f) C DINSDAG 27 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 SPORT VOETBAL I. V. C. B. VJS.P—M.S.V. Als iets ons tegengevallen, is, dan deze wedstrijd. De eerste helft kon er nog mee door, maar na de pauze werd er voortdu rend zoo geknoeid, dart; de wedstrijd het aanzien bijna niet meer waard was. Bij V.E.P. was voornamelijk de voorhoede hier aan debet. Na de rust werd er geen oogen- blik meer gecombineerd. Steeds werd de bal hard naar voren getrapt, waar zij 'n ge makkelijke prooi werd voor de M.S.V.- verdediging. Doelpunten moesten zoodoen de uitblijven en dat aan de andere zijde 't doel ook schoon bleef is te danken aan de uitstekende verdediging en de matige M.S.V.-voonhoede. Over den wedstrijd 't volgende: Twintig minuten over twee wordt afge trapt. V.E.P. zet den eersten aanval op, maar 't leer gaat retour. Zij komen echter terug en 'n mooie aanval gaat door offside verloren. Even later kopt Scholten 'n voor zet juist naast. Ook M.S.V. laat zich niet onbetuigd en komt meermalen gevaarlijk dicht voor 't V.E.P.-doel. Na 'n kwartier van gelijkopgaand spel wordt V.E.P. ster ker en is bijna voortdurend aan bod. Een doelpunt moet wegens hands worden gean nuleerd. De vleugels trekken er telkens fraai tusschenuit. 'n Voorzet van Van Kleef belandt op de lat, 'n knal van Fortuin gaat gaat via back en keeper over. De M.S.V.- backs zuiveren met forsche trappen steeds hun terrein zoodat doelpunten uitblijven. Smit Jr. redt bij een gevaarlijken Mont- foortschen aanval als hij den bal nog juist uit het doel kan trappen. Na 'n half uur weet M.S.V. het spel te verplaatsen en is het spel weer verdeeld. In deze periode verwaarloozen de V.E.P.-binnenspelers hun vleugels. Bij 'n mooien voorzet van Vlug wordt de toeloopende Fortuin gevloerd. De corner wordt afgeslagen, 'n Mooi schot van Fortuin wordt fraai gestopt, een prachtige through-pass van Soholten kan hij juist niet bereiken Na vergeefsohe schoten van Fortuin, Vlug en Scholten komt de rust met blanken stand. Na de rust is er niets fraais meer te ge nieten. M.S.V. is overwegend sterker, maar de V.E.P. verdediging houdt stand. De mid denlinie trekt zich teveel terug en de voor hoede speelt 't systeem: kick and rush. For tuin mist tweemaal de kans van den dag. Tien minuten voor 't einde wordt Schol ten van 't veld gezonden, o.i. om 'n onver klaarbare reden, 't Einde komt dan met 00. 't Vrij talrijke publiek verliet teleur gesteld het veld. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. V. V. „Trekvogels". Het le elftal speelde tegen R.V.C. uit Reeuwijk. De Trekvogels winnen den toss en R.V.C. trapt tegen wind af. Na eenig terrein verkennen en wederzijdsche aan vallen komt R.V.C. geleidelijk in de meer derheid, wat dan ook na plm. 25 min. in een goed doelpunt wordt uitgedrukt (01). Nadat weer is afgetrapt wegen de partijen goed tegen elkaar op. Dan plots een Trek vogels-doorbraak en de linksbuiten scoort onhoudbaar (1—1). Hierna is het rust. Na de thee een gelijk opgaanden strijd, maar na 7 min. scoort R.V.C. andermaal (12). Als weer is afgetrapt zetten de Trekvogels een geweldig offensief in, doch de achterhoede der gasten blijft meester van het terrein. Er wordt dan forsch ge speeld, zoo forsch dat de midhalf der thuis club geblesseerd raakt en moet uitvallen. Na eenige corners op het Trekv.-doel doen deze een uitval en het R.V.C.