WOENSDAG 28 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 RUGBY NATIONALE RUGBY-DAG TE ADAM. Deelneming; uit heel Nederland. Op 4 Maart zal op de Sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam een groote Nationale Rugby-dag worden gehouden. Reeds geruimen tijd ontwikkelt de Ne- derlandsche Rugby-bond een groote acti viteit, hetgeen tot gevolg heeft gehad, dat op veel plaatsen in den lande men tot op richting van rugby-clubs kwam, die zioh langzaam maar zeker uitbreiden. Om nog meer bekendheid te geven aan deze echt mannelijke sport welke in te genstelling met de vrijwel algemeene opi nie zelden in ruw spel ontaardt heeft men deze rugby-reunie georganiseerd. Vijftientallen uit het Gooi, Eindhoven, Den Haag. Delft, Utrecht en Amsterdam zul len elkaar bekampen, zoodat dus een uit stekend programma in het vooruitzicht is gesteld en men na afloop zal kunnen op maken welke in Nederland de sterkste rugby-ploeg is. In verband met de groote deelname heeft men gemeend de wedtsrijden volgens onder staand rooster te doen verloopen: 12 uur: USRC (Utrecht)Haarlem; 12.40 Het gooiThe Tacklers (Den Haag); 12.30: AACOude Tijgers (Delft); 14 uur; ARVC RCE (Eindhoven); 14.40: Winnaars 1 en 3; 15.20 Winnaars 2 en 4; 16.20 uur: fi nale. Iedere partij duurt 2 x 20 minuten zon der pauze. Als scheidsr.chters zullen fun- geeren de heeren Baayman en Rintoul. Men hoopt, dat deze dag het aan hem ge stelde doel zal beantwoorden en een flin ke propaganda zal beteekenen voor deze nog jonge sport-organisatie. KANOSPORT HET WEDSTRIJDPROGRAMMA 1934. Het bestuur van den Nederlandschen Kanobond heeft thans, in overleg met de aangesloten vereenigingen, het volgende wedstrijdprogramma vastgesteld voor het zomerseizoen 1934. Dit luidt als volgt: 13 Mei: 30 K.M.-tocht van de IJ-ster. 1922 Mei: Kano-zeilwedstrijden W. V. Loosdrecht en SauerMoezel-tocht Luxem burg. 27 Mei: Propaganda-pagaaiwedstrijden W. V. Hoorn en kano -zeilwedstrijden Braassemermeer der Z. en R. V. Hollandia. 3 Juni: Amsterdamsche gratentocht van de Amstelzwervers en zei wedstrijden op de Westenderplas van de 7,. en Roei.ver. Nieu we Meer. 9 en 10 Juni: Week-ènd bondsticht N. K. B. 17 Juni: 50 K.M.-tocht Amstelzwervers. 24 Juni: Pagaai- en zeilwedstrijden van de A. K. V. de Plassers om den Plassers beker. 1 Juli: Afstandstocht van de Watergeu zen. 8 Juli: Nationale kampioenschaps pa- gaaiwedstrijden te Zaandam van De Geu zen, Quo Vadis, Stormvogels en Z.K.C. 15 Juli: Landenwedstrijd West-Duitsch- landNederland te Essen. 22 Juli: Bonds Leven-pagaaiwedstrijden te Amsterdam. 29 Juli 10 K.M. Zaanrace, lange afstands kampioenschappen van de Stormvogels. 512 Augustus: Bondstocht in Neder- N.K.B. 1819 Augustus: Europeesche pagaai- en zeilkampioenschappen te Kopenhagen en I.R.A.-congres. 26 Augustus: Singelrace te Haarlem van de Trekvogels. 9 September: Zeilwedstrijden van de Plassers. 