VRIJDAG 16 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP con amore—pro rege. De twee Christelijke gemengde koren hierboven genoemd, hadden zich onder de leiding van den heer D. Smink vereenigd om te komen tot een grootsch resultaat. Niet minder d&n een koor van tweehonderd dames en heeren gaven de uitvoering van Mozart's „Grosse Messe in C moll". En de uitvoering was mooi èoht mooi. Con Amore blijft met succes doorgaan. De ge weldige energie van den dirigent brengt haar waar het hoort. En hebben andere zangvereenigingen te kampen met slecht bezette zalen, „Con Amore" kon zich ver heugen in veel belangstelling. Zooals gezegd de uitvoering mocht er alleszins wezen. Voor het eerst is deze zang- vereeniging begeleid geworden door 't Ne- derlandsch kamerorkest (dirigent Otto Glastra van Loon) dat de gansche presta tie nog met een extra orkestraal accent wist te verhoogen. Wij meenen, dat Con Amore nog nooit zóó gezongen heeft als dezen avond. Begrijpelijker wijze hadden de koristen zich (met de keuze van den diri gent) voor groote moeilijkheden geplaatst gezien, maar de vertolking der geniale par- tituut is een gelukwensch waard. Geniaal is Mozart's muziek in elk opzicht. Hij is de baanbreker geweest voor de moderne Ka tholieke kerkmuziek, heeft het dramatisch verheven karakter hieraan gegeven als de idee die ligt in een mooie kerkschilderij. Na het Requiem is deze Mis de meest ge zongene; de grootste waarin de meester ook meer uitdrukkingsmiddelen gebruikt heeft. Jahn zegt van dit verheven toongedicht: Der wunderbare geheimnisvolle Sohauer des Unsichtbaren, der in den schönsten Satzen des Requiem so teef ergreift weht uns auch aus diesen Chöiren. Aangrijpend zijn de koren, de tekstopvatting een en al uitdrukking, geweldig of wel innig vroom, dan weer grootsch of vol charme, élégance en soepelheid. Klaar frisch en kleurig de orkestbezetting. Het koor was buitenge woon in conditie. Wij wisten, dat de mu- ziekweelde der volumineuze koren den heer Smink uitstekend ligt, maar een uit voering zóó verzorgd, zoo doorleefd en zoo rr.et hart en ziel overgegeven, hadden wij niet durven verwachten. De koren, dan weer harmonisch dan weer contrapuntisch, worden afgewisseld door solo-partijen en solisten-ensembles, meestal contrapuntisch behandeld. Technisch wer den de koren perfect gezongen en ook rhytmisch was het in orde. Maar er is meer dan dat de intenties van den dirigent werden naar waarde vol bracht. Zouden wij een vlekje kunnen op merken dan is het deze, dat de Latynsch- Italiaansche uitspraak niet altijd consequent werd doorgevoerd. Op vallend verschil met de solisten. Van de solisten noemen wij allereerst Mevrouw Sophie Both-Haas. Wat heeft zij prachtig gezongen. Gemakkelijk en licht haar toonaanzet en stemvorming, mooi en gevoelig haar dictie. Verrukkelijk zooals zij de fijnbesnaarde haast kinderlijke melo dieën heeft benaderd. Als er één de bruids tooi van Mozarts hemelreine muziek heeft aangevoeld, dan heeft zij dit toch zeker ge daan. En dan al die mooie figuurtjes, die p.achtige hooge toontjes, waarlijk een nach tegaal in Gods natuur. Ook de 2e sopraan Mevr. Arikie van Wickevorst-Crommelin heeft met veel charme gezongen haar vertolking was gedistingeerd de voordracht fijn en met poëzie. Onze stadgenoote Annie Ritman, alt, zong in de solisten-ensembles (in no. 8 had de dirigent een deel der koorpartij voor solobezstting genomen) die gedeelten die voor de mezzo-sopraan te laag liggen, en zij handhaafde zich dapper tusschen de so listen, die zich reeds langer op het concert