-doel ontsnapt wonderbaarlijk aan een doorboring. Als R.V.C. dan nog een vrijen schop neemt blaast de scheidsrechter einde en heeft R.V.C. een zwaar bevochten en eenigszins geflatteerde overwinning behaald. Het 2e en 3e elftal speelden voor de com petitie tegen elkaar. Buiten ieders verwach ting won het 3e met 2—1. Zoo gaat het niet 2e elftallers, iedere wedstrijd die te licht opgenomen wordt, is bij voorbaat verloren. De Jun. verloren in Gouda van Donk a met 05. SCHAKEN R. K. LEIDSCH SCHAAKVERBAND. Vrijdag had de ontmoeting plaats tus- schen de R. K. Schaakclub „Utile Dulci" en „Ontspanning door Inspanning" van Lisse. Door omstandigheden was O. D. I. slechts met 8 man opgekomen. In een prachtigen wedstrijd vooral aan de eerste borden moest O. D. I. in U. D. I zijn meer dere erkennen en wel zoo, dat zij niet één puntje wist te behalen. LUCHTVAART MISLUKTE NOODLANDING. Sportvliegtuig zwaar beschadigd; inzittenden ongedeerd. Maandagmiddag, even voor vijf heeft een sportvliegtuig, bemand met twee per sonen, wegens motorpech een noodlanding uitgevoerd op een bollenveld, gelegen tus- schen de Leidsche Vaart en den Vogelen- zangschen weg te Bennebroek. Hierbij heeft het toestel de toppen van de in de omge ving van het veld staande boomen geraakt, waardoor het landingsstel is beschadigd. Waarschijnlijk tengevolge hiervan is het toestel ongelukkig neergekomen, waardoor het zwaar werd beschadigd. De beide in zittenden bleven evenwel ongedeerd. Een arbeider, die op het veld aan het werk was, kon zich nog juist bijtijds uit de voeten maken. Het vliegtuig kwam slechts op één meter afstand naast hem neer. Van het toestel zijn het landingsgestel en de propeller geheel vernield. De boven ste vleugel, waarmede de machine den grond raakte, is gekraakt, terwijl de onder ste vleugel zwaar beschadigd is. De beide vliegers hebben zich uit hun netelige positie weten te bevrijden. De politie en een geneesheer waren spoe dig op de plaats van het ongeluk aanwe zig. Nader wordt gemeld, dat het toestel over den kop is geslagen en plat voorover op den grond terecht gekomen. Het was een vliegtuig van de Nationale Luchtvaart- school te Amsterdam. De vliegers waren de heeren Verhulst en Gehemian uit Amsterdam. Het toestel zal worden gedemonteerd. JUBILEUMVLUCHT MET NOOD LANDING. Het vliegtuig, dat voor de 125ste maal de route FrankrijkZuid-Amerika afleg de, heeft een noodlanding moeten maken. Aan boord bevinden zich vier passagiers en postzakken. De noodlanding, die ver moedelijk een gevolg is van een motorde fect, heeft plaats gehad tusschen Kaap Ju- by en Villa Cisneros, in een gebied, dat nog niet onderworpen is. Verscheidene vliegtuigen zijn voor hulp verleening vertrokken, waarvan één heel laag is gedaald en later zal trachten naast het vernielde toestel te landen. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. N. S. B. Gisteravond werd in Hotel Sistermans een vergadering gehouden door de N. S. B. Ter informatie van onze lezers plaatsen wij, hier een kort verslag van deze bijeenkomst. De opkomst was goed. Er was achter in de zaal Rijks- en Gemeente-politie met den Inspecteur. De heer C. Grullemans van Lisse roept het welkom toe en noemt de N. S. B. de schrik der politieke partijen en wees op de fouten der laatste; spr. licht dit toe. In „De Leidsche Courant" is spr. een „zede preker" genoemd, hij wil dat wel zijn. Hierna