WOENSDAG 21 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN WOERDEN DE PSEUDO-ADIVHR AAL-KAPITEIN VAN DEN RIJKWATERSTAATSDIENST. Eb het lichtgeloovige meisje. Het is een erkend feit, dat een man in ■uniform op het gros van de vrouwen meer aantrekkingskracht uitoefent dan de klei ne man met zijn confectiepak]e, schrijft de „Msb." Voor wie het nog niet zou gelooven kan het volgende voorval als bewijs dienen. Een jonge dochter van den Linker Maas oever, die geregeld een jongen man op straat tegenkwam, maakte, zooals dat meer gaat, met dezen jongen man kennis. Bij deze kennismaking onderscheidde de jongeman, zich in niets van tallooze andere jongemannen, maar toen hij vertelde dat hij kapitein bij de Rijkswaterstaat was en in het vooruitzicht stelde een volgende keer in uniform te verschijnen, verklaarde de jongedochter zich bereid tot een afspraak. Inderdaad verscheen de jongeman daar op in een soort "uniformjas, het hoofd ge dekt met een „kapiteinspet" en deze kleedij maakte blijkbaar zooveel indruk dat de jongedochter op stel en sprong haar hart aan den kranigen kapitein verloor. Al spoedig bleek haar, dat haar aanstaan de in financieele zorgen verkeerde. Hij vertelde, dat hij dringend een nieu we uniform moest koopen en liet het meisje brieven lezen afkomstig van zijn moeder waarin deze schreef dat zij studie haar al zooveel gekost had en dat zij niet in staat was hem geld te geven. De pseudo-kapitein vroeg zijn meisje geld te leen en na veel vijven en zessen gaf zij hem een bedrag van 10. De verhouding was inmiddels al zoo in nig geworden dat de „Kapitein" geregeld bij zijn aanstaande schoonouders dineerde en dat er al trouwplannen waren. Kort daarna deelde de,schoonzoon in spe mede dat hij een huis had gehuurd aan de Maashaven. Toen kort geleden een broer van zijn meisje aanbood zijn bagage van het kantoor van de Rijkswaterstaat over te brengen naar de nieuwe woning, kwam het bedrog uit. De „kapitein" gaf zijn aanstaanden schoonbroer een telefoonnummer op, waar op zich niet de Rijkswaterstaat maar een polikliniek meldde, waar men vertelde al meer om een zekeren V. zoo had de „kapitein" zich voorgesteld te zijn las tig gevallen. De broer kreeg argwaan en toen V. niet meer kwam opdagen wendde het bedrogen meisje zich tot de politie. Deze kreeg er de lucht van, dat er zich in de stad een admiraal op straat had ver toond, die door verscheidene militairen eer biedig was gegroet. Men zocht verband tusschen deze twee dingen en dezer dagen verrichtte de politie een opzienbarende arrestatie. Bij den in gang van een bioscooptheater werd een man aangehouden die gekleed was in het klem tenue van een admiraal. De admiraal bleek inderdaad V. te zijn. Bij hem thuis is ook nog een gala-uni form van een admiraal gevonden. Deze kleedingstukken; naar de herkomst waarvan men nog een onderzoek instelt, zijn in beslag genomen en tegen V. is pro ces-verbaal opgemaakt. UIT HET LAND GEVLUCHT. Mevrouw J.J., een der kroongetuigen uit de geruchtmakende zaak van den gewe zen inspecteur van de R.E.T. te Rotterdam, die wegens meineed in deze zaak is veroor deeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar en zes maanden, heeft kans gezien uit ons land te vertrekken. Vermoe delijk heeft zij de wijk genomen naar Bel gië. De justitie heeft onmiddellijk alle pogin gen in het werk gesteld om de vrouw op te sporen. Zooals gemeld, is haar aanhouding en voorgeleiding verzocht. Zij