podium bewegen. Deze ensembles zijn geweldig moeilijk, technisch en rhytmisch, maar de ensembles klonken mooi. Hieraan werkten mede de tenor Marcus Plooyer en bas-zanger Jaap Stroomenborg en zij deden het met veel élan. De heer Stroomenberg viel in voor den bas Louis Bugtman, die ziek was. Geen geringe opgaaf! En vast -hield de dirigent de teugels. Het orkest was voortreffelijk, fijn en kunstzinnig. Con Amore en Pro Rege mogen zich ver heugen over deze uitvoering. Aan het slot enkele oogenblikken van stilte een storm van applaus. De dirigent moest meermalen bedanken en deelde gulweg de bijvalsbe tuigingen met alle medewerkenden. De avond begon met een kort gebed en werd besloten met het mooie gezang 96. J. K. Donderdag j.l. kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering ten ge meentehuize bijeen. Voorzitter M. E. P. Niekerk, burgemees ter. Secretaris mr. F. A. Helmstrijd. Afwe zig met kennisgeving de heeren J. van Gelderen en A. Abbenbroek. De voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat als eerste voor stemming en rondvraag door loting is aangewezen de heer P. Loef Az., waarna hij een „Nieuwjaars"-toespraak houdt. De heer P. Loef Az. antwoordde op deze rede en wenschte den voorzitter namens den raad wederkeérig zijn beste wenschen toe. De notulen van de vergadering van 29 December werden met een kleine toevoe ging goedgekeurd. De ingekomen stukken werden allen voor kennisgeving aangenomen. B. en W. deel en mede: a. dat Gedep. Staten in overweging heb ben gegeven de nieuwe redactie van art. 43 der politieverordening, vastgesteld in de raadsvergadering van 27 Nov. 1933, aan te vullen met een bepaling ten gevolge waarvan zij, die hun waren of voorwer pen alleen aan winkeliers verkoopen, dartoe geen vergunning noodig hebben. Daarentegen bestaat bij het college geen bezwaar, mitsdien adviseeren zij den raad het ventverbod (art. 43 der politieveror dening) thans als volgt te redigeeren: 1. Het is verboden zonder vergunning van B. en W. voorwerpen of waren, van welken aard ook met uitzondering van gedrukte stukken hetzij op of aan de openbare wegen, .hetzij aan de huizen te koop aan te bieden of daarmede te venten. 2. Het eerste lid is niet van toepassing: a. op inwoners dezer gemeente; b. op personen, die in eenige gemeente een gevestigde winkelzaak bezitten, blij kens een door of vanwege het hoofd der politie van de gemeente, ^aarin de win kelzaak is gevestigd, afgegeven verkla ring; c. op personen, die hun waren alleen aan winkeliers te koop aanbieden; d. op hen, die in dienst van of namens een ander a. b. of c. vallenden werkgever, in deze gemeente waren te koop aanbie den. Zij deelen verder mede, dat het in hun bedoeling ligt den1 raad een ontwerp van een nieuwe bouwverordening ter vaststel ling aan te bieden. Binnenkort zal den leden een exem plaar van het concept worden toegezonden. Zij verzoeken eventueele voorstellen tot wijziging een week na de ontvangst van het concept schriftelijk in te dienen, zulks om de beteekenis en gevolgen van die voor stellen te kunnen overzien en een omschrij ving te verzekeren, die past in de construc tie van de geheele verordening. Voorstel tot verkoop van grond. De heer van Kleef zou gaarne zien dat de verschillende stukjes grond aan elkaar gelegen werden verocht, waardoor voor komen wordt, dat groote gapingen ont staan. De voorz. antwoordt, dat dit zooveel mogelijk geschiedt. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. Voorstel betreffende extra-steun aan werkloozen in 1934. Zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. Voorstel tot wijziging van de gemeente- begrootingen dienst 1933 en 1934 en tot wijziging van de begrooting van het Wa terleidingbedrijf, dienst 1933 en 1934. Met eenige discussie z. h. st. aangenomen. Voorstel tot het verleenen van een cre- diet voor het leggen van leidingen (gas, electriciteit en water) in het gemeentelijk bouwterrein. De heer P. Loef Az. vraagt of het de bedoeling is het geheele terrein van bui zen te voorzien, of slechts gedeeltelijk. De heer Guldemond antwoordt, dat het geheele terrein direct zal worden klaar gemaakt. De heer Brand ondersteunt het voorstel van B. en W. en vraagt of er geen gevaar voor verzakking bestaat, daar de grond nogal moerassig is. De heer 't Hart vraagt op welke wijze het graafwerk zal geschieden, waarop de voorzitter antwoordt dat nog geen defini tieve vorm is gekozen. Wat betreft de vraag van den heer Brand antwoordt de heer Guldemond, dat voor verzakking van de huizen niet zoo zeer behoeft te worden gevreesd, daar deze in het trottoir zullen worden gelegd. De heer Noest merkt op dat het graaf werk geen werk is dat in contraprestatie kan worden uitgevoerd, daar het volgens hem, arbeid is, welke moet worden ver richt en niet kan worden beschouwd als werkverruiming. De voorz. antwoordt dat dit niet zoo erg zou zijn, daar toch wel iets mag worden gevergd voor de ontzaggelijke bedragen, welke voor steungelden worden uitgege ven. De heer Noest brengt naar voren, dat toch meerder slijtage van kleeding en schoeisel is waar te nemen, en geen halve cent vergoeding hiervoor wordt gegeven. Het voorstel wordt in stemming ge bracht en met 92 stemmen aangenomen. De heeren 't Hart en Noest stemden tegen, daar zij meenden dat het graafwerk ten koste van de arbeiders zal word'en uitge voerd. Voorstel tot wijziging van het raadsbe sluit tot het verleenen van vergunning aan de gemeente Reeuwijk voor de waterleve ring ten behoeve van de bewoners van den Zwart en weg. Zonder discussie of h. st. aangenomen. Voorstel in verband met de wet tot hef fing van een couponbelasting. Zonder discussie of h. st. aangenomen. Voorstel tot vermindering van landhuur voor 1934.'" Zonder discussie of h. st. aangenomen. Aanbieding van een voordracht ter be noeming van een hoofd der openbare school voor uitgebreid lager onderwijs. Dit punt wordt na de vergadering met gesloten deuren behandeld. Bij de rondvraag brengt de heer Noest ter sprake de afsluiting van de toegang naar de Badhuisweg. De voorz. zegt toe deze kwestie te zullen onderzoeken en nagaan in hoeverre de eigenaar van den weg recht heeft deze af te sluiten. De heer van Kleef verzoekt den voor zitter, in verband met het aan den Minis ter door den Bond van Plantenhandelaren gericht request inzake saneering van de boomkweekerij, in den loop van de vol gende week een spoedeischende raadsver gadering te beleggen, ten einde deze sa neering oriaer de oogen te zien. De Raad ging hierna in comité ten einde punt 12 te behandelen. Na opening wordt stemming gehouden, met gevolg dat met 7 stemmen de heer A. Frank te Boskoop wordt gekozen. Hierna ging de raad wederom in comité. LAND- EN TUINBOUW DE STEUN AAN DEN TUINBOUW. Anderhalf millioen om den overgang tot den komenden oogst te vergemakkelijken. In antwoord op schriftelijke vragen van den heer van den Heuvel betreffende het bedrag van den voor 1933 aan den tuin bouw te verleenen rijkssteun, deelt de mi nister van economische zaken het volgende mede: Voor steun ten behoeve van verbouwers van fruit en warmoezerij ge wassen' in het jaar 1933 