verkreeg de heer E. J. Roskam, uit Amsterdam, het woord, om te behande len het onderwerp: de N. S. B. in Neder land in verband met ons christelijk Volks karakter en onze Germaansche Volksaard. (Moet ook in ons land het rassen-vraagstuk worden binnengehaald? Red.). Spr. gaf een principieele uiteenzetting der diepere beekenis van de beweegrede nen, die achter ons liggen. Spr. las het meeste voor uit een brochure, die voor 15 cent verkrijgbaar was. Hij behandelt het Ministerie Colijn van 1923 en van 10 jaar later. Dat Colijn in 1923 werd wegge werkt noemt spr. een schandelijke daad en geeft de beweegredenen er van aan. Hij wijst op de leiders toen: Oud, Marchant, Van Schaik, thans Minister. Colijn had niet weg mogen gaan. (Is dit advies ook voor nu bedoeld?! Red.). Het hoongelach en de partijbonzen deden zulks. Mussert riep in 1933 verzamelen; alleen een dictator heeft kans te overwinnen. Een nieuwe we reldorde dient zich aan; ons huidig staats bestel kraakt op z'n grondvesten. Het handhaven van den Gouden Standaard ver dient lof, doch dan moeten we de conse quenties aanvaarden b.v. 40 pet. verlaging hypotheekrente enz. Colijn is 'n Staatsman in groot formaat, doch hij redt het niet, omdat 't systeem niet deugt, we kunnen spreken van 't drama-Colijn. Dan gaat spr. na, wie de vijanden zijn van de N. g. B. Wij moeten zijn „het zout der aarde", dus be derfwerend. Dat de beweging sterk is in 't negatieve geeft spr. toe. De nieuwe staats instelling wordt in weedom geboren en we kunnen niet zeggen, hoe 't worden zal. (Dit laatste is een lofwaardige openhartig heid. Red.). Drastische maatregelen zul len voor de hervorming noodig zijn, doch het volk zal ze gelaten dragen. (Zal ze wel moeten dragen, als er een dictator is! Red.). De klassenstrijd moet weg. Het vuil onzer samenleving moet opgeruimd wor den en daarmee bedoelt spr. de Socialisten en Communisten. Hierna pauze met gelegenheid tot het stellen van schriftelijke vragen. Deze wer den beantwoord door den heer Tj. van der Weide, die dus het aangekondigde on derwerp feitelijk niet besprak. Zeer veel vragen werden ingeleverd. De vergadering werd met het Wilhelmus besloten. Alles had een volkomen ordelijk ver loop Een mooie daad. Vele groote gezin nen, waarvan de vader werkloos is, heb ben van een Zaadhandelaar hier ter plaat se een zak uien en een zak boonen gekre gen. Onnoodig te zeggen, dat de gave wel kom was! Het gaat hard. In den nacht van Woensdag op Donderdag is het tramwissel nabij het Postkantoor gelegd en de aan sluiting nabij de Remise in orde gemaakt, zoodat de tram Donderdag over de nieuwe baan reed. Met grooten spoed is men daar na aan het verstraten gegaan. De politie regelt het verkeer en dit wordt gedeeltelijk om de Van den Endelaan geleid. De weg wordt ongeveer 20 c.M. opgehoogd. Dit moet, om ongelukken te voorkomen in twee tempo's geschieden. Als de bestrating aan de Oostzijde gereed is, zal met het leggen van h<andere spoor worden be gonnen. De belangstelling der „kijkers" is groot. Het komt ons voor, dat een en ander vóór den bloementijd gereed zal zijn. Bouwen. Aan de firma J. v. d. Jagt Zoon is opgedragen het verbouwen van het perceel Stationsweg 20. Aan de firma Pouw en Langeveld is door de N.V. Van TilHartman opgedragen het verbouwen van het woonhuis lette A aan de Stationsweg tot een moderne villa voor een harer Directeuren. Dit pand