HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcl WOENSDAG 14 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 KATWIJK AAN DEN RIJN. Feestavond. Reuzen-lauweren waren het, die het R. K. Zangkoor oogstte op de feestavond te geven ten bate van het paro chiehuis. Het was een avond vol kunstge not, het was een avond vol jool; het was een smaakvol program. Het was een volle zaal; een auditorium propvol van bewon dering; gloedvol van enthousiasme. Daar was effectvolle voordracht van enkele zangnummers, mitsgaders succesvolle uit beelding van voordrachten en comische spectakelscenes. En dit alles werd genot vol opgevangen door luistergrage ooren. Er was luistervol spel en zang van talent- overvolle kunstenaren-veteranen. Het wa ren voor het meerendeel weer de voor en kele jaren geleden graag geziene tooneelis- ten-zangers, die met hun zang en spel steeds volle zalen wisten te trekken en groote ba tige saldo's konden overhouden. We willen ons niet beijveren om de bekende deugden van spel en samenspel op te sommen doch willen volstaan met een eervolle vermel ding van het meest „opzienbarende" perso nage, het oud-lid van het Zangkoor, de heer W. Hoogeveen te Wassenaar, die wegeos onverwachte ongesteldheid (ziekte komt eigenlijk altijd onverwacht) van een der leden als „invaller-opvuller" moest fungee- ren. Zoo als steeds was hij ook nu „onbe taalbaar". Dan deed zijn goedmoedige hoofdknik zijn wangen trillen als blanc- mangé, dan een uitzicht, dat iemand aan een ratelslang deed denken. Voor de zangnummers warme bewonde ring, snikheete lof. Als het koor de zaal zette vol klank, maakte de verrukking zich slagvaardig om zich te uiten in een davp- ring van handgeklap. Het zangkoor had haar naam veronsterfelijkt, het publiek zwom in dankbaarheid. Pastoor Buys had het welkomstwoord gesproken, en dankte in hartelijke bewoordingen namens allen voor het genotene. SASSENHEEVI. Verkooping. Gistermorgen had in het Bruine Paard ten overstaan van Notaris H. C. Labberton te 's Gravenhage de afslag plaats van de bouwmanswoning met stal len, schuren en weiland in den Hellegats polder onder de gem. Sassenheim, eigen dom van den heer J. H. Remmerswaal, al- j les te samen groot 14,30,32 H.A. Ingezet op 24.300 en afgemijnd op 750 door S. v. d. Stoel-W assenaar. Avond ten bate van het Crisis-Comité. Het was een goede gedachte van een aan tal jongelui om ten bate van het Plaat selijk Crisis-Comité eenige gedeelten van het bekende Meisjesboek Joop ter Heul door Cissy van Marxveld in beeld te bren gen. Het K.S.A.-gebouw was geheel bezet en velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen. Daar de Burgemeester wegens vertrek van zijn zoon naar Indië verhinderd was deze avond te openen sprak de heer W. Los, de Gemeentesecretaris, en secretaris van het Crisis-Comité een kort welkomst woord. Hij wees er op, dat de bodem van de kas zoo dikwijls te zien was, en daarom was het Comité verheugd, dat deze avond aangeboden is. Voorts beval hij de weke- lijksche busjes ten zeerste aan. In de pauze was het raad van avontuur in actie en velen waagden een kans om ge rookte paling te winnen. De oliebollen ver koop was een succes. Gezien de groote opkomst en de groote bedrijvigheid die we in de pauze op kon den merken kunnen we stellig aannemen, dat deze avond voor het Crisis-Comité be langrijke bate af zal werpen. NOOTDORP. Uitvoering Jonge-Mannen-Vereeniging. De aangekondigde uitvoering van boven genoemde vereeniging is wederom een succes geworden. De tijd van aanvang was de zaal tot in de uiterste hoeken