'n Mooie zege van het Ned. elftal op Engelsche profclub Schocmmaak DONDERDAG 1 MAART 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 19 NEGEN HOLLANDSCHE DOELPUNTEN WAARVAN VIJF VAN BAKHUYS DRIE VAN VENTE Er bestond gisteren voor den laatsten oefenwedstrijd van het Ned. A-elftal vóór den wedstrijd tegen België, groote belang stelling op Sparta's veld te Rotterdam. Ruim 20.000 toeschouwers hebben een goe de partij voetbal gezien van het A-elftal, dat wel wat te sterk bleek voor deze En gelsche 3e klasse club. Na een zeer matig begin, vertoonde dit Ned. elftal zulk ge vaarlijk, snel voorhoedespel, daartoe in staat gesteld door 'n uitstekend spelende middenlinie, dat ook sterkere elftallen dan Gillingham zouden zijn geklopt. Vooral voor de rust was het voorhoedespel van beste kwaliteit met de rechtervleugelspelers Vente en Wels en de middenvoor Bak- huys als uitblinkers. Bakhuys verdeelde het spel weer puik, maar hij was gister middag ook op schot. Niet minder dan vijf doelpunten kwamen op zijn naam, daar onder waren eenige gemakkelijk te benut ten kansen, doch er waren ook een paar buitengewoon knappe schoten bij. Ook Vente's snelheid, schotvaardigheid en bal bedrevenheid vielen op. De linker vleugel stelde vooral na de mist teleur, van Nellen scheen te bang en Mol bleef ver onder zijn clubvorm. Toen in het laat ste kwartier door het uitvallen van Wels, Mulders linksbuiten ging spelen, en van Nellen rechtsbuiten, liet ook Mulders op deze linksbuitenplaats niets bijzonders zien. De middenlinie van 't A-team deed het, met uitzondering van Pellikaan, vrij kalm aan. Vooral Anderiessen kan beter. Maar Pellikan deed van zich spreken, verdedi gend en aanvallend was alles even goed wat hij deed. Hij zwoegde tot de laatste minuut en dat moest ook wel, want na de rust deed van Diepenbeek niet al te be trouwbaar. Van Run was in de verdediging de bes te, want ook van Male weifelde eenige ma len. Toch maakte hij 'n veiligen indruk, vooral op hooge ballen is hij safe. Gillingham beschikte over een stevig en snel elftal, dat echter niet zoo sterk positie spel speelde als de meeste Engelsche prof- teams, die hier op bezoek zijn geweest. Dit was wel ongeveer de zwakste tegenstander van de laatste jaren. Hun middenvoor Ra leigh bleef echter den geheelen wedstrijd een speler, die in de gaten moest worden gehouden. In tegenstelling met Reading, dat hier kort geleden speelde, waren de buitenspelers van Gillingham bepaald zwak. Verdedigend viel zeer het werk van den langen spil Collins op. Ook de doel man Holland kent zijn vak uitstekend, slechts één doelpunt had hij kunnen voor komen, dat was een schot van Van Nel len, dat hij stopte, maar waarbij hij den bal tot achter de lijn liet gaan. Van één ding waren alle toeschouwers overtuigd, n.l. dat Bakhuys zich een plaats in het Ned. elftal had verzekerd. Om drie uur ving de wedstrijd onder lei ding van scheidsrechter Grootmeyer aan. De elftallen waren: Gillingham: Doel: Holland. Achter: Jackson en Lester. Midden: Robinson, Collins en Kidd. Voor: Mills, Scott, Raleigh, Bethelt en Liddie. A-e 1 f t a 1: Doel: Van Male. Achter: Van Diepenbeek en Van Run. Midden: Pellikaan, Anderiessen en Van Heel. Voor: Wels, Vente, Bakhuys, Mol en Van Nellen. De Engelschen trachten de tegenstanders te overrompelen. Van de aftrap af, combi neeren ze door de verdediging en Raleigh speelt zich ook vrij, doch de uitloopende van Male verhindert het doelpunt. Nadat de eerste Engelsche aanvallen zijn afge slagen, plaatst Bakhuys keurig naar Van Nellen, de Engelschen slaan deze gevaar lijke aanval af ten koste van een hoek schop en daaruit kopt Vente prachtig op doel, maar de doelman