VRIJDAG 16 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 BUITENL. BERICHTEN NOORD-OOSTER STORM OVER TURKIJE. tJit Istanboel wordt gemeld: Het trein- en scheepvaartverkeer is na genoeg onmogelijk geworden door een he- vigen Noord-Oosten storm, welke gepaard gaat met grooten sneeuwval. De tempera tuur is zeer laag. Ook over de Zwarte Zee woedt een hevige storm, waardoor twee sleepbooten bij den ingang van den Bos porus zijn vergaan. Twee der opvarenden verdronken. De overigen konden zich red- I den. Men vreest voor het lot van de an dere schepen op de Zwarte Zee. IN DIENST DER MELAATSCHEN. Heldhaftig werk van Amerikaansche missionarissen in Zuid-China. Naar de „Osservatore Romano" meldt, zijn Amerikaansche missionarissen een heldhaftig liefdewerk begonnen onder de melaatschen van Zuld-China. De leiding hiervan berust bij pater Sweeney, die wordt bijgestaan door een jongen katholieken arts, dr. Harry Blaber uit Brooklyn en een lee- kenbroeder. De kolonie bestaat uit een klein dorpje van 40 melaatschen. Deze ongelukkigen zijn ondergebracht in vervallen hutjes en in een oud hsidensch tempeltje. Onder de leprozen bevinden zich ook een tweetal timmerlie den en een metselaar, met wier hulp men steenen huisjes hoopt te bouwen. Verschillende orden en congregaties stel len groot belang in het heldhaftige werk van deze missionarissen en hebben zich be reid verklaard, om hen op iedere wijze be hulpzaam te zijn. Deze melaatschen-kolonie breidt zich steeds meer uit. De prefect van de provin cie heeft dientengevolge den missionaris sen een eiland aan den mond van de rivier de Yeungkong aangeboden, om daar hun kolonie onder te brengen. EEN AVONTUURLIJKE TIPPELAAR. Uit Durban (Zuid-Afrika) wordt gemeld: Een avontuurlijke Schot, die tijdens de laatste crisisjaren werkloos was geworden, besloot een wandeltocht naar Cairo en te rug te ondernemen. Hij is dezer dagen na een tippel van 6000 mijl in Durban terug gekeerd. Deze ondernemende man is D. B. M»ac Gregor, die zijn lange reis zonder geld en wapens ondernam. Hij droeg een tent met toebehooren, kleeren en het noodige voed sel op zijn rug mee, een lading van ongeveer 30 K.G. Hij deed drie jaren over dezen tocht. Mac Gregor kwam door streken, be woond door zoo gevaarlijke stammen, dat de autoriteiten aan gewone reizigers den doortocht niet toestaan. Mac Gregor werd echter als een buitengewoon iemand be schouwd. Hij leerde de kannibalenstammen van den Congo en de „Leopard Clan", de gehei me moord vereen iging van den Belgischen Congo kennen. Doch hij bleef ongedeerd en laohte om alle gevaren, welke hij op zijn weg ontmoette. ONDERVOEDE KINDEREN IN DE VER. STATEN. Het aantal ondervoede kinderen in de Vereenigde Staten wordt door miss Fran ces Perkins, staatssecretaresse voor arbeid, geschat op 6 millioen. Het percentage der schoolkinderen, die aan de gevolgen van slechte voeding lijden, is van 1372 percent in 1927 gestegen tot 21.1 percent in 1932. RECHTZAKEN DE ONNES-ZAAK. Voortgezette behandeling. Gisteren zette de rechtbank de behande ling voort van de Onnes van Nijenrode- zaak. De belangstelling op de gereserveerde tribune zoowel als op de publieke tribune was weer groot. Eerste getuige van den ochtend is Wit braad. Evenals bij zijn inleidend verhoor vertelt hij weer uitvoerig, hoe hij in con tact met Koning is gekomen. Verdachte Koning had er wel op gezinspeeld, dat On nes in moeilijkheden verkeerde. Getuige had Koning in den waan gelaten, dat hij zelf de inbraak op zou knappen, aanvan kelijk had hij tegenover hem niet gespro ken over Mess Gerritsen en Biesing. La ter had getuige zich in verbinding met Mees Gerritsen gesteld die had hem ver wezen naar Biesing. In korte trekken had hij echter aan Mees verteld, wat er moest gebeuren. Getuige Witbraad had van Koning