gevuld met leden, donateurs, genoodigden, ouders en andere belangstellenden, waaronder zich nog velen bevonden, welke van elders ge komen waren. De directeur, Kapelaan A. Duinisveld, GEMEENTERAAD VAN HILLEGOM De Raad dezer gemeente hield Dinsdag middag te 3 uur een openbare vergadering. Voorzitter Mr. D. F. Pont, Burgemeester; aanwezig 14 leden; afw. de heer De Wree- de. Voorstel tot herziening salaris Haven meester. Wijl de omstandigheden anders zijn dan bij 't in dienst treden van den heer Veen wordt het vaste salaris ver hoogd van 350.tot 500. Voorstel tot wijziging van de salaris-rege ling v. d. Adm. van P.W. inzake het toe kennen van diploma-toelagen. Besloten wordt voor 't Diploma der Ver eeniging voor Gemeentebelangen 100. aan den Adm. toe te kennen met intrek king van 75.voor het Diploma Boek houden. Voorstel tot wijziging van de salarisrege ling inzake kindertoeslag Badmeester. Deze functionaris was tot heden van kindertoe slag uitgesloten. Daar dit een onbillijk heid wordt geacht, wordt hem deze met al- gemeene stemmen verleend. Voorstel tot aanvulling van de ambte naren- en werklieden-reglementen. Dit is een Regeeringsvoorschrift inzake revolu tionaire ambtenaren. Gelukkig hebben we die hier nog niet. Nadat verschillende leden over dit punt het woord hebben gevoerd wordt het voor stel in stemming gebracht en aangenomen met 122 stemmen. Tegen de heeren Spil- ker en Paarse. Voorstel tot aanvulling van de verorde ning tot vervanging van belastingbedragen, voorkomende in de wet op de Pers. Belas ting 1896. Dit betreft auto's beneden 400 waarde. Getracht wortd deze belasting te verminderen; er kan echter van de belas ting niets gemist worden. Het voorstel wordt aangenomen met 86 stemmen. Tegen weth. Klaver en de heeren Mathot, Kerkhof, Meskers, Goe- mans en Van Deursen. Voorstel tot overname grond van de N.V. Woningbouw „Higo". De heer van Lierop wijst op de kuilen in de straat daar. De voorzitter zegt: We heb ben 3 jaar garantie; van 't voorjaar wordt een en ander in orde gemaakt. Het voorstel wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen. Voorstel tot verlenging van de huur van Huize „Albion". Dit betreft een huurverla- ging van 1100 tot 750; de een acht 750 een abnormaal lage huur, 'n ander niet. Het voorstel wordt voor één jaar met alg. stemmen aangenomen. Voorstel tot het verhuren van het 2e ge meentelijk voetbalterrein. Na korte dis cussies wordt besloten met alg. stemmen dit terrein onder bepaalde voorwaarden aan Hillinen te verhuren voor 300 per jaar. Weth. Vermeer en de heer Jansen wil den aangeteekend zien te hebben tegenge stemd, omdat de terreinen op Zondag ge bruikt zullen worden. Voorstel tot continueering der verlaag de haven- en kadegelden. Dit betreft de Beurtschippers, die een zeer slechten tijd doormaken. Met alg. stemmen werd beslo ten, voor dit jaar de verlaagde tarieven te handhav.en. Voorstel tot nadere regeling van de kor ting op de kleedingtoelagen van het poli tiepersoneel en den gemeentebode. Weth. Vermeer vormde in B. en W. een minderheid. Hij zet zijn standpunt uiteen. Hier werd een interessant debat over ge voerd. Het voorstel der meerderheid werd met algemeene stemmen aangenomen. Voorstel inzake verhaal coupon belasting op houders van effecten ten laste der ge meente. Hiertoe werd met alg. stemmen besloten. Voorstel tot wijziging van het reglement voor het Burgerlijk Armbestuur. Het voor stel wordt met alg. stemmen aangenomen. Ingekomen is een verzoek van het Insti tuut voor Arbeidersontwikkeling om een lokaal dar Gemeenteschool voor