WOENSDAG 28 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 hoofd heengaat, terwijl hij nóg is degene, die hij altijd geweest is. Een mooi schilder stuk namens het bestuur vergezelde den dank van het Schoolbestuur. De Inspecteur, de heer J. Baak, was 't een behoefte, bij deze samenkomst tegen woordig te zijn. Hij kende den heer Snijders en zijn werk en wilde getüigen, dat hij zijn taak met eerlijkheid, met oprechtheid, met inspanning van al zijn krachten heeft ver vuld. Hij wenschte hem toe, een blijvende goede gezondheid en helderen geest, een gelukkig gezin, om nu ander werk te kun nen voorzetten, dat hij in de drukke jaren van zijn hoofdschap niet heeft kunnen vol voeren. Ten slotte sprak nog een hartelijk af scheidswoord de heer H. Peeters, die er aan herinnerde, dat hij den heer Snijders bij diens komst in Leiden het eerst had ver welkomd. De heer Snijders, nu het woord verkrij gende, gaf eerst eenige historische herinne ringen van het onderwijs op zijn school. Spr. had deze, zooals hij zeide, niet op schrift gesteld. Maar wij zouden ons willen veroorloven hem te verzoeken, om dat wèl te doen en deze dan 'ns te publiceeren Gaarne zou ons blad er de primeur van hebben! Hij herinnerde speciaal aan de moeielijke jaren 19141920, waarin men geen on derwijzers kon krijgen vanwege de mobi lisatie enz., en waarin hij zelf, om het on derwijs op peil te houden, bijna dagelijks tot negen uur 's avonds moest werken. Hij bracht hulde aan het tegenwoordig perso neel, op wier ijver en toewijding hij kon bouwen. Hij noemde eenige namen van ver dienstelijke onderwijzers, die vroeger aan de school zijn werkzaam geweest en spe ciaal den onderwijzer, die hij het langst gekend heeft, den heer Teney, den kinder- vtiend, die de verdienste heeft in een klein kind de goede dingen te zien. Zelf is spr. wel 'ns erg critisch geweest, maar hij durf de verklaren, dat 't altijd is geweest in 't belang van de jongens, dat hij nooit zijn eigen voordeel heeft gezocht; dat hij steeds recht door zee is -gegaan, zonder iemand te schuwen. Met aandoening herinnerde spr. aan het hem door zijn vader en moeder gegeven voorbeeld en aan de woorden van zijn va der op diens sterfbed tot zijn kinderen: „Ik hoop, dat je leven zult, zooals ik geleefd heb". Verder constateerde spr., dat er in de laatste jaren weer meer werkkracht-in de jongens is, dan dat in eenige daaraan voor afgaande jaren het geval is gdweest. En de jongens hebben nu weer dieper de over tuiging, dat zij moeten werken om wat te worden. En hij eindigde met deze woorden tot zijn jongens: Het goede zal aan 't eind triumpheeren. De jongens hadden eenige zangnummers gegeven tijdens deze samenkomst. En met applaus werd hun aan 't einde door den heer Snijders, de mededeeling gedaan van een vrijen dag, morgen. Met een handdruk namen bestuur en ge- noodigden afscheid van den heer Snijders. De hoogeerw. heer Deken had telegra fisch bericht gezonden verhinderd te zijn door een conferentie en den heer Snijders dank betuigd voor het vele, door hem in het belang van het onderwijs gedaan. ST. RAPHAEL Maandagavond hield de afd. Leiden van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Ra- phaël" haar jaarvergadering in het gebouw van den R.K. Volksbond. Te ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer J. Naber, de vergadering met den chr. groet, heette allen welkom, in het bij zonder den heer v. Dijk bondsambtenaar van „St. Raphaël" te Utrecht. Na voorlezing der notulen, welke onver anderd werden goedgekeurd, had behan deling der ingekomen stukken