de bewuste schetsteekening gekregen; de weg naar het kasteel was er duidelijk op aangegeven. Pres.: „Waar is die schetsteekening heen gegaan?" Getuige: „Naar Biesing". Witbraad verklaart dan, dat hij zich in de bijzonderheden van het „weghalen" niet had verdiept, daar het bij hem vast stond, dat hij het zelf niet zou doen. Uitvoerig bespreekt de president dan, welke goederen moesten worden wegge haald. Getuige: „Nu, of ze alles mee moesten nemen, weet ik niet. Wel weet ik, dat de kasteelheer het de menschen gemakkelijk zou maken, de politie zou laat worden ge waarschuwd, kortom „de jongens" zouden alle gelegenheid krijgen weg te komen. Maar meneer de President, voor ik verder vertel, wil ik 'ns goed nadenken. Want U moet niet vergeten, dat ik nü onder eede sta en ik wil niets dan de waarheid ver tellen.... Pres.: „U moet, alleen vertellen wat U Behalve de schetsteekening had getuige aan Biesing ook een champagnehaak gege ven, voor het openmaken van het raam. Pres.: „Was er nogal haast bij het werk". Getuige: „Ja, het was een spoedgeval, maar een bepaalden termijn is, vborzoover ik weet, niet genoemd; 't schoot niet zoo erg op aanvankelijk, want Biesing zat dik in het werk. Pres.: „Dik in 't werk?" Getuige: „Ja, met z'n haarden er? kachel- handel". Getuige gaa* voort met z'n verhaal, vol- geris hem vond Biesing het een erg gemak kelijk werkje. Over de verdere afwikke ling van de zaak kon getuige weinig inlich tingen geven. Er zou dat wist hij nog wel naar zijn idee 12.000 worden uitbe taald, 4000 voor Koning, 4000 voor Bie sing c.s. en 4000 voor get. zelf. Betref fende de uitkeering aan Koning was hij niet absoluut zeker, het „hing" hem zoo in z'n hoofd. Pres.: „Wie heeft dat bedrag van 12 mil le voor het eerst genoemd?" Getuige: „Koning!" Pres.: „Maar zeker weet U niet, dat Ko ning óók 4000 kreeg". Getuige: „Neen, maar ik zeg maar „nie mand doet iets voor niets". Pres.: „Kan het niet zijn, dat het bedrag later op 8000 is gesteld met de voorwaar de, dat de „verhuizers" een deel van het goud mochten hebben?" Getuige: „Daar weet ik niets van, vol gens mijn gedachten is het 12.000 maar zooals ik hier nu onder eede sta, is het 8000". Pres.: „En hoe staat het met de eerste betaling. Toen werd er toch 1500 gege ven?" Getuige: „Ja! Voor ieder 500. Ik heb duizend gehad, te verdeelen met Biesing, en ik mag dan wel veronderstellen dat Ko ning 500 voor zich zelf had gehouden". Pres.: „En wanneer zou de 12 mille ko men?" Getuige: „Na een week of vijf, zes". Pres.: „Is er later niet tegen U gezegd, dat U voor het geld niet bang hoefde te zijn, want dat de verzekeringspenningen wel gauw binnen zouden komen?" Getuige: „Ja," maar toen was de eerste 1500 al betaald". Mr. Levenbach: „Is er ook gezegd, dat er goederen van Goudstikker moesten worden weggehaald". Getuige: „Ja". Pres.: „Waarom moesten er stukken van Goudstikker worden meegenomen?" Getuige: „Opdat niet zou opvallen, dat alleen Onnes was bestolen". Frits Biesing komt dan vohr het hekje, hij is nog niet in de zaal geweest. Hij is voor een ander feit gedetacheerd in het Huis van Bewaring. "Hij vraagt ook hier te mogen zitten, een voeteuvel maakt het hem moeilijk lang te staan. De bode brengt een stoel. „Witbraad", zoo begint hij zijn verkla ringen, kwam op zekeren dag bij hem en vertelde, dat hij „een groote meneer" aan de hand had, die een aantal miniaturen wilde weggehaald hebben uit zijn kasteel. Oorspronkelijk was bepaald, dat Wit braad het zelf zou doen, in samenwerking met Mees Gerritsen. Getuige Biesing had het aan Mees afgeraden. Bij het tweede ge sprek had Witbraad gevraagd, of zij Mees en Gerritsen en Biesing geen men schen wisten om dat gevalletje op te knap pen. Pres.: „Wist U toen al, welke „groote meneer" het was". Ja, we wisten toen al, dat het