redt even mooi. Het A-elftal heeft zich spoedig inge speeld, aanval op aanval volgt. Na 2 hoek schoppen, die met moeite worden wegge werkt, biedt ten slotte Wels uit een afge- pasten voorzet, Bakhuys zoo'n kans, dat de Z.A C.'er met een eenvoudigen kopbal kan scoren (10). Er is dan een klein kwartier gespeeld. De A-ploeg speelt keurig verder. Uit een voorzet van links lost Vente een geweldig schot, dat de doelman nog net tot hoek schop kan verwerken, daarna schiet hij uit een voorzet van Wels enorm hard iets over de lat, doch de derde aanval is het raak. Het is weer uit een voorzet van rechts, ineens door Cente scherp ingescho ten (20). Het A-team verslapt dan wat, waardoor de Engelschen iets meer in den aanval ko men. Na 27 minuten laat van Run een voorzet van Lidle loopen en de toestormen de rechtsbuiten Mills scoort 21. Een mi nuut later krijgt Raleigh buiten het straf schopgebied nog, den bal in vrije positie. Van Male loopt wat uie en een keihard schot vliegt in een doelhoek (22). Als Wels het den linksachter lastig maakt, raakt deze den bal slechts half, waardoor Bakhuys een schot kan lossen, dat de doelman over de'lat wipt. Dit schijnt weer wat opleving te geven in 't Ateam, dat nu meer goede aanvallen opzet, voor al door-zijn actieve rechtervleugel. Het is uit een van die voorzetten van rechts, dat van Nellen den bal vrij krijgt met een listig schot, dat de doelman, via zijn hand in doel ziet gaan. (32). Vijf minuten voor de rust loopt Bak huys op een hoog door Wels geplaatsten bal door, mist, doch ook een Engelsche achterspeler mist en Bakhuys profiteert van die fout door den bal in een hoekje te schieten (4.2). Een minuut voor de rust schiet Bakhuys na een voorzet van links weer precies in een hoekje, de doelman doet geen poging het onhoudbaar schot te stoppen. (52). Dit is de stand met rust. Na de rust eerst weer een paar aanval len der Hollanders, maar als Diepenbeek mist, krijgt Liddie een kans voor open doel. Hij schiet echter hoogover. Bakhuys doet het aan den andere kant beter, als *bij van Van Nellen een voorzetje krijgt, met den bal om een tegenstander draait en dan met een harden kogel Holland op den proef stelt. De doelman stopt uitste kend. Na tien minuten een hevige doelworste- ling voor het Hollandsche doel, waarbij Raleigh van dichtbij onhoudbaar doel punt (53). Weer maakt de A-ploeg een kleine inzin king door, waarin de Engelschen tenge volge van een misverstand tusschen van Male en van Diepenbroek een doelpunt ma ken, dat echter wegens buitenspel van den maker, Liddie, wordt geannuleerd. Het spel is thans van Hollandsche zijde vrij mat, maar eindelijk breekt Bakhuys, in combinatie met Vente door, het scherpe schot van den eersten stuit van den paal terug in 't veld en Vente schiet dan ver mis. Wels, die geblesseerdis, valt uit. Van Nellen gaat rechtsbuiten en Mulders links buiten spelen. Er is dan nog ruim een kwartier te spelen. Pas is deze wijziging aangebracht, of Vente passeert de Gilling ham-verdediging en den doelman met een hard schot 63. Een minuut later probeert hij hetzelfde, doch als hij ziet dat het niet lukt, geeft hij den vrij staanden Bakhuys de kans, en deze schiet hard en laag het 7e doelpunt langs Holland (73). Dan laat van Male zien, dat hij er ook wat van kan door van dichtbij een hard schot van Raleigh naast te stompen. Als er nog tien minuten te spelen zijn, krijgt Bakhuys den bal van links. Nog bui ten het strafschopgebied lost hij een schit terend schot, dat onhoudbaar Holland pas seert (83). Nog is het niet genoeg. Opeens snelt Bakhuys er met den bal vandoor, geeft vlak bij doel over aan Vente, die nummer 9 in 't Gillingham-doel