WOENSDAG 28 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 MINISTER VERSCHUUR TE BRUSSEL. Nadere bijzandei heden over het nieuwe landbouwverdrag. Gisteren vertoefde minister Verschuur te Brussel om de wijze van toepassing van het onlangs te Den Haag gesloten NéÖer- landsch-Belgische handelsverdrag te rege len. Hij confereerde met den Belgischen minister van landbouw, Sap en had tevens een onderhoud met den premier, De Bro- queville. Nadat minister Verschuur gister middag een lunch had bijgewoond bij mi nister Sap, zette hij zijn onderhandelingen voort Gezamenlijk met den Belgischen minis ter van landbouw werd de wijze van toe passing van het verdrag bepaald. Het ver drag gaat over den invoer uit Nederland van aardappelen, groente, varken- en schapenvleesch. De Belgische minister van landbouw zal de controle over de prijzen en de hoevereden der uit Nederland in te voeren landbouwproducten in handen houden. Wanneer de ministerraad, die Don derdag plaats heeft, het accoord zal be krachtigen, zal dit met ingang van 1 Maart van kracht worden zoowel wat den invoer van Nederlandsche landbouwproducten als wat den uitvoer naar Nederland van Bel gische industrie-producten betreft. Krachtens de overeenkomst zouden de Belgische landbouwers o.m. vrijwillig de productie van vee en boter beperken en zou minister Sap hun aanraden, liever hun productie van graan te verhoogen. In ze kere Belgische landbouwkringen echter maakt men een voorbehoud met betrekking tot deze regeling. De landbouwers bewe ren, dat de verbouw van graan minder winstgevend is dan de veeteelt. Zij willen verkrijgen, dat België zijn invoer van graan vergroot en onderhandelt met de gr^an-exporteerende landen, opdat deze meer Belgische industrie-producten zou den gaan afnemen. Daartegenover voerde men van regee- ringszijde aan, dat België graan impor teert, uit landen als Argentinië, die niet in staat zijn, de Belgische industrie produc ten te betalen. Bovendien werd aangevoerd dat Nederland, in ruil voor concessies op landbouwgebied, meer Belgische industrie producten zal kunnen invoeren. Het Nederlandsch Correspondentie-Bu reau meldt, dat een voor beide partijen be vredigende oplossing is bereikt, die 1 Maart zal ingaan. Met dien datum zal dan ook het accoord met betrekking tot den invoer van Belgische nijverheidsproducten in ons land, in werking treden. OOK VERDRAG MET ITALIË. Het Italiaansche persagentschap Stefani bericht,, dat de te Rome op 17 Februari aan gevangen handelsbesprekingen tusschen Italië en Nederland een gunstig verloop hebben gehad. Een nieuwe overeenkomst zal spoedig door Mussolini geteekend wor den. Nederland zal aanzienlijke faciliteiten verkrijgen voor den import in Italië van vee, aardappelmeel en verschillende kolo niale producten. Beide delegaties zullen spoedig de mogelijkheid van het sluiten van nieuwe overeenkomsten betreffende de hervatting van den handel tusschen Ita lië en Indonesië bestudeeren. Te Arnhem ruim f 1.000.000 verzwegen vermogen! De gelegenheid, welke de minister van Financviën heeft opengesteld om verzwe gen vermogen straffeloos alsnog onder de aandacht der belastingautoriteiten te bren gen heeft ook te Arnhem succes gehad. Niet minder dan 1000.000 is thans reeds bij de inspectie der directie belastingen als verzwegen vermogen aangegeven, toebehoo- rende aan ongeveer twee honderd belas tingplichtigen. En men verwacht dat dit bedrag gezien de nog tot 1 Mei a.s. openge stelde termijn, nog aanmerkelijk zal stij gen. ONDERWIJS DR. MARIA MONTESSORI KOMT NAAR AMSTERDAM Tot het houden van lezingen Bij voldoende deelneming