f ZATERDAG 10 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 andere „Groote parade" plaats, de parade van doctoren, verpleegsters en roode kruis- auto's. Duizenden gekwetsten worden hier bijeen gebracht in scholen en kerken, om verbonden te worden. Er is over deze film al heel wat gespro ken en geschreven. Men kan zoo verschil lend oordeelen over allerlei bijkomstighe den en onderdeelen, dat men, heeft men lust, zich kan mengen in vinnige en lang durige twisten. We zullen ons echter daar voor het oogenblik liever niet mee inlaten. Voor volwassenen. NED. R.K. VOLKSBOND. PLAATSELIJKE LEIDEN. CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat Leliestraat 7. Zondag. Het gebouw geopend vanaf 7.00 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de Afd. Leiden en Omstreken, van 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steen- schuur 15. Dinsdag. Zitting besturen Bouwvakarb. en Transportarbeiders van 78 uur, kan toren boven. Dinsdag Repetitie „Vondel", 8 uur. Woensdag 4de Sociale Cursusavond over het onderwerp: „Reactie tegen den massa- mensch". Inleider de zeereerw. heer H. v. d. Ven, Groote zaal, 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Zaterdag Spaar- en Voorschotbank 7 8 uur, Bibliotheek 7.308.30 uur. Zieken kas 7 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Eerstvolgende bestuursraadvergadering 21 Februari. Vanaf Dinsdag 14 Februari woont det se cretaris, de Genestetstraat 49, men neme van deze adresverandering goede nota. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Uien Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag 2dé der 7 Zondagen die het feest van St. Joseph voorafgaan. Zondag is de zaal geopend van 12,30 uur tot 2.30 uur en van 7.00 uur tot 10.15 uur; verplichte bijeenkomst van 8.159.45 uur:1 Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph- Spaarkas. De spaarkas wordt waargenomen door de heeren H. Vorst en W. Kohlbeck. Van 12 uur bibliotheek. 8.15 uur prijsbiljarten. Prachtige doozen sigaretten. Beurtrooster: Commissarissen: Zondag St. Menken en A. Remunt. Maandag: H. Dingjan en H. Uphof. Dinsdag: P. Oostdam en P. Berbee. Donderdag: A. Remunt en N. Breedeveld Zaterdag: St. Menken en Breedeveld. Maandag 8.15 uur uur Feestelijke bijeen komst der Afd. Gezellen met uitreiking van het diploma aan de Gezellen die met goed gevolg de weefcursus hebben beëindigd, Daarna afrekening voor de zelateurs van het St. Petrus Liefdewerk, 8.30 uur'aspiran tencursus eerste groep. Dinsdag bijeenkomsten voor de leden van 8.0010.15 uur. Tevens afrekening voor de Zelateurs van 't Kempermanfonds. Woensdag 8.15 uur. Liedertafel „Sebas tian Schaeffer". 8.30 uur Aspirantencursus 2de groep. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Vrijdag 8.15 uur. Muziekgezelschap „Franz Schweitzer" Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub de Poedelaar. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Donderdag 22 Februari recollectie oefeniijg voor de oud- retraitanten dezen avond vrij houden. Elk goed gezel is lid van een onderafdeeling. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht Garenmarkt 36. Zondag van 1 tot 2 uur bibliotheek. 3.45 Missie en Teekenclub. 4 uur Jonge Wachtclub. 4.30 Ontspanningsclub onder de 14 jaar. Postzegelclub en Damclub. 