DINSDAG 27 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. GEMENGDE BERICHTEN FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 32) Zoodra hij het detectievebureau, dat hem een ellendig gevoel van beklemming had gegeven, verlaten had, belde hij Le wis Smith weer op om hem te vragen of hij, zoodra er eenig bericht kwam voor mr. Robinson, hem dit direct te willen laten weten. In zijn hotel vond hij een dikken bundel drukproeven, die zoo juist per post gekomen waren en hij was blij afleiding te kunnen vinden in werk. Den volgenden dag herinnerde hij zich plotseling met iets van schrik, dat hij af gesproken had dien avond bij mevrouw Fossick Yates „De" mevrouw Fossick Yates, te gaan dineeren. „Zij zal mij natuurlijk aangenaam bezig houden met boetpredikatie over het on recht dat de maatschappij aan de vrouw bedrijft en de kleine Fossick Yates zelf zal mij doorzagen met beschouwingen over al binism e bij kikkers en soortgelijke wetens waardigheden hemeltje-lief, dat kan een gezellige avond worden!" Als inleiding tot den „gezelligen avond" had John een heel drukken dag. Met tus- schenpoozen belde hy Lewis Smith op om te informeeren of Messing al wat van zich had laten hooren en de laatste maal werd hij op bepaald onparlementaire wijze afge scheept. FELLE BRAND TE GRONINGEN. Vischbakkerij en bergplaats uitgebrand. De Fossick Yates bewoonden een flat in een der lastigst te bereiken voorstelen van Londen. John, die in de meening verkeer de met de underground er op de minst om slachtige wijze te kunnen komen, ervoer, dat hij 2 keer overstappen moest, toen ver der met een bus, vervolgens weer met een audere bus om ten slotte na een wande ling van circa tien minuten op de plaats van bestemming te belanden. Er was geen lift, dus klom hij de vijf en vijftig treden naar de flat der familie Fos sick Yates in een verre van vroolijke stem ming op. Hij had nauwelijks gebeld of de deur ging open en de heer des huizes, op gewonden en onstuimig-hartelijk als altijd verwelkomde hem in hoogst eigen per- „Beste jongen m'n waarde Sir John bijzonder aardig van u, werkelijk bij zonder aardig. Ja Ja, kom trek uw jas uit en o, hier is nog een leege kapstok, ik zal m'n pet wel ergens anders hangen. Eens kijken uw jas, uw hoed, en das. Ja, kom ga mee naar binnen." De das, die hij zenuwachtig in de weer, van John had aangepakt, viel op den grond, en toen hij bukte om hem op te rapen, viel de hoed. Ten slotte was het John zelf, die de garderobe op hing! Zijn gastheer voerde hem in de zitka mer, waar hij werd voorgesteld aan mrs. Fossick Yates, een groote en onweerspre kelijk knappe vrouw, met een modern, he vig geonduleerd kapsel en goed-zittende, zwart satijnen japon, die haar welgevorm de schouders ten volle de verontschuldi gende eer bewees. Zij begroette John met een honingzoet lachje en stelde hem op haar beurt voor aan „mijn vriendin, Miss Webster", een lange, hoekige dame met kortgeknipt vlas- POLITIE-INVAL IN EEN SPEELHOL Steuntrekkenden verloren hier hun geld. blond haar en groote, eenigszins kwijnende oogen, die steeds op mevrouw Fossick Ya tes bleven rusten in een haast extatische bewondering. Miss Webster droeg een overdreven hoeveelheid groene tule, met iets van oosterschen zwier kunstig om haar broodmager lichaam gedrapeerd en was behangen met een ongepermitteerde hoe veelheid kettingen, kralen en half-edel- steenen, van zeer gevarieerde Orientali- sche hekomst. Een enorme broche, al even exotisch als de kralen en juweelensnoeren, en twee markiezenringen met vreemd- blauwe steenen er in, voltooiden den rijk dom harer versierselen. Dank zij de ket tingen, rammelde ze bij eiken stap dien ze deed. Het gezelschap begaf zich naar