organiseert de „Associazione Montessori Internationale (A.M.I.) met medewerking van de Neder landsche Montessori Vereeniging een serie van zes voordrachten van dr. Maria Mon tessori over „Psychologie en Moraal van het Kind en van de Menschheid in ver band met de Montessori-methode". De voordrachten zullen gedurende drie weken des Woensdags- en Zaterdagsavonds te zeven uur te Amsterdam worden gehou den. De eerste voordracht heeft plaats op 16 Mei a.s. De voordrachten, die dr. Maria Montessori in het Italiaansch uitspreekt, worden tegelijkertijd vertaald. Bovendien zullen des Woensdags- en Za terdagsmiddags van half vier tot vijf uur demonstraties en lezingen worden gegeven over de nieuwste uitbreidingen van het Montessori-materiaal. De kosten voor dezen cyclus bedragen i 25, voor echtparen 35. Voor Montessori- leerkrachten, voor Opleidingscursussen van Montessori-leerkrachten en voor Mon- tessori-leerkrachten zonder functie, die bui ten Amsterdam wonen, wordt een reductie van 50 percent per persoon gegeven. Voor bovengeoemde drie categoriën te Amster dam woonachtig is de prijs 15. De Montessori-afdeelingsbesturen zullen trachten reductie op de spoorwegen te ver krijgen om de reiskosten te verminderen. Zij, die deze voordrachten wenschen bij te wonen, worden verzocht zich vóór 20 Mrt. a.s. op te geven aan mevrouw L. Pope laarManson, secretaresse der Cursus commissie, Frederiksplein 40 te Amster dam, daar het al of niet doorgaan afhan kelijk is van het aantal deelnemers. Alle inlichtingen worden aan dit adres ver strekt. KERKNIEUWS PASTOOR J. D. M. MEIJER t Maandag is in Huize „St. Bavo" te Heem stede in den leeftijd van 70 jaar overleden de zeereerw. heer J. D. M. Meyer, rustend pastoor van de St. Martinuskerk te West woud, broeder van pastoor Meyer te Lei derdorp. Wijlen pastoor Meyer werd priester ge wijd 1890, was daarna kapelaan te Helle- voetsluis, Leimuiden, Westwoud en Leid- schendam, 5 Maart 1907 werd hij benoemd tot pastoor te Noord7Zijpe en 1 Januari 1916 tot pastoor te Westwoud. 11 Augustus 1928 werd hem, op verzoek, eervol ontslag uit zijn pastoraat verleend en nam hij als rustend geestelijke zijn intrek in Huize „St. Bavo" te Heemstede. De Metten zullen gezongen worden in de St. Bavokerk te Heemstede, Woensdag avond half acht; de Lauden Donderdag morgen om half tien, waarna om tien uur de plechtige uitvaart en begrafenis zullen plaats hebben. VEERTIGJARIG KLOOSTERFEEST Br. ANASTASIUS. Op Zondag Laetare hoopt de Eerw. Br. Anastasius den dag te herdenken, waarop hij vóór veertig jaar het kloosterkleed ont ving in de Congregatie van O. L. Vrouw van Zeven Smarten. De herdenking zal plaats hebben in het Moederhuis der Con gregatie, de Bisschoppelijke Nijverheids school te Voorhout- De Jubilaris kan wijzen op een prachtigen staat van dienst. Jaren achtereen verzorgde hij de belangen van de oudste jongens van het St. Laurentiusgesticht te Rotterdam en gaf is die zoo veelomvattende bediening de bewijzen van paedagogische en meer nog van opofferende liefde voor de hem toever trouwden. Thans is hij, ook al weder sedert jaren bekend als „de Broeder van de Heibloem" en als zoodanig mocht hij met talrijken kennis maken. Ongetwijfeld zullen die tal rijken moeten erkennen, dat de Congrega tie geen slechten keus deed, toen zij Br. Anastasius tot collectant van „De Hei bloem" benoemde. Hij verstaat de kunst een aanval te doen op de portemonnaie van een ieder, en wel op zulk een wijze, dat men zich tenslotte nog vereerd gevoelt een bijdrage voor het goede doel te mogen geven! Voor zeer velen is Br. Anastasius een welkome