ZATERDAG 10 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. «aar waarnemingen verricht in den morgen van 10 Febr. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 775.0 te Weer^n. Laagste barometerst.: 725.8 te Nordörjan. Verwachting tot den avond van 11 Febr.: Meest matige, tijdelijk wellicht nog toene mende wind uit Wes telijke richting. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Weinig of geen neerslag. Iets kouder. Het gebied van hoogen luchtdruk trok naar het Zudi-Oosten en ligt thans over de Al pen en de Noordelijke Balkanlanden. De depressie bewoog zich eveneens Oostwaarts en ligt voor de Noorsche kust met een uit- looper in het Oostelijk Oostzeegebied. In de Randstaten van Noord-Scandinavië en Finland is de barometer nog dalende, op IJsland is hij langzaam stijgende. De hooge temperaturen welke gisteren in Schotland voorkwamen, vonden thans in het Oostelijk Oostzeegebied gevonden. In het Noord-Wes ten werd het kouder. In Engeland ver dween het vorstgebied, in Frankrijk werd het van meer beteekenis bij allerwegen windstilte en mist. In Zuid-Frankrijk ko men temperaturen voor van 7 a 10 gr. C. otnder normaal, in Zweden van 8 gr. C. bo ven normaal. In Noord-Zweden en Finland werd de vorst minder streng en is de laag ste temperatuur min 25 gr. C. Over de Pool- zee strijkt langs de Oostkust van Groenland een arctische wind met zeer lage tempera turen. Van IJsland tot over de Oostzee heerschen krachtig Westenwinden. In de Alpen is de temperatuur boven 500 m. hoog bij onbewolkt weer in de Middelgebergten vriest het nog enkele graden. Voorloopig is weinig verandering in den toestand te wachten, behoudens koudere nachten, en later kans op enkele vlokjes sneeuw of natte sneeuw. v LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te .half drie 5.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 5.32 uur tot Zondagmorgen 6.55 uur, van Zondagna middag 5.34 uur tot Maandagmorgen 6.53 u. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 11 Febr. nam. 12.20 uur en Maandag 12 Febr. voorm. 12.58 en nam. 1.30 uur. KERKNIEUWS Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag géén audiëntie verleenen. UIT DE RIJNSTREEK ZOETERWOUDE (Dorp). Volksbond. Op Donderdag vergaderde de plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond in het patronaat alhier. Deze vergadering droeg het karakter van een propaganda-vergadering waarbij waren uitgenoodigd degenen, die zeker voor het lidmaatschap van den Volksbond in aan merking kwamen. De bijeenkomst was tamelijk goed bezocht. Door den voorzitter den heer van Haas- tregt, wordt de vergadering geopend, waar na hij de aanwezigen verzoekt op te staan om het bondslied te zingen, wat ondanks de goede begeleiding van den pianist, den (heer Th. Deckers, en den violist, den heer W. van Klink, niet zoo schitterend wais. Door het bestuur wordt daarom aangera den in den vervolge het reglement, waar in het bondslied staat, mede te brengen. De voorzitter gaf hierna de leiding van den avond over aan den conferencier, den heer J. Luisterberg, die na enkele moppen ten beste te hebben gegeven, het humo ristisch gedeelte aangekondigde n.l. de voor drachten welke door de propagandaclub van den Volksbond werden gegeven. Het kardinale punt van den avond, de propaganda-rede, werd wegens verhinde ring van den Distr. Best., den heer van den Akker,, door den secretaris verzorgd. Tijdens de pauze werden enkele verras singen uitgedeeld en werd de gebruikelijke verloting gehouden. Omstreeks elf uur sloot de voorzitter on der een woord van dank aan allen die heb ben medegewerkt om dezen avond zoo goed mogelijk te doen slagen, met den Chr. groet de vergadering. ZOETERWOUDE. „St. Paulus". De algem. R. K. Propa gandaclub hield gisteravond haar 16e jaar vergadering. De voorzitter, de heer A. J. v. Bennekom, opende de