R.A.I.-WANDELI NGEN WOENSDAG 14 FEBRUARI 1934 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 n. Het glimt en glinstert op de R.A.I. van fonkelnieuwe wagens, die door duizende oogen worden aangestaard met liefde, met bewondering, critisch en hautain, begeerig of zakelijk. Drommen menschen schuiven langs drommen auto's. Nu zijn er nog de men schen, die zien en daartegenover de auto's, die gezien worden. Maar het doel is de combinatie, mensch en auto. Vermoeide damesen naar bier dorstende heeren rusten in het R.A.I.-res- taurant en bespreken deze mogelijkheid. Het zal misschien zoo ver komen en vol gend jaar bij de volgende R.A.I. zullen ze vinden, dat ze toch maar een oud karretje hebben. Opel. Sinds de Opeltjes, waarvan de Gebr. van Ulden van de Oostergarage de vertegenwoordiging hebben, ons voor een simpel dubbeltje door de stad dwarre len, ben ik gek op Opeltjes. En goedkoop! Binnenkort krijgen we ze cadeau op sigaretlenbons. Honderdduizend punten dan. Wenscht u echter het asth ma te ontgaan, dan kunt u ook eigenaar worden voor 1050 guldentjes. 't Is te geef! En dat voor zoo'n snoezig wagentje. We zullen even ons technisch hart zich over de nieuwe wagens laten uiten. De belangrijkste wijziging die de nieu we modellen zullen vertoonen is de onaf hankelijke veering waardoor de vooras ver valt en de motor meer naar voren kan wor den geplaatst. Verder gevolg is, dat de gronda.Oi.and verkleind kon worden, waar door treeplanken vervallen. Bij dit systeem blijven de voorwielen steeds in verticalen stand. De afmetingen van de vier-cylinder-mo dellen 1934 komen ongeveer overeen met die van de zes-cylinder-modellen- van het vorige jaar, terwijl de laatste naar verhou ding worden vergroot. De boring is met 2l/s mm vergroot, waar door de cylinderinhoud respectievelijk op 1.3 en 2.1 is gebracht. De zuigers zijn thans voorzien van vier veeren, waarvan een met olieschraapring. Verder wordt de carburateur van het valstroom type. De remmen «zijn nu hydrau lisch. De vier- en zes-cylinder Sedans zijn voor zien van Fisher ventilatie-systeem. De Hudson-modellen. De Hudson Motor-Company, te Leiden vertegenwoordigd door de Firma F. Straatsburg, Haarlemmerstr, komt voor 1934 met een geheel nieuw pro gramma uit. De Hudson-modellen zijn verdeeld in de volgende groepen: Standaard en de Luxe modellen op een wielbasis van 2.95 m. Standaard en de Luxe modellen op een wielbasis van 3.12 m. De standaard modellen zijn voorzien van een motor van 108 P.K... airwheels 16 X 6.25 (op wielbasis 2.95 m.) en 16 X 6.50 (op wielbasis 8.12 m.). De luxe modellen zij nuitgerust met een zwaarderen motor van 113 P.K. Dit is ver kregen door toepassing van een specialen cylinderkop, waardoor de normale compres sie van 5.75 tot 1 wordt opgevoerd tot 6.25 tot 1. Deze modellen zijn tevens voorzien van alle mogelijke luxe, zooals radio, elec- trische dubbele ruitenwisscher, sigaren aansteker, dubbeie achterlampen etc. ecc. De Terraplane wordt geleverd op twee wielbasis, n.l. 2.84 J-i m. en 2.95 m. Op de 2.84'/o m. wielbasis worden de standaard modellen geleverd, welke voorzien zijn van een 6-cyl. 80 P.K. motor, terwijl de luxe modellen met een 85 P.K. motor, welke ook voorzien is van een specialen motorkop, geleverd worden op de 2.95 wielbasis. De luxe modellen zijn tevens voorzien van dub bele hoorns, spatbordiampjes, sigaren-aan