16 Sept.: Propaganda-pagaaiwedstrijden te Den Haag of Rotterdam. WIELRENNEN ZESDAAGSCHEN TE PARIJS EN BERLIJN. Van 13 tot 19 Maart a.s. vindt te Parijs de jaarlijksche Zesdaagsohe Wielerwed strijd plaats, waaraan behalve door de sterkste Fransche en Belgische koppels, ook de Nederlanders PijnenburgWals zullen deelnemen. Van 9 tot 15 Maart vindt te Berlijn een Zesdaagsche Wielerwedstrijd plaats. Ook hieraan zullen eenigen der beste Nederland- sche rijders deelnemen, n.l. Jan van Kem pen en Braspenninx, die tezamen rijden en voorts Slaats, die waarschijnlijk met den Belg van Nevele gekoppeld wordt. SCHIETEN LEIDSCHE SCHIETBOND. ue stand van den wedstrijd op 24 Febru ari is als volgt: Pers. baan buks. 1. J. Noort 48 p.; 2. P. J. v. d. Krogt 46 p. st. 42; 3. J. Th. ibiijnen- burg 44 p. 1, 8; 4. J. C. v. Dongen 44 p. 1, 7; 5. L. de Witt 43 p.; 6. W. Valkenburg 42 p. 1, 7; 7. G. Veldhuis 42 p. 1, 6; 8. J. J. Pijn- naken 41 p. 1, 8; 9. I. van Egmond 41 p. 1. 7; 10. Th. G. Barthen 40 p. 1, 7; 11. W. Alphen aar 40 p. 1, 6, 7, 9; 12. A. v. Scher- penzeel 40 p. 1, 6, 7, 8. Vrije baan buks. 1. W. Valkenburg 90 p.; 2. P. J. v. d. Krogt 88 p. 2 X 29 3 x 28; 3. G. J. Yperlaan 88 p. 1 X 29 3 x 28; 4. J. Reinders 88 p. 2 x 28; 5. Th. G. Bar- th 88 p. 2 X 27; 6. J. Noort 87 p. 1 x 29 2 X 28; 7. L. de Witt 87 p. 3 X 28; 8. W. Derogee 87 p. 1 x 28; J. Keereweer 86 p. 1 X 29 2 X 27; ÏONJ. Wagenaar 86 p. 1 X 29 2 X 26; 11. J. C. v. Dongen 85 p.; 12. A. v. Scherpenzeel 84 p. 3 x 26. Vastebaan buks. 1. W. Valkenburg 191 p.; 2. J. C. v. Dongen 175 p. Kampioen buks. J. C. v. Dongen 92 p. Dagprijs, le dag P. J. v. d. Krogt 59 p. 2e dag W. Valkenburg 60 p. Vrije baan K.S.O. 1. W. Valkenburg 83 p. 2. G. J. Yperlaan 76 p. "ampioen K.S.O. W. Valkenburg 90 p. UIT DE OMGEVING WASSENAAR. BLOEMENTENTOONSTELLING. In het Centraal Theater is gisterenmid dag een tentoonstelling geopend van bloeiende bolgewassen. Ten vorigen jare reeds werd een proef genomen met het ter beschikking stellen van bloembollen voor de kinderen der lagere scholen, die deze bollen thuis moesten opkweeken en in bloei trekken. De bedoeling zat daarbij voor lief de bij het kind aan te kweeken voor bloe men en te trachten den binnenlandschen afzet van bloembollen, deze zoo bij uitstek nationale gewassen te verruimen. Dit jaar is de tweede proeve gehouden Zij werd ondernomen door de afdeeling Wassenaar van Bloembollencultuur en van het Hollandsch Bloembollenkweekers Ge nootschap, terwijl de afdeeling Wassenaar van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde mede haar gewaardeerde hulp ver leende. Aan de kinderen der diverse lagere sche len werden een 800-tal bloembollen in pot ten uitgereikt, waarmede zich belastte een Commissie uit leden van bovengenoemde vereenigingen. Het resultaat van het werk is thans te zien in het Centraal Theater ir. de Langstraat tot en met Donderdagavond 9 uur. De opening geschiedde in de bovenzaal, waar aanwezig waren behalve de besturen van de bovengenoemde vereenigingen, het onderwijzend personeel van de scholen en vele leden van vereenigingen, door den heer A. Versteeg, voorzitter van Bloembol lencultuur. Deze zei de met genoegen gevolg te heb ben gegeven aan de uitnoodiging om deze tentoonstelling te openen, omdat het doel. wat voor oogen staat zoo mooi is. Gecon stateerd zal kunnen worden, dat, wat het vorig jaar is begonnen, goed is doorgezet. Het doel is bij het kind belangstelling te wekken voor bloemen en voor het vak. Dit laatste moge egoïstisch schijnen, maar ge drongen door den nood der tijden, willen de hoofdbesturen en de afdeelingsbesturen trachten den afzet in het binnenland te ver ruimen. De Commissie, die zich met de voorberei ding belast heeft, de heeren