vergadering met den Chr. groet en verwelkomde de aanwezigen, inzonder Prof. Dr. H. v. Rooyen, die dezen avond een lezing zal houden tot meer belangstelling tot de vergadering waarvan het bezoek in de laatste jaren steeds kleiner werd. De notulen werden door den len secre taris, den heer Th. v. Gent, gelezen, waar na het jaarverslag werd uitgebracht door den heer F. v. Nierop. Het jaarverslag vermeldde o.a. de vie ring van het derde lustrum, de rede „As- sisië en Moscou" door Pater Borremeus de Greeve, de lezing van Pater Simons over de opgravingen iin Palestina, waaraan de voorzitter toevoegde dat de verkiezimgs- aotie in het verslag vergeten was te ver melden. De penningmeester, de heer G. van den Zon, gaf een financieel overzicht, waaruit bleek dat de inkomsten bestonden uit: ba tig saldo vorig jaar 159.21, oontributiën 197.bijdrage K.R.O. 30.boekenstal 2.70 tezamen 389.30. Bij de uitgaven was een bedrag van 43 voor de rede „Moscou en Assisië", 32.50 voor de lezing over de opgravingen iin Pa- lestrina, 81.voor de viering van het derde lustrum, enz. in totaal 309.90. Het saldo was alzoo 79.40. Tot verificateurs werden aangewezen de heeren C. Dolle en Th. van Es; na onder zoek werd tot goedkeuring besloten. Bij de rondvraag informeerde de heer C. P. J. Paardekooper naar de reden, van het niet geven van politieke voorlichting in de zen zoo politiek hartstochtelijken tijd. Spr. acht het niet goed om een lezing te laten houden over de opgravingen in Palestina, een onderwerp dat bijna niemand interes seert, waar nu zulke groote vraagstukken op politiek terrein de menscben bestormen. De voorzitter zegt, niet te weten, dat er een verlangen bestond een spreker te hoo- ren tegen het fascisme, ook niet dat een standsorgandsatie gewacht heeft op de Pro pagandaclub. De heer A. C. Paardekooper merkt op dat hoezeer hij het jaarverslag verdienste lijk heeft gevonden, dit werk tooh eigenlijk bij den eersten secretaris behoort, hetgeen ook gebleken is, daar deze alleen beschikt over de gegevens. De voorzitter zegt toe alsnog pogingen in het werk te stellen tot behandeling van het fasoisme en ook met de opmerking van den heer A. C. Paardekooper rekening te zul len houden getiteld: De vreugde-boodschap van Sint Paulus. Deze lezing heeft ruim anderhalf uur ge duurd, zoodai. het niet mogelijk is in dit klein ruimtebestek de inhoud weer te geven. Vooral waar de stof zoozeer wetenschappe lijk en ook bijzonder stijlvol was verwerkt, is elk pogen tot kort verslag en zuivere weergave van het gesprokene ijdel; de le zing was een flink boekdeel te samen. In de lezing werd een beeld gegeven, een karakteriseering van de ware katholieken, van heiligen in hunne werkelijkheid niet zooals de mensahen zioh zoo vaak de hei ligen voorstellen en dan rijst op het beeld van Sint Paulus, zich onderscheidende van de andere Apostelen, zooals deze Apostelen zich aan ons openbaart uit de Handelingen en door zijn vele brieven. Zeer in den breede behandelt spr. de brieven van Sint Paulus. Van buitengewone schoonheid was de besohouwing over den Paulinischen geest. Alleen over dit punt zou een kolom vol te schrijven zijn. Op klaarduidelijke wijze legt spr. uit hoe de H. Geest ook de mensche- lijke auteurs heeft laten spreken. Met tal van aanhalingen laat spr. de grootheid van Sint Paulus zien, onder- soheidt deze in de verschillende soorten als o.a. de moreele, de dogmatische, de patri archale, de christologische. Vooral laat spr. hierbij dé groote prin- cipieele vastheid van Paulus hooren, als het gaat om het geloof door Jezus Christus gepredikt. Daartegenover hoe hij als een geliefde broeder, als een vriend kan spreken. Dan weer met mannelijke kraoht of de teeder- heid van een moeder en hoe hij een onge kende geestigheid en gevatheid bezat bij een vaak spottende toon. Bij de teekening van het Paulus-beeld