huisvriend, wiens jaarlijksche bezoek steeds weer met vreugde wordt be groet, ook al weet men, dat zijn bezoek met een bepaald doel wordt afgelegd. We wenschen den Jubilarus toe, dat hij nog menigmaal zijn jaarlijkschen rondgang moge maken, en. dat hij vooral in zijn Ju beljaar, dit niet zonder succes mag doen. Benoemingen P. P. Capucijnen. Aan- den Zeereerw. Pater Valerianus is op diens verzoek om gezondheidsredenen ontslag verleend als Gardiaan van het Ca- pucijnenklooster te Tilburg en in diens plaats tot Gardiaan te Tilburg benoemd de Zeereerw. Pater Aemilianus, die Vicarius was te IJmuiden Oost. LUCHTVAART VLIEGTUIG IN BRAND GERAAKT Piloot gedood Drie Belgische militaire vliegtuigen die waren opgestegen voor een verkennings vlucht boven de provincie Limburg, waren in verband met de zware wolkenmassa's gedwongen op een hoogte van 400 meter te vliegen. Plotseling geraakte in de omge ving van Looz van der der toestellen de motor defect. Bij een poging tot het maken van een noodlanding kwam het toestel te gen een boom terecht. Door een ontploffing in de motor vloog het toestel daarop in brand, waarbij de piloot, de 21-jarige ser- geant Monteau, gedood werd. DE „ZILVERMEEUW" GOED OP GANG 1 Maart in dienst op Berlijn Naar wij van de zijde 'van den techni- schen dienst der K.L.M. vernemen, maak te de F. XX de „Zilvermeeuw", welke in den bewogen nacht van 17 op 18 December van het vorige jaar, toen zij gereed stond voor de Kerstvlucht naar Indië, door een defect aan haar middenmotor niet kon star ten, gistermorgen, bestuurd door den vlie ger Smirnoff zijn tweede proefvlucht. INGEZONDEN STUKKEN POLITIEKE ACTIVITEIT. L.S. Morgen, Donderdag, vergadert de R. K. Kiesvereeniging te Leiden. Ik kan mij voorstellen, dat deze kennis geving verschillend zal zijn gecommenta rieerd. Er zijn er, die vragen zullen: „Is dit een zoo belangrijk feit, dat hierop speciaal de aandacht moet worden geves tigd?" Een tweede categorie zegt misschien: „Alweer vergadering, niets bijzonders te behandelen, te onbelangrijk om mij er druk voor te maken, dusik ga niet naar de vergadering!" Maar er is ook nog een derde groep, die bij het lezen van deze kennisgeving de ver zuchting heeft geslaakt: „Eindelijk weer eens een bewijs, dat Ka tholiek Leiden toch nog niet geheel dood is!" Wellicht dat sommigen van de laatstge- noemden er nog de minder vriendelijke, I maar toch goed bedoelde opmerking bij zul- J len maken: „Als het geen verplichte jaarvergadering was, die volgens de 'statuten reeds in Janu ari gehouden moest zijn, dan zou het nog wel wat geduurd hebben, enz." De drie door mij hierboven geschetste commentaren zou ik de uitingen willen noemen van drie groepen, respectievelijk, de dooden, de onverschilligen, en de wak kere, de actief medelevenden in het werk van onze R. K. Staatspartij, ook voor wat betreft de plaatselijke aangelegenheden. Tot de laatste groep, waartoe ik gaarne geacht wil worden te behooren, zou ik het volgende willen zeggen. De vergadering is er nu, wees derhalve vooreerst tevreden. Kom nu niet alleen zelf ter vergadering, maar zorg er voor, dat ook anderen tegen woordig zijn. Gij weet, dat het bestuur (terecht of ten onreohte, dat blijve hier nu buiten beschou wing) zich op het standpunt stelt, dat er nu eenmaal weinig belangstelling bestaat voor het politieke leven, en daarom met een mi nimum aantal vergaderingen kan, ja zelfs, moet worden volstaan. Uwe en ook mijne overtuiging is, dat er nog wel degelijk belangstelling valt waar te nemen, indien de vergaderingen staan in het teeken van de, vooral in onze dagen, zoo hoog noodige