plaats. In het bijzonder verdiende de aandacht het plaats gehad hebbende onderhoud van den personeelraad der N. S., bestaande uit de hoofdbesturen der vijf erkende organi saties, met den Minister van Waterstaat, over de aangekondigde loonsverlaging bij de N. S., waaruit bleek, dat juist om het georganiseerd overleg tusschen directie en organisatie althans de loonsverlaging nu niet hooger zal zijn dan 4 pet. met ingang van 1 Mei a.s., doch dat de Minister direct een loonsverlaging van 10 procent had wil len toepassen, terwijl toch door zijn Excel lentie direct werd meegedeeld, a.s. Januari een nieuwe loonsverlaging van 5 procent te willen invoeren. Eenzelfde schrijven was ingekomen van een onderhoud van den minister met de hoofdbesturen over loonen en rechtspositie van het personeel bij de N. Z. H., waar een loon van 25.50 a ƒ26.50 zeer redelijk wordt geacht, Over de voorgestelde ontslag aanzeggingen bij de N. Z. H. hebben de hoofdbesturen met de directie geconfereerd en zal een onderzoek naar de anciënniteit moeten worden afgewacht. Na behandeling der ingekomen stukken worden wederom een tweetal leden met een toepasselijk woord door den voorz. ge- installeerd. Hierna volgde een uitgebreid jaarverslag van den secretaris, uit welk verslag sprak de goede geest, de katholieke mentaliteit en de offervaardigheid der leden, o.a. het grootsch geslaagde feest van het 30-jarig bestaan der afdeeling, het prachtig geslaag de priesterfeest van pater Th. Piket S. J., het prachtig bedrag aan geld bijeenge bracht voor een te stichten monument op het Mgr. Mutsaersoord op den berg te Venlo voor den onvergetelijken bondsad- viseur pastoor Donders z.g., de steunactie voor de ontslagen trammannen, door welke actie nu reeds meer dan twaalf duizend gulden vrijwilllig door de leden van St. Raphaël is bijeengebracht en waarvoor vele leden der afdeeling hun bijdrage wekelijks aanbrengen. Deze steunactie zal voorloo- pig tot 1 Mei a.s. worden voortgezet, om- Onder voorzitterschap van Burgemeester W. Keijzer kwam de Raad der Gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. Aan wezig waren alle leden. De voorzitter open de de vergadering met gebed en een korte terugblik op het jaar 1933. Alhoewel wij reeds een paar maanden van het nieuwe jaar achter ons hebben, past het mij toch niet anders dan in de eerste vergadering van het jaar u allen mijn beste wenschen aan te bieden. Ik richt deze wenschen ook zeer zeker tot uwe huis- genooten en niet minder tot de geheele be volking, de hoop uitsprekend, dat onder Gods zegen 1934 voor allen een jaar moge zijn van geluk en voorspoed. Wanneer wij de balans van 1934 opmaken dan consta- teeren wij met leedwezen, dat de op brengsten der tuindersbedrijven zeer zijn achteruit gegaan, niettegenstaande den ijver van tuinderspatroon en arbeider. Werd in 1932 aan de veiling omgezet voor een bedrag van 929.122.93, in 1933 was dit bedrag 700.553.65. Een ieder, die deze cijfers leest, zal moeten toegeven, dat het onze tuinders niet naar den vleesche is ge gaan. Maar gelukkig door onderling over leg en met hulp der regeering, in den vorm van tuinbouwsteun, konden tot heden exe- cutie's worden voorkomen. Vanaf Mei tot ultimo November heeft het veilingbestuur geworsteld met overvloedige aanvoeren, welke onverkocht bleven en werden heel wat groenten, na overleg met de Regeering voor voedselverstrekking aan de werkloo- zen van Stompwijk, Veur en Voorburg ver strekt. Voqr bedrijfshulp der oogstjaren 1932 en 1933 werd 80.000.aan steun ontvangen. Saneering in de bedrijven, steun uit