had een paar echtelieden bewogen, om in de zaak tegen den gewezen inspecteur bij de R.E.T., die dit echtpaar voor 16.000 heeft opgelicht, verklaringen af te leggen in strijd met de waarheid. Als getuigen gehoord, verklaarden deze man en vrouw, dat zij door de verhalen van een rijken sir Jordi misleid waren, maar dat zij in het volle vertrouwen, dat een goede toekomst zou aanbreken, 't geld aan den inspecteur hadden geleend. Tijdens de berechting van de zaak tegen den inspecteur is mevrouw J. vervolgd we gens memeed en later heeft de Rotterdam- sche rechtbank haar veroordeeld. De justi tie heeft onmiddellijk na het wijzen van het vonnis de gangen van mevrouw J. laten nagaan en daarbij is gebleken, dat zij reeds den volgenden ochtend in Den Haag, waar zij woonde, een spoorkaartje heeft geno men naar Antwerpen. Op reis daarheen, al dus vertelt „De Telegr.", is zij te Breda uit gestapt, waarna zij zich naar een klooster in de omgeving heeft begeven. In dat kloos ter woonde een familielid van haar en het viel haar dus niet moeilijk, hier eenigen tijd te verblijven. Zoowel het familielid als de moeder-overste van het klooster hebben verklaard, dat de bezoekster buitengewoon zenuwachtig was. Na het bezoek aan het klooster is me vrouw J. naar Antwerpen vertrokken en van daar uit heeft zij nu eenige dagen ge leden een brief geschreven aan een zuster van haar, die te Schiedam woont. Men weet echter haar verblijfplaats niet. Het parket te Rotterdam heeft aan de procureurs des konings te Antwerpen en Brussel telegrammen gezonden, met het verzoek mevr. J. daar aan te houden en uit te .wijzen. Naar voorts is gebleken, is haar woning te 's-Gravenhage geheel ontruimd, zoodat het voor de hand ligt, dat zij haar meubelen ergens in Den Haag heeft opgeslagen. Het onderzoek wordt met kracht voortge zet. UIT DE OMGEVING FEDERATIE „ST. NICOLAAS" VAN DE HANZE Een vakgroep voor schoenhandelaren Vrijdag had in het café-restaurant „De. Nachtegaal" te Lisse een bijeenkomst plaats van R.K. schoenhandelaren en repa rateurs om te komen tot oprichting van een gewestelijke vakgroep. De Federatie-voor zitter, de heer F. v. d. Eerden, opende deze goed bezochte bijeenkomst en zette in 't kort uiteen de noodzakelijkheid van een vakgroep in R.K. verband. Hierna verkreeg de heer Lumewever, maatschoenmaker en leeraar der vakschool te 's Gravenhage, het woord, die in een pittige rede duidelijk uiteenzette de groote voordeelen en krachte welke uitgaan van samenwerkende groepen tegen oneerlijke concurrentie en beunhazerij, waardoor Je reëele handelaar ten sterkste wordt belem merd. Het woord van den spr. vond, ge hoord het herhaalde applaus bij de aan wezigen, wel ingang. Dat bijna allen van het groote nut van een vakgroep doordron gen waren, bleek wel uit het feit, dat van de 23 aanwezigen zich staande de vergade ring 16 als lid opgaven, terwijl er reeds 3 lid waren, zoodat deze gewestelijke groep werd opgericht met 19 leden. De voorz. bracht dank aan den spreker voor diens enthousiaste rede, met als ge volg het oprichten dezer vakafd. Hij hoop te, dat alle schoanhandelaren en reparateurs zich gedrongen zullen gevoelen bij deze ge westelijke afdeeling aan te sluiten. In het voorloopig bestuur werden hierna gekozen: M. v. d. Berg. Katwijk, voorz.; G. v. Breu- kelen, Sassenheim, Secret.; Th. Diemei, Voorhout, penningm.; P. M. Bosman, Noordwijk en C. v. Stein, Lisse, commis sarissen. Degenen, die