G. van der Marei, J. Hoogstraten, A. P. Ruygrok, P. Ruygrok Lzn. en A. J. Hoogeveen, had geen gemakkelijke taak. Zij werd evenwel door het onderwijzend personeel en de vereeni gingen krachtig geholpen, vandaar het re sultaat, dat men aanstonds zal te zien krij gen De zaal, die ten vorigen jare was ge bezigd bleek te klein. Spreker vond het een goede gedachte daarom in dit gebouw ten toon te stedden. De jury, bestaande uit de heeren Eggink uit Voorschoten, Kloosterman en de Gans alhier, hebben geen gemakkelijken taak gehad. Spreker dankte haar voor den ar beid en sprak de hoop uit, dat allen tevre den zouden zijn met den uitslag. Bijzonder dank bracht spreker aan de hoofden van scholen voor hun medewer king, dank en leiding geven. Een woord van hulde wilde hij voorts niet onthouden aan den heer de Bree, hoofd der school aan de Bloemcamplaan. Deze heeft in afwijking van het reglement de potten niet aan de kinderen uitgereikt,' maar collectief in de school opgekweekt. Het resultaat is schitterend, en daarom heeft de jury toch een prijs willen toeken nen aan deze school, bestaande uit een zeer eervolle vermelding en een vulpenhou der geschonken door den boekhandelaar Hoogeveen. De voorzitter deelde mede, dat de bestu ren gaarne voor de kinderen prijzen zou hebben beschikbaar gesteld, maar om fi- nancieele redenen was dit niet mogelijk. Alleen de scholen zijn dus naar prestatie bedacht. Spreker wilde niet vergeten voorts de kweekers, die door hun inzendingen ter op luistering een nog fraaier cachet aan deze tentoonstelling hebben gegeven, ja voor hunne moeiten en zorgen verdienen zij alle achting. Hierna deelde de voorzitter met een toe passelijk woord de prijzen uit. le prijs zilveren wisselbeker, welke drie maal moet worden gewonnen, aan de Chr. School Bloemcamplaan, hoofd de heer van Dam (vorig jaar winnaer R. K. Jongens' school). 2e prijs verguld zilveren medaille aan de Chr. School Heerenweg, Hoofd de heer Verschoor; 3e prijs groote zilveren medaille, de St. Mariaschool aan de Kerkstraat, hoofd Zus ter Fedelia. 4e prijs kleine zilveren medaille, de St. Annaschool aan de Kerkstraat, Hoofd Zus ter Fidelia. 5e prijs bronzen medaille, R. K. Jongens school aan de van Heeckerenstr., Hoofd de heer Kors. Voor de ter opluistering ingezonden groe pen werden eervolle vermeldingen uitge reikt aan de heeren J. Hoogstraaten, J. Brouwer en P. Ruygrok Lz. Tot slot wenschte de voorzitter allen ge luk en na allen in het algemeen die hadden medegewerkt aan het welslagen te hebben bedankt, verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend. Hierna gingen de aanwezigen het ten toongestelde bezichtigen. De ruime zaal was tot in de uiterste hoe ken gevuld. De inzendingen van de scho len zijn groepsgewijze gerangschikt. Geven deze reeds een mengeling van kleuren (h?t zijn in hoofdzaak Hyacinthen van roode, witte en blauwe kleur, in potten) de ter op luistering gezonden collecties hyacinthen, tulpen en narcissen verhoogen nog de pracht en zijn werkelijk een streeling van het oog. Hoevele soorten er in bloei te zien zijn durven wij niet te schatten, maar wel zijn wij het met den voorzitter eens, dat hier met recht van een tentoonstelling kan worden gesproken, die er wezen mag. Waar de toegang gratis is, raden wij ieder aan de tentoonstelling te gaan