5.45 Franciscusban en Willibrordusban. 7 uur Don Boscoban. 8 uur Ontspanningsclub boven de 14 jaar Maandag 7.30 uur Tarcisiusban. 8.30 ur Herautenvergadring. Woensdag 8.30 uur Godfriedban. Donderdag 8.30 uur Aloysiusban. Zaterdag 4 uur huisvlijtclub. Van 89 uur bibliotheek. Iedere Zondag gelegenheid tot aanmelden van nieuwe leden. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS". Zaterdag. Contributie-betalen voor alle jongens te 7 uur. Bibliotheek en spaarbank. Zondag: 4 uur. De leden van de Antonius-, Fran- ciscus en Hubertusgroep worden in de kerk verwacht. 4.30 uur. Contributie betalen en ont spanning voor de leden onder de 14 jaar. Daarna ontspanning. 's Avonds geen bijeenkomst voor de leden boven de 14 jaar. Dinsdag 8.15 Geen wandelclub. 8.15 Tooneelclub. Woensdag: 6 uur Postzegelclub, jongste efdeeling. 7 uur Postzegelclub hoogste afd. 7 uur Zaagclub 8 uur Esperantoles. Vrijdag 6.30 uur Hubertusgroep. Van 7.30 tot 8 uur Groep K. en P. 8.15 uur Antoniusgroep. Zaterdag van 7—7.30 uur contributie be talen, Bibliotheek en spaarbank. 5 uur Zangclub. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. Zondag 9 uur. Morgengebed, waarna H. Mis met preek; onder de H. Mis Alge- meene H. Communie; 10.0010.15 Ontbijt; 10.1511.30 uur ontspanning voor Afd. I, uur Lof, waarna feestavond. Maandag 8.009.30 uur Handteekenen. Dinsdag. 6.157.30 uur Vlecht- en carton- nagewerk, jongste af deeling. 7.309.00 uur Teekenen. Woensdag 7.30 uur Lof, 8.008.30 uur Ontspanning. Donderdag 6.157.30 uur, Vlecht- en Car- tonnagewerk hoogste afdeeling; 7.309.00 uur Huisvlijt. Vrijdag 6.007 uur Zang. 8 uur Apo logie. Zaterdag 67 uur Gymnastiek jongste afdeeling. 78 uur Gymnastiek hoogste afd. 810 uur Ontspanning. ^JÉ| ZITA-VEREENIGING. TOp Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 8.0010.20 uur. R. K. HARMONIEKAPEL „PEROSI". Secr.: Marnixstraat 43. Maandag 8 uur Tamboers Pieterskerk- gracht. Woensdag: Harmonieleerlingen 7.308.15 uur. Harmonie 8.30 uur Pieterskerkgracht. Aanmelden niehwe leden op de lesavon- den. „DE GRAAL". Zooals jullie weten is het a.s. Donder dag uniformkeuring. Velen zijn met een soort doodsangst bevangen en durven niet komen uit angst, dat zij hun uniform bij afkeuring nooit meer mogen dragen. Vraag nu aan je leidster wat uniform keuring beteekent enbetaal de admi nistratie-kosten ad f 0.10. Zaterdag 3.30 uur Muloclub. 7.00 uur groote cadettenclub. 8.3010.00 uur contributie betalen. Zondag: 121 uur contributie betalen. 4 uur Bijeenkomst voor alle leden van de tumolutos „Jong Le(ven" en „Parcival". 3.30 uur kleine cadetten. 4.30 uur zang. 78 uur religieuse danscursus. Maandag 7.45 uur H. Mis. 8.009.30 uur charitatieve en missie-naai club, weefclub en reidansen. 89 ppf Gym. club „Parcival". 8.309.00 uur Gymn. club „Spirit". 9.15 uur Leidstersvergadering. Dinsdag: 78 uur Naaien, knippen en handwer ken, verder geen clubs of cursussen. Woensdag 15 uur Kruiskinderclubs. 23 uur gymn. kleinen Ursulasteeg. 7.008.30 uur naaien en knippen. 8.009.30 uur reidansen. 9.15 uur Verloof dien-club. Donderdag 56 uur Gym. Kleinen Hee- rensingelschool. 67 uur Gym. club „Jong Leven". 