verhinderd waren deze vergaering bij te wonen en nog niet zijn toegetreden, kunnen zich alsnog bij bovengenoemde bestuursleden opgeven. Wij vertrouwen, dat geen enkele katholieke col lega buiten deze beweging zal blijven en door aansluiting zal aantoonen zijn tijd te begrijpen. LISSE De entrée is vrij. Van Zaterdag 24 tot en met Maandag 26 Febr. wordt in het pa tronaatsgebouw een bloemententoonstelling gehouden van door de K. J. C. en Jozef gezellen in de huiskamer in bloei getrok ken bolgewassen. De entrée is vrij, dus wordt een druk bezoek verwacht! Vierde cursusavond. Vanwege den R.K. Volksbond werd gisteravond de 4e cursus gehouden, waar als spreker optrad onze plaatsgenoot, de zeereerw. heer Jac. Slijkerman, leeraar aan het Seminarie Ha- geveld, met als onderwerp: „Reactie tegen den massa-mensch". De opkomst was groot De voorzitter, de heer C. Schrama, open de met den christelijken groet en heette allen, in 't bijzonder den spreker, van har te welkom. Nadat de voorz. den spreker met enkele woorden had ingeleid, gaf hij dezen het woord, na nog te hebben mede gedeeld, dat kapelaan Minnebo van Noord- wijkerhout op den 5den en laatsten cursus avond als spreker zal optreden. Spreker gaf alelreerst de houding aan, welke er bestaat bij dz socialisten tegenover Kerk en Priesters, hetgeen spreker aan den lijve heeft ondervonden tijdens zijn adviseur schap van den R.K. Volksbond, toen hij als kapelaan in Rotterdam was gevestigd. Deze verhouding was meestal cynisch en weinig meegaand. Dit vindt zijn oorzaak in onkunde, hoe de Kerk en de Priesters staan tenopzichte der sociale aangelegenhe den. Aan zijn onderwerp beginnende, deed spreker uitkomen, dat iedere mensch zijn eigen persoonlijkheid heeft. Deze persoon lijkheid heeft de mensch gekregen van zijn Schepper, van God. Als persoon heeft de mensch een doel, de eeuwigheid. Alles moet wijken voor de eindbestemming van den mensch. Maar de mensch is een deel van de gemeenschap, dus maakt hij deel uit van den massa-mensch, natuurlijk in de gunstigste beteekenis van het woord. Tot nu toe hebt ge den massa-mensch hoo- ren bespreken in den ongunstigen zin van het woord. Door onze organisatie zijn wij massa-mensch. De organisatie van de mas sa is nog niet voldoende ontwikkeld in de verschillende rangen en standen. In iedere mensch leeft een doel. Marx had als doel de socialistische heilstaat, Lenin de bolsje wistische staat met zijn vijfjarenplan en Hitier maakt van de ééne Duitsche staat de heilstaat: alles ondergeschikt aan de staat. Als de mensch zijn persoonlijkheid ver liest, zooals bij genoemde staten, dan is hij niets meer waard; zijn persoon heeft geen waarde meer. Er zijn gelukkig vele 'men- schen die een edeler doel nastreven en dus stellen zij zich te weer tegen de verkeerde stelsels. Al moeten we onze naasten bemin nen (en dat zijn alle menschen), hun ver keerde stelsels mogen en moeten wij be strijden. Spreker zette vervolgens piteen, dat ook het Nedprlandsche Socialisme den religieusen kant uitgaat, het z.g. godsdien stig Socialisme, en deed daarbij uitkomen, dat we thans als in een derde periode van het Socialisme leven. De christelijke ge dachten in het Socialisme moet niet onder schat worden. Ds. Banning b.v. houdt jaarlijks eenige retraites voor de socia listische arbeiders, waar zij tot bezinning en daarna tot bezieling komen. In verband met de reactie tegen den massa-mensch :s men zich op de