zien. Een geïe- genheid als deze in de maand Februari doe* zich niet vaak voor. Het ry bewüs voor automobilisten, figuur, lyk uitgebeeld. (Gringoire), GEMEENTERAAD VAN KATWIJK Gisteravond kwam de raad in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden. De notulen van 23 Oct. 1933 worden goedgekeurd. Volgt mededeeling van in gekomen stukken waaronder eenige missi ven van Ged. Staten houdende goedkeu ring van genomen raadsbesluiten. Dan is aan de orde benoeming van le den van de commissie van toezicht op de bewaarschool te Katwijk aan Zee. In de vacature mevr. PrasHoving wordt ge kozen mej. P. Boorsma en in de vacature- mevr. LaanEmous de aftredende. Punt 4 is een voorstel tot wijziging van de verordeningen op de heffing en invor dering van schoolgeld. De bestaande veror dening is 4 Maart 1933 bij Koninklijk Be sluit voor 1 jaar goedgekeurd. Moet dus opnieuw ter goedkeuring worden voorge legd. B. en W. willen thans van de gele genheid gebruik maken om een kleine wij ziging aan te brengen en de minimum grens waar beneden geen schoolgeld be taald behoeft te worden terug brengen van 600 op 500. B. en W. willen in de school geldregeling ook hen betrekken die een be lastbaren som bezitten van ƒ500.tot 700.Thans is iemand, die 5 minderja rige kinderen en wiens zuiver inkomen 1200.bedraagt vrijgesteld van school geld omdat diens belastbaren som door kinderaftrek 575.— bedraagt. De heeren P. Guyt en M. v. d. Bent verklaren zich tegen het voorstel. Na eenige discussie en een tweetal stemmingen wordt het voor stel van B. en W. met 134 stemmen aan genomen. Tegen de heeren Guyt, Kulk. B. Bent en M. Bent. Ook de verordening op de invordering wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. aangenomen. Door G. de Best J.A.zn. wordt verzocht in koop te mogen hebben een perceel grond gelegen aan de Tarbotstraat, groot 531 M.2 B. en W. stellen voor de grond af te staan voor 5.per M.2 en verder onder de gewone voorwaarden. Goedgekeurd. De Bouw en Exploitatiemij. „Zeebad Katwijk" te Voorburg vraagt 1690 M.2 aan de Drieplasserweg met recht van koop van 1392 M.2 hiernaast gelegen grond, prijs J 10.per M.2. En gebrs. Jas. en P. v. Duyn vragen 542 M.2 aan de Tarbotstraat. Prijs 5.-per M.2 B. en W. geven den raad in overweging hiertoe te besluiten. Goedgekeurd. Punt 6 is voorstel tot verhuur van een perceel grond eigendom der gemeente groot 16 A. gelegen aan de Remisestraat aan de firma N. Haasnoot. Het land is in 1933 in huur geweest bij C. Varkevisser. Huur prijs 8.per jaar voor den tijd van 5 acr.tereenvolgende jaren. Aangenomen. Voorstel tot wijziging van het raadsbe sluit inzake verhuring van het hulppost kantoor te Katwijk aan den Rijn aan H. Bestebroer aan wien het kantoor voor 5 jaar was verhuurd doch die thans ver zoekt om een huurtermijn te willen te rugbrengen tot één met een opzegtermijn van 3 maanden. Zonder discussie aange nomen. Punt 8. Voorstel tot het verhalen van de couponbelasting op de belanghebbenden. Volgens B. en W. bestaan er geen redenen om deze belasting voor rekening der ge meente te nemen en stellen zij den raad voor gebruik te maker, van de bevoegdheid om deze belacting bij de uitbetaling van coupcnrente ai te houden. Besloten. Volgt praeadvies op het verzoek van J. C. Ippel om verlaging van landhuur. Ip- pel heeft