Onnes vn Nijenrode betrof. Er was in verschil lende gesprekken verteld door Koning, welke kostbaarheden moesten worden meegenomen. Pres.: „Hoeveel miniaturen moesten mee worden genomen?" Biesing: „Dat veranderde nogal eens, maar er werd tot vervelens toe over een schilderij van een negerjongen gesproken, die moest vooral mee!" We krijgen dan weer het verhaal over de veiligheidsmaatregelen, die ten aanzien van de „verhuizers" waren genomen: geen personeel in de buurt, neergelaten val brug enz. Veel nieuws levert dit deel van het verhoor niet op. Het verhoor-Blesing is afgeloopen, zijn plaats wordt ingenomen door Maag, een der drie verhuizers. Bij den aanvang van de middagzitting heeft de president der rechtbank, mr. de Vries, zich in het openbaar gewend tot een redacteur van een der dagbladen. In dit dagblad heeft n.l. een foto gestaan van de vorige rechtszitting* De president deelde thans mede, dat de redacteur van dit dag blad uit de zaal zal worden verwijderd, wanneer er opnieuw een foto mocht wor den gepubliceerd'. Intusschen is na dit korte incident het getuigenverhoor in de zaak-Koning voort gezet. De tweede der verhuizers, van Bins- bergen, verschijnt voor het getuigenhekje en hangt op zijn beurt een omstandig ver haal op van de inbraak op Nijenrode. Daarbij komt zooals trouwens wel te voorzien was niets nieuws aan het licht. 0 De volgende getuige, de verhuizer Grot- johan, vertelt, hoe hij in blanke onschuld en in volmaakte goede trouw zijn kame raden heeft vergezeld naar Nijenrode en daar heeft deelgenomen aan de verhui zing. Gehoord wordt daarna de verzekerings expert v. d. Dussen, die in opdracht van verschillende verzekeringsmaatschappijen op den nag na de inbraak, op 1 Maart 1932, een onderzoek heeft ingesteld op het kas teel Nijenrode. De volgende getuige is de heer J. Top, directeur van de assurantie-firma Schadd te Amsterdam, welke de verzekerings maatschappijen vertegenwoordigt, waarbij de heer Onnes zijn kunstschattan had ver zekerd. De president: Tot welk bedrag had de heer Onnes zijn kunstvoorwerpen verze kerd? De getuige: Tot honderdvijftig duizend gulden. De verdediger, mr. Levenbach: Was de heer Onnes somtijds niet achterstallig met de betaling van de verzekeringspremie? De getuige: Dat is inderdaad voorgeko men. De verdediger: Was dat voor u geen re den eenigszins sceptisch te staan tegenover het gebeurde in den nacht van 29 Februari op 1 Maart 1932? De getuige: Neen. Zoolang wij met den heer Onnes zaken hebben gedaan, heeft hij steeds zijn premie betaald. Soms was hij wel eens wat laat, maar ten slotte kwam de betaling toch altijd in orde. De officier: Maar het is toch zoo, dat de heer Onnes op 9 Februari 1932 de achter stallige premiebetaling plotseling heeft voldaan? Getuige: Dat is zoo. De officier: Hij was toen niet door u ge maand. Getuige: Neen, hij heeft dit uit eigen be weging gedaan. De officier: Dat was dus enkele weken voor de inbraak. Ten slotte worden nog enkele bedien den van deassurantiefirma gehoord. Te ruim half vijf schorst de president de behandeling van de zaak-Koning voor on- bepaalden tijd. Zaterdagmorgen zullen de getuigen in het proces tegen den verdach ten Witbraad worden gehoord. ONJUISTE OPGAVE BIJ WERKLOOZEN- STEUN. Voor de rechtbank te Haarlem heeft te recht gestaan een 28-jarige werklooze bloe mistknecht te L i s s e. Hij had bij het ont vangen van werkloozensteun niet opgege ven de inkomsten van een zijner kinderen. Over enkele maanden was dit verzwegen bedrag in totaal ongeveer 76. Het O.M. eischte 6 maanden gevangenis straf. De rechtbank veroordeelde hem gisteren tot 4 maanden. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Speldjesdag. Zondag 18 Februari as. heeft het Comité van Actie een K.R.O.