8.159.15 uur gymn.club „Actief". N i et in de H. B. S., maar in de Ursula steeg. Inspectiedag: Alle geuniformde leden moeten om 8.15Uur in de H. B. S. zijn. Vrijdag: 8.15 uur Lof van de Eucharistische Sectie. 8.30 uur E. H. B. O. cursus. 8.009.30 uur naaien en knippen. 7.009.30 uur handwerken. 810 uur costuumnaaien op de Vak school. Excelsior Alleluia Vooruit! ACADEMIENIEÜWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Chin. Jap. letteren de heer J. B. Snellen, Rotterdam. UIT DE OMGEVING slag was, dat 't lid met bijna algemeene stemmen werd gehandhaafd. Hierna volg de jaaryerslag van den secretaris. De secretaris deed hierin de voornaam ste punten .uitkomen en deelde mede, dat de vereeniging thans bestaat uit 63 leden, waarvan 40 pet. geregeld de vergaderingen bezoekt. Hierna gaf de penningmeester zijn jaarverslag. De inkomsten hadden bedra gen ƒ514.11, uitgaven ƒ420.30, saldo ƒ93.81 Hiervan werd uitgeloot 50 gulden van 't voorschotfonds. Rest alzoo 43.31, Nog op de Bank 49.75, alzoo een batig saldo van 93.56. De voorzitter dankte den penningmees ter voor zijn accuraat beheer en zeide, dat het dus laatst (toen 't bestuur verhooging van contributie voorstelde) niet te doen was om een te kort te dékken, doch enkel en alleen om meer te kunnen steunen aan Santos, Retraiteclub enz. enz. De heeren Meeuwenoord en Schouten zullen de boe ken nazien. Hierna volgde de begrooting, die na en kele op- en aanmerkingen werd aangeno- Wat de Federatievergaderingen aan gaat, vroeg de heer A. de Winter of ook hier niet eens vergaderd kan worden. Nu volgde de stemming. Aftredend waren de heeren N. H. de Klerk, als voorzitter en C. Geerling als 2e secretaris. Beiden werden herkozen. In de vacature-Seysener werd gekozen de heer A. v. Eeden. Alle gekoze nen dankten voor 't vertrouwen in hen gesteld en namen hune benoeming aan. Hierna werden de uitgekomen nummers van 't voorschotfonds bekend gemaakt en uitgereikt. Nu volgde rondvraag. De heer Buschman wil een commissie van bijstand benoemen. Tevens werd gevraagd, of de steun in plaats van Dinsdag niet op Zater dag zou gegeven kunnen worden. De eerw. adv. dankte voor de aardige verrassing en de felicitatie op zijn verjaardag ontvangen en wekte de ouders op, om de bijeenkomst, die zal worden uitgeschreven door kape laan Minnebo, ook bij te wonen. Hierna sluiting op gebruikelijke wijze. VEUR Aanbesteding. B. en W. hebben aan besteed den bouw van een woonhuis met garage voor 4 auto's aan den Veurschen Straatweg ten dienste van de wed. Lam- boo, wier huis in verband met de verbe tering van den Voorburgschen Weg door de gemeente is aangekocht. De uitslag was: metselwerk: raming 3737, A .Haagen f 3350, Remmerswaal en Bosmeijer 3720, Timmerwerk: raming f 2193.58: N. Tettero f 1889, Remmerswaal en Bosmeijer 2649.50. Loodgieterswerk: raming 294, H. Zwennes 184, van Veen en Zijlstra f 280, C. L. Zwennen f 165.80, H. van Kampen 244.50, Electriciteitswer- ken: raming f 69.12, Zwennes ƒ44, v. d. PUas 67.50, Schilderswerk: raming 487.61, J. Teunisse 385, J. Bleijs 505. Totale raming ƒ6782.30, totaal laagste inschrijvers f 573..80. Personalia. Tot onderwijzeres aan de school met den Bijbel te Veur is benoemd mej. G. de Vliet te Leiden. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK WASSENAAR. Personalia. Voor het examen coupeuse- leer ares van de eerste Nederlandsohe Mode vakschool-vereeniging slaagde Mej. N. v. d. Hoek. LEIDSCHENDAM Enar. Naar men ons mededeelt, hield de eerste Nederl. Radioluisteraars-Vereeni ging „Enar" in hotel „De Zwaan" alhier een zeer rumoerige vergadering. Een be stuursvoorstel om in te voeren een nieuw systeem, vond bij de leden een sterk ver zet. Het einde was, dat met 34 stemmen voor werd besloten te likwideeren en de gelden, plus de opbrengst van diverse toe stellen te verdeelen. Het bestuur werd ver boden nog verdere transacties aan te gaan. Tot leden van de likwidatiecommissie werden benoemd de heeren v. d. Hout, Ver meulen, Koole, van Diepeningen en Krieger NOORD WIJKERHOUT. Hanze. De jaarvergadering van de Hanze afd. Noordwijkerhout werd gister avond in café Brama gehouden. De voor zitter opende deze jaarvergadering met den chr. groet en besprak zijn bevindingen uit van de bijeenkomst op 6 Februari in Den Haag. Spr. vroeg verder de medewer king van de leden en verzocht voorlezing der notulen, welke na lezing onveranderd werden goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van den heer J. Seysener, die be dankte als 2e voorzitter. De voorzitter hoopte, dat de heer Seysener toch een ge trouw lid zou blijven van de vereeniging. Een stemming werd gehouden over 't al of niet lid blijven van een persoon. De uit Vrijdagavond te 7.15 uur kwam de raad der gemeente Stomp wijk onder voorzit terschap van burgemeester W. Keijzer in openbare vergadering bijeen. Secretaris de heer H. J. van Delft. Afwezig is de heer de Groot, die intusschen wegens ziekte heeft bedankt en de heer Van Dam, die naar elders vertrokken is, zoodat hiervoor een vacature is. De voorzitter opent de vergadering met De stand van zaken. De voorzitter: Mijne heeren, de goede traditie getrouw, wil ik deze eerste verga dering in dit jaar niet beginnen, alvorens u allen een voorspoedig jaar toe te wen- schen en hierbij spreek ik de hoop uit, dat het onder Gods zegen u en uwe gezinnen in alle opzichten goed moge gaan. Deze wenschen richt ik ook tot de geheele be volking en breng ik u en hun oprechten dank voor den steun steeds ondervonden. Immers door onderlinge samenwerking is veel te bereiken en wij mogen met dank baarheid constateeren, dat het hieraan in deze gemeente niet ontbreekt. Mijn wensch verleden jaar geuit, dat handel en wel vaart mochten opleven, is helaas nog niet in vervulling mogen gaan. Armenzorg en werkloosheid waren nog steeds de groot ste zorgen van het gemeentebestuur en vroegen groote offers van onze gemeente kas. Zoo werd aan armenzorg in 1933 25.000.uitgegeven, terwijl aan uitkee- ring voor werkloozensteun een bedrag van 29.216.75 werd gevraagd. In 1933 kon eindelijk uitvoering worden gegeven aan het besluit van den Raad om den Broek- weg te reconstrueeren. Aan loon in werk verschaffing werd uitbetaald 4.173.34; aan materialen bedroeg dit bedrag 10.277.61. De bevolking bestond op 31 De cember 1932 uit 5248 zielen, in 1933 nam deze toe met 90 mannen en 91 vrouwen, totale bevolking op 31 December 1933: 5429. Was de toename der bevolking in an dere jaren hoofdzakelijk door geboorte, thans speelt de vestiging van personen in deze gemeente hierin de hoofdrol. In totaal werd in 1933 verleend 49 bouw vergunningen. Dank