steker en dubbele achterlamp, alsmede airwheels maat 16 X 6.00. Als geheel nieuwe bijzonderheid worden alle wagens geleverd met „Axleflex" (on afhankelijke voorveering). Het bijzondere van dit systeem is, dat de voor-as blijft be staan, doch dat tusschen de normale half- elliptische veeren het vooras-middenstuk vervangen is door twee evenwijdige liggers boven elkaar, scharnierend met de buitne- gedeelten der vooras verbonden. Op deze wijze kunnen de wielen tot op zekere hoog te onafhankelijk van elkaar omhoog en om laag bewegen, terwijl ze in het verticale vlak blijven. Het voorfront wordt door lit systeem niet verzwakt door het ontbre ken van een vooras, zooals bij andere on afhankelijke voorveering wel het geval is. De bodem der carrosserieën is van een uit één stuk bestaande staalplaat vervaar digd, welke plaat op 30 plaatsen aan het chassis verbonden is. Hierdoor wordt een buitengewoon sterk geheel verkregen, de zoogenaamde „Unit-Construction". Ramme lende carrosserieën behooren tot het ver leden, terwijl dit systeem tevens veel dood gewicht voorkomt. Chevrolet. De firma _S tailing a, Hooge- woerd, alhier, waart rond op de stands van de General Motors, die een behoorlijk aantal merken op de markt brengen. De bekendste is wel de Chevrolet, die zich reeds jaren lang in de gunst van het publiek heeft mogen verheugen. Niet ai- De nieuwste nieuwigheden. DE VOORAS VERDWIJNT. leen de luxe wagens werden op prijs ge steld, ook de vrachtwagens kregen steeds meer bekendheid. Nu, op deze show blijkt, dat er een klei ne revolutie in al de General-motors-pro- ducten heeft plaats gehad. Nog nooit in de geschiedenis van dit machtige concern heeft het uitkomen van zijn nieuwe merken zulk een vooruitgang in de automobiel-industrie gedemonstreerd. De voornaamste oorzaak van het zooveel grooter comfort van deze nieuwe wagens is de zoogenaamde „aslooze voorwiel op hanging". Dit, gecombineerd met een meer aan de verdeeling van het wagengewicht aangepaste veering o.a. verkregen door het meer naar voren brengen van den motor, benevens-de stabilisator van de achterwiel veering, welke het zijwaarts overzwaaien in scherpe bochten voorkomt, draagt bij tot een comfort en weg vastheid, welke onmo gelijk zijn te bekomen door wagens met de traditioneele voorassen, onverschillig hoe duur ze ook mogen zijn. Op de volgende wagens is een aslooze voorwielophanging toegepast: 1.3 1. en 2 1. cylinder Opels, 6 cylinder Master-Chevro let, 8 cylinder Ponciac, 6- en 8-cylinder Oldsmobi'ie, 8-cylinder Buick, 8-cylinder La Salle en 8-, 12- en 16-cylinder Cadillac. Opmerkenswaardig is het, dat Oldsmo- bile uitkomt met een zwaren 6-cylinder wagen, waarin de allerlaatste verbeterin gen zijn toegepast en waarvan de prijs bij zonder laag gehouden werd. De nieuwe La Salie, welke op een buitengewone wijze de aandacht getrokken heeft op de automo biel Show te New York, is uitgerust met een nieuwen 8-in lijn motor van de Ca dillac fabrieken, gemonteerd op een Ca dillac-chassis. Het koetswerk heeft een buitengewoon aantrekkelijk uiterlijk en vertoont van al de General Motors merken de meest geavanceerde aërodynamische lij nen. De nieuwe La Salie wordt nu aange boden tegen een zeer aantrekkelijken prijs. De Cadillacs en La Salles vindt men op stand 52. In 't algemeen zijn de prijzen lager dan verleden jaar, in sommige gevallen