- speldjesdag georganiseerd. Het comité ver trouwt, dat Katholiek Veur-Leidschendam hun Katholieke Radio Omroep zullen steu nen en dat er Zondag niemand zonder speldje loopen zal. De dames-verkoopsters zullen wel zorgen, dat iedereen een speldje koopt. Steunt den K.R.O. eqj toont uwe medewerking met het comité van Actie. Biljartwedstrijd. Donderdag 15 Fe bruari speelde het le viertal van A.D.O. der St. Josephsgezellen te Leidschendam een vriendschappelijken wedstrijd tegen de St. Josephsgezellen van Voorschoten. Voor schoten bleek in dezen wedstrijd de sterk ste en wist na mooien en spannenderi strijd 3 van de 4 partijen te winnen en be haalde in totaal 298 caramboles tegen Leid schendam 225 caramboles. Het was een prettige en mooie wedstrijd. Vrijdag 16 Februari a.s. speelt van het 2e viertal van A.D.O. van de St. Josephsge zellen te Leidschendam een competitie wedstrijd tegen Transvaal 2 in haar club lokaal te Den Haag. Wij geven de 2e vier- tallers weinig kans om eenig succes te be halen, doch wij vertrouwen,'dat allen hun best zullen doen om een zoo goed mogelijk resultaat te behalen. Gemeenteveldwachter. Naar men ons mededeelt, hebben zich voor de functie van gemeenteveldwachter te- Veur ruim 50 sol licitanten aangemeld. RIJNZATERWOUDE. Bestuurlooze Vereeniging. Naar wij van bevoegde zijde vernemen is de ver eeniging ziekenhuisverpleging „Eendracht maakt Macht" alhier bijna geheel zonder bestuur. In een gehouden bestuursvergade ring bedankten als bestuurslid de heeren W. Compeer, S. J. Visser, N. Disseldorp, P. J. Janssen en J. Bulk. Als bestuurslid en lid der vereeniging bedankten de heeren A. Kempenaar en W. Dorrepaal. Momenteel bestaat het bestuur alleen uit de heer L. I Donker, die, voor zoover ons bekend is, te- vens 2e voorzitter is. De kleptomaan heeft de auto- mobieltentoonstelling in de R. A. L bezocht. (Everybody) UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. 70-jarig bestaan Chr. school. Dezer dagen is een bestuursvergadering gehou den van de Chr. school alhier. In de vaca ture ontstaan door het aftreden van de heeren W. Meyers en C. Schellingerhout, werden als bestuursleden gekozen de hee ren J. v. Engelen en C. v. 't Riet. Besloten werd het binnenkort te verwachten 70-jarig bestaan te herdenken. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. De Bijzondere Vrij.willige Landstorm alhier houdt Maandagavond in het Hotel „Het Oude Rechthuis" haar propagandaverga- dering. De plaatselijke Landstormcommis sie ds. H. Moolhuizen, J. v. Winkel, secreta ris-leider, ds. G. Th. v. Beusekom, Pastoor A. J. M. Hoogaveen en hoofdonderwijzer P. Pasma stelde 't program vast als volgt: 1. Openings door den Weleerw. heer ds. H. Moolhuizen. 2. Wilhelmus. 3. Toespraax door Majoor J. P. Boots, Cammn. Land- scormcorps Z.-Holl. W. 4. Film. 5. Toespraak door den Edelachtbaren heer J. E. Bod- dens Hosang, Burgemeesters van Woubrug- ge. 6. Gemeenschappelijke zang. 7. Tableau. 8. Installatie Pastoor A. J. M. Hoogeveen ui de plaatselijke commissie. Pauze. 9. Film. 10. Toespraak door den heer D. J. Karres, secretaris der Gewestelijke Landstormcorn- missie Z.-Holl. W. 11. Prijsuitreiking. 12. Film. 13. Toespraak door den EdelAcntba- ren heer P. A. Colijn, Burgemeester oer ge meente Alphen aan den Rijn. 14. Slotzang „When Na^rlandsch bloed". Groene Kruis. In een der localiteiten van den heer W. v. d. Berg werd Donder dagavond de jaarvergadering gehouden van het „Groene Kruis De opening en leiding der vergadering geschiedde door dr. W. v. d. Wind, die bizonder welkom heette den oud-secretaris, mr. L. M. v. d. Lee. Aftredend zijn mr. M. C. v. d. Lee en den heer v. 