met toestemming van den raad een gedeelte weiland omgezet in teelland voor welk teelland een verhoogde pacht van 40 ct. p. R.R. moest worden betaald. Als gevolg hiervan moest Ippel ƒ129.03 nreer betalen. Tl.ans verzoekt Oppel ont heffing van deze verhoogde huur en zoo mogelijk verlaging oer huur van het overi ge weiland Overeenkomstig een advies van deskundige raadsleden stellen B. en W. voor aan Ippel de ontheffing te ver- leenen doch 13. en W. vinden geen vrijheid de raad te adviseeren tot verlaging van de huur van het weiland over te gaan. De heer A. Pronk vraagt vermindering van huurprijs van 140 R.R. grond door hem van de gemeente gehuurd voor 110.p. jaar. Ten gevolge der toegekende korting ad 30 pet. is de huur over 1933 terugge bracht op i 77.of p. R.R. ƒ0.55 en aange- gezien B. en W. deze prijs niet hoog vin den acht dh college het verzoek niet voor inwilliging \atbaar. De raad is het niet eens met i3. en W. en ten slotte wordt het voorstel teruggenomen omdat meerdere le den meenen, dat Pronk in dezelfde condi tie verkeert als Ippel. Punt II is een voorstel van B. en W. tot het toekennen van subsidie aan V. V. V. in de kosten dei reclame-campagne voor de badplaatsen. V. V. V. heeft aan B. en W. bericht, dat zij van een vroeger ingenomen standpunt afwijkt en het haar niet wenschelijk voorr komt om het contact met de propaganda- commissie voor de Badplaatsen geheel te verbreken daar dan alle propaganda in de diverse gidsen zou ontbreken. In ver band met de geboden zuinigheid heeft de vereeniging nu besloten om haar aandeel in de subsidie tot de helft of 93.75 per jaar terug te brengen indien ook de ge meente eenzelfde bedrag zal voteeren. Aangezien B. en W. zich met de zienswijze van V. V. V. kunnen vereenigen stellen zij den raad vooi 9375 voor het beoogde doel uit te Irekken. Na enkele opmerkin gen beantwoord te hebben besluit de raad conform het voorstel van B. en W. Door H. Bakker wordt verzocht een bij drage te mogen ontvangen in de verple- gingskosten van zijn blinde dochter in het Christelijk tehuis voor blinden te Ermelo. In de verplegingskosten ad 750 per jaar, wordt ƒ300.— bijgedragen door een sup pletiefonds terwijl de Diaconie bereid is om van de resteerende 450.de helft voor haar rekening te nemen. Besloten wordt, dat de gemeente de andere ƒ250.zal bij dragen. Twee nieuwe vuilnisauto's. Punt 15 is een voorstel tot het aanschaf fen van twee vuilnisauto's omdat de in 1928 aangekochte auto's geheel versleten raken. Hiervoor is noodig een uitgaaf van 6000.te verdeelen over 4 jaar zoodat per jaar 1500.ten laste der gewone dienst zal komen. Een en ander is ver werkt in de heden volgens punt 18 der agenda ter vaststelling aangeboden begroo- tingswijziging 1934. De heer H. Parlevliet zegt van meening te zijn, dat de auto's nog wel een jaar mee kunnen. In de commissie van fabricage is zulks ook gezegd. De heer M. v. d. Bent is een andere meening toegedaan en de voor zitter wijst er op dat de wagens al langer dienst gedaan hebben dan verwacht mocht worden. Het zou zelfs schadelijk zijn nog langer te wachten. Het voorstel wordt z. h.st. aangenomen. Rechtsvordering tegen Aaltje de Vink. Punt 16 is een voorstel tot instelling van een rechtsvordering tegen Aaltje de VinkSchaap omdat zij van den tweeden termijn der landhuur, verschuldigd