monopoliewinsten, ingrijpen der groen- tencentrale tegen overmatige invoer, bete re handelscontracten, maken het uitzicht voor 1934 iets gunstiger. Moge zulks met Gods hulp bewaarheid worden. De armenzorg vroeg van de Gemeente over 1933 9000.Aan werkverschaffings- loon werd uitbetaald 6614.01 y2, terwijl aan steun werd uitgekeerd een bedrag van 15.960.75. De resultaten der Gemeentebedrijven wa ren gunstiger dan aanvankelijk was ge raamd: zoo is de verliespost van het gas bedrijf een winstpost geworden van 421.26 en het Electriciteitsbedrijf boekte ruim 3000.meer winst. De rekening 1932, welke aanvankelijk sloot met een nadeelig saldo van 268.07 blijkt te sluiten met een voordeelig saldo van 2913.51. Verleend werden 22 bouwvergunningen en wel: 9 voor het bouwen van woningen, 18 voor bedrijfs- en andere gebouwen en 5 verbouwingen. De bevolking nam toe met 56 personen, hoofdzakelijk door geboorte en bedroeg op 31 December 3795 inwoners. Dank zij uwe medewerking werd in 1933 begonnen met de verbetering van den Voor- burgschen Weg, welke verbeteringen wor den voortgezet met de St. Willibrordus- straat en den Veurschen Straatweg, d.w.z. voor dit laatste vragen wij hedenavond uwe medewerking. Voor de uitvoering van deze werken werd veel tijd, studie en werk gevraagd van den Gemeente-opzichter de Regt en de heer ambtenaren ter Secret- rie. Aan hen komt zeker een woord van waardeering toe. Een woord van dank mag ook niet onthouden worden aan Ged. Sta len en den Hoofdingenieur van den Prov. "Waterstaat en den Ingenieur Veth voor hun groote medewerking om de Gemeen te zoo op te knappen. Niet minder dank ik van deze plaats oprfecht die ingezetenen, die hun grond afstonden en geconstateerd mag worden, dat slechts een enkeling zich tot nu verzet tegen het afstaan van grond of een stukje voortuin. Moge zij ook spoe dig het Gemeentebelang in deze beseffen. In de volgende maand zal er toe worden overgegaan met het planten van boomen langs den Voorburgschen Weg. Als ik mij niet vergis, bestaan er plannen bij verschil lende bewoners aldaar om deze boomen aan de Gemeente cadeau te geven. Als het waar is, dank ik reeds bij voorbaat deze bewoners voor hun burgerzin en het me deleven in de Gemeente. Deze daad stel ik op hooge prijs en als ik niet te vrij ben, zou ik een beroep willen doen op de overige bewoners dit goede voorbeeld te volgen. Mijn plan bestaat om voor den jeugd een boomplantdag te organiseeren, waarbij de GEMEENTERAAD VAN VEUR jeugd moet worden bijgebracht de vernie lingen aan boomen enz. te staken. Mijne Heer en, ik heb een kort overzicht gegeven van het voorgaande jaar. Aan me dewerking en waardeering heeft het uwer zijds niet ontbroken. Mag ik voor 1934 wederom dit zelfde vragen? Gij weet zelf, hoe moeilijk het is in dezen tijd te regee- ren. Van mijn kant kunt u op alle mogelijke medewerking rekenen en zal ik alles doen voor den bloei en vooruitgang der Gemeen te Veur. Laten wij onder Gods zegen, el kander vertrouwend en verdragend, daar toe medewerken. De rede werd door de le den met applaus begroet. De heen Zandwijk dankt namens den Raad den voorzitter voor zijn wenschen en biedt den voorzitter wederkeerig de beste wenschen van den Raad aan. daarbij alle mogelijke medewerking toezeggend. De notulen worden z. h. s. goedgekeurd. De ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Benoeming leden Commissie tot wering van Schoolverzuim. De heer Koerts vraagt de Commissie met 1 of 2 leden uit te breiden, b.v. een lid van de O. L. School en een van de Chr. School. De voorz.: dit gaat