zij uw medewerking kwam in Februari 1933 het weksysteem voor de brandweer tot stand en geconsta teerd mag worden, dat dit systeem schitte rend werkt. Slechts 3 maal is onze brand weer voor deze gemeente uitgerukt, een maal voor een schoorsteenbrand, eenmaal voor een begin van brand, terwijl door het kordaat optreden van onze brandweer een ernstige brand aan den Westvlietweg werd gestuit. Een woord van dank aan de vrij willigers der brandweer is hier wel op zijn plaats. Ondanks de verlaging van de electrici- teits- en gasprijzen en de invoering van het vastrecht tarief zijn de uitkomsten van de bedrijven niet ongunstig. Was op de be grooting voor de electriciteit geraamd een winst van 10.807.84, deze bedraagt 13.988.24; het nadeelig geraamd bedrag van het gasbedrijf van f 611.67, is een winst geworden van 421.26. Heb ik in meerdere vergaderingen ge sproken, dat ik niets liever had, dat allen hier weder aanwezig waren, dit is helaas nog niet het geval. De secretarns is weder om hersteld, waarmede ik hem, mede na mens u, gelukwensch; de gemeente-ontvan- vanger is daarentegen nog afwezig, moge hij spoedig hersteld in ons midden zijn. Was de Raad in 1933 voltallig; bij deze eerste vergadering missen wij 2 leden; de heer van Dam heeft wegens vertrek de ge meente verlaten en de heer de Groot we gens langdurige ziekte bedankt. Eerstge noemde breng ik hartelijk dank voor de vele verdiensten aan de gemeente bewezen, vooral ook als lid van de Commissie van Beheer voor de bedrijven en van de Com missie voor de werkloozensteun. Moge het hem en zijn gezin in de nieuwe gemeente goed gaan. De heer de Groot wensch ik een spoedig herstel toe en dank ik hem ook voor hetgeen hij in het belang der gemeen te deed. Mijne heeren, ziedaar wederom een kort overzicht. Mag ik dit jaar wederom om uw steun voor ons College van B. en W. en mij persoonlijk verzoeken? Van mijn kant zal ik al mijn krachten geven en dan on der Gods zegen, elkander vertrouwend en verdragend, werkend tot verwezenlijking van ons doel „de vooruitgang onzer Ge meente Stompwijk". De heer Vink wenscht wederkeerig den voorzitter alle goeds toe en de noodige steun en kracht voor zijn moeilijk en zwaar werk. Hij feliciteert den secretaris met zijn herstel en wenscht den Ontvanger een spoedig herstel toe. Hij dankt den heer van Dam, die altijd een stille werker is ge weest. Z.i. is er in deze Gemeente niet zooveel redenen tot klagen in vergelijk met andere Gemeenten, ook wat de werk- loozen betreft, en wij moeten in dit op zicht dankbaar zijn. Hij zegt namens den Raad B. en W. allen steun toe. De notulen worden na een enkele opmer king van den heer Willemse goedgekeurd, terwijl de gemeenschappelijke regeling O. L. School te Veur in de volgende vergade ring in behandeling zal komen. In gekomen zijn: Jaarverslag der Com missie tot wering van schoolverzuim. Be richt inzake verdaging. Goedkeuring Ge- meentebegrooting. Proces-verbaal kasop- neming Gemeente-Ontvanger. De heer Vink geeft in overweging, ge zien de resultaten en de kosten aan de ver gaderingen dezer commissie verbonden, het aantal leden dezer Commissie te ver kleinen; hij zet zijn standpunt in deze na der uiteen. De heer Bloemheuvel sluit zich aan bij den heer Vink; hij vraagt, wat de