MAANDAG 12 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 SPORT DIOS. HAARL. VOETBALBOND. R. K. S. V. „Foreholte". Gisteren ideaal voetbalweer. Toch kon het programma niet volledig worden afge werkt. Zaterdagavond nog werd Onze Ge zellen IIIForeholte II zonder redenen af geschreven. De gespeelde wedstrijden leverden ver rassingen op voor Foreholte III en Fore holte I; dezen wonnen resp. van Majella II en A.S.C. I met 30 en 41. De b-Junio ren verloren hun 6en competitie-wedstrijd tegen VVL b in Voorschoten met 50. Over Foreholte IASC I het volgende. Beide partijen tellen invallers. Foreholte wint den toss en kiest het voordeel van den wind. ASC trapt af. Foreholte neemt spoe dig over en na eenige minuten scoort de linksbinnen uit een voorzet van rechts (1U). Technisch blijkt Fortholte beter te zijn, al lukt hun samenspel soms niet te best door den vrij sterken wind. Ongeveer tien minuten later vergroot de midvoor den voorsprong met een ver schot (20). ASC brengt dan eenige malen een bezoek aan het Foreholte-doel. Bij een misver stand in de Foreholte-verdediging komt het succes en is 't 21. Tot de rust treedt geen verandering meer in dezen stand. Na de thee was haast iedereen van meening, dat de rollen werden verwisseld. Maar Fore holte behield ook in de tweede helft de beste papieren. Al spoedig na den aftrap geeft de linksbinnen den ASC-keeper voor de derde maal het nakijken. Tot tien mi nuten voor einde weet de ASC-achterhoede en in laatste instantie vooral de keeper, verder onheil te voorkomen. Dan zendt Foreholte's midvoor voor de laatste en 4e maal nog een keurig doelpunt in en de stand is 41. Blijkbaar zijn allen tevreden met dezen uitslag en als scheidsrechter v. Veelen, die correct leidde, einde fluit, heeft Foreholte weer twee kostbare punten bin nen. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN Tal van verkeersovertredingen Voor het Kantongerecht te Leiden wer den hedenmorgen tal van verkeersovertre dingen berecht. Tegen den chauffeur P. J. O. uit Haar lem werd wegens het niet voldoende ruimte geven op den rijweg te Noord- wijk en telkens naar links-uit te halen geëischt 30 subs. 30 dagen. Uitspraak 25 subs. 10 dagen. J. M. te Ha zerswoude had met een verblindend licht gevende fietslantaarn ge reden. Eisch 6 subs. 6 dagen. Uitspraak ƒ5 subs. 3 dagen. J. v. H. te Leiden, die verstek liet gaan, heeft in verregaanden staat van dronkenschap het verkeer op den Hooge Rijndijk in gevaar gebracht. Eisch 20 subs. 10 dagen, uitspraak 15 subs. 10 d. A. C., die niet was verschenen, had te Leiden met een snelheid van 70 K.M. een auto van de fa. V. en D. aangereden en geschadigd. Eisch 25 subs. 15 dagen. Vonnis ƒ40 subs. 20 dagen. G. J. C. T. te L i s s e heeft in Oegstgeest een aanrijding veroorzaakt door rechts geen voorrang te verleenen. Eisch 15 subs. 10 dagen. Uitspraak 25 subs. 10 d. UIT DE OMGEVING spreker gevolgd en een daverend applaus aan het einde dezer rede bewees, dat de heer Kuiper zijne leden had weten te boeien. De voorzitter sprak een woord van dank tot den redenaar voor zijne leerzame rede en de leden voor de groote opkomst, want slechts enkele leden waren afwezig, waarvoor het bestuur wel een woord van lof toekomt voor de groote propaganda, die van haar is uitgegaan om deze vergadering bij te wonen. Nadat de voorzitter de ver gadering op gebruikelijke wijze had geslo ten, had een verloting plaats zonder nieten. Als prijzen werden verloot: vleesch, car- bonade, worst, koffie, thee, suiker, blik- groenten en sigaren, zoodat ieder welvol daan huiswaarts keerde. HILLEGOM. Tentoonstelling gaat door. De tentoon stellingscommissie heeft weder vergaderd en besloten is, deze te doen houden van 2428 April. Behalve bloemen zullen ook Nijverheids- en Grootindustrie-artikelen worden geëxporteerd. De tentoonstelling zal gehouden worden in het gebouw der Hillegomsche Veiling aan de Van Tets- VOORSCHOTEN. „St. Deus