is bij de wet van 5 Mei 1933 (Staatsblad no. 235) een bedrag uit 's rijks schatkist beschikbaar gesteld van 5.000.000 's Lands middelen lieten niet toe, dit be drag hooger te stellen, hoewel de vooruit zichten zoodanig waren, dat het wellicht niet toereikend zou zijn, om het verschil tusschen de berekende opbrengst en den richtprijs te dekken. Echter is bij de gewij zigde omstandigheden, door de instelling van het Landbouwcrisisfonds, in de begroo ting van dat fonds voor het jaar 1933 het genoemde bedrag nog kunnen worden ver hoogd tot ƒ6.400.000. Intusschen kan als zeker worden aange nomen, dat ook dit bedrag niet voldoende zal zijn om het bovenbedoelde verschil tus schen richtprijs en opbrengst te vergoeden. Hoe groot dit verschil zal zijn, kan nog niet nauwkeurig worden aangegeven. Dit zal eerst mogelijk worden, indien alle gegevens daarover bekend zijn. Vast staat reeds, dcyt dit verschil nog belangrijk zal zijn. Intus schen heeft de minister besloten, bij wijze van voorschot op de uitkeering in 1934, voor een aanvullende uitkeering op basis der productie van 1933 een bedrag van onge veer 1,5 millioen gulden beschikbaar te stellen, om aldus den overgang tot den ko menden oogst te vergemakkelijken. Toegegeven moet worden, dat zeer vele tuinbouwbedrijven in groote moeilijkheden verkeeren. Echter zal het scheppen van de mogelijkheid, den eerstvolgenden oogst te kunnen bereiken, naast de komende teelt beperking voor dien oogst,- den toestand in de tuinbouwbedrijven voor het jaar 1934 in niet geringe mate kunnen verlichten. ÜIT DE OMGEVING RIJPWETERING. Botsing. Op den onbewaakten over weg alhier is hedenmiddag een ongeluk gebeurd. De luxe auto van den heer Overe- devest uit Stompwijk werd door den trein welke te half 1 te Rijpwetering arriveert, gegrepen en totaal versplinterd. Daar de bestuurder, de heer O. zelf bijtijds uit den wagen wist te springen, hadden geen per soonlijke ongelukken plaats. De trein arri veerde zonder vertraging te Rijpwetering. VOORSCHOTEN. Crisiscomité. De opbrengst van den filmavond ten bate van het werkcomité van het plaatselijk crisiscomité bedroeg ruim 270.— RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Terecht stond de 42-jarige koopman J. J. j D. uit S t o m p w ij k, die 250 valsche bon nen heeft vervaardigd, die hij bij een Leid- sche firma voor geld heeft ingeleverd. De Officier van Justitie,, jhr. mr. van Asch van Dijck, achtte geen termen aan wezig tot het vorderen van een voorwaar- delijke straf. Het rapport over verdachte LAATSTE BERICHTEN uitgebracht, luidde niet gunstig. De eisch luidde 3 maanden gevangenis straf. Als verdediger trad op mr. Goldstein, die aanvoerde, dat verd. vroeger steeds op passend is geweest. Door de omstandighe den is verd. tot dit misdrijf gekomen. Met het oog op de treurige familieomstandighe den van A. drong spr. aan op het opleg gen van een voorwaardelijke straf. Mr. Van den Boom meende het dezen keer nog met een voorwaardelijke straf te kunnen probeeren en veroordeelde verd. tot een voorwaardelijke gevangenissslraf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar. Terzake van diefstal van ongeveer 8 H L. aardappelen stonden terecht de 30-jarige los-arbeider J. E. v. d. B. en de 40-jarige los-arbeider G. J. A., beiden uit Noord- w ij k. Het rapport over v. d. B. luidde vrij gunstig, dat over A. was matig. De Officier van Justitie, jhr. mr. van Asch van Wijck, meende tegen ieder der verdachten een onvoorwaardelijke gevan genisstraf te moeten eischen, n.l. 3 weken. Mr. van den Boom wilde het dezen