zal op dat mooie punt een schitterend effect maken. Een hooge schoorsteen. Bij de reorga nisatie \an het Gasbedrijf heeft men het noodig geoordeeld een schoorsteen te met selen tusschen de twee bestaande gashou ders. Dit gevaarte is heden klaar gekomen; de hoogte bedraagt 42 meter. KATWIJK AAN DEN RIJN. Oranjevereeniging. Gisteravond hield de Oranjevereeniging haar jaarvergaderring in de zaal Kerkplein. De voorzitter, de heer A. Wassenaar, opende de vergadering met een woord van welkom en sprak zijn teleur stelling uit over de geringe opkomst. Tevens memoreerde spr. wijlen den heer J. Minnee, die als bestuurslid veel voor de vereeniging deed. Vervolgens bracht spr. in herinne ring de huldiging van H. M. de Koningin in Amsterdam, alwaar de vereeniging was vertegenwoordigd door twee bestuursleden. De notulen werden goedgekeurd. Het jaar verslag van de secretaris, den heer J. van Elk had aller instemming. Het applaus be wees zulks. In het jaarverslag werd ook gewezen op de goede samenwerking met de burgerij en op de gewaardeerde hulp der politie bij het Kinderfeest. Het financieel verslag van den penningmeester, den heer F. v. d. Valk gaf aan inkomsten f 302.25, en uitgaven f 311.11. Het batig saldo van 1932 ad f 38.86 zorgde, dat er ook nu nog een overschot was van f 6.10. De be scheiden waren nagezien door de heeren Alkemade en Anker en in orde bevonden. Den penningmeester werd dank gezegd. Be stuursverkiezing volgde. Aftredend en niet herkiesbaar waren de heeren J. P. Bek- ker, T. van Beelen en F. v. d. Valk. Er was een vacature wijlen G. J. Minnee. Gekozen werden in genoemde vacaturen resp. C. Zuyderduin, H. Anker, M. J. Alkemade en Jan Haasnoot. Dan was aan de orde bespre king feestviering. Na eenige bespreking kreeg het bestuur machtiging te handelen naar omstandigheden, allereerst naar de finahcieele omstandigheden. Als de contri butie en giften geen volksfeest zullen toe laten zal het bepaald blijven tot een kin derfeest. Te gelegenertijd zullen.de leden hiervan in kennis worden gesteld. De rond vraag was niet belangrijk. Hierna sluiting. LISSE. DE HUISBROEITENTOONSTELLING. De Burgemeester deelde de prijzen uit. Gisteravond had onder buitengewoon groote belangstelling de sluiting plaats van de Huisbroeifcentoonstellimg. De commissie deelde ons mede, dat het bezoek dit jaar buitengewoon groot is geweest. Trouwens, daarvan zijn we zelf een paar maal getuige geweest dezer dagen. Hoe kon het ook an ders? Wat er op deze tentoonstelling te zien was, was van dien aard dat we kwa lijk zouden meenen, dat dit in de huiska mer was getrokken. De commissie was. dan ook uiterst tevreden met de resultaten wat we gaarne gelooven. Vooral de Tulpen munten uit zoowel wat vorm als stand be treft! Bij de sluiting waren, behalve de inzen ders, ook mede aanwezig de eerw. directeur van de K.J.C., kapelaan Kuypers, de jury leden en verder alle genoodigden welke bij de opening aanwezig waren. Bovendien merkten we nog op de zeereerw. heer Pastoor Thomarm, kapelaan Tabink en Pa ter Koppendrayer uit „Huize Pius". Bij het binnenkomen van den Burgemees ter werd door allen het Wilhelmus aange heven en uit volle borst gezongen en ver volgens ons Nederlandsch Vlaggelied. Hierna werd de bijeenkomst door kape laan Kuypers met de beide jeugdgroeten geopend en heette Z.Eerw. allen welkom, inzonderheid den Edelachtbaren Heer