kogelt. (93). Een fraai schot van Mol werkt Holland met groote moeite tot hoekschop. Toegejuicht verlaten de Hollandsche spe lers het veld. Dat is het slot. DIOC. HAARL. VOETBALBOND UIT HET LEIDSCHE DISTRICT Junioren competitie De uitslagen van Zondag j.l. luiden: Afd. A:: Teylingen aForeholte a 80. Afd. B.: Lisse aKolp. Boys a 50. Afd. C.: Teijlingen bA.S.C. a 22; R. W.D. bN.V.C. b 4—5. Het wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag: Afd. A: R.W.D. a—S.J.C. a 2 uur: W. Goddijn; Teijlingen aK.R.V. a 2 uur: A. Brouwer; V.V.L. aForeholte a 12.20 uur: J. Graafmans. Afd. B.: Kolping Boys aV. V. L. b 2 uur: J. Hoogduin; S.N.A. aMeerburg a 12.30 uur: N. J. v. d. Akker; S.M.C. a—Fo reholte b 12.30 uur: F. Homan. Afd. C.: Teijlingen br-N.V.C. b. 12.30 u.: A. Brouwer. Hedenavond vergadert het Districts-be- stuur in hotel Royal Doezastraat te Leiden om te behandelen eenige kwesties uit ge speelde wedstrijden van senioren en ju nioren te behandelen. Wij verzoeken de uitgenoodigde aanvoerders en scheidsrech ters op de aangegeven tijden aanwezig te willen zijn. Morgen 2e scheidsrechtersavond-bijeen- komst in hotel Royal, aanvang 7.30 uur. Wij verwachten al de scheidsrechters uit ons District zeker aanwezig, ook de junio ren-scheidsrechters. De heer E. de Galuwe zal dezen avond spreken over strafschop en vrije schop. Toont uw belangstelling, opdat het District Leiden kan zeggen over een goed corps scheidsrechters te beschik ken. Dat men dus niet denke: een cursus heb ik nite noodig, want heusch, er be staat heden nog veel te veel meeningsver- schil en dat is weg te werken door trouw de cursusavonden te bezoeken en de be zwaren uit den weg te ruimen. Wij willen den heeren secretarissen er nog even op wijzen, dat uitstel van wed strijden vroegtijdig worde aangevraagd en dat competitie-wedstrijden vóór vriend schappelijke wedstrijden gaan, opdat als eenmaal het programma is vastgesteld, het ook volledig door kan gaan. De Competitieleider. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Bestuursbesluiten en voorjaarsprogramma. In zijn kortelings geleden gehouden be stuursvergadering heeft het N. K. B.-be- stuur de volgende belangrijke besluiten ge nomen, naar „Korfbalrevue" meldt: Straf worpafstand: Het voorstel, dat de Technische Commissie zal doen, om den strafworpafstand te brengen van 5 op 4 M., wordt door het B.B. overgenomen. Herziening spelregels: De T. C. zal bij de herziening der spelregels alles er uit lich ten, wat er niet bij hoort, en voorzoover gewenscht, de geëlimineerde bepalingen als bijlage aan de off. spelregels toevoe gen. N. K. B. eereteeken: Aan mevrouw W. van AlphenStiens, 23 jaar, speelster in N.K.B.-wedstrijden, wordt het eereteeken uitgereikt, in verband met het zilveren A. W.-feest. Cursus Korfballeider: Te Amsterdam en Den Haag worden cursussen geopend voor korfballeider, bij voldoende deelneming ook te Leiden. Datums van wedstrijden: Nederland België, 3 Juni, Den Haag, Noord-H.Zuid- H.; 1 Mei (wat natuurlijk een vergissing is, 1 Mei is een weekdag), Haarlem, Noord- Oost,, 6 Mei, Enschede, A.K.B.-schild toer nooi, 2 April, Amsterdam, Rotterdam Amsterdam, 15 April Rotterdam, Rotter damAntwerpen, 29 April Rotterdam, GelderlandOverijsel, 29 April. Algemeene vergadering: Ter bespreking van de wijzigingen in het Huishoudelijk Reglement zal op 22 April a.s. een alge meene vergadering worden gehouden in het American Hotel te Amsterdam. BILJARTEN EXCELSIOR I—FLORA I Bovengenoemde wedstrijd heeft plaats gehad in café De Duif te Lisse. Gespeeld werd 30 Am. Cadre op groot biljart. Voor al de eerste partij had een zeer spannend verloop. De wedstrijd eindigde tenslotte in een