de kleine eetkamer, waar de soep reeds opgediend was. Laag boven de gepolitoerde mahoniehou ten tafel hing een lamp met een donker- roode kap. Ofschoon het buiten nog licht was, waren de zware donkerbruine gordij nen dichtgetrokken, zoodat de kamer in een rossigen schemer gehuld was. Het licht van de lamp was geconcentreerd op het midden van de tafel waar de kunstig op gevouwen servetten en het zilver blank contrasteerden met het halfduister in de rest van het vertrek. Mrs. Fossick Yates en Miss Webster za ten tegenover elkaar aan de lange zijde van den ovalen disch. Het licht viel over hun handen en aripen, wierp nog juist een paar flitsen op 't rood en blauw van Miss Webster's tooi en fonkelde in de groote diamanten zon, die de uitsnijding van mrs. Fossick Yates' zwarte japon versierde; hun gezichten lagen in 't donker. John en mr. Fossick Yates, die aan de korte kanten van de tafel hadden plaats genomen, von- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 28 Febr. Huizen 301 m. N. C. R. V.-uitzending. 8.00 Meditatie en schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Orgelspel. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Zang. 1.15 Gramofoonplaten. 1.30 Kwintetconcert. 2.30 Voor jeugdige postzegelverzamelaars 3.00 Vervolg kwintetconcert. 4.00 Gevarieerd programma. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Causerie. 8.00 Gramofoonplaten. 8.30 Causerie. 9.15 Gramofoonplaten. 9.20 Arnhemsche orkestvereeniging. 10.15 Vaz Dias. 10.2511.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 1875 m. V AR A-Ui tzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 „Onze Keuken", door P. J. Kers. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continu bedr. 12.00 De Notenkrakers. 12.45 Gramofoonplaten. 1.15 Vervolg concert. I.45 Orgelspel. 2.15 Knipcursus. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest. 6.30 RVU: M. J. Brusse: Onder de men- schen te Rotterdam. 7.40 Vervolg orkestconcert. 7.40 Sportpraatje. 8.00 Herh. SOS-berichten, Vaz Dias en VARA-Varia. 8.15 „Omdat ik zwart ben", negerliederen en verzen. 9.45 Causerie. 10.00 Zang. 10.15 Voetbalpraatje. 10.30 Vervolg zang. 10.45—12.00 VARA-kleinorkest. Daventry, 1500 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. II.05—11.20 Lezing. 12.00 Voor de scholen. 12.20 Orgelspel. 1.05 Western Studio-orkest. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Pianorecital. 3.35 Sted. orkest van Bournemouth. 5.05 Gramofoonmuziek. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Kamermuziek uit den Barok-tijd. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Concert-inleiding. 8.35 BBS-symphonieorkest. In de pauze om 9.30 berichten. 10.50 Lezing. I.05 Voordracht. II.1012.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn band. „R a d i o - P a r i s". 1796 m. 7.20 en 8.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Orkestconcert. 7.40 Gramofoonplaten. 9.05 Orkestconcert. Kalundborg, 12^61 m. 11.201.20 Concert uit het Bellevue Strandhotel. van hen was gemaskerd. Het bleek, dat een in de nabijheid van den woonwagen in een schuur slapende man gehoord had, dat er iets niet in orde was bij den oude. Hij was er naar toe ge gaan, had daar den aanvaller aangetrof fen en, mir nichts, dir nichts, hem een ferm pak slaag toegediend. den zelfs hun borden in 't half duister. John schoof het zijne voorzichtig een beetje naar voren, en het vermaakte hem inwendig, dat zijn gastheer zijn voorbeeld volgde. Terwijl ze hun soep nuttigden, hield mrs. Fossick Yates tegen John een gedocumen teerd betoog over door de regeering voor gestelde wijzigingen in het strafrecht, een onderwerp waar het slachtoffer geen grein verstand van bleek