DINSDAG 27 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE OMGEVING WASSENAAR. Roode Kruis. Maandagavond hield de afdeeling Wassenaar van het Nederland- sche Roode Kruis in Bellevue een alge meene ledenvergadering. Door jhr. W. K. von Weiier werd deze vergadering als voorzitter met een korte openingsrede geopend, waarin hij memo reerde dat de afdeeling in het afgeloopen jaar goed heeft gewerkt, en in staat is ge weest veel goeds te verrichten waaruit de noodige leering viel te trekken en dat niet alleen het ledental constant is gebleven maar zelfs aanzienlijk is vooruitgegaan, dank zij de extra prestatie van den heer A. S. Fogteloo, die alleen niet minder dan 45 leden heeft aangebracht. Ook de financieele positie der afdeeling stemt tot volle tevredenheid ondanks de ongunst der tijden. Voorts brengt hij dank aan de beide doctoren Baart de la Faille en Bergsma, die wederom met groote toe wijding de cursussen hebben geleid. Voorts memoreert spreker de samenwerking met de vrijwillige verkeersbrigade die goed werkt heeft geleverd, roemde hij het werk van de steunpilaren der hulpverleening dezer afdeeling n.l. mej. A. de Bode en den heer P. H. Goemans. Ook roemde spreker de goede geest die in de afdeeling heerschte en bracht naar voren dat ondanks de felle tegenactie, de collecte voor het Roode Kruis een succes is geworden en de opbrengst die der jaren 1932 en 1931 zelfs overtrof. Ook memo reerde spreker de aanbieding van de R. Kruis-vlag, door de leden van de transport- colonne en de dameshelpsters op 27 Nov. 1933. Uit een en ander trekt spreker de lee ring, dat in deze dagen van verwording, ongeloof en gebrek aan naastenliefde, hier evenwel de waarachtige menschenliefde en den wil om te handelen nog den boven toon voert. Door den waarnemend secretaris, jhr. W. E. van der Does de Bije werd het jaar verslag uitgebracht. Hieruit ontleenen we o.m.: het ledental bedroeg per 31 December 254 en 2 dona teurs; de ontvangsten hadden bedragen in totaal 824.26 en de uitgaven 558.02 ma kende met het batig slot over 1932 een sal do van 835.96. De collecte op 2 October bracht op de somma van ƒ631.06 (v.j. 554.61). Door de beide arts-leiders werden 2 cur sussen gegeven een eerstejaarscursus en een vervolgcursus. Door dr. Baart de la Faille werden 14 dames op de eerstejaars cursus onderwezen en aan 10 op de ver volgcursus. Aan 10 cursisten kon het di ploma adspirant-helpster worden uitge reikt. De beide cursussen van dr. Bergsma werden resp. door 15 en 10 cursisten bijge woond. De afdeeling telt nu 22 helpsters, inge deeld in 2 ploegen. 7 helpsters en 12 aspi rant-helpsters. Door de strandpost aan de Wassenaar- sche Slag werd in het afgeloopen seizoen 89 maal hulp verleend voor de meest uit- eenloopende gevallen. Van de Roode Kruiszuil aan den Deijl werd in 40 gevallen gebruikt gemaakt, in andere gevallen werd gebruik gemaakt van den inventaris van de ambulance-auto van den heer Goe mans. In 1933 werden door de politie gere gistreerd 237 verkeersongevallen waarvan 102 met lichamelijk letsel (in 1932 353 met gelijk aantal gewonden) dus het afgeloopen jaar ruim 100 ongevallen minder. Voorts werd aan de Wassenaarsche Red dingsbrigade een subsidie van 25.ver leend, waarbij werd gememoreerd dat 13 leden dier brigade het diploma van helper Ned. Roode Kruis bezitten. Hierop doet de penningmeester rekening en verantwoording. Namens de controle commissie brengt de heer