Dedit". Deze afdeeling hield hare jaarvergadering in het R. K. Vereni gingsgebouw. De voorzitter opende de ver gadering en riep allen een hartelijk welkom toe, in t.' bijzonder den Geest, adviseur en den heer Kuiper, waarna de secretaris de notulen las der vorige vergadering. De penningmeester bracht het financieel ver slag uit, welk verslag sloot met een batig saldo van 4.60. Ook de secretaris bracht zijn jaarverslag uit, memoreerende de ver schillende feiten de vereeniging betreffen de uit het afgeloopen jaar. De voorzitter sprak een woord van dank tot de beide functionarissen voor de uitgebrachte ver slagen en tevens aan de controle commissie, die de rekening van den penningmeester had nagezien en in orde bevonden. Tot le den der controlecommissie voor 1934 wer den benoemd de heer en: Alb. van der Krogt en J. Valentijn. Hierna volgde de bestuurs verkiezing, doch daar er door de leden geen candidaten waren gesteld en de aftreden den herkiesbaar waren, werden de aftre denden aldus herkozen verklaard. De Geest, adviseur feliciteerde de vereeniging met haar bestuur en wees de vergadering er op, dat het in dezen tijd zoo moeielijk was een dergelijke functie op zich te nemen en vroeg dan ook alle medewerking van de leden. Daarna werd het woord verleend aan den heer Kuiper, lid van het hoofd bestuur, die een schitterende propaganda- rede hield en aantoonde, dat Nederland het land is dat het meeste besteedt aan de werkloozenzorg. Met groote aandacht werd UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Jubileum. Vrijdag herdacht de heer A. Gelder-Hom het feit, dat hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de N.V. v.h. Hero B. de Groot. Op het kantoor werd hij door den directeur, den heer Snoep, toegesproken en ontving hij 'n gouden horloge, en van de Nederl. Maatschappij voor Nijverheid een zilveren medaille. Van het personeel van het kantoor ontving hij 'n sigarenkoker met inhoud en van belangstellenden vele bloem stukken. BOSKOOP. Kiesvereeniging. Vrijdag j.l. heeft de R.-K. Kiesvereeniging in het Vereni gingsgebouw een buitengewonen propa- ganda-avond gehouden, met als spreker de heer mr. C. Kropman, wethouder van Am sterdam over het onderwerp „De politieke stroomingen van den hedendaagsche tijd". De zaal was geheel gevuld. De voorz., de heer Th. A. Houdijk, open de deze vergadering met den chr. groet, heette alle aanwezigen welkom, en sprak over het doel dezer bijeenkomst, welke vooral in dezen tijd nuttig en noodig is. Hierna werd door allen het „Roomsche Blijdschap" gezongen en kreeg de heer Kropman het woord, die na een korte in leiding, en de meddeeling geen politieke redevoering te zullen houden tot de kern van zijn rede, „Het Fascisme", overging. De „wording" en het „heden" van dit stel sel werd op zeer duidelijke wijze uiteen gezet. Aangetoond werd, dat het Fas cisme met de katholieken leer niet samen gaat, daar het een staatsmacht is die niets boven zich duldt, nóch God, nóch Kerk. Ook bij het Nationaal-Socialisme stond spreker geruimen tijd stil. Een dankbaar opplaus beloonde spreker voor zijn met aandacht gevolgde rede. De heer Ch. van Koppen deelde nog me de, dat het in het voornemen ligt een z.g. „kern" op te richten, met als doel het be- studeeren van de politieke vraagstukken. Studiemateriaal wordt toegezonden door de R.