beweging der jeugd gaan toeleggen. Hiervan sluiten we de commu nisten uit, die de jeugd opvoeden in klasse- strijd. De socialistische methode van op voeding der jeugd is erop gebaseerd, om de kinderen een hooger doel voor oogen te houden. Men wil ze een godsdienstig be grip bijbrengen al is 't dan een verkeerd begrip. Zij willen het botte materialisme opzij zetten en de oogen leeren richten op een hooger doel en voeren derhalve een reactie tegen den massa-mensch. Doch wij moeten daarom des te meer op onze hoede zijn. Wij willen een andere reactie, een reactie naar een bovennatuurlijke gemeen schap. De mensch op zijn reis naar den he mel streeft een hooger doel na. De katho lieke kracht moet zoo ruim mogelijk ont plooid worden, opdat we als katholieke massa eenmaal bij onzen Vader in den he mel aanlanden. De voorz. dankte den gewijden spreker voor zijn leerzaam betoog en sloot de bij eenkomst met den christelijken groet. Win er één bij voor „Sparta"! Maandag j.l. hield de R. K. Turn- en Athl.-vereeni- ging „Sparta" een belangrijke ledenverga dering. De voorzitter opende de verg. met den christelijken groet en heette alle aan wezigen hartelijk welkom, de hoop uitspre kend, dat alle leden dezen avond hun wenschen naar voren zullen brengen. Ver volgens komen aan de orde de notulen, die onveranderd worden vastgesteld. De voor zitter dankt den secretaris voor zijn keu rig verslag. Nu volgen de mededeelingen, o.a., dat het bestuur een schrijven heeft gericht aan het bestuur der gemeente, met het verzoek om gedurende den zomer maanden de ijsbaan te mogen gebruiken en om twee Zondagen in den zomer het Ge meentelijk Sportpark te mogen gebruiken. Zulks om de athletiek dit jaar zoo hoog mogelijk op te voeren. Vervolgens komt aan de orde de a.s. uit voering, die uitsluitend uit Gymnastiek zal bestaan, die, nu het publiek van Lisse weet wat Sparta presteert, zeker succes zal oogsten. Na afloop van deze demonstratie gezellig samenzijn. Vervolgens komt aan de orde een voor stel, de kleeding, die wit-zwart is, om te zetten in geheel wit. Behalve op de oefen avonden zal er in het oude costuum ge werkt worden. Daarna rondvraag, waarvan al de leden gretig gebruik maken. De voor zitter dankte de vergadering en spoorde allen aan propagandist te zijn van onze mooie sportvereeniging. Het parool voor iederen Spartaan in 1934 moet zijn: „Win er een bij voor Sparta". Daarna sluit de voorz. met den christelijken groet, waarna allen voldaan over de vlot verloopen ver gadering huiswaarts keeren. WASSENAAR Hoe onze voortuintjes te beplanten? In samenwerking met de Buurtvereeniging „Deijleroord en Omgeving" werd door de afdeeling Wassenaar van de Kon. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde een buitengewone vergaderavond gehou den, in hotel Bellevue aan den Deijl. Door den voorzitter van de afd., de heer Polderman, werd deze goed bezochte bij eenkomst met een kort welkomstwoord ge opend, waarbij hij alle aanwezigen harte lijk welkom heette en er op wees, dat, hoe wel op de uitgeschreven prijsvraag niet vele inzendingen waren, er niettemin ter opluistering zeer mooie bloemen en plan ten vielen te aanschouwen. Als spreker zal hedenavond optre den de heer E. Th. Witte, oud-hortulanus te Leiden, die een lezing zal houden over het onderwerp: hoe kan een kleine tuin zoodanig beplant worden, zoodat steeds bloemen aanwezig zijn. Dit onderwerp werd in overleg met de Buurtvereeniging