te hebben. Midden in het vuur van haar redevoering hield ze op om op een electrische bel te drukken, als sein voor het kamermeisje, om de soep borden weeg te nemen. John hoorde de deur achter zich open gaan en werd zich vaag bewust van een schaduw, die tafelgerei verwisselde en nieuwe spijzen binnen bracht. „Ofschoon de voorgestelde maatregelen absoluut ontoereikend zijn hebben ze er in elk geval toch toe bijgedragen om de pu blieke aandacht te vestigen op ten hemel schreiende misstanden, die door de over- groote meerderheid van kiezers schande lijk genoeg verwaarloosd is geworden." vervolgde de gastvrouw haar uiteenzet ting. „Ja, dat is zoo", beaamde Miss Webster en leunde voorover, zoodat ze binnen den lichtcirkel kwam. „De onwetendheid. Tusschen twee haak jes; we zijn geheel onthouders. Annie, geef eens even het gerstewater aan Sir Johnweet u, het is zoo rijk aan vita minen; Frederik, de visch staat voor je, wil jij die even doorgeven? Zooals ik zei, de betreurenswaardige, schandelijke on wetendheid. John liet den woordenvloed langs zich stroomen. Hij at de glibberige visch en spoelde die weg met de kleverige vloeistof, 2.20 Gramofoonplaten. 2.50 Radio-strijkorkest. 4.204.50 Gramofoonplaten. 7.20 HoorspeL 7.35 Operettemuziek door het Omroep orkest. 8.35 Pianorecital. 9.35 Fransche muziek. 10.2011.50 Dansmuziek. Langenberg, 456 m. 5.25 Gramofoonplaten. 6.30 Blaasconcert. 11.00 Gramofoonplaten. 11.20 Orkestconcert. 12.20 Gramofoonplaten. 1.20 Kamermuziek. 3.20 Kamerorkest. 4.35 Dansmuziek. 7.30 Ludwig-Weberconcert. 9.40 Gramofoonplaten. 10.20 Hoorspel. 10.4011.50 Populair avondconcert. Rome. 421 m. 8.00 Gramofoonplaten. 8.20 Operauitzending. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Omroepkleinorkest. 1.30 Max Alexys orkest. 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 meter: 12.20 Max Alexys orkest. I.30 Concert door het Omroepkleinorkest. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinorkest. 8.20 Paedagogisch concert. 9.05 Radio-tooneel. 10.15 Gramofoonplaten. 10.3011.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Zie Langenberg. 8.50 Voor de mijnwerkers. 9.20 Weer-, nieuws- en sportberichten. 9.50 Kwartiertje Radio-techniek. 10.05 Weerbericht. 10.2011.50 Dansmuziek door het Emdé- orkest. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden (3de Progrramma.) 8.0012.20 Deutschl. Sender. 12.2014.25 Daventry. 14.25—15.20 Midland Reg. 15.20—17.35 Daventry. 17.3520.35 Londen Reg. 20.35afl.: Daventry. (4e Programma.) II.20—12.20 Kalundborg. 12.2014.30 Luxemburg. 14.30—15.20 Kalundborg. 15.2017.20 Langenberg. 17.20—19.22 Brussel (Fr.) 19.22—22.20 Warschau. 22.20afloop Langenberg. DE GOLFLENGTEVERDEELING VAN LUZERN. De technische commissie van de Union Internationale de Radiodiffusion is giste ren te Genève bijeen gekomen ter bestu deering van de situatie die is ontstaan door de afwijzing van het verdeelingsplan van Luzern voor de lange golflengte door een aantal Europeesche landen, waaronder ook Nederland. Men hoopt als resultaat van deze bijeen komst voorstellen te kunnen doen die door de betrokken regeeringen zullen worden aanvaard en een verbetering zullen bren gen in de verdeeling der lange golflengten in Europa. Bij nader onderzoek bleek de aanvaller niemand anders te zijn dan de zoon van den ouden woonwagenbewoner, die eens een proef had willen nemen, of zyn vader ook bang uitgevallen was. Voor nader onderzoek nam d$ politie hem mee naar het bureau. „Msbd." waaraan blijkbaar wat citroensap was toe gevoegd. Nooit te voren had hij gerstewa ter geproefd; maar de kennismaking was van dien aard, dat hij zichzelf moest be kennen, verre de voorkeur te geven aan een glas rooden