Fogteloo verslag uit, waarbij hij mededeelt, dat alle beschei den in keurige orde waren bevonden. Op voorstel van den voorzitter wordt on der dankzegging den heer. jhr. van der Does de Bije décharge verleend. In de vacature H. C. Post wordt bij ac clamatie gekozen tot bestuurslid mej. Henny. Na een uitvoerige discussie wordt het bestuur gemachtigd tot het vormen van een klein magazijn waarbij het tot een maximum van 250.uit de kas kan gaan. Hierna sluiting. Diefstallen. Een controleur van de H.T.M. deed aangifte van ontvreemding van electr. lampen uit diverse wachthuisjes. Ook is een dergelijke ontvreemding gecon stateerd bij den ingang van een leegstaande villa aan den Gr. Haesebr. weg. Ten nadeele van den heer V. uit den Haag werd vanaf een voetbalterrein aan den Buurtweg, diens rijwiel ontvreemd. Inbreker gearresteerd. Op verzoek van den burgemeester is te Den Haag aangehouden een zekere S., die inmiddels aan H. aldaar had verkocht een koffer- gramofoon, twee voetballen en een kleer borstel, afkomstig van inbraak in een voet baltent aan den Buurtweg. S., die ook ge signaleerd stond, is naar hier overge bracht. Auto uitgebrand. Een door den heer B. uit den Haag bestuurden auto reed, ten gevolge van verblinding door het licht van een tegenligger, op den Rijksstraatweg, nabij Rust en Vreugd, tegen een boom. De auto vloog in brand. De uit gerukte brand weer kon niet verhinderen, dat de auto geheel uitbrandde. De bestuurder werd aan een knie verwond. Aanrijding. De 11-jarige B. uit Den Haag, die op den Deijl per rijwiel plotseling den Rijksstraatweg overstak, werd gegre pen door een auto, bestuurd door W. uit den Haag. Het rijwiel van den jongen werd vernield, hij zelf kwam er met eenige ont vellingen af. De heer W., die den jongen in de auto naar huis bracht, verklaarde zich bovendien bereid, de schade te ver goeden. LISSE. Kiesvereeniging. As. Donderdagavond te 8 uur houdt de R. K. Kiesvereeniging haar jaarvergadering. Op deze vergadering zal als spreker optreden de heer P. J. S. Serrarens, lid der Eerste Kamer, welke zal spreken over Fascisme en Nationaal Socia listische beweging. De vergadering is toe gankelijk voor alle Katholieken. KATWIJK. Geboren: Alida d. v. G. Verberg en E. C. van Leeuwen. Jan z. v. Jan Schaap en M. van Duijn. Cornelia Adriana d. v. A. van Beelen en J. van Beelen. Ondertrouwd:: K. van der Plas en J. van Duijvenbode. G. van den Oever en E. Knetsch. J. van Dijk en T. van der Plas. Overleden: Agada Huis 89 j. wed. van Jacob Guijt. Dirkje van Duijn, 50 j. ongehuwd. Levenloos aangegeven kind van A. v. Duijn en M. van Duijn. Cornelis Bakker 77 j. echtgenoot van C. Broekhuizen. Cornelis Ouwehand 79 j. weduwnaar van T. Messemaker. Wilhel- mina Schaap 74 j. echtgenoote van Jan Hasenoot. SASSENHEIM. 25-jarig jubileum. De heer Joh. v. Nieuwkoop hoopt op 1 Maart a.s. 25 jaar in dienst te zijn bij de N.V. Warnaar en Co. De a.s. jubilaris bekleedt nu de functie van meesterknecht en zeker zal het hem op dien dag niet aan belangstelling ontbreken. WARjVIOND. Roodvonk. Wederom heeft zich in de ze gemeente een geval van roodvonk voor gedaan en wel ten huize van J. E. Dit is het derde geval sinds een week. Voorzich tigheid wordt aanbevolen vooral in ver band met het bezoeken van besmette wo ningen. Distributie rundvleesch. Vrijdagmid dag van 3 tot 4 uur bestaat ten Raadhuize de gelegenheid voor hen aan wien reeds een vleeschkaart werd