be staan er zelfs belangrijke verschillen, zoo dat het publiek in deze nieuwe wagens een grooter waarde wordt geboden dan ooit te voren. Al de 1934 General Motors trucks zijn verbeterd en verfraaid. Door den motor meer naar voren te brengen werd een ver hoogd laadvermogen verkregen. Meer ste- vigneid en duurzaamheid werden beko men door een versterkt frame en verzwaar de achterassen. Als resultaat van de nieuw ontworpen cylinderkoppen werd een groo- tere bedrijfszuinigheid bereikt, terwijl in 't algemeen de nieuwe trucks een hooger prestatievermogen hebben en vlugger acce- lereeren tengevolge van een aantal andere verbeteringen in den motor. Een aantal geheel nieuwe modellen ver groot verder ae reeds bestaande serie. Che vrolet behoudt zijn vier chassis, namelijk het bestelwagen-chassis, het tractor-chas- sis en de twee trucks chassis. Bedford daar entegen heeft er een geheel nieuw chassis bijgekregen met een buitengewoon lange laadruimte en korte wielbasis, doordat de motor onmiddellijk boven de vooras werd gemonteerd. 67 merken. Niet zonder reden wordt gezegd, dat de Amsterdamsche auto-tentoonstelling ge meenlijk meer internationaal mag worden genoemd dan de andere tentoonstellingen in steden als Parijs, Londen, Genève, Brus sel e.d. Niet zonder reden, want hier zijn ze eigenlijk allemaal verplicht om hun pro ducten te zien te geven, nademaal ons eigen land met uitzondering van Ford dan geen eigen auto-industrie heeft in den waren zin van het woord: het is het welbegrepen belang van alle importeurs om hier te exposeeren; derhalve vinden wij op de Amsterdamsche show een zeer gemengd internationaal gezelschap bijeen. Om bij de luxe automobielen te blijven: daar zijn dan vertegenwoordigd acht lan den en wel Duicschland, Amerika, Frank rijk, Italië, Nederland, Oostenrijk, België en Engeland. Duitschland is vertegenwoordigd door niet minder dan 14 merken. Daarbij zijn er vijf, die verleden jaar op de show niet ver tegenwoordigd waren: Audi, Goliath, Ha- nomag, Hansa en Röhr. De andere merken, die er verleden jaar waren en thans ook aanwezig zijn, zijn de volgende: Adler, E. M. W., B. K. W., Horch, Maybach, Merce des-Benz, Opel, Stoewer en Wanderer. Dan zijn er niet minder dan 25 Ameri- kaansche merken, dat is hetzelfde als het vorig jaar, tengevolge van het feit, dat Je Cord, de Essex en de Rockne er verleden jaar wel waren en thans niet vertegenwoor digd zijn. Daartegenover staan de de Soto, Imperia] en de Terraplane, die er nu wel zijn en verleden jaar niet. De lijs$ van Amerikaansche merken hier ziet er derhalve als volgt uit: Auburn, Buick, Cadillac, Chevrolet, Chrysler, Con tinental, De Soto, Dodge, Graham, Hudson. Hupmobile, Imperial, La Salle, Lincoln, Marmon, Nash, Oldsmobile, Packard, Pierce Arrow, Plymouth, Pontiac, Reo, Studeba- ker, Terraplane en Willys Overland. Dan volgt Engeland met niet minder dan 13 merken, evenals het vorig jaar. Bentley en Vauxhall zijn er thans bij, terwijl B.S.A. en Triumph niet verschenen zijn. De lijst is aldus: Austin, Bentley, Hillmann, Hum- ber M. G., Morris, Rolls Royce, Rover, Sin ger, Standard, Swallow. Vauxhall, Wol- seley. Frankrijk is vertegenwoordigd door ne- GEMENGDE BERICHTEN BANKWERKER GEDOOD. Met koppelstang in aanraking gekomen. Gistermiddag omstreeks vijf uur heeft in de locomotievenloods op het emplace ment der Nederlandsche