wijn. Mrs. Fossick Yates' welhprekendheid scheen onuitsprekelijk. Communisme, fas cisme, ontwapening. Rusland, Duitschland, verbetering van het gevangeniswezen, ge heelonthouding en niet te vergeten het on recht tegenover „de" vrouw; het passeerde allemaal de revue. Miss Webster accompag neerde bescheiden, maar in vervoering; en wanneer hij maar eenigszins kans zag, zich verstaanbaar te maken, plaatste mr. Fos sick Yates over de tafel heen geleerde opmerkingen over reptielen. Af en toe ver- eenigden de sociale en de natuurweten schappelijke tak der conversatie in een verhandeling over de voedingswaarde van de verschillende gerechten en John ver nam, dat appels volgens de jongstce onder zoekingen even goed ongeschapen hadden kunnen zijn gebleven, maar dat sinaasap pelen en citroenen als „je dat" moesten worden beschouwd. Mrs. Fossick Yates werd hem hoe langer hoe antipathieker; hij herinnerde zich niet ooit een zoo snel len en grondigen afkeer van een mede- mensch te hebben gekregen. Hij had zich zelf altijd voor redelijk vooruitstrevend aangezien maar terwijl de gastvrouw door ratelde voelde hij zich een verstokt reac- tionnair worden. (Wordt vervolgd). DE ONBEWAAKTE OVERWEG BIJ HEILOO. Een tweede slachtoffer. De 14-jarige zoon van den heer Staade- gaard uit Alkmaar, die Vrijdagavond bij het auto-ongeluk op den onbewaakten over weg onder Heiloo zwaar werd gewond, is thans eveneens aan de gevolgen daarvan in het ziekenhuis overleden. FIETSER DOOR AUTO GEGREPEN. Toestand van het slachtoffer zorgwekkend Gisteravond te omstreeks zes uur is in de hoofdstraat te St. Jansteen (Zeeland) de 33-jarige klompenmaker C. van Dorse- laar, die op de fiets was, aangereden docr een personen-auto. De man werd een tien tal meters meegesleurd en bekwam een ernstige hoofdwonde en waarschijnlijk in- ewndige kneuzingen. In zorgwekkenden toestand is hij bewusteloos naar het zie kenhuis te Hulst vervoerd. De auto is in beslag genomen. SLIPPENDE AUTO BOTST TEGEN KAR. Voerman ernstig gewond. Gistermiddag omstreeks 3 uur had te Venlo op den Tegelscheweg een ernstig ongeluk plaats. Een met paard bespannen wagen, be stuurd door den voerman Beckx uit Venlo, reed in de richting Tegelen ,toen van de tegenovergestelde zijde, een luxe-auto, be stuurd door den heer E. uit Kerkrade, na derde. Aangezien de bestuurder van de auto voor een bakkerswagen moest uitwijken en hy daarvoor van de remmen gebruik maak te, slipte de auto en botste tegen de burry der kar. De boom der kar drong in de auto en versplinterde de voorruit. Het paard dat schichtig werd, sloeg op hol, terwijl de voerman van de kar werd afgeslingerd en onder het hollende paard terecht kwam. Met een gecompliceerde beenfractuur, bloedende hoofdwonden en inwendige kneuzingen, tengevolge van een trap van het paard op zijn borst, werd B. opgeno men en op medisch advies naar het R. K. ziekenhuis te Venlo overgebracht. Zijn toe stand is ernstig. MAN VERDRONKEN. Gistermiddag is de 60-jarige Heiboer uit Goes, veekoopman, toen hij zich per rij wiel op weg van Sas van Gent naar Ter- neuzen begaf, in het Kanaal GentTer- neuzen nabij Driekwart gereden. Hoewel hulp spoedig ter plaatse was en men erin slaagde het slachtoffer op den wal te bren gen, konden de levensgeesten niet meer worden opgewekt. Het slachtoffer was ge huwd en vader. LIJK VAN BOSCHWACHTER GEVONDEN. Toen de boschwachter v. R. te Ulvenhout Zaterdagavond langer dan gewoonlijk van huis bleef, werd de politie gewaarschuwd, die, toen het veel later werd, met dorpsbe woners een onderzoek in het Ulvenhoutsche bosch instelden. Na lang zoeken, aldus de „N. Tilb. Crt.", werd het lijk van bosch wachter v. R., die lid is van den gemeen teraad te Ginneken (Vrijz.