uitgereikt, tegen in levering van het lichaam der eerste kaart een nieuwe kaart voor de tweede periode in ontvangst te nemen. Na Vrijdag wor den geen kaarten meer uitgereikt. Men zorge dus van de geboden gelegenheid ge bruik te maken. VOORSCHOTEN. Kiesvereeniging. Gisteravond had de jaarvergadering plaats van de R. K. Kies vereeniging alhier, onder leiding van den voorzitter, den heer J. J. Smit. Bij afwezig heid van den secretaris, wegens ziekte, las de heer F. Oorschot, 2e secretaris, de notu len der vorige vergadering, die onveran derd werden vastgesteld. De penningmeester bracht verslag uit. De inkomsten in 1933 bedroegen 145.72 en de uitgaven 179.50, aldus een nadeelig saldo van 33.78. Van vorige jaren was nog in kas 135.54, zoodat nog een batig saldo op 1 Januari 1934 aanwezig is van 98.76. Aan de beurt van aftreding als bestuurs lid der vereeniging was de heer A. M. van der Krogt, die niet herkiesbaar was en er is één vacature wegens overlijden van Mej. Lubbe. Tot bestuurslid werden gekozen de heeren G. Schrama en G. Niersman Hz. De heer J. Smit bracht een verslag uit van de Kamer-Centrale. Als spreker trad op de Edelachtbare Heer G. Bulten met het onderwerp „Naar de Coöperatieve Maatschappij" en besprak de toestanden der Middeleeuwen, het fascisme en het Nat. Socialisme. Het was reeds laat toen de voorzitter de vergadering sloot. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Tegen een boom gebotst. Een auto bestuurder uit Utrecfit, die gistermorgen tijdens den reis in wijk Hoorn even een siagret wilde aansteken en daartoe het stuurrad overliet aan een medepassagier, kwam van een koude kermis thuis. De auto botste n.l. plots tegen een boom op en werd zwaar beschadigd, zoodat hij moest worden weggesleept. Een ijsbaan! Met de voorbereidende werkzaamheden voor den aanleg eener ijs- baan op een weiland gelegen ten westen I van den Buitenweg, werd gisteren aen aanvang gemaakt. Gunning. Voor rekening van den heer van Leeuwen werd aan de aannemers gebr. v. Wijk en Bons, alhier, opgedragen het bouwen eener boerderij met bijbehoo- rende werken te Schipluiden voor de som van ƒ13447. AARLANDERVEEN. R.-K. V. V. „A. V. B." Vrijdag hield de R.-K. Voetbalvereeniging „Aarlander- veensche Boys" onder voorzitterschap van den heer C. J. Groen in 't Woud, haar al- gemeene en eerste jaarvergadering. De voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze en heet allen van harte welkom, waarna de secretaris de no tulen der vorige vergadering leest, welke onveranderd worden goedgekeurd. In ver- j band met verhuizing en bedanken van twee heeren der kascommissie, moet een stemming gehouden worden; tot lid dier commissie worden dan benoemd de heeren W. Verhage en B. Cocx. Hierna geeft de penningmeester een keu rig verzorgd overzicht van den stand van zaken over het afgeloopen vereenigings- jaar. Onder luid applaus der vergadering en een dankwoord van den voorzitter wordt dit verslag dan - ook aangenomen. Vervolgens geeft de secretaris een jaar verslag van de gespeelde wedstrijden, de voor- en tegenpunten der beide elftallen en de stand der competitie. Dan komt het nieuwe terrein ter sprake. De secretaris zet een en ander uiteen, wijst op het noodzakelijke voor de vereeniging van een nieuw terrein en om ons ledental niet te zien afnemen moet hiermede met den meesten spoed aan gewerkt worden. Met algemeene stemmen wordt dan beslo ten aan het R.