Spoorwegen te Arnhem een doodelijk ongeluk plaats ge had. De 58-jarige bankwerker Gerrit van den Brink, kwam door onbekende oor zaak met zijn hoofd in aanraking met den koppelstang van een locomotief die proef- draaide. Met verbrijzelden schedel werd de ongelukkige opgenomen. Hij was terstond dood. Het stoffelijk overschot is naar het gem. ziekenhuis overgebracht. De man laat een vrouw en eenige kinderen achter. TEGEN TRAMWAGEN GELOOPEN. Bejaarde dame gedood. Gistermiddag te kwart over vijf is op het Frederiksplen te Amsterdam een bejaarde dame bij het oversteken van den weg, door dat zij weifelde, tegen een motorwagen van lijn 11, die uit de richting Hoogesluijs kwam, geloopen. De vrouw werd tegen den grond gesmakt en bleef, ernstig aan het hoofd gewond, liggen. Per auto van den G.G. en G.D. is zij naar het Ned. Isr. Ziekenhuis vervoerd, waar zij enkele minuten na aankomst is overle den. VROUW DOOR REVOLVERSCHOT DOODELIJK GETROFFEN. Steeds dezelfde onvoorzichtigheid. Toen de nachtwacht M. te Beek (L.) be zig was zijn revolver schoon te maken, ging dit door onverklaarbare oorzaak af. Het schot trof 's mans vrouw, die tegenover hem zat. De kogel ging dwars door haar onderlijf heen, na eerst een arm van het dochtertje verschoeid te hebben. Stervend werd de vrouw opgenomen. Haar konden nog de laatste H. Sacramenten worden toe gediend. GROOTE BOERDERIJBRAND TE ECHT. Gistermiddag omstreeks 1 uur brak brand uit in de kapitale boerderij van den heer Meuwissen op Aasterberg, gemeente Echt. Het geheele gebouwencomplex brandde tot den grond toe af. Vier koeien, een paard en een varken kwamen in de vlammen om. Van den inboedel kon niets worden gered. TWEE ARRESTATIES BIJ DE MARINE. Hofmeester en bottelier in arrest. Wegens het aannemen van gelden van winkeliers en onbetrouwbaarheid bij het doen van inkoopen zijn te Nieuwediep een hofmeester en een bottelier der marine ge arresteerd, terwijl tegen een aantal andere hofmeesters en botteliers nog een onder zoek gaande is. Verschillende winkeliers schijnen zich er toe geleend te hebben om voor de le veranties aan de marine steekpenningen te betalen, terwijl verscheidene andere zaken leveranties aangeboden zijn tegen een te betalen percentage, dat in de zak van de hofmeesters, die zich met deze practijken ophielden, terecht kwam. De zaak is in vooronderzoek, zoodat verdere gegevens betreffende de grootte der steekgelden en het aantal der bij deze zaak betrokken personen nog niet vastgesteld is. WEDEROM EEN ONTVANGER DIE FAUDE PLEEGT. De secretaris van Empel nam ontslag. Het kleine Brabantsche dorpje Empel, gelegen langs de Maas, is in opschudding gebracht door den gemeente-secretaris-ont vanger W., die tevens secretaris van den polder Empel en Meerwijk en ontvanger van het armbestuur was. Bij een onverwachte controle is nu ge bleken, dat verschillende zaken geheel in wanorde waren en dat er een groot tekort was, naar men zegt van meer dan 20.000. De familie van den heer W. heeft zich be reid verklaard, het tekort te dekken. De gemeentesecretaris heeft echter reeds ont slag aangevraagd ook uit zijn beide andere functies. De gemeenteraad heeft einde der vorige week over deze aangelegenheid vergaderd. Besloten is W. als gemeentesecretaris te handhaven. Alle bescheiden zijn opge stuurd naar de Provinciale Griffie te 's-Hertogenbosch ter controle. De ruim