Bur gemeester. Hij wees op 't welslagen van deze tentoonstelling en hij hoopte, dat het steeds op dit gebied crescendo moge gaan. Hierna nam de Burgemeester het woord. Deze zeide, dat hij getroffen was bij het binnenkomen in deze zaal door het verruk kelijk gezioht niet alleen, doch ook door het enorme aantal inzendingen. Het is al weer een jaar geleden, dat we eenzelfde ten toonstelling sloten. Een woord van waar deering bracht spr. aan de inzenders, die getoond hebben zich hartgrondig toe te leggen op vakkundige ontwikkeling. Zij, die niet de eerste prijzen behaalden, doen een volgend jaar maar weer hun best. Het is van belang, vooral in dezen tijd, welke zoo gemakkelijk leidt tot moedeloosheid, dat men zich de moeite getroost om zich toe te leggen op ontwikkeling. De waarde van den arbeid ligt in den arbeid zelve en in hem die haar beoefent. Wij richten onze gebeden tot God, dat onze eminente Re geering er in moge slagen de ramp der werkloosheid te kunnen overwinnen. God heeft gezegd: In het zweet des aanschijns zult gij uw brood verdienen. Spr. wees op het feit, dat in. een tijd dat men streefde naar verkorting van den arbeidstijd juist zoo gesnakt wordt, door duizenden, naar arbeid. Geve God. dat spoedig de tijd moge aanbreken, dat Gods Woord weer worde verwezenlijkt en dat er voor allen weer arbeid is. Met deze mooie rede sloot Zijn Edelachtbare deze goedgeslaagde Tentoon stelling. Hierna nam de zeereerw. heer Pastoor het woord, die er op wees, dat de kleine kweekers rondom zijn geschaard, doch dat de groote kweeker is Kapelaan Kuypers en wel Kweeker van echt Katholieke jon gens. Het toeval wil, dat kapelaan Kuy pers juist op dezen sluitingsdag zijn ver jaardag viert. Z.Eerw. uitte den hartgrond- digen wensch, dat God hem nog een reèks van jaren de kracht geve tot heil van de Katholieke jeugd werkzaam te mogen zijn. Een krachtig applaus van instemming brak na dezen wensch los. Vervolgens werden de prijzen, welke be stonden in luxe voorwerpen aan de prjjs- winners uitgereikt, waarbij allen een woord van felicitatie en 'n handdruk van den Bur gemeester hadden in ontvangst te nemen. Hierna bracht het commissielid P. van Opzeeland als secretaris rapport uit van de werkzaamheden der commissie, welke be stonden allereerst in het verkrijgen van bollen, welke door de patroons belangloos werden afgestaan. Vervolgens werden pot ten en bollen uitgereikt. Voorts heeft de commissie 'niet minder dan 180 controle bezoeken bij de mededingers afgelegd zon der nog te spreken van wat de laatste da gen door de commissie is gewerkt. Vervolgens sprak kapelaan Tabink als vice-praeses van de St. Joseph-Gezellen een kort woord, waarin hij vooral de hoop uit sprak dat de Joseph-Gezellen een volgend jaar in nog grooter getale aan de Huisbroei zullen deelnemen. Hierna werd het Kolpingslied gezongen en vervolgens het Patronaatslied. Kapelaan Kuypers dankte met enkele woorden den Burgemeester voor zijn har telijke woorden. Spr, zeide, dat Z.Edelacht- bare er op kan vertrouwen dat de jongens niet alleen zullen worden opgevoed in trouw aan de Kerkelijke Overheid, doch eveneens in trouw aan het wereldlijk ge zag. Met den K.J.C.