overwinning voor Excelsior met 148 carb. Het verloop is als volgt: Duivenvoorden Jr. (Exc.) 250 53 30 4.71 Smith (Flora) 222 53 26 4.18 J. Waasdorp 150 35 28 4.28 Chr. v. d. Voort 72 35 18 2.05 Ant. v. d. Berg 118 32 14 3.68 Hub. v. d. Voort 150 33 33 4.54 B. Duivenvoorden 150 47 14 3.19 J. Koele wijn 127 47 15 2.70 J. Duivenvoorden 100 25 14 4. J. Ooms 49 25 6 1.96 Excelsior 768 carb., Flora 620 carb. De return wedstrijd wordt a.s. Maandag ge speeld in café „Flora" te Noordwijk. DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. De uitslag van de gisteravond gespeelde wedstrijden zijn: lste klas, (4e ronde). LavensBergman 02 BoschTeleng 20 De WaterMark 02 Ter HaarDekker 20 GeerlingsTeunissen 20 SladekReek 20 JeuBergman; LigtvoeWStel, Mastricht Bekker zijn niet gespeeld. 2de klasse (4e ronde). EsLangezaal 02 HeeringenJansen Klinkenberg vrij. Afgebroken partijen. HuismanLangezaal 20 JansenDille 20 ZaalbergHuisman en DilleLepelaar niet gespeeld. De stand voor de lste klasse is nu: le groep. gem. rem. verl. pnt. Bosch 3 1 7 Wijngaard 3 6 Jeu 1113 Teleng 112 3 Bergman 112 3 2e groep. Mark 3 116 Ter Haar 2 2 6 Ligtvoet 1 2 4 Water 3 1 3 Stel 2 12 Dekker 1 3 1 3e groep. Sladek 3 1 7 Mastricht 2 1 5 Geerlings 2 2 4 Bekker 1113 Reek 1 3 2 Teunisse 13 1 In den eindstrijd zullen wel komen Bosch, Wijngaard, Mark, Ter Haar, Sladek Mas tricht en Ligtvoet heeft ook nog een kans. SCHAKEN De Competitie. Gisteravond werd in het Beursgebouw te Bodegraven de uitgestelde wedstrijd Bode graven IIS. C. A. E. C. (Unitas) gespeeld. Waren de studenten den vorigen keer we gens slechte opkomst gedwongen uitstel te vragen, ook thans waren 3 leden niet op gekomen. Zij begonnen dus de wedstrijd met 03 De overigen speelden echter zoo goed, (4 gewonnen, 1 verloren, 2 afgebroken), dat zij toch nog een gelijk spel behaalden. De uitslag was de volgende: BodegravenS. C. H. v. d. PanneL. Ph. Schreinemachers 01 G. MaaskantA. Blaauw xx P. J. G. IJdoC. Nadort n. o. 10 B. BatelaanE. Wittner xx T. HensenJ. Springer n. o. 10 S. VerbrugF. Simonis 01 W. VerduijnR. D. Nolson 10 A. van DamE. G. Bisschop 01 J. MerkenburgL. Binnendijk 01 C. v. LeeuwenJ. G. Wester n. o. 10 Voorloopige uitslag 44 SCHERMFN Propaganda-avond „Zaal Gijsberti." Het bestuur der Leidsche Schermvereeni- ging „Zaal Gijsberti" houdt a.s. Zaterdag avond te 9 uur een propaganda-avond in café restaurant „In den Vergulden Turk." RECHTZAKEN De zaak voor het ambtenarengerecht. Het Ambtenarengerecht te Den Haag be handelde gisteren een zaak van den gewe zen waarnemend chef der politie te Lisse J. B. K., tegen den burgemeester van Lisse. De heer K. is door den burgemeester we gens onbehoorlijk optreden en ongeschikt heid gedegradeerd. Hij vorderde vernie tiging van de beslissing des burgemeesters, schadevergoeding tot betering van eer en goeden naam en aanvulling van het thans lagere salaris. De heer K. is op 16 Novem ber j.l. ontslagen uit zijn toenmalige func tie. Als gemachtigde van K. trad op mr. Nathans te 's-Gravenhage en als gemachtig de van den burgemeester van Lisse dr. S. baron van Wijnbergen, die mede aanwezig was, mr. Nord Thomson. De burgemeester verklaarde, dat K. een berisping had ontvangen wegens niet aan wezig zijn op zijn post, drankgebruik onder diensttijd en een onbehoorlijke uitlating tegen een superieur. Wegens ongehoorzaamheid werd hem op een anderen keer een vrije dag ingehou den. De reden tot het ontslag was een ver keerde behandeling van den gedetineerde W., dien hij in staat stelde, te telefoneeren. De burgemeester verklaarde, dat hij om laatstgenoemde reden den heer K. niet kon handhaven in een vertrouwensfunctie. Mr. Nathans merkte