allemaal met kosten gepaard en de hoofden der diverse scho len weten toch het beste, wat er te doen is; hij acht het dan ook niet noodig de Commissie uit te breiden. De voorz. wil de Commissie benoemen, zooals deze is opge steld en zal dan de uitbreiding nader in B. en W. bespreken. Weth. de Koning wenscht motieven te hooren, waarom de Commissie moet wor den uitgebreid, doch gaat er accoord mede, dat de zaak wordt besproken. Benoemd worden tot leden de heeren Kasbergen, Lambo, Kuperus, Raaphorst en Hendriks. Benoeming leden plaatselijke Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. Be noemd worden de heeren G. C. Kasbergen en J. B. Wesseling. B. en W. stellen voor het presentiegeld dezer Commissie van 30.te brengen op 12.50, daar deze commissie slechts een en kele maal per jaar vergaderd en overal op bezuinigd moet worden. Wordt z. h. s. goed gekeurd. Voorstel tot onderhandsche verhuur ge meentegrond aan de Vereeniging „Arbeid Adelt" alhier. De heer Van Veen: met verwondering heb ik dit voorstel gezien om deze tuin tjes te verhuren en wel voor 5 jaar. De groenten der tuinders worden doorge draaid en hier gaat men gelegenheid geven nog meer groenten te telen. Hij zou aan dezen grond een andere bestemming wil len geven en wil hiervan een speelplaats maken voor de kinderen. Hij stelt voor den grond niet te verhuren, tenminste zeker niet voor 5 jaar. De heer Schrader heeft niets tegen ver huring, doch is tegen 5 jaar en wil het doen voor 1 jaar, hoogstens voor 2 jaar, en dan van jaar tot jaar. De heer Borst wil zich niet verzetten te gen verhuring, doch wil elk persoon slechts 1 are geven, die is voldoende voor een gezin; hij wil den prijs terugbrengen op 20 cent De heer Koerts is eveneens tegen verhu ring en wil hier vast beginnen met de uit werking van het uitbreidingsplan en hier een plantsoen aanleggen. De voorzitter: er is geen bezwaar om het voor 1 jaar te verhuren. De gedachte van den heer Van Veen inzake de speelplaats heeft ook in het College van B. en W. voor gezeten, doch dit brengt momenteel te groote kosten mede, evenals de bedoeling van den heer Koerts om een plantsoen aan te leggen. B. en W. hebben wel de bedoe ling aan den grond een andere bestemming te geven; het heeft de volle aandacht van B. en W. De heer Raaphorst wil de menschen ge ven, wat zij willen hebben. Het voorstel- Borst van 1 are wordt overgenomen, terwijl B. en W. den prijs van 30 cent willen hand haven; het voorstel wordt daarna z. h. s. aangenomen. Het voorstel tot wijziging en aanvulling Algemeene Politieverordening wordt z. h. s. aangenomen. BIOSCOPEN. Trianon: Volwassenen. Casino: Volwassenen. Roxiy: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. dat nog vele ontslaggevallen te wachten staan en de leden hun kameraden in den ergsten nood moeten helpen. Het ledental bedroeg op 1 Jan. 33 110 leden en op 31 Dec. j.l. 104 leden, doch afschrijvingen wa ren onvermijdelijk door ontslag, pensio neering en een sterfgeval. Het jaarverslag werd besloten met een ernstig woord, vooral tot de jonge leden. Onder hen, die in tijd van hoogconjunctuur in dienst van spoor- en tramweg-onderneming zijn geko men op een behoorlijk looft en rechtsposi tie en die thans door de gevolgen der nog steeds woedende wereldcrisis worden be dreigd, wordt een streven waargenomen om het hazenpad te kiezen, daar organisa tie nu volgens hen geen nut meer heeft. Dit is absoluut onwaar, want nog steeds staat de vakorganisatie in haar vollen om vang en beteekenis en zal vooral de R.K. organisatie toonen te staan voor een