-K. Kerkbestuur, daar het bedoelde terrein van de R.-K. kerk is, een desbetreffend voorstel in te dienen. Na nog enkele zaken van huishoudelij- ken aard volgt de rondvraag, waar weinig interesse voor bestaat. De geestelijke adviseur spreekt dan waardeerende woorden voor hetgeen de vereeniging in het afgeloopen jaar tot stand heeft gebracht en spreekt de wensch uit, dat ook in de komende jaren een goe de verstandhouding mag bewaard blijven, de vereeniging in ledental mag toenemen en op velerlei gebied veel goeds mag ver richten. Nadat de geestelijke adviseur nog dank gebracht heeft aan het bestuur sluit de voorzitter de vergadering met den chr. groet. BODEGRAVEN. DE GRAAL BIJEEN. Ga prettig met elkaar om.en wees niet al te critisch. Vrijdagavond 23 Februari was er 'n al gemeene ledenvergadering uitgeschreven. De opkomst was zooals 't ook hoort in 'n goede Graalwaoht flink. De hoofdleidster van Bodegr., mej. C. Verver, opende de vergadering en betuigde haar blijdschap over de goede opkomst. Allereerst werd besproken de aanstaande uitvoering in 't pensionaat te Woerden. De Bodegr. Graal is n.l. van plan op ver zoek van de Eerw. Overste 22 April al daar 'n Graalmiddag te geven. Besloten werd, met 'n vijftigtal leden er heen te gaan. Dan werd besproken de inwijdingsdag van 8 April a.s. Dien dag zullen enkele le den worden ingekleed en 'n kleine groep dat worden nu dè leden ingewijd. Onder 't Lof zal de Graalbelofte worden afgelegd, 't Zal 'n mooie dag voor onze leden worden. Bij de algemeene besprekingen werd medegedeeld, dat er gedurende de missie geen enkele club gegeven wordt. 't Voorstel van mej. Verver om tijdens 't Veertigurengebed om beurten 'n half uur bij 't H. Sacrament te bidden, werd met veel ambitie aangenomen. Daar de Bodegr. Graalwacht nu niet kan bogen op 'n ruime kas, werd besloten, binnenkort 'n verloting te houden, waarvoor de mede werking van alle leden werd verzocht. Mej. de Vos nam de heele regeling van deze ver loting op zich. Mej. Verver herinnerde nog eens aan de algemeene H. Communie, en vroeg vervol gens toch flink propaganda te maken voor de zang- en gymnastiekclub. Vriendelijk werd nog eens aan de leden verzocht toch trouw contributie te betalen! 'n Graallid betaalt 'n wekelijksche contri butie, niet voor haar club, maar omdat ze lid is van de Graal. Dit wordt al te vaak vergeten! Binnenkort zal er aan de kerk gecolpor teerd worden met de Zilveren Trompet. Uitgelegd werd 't nieuwe spaarsysteem voor de retraite. In haar slotwoord sprak mej. Verver de wensch uit, dat deze vergadering de band tusschen leidsters en leden versterkt zou hebben en dat de ijver van de leden weer vuriger zou zijn dan te voren. Ga pret tig met elkaar om, heb veel voor elkaar over en dit laatste werd met nadruk ge- j vraagd wees niet altijd zoo critisch. Op- j bouwende critiek hebben we graag, met vallen over alle mogelijke kleinigheden bereiken we niets. Weest Graalleden van de daad!" Met de wensch, dat over 'n jaar ons ledental verdubbeld mocht zijn, sloot mej. Verver de vergadering op de gebruike lijke wijze. NIEUWKOOP. Polder gaat in cassatie. Het Bestuur van den Polder Nieuwkoop en Noorden besloot in overleg met de Commissie van Ingelanden tegen het arrest van het Ge rechtshof te 's-Gravenhage, waarbij de Polder in het bekende rechtgeding tegen het Hoogheemraadschap van Rijnland in het ongelijk is gesteld in cassatie te gaan bij den Hoogen Raad. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Taalkundig candidaats-examen Indolo gie, de heer H. M. van Beresteyn, Lei- LAATSTE BERICHTEN KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Hedenochtend is in een der zalen van den Dierentuin een vergadering gehouden van de Koninklijke Nederlandsche Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Deze bijeenkomst droeg een bijzonder ka rakter in verband met het 60-jarig be staan van de 's-Gravenhaagsche Tuinbouw- vereeniging, afdeeling der Maatschappij. De voorzitter der Maatschappij, jhr. van Tets van Goidschalxoord, sprak bij den aanvang der vergadering hartelijke woor den tot de jubileerende afdeeling en in het bijzonder tot den voorzitter, ir. Riemens, die eveneens aan de bestuurstafel had plaats genomen. De heer van Tets deed zijn gelukwen- schen vergezeld gaan van een fraaie bloe menmand. Ir. Riemens dankte voor de vriendelijke woorden van den voorzitter, alsmede voor het mooie geschenk. In de ochtendbijeenkomst werd vervol gens een voordracht gehouden door den heer T. M. H. van Waveren, voorzitter van de commissie voor de bloemententoonstel ling „Flora" te Heemstede 1935. De heer van Waveren gaf een overzicht van de plannen, welke bestaan voor het organi- seeren van deze tentoonstelling. De voorzitter, jhr. van Tets, dankte den heer van Waveren voor zijn mededeelin- gen en uitte zijn besten wenschen voor het welslagen der tentoonstelling. Hij hoop te, dat deze er toe zou bijdragen, dat we derom de aandacht van de geheele wereld op onze bloemencultuur gevestigd wordt. In de rotonde had vervolgens een bij zondere maandelijksche Orchideeënkeu- ring plaats, waarvoor eveneens groote be langstelling bestond. De meest belang rijke inzending was van de fa. de Jong uit Rijswijk; ook waren er inzendingen van de fa. van Kruyningen uit Haarlem, van den heer Hacke van Meynden uit Loos- drecht, van den Haagschen Dierentuin en van de Hortus te Leiden. Na een gemeenschappelijke lunch werd de vergadering hedenmiddag om half twee voortgezet. ARBEIDSCONFLICTEN. De Rijksbemiddelaar mr. S. de Vries Czn., zal morgen op het Departement van So ciale Zaken een bespreking houden met de partijen, betrokken bij het dreigend conflict in het bakkersbedrijf te Amsterdam. De Rijksbemiddelaar prof. mr. Aal- berse zal Donderdagmiddag in het gebouw van de Tweede Kamer een bespreking hou den met de partijen, betrokken bij het drei gend conflict in het maatconfectiebedrijf. TELEGRAMMEN DEVÏITROF, POPOF EN TANEF VRIJ. Over de grens naar Rusland gezet BERLIJN, 27 Febr. (V. D.). Van be voegde zijde wordt medegedeeld, dat de drie Bulgaarsche communisten Dimitrof, Popof en Tanef uit Duitschland zijn uit gewezen. Als toelichting wordt medege deeld, dat de uitwijzing tot nog toe niet kon geschieden, aangezien de Bulgaarsche regeering de drie communisten niet als Bulgaarsche onderdanen erkende en wei gerde hen toe te laten. Nu de Sovjet-re geering hun onlangs de Russische nationa liteit heeft verleend, bestond de mogelijk heid hen naar Sovjet-gebied over te bren gen. Hun transport over de Duitsche grens is heden geschied. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN PENNSYLVANIE. PITTSBURG, 27 Febr. (V.D.) Een snel trein uit Pitsburg is gisteren nabij het Fe deral Street Station te Pittsburg ontspoord, met het gevolg, dat de locomotief en 5 wa gons van een brug omlaag stortten. Een tiental personen werd gedood en velen ge wond, waarvan sommigen zoo ernstig, dat zij in levensgevaar verkeeren. HET NOODWEER IN DE VER. STATEN. NEW YORK, 27 Febr. (V.D.) In de oos telijke staten heeft hedenmorgen vroeg de sneeuwstorm opgehouden. De sneeuwmas sa's liggen echter nog zoo hoog, dat in den afgeloopen nacht nog op tal van plaatsen het verkeer gestremd was. De trams ston den in lange rijen in de binnenstad van New York. Ook het autobus-verkeer naar de buitenwijken was verbroken. Sommige buitenwijken zijn zoodanig geisoleerd, dat men er gebrek aan levensmiddelen heeft. De kosten van de stad New York alleen voor sneeuwruimen worden op 6 millioen dollar geschat. In de zuidelijke staten maakten niet al leen de koude en de sneeuw slachtoffers, doch teisterde bovendien een cycloon ver schillende streken. In het Missisippi-gebied kwamen elf personen om het leven, in Ala bama drie en in Georgia twee, terwijl meer dan honderd personen gewond werden. Bovendien maakt de koude een groot aan tal slachtoffers. Volgens de verschillende berichten zijn tengevolge van de sneeuw stormen in het noorden en de midden-wes telijke staten en tengevolge van de cycloon in de zuidelijke staten in totaal ongeveer 60 personen om het leven gekomen. BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 2.407.50, savoye- kool f 3.108.70, groenekool f 1.003.20, Pieterselie f 5.006.10, prei f 1.403.10, selderie f 2.103.80, knolselderie f 1.00 3.80, perr 100 kg.: kroten gek. f 46, wit loof 622, boerenkool f 48, spinazie f 3040, uien f 12, spruiten I f 1018, spruiten II 311. Vette Varkens. Aanvoer 283 stuks, waarvan 275 zwaar 3738 cent en 8 licht 3234 cent. Handel zeer matig. ROTTERDAM, 27 Febr. Vee. Aan voer totaal 4150 stuks. 249 paarden, 3 veu len^ 1196 magere runderen, 607 vette run deren, 147 vette kalveren, 148 graskalveren, 1640 nuchtere kalveren, 112 schapen en lammeren, 6 varkens, 10 biggen, 30 bok ken of geiten. Prijzen per K.G.: vette koeien le kwal. 5560, 2e kwal. 5054, 3e kwal. 3842, vette ossen le kwal. 5256, 2e kwal. 44—48, 3e kwal. 3638, stieren le kwal. 5052, 2e kwal. 4648, 3e kwal. 40 42, vette kalv. le kwal. 1.1.10, 2e kwal. 9095, 3e kwal. 6575, schapen le kwal. 40, 2e kwal. 36, 3e kwal. 33; lammeren le kwal. 42, 2e kwal. 38, 3e kwal. 33; graskal veren le kwal. 49, 2e kwal. 44, 3e kwal. 39; nucht. kalv. le kwal. 22, 2e kwal. 17; LEIDEN. Geboren: Johannes z. v. A. Disseveld en M. Hemerik. Bartholomeus z. v. B. Kret en E. Werkhoven. Willem Nicolaas z. v. W. Busscher en C. A. Niehot. Hans Peter z. v. P. M. Nau en M. M. Bieholz. Marcvus z. v. M. Deijn en A. Labordus. Daniël Lambertus z. v. J. Arnoldus en J. Penseel. Trijntje Adalia d. v. J. Dijkstra en M. v. Diggele. Andreas Gerardus z. v. J. M. Okkers en E. J. Balk. Carel Willem z. v. C. W. Blanspaar en C. Vos. Helena Lijdia d. v. D. Haasnoot en H. L. v. d. Bent. Maria Bastiana d. v. D. v. d. Zeijden en M. W. v. Vierzen. Johannes Theodorus z. v. J. Th. Korts en A. M. Ver sluis. Sara Apolonia Johanna d. v. J. de la Rie en A. M. Neuteboom. Overleden: L. v. Kampenhout m. 67 j. H. Heus ongeh. vr. 89 j. A. Nagte- gaal ongeh. vr. 53 j. W. Diepenheim wedn. 83 j. V. M. J. v. Schaik ongeh. vr. 55 j. S. Huisman d. 24 j. BIOSCOPEN. Trianon: Volwassenen. Casino: Volwassenen. Roxiy: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. slachtpaarden le kwal. 41, 2e kwal. 36, 3e kwal 32; prijzen per stuk: schapen 2016 12, lammeren f 171511,nucht. slacht- kalveren