-Dem. Partij) on der een heg gevonden. Het lijk vertoonde een schotwonde, ter wijl de dienstrevolver van v. R. op eenigc-n afstand lag. Het parket uit Breda werd ge waarschuwd en heeft Zondag een onder zoek ter plaatse ingesteld. Uitgemaakt moet worden of men hier te doen heeft met een ongeluk. Een felle uitslaande brand, woedde giste ren in den vooravond, in de vischbakkerij van den heer M. H. Scherpenhuizen in de Oude Ebbingerstraat te Groningen. Het vuur vond gretig voedsel in de aan wezige vetten en oliën. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, pakte het vuur hardnekkig aan en was, met vier stralen op de waterleiding, den brand spoedig meester. De geheele bakkerij en de daarboven gele gen bergplaatsen, brandden geheel uit. De brand is ontstaan in een schoorsteen, zeer waarschijnlijk door het te hard stoken. De nieuwe bakinstallatie was gistermor gen, voor het eerst in gebruik genomen. Woonhuis en winkel bleven gespaard. Verzekering dekt de schade. MALVERSATIES TE BATENBURG. Het Rijk door een bakenmeester benadeeld. De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de geruchten volgens welke de rijks- bakenmeester Sch. te Batenburg, malver saties had gepleegd ten nadeele van het rijk. Deze geruchten bleken juist te zijn. Zoo werd er beweerd, aldus vertelt het „Volk", dat S. bij reparatie van de bakens, die in de rivier worden gelegd, ter bevei liging van de scheepvaart, aan den betref- fenden reparateur verzocht, een bedrag voor hem op de rekening te stellen en dit later aan hem uit te keeren. Wanneer deze reparateur hieraan niet wilde vol doen, mocht hij de werken niet uitvoeren. De Bakenmeester nam dus steekpenningen aan. Verschillende personen, die repara ties hadden verricht, werden in verhoor ge nomen en verklaarden de steekpenningen te hebben verstrekt. Voorts kwam aan het licht, dat S. spar- reboomen, die gebruikt moeten worden om de scheepvaart het einde der kribben aan te geven, aan derden had verkocht en het ontvangen geld zelf had opgestreken. Deze sparren werden door de dorpelingen ge bruikt voor het maken van omrasteringen om hun landerijen enz. De koopers, in de meening verkeerende, dat S. bevoegd was dezen handel te drijven, hebben deze van hem gekocht tegen den gewonen prijs en er zelfs vaak nog meer voor betaald dan de waarde. S. moet hierin een uitgebrei- den handel hebben gedreven en zou de mastsparren bij autoladingen hebben afge leverd. Zoo zou hij ten nadeele van het rijk dui zenden boomen hebben verduisterd. Daar de man een overmatig gebruik van ster ken drank pleegt te maken, is het geld hoofdzakelijk in alcohol omgezet. Verschei dene personen hebben erkend, sparren van S. te goeder trouw te hebben gekocht. De politie onderzoekt nu verder, of ook bui ten het dorp goederen van het rijk zijn ver handeld, daar het gebied, waarlangs de werkzaamheden van S, zich uitstrekken verschillende dorpen omvat, n.l. langs de Maas van Lith tot Grave. De Rijkswaterstaat is van het gebeurde in kennis gesteld. Inmiddels is een ambte naar ter plaatse geweest om den toestand op te nemen. Het onderzoek, dat in deze zaak met de meeste kracht door de Rijks politie wordt voortgezet, zal ook nog moe ten uitwijzen, over hoeveel tijd de malver saties zouden loopen. Men kan veilig aannemen, dat de knoeie rijen reeds jaren door S. zijn gepleegd. De bakenmeester is 25 jaar in functie en kwam het volgend jaar voor pensioen in aanmer king. S. is door de politie verhoord en heeft 'erkend zich aan verschillende onre gelmatigheden te hebben schuldig ge maakt. INBREKER AAN HET WERK. Tijdens afwezigheid der bewoners is te Haarlem ingebroken in een perceel in de Boekenradestraat. De inbrekers hebben een