nieuwe taak. Het jaarverslag van den penningmees- er gaf aan ontvangsten 2469.56, aan uit gaven ƒ2737.41, met een batig saldo van 26.55. Tot kasnazieners werden benoemd de heeren Verschagen en Vinkestein. Na de gehouden rondvraag vroeg de i heer v. Dijk nog even het woord. Spr. i merkte op, dat hij met genoegen aan het eind van het jaarverslag van den secreta ris een ernstig woord had gehoord inzake het nut der vakorganisatie, doch op dit punt wenschte spr. nog even door te gaan. I In een helder betoog schetste hij het nut, maar vooral ook de noodzakelijkheid van 1 het bestaan der vakorganisatie, ook in tij- SLAGERSVAKGROEP DER K.J.M.V. De cursus, welike door bovengenoemde vakgroep in samenwerking met de Eerste Ned. Slagersvakschool te Utrecht werd ge geven, is bijna ten einde en om belangstel lenden een overzicht te geven van de daar bij verkregen resultaten, wordt Donderdag a.s. een tentoonstelling geopend, waar de door de cursisten bereide vleeschwaren en opgemaakte schotels geëtaleerd zullen zijn. Deze tentoonstelling is voor een ieder, die zich voor het streven der jongeren in- terresseert, toegankelijk van 's-avonds 7 8.30 uur en wordt gehouden ten huize van den heer Arnold Bergers, Haarlemmer straat 216, ingang aan de van der Werf- straat. Na afloop te circa 9 uur worden in een der bovenzalen van den Turk de di ploma's en prijzen uitgereikt. LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND den van wereldcrisis, nu men zelfs offers moet brengen en gewonnen terrein geheel of gedeeltelijk moet prijsgeven. Met dui delijke voorbeelden deed spr. zien, hoe Je vakorganisatie staat aan het grootsche be gin van een nieuw tijdperk, want geweldi ge reorganisatise zijn er op komst en niet het minst bij spoor- en tramwegbedrijf. En als dan deze reorganisaties haar beslag zullen krijgen en men geen vakorganisaties meer zou hebben, dan zal dit gebeuren over de belanghebbenden, maar buiten hen om. En we moeten toch erkennen, dat wat betreft het gereorganiseerd overleg met de directie der N. S., in den vorm van den personeelraad en met de directie der N. Z. H., welke directie gerekend kan wor den, de beste op gebied van het gereorga niseerd overleg te zijn, door de driemaan- delijksche conferenties, dat dit vruchtbaar zal blijven werken als de personeelleden zich blijven organiseeren. Met tal van fei ten toonde spr. aan de groote hervormin gen, die aanstaande zijn. De voorz. bracht een woord van oprech ten dank aan den heer v. Dijk voor zijn uit eenzetting. Binnen zeer korten tijd zal een buitengewone ledenvergadering worden uitgeschreven, waar deze stof in een veel uitgebreider vorm, met gelegenheid tot gedachtenwisseling zal worden gegeven. Hiertoe was de spr. gaarne bereid. De bestuursvergadering zal in een vol gende vergadering plaats hebben. Hierna sloot de voorz. de vergadering op de gebruikelijke wijze. LEIDEN. Geboren: Jacobus Willebrordus, z. v. J. W. Hartman en J. J. Bakker. Dirk Bartholomeus, d. v. B. Erades en J. v. Weerlee. Gehuwd: J. J. Fokma jm en A. Bos man. Overleden: A. v. d. Velden wedn. 90 j. W. K. Wanrooy zn 3 mnd. TELEGRAMMEN HET KOMENDE HANDELSVERDRAG TUSSCHEN NEDERLAND EN ITALIë. ROME, 28 Febr. (V.D.). Omtrent den in houd van het handelsverdrag, dat als re sultaat van de besprekingen van den Ne- derlandschen minister voor Economische Zaken Dr. Verschuur te Rome binnenkort geteekend zal worden, wordt van welinge lichte zijde medegedeeld, dat het verdrag o.a. bepalingen zal bevatten ter vergemak kelijking van den invoer van Italiaansche landbouwproducten als