f 754, nucht. fokkolv. f 1814 10, slachtpaarden f 13510075, werk paarden f 160—125—80, hitten f 90—70—60, stieren f 260200150, kalfkoeien f 245 195145, melkkoeien f 240190140, vaar zen f 130—105—85, pinken f 95—70—50, graskalveren f 604028, biggen per week f 1.201.10. Vette koeien en ossen aan voer minder, handel kalm, prijzen iets hoo- ger, een prima ex. 2 cent boven noteering; stieren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd; vette kalveren aanvoer tamelijk, handel kalm, prijzen iets hooger, een prima kalf 5 cent boven notec- ring; schapen en lammeren aanvoer min der, handel traag, prijzen onveranderd; nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer ruim, handel kalm, prijzen als vorige week; paarden zeer ruim, handel kalm, prijzen stationair; kalf- en melkkoeien minder aanvoer, handel flauw, prijzen onveran derd; vaarzen en pinken aanvoer minder, handel flauw, prijzen onveranderd; gras kalveren aanvoer minder, handel flauw, prijzen als vorige week. C.R.C. nam 220 runderen over. ROTTERDAM, 26 Febr. Fijne zaden. Voerlijnzaad f 68, zaailijnzaad blauw- bloem f 1011; idem witbloei f 910, alles per 100 kg. Overige zaden niet genoteerd. Buitenl. Granen. Rogge: 7475 kg. Bahia Blanca disp. f 7.80, 7576 kg. Bahia Blanca stoomend f 7.75, 7475 kg. La Plata gedenatureerd disp. 4.10, 7576 kg. Hon- gaarsche disp. f 7.40; 7576 kg. Hongaar- sche gedenatureerd disp. ƒ4.05; 76 kg. Duit sche gedenatureerd disp. 4.05. .Gerst 66 kg. Zuid-Russische disp. f 88, 5465 kg. Noord-Russische disp. f 87.50; 6061 kg. Donau disp. f 85.50; 6970 kg. La Plata disp. f 92; 6566 kg. La Plata aangekomen f 88.50. Haver. 5455 kg. Zuid-Russische disp. f 5.90; 5354 kg. Pommersch-Mecklenbur- gerr disp. f 6.25, 5152 kg. La Plata Clip ped stoomend naar aankomst f 5.755.65; 5152 kg. La Plata disp. f 5.75, 4748 kg. La Plata stoomend f 5.55. Mais per 1000 kilo's. Gele La Plata aan gekomen 96.50; gele La Plata stoomend f 97.Donau Galfox gedroogd aangeko men f 94.Mixed Zuid-Russische aange komen 9.50; Mixed Zuid-Russische stoo mend f 95.50; La Plata Cinquantine aange komen f105. Binnenlandsche granen en peulvruch ten. Gerst: chevalier f 4.755.25. Haver f 5.75—6.15. Erwten kleine groene f 7.508.50. Schokker erwten f 1014. Bruine booncn f 7.509.00 alles per' 100 kg. BODEBRAVEN, 27 Febr. Kaas. Aan gevoerd 79 partijen Goudsche kaas, waar alle met rijksmerk, totaal 3636 stuks. We gende 32724 K.G. Prijs met R.M. le soort f24—26.50, 2e soort f 21—23.—Handel flauw. HAZERSWOUDE, 27 Febr. Eierenveiling Aanvoer 10285 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.452.95, eendeneieren f 2.702.90. ZOETERWOUDE, 27 Febr. Veiling „Ik leer nog." Aanvoer 5500 eieren. Prijzen: kippeneieren f 2.402.80, eendeneieren f 2.50, per 100 stuks, kaas 2230 cent per pond, kippen 4580 cent, duiven 16 cent en konijnen f 1.351.85 per stuk. BOSKOOP, 26 Febr. Bloemenveiling. Briancliff 5080; Narcissen 810; Colïa 50; Tulpen 915; Cerasus Hisakura 290 480; Seringen 4060; Prunus triloba I 70 120; idem II 2045; Amandelen 1422; Puik Peare 8090; Andromeda 1820; Ma- honia 15; Azalea p. st. 4065. W1SSELNOTEERINGEN AMSTERDAM (Niet officieel). Berlijn 58 *71/2 Londen 7.561i4 New York 1.485'g Parijs 9 787/16 Brussel 34 68 Zwitserland 4801 Milaan 12 70 Madrid 20 15 Oslo 38 071/2 Kopenhagen 33 85 Stockholm 39 121/2 Weenen Praag 6.18 Boedapest Prolongatie 1 pet.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3