politieke voorlichting en scholing. De vergadering van „Dr. Schaepman", de vorige week gehouden, is hiervoor een be wijs te meer. Kernleden, propagandistische en actieve leden van de R. K. Kiesvereeniging, toont morgenavond uwe belangstelling en voor komt aldus, dat niet opnieuw een geringe opkomst het bestuur in zijne o.i. onjuiste meening, althans schijnbaar zou versterken. Wat de overigen betreft, het volgende. Het is een m.i. niet te weerspreken feit, dat de meeste critiek over op eene vergade ring genomen besluiten en (of) op gekozen personen, juist komt van hen, die nimmer of zelden de vergaderingen bezoeken. Welnu, op de agenda voor morgenavond komt het belangrijke agendapunt voor: „bestuursverkiezing". Met een bekend variant zou ik willen zeggen: „Elke vereeniging heeft een zoodanig be stuur, als het verdient te bezitten". Bovendien is de kans niet uitgesloten, dat ook een zeer belangrijke en principieele beslissing zal moeten worden genomen. Critiek achteraf is even gemakkelijk als ongemotiveerd Op a 11 e leden van de R. K. Kiesvereeni ging rust de zedelijke plicht er toe mede te werken, dat juiste beslissingen worden ge nomen en de geschiktste personen tot be stuurders worden gekozen of herkozen. Het niet medewerken hiertoe door van de vergadering weg te blijven, ontslaat niemand van de verantwoordelijkheid voor de genomen besluiten. Integendeel. Ook niet de z.g. goed willenden, die m.i. geheel ten onrechte altijd van het standpunt uitgaan, dat hunne medewerking en tegen woordigheid niet wordt vereischt, omdat het bestuur zoo goed en zoo knap is, alles wel te kunnen regelen zonder hen. Moge een groote opkomst op de vergade ring en een objectieve gedachten wisseling bij eventueele moeilijkheden, morgenavond het bewijs leveren, dat de liefde en de ijver voor het beproefde werk van de R. K. Staatspartij in alle kringen van Katholiek Leiden onverzwakt leven. Moge de vergadering van morgenavond hen beschamen, die meenen, dat alleen enthousiasme bestaat voor twijfelachtige politieke stelsels, van vreemden bodem ge- importeerd. Leiden, 28 Februari 1934. Kernleider. UIT DE OMGEVING WARMOND. Wit-Gele Kruis. Gisteravond vergader de in Hotel de Zon de afdeeling Warmond van het Wit-Gele Kruis, met het doel om te komen tot opriohting van een vereeni ging „tot hulp in de huishouding". Te ruim acht uur opende de voorzitter, de heer J. H. Haverkort, de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, waarbij hij een woord van welkom toeriep tot de aanwe zige dames. Spreker dankte allen, dat zij in zoo'n groote getale aan de uitnoodiging van het bestuur hadden gevolg gegeven en hij hoopte, dat de vergadering aan het doel van den avond n.l. oprichting van een St. Elisabeth vereeniging, zou beantwoorden. Spreker schetste in goed gekozen woorden het doel dezer vereeniging ni. behulpzaam zijn bij ziekte van de huisvrouw, gezins vermeerdering enz. Na deze rede, die door allen met groote aandacht werd gevolgd, waren allen er van overtuigd, dat een dergelijke vereeni ging moet worden opgericht. Ongeveer 24 dames, gehuwden zoowel als ongehuwden, gaven zich als lid op. De nieuwe vereeni ging is een onderafdeeling van het Wit- Gele Kruis en dus verantwoording schuldig aan die vereeniging. Een der dames-be stuursleden zal daarom ook in het bestuur van de onderafdeeling zitting nemen. Bij stemming Werd hiervoor gekozen Mej. P. Heemskerk, die bereid gevonden werd deze benoeming te aanvaarden. r Hierna had een voorloopige bestuursver kiezing plaats. Besloten werd in dit bestuur te vertegenwoordigen 2 gehuwde en 2 on gehuwde dames. Na