- en Kolpingsgroet sloot Z.Eerw. vervolgens deze mooi geslaagde bijeenkomst. Aan deze Tentoonstelling was een ver loting verbonden, welke na de sluiting werd getrokken. Wij noteerden den uitslag als volgt: 841, 637, 1147, 458, 1124, 869, 248, 456, 1171, 744, 1157, 563, 487, 331, 322, 1257, 1202, 70, 630, 1256, 1172, 1189, 1015, 463, 1173, 226. NOORD WIJKERHOUT. Huisbroeitentoonstelling. De eerste Noordwijkerhoutsche huisbroeitentoonstel- ling is schitterend verloopen. De toeloop van het publiek is op de drie tentoonstel- ling9dagen buitengewoon groot geweest. Maandagvoormiddag bezochten de school kinderen onder geleide van de onderwijzers de tentoonstelling. De commissie uit den R. K. Volksbond, die de tentoonstelling georganiseerd heeft komt alle lof voor hun veelomvattende werkzaamheden voor de tentoonstelling toe, en we twijfelen er niet aan of de ten toonstelling zal het volgend jaar nog mooier zijn dan die van 1934. Damclub. In Café Brama had Maan dagavond een propagandavergadering plaats van den R. K. Damclub, alhier, onder afdeeling van den R. K. Volksbond. Het café was herschapen in een speelzaal. De tafels waren in hoefijzervorm geplaatst en 31 damborden prijkten erop voor den dam- simultaan welke gegeven werd door den heer J. B. v. d. Laan, uit Haarlem. De zaal was geheel met belangstellenden gevuld. De heer W. Hopstaken, propagandist van den Haarlemsche R. K. Damclub hield een propaganda-speech. Hij zette de geschiede nis van het damspel uiteen en sprak toen over de organisatie van den R. K. Dam- bond te Haarlem. De damliefhebbers zijn tot laat in den avond bijeen gebleven en hebben hun hart met het damspel op kunnen halen! Geboren: Jacobus Adrian us Maria, zoon van A. M. M. v. d. MeijDuivenvoor den Gerardus Jacobus Martinus, zoon v. P. Th. van GijlswijkHoogeduin Huber- ta Elisabeth, dochter van Wilhelmus A. BramaWitteman Petronella Cornelia, dochter van P. J. Geerlingsvan den Berg Simon Petrus Leonardus, zoon van S. P. C. J. VerdegaalSmit Quirinus Hen- drikus Andreas, zoon van W. Th. van den Bergv. d. Ploeg Agatha Petronella Ma ria, dochter van W. G. LangeveldDieben Cornelia Catharina, dochter van W. v. d. SlotBrama Cornelis, zoon van W. P. WarmerdamDisseldorp Wilhelmus Barbara, zoon van H. Th. TurnhoutBurg- meijer Maria Johanna Elisabeth, dochter van A. WarmerdamKoot Nicolaas Pe trus Jozef, zoon van N. van Gijlswijkde Winter Petrus Aloysius Maria, zoon van H. M. v. d. BarselaarWarmerdam. Overleden: Johannes Hulsebosch, 77 jaar, echtgenoot van Maria J. Zwarter Johannes H. Doesburg, 54 jaar, echtgenoot van Martha M. van Leeuwen Bernar- dus P. J. Hilkman, 50 jaar, echtgenoot van Jacoba J. Laane Antonie Kelder, 64 jaar echtgenoot van Jacoba van Mersbergen Maria B. W. A. Jansen, 1 jaar Cornelis Marjot, 65 jaar echtgenoot van Catharina M. J. Jonkhart Gijsbertus van Dam, 64 jaar, weduwnaar van Marijtje Duivenvoor den. Getrouwd: Wilhelmus J. Ssijsener 26 jaar en Maria C. Vink 24 jaar Johannes van Bruggen 60 jaar en Elisabeth M. W. v. d. Wiel 44 jaar Dirk J. Roubos, 23 jaar en Hendrika M. Scheepmaker 26 jaar. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MIJ. NEDERLAND. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (uitr.) pass. 23 Febr. te Perim. POELAU BRAS (thuisr.) arr. 24 Febr. te Belawan. POELAU ROEBLAH (uitr.) pass. 25 Febr Ouessant. TAWALI (thuisr.) pass. 23 Febr. Gibral tar. VAN ROMMELZAK ■«/--K 185. Hij wilde hem bedanken voor alles wat hij gedaan had, maar Jan wilde daar niets van weten en holde hard weg. Toen ging ook de kapitein maar, want er was nog veel te regelen. Jan bleef nu alleen met de matrozen, die bezig waren het zeil weer los te maken. KON. HOLL. LLOYD. GAASTERLAND (thuisr.) vertr. 