geko zen en spreker kan er aan toevoegen, dat er bij het bestuur der afdeeling reeds verge vorderde plannen bestaan, om dezen zomer alle tuinen der Wassenaarsche parken ge durende het geheele seizoen te doen keuren en voor de best aangelegde en onderhoude tuinen prijzen uit te keeren. Spreker ving aan met in herinnering te brengen, dat, toen de afdeeling Leiden voor eenige jaren op het gemeentehuis door den toenmaligen burgemeester jhr. Storm van 's Gravesande, werd ontvangen, deze zeide, dat het gemeentebestuur van Wassenaar steeds hoopte er voor te zorgen, dat, als er gezelschappen naar Wassenaar zouden ko men, ze konden zeggen: we gaan naar buiten. Spreker vraagt nu evenwel, wat is er van die belofte terecht gekomen. Als men rondom kijkt, hetzij in Deijlei'oord, hetzij in de omgeving van de Molen, de van Zuy- len van Dijeveltstraat, De Drie Papegaaien, dan is alles precies 't zelfde, alles eender en gelijk, veel gelijkende op huisjes uit een Neurenberger speelgoeddoos, op een rij aan elkander gezet. Spreker vraagt zich af: we hebben toch een schoonheidscommissie, en deze behoort in de allereerste plaats te we ten dat men de noodige afwisseling in hui zenbouw moet geven, want nu ziet het er hier al uit als in de buitenwijken der groo te steden. Is hieraan nog iets te doen, zeer zeker, doch hiervoor moeten de tuinbezit- ters nu voor zorgen. Hoe zij hier voor kun nen zorgen liet dan vervolgens spreker met een groote reeks lantaarnplaatjes zien, waarbij spreker naast de vereischte tuin- bewerking aangaf welke soorten en op welke wijze deze dienen te worden aange bracht, hoe de behandeling wel moest zijn, enz. Tijdens de pauze werd het ingezon- dene gekeurd door een jury, bestaande uit de heeren A. F. van Zetten, A. H. Aartse en G. Voorhoeve. De uitslag was voor de prijsvraag, luidende: bloeiende bolgewas sen in pot of pan. 2e pr. inzender P. Kel derman; voor het puntenstelsel voor 1 vaas met Orchideëen 10 p. met lof, inzender W. Maarsen; eenige potten bloeiende Orchi deeën 10 p. inzender de heer Odijk; 1 vaas Amarillus 10 p., inzender de heer A. Aart- sen, terwijl voorts een inzending Zinneraria en Sparmanna (Kamerlinde in bloei), hoe wel ter opluistering een buitengewoon goe de beoordeeling van de jury mocht ver werven inzender D. de Gans. Hierop werd de lezing door den heer Witte voortgezet. Spreker ging voort met mooie bloemen en planten op het doek te brengen met de bijzonderheden daarvan vermeldende, zoo dat hij vanaf het vroegste voorpaar tot in den winter heeft laten zien wat er alzoo in een kleine tuin geplant kan worden om het geheele jaar bloemen te hebben. Voorts geeft spreker eenige manieren aan om de liefhebberij der tuinenbezitters op te wekken, zooals door wedstrijden, of dat de buurtvereenigingen de zaak opvat- Vergadering van den Raad der Gemeen te op Dinsdag 20 Febr., des avonds 8.30 uur. Alle leden aanwezig met burgemeester als voorzitter. Na de verschillende ingekomen stukken waaronder een adres van de Vrijzinnig Democratische Bond (dat voor kennisge ving wordt aangenomen met de stem van den heer v. d. Bosch tegen) komt aan de orde punt 2 Uitbreiding electrisch net Sin gel, wat zonder stemming wordt goedge keurd. Punt 3. Aankoop ijkbank. De heer Snel voert hierover het woord. Hij vindt het niet noodzakelijk en niet ren dabel tot aanschaffing over te gaan. Vol gens hem was het beter heelemaal geen ijkbank aan te schaffen of deze zaak