dertigjarige heer W. heeft een gezin met vijf jonge kinderen. Wat hij met de gelden gedaan heeft, is onbekend. Zijn uitgaven waren niet van dien aard, dat gen merken, t.w. Bugatti, Citroën, Delage, Donnet, Hispano Suiza, Hotchkiss, Peugot, Renault en Voisin. Italiaansche merken zijn er drie: de Alfa Romeo, Fit en Lancia. De I. F. (Isotta Fra- schini) die er verleden jaar nog wel was, exposeert thans niet. België met Minerva (de F.N. is er dit jaar niet) volgt dan. Nederland en Oostenrijk komen elk met één merk. De Nederlandsche Ford (evenals verleden jaar) en de Oostenrijksche Steyr. De Austro-Daimler, anders ook een vecl- gezien merk, ontbreekt dimaal op het ap pèl. In totaal zijn dus op deze tentoonstel ling wat de luxewagens betreft, niet minder dan 67 merken vertegenwoordigd, wat heel veel mag worden genoemd. deze in het oog liepen. Vermoedelijk heeft hij gespeculeerd. Als bijkomstige omstandigheid meldt de „Tel." nog, dat j.l. Zondag in de woning van den ontvanger brand uitbrak. Een kleedje, dat dicht bij een vulkachel hing, geraakte in brand en later viel een ge deelte van den schoorsteen in. De brand werd echter tijdig gebluscht. Dadelijk ver spreidde zich het gerucht door het dorpje, dat de heer W. getracht had brand te stich ten om later met de verzekeringspenningen het tekort te kunnen dekken. Dit moet ech ter met klem worden tegengesproken. Er was bij dit begin van brand van opzet geen sprake. De „Tel." had gistermiddag een onder houd met den burgemeester van Empel, den heer De Bakker. Deze vertelde, dat hij zich voortdurend met het geval bezighield. Hij meende, dat zijn ontvanger door de verschillende ontslagen reeds voldoende gestraft was. Om hem niet geheel in het ongeluk te storten had men hem in zijn po sitie van secretaris gehandhaafd. De heer De Bakker ad goede hoop dat alles nog in orde zou komen. ROOFOVERVAL OP EEN OUDEN MAN. De dieven kregen slechts twee gulden te deelen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn een tweetal gemaskerde personen de woning binnengedrongen van den 60-jari gen, alleenwonenden P. de J. aan den Kleiweg te Anna Paulowna. De mannen, die de woning van achter waren binnengekomen, hadden reeds eeni- gen tijd in de kamer alles nagezocht, doch de buit bedroeg slechts enkele sigaren. Toen hebben zij den rustig slapenden be woner gewekt en hem gesommeerd zijn geld over te geven. De hevig ontstelde man gaf eerst taal noch teeken, waarop de bedreiging werd herhaald. De J. antwoord de geen geld te bezitten, alleen zat er wat kleingeld in zijn portemonnaie, die zich in zijn broek bevond, welke over een stoel hing. Een der mannen heeft deze gegrepen waarop ze verdwenen. De J. kon geen signalement opgeven, omdat men hem met een electrische lan taarn voortdurend in de oogen had ge schenen. In de portemonnaie bevond zich een be drag van slechts 2. De politie, die een nauwkeurig onder zoek instelde, heeft in het weiland van de J. een masker en een beitel gevonden, die blijkbaar van de indringers afkomstig zijn. Men tast verder nog geheel in het duis ter. „Tijd". VIJF EN TWINTIG REVOLVERS IN EEN SMOKKEL VEST. Leverantie voor een onbekende. Op het stationsplein te Assen is door den hoofdinspecteur van politie, den heer H. B. van der Meulen, en den hoofdagent IJtsma een persoon uit Eindhoven aangehouden, die 25 automatische pistolen verborgen