stemming werden ge kozen Mej. Derruks-Grüter, Mej. van Win- sen-Turenhout, Mej. J. Paardenkooper en Mej. J. Moerkerk. Alle dames verklaarden hunne benoeming aan te nemen. Nog deze week zullen de dames een begin maken met hunne werkzaamheden. De rondvraag bracht niets bijzonders naar voren, zoodat de voorzitter de bijeen komst sloot onder dankzegging voor de op komst en medewerking der dames. LISSE Laatste cursusavond van den Volksbond. Vanwege den R.K. Volksbond werd gis teravond de 5e en laatste cursusavond in dit seizoen gehouden. De opkomst was be vredigend. De voorzitter, de heer C. Schra- ma, opende met den christelijken groet en heette allen, inzonderheid den weleerw. heer kapelaan Minnebo, uit Noordwijker- hout, die dezen laatsten avond zou spre ken, van harte welkom. De eerw. spreker had als onderwerp: „Leekenapostolaat" als aanvulling en slot op de vorige cursusavonden. Na een korte inleiding, waarin hij erop wees, dat de opkomst op de cursusavonden over het al gemeen goed is geweest, doch op dezen avond grooter had kunnen zijn, gaf hij het woord aan den gewijden spreker. Deze begon met te wijzen op den grondslag, waarop de cursus-avonden van den Volks bond te Lisse hebben gestaan en waarvan zyneerw. een kort resumé gaf, om vervol gens tot zijn onderwerp te komen, n.l. het Leekenapostolaat. Spreker schetste hoe in alles op aarde Gods wijsheid uitblinkt. Hij heeft het le ven gegeven aan planten en dieren. Het is alsof God heel de schepping heeft voorbe reid voor de komst van den mensch. De mensch, geschapen met een onsterfelijke ziel. Als God de mensch zoo hoog geba seerd heeft, om de geheele schepping aan Zijn wil te onderwerpen, begrijpt ge dan de waarde van den mensch? En toch, wij kennen de geschiedenis. De mensch heeft dit alles slecht gewaardeerd, omdat hij al gauw door zijn opstand tot God, Gods vloek over zich af riep. Spreker betoogde, dat we de consequen ties moeten trekken uit onze waarde van mensch. Eerbied moeten we hebben voor onze eigen waarde en voor die van onze mede-menschen. Spr. roept allen op apos telen te zijn in het dagelijksche leven. Weest leèkenapostelen in woord en voor beeld. Weest apostelen in uw conversatie onder elkaar. Hierna gaf spreker een mooi voorbeeld. In plaats van manmoedig op te treden lacht men mee om de zoutelooze en soms bedenkelijke moppen, in plaats van te zeggen met een vastberaden trek op het gezioht: „Houdt je bek". Herinner u de jaren uit uw prilste jeugd, toen uw moeder u wees op het Kruisbeeld en op het Mariabeeld en toen zij u het Onze-Vader leerde bidden. Herin ner u dat, en plant dat in uw kinderen voort. In dezen tijd van economische inzin king is het meer dan ooit noodig, dat de Waarheid rondom ons heen verbreid wordt Als gij vanavond hier vandaan gaat met het besluit als apostelen te leven, wees dan eerst apostel in uw eigen huisgezin en in uw vereeniging. Daarvoor is kracht noo dig. Daarvoor is een gebedsleven noodig. Bidden thuis, bidden in de kerk. De katho lieke actie heeft mannen noodig, mannen met een rotsvaste overtuiging en sterk ge loof. Mannen moeten we hebben met in de eene hand het gereedschap en in de andere hand het wapen van koene durf. Weest altijd en in alles mannen van waar heid, mannen van geloof, weest apostelen voor de groote zaak van God! Een dankbaar applaus brak na deze mooie rede los. De voorz. dankte spreker en sloot met den christelijken groet. NOORDWIJKERHOUT. Waarnemend Kantoorhouder. Door het bestuur van de posterijen, is wegens reeds langdurige' ziekte van deii kantoorhouder, den heer J. Padding, alhier, tot waarne mend