Commis sie doet met de ouders, die worden opge roepen en niet verschijnen; hier dienen maatregelen genomen te worden. Hij vindt het verslag niet uitgebreid genoeg; hij wil b.v. de redenen weten, waarom de kinde ren verzuimen en van welke scholen deze kinderen zijn en hij vertrouwt dan ook een volgend jaar een breedvoerig verslag te ontvangen. De ingekomen stukken woe den hierna voor kennisgeving aangeno men. 3. Benoeming leden commissie tot we ring van schoolverzuim. In verband met het gesprokene door den heer Vink, wordt dit punt uitgesteld tot de volgende verga dering, nadat de heer Bloemheuvel nog de aandacht er aan geschonken heeft een lid in de commissie te benoemen van Broek- weg en omgeving. 4. Benoeming onderwij zeres O.L. school aan den Westvlietweg. Op voorstel van den heer Vink gaat de Raad enkele minuten in geheime zitting. Na heropening doet de voorzitter eenige mededeelingen betreffend ede candidaten, waarna tot stemming wordt overgegaan. Gekozen wordt met 8 van de 9 stemmen mej. Homkes. No. 2 der voordracht. (Wordt vervolgd). BURGERLIJKE STAND LAATSTE BERICHTEN LEIDEN. Geboren: Willem Frederik z. van W. F. Landesbergen en A. M. Schouten Pie- ter z .van P. Janssen en J. A. Groenendijk Geertje d. van A. v. Beelen en D. v. Dijk Eva d. van A. Volkers en C. J. Mulder Anna Maria d. van C. du Prie en A. M. v. Dommelen Kasper z. van L. Mandemaker en E. Lenten Franciscus Olbertus Floris z. van F. J. Bakker en A. Faber. Katrina d. van G. Carree en M. C. de Blauw. Ondertrouwd: J. Hogervorst jm. 32 j. en H. M. Sieval jd .29 j. Overleden: M. OptendreesBavelaar vr. 48 j. J. J. Ouwerker m. 40 j. C. J. RomijnZoetemelk vr. f45 j. T. v. d. Meij ongeh. vr. 75 j. J. I. Bink wedn. 78 j. A. de Graaf m. 67 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: £°.*y: - .4 Trianon: POGING TOT DOODSLAG. Wegens poging tot doodslag op een amb tenaar der grenscontrole te Vaals is op last van den Burgemeester van Vaals gearres teerd zekere W. wonende te Maastricht. TELEGRAMMEN DE DIJKDOORBRAAK OP TEXEL. Uit De Cocksdorp wordt gemeld: Men deelt ons inzake de dijkdoorbraak, welke Donderdag j.l. heeft plaats gehad, nog het volgende mede: De dijk, welke is doorgebroken, is een dijk, welke op last van Ged. Staten door den polder Eierland gelegd is. De kosten bedroegen ruim 18.000. Het water wordt thans nog tegen ge houden door een klein dijkje, dat tevens het Eierlandsche Huis beschermt, bewoond door de familie de Bloos. Deze laatste dijk doorbraak heeft wederom ten duidelijkste bewezen, dat de zee steeds meer land ver overt. Ongeveer 15 jaar terug lag op de plaats, waar thans de doorbraak heeft plaats gehad, nog een strook duinen ter breedte van pl.m, 600 M. Ook bij het ge bouw van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Mij. is in de afgeloopen week een groot stuk grond en duin door de zee ver zwolgen.' Wanneer het zoo doorgaat staat ook dit gebouw niet meer veilig, terwijl het gevaar dan niet denkbeeldig is, dat de groote Eierlandsche polder op den Noord oosthoek zal doorbreken. Ten Zuidwesten van Texel vooral op den hoek van het vliegkamp de Mok is tijdens den laatsten storm eveneens een strook grond verdwenen. DOODELIJK MIJNONGEVAL. In de ondergrondsohe werken van de mijn „Laura" te