te geven lessen. In B. en W. is reeds afwijzend be schikt. De Raad ging met B. en W. mede. Door het bereiken van 11.000 inwoners zal Hillegom nog één commissaris in de N.V. Electriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse- Sassenheim brengen. Als zoodanig wordt met 11 stemmen gekozen Mr. D. F. Pont. Ingekomen is een verzoek tot het afslui ten van de Kuipersteeg. Dit verzoek komt in stemming, waarbij de stemmen staken 7—7. Besloten wordt de huizen Loosterweg III no. 98 en 100 te vernummeren in Veenen- burgerlaan (zelfde nummers). De voorzitter deelt nog mede, dat van Rijkswege geen subsidie is verstrekt voor de Kerstgave aan de werkloozen. Met alg. stemmen wordt na korte discus sie goedgekeurd een afwijking der bouw verordening voor de fa. Leliveld (Veen- man-Vink) voor den bouw van een huis aan de Mariastraat. Binnengekomen is het Rapport inzake steun aan Kleine Kweekers. B. en W. zijn nog niet in staat concrete voorstellen te doen daar de Raiffeisenbank niet als elders de werkzaamheden wil aanvaarden. Na rondvraag sluiting der vergadering. opende dezen avond met een woord van welkom, en gaf het nuttige van deze ver eeniging met eenige enthousiaste woorden weer, en wees op de booze tongen welke dikwijls het doel van de vereeniging met minder aangename woorden weergaven, door te verkondigen, dat op deze plaats al leen het biljarten, kaarten en dergelijke an dere spelen werden beoefend. Spr. gaf te kennen, dat op dezen avond gezien zou worden, dat deze tongen, wekelijk booze tongen zijn, daar gehoord zou worden, wat op godsdienstig- en wetenschappelijk ge bied werd beoefend, en hoopte, dat de leden dit allen dezen avond zouden toonen door een gedrag een lid van de vereeniging waardig. Hierna gaf spreker nog een uiteenzetting over het op te voeren stuk van dezen avond: „Onder de Sovjet-vlag". Toen het tooneelscherm werd verwijderd liet zich de ontwikkeling der leden al zien, door de wijze waarop het tooneel was in gericht, door eigen leden der vereeniging, het moet gezegd worden dat het tooneel geheel af was. De wijze, waarop de too- neelisten hun rol volbrachten, was prij zenswaardig, geen enkele der spelers was slap, en het spel werd vlot gegeven, wóar- voor zij telkens een langdurig-daverend applaus moesten oogsten. De overige gedeelten der avond werden gevuld met muziek, zang en eenige korte voordrachten. In de pauze nam de Pastoor het woord, en wees er op, met welk een moeite het den Kapelaan was gelukt de vereeniging weer tot bloei te krijgen, en deze avond in te studeeren. Spr. hoopte, dat de leden en de ouders steeds waardee ring zouden hebben voor het werk van den Kapelaan. Om de kas der vereeniging te steunen werd door den Pastoor een fruitmand op Amerikaansche wijze aan den man ge bracht. De avond was bij ieder goed in den smaak gevallen, en allen keerde heel vol daan huiswaarts. Het ligt in de bedoeling der vereeniging om spoedig weer een avond te geven en op deze wijze het doel der vereeniging naar voren te brengen. Bloemenhandel. Behoudens een zeer kleine schommeling in de prijzen van en- keel soorten ,is er weinig wijziging in den UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 15 Februari. Huizen 301 m. 8.00—9.15 KRO, 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonpl. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.40 Gramofoonplaten. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Pianorecital. 6.30 Gramofoonplaten. 6.45 Causerie. 7.10 Toespraken. 7.30 Journ. weekoverzicht. 8.00 Chr. Zang vereeniging „De Lofstem". 9.00 Ouderuurtje. 