-K. Staatspartij. Men kan zich bij hem als lid aanmelden. Hierna werd de vergadering met het zingen van „Aan U, o koning der Eeuwen" NIEUWKOOP. Uitvoering Zangvereeniging „Amicitia". De zangvereeniging „Amicitiat" gaf Za terdagavond onder leiding van haar Direc teur, den heer J. Marks uit Alphen aan den Rijn, een uitvoering in de zaal van J. P. Biersma alhier. Opgevoerd werd het Zangspel „Marion de Marketentster" een operette in drie be drijven. Dit zangspel wetrd door Amicitia op meesterlijke wijze opgevoerd, vooral de hoofdpersonen waren goed in vorm. „Amicitia", die reeds eenige malen met succes een zangspel heeft opgevoerd en daardoor in de omgeving eenige vermaard heid bezit trok ook nu weer veel belang stelling. De zaal was geheel uitverkocht. STADSNIEUWS LEIDEN GEEFT HET VOORBEELD. Onder dit opschrift lezen we in de „Utrechtsche Courant" een artikeltje, waaraan wij het volgende ontleen en: „Dezer dagen verzeilde er op ons Bureau een alleraardigst boekje, met een rood en blauw streepje op den omslag. Dit prettige, overigens heel eenvoudige drukwerkje was het jaarverslag over 1933 van een plaatse lijke crisis-comité. Niet van het Utrechtsche Comité, natuurlijk niet! Want dat kan maar met moeite dè eindjes aan elkaar knoopen, laat staan dat het geld zou hebben om een gedrukt jaarverslag te doen verschijnen! De inihoud van het boekje bracht ophelde ring. Het was het verslag van het Leidsche Crisis-Comité. En wat men aan den omslag van hert jaarverslag wel kon opmerken bleek uit het innerlijk: In Leiden zit men niet zoo slecht in het geld als in Utrecht, men behoeft daar niet iedere uitgave zoo zesmaal te overwegen als hier. Men kan daar méér doen dan hier, men kan wat tal rijker en men kan wat méér geven. Want hier, in ons goede dierbare Utrecht, zijn de ontvangsten van het Comité niet te ver gelijken met wat er in Leiden wordt gege ven. Vooral wanneer men er rekening mee houdt, dat Utrecht ongeveer 2 maal zooveel inwoners telt. Maar, nu heeft Leiden ook een geweldige medewerking van de zijde van het publiek. Het Jaarverslag noemt al leen reeds namen van 250 personen van allerlei rang en stand, die aan het Comité hun medewerking Verleenen. Zou Utrecht er 500-kunnen noemen? Wij gelooven het niet". Voor de lichting 1935 zijn 680 petrsonen uit Leiden ingeschreven. e ij ci Tegen een opkö-1 mende ongesteld-1 WERKEND heid en tegen hoofd- pijn helpt As- i i i-i P'rin afdoen- onschadelijk de. Let erop, dat U de echte Aspirin krijgt met het Bayer-kruis en den oranje band. Die alleen helpt snel, ZUSTER MARIA IRENE t In den ouderdom van 7 7jaar is in het klooster der Eerw. Zusters van Liefde, Pe likaanstraat, overleden de Eerw. Zuster Maria Irène. Zuster Irène, die de laatste jaren rustend was, is 25 jaar lang bij het bewaarschool onderwijs hier ter stede werkzaam geweest, en was daardoor in breede kringen bekend en ook bemind. R. I. P. HANZE VASTENAVONDFEEST. De R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" hield gisteravond in den Leidschen Schouwburg haar Vastenavondfeest. Zij had daartoe uitgenoodigd het gezel schap van Pierre Balledux, de „Vereenigde Haagsche Spelers". Zij mogen eigenlijk wel de „Leidsche Spelers" heeten, constateerde de voorzitter van de Hanze, de heer Meijers in zijn opningswoordje, want je ziet ze den laatsten tijd onophoudelijk in Leiden. Inderdaad zijn de Haagsche Spelers voor ons geen onbekenden meer. Dat wan niet alleen gezegd worden van de tooneelisten, maar ook van het stuk, dat zij gisteren avond ten beste gaven. Een jaar geleden speelden zij dat op een feestavond van de R. K. Studentenvereeniging „St. Augusti- nus" en toen heette het: „Het wondere rond Kilian". De titel wekte den indruk, alsof wij te doen hadden met een soort mirakel-spel, een man die stukken, die in navolging van Henri Ghéon den laatsten tijd graag ge maakt en gespeeld worden. Dat bleek ech ter geenszins het geval te zijn en het vrij pretentielooze spel viel dan ook danig te gen. Desalniettemin waagde Pierre Balle dux het, o mdit ernstig-k^mische spel op nieuw op de Leidsche planken te brengen, na voorzien van een ander etiket en met een iets beter happy end. Bovendien werd het stuk wat „opgespeeld" zooals de vakterm luidt en warempel, het lukte. Kilian Sitwohl is nog altijd de idiote schoenmaker, een man, die wondelijk ge noeg zijn grootste geluk vindt in het wel doen, ofschoon de objecten, waaraan hij zijn weldaden bewijst, zulke miserabele kerels zijn (om van de helleveeg van Bo- nifacius