Heerlen is de Duitsoher arbei der L. uit Würzelen in den nacht van Don- derdag op Vrijdag doodelijk verongelukt. HET NIEUWE KABINET-DOUMERGUB. De ontvangst in de pers. PARIJS, 10 Februari (V.D.). Het enthou siasme in de burgerlijke pers over de kabi netsformatie door den oud-president Dou- cmergue is, nu het kabinet is gevormd, eenigszins verzwakt, althans bij die bladen, welike meenen in de verdeeling der func ties den invloed van partij-politiek te zien. In 't algemeen wordt het kabinet echter vriendelijk ontvangen, hoewel de burger lijke pers het tooh voornamelijk beschouwt als een overgangsvorm, welke slechts de rust en orde moet handhaven. De socialis tische en communistische pers kondigt ech ter openlijk den strijd aan tegen de regee- ring-Doumergue. De Parijsche correspon dent van de „Daily Herald" schrijft, dat de vier belangrijkste leden van het nieuwe ka binet, Doumergue, Herriot, Tardieu en Barthou tegen elke w eder be wapening van Duitsohland zijn. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 9 Febr. Groentenveiling. Roode kool 1.506.40, Groene kool 1.10 3.40, Prei 0.40—2.20, Selderie 5.40—7.20, Knolselderie 0.703.50 per 100 stuks. Kro ten, gek. 46.Witloof 630.Boeren kool 4.106.Spinazie 30.34.Uien 1 2.40, Wortelen 1.205.90, Spruiten I 13 18.id. II 615.per 100 K.G. Andijvie per kist 1.101.71. Boter. 10 Febr De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) 1.60, prima boerenboter 1.451.70 per KG. Handel matig. Turf. Lange turf hoogste prijs 10. per 1000 stuks. Langeturf geen aanvier. Eieren. Totale aanvoer 9544 stuks. De prijzen waren: kippeneieren f 2.503.00 per 100 stuks. Handel matig. KATWIJK a.d. RIJN 9 Febr. Groenten- veiling. Roode kool 7.208.80, Gele kool 6.608.10, Groene kool 1.1.30 per 100 stuks. Uien 1.602.Peen 4.105.10, Spruiten 16.19.Kroten 2.2.50 per 100 K.G. NIEUWVEEN, 9 Febr. Eierenveiling Aanvoer 1100 kippeneieren 2.803.50; 75 eendeneieren 2.50 per 100 stuks. Kaas 27 ct. per pond. ALPHEN a.d. RIJN, 9 Febr.. Groenten- veiling. Spruitkool I 15.22,.id. II 7.—12.—Kroten 4.—4.40, Uien 3—3.50, p. 100 K.G. Selderie 7.7.20 per 100 bos. Sa- voykool 6.30 per 100 stuks. Eieren Aanvoer 5000 stuks. Kippeneieren 2.803.20, een deneieren 3.per 100 stuks. ZEVENHOVEN, 7 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 4208. Prijzen: kippeneieren 2.20 3.40 per 100 stuks, boter 0.?8 p. p., appe len 815 ct. per KG., bananen 15 ct. per 5 stuks, kool 0.090.10 per stuk. Voortaan eiken Woensdag weer veiling. VINKEVEEN, 9 Febr. Groentenveiling. Witlof I 19—23 ct., id. II 10—15 ct. id. Ill 35 ct. id. blad 3 cent per KG. Boerenkool 2 cent per stronk. BOSKOOP, 9 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 50 70, Cladius Pernet 1.502.Buterfly 0.50, Aug. Noach 0.90, Briarcliff 1.201.80 Tulpen 1018 ct., Cerasus Francettie 1.60 2.30, Seringen 0.500.85, Prnus triloba 0.600.90, Narcissen 8.12 ct., Androme- da 1015 ct., Mahonia 1522 ct., Akad. Praecea p.st. 1525 ct., Frurkia per st. 812 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.75 Londen 7.613/^ New York 1.52 Parijs 9 80 Brussel 34.68 Zwitserland 48.07 Milaan 18 08 Madrid 20.10 Oslo 38.25 Kopenhagen 34.10 Stockholm 39.35 Weenen Praag 7.37 ï/2 Boedapest

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3