9.30 Vaz Dias. 9.40 Orgelconcert. 10.4011.30 Gramofoonplaten. H il v e r s u m, 1875 m. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Viool-recital B. Lensky. Aan den vleugel: E. Veen. 11.00 Knipcursus kinder kleeding. 11.30 Pianorecital E. Veen. 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. m.m. v. de „2 Hodlars" (accordeon). 2.15 Causerie door Prof R. Casimir. 2.45 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 3.45 Pauze. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Radiotooneel v. d. kinderen. 5.30 Gramofoonplaten. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.040 Causerie door G. Josselin de Jong. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 8.15 Concertgebouw-orkest o.l.v. B. Wal ter. In de pauze: Concert door het trio Gold- berg-Hindemith-Feuermann (viool-viola cello). 10.30 Gramofoonplaten. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Uit „Pschorr", Rotterdam: Dajos Bela en zijn orkest. Daventry, 1500 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 en 11.2011.40 Lezingen. 12.20 Rutland Square en New Victoria Orkest. 1.20 Gramofoonplaten. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.10 Duitsehe les. 4.25 Schotsch Studio Orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Chopin-recital. 7.10 Spaansch causerie. 7.50 Lezing. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten, lezing. 9.55 Medtner-concert. 10.50 Korte dienst. 11.0512.20 BBC-dansorkest. „Radio-Pari s", 1796 m. 7.20, 8.20 Gramofoonplaten 12.50 Concert door het Pascal-orkest. 8.20 „Fortunio", opera van Messager. Kalundborg, 1261 m. 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.054.05 Dansimïziek door Sid Merri- man's Band. 7.30 Symphonieconcert. 9.5011.50 Dansmuziek uit het Palace- Hotel. Langenberg, 456 m. 5.25 Gramofoonplaten. 6.30 Blaasconcert. 10.50 Gramofoonplaten. 11.20 Populair concert. 12.20 Kwintetconcert. 1.20 Gramofoonplaten. 3.20 Weragkoor. 4.35 Blaasconcert. 6.20 Siiragorkest m.m.v. solisten. 8.30 Weragorkest. 9.40 Gramofoonplaten. 10.5011.50 Kwartetconcert. Rome, 421 m. 8.05 Symphonieconcert. Brussel 322 en 484 meter. 322 M.: 12.20 Omroepkleinorkest. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Omroepkleinorkest. 8.20 Concert uit Antwerpen en repor tage van de Zesdaagsche. 10.3011.20 Concert uit Antwerpen. 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Pianorecital. 8.20 Omroeporkest en cabaretprogramma. 9.35 Populair concert o.l.v. Russon. 10.4511.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 „Gralssuche", folkloristisch program- 8.30 Gramofoonplaten. 9.20 Berichten. 9.45 Sportpraatje. 10.05 Weerbericht. 10.2011.50 Operaconcert uit Leipzig. Gemeentel.Jk E io Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.0012.20 Langenberg. 12.20—14.20 Brussel (Fr.). 15.2017.20 Deutschl. sender. 17.20—18.20 Brussel (Fr.). 18.2019.20 Langenberg. 19.2022.50 Warschau. 22.50afloop Langenberg. 4e Programma. 12.2014.30 Luxemburg. 14.3018.55 North. Reg. 18.55—19.30 Weenen. 19.3020.00 Locale uitz.: Sportpraatje door den heer J. G. A. Jans sen, journalist. 20.00—21.05 Weenen. 