't Riet. Laatstgenoemde werd herkozen en in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer mr. M. C. v. d. Lee wordt gekozen Notaris H. J. B. v. d. Kreke. Beide gekozenen namen hunne be noeming aan. Den heer H. Bardelmeier bracht verslag uit over het materiaal, waarover Jiet „Groe ne Kruis" beschikt. De voorzitter bedankte hem voor de goede zorgen door hem hier aan besteed. Bij de rondvraag wordt gevraagd of 1 per gezin contributie niet wat kort is, wijl een alleen staand persoon dit zelfde bedrag betaald. De voorzitter antwoordt, dat het „Groene Kruis" meer een gemeenschap is, dan wel een vereeniging, daar men geza menlijk traoht elkaar te steunen. De voorzitter bedankt dan den aftreden den secretaris voor zijn gedane arbeid en overhandigd hem ter herinnering een mooie portefeuille, waarvoor de afgetreden secretaris hem zeer dankbaar is. Spr. wenscht den voorzitter nog veel geluk met zijn vereeniging. Aan alle aanwezigen werd nog een gratis consumptie aangeboden. Hierna sluiting. Volksbond. Donderdagavond hield de Volksbond alhier zijn jaarvergadering in de zaal van den heer W. v. d. Berg. Bericht was ingekomen, dat de geest. adv. wegens gezondheidsredenen niet aanwezig kon zijn. De voorzitter, de heer Heiman, opende de vergadering en heette allen welkom, h De presentielijst was door 53 leden ge- teekend. Door den secretaris, den heer H. v. d. Loo, werden de notulen gelezen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Bij de mededeelingen maakte de voorzitter bekend, dat de datum van de te houden Centrale Raadsvergadering is vastgesteld op 14 Mei a.s. en wel te Rot terdam. Punten ter behandeling moeten als dan voor 3 Maart worden ingediend aan het Centraal Bestuur. Vervolgens werd medegedeeld, dat voor dezen avond geen Centraalbestuurder een cursusavond kon geven. De avond werd bepaald op 15 Maart a.s. Een cursus zal dan gegeven wor den over „Schoonheid in het huisgezin". Voorts deelde de voorzitter nog mede, dat het dagelijksch bestuur een vergadering bezocht had bij haar zustervereeniging te Alphen aan den Rijn, in hoofdzaak over de contra-prestatie van werkloozen. Spr. geeft hierover voldoende inlichtingen.. Het volgent punt der agenda is het jaarverslag van den voorzitter over ds onderafdeelin- gen en instellingen. De begrafenisvereeni- ging „Tobias" had dit jaar geen inkomsten of uitgaven gemaakt, daar geen "leden of vrouwen van leden waren overleden. Het comité van H. L. telde 37 stuiver- vrijwilligers, d.i. belangrijk meer dan vori ge jaren. De secretaris bracht eveneens een jaar verslag uit, waarvoor hem dank wordt gebracht. De penningmeester, de heer A. I Honout, gaf verantwoording van zijn fi nancieel beheer. Zijn inkomsten plus kas saldo 1932 bedroegen 892.80 en uitgaven 1933 524.64, alzoo een batig saldo van I 368.16. De commissie van controle over 't afgeloopen jaar, de heeren J. Poelwijk en C. Vink, hadden boeken en gelden in nauw keurige orde aangetroffen. Laatstgenoemde zou het billijk achten een kleine vergoe ding aan den penningmeester toe te ken nen voor zijn overstelpende werwzaamhe- den. Dit zal men op de bestuursvergade ring in overweging nemen. Periodiek aftredend waren de heeren J. Wouters, J. Hoogeveen, H. v. d. Loo, A. G. Luiben en N. A. Groen in 't Woud. Laatst genoemde stelde zich niet weder herkies baar. In deze vacature was door 't bestuur candidaat gesteld de heer L. Poelwijk. In gekomen candidaten waren de heeren S. Eijs en B. Mol. De stemming bracht uit, dat gekozen waren de aftredende leden H. v. d. Loo en A. G. Luiben en voor J. Hooge veen, J. Wouters en voor N. A. Groen in '1 Woud, de heeren B. Mol, S. Eijs en L. Poelwijk. Hierna had de benoeming plaats voor de kascompiissie. Hierin worden gekozen de heeren P. Mol en L. Aartman. Bij de vorige gehouden vergadering werd een gratis tombola gehouden. Hierbij wa ren een 10-tal leden niet aanwezig, zoo dat prijzen waren overgebleven. Deze werden nu verloot o.a. nog een wollen de ken. Enkele