had in een smokkelvest, dat hij onder zijn kleeren droeg. Deze pistolen moesten door hem aan een onbekend persoon op het stationsplein worden afgedragen. De man is aangehouden en naar het politie-bureau overgebracht. De pistolen en het smokkel vest zijn in beslag genomen. „Msbd." VET IN BESLAG GENOMEN. In de Beverwijksche Conservenfabriek hebben ambtenaren een partij vet van on geveer 1600 K.G. in beslag genomen. De inbeslagname geschiedde op grond van het feit, dat dit vet niet was ingeschreven in het register. Aangezien in deze fabriek ook slachtin gen worden verricht voor de crisis-rund vee-centrale deed het gerucht de ronde, als zou het in beslag genomen vet, dat in blikken was verduurzaamd, afkomstig zijn van de voor de Centrale geslachte koeien. Volgens verklaring der directie was dit echter niet juist. Voor behoeftigen wordt n.l. in deze fa briek soep gekookt. De hiervoor gebruikte beenderen waren inderdaad afkomstig van de regeeringskoeien en waren voor dit doel van de Centrale aangekocht. De bouil lon was echter zoo krachtig en van zoo danig hoog vetgehalte, dat de soep niet te eten zou zijn, wanneer een deel van de vetlaag daarvan niet zou worden afge schept. Dit afgeschepte vet nu werd in bussen gedaan. Het gerucht, als zou het afkomstig zijn van de runderen die voor de verstrekking van vleesch in blik aan werkloozen, ge slacht worden, is volgens verklaring der directie van allen grond ontbloot. Het scheikundig onderzoek zal dit moeten uit wijzen. De verstrekking van soep aan de werk loozen en behoeftigen van Beverwijk zal gaande het onderzoek geen voortgang kun nen vinden. scher over de Oceanen, was zoo'n watergolf- apparaat eigenlijk geen luxe. (Lustige Blotter) UIT DE OMGEVING HILLEGOM. OPENING WEDSTRIJD IN ZIEKZOEKEN. Niet bestemd voor „draaiers" en wegblijvers. Gistermiddag 2 uur had in het Gebouw van de Hill. Veiling aan de Van Pietsstr. met eenig ceremoniëel de opening plaats van den wedstrijd in het Ziekzoeken, die duurt tot 27 dezer. Hierbij waren tegenwoordig: Mr. D. F. Pont en Mevrouw Pont, de beide wethou ders, het bestuur der Veiling, dat van Bloembollencultuur en van het H.B.G., van „de Hyacinth", de Kerncommissie, Ir. Vol- kersz, dir. Tuinbouwwintersehool en an deren genoodigden en belangstellenden. Verhindering was ingekomen van Prof. Dr. van Slogteren. De voorzitter der Hill. Veiling, de heer J. B. Meskers, heette allen hartelijk wel kom, in het bijzonder den Burgemeester, die bij zijn drukke bezigheden nog tijd heeft weten te vinden, dezen wedstrijd te openen. Verder Ir. Volkersz en de heer J. M. van Til, voorzitter van „de Hyacinth" en al is Prof. Dr. van Slogteren verhin derd thans hier te zijn, zeker zal hij in den loop dezer dagen het gebouw bezoeken. Dank brengt spr. aan den secretaris, den heer D. v. Egmond Jr., controleur van „de Hyacinth" en der saneering. Van hem is de idee uitgegaan, op dat er alléén gezonde bollen in de toekomst zullen zijn. Het ge was is nu wel goed en we zijn het ziek kwijt, doch we moeten trachten voor 't jonge geslacht de middelen te verschaffen om ziekte te onderkennen. Daarom zijn hier zieke bollen opgesteld in bloeienden staat ter leering voor de toekomst, als een der ziekten onverhoopt mocht naar voren komen. Secretaris Van Egmond heeft ons zijn plan ontvouwd en wij hebben daarin gezien een algemeen vakbelang De