21.05afloop Boedapest. Wijzigingen voorbehouden. bloemenhandel te bespeuren. De aanvoer is tamelijk groot. Betaald werd voor tul pen per dozijn: Couronne d'or f0.230.29, Farncombe Sanders f 0.240.33, Herman Schlegel f 0.12—0.15, Goudvink f 0.17—0.23. mr. v. d. Hoeff f 0.240.33, Prins van Oos tenrijk f 0.15—0.21, Le Notre f 0.22—0.29, Flamingo f 0.10—0.13, Le Reine f 0.10—0.13, La Reine max f 0.100.14, Progression f 0.120.15, Generaal de Wet f 0.150.22, Rose Gris de lin f 0.100.12, Victoir d'Oli- vierre f 0.170.24, Gele Prins f 0.160.23. Wie is die man daar achter U? Uw medeschuldige? Neen mijnheer de President, dat is mun publiciteitsagent. (Candide). FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 21) Joviaal lachend en met drukke bewegin gen schonk ze zichzelf een kop thee in en dronk die staande leeg, niettegenstaande Jenny's protesten: „O, Aurora, neen. Ga mee naar binnen, toe, ga alsjeblieft mee?" „Schei uit, kind", klonk Aurora Fairlie's luide stem. „Je knijpt me! Het is hier bui tengewoon verrukkelijk. Ik heb niet de minste behoefte om naar binnen te gaan." Nicholas Marr kwam zijn vrouw te hulp. „Kom mee, dan kun je den jongen zien. Volgens de regels van het huis mag hier geen gast spijs of drank genieten voor hij of zij. Jenny plechtig verzekerd heeft, dat haar zoon de mooiste baby is dat ze ooit hebben gezien. We zullen je eerst verdere gastvrijheid verleenen als je je aan deze ceremonie onderworpen hebt, eerder niet." Met z'n hand op haar eenen arm en die van Jenny op den anderen, liet Aurora zich meenemen naar het huis. John bleef haar verbluft nakijken. Eerst Anne; en nu Aurora. Wat beteekende dat in vredesnaam? Hij had een lief ding over gehad voor een gesprek van tien minuten met miss Fairlie, nu, vóór Jenny contact met haar kreeg. Toen het drietal het huis bereikt had, zag hij dat Nicholaas haastig wegliep waarschijnlijk om orders te ge ven voor andere thee. Aurora keerde zich onmiddellijk naar haar nichtje. „Wat heeft dat allemaal te beduiden?" De kleine donkergrijze oogen onder de blon de wimpers, keken Jenny half-listig, half- geërgerd aan. „Je hebt me bont en blauw geknepen, en me onder allerlei doorzichti ge voorwendsels hierheen gelokt. Wat is er toch aan de hand?" „Ik moest je alleen spreken." „Zoo? En waarom?" „Dat zal ik je zeggen, Aurora; maar niet hier alsjeblieft." „Wat heb je dan eigenlijk uitgehaald?" „Niets! Niets!" „H'm!" Aurora's grommende toon hield een protest in „dat „niets" beteekent waarschijnlijk zooiets ergs, dat het te slim is om over te praten, hè?" „Neen, neen! Kom hier binnen. Dit is mijn kamer. Niemand stoort ons daar en je kunt onderwijl rustig theedrinken. Er wordt direct thee gebracht." „Jenifer Marr, je hebt me toch niet van een gezellige theetafel op het grasveld weggetroggeld om in je boudoir een kletspraatje over koetjes en kalfjes te houden!" „Aurora toe nu." De veel bewonderde Lady Marr had de voor haar ongewone gewaarwording van een schoolmeisje dat in de knel zit. „Kom voor den dag er mee, Jenny! Dek sels wat heb ik het warm!" Ze haalde een felgekleurde zakdoek te voorschijn en droogde haar klamme voor hoofd. „Mijn lieve kind, als je iets op het hart hebt, zeg het dan en gaap me niet zoo aan; daar word ik tureluursch van. Stort je hart maar uit!" „Aurora, heb je mijn brief ontvangen? Maar neen, ik weet dat je dien niet gekre gen hebt." „Waarom vraag je het dan?" Jenny werd vuurrood. Aurora lachte. „Aurora, je maakt het me zoo moeilijk." „Meisjelief, dat zeggen de menschen al tijd als ze er tegen opzien iets onpleizierigs te moeten vertellen. Wind er maar geen doekjes om. Als het iets leelij^s is, wordt het er toch niet mooier op door het een aardig pakje aan te trekken." „Ik heb je geschreven", hield Jenny met tranen in dé oogen vol maar de brief kwam terug." „Waarover schreef je me?" „Over Anne." „En wat er er met Anne?" Een onbeschrijfelijke uitdrukking van pijnlijke aarzeling trok over Jenny's ge zicht. Iets in haar blik deed Aurora Fair lie ontstellen. „Maar