op, dat K. al zeer lang in politiedienst is. Juist in den laat sten tijd kwamen eenige straffen naar vo ren. Sinds wanneer is de heer van Wijn bergen burgemeester. Dr. van Wijnbergen: Sinds 15 Mei 1931. Toen ik in functie kwam, is mij uit den raad reeds medegedeeld, dat er een rotte plek was in Lisse, n.l. de politie, K. inbe grepen. Spr. heeft een en ander een jaar aangezien en toen den politiedienst gereor ganiseerd. Het bleek, dat K. ongeschikt was. Hij had zijn tijd gehad. Getuige J. W., chef-veldwachter te Lisse, met den titel van inspecteur, achtte K. on geschikt. Hij was niet actief. Herhaaldelijk waren er dienaangaande klachten. Hij zat een keer in de kroeg onder diensttijd De heer K.: Dat is niet waar. U moet waarheid vertellen. Getuige W.: De gedetineerde W. kreeg een normale bediening. Voorrechten genoot hij niet. K. heeft goedgevonden dat W. zich telefonisch in verbinding stelde met zeke ren Speelman, die dit hoogst zonderling vond. Mr. Nathans: Werden dezen arrestant la kens verstrekt, terwijl daarvóór dit nim mer geschiedde aan arrestanten; werden hem sigaren verstrekt en couranten? Getuige W. beantwoordt al deze vragen bevestigend. Als getuige werd vervolgens gehoprd C. W., automobielhandelaar te 's-Gravenhage. Hij gaf toe, dat hem door K. werd toege staan, te telefoneeren. Hij zag daarin niets bijzonders. Overigens was getuige daar vrij. Hij had het er goed en werd beleefd be handeld. Mr. Nord Thomson merkte op, dat deze getuige directeur is geweest van een N.V. in Lisse. K. heeft van deze N.V. voortdu rend geld ontvangen. Getuige verklaart, dat dit mogelijk is. Het was bedoeld voor de politie in het alge meen. President: Wist u dit burgemeester? Burgemeester van Wijnbergen: Ik zou het gaarne geweten hebben, het aannemen van giften is tegen alle voorschriften in! Inspecteur W.: Andere politie-ambtena- ren hebben van dit geld niet meegenoten. J. W. Minck, veldwachter te Lisse, is de volgende getuige. Hij verklaarde, dat hij nimmer eenig geld heeft ontvangen van de N.V. De behandeling van den verdach te was gewoon. Alleen viel hem op, dat een bijzonder nachtleger werd verschaft. Ge tuige verklaart, dat wel de vereeniging „Bloembollencultuur" geld aan de politie gaf. De vorige burgemeester vond dat goed. Mr., Nathans merkte op, dat de wijze, waarop K. hier voor het ambtenarenge recht door de wederpartij is geattaqueerd, in strijd is met iedere behoorlijke proces orde. Voor pleiter zijn volkomen nieuwe feiten aangevoerd, die de inspecteur alleen uit ambtsonderzoek weet. Pleiter kon dus geen behoorlijke verdediging voeren, bijv. in de kwestie van het geld. geeft menige hnisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze wo"den w derom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol. PI. betoogde voorts, dat dit feit in ieder geval niet gegolden heeft bij het ontslag en dat de verdachte v. W., die in Lisse een persoon van standing was geweest, een bij zondere behandeling genoot, uiterst wel willend en clement. K. kondus meenen, dat deze verdachte niet al te streng behan deld moest worden. Nergens staat ook, dat een verdachte, die in verzekerde bewaring zich bevindt, moet afgesloten blijven van de buitenwereld. Een voorschrift om niet te laten telefoneeren, bestaat niet. Daarmee vervalt ook het recht van den burgemees ter om te degradeeren. Is K. ongeschikt dan kan K. eervol uit den dienst ontslagen worden. Moreel en juridisch achtte pleiter de degradatie verkeerd. Mr. Nord Thomson zeide, dat de gege vens omtrent de aangenomen steekpen ningen bij het onderzoek naar voren zijn gekomen. Van omkooperij is geen sprake, maar wel heeft hij geld aangenomen. Een zoo