voor de drie door haar op 28 Febr. 1933 van de gemeente gehuurde perceelen resp. bedra gende 90, ƒ105 en ƒ2.50 in totaal alzoo 197.50 tot heden niets betaalde. B. en W. stellen den raad voor over te gaan tot instelling van een rechtsvorde ring zoowel in eerste aanleg als in hooger beroep tegen Aaltje Schaap, Carel de Vink (deze laatste tot machtiging en bijstand zijner echtgenoote) en de borgen L. en W. Schaap tot betaling van genoemd bedrag met rente en kosten en zoo noodig het fail lissement van genoemde personen aan te vragen en ten slotte ontbinding der huur te vorderen waarvan de kosten ten laste van de huurster komen. Dr. Eikenboom zegt gelezen te hebben in de krant dat deze jongedame de centen klaar had liggen. De voorzitter zegt, dat zulks wel mogelijk is doch dat dan toch verzuimd is ze bij de gemeente te bren gen. Na gevraagde inlichtingen door meerdere leden wordt z.h.st. besloten Aal tje in rechten aan te spreken. Door de N.V. voorheen C. den Duik wordt vergunning gevraagd voor den bouw van een houten loods aan de mr. Fockstraat. B. en W. stellen den raad voor de gevraagde dispensatie te verleenen waarvoor bij den raad geen bezwaar blijkt te bestaan. Hierna volgt het voorstel tot het geslo ten verklaren van de Voorstraat te Kat wijk aan Zee, den Zeeweg en de Duinoord straat voor het berijden met rijwielen. Door de bestuurders van motorrijtuigen en andere rij- en voertuigen, zeggen B. en W., wordt geklaagd, dat ondanks het feit, dat langs een deel van de Voorstraat alsmede langs de Duinoordstraat en den •Zeeweg zich een rijwielpad bevindt, vele wielrijders van den rijweg gebruik ma ken, waardoor zij het verkeer belemme ren en het gevaar voor ongevallen niet denkbeeldig is. Verschillende leden verklaren zich per tinente tegenstanders van het voorstel. Het fietspad is geheel onvoldoende om de schare wielrijders, vooral in den zomer te bergen. Na lang gediscussieer wordt het voor stel van B. en W. verworpen met 107 stemmen. Vóór stemden de heeren Hue- ting, v. Riessen, v. d. Perk, Veltkamp, Dubbeldam, Parlevliet, Meerburg. De salarissen. Het volgende punt is een voorstel tot herziening van de salarissen van het ge meente-personeel. B. en W. bieden thans aan de toegezegde voorstellen tot salaris verlaging alsmede de nieuwe klasse-indee ling. Intusschen meenen B.- en W. te moe ten opmerken, dat dit voorstel thans komt omdat de toezegging is gedaan doch dat deze toezegging B. en W. thans spijt omdat aan een salaris-herziening zooveel kanten zijn, dat de gegeven tijd van voorberei ding zeker te kort is. Ook achten B. en W. bij nadere overweging thans den tijd nog niet gekomen voor een dergelijke min of meer ingrijpende wijziging in de mate- rieele rechtspositie van het gemeente-per soneel. B. en W. zouden het wenschelijker vinden nog tot eenig uitstel te besluiten omdat zij over eenige maanden zeer waar schijnlijk over meer gegevens zullen, be schikken en dan een beter overzicht zul len hebben van de maatregelen welke van Regeeringswege noodzakelijk zullen wor den geacht. Wat de thans overgelegde be scheiden betreft is het de bedoeling de be staande crisiskorting te doen vervallen en te vervangen door een blijvende salaris verlaging. Voorts zal het pensioenverhaal worden toegepast tot het bij de wet toege laten maximum-percentage