kantoorhouder van het postkantoor Noordwijkerhout aangesteld de heer J. Bak ker, commies bij de posterijen te Haarlem. De werkloosheid. Terwijl verleden week 341 personen als zijnde geheel werk loos stonden ingeschreven bij den Agent der Arbeidsbemiddeling, alhier, staan thans 337 personen geboekt als werkloos, waar van 310 landarbeiders, 5 opperlieden, 9 tim merlieden, 3 metselaars, 1 mandenmaker, 1 handelsreiziger, 3 betonwerkers, 1 mon teur, 1 smid, 1 fabrieksarbeider, 1 schil der, 1 kappersbediende. R. K. Damclub. De uitslag van den damsimultaan welke in Café Brama Maan dagavond voor de R. K. damclub alhier ge geven werd door den heer J. B. v. d. Laan te Haarlem is als volgt: Deelname 31 bor den. Gewonnen 14 partijen. Verloren 9 par tijen. Remise 8 partijen. Door de leden van de damclub weidden gewonnen 6 partijen en 4 remise. TER-AAR. Gemeenteraad. Maandag komt de Ge meenteraad in openbare zitting ten ge meentehuize des namiddags 2 uur, ter be handeling van de volgende agenda: 1. In gekomen stukken. 2. Vaststelling vergoe ding ingevolge Art. 101 der L.O.-Wet ten behoeve van de bizondere lagere scholen. 3. Voorstel van B. en W. tot herziening der jaarwedden van de brugwachters. 4. Voor stel van B. en W. tot korting op de jaar wedden der gemeente-ambtenaren. 5. Voor stel van B. en W. met betrekking tot ver hooging van het pensioenverhaal der amb tenaren van het electrisch bedrijf. 6. Voorstel van B. en W. inzake toelating van kinderen uit andere gemeenten tot de open bare school. 7. Steunverleening B. aan werkloozen. 8. Suppletoir kohier hondenbe lasting over 1933. 9. Wijziging begrooting dienst 1933 en 1934. Geboren: Wilhelmina, d. van J. G. van t Hoofd-Bijland Johanna Petronella. d. van B. Sasen-v. d. Zwaan. O v e r 1 e d e n: J. P. Hoogervorst 11 mnd. Vertrokken: P. J. Voortman naar Leimuiden Th. C. M. Uijttewaal naar Noordwijk. NOORDWIJK. Opsporing verzocht. Door de Politie alhier wordt opsporing verzocht van den 14-jarige voogdyjongen, Petrus Martinus Rijnders, die alhier in gezinsverpleging was en sedert Woensdag 14 Februari j.l. ver dwenen is. Signalement: flink postuur; bleek gelaat; donkerblond haar; draagt bril met hoornen montuur; is blootshoofds en gekleed met bruine sportkiel met opgestikte zakken; korte grijs bruine manchester broek; zwar te kousen en hooge rijgschoenen. Hij is weggegaan op een oud heerenrij wiel, waarvan het zadel met touw door de r.eusveer aan de horizontale frame-buis ver bonden is. Auto-ongeluk. Een vierwielig motor rijtuig, bestuurd door den heer J. te 's Gravenhage is gisteravond, ten gevolge van de gladheid van den weg, op den Hee- renweg in een sloot terecht gekomen. De auto is door een kraanwagen uit de sloot gelicht. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Nederl. Roode Kruis. In vervolg op een door ons reeds eerder gegeven bericht inzake het oprichten van een plaatselijke afdeeling van het Ned. Roode Kruis al hier, kunnen wij thans mededeelen, dat Donderdagavond 1 Maart te 8 uur in Ho tel Royal deze oprichting zal plaats heb ben, waarbij als spr. zal optreden Luite nant-Generaal b.d. H. Bakker, Hoofd-Com- missaris van het Roode Kruis. Tevens zal worden vertoond de Roode Kruis-film. Be langstellenden hebben dezen avond gratis toegang. Geboren: Jacoba, d. van A. Plug en J. Vink Cornelis Jeroen, z. van J. M. v. Schie en C. J. de Ridder Dirk Martinus, z. van J. P. Passchier en M. Korbee Pe tronella Sophia Johanna, d. van P. G. v. Dam en J. M. Heemskerk Willem, z. van G. Haasnoot en T. Boom Wilhelmir.a Hendrika, d. van A. de Bes en G. Admi raal Thomas, z. van