Jenny, je wilt toch niet zeggen dat Anne. Jepny barstte in tranen uit. „O, ja!" snikte ze. „En ik heb aan ieder een verteld, dat ze met jou in Spanje reisde." XIII. Miss Fairlie bedankte voor de uitnoodi- ging om te blijven eten. Luidruchtig doch eenigszins nonchalant bewonderde ze den kleinen Tony en stond er toen op naar den tuin terug te keeren, en zoo te zitten, dat ze de rivier kon zien. „Een Engelsche lente ruikt toch heel an ders dan die in den vreemde", verklaarde ze terwijl ze zich liet neervallen in den ge- makkelijksten stoel, die onder haar ge wicht kraakte. „Muurbloemen" ze snoof luid seringen, jasmijn. Niet dat ik zoo doel ben op jasmijn; ze doet me al tijd een beetje denken aan witte ratten. „Aurora!" „Ik kan er niets aan doen het is zoo Mijn broers maakten de hokken altijd voor mij schoon en sindsdien moet ik niets meer van jasmijn hebben. Maar die andere bloe men zijn wat je noemt! Die hoe-heet-die- ook-weer, is verrukkelijk. Nu, zeg den naam eens!" „Ik weet het niet", antwoordde Jenny vaag. Aurora Fairlie veranderde met haar ge wone bruuskheid van onderwerp. „Ik wil graag een praatje maken met John Waveney. Breng hem eens hier en vertel hem wie ik ben. Waarom windt hij zich zoo op? Logeert hij hier? Ben je niet aardig tegen hem geweest?" „Windt hij zich op?" „Maar mijn lieve Jenny! De jongen is woest." „Ik zie niet in waarom hij boos zou zijn. Hij logeert hier voor het week-end. Ik dacht „Wat dacht je?" „Ik dacht, dat hij dadelijk na de thee zou weggaan. Hij zei, dat hij naar de stad terug moest." „O, dan kan hij mooi met mij meerij den." Jenny schrok. Het laatste wat ze wensch- te was een intiemer contact tusschen John en Aurora. Weliswaar had ze Aurora's be lofte, maar alle beloften ter wereld maak ten haar nicht nog niet tactvol. Maar vóór Jenny tijd had zich te herstellen, had John zich al bij hen gevoegd. „Ik mag mijn trein niet missen, zei hij. Onmiddellijk echter mengde Aurora zich er in en bood aan hem in de auto mee te nemen. „Ik vroeg juist aan Jenny om u te roe pen. Ik ben Aurora Fairlie, Jenny, waar zijn je manieren? Ze waren altijd zoo per fect! Het kan me niet schelen om mezelf voor te stellen, maar het is toch jouw werk en ik ben er principieel tegen om kar weitjes voor anderen op te knappen. Nu dan, John Waveney, ik ben een nicht van Jenny en Jenny is een nicht van jou, dus we zullen maar niet zoo verschrikkelijk plechtig en ceremonieel doen. Heb je zin om met me naar de stad terug te rijden?" John ging gretig op het aanbod in. Even later, toen Aurora met Nicholas aan 't praten was, richtte hij zich op rustigen, doch onmiskenbaar beslisten toon tot Jen ny: „Ik heb je wat te zeggen. Zullen we naar het eind van het grasveld wandelen?" Jenny sprong onmiddellijk overeind. Aurora's woorden hadden haar angstig ge maakt. Als John zich werkelijk over iets opwond, was het beter een apartje met hem te hebben en uit te vorschen wat de re den van zijn boosheid was. Ze had een on beperkt vertrouwen in haar bekwaamheid om het hem, of welke jongeman ook, om te springen. „We zullen wat seringen voor je pluk ken, om mee te nemen, Aurora", riep ze over haar schouder, toen ze weggingen; en John fronste onwillekeurig de wenkbrau wen. Hoe vlug en handig had ze een aan nemelijk excuus gevonden om zich te ver wijderen! De gemakkelijkheid van haar stem en manieren gaf hem een onaange name gewaarwording. Ze bleven staan bij de grootste seringen struik en Jenny brak er een tak af. „En?" vroeg ze. (Wordt ve~

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10