25 Febr. van Rio Janeiro naar Bahia. MONTFERLAND arr. 25 Febr. van Bre men te Hamburg. ORANIA (uitr.) vertr. 25 Febr. nam. van Oporto. HOLLAND -AMERIKA-LIJN. BREEDIJK vertr. 24 Febr. van Newport News naar Rotterdam. DAMSTERDIJK, Rotterdam naar de Pa- cifick. vertr. 22 Febr. van Puerto Armuelles DELFTDIJK, Rott. naar San Franciscifr arr. 25 Febr. te Londen. LOCHMONAR, Pacifick. naar Rotterdam arr. 25 Febr. te Londen. STATENDAM (toeristenvaart) arr. 26 Febr. te Malta. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BALOERAN (uitr.) pass. 25 Febr. Kaap del Armi. BLITAR (thuisr.) vertr. 25 Febr. van Port Said. KOTA AGOENG arr. 25 Febr. van Rot terdam te Hamburg. KOTA NOPAN (uitrr.) pass. 25 Febr. te Ouessant. KOTA PINANG (uitr.) vertr. 24 Febr. van Bombay. SOEKABOEMI arr. 26 Febr. van Rotter dam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS, Dairen-Rotterdam arr. 24 Febr. te Londen. AGAMEMNON. Japan-Rotterdam, vertr 24 Febr. van Port Said. ALCINOUS, Batavia-Amsterdam vertr. 24 Febr. van Port Said. CALCHAS, Japan-Rotterdam arr. 26 Febr. te Singapore. DEUCALION, Japan-Rotterdam vertr. 25 Febr. van Sjanghai. MYRMIDON, JavaAmsterdam vertr. 22 Febr. van Colombo. POLYPHEMUS, Java-Amsterdam pass. 24 Febr. Gibraltar. ULYSSES vertr. 24 Febr. van Liverpool naar Batavia. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY vertr. 24 Febr. van Ceuta naar Valencia. JONGE ELISABETH arr. 25 Febr. van Rotterdam te Sunderland. JONGE JACOBUS vertr. 24 Febr. van Gandia naar Carthagena. JONGE JOHANNA arr. 23 Febr. van Rotterdam te Oran. VER. NEDERL. SCHEEPVAART MU. (Holland-Afrika-Lijn) KLIPFONTEIN arr. 25 Febr. van Rotter dam te Bremen. MELISKERK (thuisr.) vertr. 25 Febr. v. Kaapstad naar Southampton. NIEUWKERK arr. 26 Febr. van Hamburg te Amsterdam. RIETFONTEIN (thuisr.) arr. 25 Febr. te Marseille. (Holland-Australië Lijn.) SEROOSKERK thuisr.) vertr. 25 Febr. van Port Said. ZUIDERKERK arr. 26 Febr. van Ham burg te Rotterdam. (HollandOost-Azië-Lijn). ARENDSKERK (thuisr.) pass. 24 Febr. Perim. GAASTERKERK (uitr.) vertr. 25 Febr. van Colombo. WILT U IETS WETEN? Vraag inzake het gebrek aan W.C.'s in een huis, waar 2 gezinnen van ieder 12 per sonen wonen. Antwoord: Wend u tot Bouw- en Wo ningtoezicht of informeert u eens ter se cretarie van uw gemeente. Vraag inzake aangifte van spaargeld op een bank. Antwoord: Zoolang u geen ƒ16.000 bezit, valt u niet onder de vermogensbe lasting. U dient echter wel aangifte te doen van de rente voor de inkomstenbelasting. De nieuwe belastingwet, waarop u doelt, is er nog niet. Vraag inzake belasting A. M. te W. Antwoord: Of en in hoeverre u tot belastingbetaling verplicht is, kunnen wij zóó niet beoordeelen. De eenige weg is: re clameeren bij den Inspecteur der Direct% Belastingen. Dinsdagmdidag en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het bekomen van mondelinge inlichtingen op rechtskundig gebied. (Kosteloos). EN HOBBELTJE. 186. Er was eohter niet een, die Jan vriendelijk aankeek, waarvan deze niets begreep. Wacht, dacht hij, ik zal ze nog maar eens een lekker sigaartje geven, dat zal smaken na hun hard werken. Hij ging naar zijn hut en kwam even later met een groote doos terug.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7