citroenen, rijst, bloemkool en perziken in Nederland, waar tegenover Nederland belangrijke faciliteiten krijgt voor den invoer van vee, steenkool en koloniale waren in Italië. HANDELSVERDRAG TUSSCHEN NEDERLAND EN ZUID-AFRIKA? KAAPSTAD, 28 Febr. (V.D.). Volgens „Die Burger" schijnt de tot standkoming van een handelsverdrag tusschen Neder land en de Zuid-Afrikaansohe Unie thans spoedig verwacht te kunnen worden. De voornaamste bezwaren, o.a. de weigering van de regeering der Unie om den invoer van Nederlandsohe producten, b.v. vee en zuivelproducten, onbelast toe te laten als mede de weigering om de Aziatische onder danen van Nederlandseh-Ind.ië te bevoor rechten boven de Aziaten, schijnen door de bemiddeling van den Nederlandschen ge zant in Zuid-Afrika Lorentz te zijn opge lost. Waarschijnlijk zal met belangrijke ris- tricties een wederkeerig meest-begunsti- gingsverdrag worden gesloten zooals dit ook met Duitschland is geschied. De WERKLOOSHEID. De Directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat de werkloos heid onder de 594.000 leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsi dieerde vereenigingen in de week 5 t.m. 10 Februari 1934 heeft bedragen 30,2 pet. In de vorige verslagperiode (22 t.m. 27 Januari) bedroeg het percentage 34,2. De werkloosheid is derhalve in den loop van twee weken gedaald met 4 pet.; sinds de week 25 t.m. 30 December 1933, toen de werkloosheid 37.4 pet. bedroeg (zij stond toen sterk onder den invloed van de vorst) is zij gedaald met 7.2 pet. Bij 1063 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 10 Februari 1934 in totaal 399.323 werkzoekenden ingeschre ven, waaronder 382.109 mannen. Hiervan waren werkloos 374.942 personen, waaron der 363.031 mannen. Op 27 Januari 1934 bedroeg het totale aantal ingeschrevenen bij een ongeveer gelijk aantal organen 409.160. Hiervan wa ren werkloos 383.686 personen, waaronder 372.198 mannen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden is derhalve sedert 27 Jan. 1934 gedaald met 9.837, het aantal werkloo- zen met 8.744. KNAAPJE DOOR AUTO GEGREPEN. Aan gevolgen overleden. Gisteravond werd te St. Pancras het 7- jarig zoontje van den heer Hopman, die aan de hand van zijn moeder op den weg liep, door een snel rijdende vrachtauto van den heer Van Schoorl te Broek op Langen- dijk, die voor een'andere auto moest uit wijken, gegrepen. Met zware hersenschudding en uitwen dige verwondingen werd het ventje opge nomen. Hij is vannacht in het ziekenhuis te Alkmaar aan de gevolgen overleden. LAFFE OVERVAL TE EINDHOVEN Gisteravond hebben twee onbekenden zich vervroegd aan de woning van de we duwe P. aan den Anna-Maria-weg te Eind hoven. Zij vroegen de weduwe of haar j 'zoon thuis was waarop zij na ontkennend i antwoord haar toevoegden: „Wij komen huiszoeking doen". Een der indringers greep de weduwe en wierp haar op den I grond, terwijl hij haar een das om den i mond bond om het schreeuwen te beletten. De andere persoon ging intusschen naar de voorkamer van de voning, waarna bei- j de personen na een kort verblijf het huis j weer verlieten. Bij onderzoek bleek, dat een kast was opengebroken. Eenig klein geld werd'vermist. De politie stelt een on- derzoek in naar de daders van dezen laf- fen overval. SNEEUWSTORM AAN DE NOORD OOSTKUST VAN ENGELAND LONDEN, 28 Febr. (V.D.) In verschill lende deelen van Engeland is gisteren zeer veel sneeuw gevallen. Alleen te Huil en omgeving zou meer dan een millioen ton sneeuw gevallen zijn. Zes honderd tele foonlijnen werden door den sneeuwlast vernield. Aan de Noord-Oostkust woedt 'n sneeuw storm met een windsterkte van 100 K.M. per uur. In de haven van Scarborough zijn schepen van hun ankers losgeslagen. Te Bridelton zag men 'n grooten lichtkogel in het water slaan, wat gevolgd werd door een hevige donderslag en een zwaren ha gelstorm. