakter draagt. De vertoo ningen geschieden met een Krupp-Erne- mann-apparaat en een Philipslamp van het nieuwste genre. De netto-opbrengst is geheel bestemd voor een liefdadig doel, te weten: de zie kenverpleging en opheffing der nog laag staande bewoners van Timor, Flores, Ado- nare en Lomblen. De kinderen krijgen op dezelfde dagen des namiddags 2 uur gelegenheid de film te zien. Volksbond. In de Woensdag gehouden jaarvergadering werd besproken het uitzen den van jeugdige werkeloozen naar de werkkampen van het R. K. Werklieden verbond. Wie daarvoor in aanmerking wenscht te komen, kan zich opgeven bij het bestuur. Besloten werd 3 verslagen van de studie-dagen van den R. K. Volksbond te bestellen en te laten circuleeren onder de leden. Uit het jaarverslag van den secr. bleek, dat het ledental met zes was teruggeloopen en veel en nuttig werk was verricht. Verslag penningmeester: inkomsten 335.94, uitgaven 288.60, batig saldo 47.34. De heer P. C. Vroonhof bracht namens de controle-commissie een gunstig rapport uit. Daar hij nu van nabij gezien had, dat de penningm. zeer veel werk heeft, stelde hij voor hem daarvoor een kleine vergoeding te geven. De vergadering ging hiermee ac- coord. Nu was de vraag hoe groot? Het be stuur zal op de volgende vergadering met een voorstel komen. Tot leden der controle-commissie 1934 werden benoemd de heeren M. Kwakke- bos, G. Baas en P. Maarseveen Azn. Verslag fonds „Hulp in Nood": inkomsten met inbegrip saldo 1932 98.06, aan le vensmiddelen en brandstof was uitgekeerd ƒ65.94. Saldo 31 Dec. ƒ33.12. De voorzitter maakt van de gelegenheid gebruik om het fonds by de leden aan te bevelen. Bij het agentschap van de Centrale Volksbank was ingelegd 1062.48, terug betaald 1247.55. Ook hierop heeft de moeilijke tijd zijn stempel gedrukt. De aftredende bestuursleden R. Knaap, J. Baas en J. de Jong werden herkozen. In de vacature Th. Pieterse werd gekozen de heer C. de Rijk. De heer P. Pieterse vraagt bij de rond vraag, of het verplichte lidmaatschap van den vakbond ook wordt toegepast op de adspirant-leden, welke nu toetreden. De voorzitter antwoordt, dat in sommige ge vallen wel eenig uitstel wordt verleend, doch bij 18-jarigen leeftijd de regeling ab soluut wordt doorgevoerd. Spr. sluit hier na de vergadering met den chr. groet. De collecte voor „Hulp in Nood" bracht op 1.22. Verkooping. De boerenhofstede van de wed. G. Verburg in de Hoef alhier is bij publieke verkoop ten overstaan van notaris J. F. J. W. van der Heijden te Mijdrecht in eigendom overgegaan aan de wed. J. A. Janmaat aldaar voor de som van rond ƒ37.500. De woning is groot 21.85.66 H.A. NIEUWVEEN. Personalia. Mej. A. de feoer slaagde te Heerlen aan de Kweekschool voor Vroedvrouwen voor het examen kraam verpleging. Arbeidsbeurs. Bij den agent der ar beidsbemiddeling staan 18 werkloozen in geschreven, tegen 31 in de vorige week. Overleden: Elis. Weenink, 92 jaar.. Vertrokken: J. P. A. Sernee naar Akersloot M. C. te Diek naar Amster dam W. van Dijk naar Vlaardingen A. Nout naar Idaarderadeel. (foede. wtq&% beettytH web/aad! TE HUUR: 8 H.A, Weiland, gelegen in de Floris Schouten Polder, nabij de Rusthoflaan te Sa8senheim. Ook bij gedeel ten verkrijgbaar. Te bevragen bij: H. SLEGTK4MP Co., Lisse, Telefoon 3201, 2418 Bericht van Inzet. De Bouwmanswoning Ma ria's Hoeve" a. d. Roeleveen- schenweg E 8 te Zoetermeer, met diverse perc. weiland onder de gemeenten Noot dorp en Zoetermeer is inge zet als volgt: 2624 Perc. 1, groot 2.34.58 H.A., op 8600.— Perc. 2, groot 2.44.35 H.A., op 2450.— Perc. 3, groot 1.37.80 H.A., op 1350.— Perc. 4, groot 1.76.80 H.A., op 2300.— Perc. 5, groot 1.53.50 H.A., op 2350.— Totaal, groot 9.47.03 H.A., op 17050.— De Bouwmanswoning „El- ken Morgen Nieuwe Zorgen" a. d. Veenweg 26 te Stomp- wijk, met diverse perc. wei land onder de gemeenten Nootdorp en Stompwijk is ingezet als volgt: Perc. 1, groot 2.13.18 H.A., op 7900.— Perc. 2, groot 2.68.20 H.A., op 4200.— Perc. 3, groot 2.64.60 H.A., op 4800.— Perc. 4, groot 1.40.00 H.A., op 3500.— Perc. 5, groot 3.10.50 H.A., op 6000.— 12.04.88 H.A., op 26400.