keer nog met een voorwaardelijke straf probee ren en veroordeelde beide verdachten tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 maanden, met een proeftijd van 3 jaar. polieproduct wordt aangewezen. Als mono- polishoudster is aangewezen de stichting Crisis Zuivel. Centrale. In verband hiermede wordt in herinne ring gebracht, dat de invoer van ongesmol- ten vet gecontingenteerd is en dat de con senten voor den invoer worden afgegeven door de Crisis Zuivel Centrale. Voortaan zal deze echter het monopolie van den in voer hebben. In de practijk zal dit weinig verschil brengen. Tot dusver was de in voer van vet geregeld op grond van een contingenteeringswet, thans is deze invoer i echter geregeld op grond van de Landbouw Crisiswet. Ook zal de Staatscourant de noodzake lijke uitvoeringsbeschikkingen en bepa lingen bevatten. CRISISBOTERMERK. Dé Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat, behoudens tusschsntijdsche wijziging, voor de week van 18 tot en met 24 Febr. de prijs voor het crisisbotermerk is vast gesteld op ƒ1.per K.G. en die van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter eveneens op 1.per K.G. Incident na afloop van vergadering N.S.B. Gisteravond hield de groep Schoonhoven van de N.S.B. een vergadering in de na burige Lopikerkapel. De vergadering had een rustig verloop. Na afloop evenwel werd de groepsleider Holswilder op den weg aangevallen, op stok slagen onthaald en met steenen bekogeld, zoodat hij het bewustzijn verloor. De poli tie die spoedig ten tooneele verscheen was gedwongen gebruik te maken van de vuur wapens, waardoor een vrouw en een kind werden geraakt. Deze zijn naar het zieken huis overgebracht. Dr. Blankenstein uit Lopik verleende den heer Holswilder de eerste hulp, waarna deze patiënt naar Schoonhoven werd ver voerd om aldaar yerder behandeld te wor den. Levensgevaar bestaat er niet. De politie heeft de zaak in onderzoek. Omtrent het incident vernemen wij nog het volgende: De N.S.B. had in café ,,'t Zwaantje" van den heer D. Helsloot aan den Uitweg, ge meente Lopik, een vergadering uitgeschre ven, in welke de notarisklerk J. Holswil der uit Schoonhoven het woord zou voe ren. De kleine zaal van het café was ge heel gevuld, gedeeltelijk met belangstellen den, doch gedeeltelijk ook met tegenstan ders. De vergadering had een vrij rustig verloop. Na afloop begaf de heer J. Holswildc-r zich met zijn metgezellen naar den stal naast het café, waar hij zijn auto had neer gezet. In den stal werd hij plotseling aan gevallen en werden hem met. een knuppel eenige slagen op het hoofd en op andere lichaamsdeelen toegebracht. De aangeval lene geraakte bewusteloos. Hierop ontstond nabij het café, dat ver uit de kom van de eigenlijke gemeente Lo pik ligt, een botsing tusschen N.S.B.'ers en hun tegenstanders. De auto van den heer Holswilder werd ernstig beschadigd. De rui ten werden ingeslagen, de lampen vernield, enz. Tijdens dit opstootje is er geschoten, waardoor de vrouw van den heer H. Ver heul en haar 15-jarige zoon gewond wer den. Een kogel drong bij den jongen, die voor zijn moeder stond, in de liesstreek, ver liet aan de achterzijde het lichaam en trof toen de vrouw in het onderlijf. Beiden moesten naar het ziekenhuis te Schoonho ven worden overgebracht; hun toestand is evenwel niet ernstig. Ook de heer.HqlsvVilder, die spoedig weer bij kennis kwam, moest naar Schoonhoven worden vervoerd, waar hij in zijn eigen huis wordt verpleegd. Nog in den loop van den dag de bot sing had omstreeks half elf plaats heeft de politie van Lopik een