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 28 Febr. Veemarkt. Ter veemarkt waren aangevoerd 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. 257 vette kalveren: le kwaliteit 5870; 2e kw. 52— 58, 3e kw. 4550 per K.G. levend gewicht. 38 Nuchtere kalveren 49 per stuk. 332 varkens: Vleeschvarkens, Vegende van 90 110 K.G. 4344; zware varkens 4243; vette varkens 4243 per K.G. slachtge- wicht. Vette kalveren aanvoer niet te ruim, slepende handel en oploopende prijzen vooral voor beste kalveren. Nuchtere kal veren weinig aanvoer, stille handel en con stante prijzen. Varkens weinig aanvoer, handel zeer stil en gedrukt, gewone pry zen, aan het einde der markt iets zakkende. VEUR, 28 Febr. Eierenveiling. Aange voerd 38266 stuks. Kippeneieren 2.35 3.85; eendeneieren 3.003.05; ganzeneie ren 810 per 100 stuks. Eeenden 0.75 0.85; konijnen 0.453.50; duiven 0.10 0.20 per stuk. WOERDEN, 28 Febr. Kaas. Aanvoer 43 partijen. Met Rijksmerk le kw. 2426; met Rijksmerk 2e kw. 21—23. KATWIJK AAN DEN RIJN, 27 Febr. Groenten veiling. Roode kool 5.609.20; Gele kool 7.509.60; Knolselderij 2.60 4.50 p. 100 st.; Uien 1.401.70; Peen 4.75—5.75; Spruiten 14—15 per 100 K.G. VOORSCHOTEN, 27 Febr. Vrije veiling. Eieren per 100 stuks 3.003.40; Eenden 0.601.00; duiven 0.20; konijnen 0.25 1.80 per stuk. STOMPWIJK, 28 Februari. Eieren. Aan voer 5647 stuks. Heneieren 2.40; kipeieren 2.603.20; eendeneieren 2.60; ganzen eieren 711 p. 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 58.861'2 Londen 7.5 t3/* New York J .4bi5/l6 Parijs 9 78' 2 Brussel 34 68i/2 Zwitserland 48 02 Milaan 12 921/2 Madrid 20 15 Oslo 27 90 Kopenhagen 33 70 Stockholm 38.90 Weenen Praag 6 18 Boedapeit Prolongatie 1 pefc. BEURSOVERZICHT van gisteren. Evenals gisteren stond de A'damsche ef fectenbeurs onder invloed van de koers daling in Wallstreet en de minder opge wekte berichten omtrent den economischen toestand in de Vereen. Staten. Vooral de arbeidsmoeilijkheden in de automobiel-in dustrie wekten eenige verontrusting. Het publiek was hier overwegend aan de markt, zoodat het koerspeil wederom alge meen lager kwam. De handel was echter kalm; alleen in Philips ging vandaag weer vrij veel om. De noteering daalde aanvan kelijk tot beneden 240, doch herstelde zich later, zoodat het verlies uiteindelijk slechts ongeveer 1 pet. bedroeg. Aku's daalden 1 pet. evenals Unilevers. Ned. Ford reageer de ruim 3 pet. Voor Redjangs was de be langstelling danig bekoeld, zoodat de koers verder terug liep. Bij het slot bedroeg het verlies 5 pet. Oliewaarden waren stil, doch evenals de meeste overige afdeelingen on geanimeerd. Kon. Olies waren ongeveer 1 pet. lager. Cultuurwaarden werden bene den de koersen van gisteren verhandeld. H. V. A.'s daalden pl.m. 2 pet., terwijl Ta bakken ongeveer een overkomstige reac tie te zien gaven. Rubbers betoonden zich iets veerkrachtiger. A'dam Rubbers verlo ren 1 pet. Scheepv. waren goed prijshou dend. Ned. Scheepv. Unies waren een frac tie hooger. Amerikanen waren gedrukt doch in het verder verloop kon zich een lichte verbetering doorzetten. Duitsche obligaties waren prijshoudend. Op de Ne- derlandsche obligatiemarkt was de ten- denz niet opgewekt; de koersen neigden lichtelijk tot reactie.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3