leden hadden nog een aardige prijs van huishoudelijken aard. Als jaar- lijksch gebruik bij de begrooting werd ƒ10 uitgeloot van het vaandelfonds onder de aandeelhouders. Bij de rondvraag bedankte de heer N. Groen in 't Woud de leden voor het in hem gestelde vertrouwen tijdens zijn functie in 't bestuur. Spr. hoopte achter dit be stuur werkzaam lid te blijven, welke toe zegging de voorzitter onder dank aan neemt. Na de vergadering werden onderling de bestuursfuncties verdeeld als volgt: M. Hei man, voorzitter; A. G. Luiben, 2e voorzit ter; H. v. d. Loo, seccrtaris; J. Aartman, 2e secretaris, A. Honout, penningmeester,, L. Poelwijk 2de penningmeester; S. Eijs, B. Mol, Th. Verhage, comm. KERKNIEUWS Koperen Priesterfeest Pater F. P. S. Kluiters. De zeereerw. pater F. P. S. Kluiters, missionaris op de kleine Soenda-eilanden, aan velen onzer stadgenooten wel bekend, hoopt op 11 Maart a.s. zijn koperen pries terfeest te vieren. Er zullen ongetwijfeld velen zijn, die hem bij deze gelegenheid gaarne een blijk van hun medeleven met zijn moeilijk Missiewerk willen zenden. Hun zij daarom medegedeeld, dat pater Kluiters werkzaam is te Larantoeka op Flores, Ned. Oost-Indië. INGEZONDEN STUKKEN Critiek op de driestar „Een vrijspraak". Op uwe bemerking op „De Tijd", naar aanleiding van „Een vrijspraak" het vol gende: Veel beter had gij, driestar-schrijver, ge daan, uwe critiek op dit „Tijd"-artikel ach terwege te laten, inplaats van onnoodig ens nog eens te herinneren aan deze onver kwikkelijke Utrechtsche uitspraak en de noodzakelijkheid van uw betoog tot onbe perkt vertrouwen stellen in de Utrechtsche Rechtbank. Even later blijkt het besef tot U door te dringen, dat het mogelijk is, dat bij de le zers eenig gevoel voor recht mogelijk is, en kapittelt u op onderdeel buiten 't proces de jurie. Nu een vraag? Zijt gij driestar-schrijver zoo zeer ge schrokken van deze losse „Tijd"-opmer- king, die door U als sarcastisch wordt aan geduid? Acht gij het noodzakelijk de lezers van uw blad nog eens te herinneren aan deze onverkwikkelijke uitspraak? Of denkt gij nu werkelijk, dat de naar recht en rechtvaardigheid voelende mensch door uw artikeltje zal zijn tevreden gesteld. Voelt gij zelfs niet, door dit nietszeggend geschrijf meer verbittering dan rechtsvol- dosning te hebben geschapen. Had gij boven dien voor en ter wille van hen, die zoo na bij het slachtoffer stopden, en ook voor en om wille van rechtvaardigheidsgevoel in 't algemeen, niet beter gedaan, U van on- r.oodige critiek te onthouden, waar U de tact en de kennis mist, om deze uit spraak, als in overeenstemming met het recht, te verdedigen. Waart gij schrijver paedagoog of beter bekend geweest met de geheele toedracht, dan had gij voorzeker ennoodige critiek en uw misgreep beter ge voeld. Heusch de tijdsomstandigheden vragen en eischen momenteel meer dan holle woorden. Hoogachtend, C. SCHERMER VOEST. Met den laatsten zin zijn wij het volko men eens. 't Is een goede raad, waarbij schrijver 't zij met alle respect gezegd echter zichzelf niet jnoge uitsluiten Wij schijnen gisteren buitengewoon on duidelijk te zijn geweest, 't Was onze be doeling, instemming met het „Tijd"- artikel neer te schrijven en de schrijver verwijt ons critiek op het bedoelde ar tikel! Het misverstand tusschen hem en ons blijkt zóó groot te zijn, dat wij maar niet zullen trachten 't te ontwarren. Trouwens, wij zouden daarvoor waarschijnlijk te wei rog „tact" en „kennis" hebben en te wei nig „paedagoog" zijn, naar de meening van den geachten inzender. Onzen lezers zij er echter nog even op ge wezen, dat het bewuste artikeltje in de „Tijd" volkomen overeenstemde met wat wij vroeger meer dan ééns over hetzelfde ennderwerp hebben geschreven. Red.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7