arrestatie ver richt. Een zekere A. B., wonende in het aangrenzende Jaarsveld, werd van zijn bed gelicht. Hij wordt ervan verdacht de mis handeling van den heer Holswilder te heb ben bedreven. In de vergadering was hij ook reeds aanwezig en moest toen eeni ge malen tot de orde geroepen worden, on der bedreiging van uitzetting uit de ver gadering. Wie het bewuste schot heeft gelost, kon den wij nog niet vernemen. De vrouw en de jongen hadden met het geheele geval niets te maken en stonden als nieuwsgieri gen aan den kant van den weg te kijken. RENTE-VERLAGING VAN WONING BOUW VOORSCHOTTEN. Bijdrage der regeering in de extra-tekorten In de Memorie van Atnwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot wijziging der Woningwet zegt de regeering in beginsel bereid te zijn, ook in de z.g. extra-tekorten der woningbouwvereenigin- gen een deel bij te dragen, wanneer de voorgestelde wijziging van de woningwet tot stand zal zijn gekomen. Ook ligt het in de bedoeling der regeering over te gaan tot verlaging van rente van woningbouw- voorschotten, zoodra de woningwet zal zijn gewijzigd. MONOPOLIE VAN VET. Naar wij vernemen zal de Staatscourant van hedenavond een Koninklijk Besluit be vatten, waarbij ongesmolten vet als mono TELEGRAMMEN gendarmerie tracht te voorkomen. De re geering ruimt te Weenen de sporen op van het sociaal-democratisch bewind. Het oude wapen van de stad Weerten, de dubbele ade laar, is weer hersteld. Tal van schilderijen, beelden en portretten van socialistische strekking worden uit de dienstlocalen van het raadhuis verwijderd, terwijl bij de afd. Onderwijs alle sociaal-democraten uit hun functies zijn' ontslagen. De verschillende processen voor de Standgefechten te Wee nen, St. Poelten en Steyr worden voortge zet. weer een bankkrach in frankrijk. PARIJS, 16 Febr. (V.D.) Te Toulouse is een nieuw financieel schandaal bekend ge worden. Ongeveer tien dagen geleden is bij de justitie een aanklacht ingedjend aan gezien de bankier Marquet ingelegde gel den niet had terugbetaald. Een bevel tot voorgeleiding kon niet worden uitgevoeid aangezien Marquet voortvluchtig was. Uit een onderzoek bleek, dat het passief van de bank, die in het Zuid-Oosten van Frank rijk vele filialen had, drie millioen francs bedraagt. vijf dooden bij vliegongeval. TOKIO, 16 Febr. (V.D.) Nabij Hamamat- su stortte een zwaar bombardementsvlieg tuig gistermiddag neer, waardoor vijf in zittenden werden gedood, en een gewond. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 16 Febr. Vee. Aanvoer 726 run deren, 235 kalveren, 1222 schapen, 878 var kens, 344 biggen, 13 paarden, 2 bokken en geiten. Prijzen: 10 stieren f 90230, 3750 cent, handel matig; 152 kalf- en melk koeien f 130235, 3660 cent, handel ma tig; 368 varekoeien f 90150, handel vlug; 191 vette ossen koeien f 130225, handel stroef; 16 vette kalveren f 5070, schoon aan de haak 5074 cent, en 219 nuchtere kalveren f 35.50, handel matig; 922 vette schapen f 1122, 300 weideschapen f 812 handel zeer matig; 534 mestvarkens f 1024 handel traag; 344 biggen f 57.50. LEIDEN, 16 Febr. Kaas. Aangevoerd 65 partijen. Goudsche kaas 53 en Leidsche kaas 12 partijen. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas f 24.50, 2s soort f 21 23, le soort Leidsche kaas f 1920. Handel voor Goudsche en Leidsche kaas kalm. Zonder omzetbelasting. ALKMAAR, 16 Febr. Kaas. Aangevoerd 42 stapels, zijnde 34469 kg. Fabrieksbaas kleine f 24, fabriekskaas commissie f 20. boerenkaas kleine f 23 per 50 kg. Handel goed. VEURL'DAM, 15 Febr. Vrije veiling. Op de heden gehouden vrije veiling in café „Het Eiland" werden aangevoerd: 10317 kippeneieren f 2.203.10 per 100 stuks; kippen f 0.501.35, konijnen f 0.401.90, duiven 719 cent per stuk. RIJNSATERWOUDE, 15 Febr. Eierenvei- ling. Aanvoer: 2870 kippeneieren f 2.40 3.00 en 39 eendeneieren f 2.20 per 100 stuks. AARLANDERVEEN, 15 Febr. Eierenvei- ling. Prijzen: kiooeneieren f 3.002.40 per 100 stuks: kaas 2225 cent Der pond. ZOET^RMEERZEGWA ART, 14 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 4009 stuks. Prij zen: kinoeneieren f 2.503.35 en eenden eieren f 2.703.10 oer 100 stuks. NIEUWKOOP. 15 Febr. Enrsn veiling. Oo de eierenveiling werden deze week aan gevoerd 4858 eieren. De prijzen bedroegen f 2.102.70 per 100 stuks. DE TOESTAND IN OOSTENRIJK. Te Weenen herstelt zich het gewone stadsbeeld. WEENEN, 16 Febr. (V.D.) Zeer langzaam herstelt zich te Weenen na 4 dagen bloedi- gen burgeroorlog het gewone stadsbeeld. De afzetcingsmaatregelen in de binnenstad zijn voor het grootste gedeelte opgeheven. De trams lijden weer en morgen worden de theaters en bioscopen weer geopend. De openbare gebouwen staan nog onder mi litaire- en politie-bewaking. Door de stra ten trekken nog steeds militaire troepen en Heimwehr-afdeelingen. De politie, die onafgebroken in touw is geweest, krijgt thans eenige rust. In de bui tenwijken en in de buurten waar de strijd heeft gewoed, zijn alle maatregelen ge handhaafd. De zuiveringsactie in de ge meente-complexen rondom Weenen wordt systematisch voortgezet, waarbij steeds nieuwe voorraden worden ontdekt en ver scheidene personen worden gearresteerd. Ook de pogingen tot opsporing der geheime organisatie van het verzet worden voort gezet, doch omtrent de resultaten worden geen mededeelingen gedaan. De Schutzbunders trachten over de Tsje- cho-Slowaaksche grens te vluchten, wat Je WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58 63 Londen 7.603/., New York 1.49" 8 Parijs 9 783 8 Brussel 34 65 Zwitserland 48 01 Milaan 13 071/2 Madrid 20 15 Oslo 38 O') Kopenhagen 38 87'/2 Stockholm 39 05 Weenen Praag Boedapest Prolongatie BEURSOVERZICHT. van gisteren. De handel was heden op de A'damsche fondsenmarkt van uiterst beperkte afme tingen. Alleen in de 4 pet. obligaties Kon. Olies en de 4 1/2 pet. obligateis Bataafsche Olie werden belangrijke omzetten te zien gegeven. In verband met de uitspraak van de Haagsche Rechtbank in het goudclau- suleproces waren obligaties Kon. Olie ge vraagd, hetgeen tot een koersverbetering van ongeveer 6 pet. leidde. Daarentegen la- gen Bataafsche Obligaties flauw en deze j verloren ongeveer 4 1/2 pet. Overigens was i de Obligatiemarkt prijshoudend. Van de Induhstrieelen waren Philips flauw en openden beneden 250, doch herstelden zich gedeeltelijk. Het slot echter beneden dat van gisteren. Unilevers waren weinig veranderd. Aku's waren nauwelijks prijs- I houdend. Rubbers gaven slechts onbetee- kenende wijzigingen te zien in afwachting van de vergadering van rubberproducen ten, welke morgen wordt gehouden. Sui kers trokken fractioneel aan, de handel was uitermate stil. Tabakken hadden een eenigszins verdeeld verloop, doch de va riaties waren van uiterst geringe beteeke nis. Kon. Olies bleven onbewogen door de uitspraak inzake de obligatie en bleven vrijwel op peil. Amerikanen waren vast en bijna algemeen en konden hier kleine koerswinsten worden opgeteekend. Duit- sche ob'' naties lagen buiten de belangstel ling hel^-en echter niet verhinderd, dat i de koersen meerendeels iets lager waren.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3