Pointer maar niet eens te spre ken!) dat iemand het bloed begint te koken. Maar ditmaal viel minder de aandacht op het bovenaardsche karakter van den braven schoenmaker en meer op het belachelijke van de hebzuchtige mede-dorpelingen, het geen het spel ten goed kwam. Het „opspelen" van het stuk wetrd bo vendien aanzienlijk vergemakkelijkt door de stemmin in de zaal, welke geheel gevuld was met een goedlach publiek, dat gul ap plaudisseerde en tijdens de entre-actes aan- genaa mwerd bezig gehouden door muziek onder leiding van Marinus van Wel. Zoo werd het een aangename en vroolij- ke avond, welke een succes is geworden voor den heer v. Deene, den secretaris van de Hanze, die, zooals de voorzitter ver klapte, dezen avond had georganiseerd. Tijdens de pauze werden bloempjes ver kocht ten bate van het Santos-fonds en werden loten te koop aangeboden door de St. Vincentiusvereeniging. Het gezelschap van Pierre Balledux kreeg bloemen. Na afloop volgde gezellig samenzijn en bal in den foyer der Stadsgehoorzaal. REVUE „OBEDOEL JE DAT". Het bleek gisteravond in de Stadsgehoor zaal wèl vastenavond en géén crisis te zijn! De groote Stadszaal was stampvol belang stellenden, om te kijken naar de Revue „Obedoel je dat!" Er heerschte een prettige stemming een echte stemming van vastenavond-zotjes, die om alles ple zier hebben en er zich niet voor geneeren om dat te doen, waar een Hollander zich anders wèl voor geneert: uit alle maoht de refreinen van den „Schlager" mee te jube len, waarbij het refrein nu en dan werd af gewisseld door een holderbolderend „Olike- bolke ribekesolleke. Dirt revue-ensemble, dat voor de eerste maal in Leiden optrad, heeft ook hier de reputatie, welke het zich reeds in de drie groote steden verworven had, bevestigd. Een avond van jolig amusement en schitte rende „finales" en wat mag men van een revue nog meer verwachten. Er is in deze revue zelfs niet gepoogd „een draad" te brengen. De schitter- en glans-taf er eelen wisselen zonder meer af met dansnummers van de „Whirlwind- girls", zangnummers, en vroolijke inter mezzi, verzorgd door Lou Bandy, daarin voortreffelijk bijgestaan door Wiesje Bouw meester en Willy Walders. Die Lou Bandy is me er eentje! Zijn eer ste, zeer onverwachte, optreden was reeds een daveren 1 succes. In „De Gelukkige Vader" en „Het Perfecte Warenhuis" was hij op z'n allerbest. Er is geschaterd en, wat nog beter uitdrukt hoe zijn optreden in sloeg: er is gegierd! Van de finale's, die uitmuntten door een goede smaak, mag vooral genoemd worden „De Machine", waaraan en zekere artistici teit niet kan worden ontzegd. Misschien echter, dat de andere, zooals „De Bruid door alle tijden" en „De sterren en planeten" het publiek nog het meest bekoorden door hun klaterende en fonkelende sohoonheid van costuums. De revuegirls waren zooals revuegirls behooren te zijn: lachend en huppelend alsof er geen zorgje aan de lucht was. De uitvoering der dansnummers verdient vooral wat de meer acrobatische toeren be treft, zeker waardeering. Het zou als verklikken worden be schouwd, wanneer wij iets vertelden van de geestige vondsten en rake zetten ook politieke waarvan deze revue wemelt. Hedenavond immers heeft een reprise plaats en ook voor de velen, die gisteravond geen plaats meer konden krijgen, moet de verrassing een pure verrassing blijven. Het Vastenavond-pretje in de StadszaaJ. zal zeker weer een volle zaal trekken. VOLSBONDNIEUWS. Woensdagavond te 8 uur wordt de 4de Sociale Cursusavond gegeven in de groote zaal van het Bondsgebouw. De inleider van dien avond, de weleerw. heer H. v. d. Ven, en het te behandelen on derwerp „Reactie tegen den massamensch" laten geen twijfel of de 2aal is dien avond geheel gevuld. Het bestuur verwacht dien avond de werkloozen, de leden van vak- en stands organisaties en de gehuwde leden van de St. Josephs-Gezellen. Mannen toont door massale opkomst, dat gij het Sociale