resultaten van zijn initiatief ziet u hier en gaarne geef ik hem het woord. De heer Van Egmond betoogt, dat deze wedstrijd in bekwaamheid van het Ziek zoeken iets nieuws is en licht dit toe. Een gesprek met den heer Th. W. C. Jonkheer heeft mijn arbeid vergemakkelijkt. Van wat hier geëxposeerd is mag ik niet veel zeggen, de deskundigen hebben het reeds uitgemaakt, doch wel heeft de Commissie een uiterst moeilijke taak gehad. Dank brengt spr. aan allen, die mede werking aan het hier gebodene verleenden. Veel. fouten zullen het werk aankleven, die verbeterd kunnen worden, opdat we om de 2 jaar een dergelijken wedstrijd kunnen organiseeren. Naast dit Veilings gebouw ligt een Proefveld te bezich tigen, opdat het ziektebeeld óók in de groeiperiode kan worden waargenomen. Moge deze wedstrijd vpor velen een leer school zijn en versterke hij den band tus schen kweeker en veiling, evenzeer dien tusschen exporteurs en veiling. Ir. Volkersz heeft zich georiënteerd en acht dezen wedstrijd een zeer belangrijke en de heer Van Egmond heeft zich hier een daadwerkelijk organisator getoond. Spe cialen dank verdient dit initiatief. Het on derkennen der ziekten is het belangrijkste deel der culturen opzichtens het buiten land. Moge er grooie deelname zijn aan deze match. De heer J. M. v. Til, voorzitter van „de Hyacinth" zeide er van overtuigd te zijn, dat alle vakgenooten hun hyacinthen- knechts naar dezen wedstrijd zullen zen den om op de hoogte te komen en te blij ven van wat er op dit ziekteterrein mocht schuilen. Burgemeester Pont zeide, dat het Gemeen tebestuur dezen wedstrijd buitengewoon op prijs heeft gesteld. Er is een vervlakking gekomen: 't ver schil tusschen de beste arbeiders, de min der goede en de slechte is grootendeels weg. Hier wordt gedegenheid geboden aan jongelieden te toonen wat ze vermogen. Laten de patroons rekening houden met die uitmunten, dan is de wedstrijd tevens een aansporing voor de jongelui. Spr. heeft een merkwaardige gelijkenis ontdekt in dè ziekten der bloemen en die der menschen: bij de bloemen draaiers en wegblijvers, ook bij de mensohen. Mogen allen hier oprecht hun meening zeggen en niet draaien of weg blijven. Hierna werd een kopje thee geschonken, waarmede de plechtigheid was geëindigd. Buiten stonden reeds gegadigden te wach ten om de eerste proeven van bekwaam heid af te leggen. Bijna verdronken. Gistermiddag ge raakte het 6-jarig zoontje van den heer Aangeenbrug spelende in de Haven te wa ter. Op zijn hulpgeroep begaf zich slager van der Jagt te water, die het kind dat reeds bewusteloos geraakte wist te red den. VOORHOUT. ..Ontspanning werkloozen. Geheel on voorbereid en zonder voorafgaande kennis geving, kwamen „The Melody Boys" uit Leiden de Voorhoutsche werkloozen ver gasten op eenige muzieknummers. Te circa 10 uur Dinsdagmorgen zette het gezelschap zich in beweging om vreugde tonen der muziek door het gebouw te laten weergalmen. Het was ongeveer 12 uur in den namiddag, toen de laatste marsch ge speeld werd. Naast de rij van sprekers, die de werk loozen van tijd tot tijd komen bezoeken, zullen zeer zeker ook The Melody Boys een aangename herinnering bij deze categorie van personen hebben achtgelaten. Een dankbaar applaus na elk muzieknum mer bewees wel, hoezeer dit onverwachte bezoek werd op prijsgesleld.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9