waaruit dus voortvloeit, dat de aftrek van 1200 vervat in de verordening regelende het pensioen- verhaal, niet meer van kracht zal zijn. Om aard en strekking van deze voorstellen na der te bezien, komt het B. en W. wensche lijk voor, deze voorstellen in handen van een raadscommissie te stellen die alsdan van advies kan dienen. Deze commissie zou, meenen B. en W., kunnen worden ge vormd door vijf raadsleden, hiervoor aan te wijzen. De heer v. Tongeren zegt iets geheel an ders te hebben verwacht, n.l. een voorstel tot tijdelijke korting. Nog geen enkele ge meente, zelfs niet het Rijk, heeft een der gelijk experiment uitgehaald wat B. en W. thans voorstellen. Spr. wil voor 1934 een tijdelijke korting en daarna de nieuwe sa larisregeling. Dr. Eikelenboom zegt de houding van B. en W. niet te kunnen be wonderen. De voorzitter zegt, dat de gron den voor deze regeling aan de Rijksrege ling zijn ontleend. Na lang gediscussieer tracht de voorzitter een commissie te be noemen. De heeren Hueting, Grimbergen, v. d. Zwan, benoemd hiervoor, bedanken. Na veel gepraat wordt besloten de geheele commissie te kiezen. Na veel stemmingen worden gekozen de heeren P. Guyt, Grim bergen, v .d. Perk, Meerburg, C. v. Tonge ren. Weer bedankt de heer v. Tongeren en weer wordt gestemd. Ten slotte wordt de heer v. d. Zwan gekozen die de benoe ming aanvaardt. De voorzitter deelt dan mede dat Za terdag 3 Maart n.m. 3 uur er gelegenheid is voor de raadsleden om de gasfabriek te bezichtigen. De kleine kweekers. De voorzitter doet mededeeling van een verzoek van den Bond van kleine kweekers cm van gemeentewege een bedrijfscrediet te verstrekken, renteloos of tegen mat.ge rente om daardoor in de hoogst noodige onderhoudskosten in het bedrijfte voor zien. De voorzitter licht een en ander nog toe. Er zijn twee groepen die steun vra gen: 1. een groep die steun vraagt, in den vorm van een z.g. kraamcrediet met ga rantie van de overheid. En de groep van „Kleine zelfstandigen" die bollen telen en tuinbouwbedrijf hebben, een eigen bedrijf zonder knechts. Het verzoek wordt in han den gegeven van B. en W. voor praeadvies. De heer H. Koelewijn, jachtopzichter in „De Pan", wil voor de schoolgaande jeugd een voordracht geven over het vogelleven, enz. en vraagt daarvoor gratis gebruik der gemeentezaal. Wordt toegestaan. Bij de rondvraag vestigt de heer H.' Par levliet de aandacht van B. en W. op den ouhoudbaren toestand in de Zanderijvaart waar oude kachels, kinderwagens enz. de vaart voor de tuinders bijna geheel belem meren. Dit zal de aandacht hebben van B. en W. De heer Meerburg vraagt of B. en W., nu het voorstel ten opzichte van het niet fietsen op de Zeeweg is verworpen, hun aandacht willen schenken aan een andere, betere regeling. Wordt toegezegd. Hierna sluiting met gebed. VAN ROMMELZAK EN BOBBELTJE. 187. Willen jullie allemaal nog eens op steken, zei hij vriendelijk en hield hun de doos voor. Er was echter niemand die er van nam. Wel zag Jan, dan ze hoe langer hoe donkerder keken en dat sommige zelfs hun vuist bédden. Het was Jan een raad sel. 188. Eindelijk kwam de brutaalste naar voren en zei: Als je nu denkt, dat je ons weer voor den gek kunt houden met cho colade sigaren, zooals gisteren, dan heb je het mis.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10