Ontwikkelingswerk van den R. K. Volksbond waardeert. Vereen, voor Veiüg Verkeer „Leiden en Omstreken". Men schrijft ons: Wanneer deze courant onder de oogen van het publiek komt, behoort de nuttige tentoonstelling al weer tot het verleden en wanneer we de balans dan moeten opma ken, dan hebben we al moge het finan cieel wellicht nog beter gekund hebben alle reden om dankbaar te zijn. Ons hoofddoel, n.l. om in breeden kring van Leiden en omgeving jong zoowel als oud meerdere bekendheid aan het bestaan en de bedoeling der vereeniging te ge ven, is volkomen geslaagd. Reeds bij de opening konden we op de groote medewerking wijzen, die de V. v. V. V. van alle kanten mocht ontvangen. Daarbij hebben wij enkele namen ge noemd. Alsnog ware daarbij te vermelden de Firma A. D. Teske, die belangeloos, voor de'Verlichting van het gezellige zitje der Theeschenkerij, alsmede voor de radio- afdeeling en gramofoonmuziék zorgde. Als nieuwigheid voor Leiden demon streerde ze aldaar de Neotra-verlichting, die dienstbaar gemaakt voor verkeerssigna- len en reclame-doeleinden, aan Neonver lichting deed denken zonder nochtans de oogen te vermoeien. Dit licht is buiten gewoon helder en was in diverse kleuren aanwezig. Een speciaal voor de Vereeniging ge maakt lied, werd Donderdag voor 't eerst in de zaal gespeeld en het was een aardig idee van den heer Batenburg zelf na tuurlijk ook lid dezer vereeniging om het direct door zijn strijkje verder in Lei den bekend te maken en het voorloopig nog op het programma te houden, totdat elk rechtgeaard Leidenakr de melodie zal kennen. Voor de Vereeniging is dan te vens, dank zij deze medewerking mogelijk om in pakkende bewondering en gedra gen door deze melodie in de toekomst de noodige begrippen verder te verbreiden en ingang te doen vinden. Voor het lidmaatschap van de Vereeni ging voor Veilig Verkeer „Leiden en Om streken", wende men zich tot het secreta riaat: Turfmarkt 8, Leiden. De Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Op het volgend concert van bovenstaan de Vereeniging zal optreden het Calvet- Kwartet, dat met dit concert zijn tweede tournee van dit seizoen hier ter lande be sluit. Vele Concertbezoekers zullen zich dit superieure ensemble uit zijn eerste optre den hier ter stede een paar jaar geleden met genoegen herinneren. Het belangwekkende programma bevat kwartetten van Haydn, Beethoven en De bussy. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 2872. Casino Bioscoop. Lei den, Hoogewoerd 49, Uititr. E.: W. F. van der Maden, Leiden, dd. 7 Jan. 1934. Wijz. handelsn. in: Casino Theater. Zaterdag j.L slaagden de dames N. Poe- lijoe, alhier, en A. C. van Woudenberg voor het diploma coupeuse, de dames C. Guyt te Katwijk, M. v. Vliet en C. Lieshout, alhier, slaagde voor 't examen costumière; allen leerlingen van Mevr. N. Kouw-de Rooze. Zaterdag slaagden in Den Haag voor het Lingerie-examen de dames N. van Noord en A. Goddijn. Beiden zijn leerlin gen van Mej. M. H. van Harte veld, Leeu werikstraat 45 alhier, die hiermede weer bewezen heeft, een uitstekend leerares te zijn. LAATSTE BERICHTEN BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jacob Petrus, z. v. J. H. Smit en T. Bootsgezel. Ondertrouwd: R. Vos gesdh. 37 j. en E. A. C. Strik jd 23 j. C. Freeke jm 26 j. en J. Siera jd 21 j. J. Abspoel jm 19 j. en B. Verhoog jd 17 j. Overleden: P. Hartevelt m. 68 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Roxy: Trianon: heeft heden aanbesteed het verbreeden en versterken van de bestaande verharding en het aanbrengen van een deklaag van warm of koud asfaltbeton op een gedeelte van den weg Ringvaart ITaarlemmer- meerpolde r-H i 11 e g o m-de Z i 1 k (ge deelte Wilhelminalaan Van de Westzijde van de kom van Hillegom tot 130 M. ten Oosten van den Loosterweg II) een en an der met bijkomende werken, in de gem. Hillegom. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. De Geruischlooze Weg te Heemstede voor 18170. HET S.S. „TRITO" WEER VLOT Op eigen kracht naar Dublin doorgestoomd Naar wij vernemen is het s.s. „Trito" van de Maatschappij „Zeevaart" te Rotterdam, dat tengevolge van den mist op de kust van Devonshire was geloopen, blijkens een bij de directie der reederij ontvangen tele gram op eigen kracht losgekomen en door gestoomd naar Dublin. Men neemt aan, dat het schip niet of in elk geval niet ernstig beschadigd is. Het telegram was verzonden van de zee sleepboot „Witte Zee" van L. Smit en Co.'s Internationalen Sleepdienst, welke boot naar de onheilsplaats was gevaren, doch geen hulp behoefde te verleenen. BRANDSTICHTING? Hedennacht is vermoedelijk door brand stichting een loods, behoorende bij de stich ting ,Het Hoogeland" te Beekbergen (gem. Apeldoorn) een prooi der vlammen ge worden. Als vermoedelijke brandstichter is ge arresteerd een pas ontslagen jeugdige ge vangene J. A. v. d. W., die nog een half jaar ter beschikking van de regeering stond en daarvoor dezer dagen op „Het Hooge land" was aangekomen. Hij had, omdat hij zijn z.g. uitgaansgeld niet kon krijgen den directeur der Stichting enkele dagen gele den gedreigd, dat er dan wel iets zou ge beuren, en was gisteren ook van de Stich ting weggebleven. Bij den brand bevond hij zich echter onder het publiek. v. d. W. ontkent, aan het ontstaan van den brand schuldig te zijn. PROVINCIALE AANBESTEDINGEN. Het Prov. Bestuur van Zuid-Holland heeft heden aanbesteed het onderhouden van de provinciale wegen Hillegersberg Kruisweg en 'sGravenhageNieuwe Rijks weg RotterdamB odegraven (nos. A 24 en 45 van het Provinciaal Wege'nplan) gedurende de jaren 1934 en 1935. Laagste inschrijver was N. van Leeuwen te Haastrecht voor ƒ26070. Het Prov. Bestuur van Zuid-Holland MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 12 Febr. Vee. 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 451 vet te koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 57—62, 2e kwal. 4856 'en 3e kwal. 4247 cent per kg. slachtgewicht; 95 melk en kalfkoeien f 170210 per stuk; 103 vette kalveren: le kwal. 6068 cent, 2e kwal. 5458 cent en 3e kwal. 4852 cent per kg. levend gewicht; 77 nuchtere kalveren f 6 11 per stuk, 129 schapen f 1620 per stuk, 770 varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 4344 cent, zware 4243 en vette 4243 cent per kg. slachtgewicht; 15 paarden f 70110 per stuk. Overzicht: Runderen gelijke aanvoer als vorige week, stugge handel en oploopende prijzen. Vette kalveren minder aanvoer, tamelijke handel en oploopende prijzen en weinig beste kal veren. Nuchtere kalveren tamelijke aan voer, vlugge handel, gewone prrijzen. Scha pen ruime aanvoer, stugge handel, hoogere prijzen. Varkens ruime aanvoer, tamelijke handel, onveranderde prijzen. Paarden weinig aanvoer. Stille handel. ROTTERDAM, 12 Febr. Vee. 464 vette runderen, 261 vette kalveren, 465 schapen en lammeren. 747 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 5660, 5054 en 3842 cent; vette ossen 5457, 4448 en 3840 cent, vette kalveren f 0.901.00, 7585 en 5565 cent, varkens (lev. gew.) 3638, 3435 en 3032 cent, schapen 40, 36 en 34 cent; lam meren 42, 38 en 35 cent. Prijzen per stuk: schapen f 201510, lammeren f 1713 10. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer iets minder, handel traag, prijzen als vorige week, een prima beest 5 cent bo ven noteering; schapen en lammeren aan voer aanmerkelijk minder, handel kalm, prijzen als vorige week; varkens minder aanvoer, handel flauw, prijzen als vorige week. Door C. R. C. werden geen kalveren overgenomen. Enkele partijen schapen wa ren bestemd voor België. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.62W2 Londen 7.59U4 New York 1.503/^ Parys 9 78</8 Brussel 34 65 Zwitserland 48 08 Milaan 13 08 Madrid 20 20 Oslo 38 10 Kopenhagen 34 00 Stockholm 39 20 Weenen Praag Boedapest

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3