— De afslag van beide bouw manswoningen met landerijen blijft bepaald op Donderdag 8 Maart a.s. in het Venduhuis der Notarissen a. d. Volders- gracht te Delft des v.m. om elf uur. TH. P. J. HOPPE, notaris. OPENBARE Notarissen G. F. M. ROO- ZEN te Haarlem en A. B. TER HAAR te Noord wijk, zullen op Donderdagen 15 en 22 Maart 1934 's morgens 11 uur in „HET WAPEN VAN NOORDWIJKERHOUT", te Noordwijkerhout in het open baar veilen en verkoopen: Het Woon- en Winkelhuis m. kapitale bakkerij, schuur tje en erven aan de School straat 35 te Noordwijkerhout sectie E No. 1854, groot 635 centiaren. Onder den verkoop worden mede begrepen 4 broodrek- ken, 1 beschuit etc. verdeel- machine, 1 werktafel (asbest- plaat), 1 deegmachine met 2 kuipen met electro motor 1# P.K. 220 volt, met bouten aan den vloer, 1 werkbank (groot), 1 eierklutsmachine met 2 bekkens en garten, 1 amandelpelmachine, 1 aman- delmaalmachine, een 2 P.K. electro motor, 4 drijfriemen, 4 kussenblokken met 4 schij ven en drijfas, 1 beschuitsnij machine. Het huis bevat, beneden: winkel, gang, 3 kamers, keu ken, W.C. en kelder; boven: 1 grootere en 2 kleinere ka mertjes en zolder. De bakkerij bevat: kantoor, laadplaats, broodmagazijn, werkplaats met 2 heetelucht- ovens, schaft- en waschlo- kaal en meelzolder. Aanvaarding en betaling der koopsom 1 Mei 1934. Ruime hypotheek beschik baar. Nadere inlichtingen bij de Notarissen. 2647 NOOTDORP Abonnementen en Ad- vertentiën worden aan genomen door SIGAREN Groote lichte Vorstenlanden Si garen. Fabrik. Hillen'sSigaren fabriek f30.— per duizend. 100 stuks als proef f 3.—. Tegen toezending postwissel of storting op onze Postgiro 221887 franco huis. 1714 Firma H. BATELAAN, Koude kerk a d Rijn, Telefoon II. O WAAROM PLAATST U GEEN 5 BURGSTEEG 5 EXTRA AANBIEDING alleen DEZE WEEK, van zeer ir- bestaande uit 8 d> ur gen kast m. spiegel binnenzijue, toiletkast met draaibare spiegels, 2 pers. ledikant, nachtkastje, tafel en 2 stoelen. Alles met handge- politoerd notenhout bewerkt. Als zeldzaam koopje van t 235.- f 210.- Naar PRIJS en KWALITEIT kunt U beter MAATWERK koopen. Enorme keuze Fransche Coupe Kameelhaar bewerking JOH. NI. VAN EiJKEN Leeuwerikstr. 31, n.b. Rijnsburgerweg Heeren Collega's, Leiden en Omstreken i KRUIDENIERSBEDRIJF. UITNOODIGING tot bijwoning der GROOTE PR0PAGANDA- VERGADERING op Dinsdag 6 Maart a.s., des avonds' te 8 uur, n een der zalen van „DEN BURCHT". Bespreking der zoo dringend noodige Vak- en inkooporganisatie' Begrijpt Uw belang, wij verwachten U gaarne. Hot Bestuur R.K. Kruideniers-Ver. Afd. Leiden 2568 St. Petrus". Het bezwaar van een onverwacht bezoek vervalt wanneer U er voor zorgt, steeds eenige bussen Boonensoep (2) Groentesoep Erwtensoep Kippensoep thuis te hebben. 1498 Ondanks de nieuwe omzetbelasting-' blijft de prijs van de oranje-band buisjes As en van de oranje zakje -X?n 20 tabletten 70 cent tabletten 10 cent. OP UW FEESTEN MARINUS VAN WEL, Pianist Noordeinde 21a, Lei den'. Tel. 983; die zich beleefd aanbeveelt als pianist op uw bruiloften, diners, uitvoerin gen, enz. Levering v. strijk jes, jazzband, beschaafd ko mische humoristen. Succes ver zekerd. 2594 LEESBIBLIOTHEEK F. E. KLUIVERS, Lage Ryndijk 42, Leiden. Steeds de nieuwste werken, 5 cent per deel. Wij binden'en druk ken alle boekwerken spoedig en tegen billijken prijs. Eigen boekbinderij. 3096 K. R. O.-LUISTERAARS van Leiden en Oegstgeest zijt gij reeds abonné op de Kath. Radio-Gids. Voor 20 ct. is U begunstiger, voor 25 ct. lid. Gids inbegrepen. Op te geven aan Haarlemmerstraat 242 en Haarlemmerweg 29. GEDAGVAARD Is u gedagvaard of zit u in moeilijkheden wendt u voor rechtskundige hulp en bij stand, schrijven van alle ak ten en requesten Stadhouders laan 9, Leiden. Advies f 1. Spreekuur van 35 en 79 uur. 3099 OPENBAAR SLACHTHUIS Groote afslag 10 cent p. pond 4 pond 36 cent. Dinsdag voor middag 10 uur verkoop van een buitengewoon groote partij gesteriliseerd rund- vleesch, rundvet, reuzel en bouillon. FRANKE 3067 VERKOOPING. Kerkschapen verkoop te Ze venhoven gaat niet door. A. J. DE GROOT, Zevenhoven 2630 STILLEN OMGANG Alphen aan den Rijn. Voor deelname aan de reis per auto bus op 18 Maart, gelieve men zich op te geven voor 12 Maart, bij autobusonderne ming Oranjestraa't C 64 te Alphen aan den Rijn. Onder- ming A. D. WAL. 2645 OMZETBELASTING Adviezen omzetbelasting In richten, bijhouden en contro leeren van alle boekhoudin gen. Belastingzaken. Behan delen van binnen- en buiten- landsche correspondentie. Billijke tarieven. Besprekin gen ook des avonds, na be richt, te Uwent. A. MARTUN, Formosastraat 21a, Leiden. 3017 HÜP" Adverteeren doet verkoopen

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11