aan te houden. Den heer de Kruiff spijt het dat er aan den Raad niet een verklaring is gegeven noodig voor het beoordeelen van het nut der aanschaffing. De heer .Snel verdedigt zijn meening en zal tegenstemmen. De heer Sonnevelt vindt het frappant, dat een grootere gemeente een kleine ijk bank koopt en een kleine gemeente een groote. Hij kan zich best de gedachte van den heer Snel voorstellen. Wethouder Zon verdedigt het voorstel en zegt dat we vertrouwen moeten hebben in de technische leiding van het bedrijf. Ook de heer v. d. Bosch vindt, dat er te weinig toelichting is gegeven. Tot stemming wordt overgegaan. Aange nomen met 10 tegen 3 stemmen (tegen v. d. Bosch, v. Genderen en Snel). Punt 4 wordt aangenomen. Punt 5. Eervol ontslag mej. Fischer als onderwijzeres. Zal na afloop in besloten vergadering worden besproken. ten en districtsgewijze keuringen zullen houden, enz.. Spreker besluit zijn interes sante lezing met den wensch dat het dan werkelijk zal worden: we gaan naar Was senaar; we gaan naar buiten. Door den voorz. werd den heer Witte namens de geheele vergadering hartelijk dank gebracht voor het gesprokene en ver toonde. In aansluiting op het laatste geopperde door den heer Witte deelt vervolgens de voorzitter mede, dat vorige week door de afdeeling Wassenaar een vergadering was uitgeschreven met de besturen van de Buurtvereeniging Nieuw-Wassenaar, De Wassenaarsche Parken, Deijleroord en Om geving en Wassenaar Vooruit, om er toe te geraken dit jaar de voortuinen in ge noemde buurtschappen vier a vijfmaal door een commissie te doen keuren en ten slotte aan de best-aangelegde en verzorgde tuinbezitter daarvoor onderscheidingen uit te reiken. De besturen waren erg met dit plan ingenomen en hebben alle medewer king toegezegd. In principe had tegen dit voorstel geen der leden bezwaar. Ook was het de bedoeling een commissie tot het ge ven van adviezen samen te stellen, waar de tuinbezitters de verlangde inlichtingen zouden kunnen bekomen. De juiste uit werking ervan zal evenwel in een leden vergadering der afdeeling worden bespro ken. Overgegaan werd vervolgens tot uitrei king van de in den loop van 1933 door de leden behaalde prijzen. Op voorstel van den voorzitter wordt vervolgens besloten een eigen lantaarn aan te schaffen, temeer waar momenteel een bijzonder voordeelige aanbieding is binnen gekomen. Voorts wijst de voorzitter erop, dat op 27 Februari a.s. in het Centraal Theater de tentoonstelling wordt gehouden van de aan de scholen uitgereikte bloembollen, daar toe door de afdeeling Wassenaar van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur aan die scholen verstrekt. De voorzitter verzoekt den leden bloemen of planten ter opluistering mede te brengen om zoodoen de het geheel te verfraaien. De afdeeling heeft voor deze tentoonstelling een zilveren medaiile beschikbaar gesteld. Hierna sluiting. NOORDWIJK Tentoonstelling. De tentoonstelling van huis- en kasbroei van bloembollen, getrok ken door de patronaatspjongens, is in het zicht en belooft weer schitterend te wor den. Vrijdagavond tusschen 78 uur moe- Punt 6. Beslissing gunning land de Kruiff. De heer de Kruiff heeft met verbazing het voorstel van B. en W. gezien en stelt voor het terrein te geven aan den hoogsten bieder. De heer v. Doorn is het met den heer de Kruiff eens. De heer Smits voegt zich ook bij de tegenstanders. De heer Sonnevelt, als boer, moet eenige zaken rechtzetten. Wethouder