geldkistje meegenomen, dat o.a. voor onge veer ƒ400 aan effecten bevatte, terwijl ook een spaarbankboekje met 600 is ver dwenen. De laatste weken werd de politie van het bureau Raampoort te Amsterdam op gebeld door vrouwen die vertelden, dat hun mannen hun geld verspeelden in een z.g. gokhuis, gelegen aan de Prinsengracht 551 in 'n sousterrain. Verschillende keeren werd er bij gezegd, dat de mannen, die er hun geld verspeelden, steuntrekkenden waren. Ook vroeg men de politie om hieraan een einde te maken, waaraan zij Maandag avond gevolg heeft gegeven, meldt de „Msb.". Plotseling verscheen er voor het perceel een „overvalauto" van de politie met een detachement agenten onder bevel van in specteur Visser. Daar de deur gesloten bleek en er totaal geen licht naar buiten drong, dacht de politie aanvankelijk voor niets te zyn gekomen, doch men besloot toch een onderzoek in te stellen. De deur werd geopend en de agenten kwamen in een onbewoonde ruimte van eenige meters diep. Aan het einde bevond zich een zwaar gordijn en daarachter was de eigenlijke speelgelegenheid gevestigd. Bij de komst der politie waren er vijftien mannen aan wezig. Eenige trachtten te vluchten om via een plaatsje de straat te bereiken. De poli tie was hierop voorbereid en had buiten ook enkele agenten op post gezet. De speel tafel was netjes voorzien van een groen laken, de verdere inventaris van het speel hol bestond uit een stoel, blijkbaar voor den bankhouder. Voor de bezoekers was er ook thee verkrijgbaar. Toen de politie binnenkwam werd er niet gespeeld, men had blijkbaar nog juist tijd gehad de kaar ten en het geld op te bergen. Alle aanwezi gen werden met politie-auto's naar het bu reau Raampoort overgebracht, alsmede de eigenaar van het speelhol, die deftig in bontjas gekleed ging. Aan het bureau werd allen een verhoor afgenomen, waarbij twee personen bekenden, dat ze gespeeld en ver loren hadden. De houder zelf ontkende a'.- les. Er is komen vast te staan, dat er avon den waren dat er ƒ3000 verloren werd. Proces-verbaal is opgemaakt. Voor de steuntrekkers zal deze politie-inval wel geen prettige gevolgen hebben. DE SPIRITUS SMOKKELARIJ AAN HET STRAND TE ZANDVOORT. Men meldt uit Zandvoort aan het „Vad.": Voor enkele inwoners van Zandvoort heeft de smokkeltruc met de Belgische spi ritus nog een zeer onaangenamen na sleep. Het schynt, dat voor de ambtenaren de Zandvoorters, die'veel aan het strand ver toeven en hun Wandeling daarbij ver aan het strand uitstrekken, reeds van den bus- senvoorraad wisten. De politie kwam ach ter deze zaak, doordat een teleurgestelde niet beloond werd voor zijn bereidwillig heid. De politie deed bij verscheidene perso nen huiszoeking.- Bij een zekeren V. werd een voorraad spiritus gevonden. V, is in bewaring gesteld. Het onderzoek wordt nog steeds voortgezet. HULPGEROEP IN DEN NACHT. Een eigenaardige proefneming. Zondagochtend in alle vroegte werd de politie van Overschie opgebeld door den nachtwaker van de firma van Stilk aan den Abraham van Stolkweg, dat hij hulp geroep in den polder Blijdorp gehoord had. Onmiddellijk trok de politie op onderzoek uit en trof op een der polderweggetjes een totaal overstuur zijnd en ouden man aan, die vertelde door een gemaskerden man te zijn overvallen. De oude man woont al leen in een woonwagen, die aan den Abra ham van Stolkweg een plaatsje had ge vonden. De man vertelde, dat hij den aan valler had weten te ontkomen, hoewel deze hem toch een paar maal te pakken had ge kregen. De politie ging met den man naar den woonwagen terug en daar aangekomen be merkte zij, dat daar twee mannen in een verwoed gevecht gewikkeld waren. Een

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6