voortreffelijk politieman is K. dus niet. Deze gegevens werpen een licht op den klager. Pleiters tegenpleiter heeft geen juri dische argumenten naar voren gebracht. Hij voerde een gevoelspleidooi, een senti- mentsbetoog. Alleen de functie van waar nemend ohef-veldwachter is aan K. ontno men. De burgemeester is volkomen bevoegd de hiërarchische indeeling van het corps zelf te regelen. De commissaris der Konin gin heeft K. ontslagen als veldwachter we gens ongeschikheid. Als hij nu niet ge schikt is voor de laagste politie-functie, zou hij dan wel geschikt zijn om een hoogere functie te vervullen? Er is nu getracht aan te toonen, dat het toestaan van het tele foongesprek een logisch gevolg was van een bijzondere behandeling. Dit heele betoog steunt feitelijk op de beddelakens, die an dere arrestanten niet kregen. Het is niet aan te nemen, dat K., die 36 jaren dienst heeft, zoo maar een arrestant laat telefo neeren. K. heeft ook wel begrepen, dat het niet in orde was, want hij heeft er niets van gerapporteerd. Deze man is, naar plei ter meent, volkomen terecht gestraft, zoo dat hij concludeerde tot ongegrondverkla- ring. De heer K. verklaarde nog, dat hij zich nimmer geld toegeëigend heeft, dat voor zijn collega's bèstemd was. De uitspraak werd bepaald op 21 Maart. DOODELIJKE AANRIJDING TE WASSENAAR. Op 24 Juni van het vorige jaar, tegen middernacht, reed een vrachtauto van de gebroeders Stoeke uit Leiden op den Rijksstraatweg onder Wassenaar, nabij de Paauwlaan, bestuurd door den chauf feur v. d. H. Toen men bemerkte, dat een pakje uit den laadbak viel, keerde men terug om dit op te halen. Een van de hee ren S. verliet de cabine, de andere den laad bak en stelden zich links van den stil- staanden auto op, juist op het moment dat uit de richting Leiden een auto, bestuurd door den chauffeur L. v. B., uit Rotterdam, met groote snelheid kwam aanrijden. Deze, die met z.g. duplo-licht reed, heeft de beide mannen naast den stilstaanden auto niet waargenomen, zoodat beiden werden aan gereden. Een van de heeren S. is tengevolge van deze aanrijding overleden; diens broer heeft lichamelijk letsel opgeloopen. De rechtbank heeft den chauffeur v. B. schuldig verklaard aan het veroorzaken van een anders dood en hem ter zake ver oordeeld tot een geldboete van 75 subs. 75 dagen, in aanmerking nemend, dat ook het slachtoffer roekeloos handelde, door links van een stilstaanden auto op den rij weg te gaan staan. Zoowel het O.M. als van B. waren van dit vonnis in hooger beroep gegaan. Na getuigenverhoor, waarbij ir. Schlcur- holts Tichelaar op verzoek van den verde diger mr. Ranitz als deskundige werd ge hoord, zeide de advocaat-generaal, dat hij het vonnis der rechtbank juist achtte voor zoover de schuldvraag betreft, daar, aan gezien de verdachte met zoodanige snel heid reed, dat hij eerst op het allerlaatste oogenblik den vrachtauto kon waarnemen, doch met betrekking tot de opgelegde straf achtte spr. het vonnis niet juist en vroeg hij verhooging der opgelegde boete tot 250 subs. 50 dagen. Mr. de Ranitz concludeerde tot vrijspraak. Arrest 14 Maart. VAN ROMMELZAK EN HORBELT JE. 189. Al nemen we ook ons hoedje voor je af, omdat je de. boot zoo kranig vlot hebt gemaakt, we laten ons niet zoet houden met chocolade, want dat druipt ons maar onder de pet uit, als we het daarin bewaren. Toen ging Jan een licht op. 190. Aha, zei hij, waren dat verkeerde gisteren? Dat wist ik heusch niet. Ik neem die mee voor de kinderen. Het spijt me heel erg hoor, en neem daarom nu maar dubbel Nu, dat lieten ze zich geen twee keer zeg gen. Ze begrepen nu hoe de vork in de stee' zat.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10