C. E. L. Admiraal en J. Admiraal Willem, z. van W. Groe nen dijk en P. G. Varkevisser Catharir.a Helena, d. van A .A. v. Dijk en A. A. Hoo gervorst Franciscus Wilhelmus Thomas, z. van Th. J. Steenvoorden en C. M. Kor- tekaas. Getrouwd: E. Meijer en A. J. Prins B. P. Kuijper en E. v. d. Niet. Overleden: J. C. Alkemade 76 j., wede. van P. v. Dam. ROELOFARENDSVEEN. Tunahycro en Tezavas. Tunahycro Tezavas kunnen wederom met genoegen en voldoening op 't werk wat zij gepresteerd hebben terug zien. De tentoonstelling is ge sloten, doch nog een paar aanteekeningen. Ondanks het regenbuitje van Zondagmid dag. wat ongetwijfeld veel menschen heeft thuis gehouden welke van veraf per fieis zouden moeten komen, heeft de tentoonstel ling veel meer bezoek gehad als vorig jaar. De tentoonstelling was op verschillende 'ij- den dan ook veel te vol, wat voor de mt- nigte om alles te zien hinderlijk was. Doch deze groote belangstelling getuigt wel, dat het werk wat er geleverd is bij het publiek in den smaak valt. Ook bekwame vaklie den op bloemen- en bollengebied hebben paf gestaan van de prestaties en hebben in hun notitieboekje verschillende namen van nieuwere tulpen en narcissen op kunnen schrijven. Ook waren verschillende vaklie den op dit gebied hier af en toe, om de gedragingen na te gaan van bollen, welke voor het eerst werden geforceerd. Om 10 uur 's avonds werden de prijzen door de commissie aan de prijswinners uit gereikt. Er waren niet alleen vele maar ook mooie prijzen. Verschillende zakenlie den hadden voor deze tentoonstelling prij zen beschikbaar gesteld o.a. Goodchild Lon den, Will. Johnson Leeds, Len Baxter Not tingham, Dire. Staatsmijnen, Den Haag. Verg. Bloembollencultuur en H.B.G. Afd. R.A.Veen. HoBaHo te Lisse, P. v. Lierop, Hillegom, E. Koek Lzn., Joh. Klein, B. II. Stokmann, E. Akerboom. H. Noort, Vöor- burg. W. Hölscher en van eenige particu lieren een geldelijke bijdrage. Diegenen, welke voor dit mooie werk een groot of klein geschenk hebben gegeven, zullen er geen spijt van hebben. Ook hopen wij, dat zij welke er een groot werkzaam aandeel in hebben gehad ook geen spijt van hun werk mogen hebben. Voor zoover de commissie bevoegd was de orde te handhaven in de afd. bloemen, vakwerk en huisvlijt, was deze ook dit jaar weer prima in orde en hulde voor de ve'e opofferingen, welke zij zich getroosten om zoo'n groot mooi werk tot een goed einde te leiden. Terwijl men van de voorzaal het tegenovergestelde zou kunnen zeggen. ZILK. Kampeerterrein. Er zijn plannen in voorbereiding het zoogenaamde „Bokken- vlak" gelegen nabij den „Ruigenhoek" al hier nog voor het komende zomerseizoen in te richten als kampeerterrein en daar aan te verbinden een gelegenheid tot het nemen van zonnebaden. Een en ander zal plaats vinden op initiatief van de eige naars der gronden, de Gebr. van Dam te Amsterdam. Hoe het kampeerterrein zal worden in gericht en voor welke personen, is niet be kend, maar zullen wij van een en ander maar het beste hopen, daar het kamp zal worden opgericht langs den openbaren landweg „Schulpweg" en het kamp enz. vanaf dien weg geheel te overzien is. Duinen afgezet. Vanwege de gemeen telijke waterleiding der gemeente Amster dam, zijn de duinen vanaf het radio-station tot aan het jachtveld „Paardenkerkhnf" alhier geheel met een ongeveer 1 meter hoog zijnde prikkeldraadafrastering voor alle wandelaars geheel afgesloten. Vooral voor de honderden braamzoekers tijdens de zomermaanden is deze maatregel te beklagen, daar tevens het toezicht in de duinen zal worden verscherpt.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7