Fahrenhorst zegt, dat wij er niets aan kunnen doen dat 'de Thermoge- nische Fabriek er niet is gekomen. We moe ten nu zoo voordeelig mogelijk van het land afkomen. Een verkoopsibedrag van 8050 beteekent een strop. Wethouder Zon vindt ook dat voor de steun gewerkt kan worden en dat even- tueele bemesting van het land geen nieuwe kosten met zich mee zal brengen. De heer Snel interrumpeert dat bij goed werk goed loon zal moeten worden betaald. In stemming gebracht wordt het voor stel van B. en W. met 3 tegen 10 sterrimen verworpen. (Voor Fahrenhorst, Sonnevelt en Zon). Punt 7. Verzekering tegen wettelijke aan sprakelijkheid wordt zonder discussie aan genomen. Punt 8. Benoeming onbezoldigd plaats vervanger Ambtenaar van den Burgerlijken Stand R. de Jager en M. P. Leeuwrik. Wordt mee accoord gegaan zonder stem ming. Bij de rondvraag niets aan de orde. Punt 5 is in besloten vergadering behan deld. Na heropening deelt de voorzitter mede, dat B. en W. het voorstel wijzigen zoodanig, dat gewoon ontslag wordt ver leend aan mej. Fischer. Dit wordt aange nomen met 10 tegen 3 stemmen. ten de inzendingen door de jongens ingele verd worden in de groote zaal van het jp- venaat. De aandacht wordt erop gevestigd, dat alle bollen, al of niet geslaagd, moeten worden ingeleverd, opdat hiernaar de be oordeeling dér jury kan geschieden. Direct na 8 uur zal de jury de inzendingen keu ren, zoodat strikt gehouden zal worden aan bovengenoemd uur van inlevering. De commissie had verder gaarne, dat de jon gens voor enkele kistjes mos wilden zorg dragen en dit eveneens Vrijdagavond in het juvenaat wilden deponeeren. Wie van de jongens geeft hier het goede voorbeeld? Ook kunnen nog enkele vrije inzendin gen toegestaan worden, waarvoor men zich gelieve te wenden tot den heer Jos. de Mooy, Voorstraat. KATWIJK. Geboren: Petronella, d. van J. Zwaan en A. J. v. Tilburg Pietje, d. van J. v. Duyn en J. KuytJacobje, d. van P. Kraaienoord en N. Hoek Helena. Adria- na, d. van M. v. Duyn en G. ,v. Beélèh Pieter, z. van W. Kralt en A. Schaap-.' Ondertrouwd: P. G. A. Hofkes en E. A. T. A. Rijken J. A. de Best en M. v. Duyvenbode. Getrouwd: H. Houwaard en C. Ros J. Ravensbergen en H. Hoek J. de Mol en C. v. Duyn. Overleden: L. Haasnoot 56 j. echt- genoote van D. v. Duyn Pieter Willem Taat 57 j. gehuwd met J. Varkevisser. WILT U IETS WETEN? Vraag: B. v. M. te N. inzake bereke ning van schoolgeld. A n t w o o r d: Wij beschikken niet over voldoende gegevens, noodig om dit voor u uit te rekenen. Vraag: D. F. te A. inzake het erfdeel eener tweede vrouw. Antwoord: Daar er kinderen uit het eerste huwelijk aanwezig zijn, kan de twee de vrouw niet meer erven dan het kleinste kindsdeel bedraagt. Dinsdagmdïdag en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het bekomen van mondelinge inlichtingen op rechtskundig gebied. (Kosteloos). gestaan en naar het dek geklauterd. De een in ochtendcostuum, de ander in middag- of avondcostuum, terwijl de kinderen meest in nachtgoed op vaders of moeders arm zaten. Allen keken vol hoop naar het harde werken, maar er-was geen beweging in het schip te krijgen. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 1 75. Het is te probeeren, zei de kapitein en toen begonnen twee mannen te draaien, dat het een lust was. Harder, harder, com mandeerde Jan. Maar hoe ze ook draaiden, het schip zat en bleef vast.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10