houdt spr. vooral den heilige voor in zijn fierheid waarmede hij zich b.v. beriep op zijn Romeinsch burgersohap. Eveneens ge tuigt spr. van den feilen onstuimigen Pau lus met zijn innige bezor.gheid voor de er gernis. Het tweede deel had ten doel in te stor ten het besef, dat het christendom een vreugdeboodschap is. Hierbij wordt Paulus ons voorgesteld voor zijne bekeering met zijn levensideaal: de onderhouding van de Joodsche Wet ver ontwaardigd toen hij vernam diat de Naze- reners de verwachting van Israël hadden opgegeven. Wij eindigen, hoe gaarne wij ook nog zouden blijven schrijven over de mooie Paulus-beschouwingen, met een van de conclusies die ons het meeste heeft gegre pen. Een Christen moet stralen door zijn ge loof, niet alleen als alles hem goed gaat, maar ook als het leven hem hard en bitter wordt, als kinderen van God en erfgena men des hemels. Zoo zal de les van Sint Paulaus een schat worden voor de eeuwigheid. De voorzitter dankte Prof. Dr. van Rooyen voor zijne schoone lezing en de aanwezigen voor het aandachtig volgen. NIEUWKOOP. De nieuwe kerk. Maandagmorgen te 8 uur wordt de eerste spade in den grond ge stoken voor den bouw van de nieuwe kerk. Deze plechtigheid zal een officieel karak ter hebben. WOERDEN. Personalia. Voor het examen cou peuse van de eerste Nederlandsche Mode- vakschool-vereeniging slaagden de dames J. Mieremert, M. T. J. van Norden, M. de Fa- ber en P. C. Bakker, allen alhier. SPORT VOETBAL SAMENSTELLING NEDERLANDSCH B-ELFTAL. Het Nederlandsch B-elftal, dat op Woensdag 14 Februari op het Sparta-ter- rein te Rotterdam tegen de Engelsche Prof club Reading zal spelen, is als volgt door de Keuze-Commissie samengesteld: Doel: Keizer (Ajax). Achter: Lelyveld (VUC), van der Lin den (NAC). Midden: Fyen (Stormvogels) Prins (Stormvogels), Graafland (HBS). Voor: De Gier (Eindhoven), Vrauwdeunt (Feyenoord), Bakhuys( ZAC), Mol (KFC), Piederiet (NAC). Reserves: Cohen (Sparta), Beekhuyzen (DFC), Mallee (NAC), Broeken (LONGA) en Schoemaker (Quick). WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN. Hedenmorgen te 6 uur was de stand in de Zesdaagsche te Antwerpen als volgt: 1. LonckeCharlier 10 punten. Op 1 ronde: 2. SchönRichli 14 punten. 3. Bo- gaertsSlaats 12 punten. 4. Depauwvan Nevele 7 punten. 5. RaesMortier 1 punt. Op twee ronden: 6. BuysseDeneef 13 p. 7. van KempenBraspenninx 9 punten. 8. AertsHuertgen 3 punten. 9. De Bruycker van Hevel 2 punten. 10 Meulemans Degraeve 1 punt. Op drie ronden: 11. Pij nenburgWals 8 punten. 12. Mortelmans Verschuren 0 p. Op vier ronden: 13. Ver- dyckDervaes 2 punten. Op 5 ronden: 14. Mertens Meerschaert 8 punten. 15. Van OersMuller 0 p. Op 6 ronden: 16 Linari Dipaco 3 punten. Op 7 ronden: 17 Maes Van der Horst 4 punten. Op 8 ronden: 18. Van HoutVan Hoek 2 punten. 19. De- baetsLetourneur 1 punt. STADSNIEUWS DE ACADEMISCHE TENTOONSTELLING H. M. de Koningin heeft voor de tentoon stelling „De Leidsche Academie 1806 1815", die thans in het Academiegebouw te Leiden gehouden wordt, alsnog een drietal zeer interessante stukken afgestaan uit het Koninklijk Huisarchief, betrekking hebben de op studie en verblijf van den tweeden zoon van Koning Willem I, Prins Hendrik, aan de Leidsche Universiteit. Deze stukken dateeren uit 1814. Het be treft in de eerste plaats een uitvoerig schrijven van den Rector-Magnificus, J. M. Kemper, aan den Koning omtrent de door den Prins te volgen lessen en de hou ding door hem ten opzichte van zijn mede studenten en de Leidsche burgerij aan te nemen. Dit stuk is van eigenhandige pot- loodaanteekeningen van den Koning voor zien. Het concept-antwoord van den Koning aan Kemper is eveneens aanwezig, alsmede tenslotte ook een begrooting voor de huis houding van den Prins te Leiden met eigen handige opmerkingen van den Koning. Deze stukken zijn thans aan de collectie togevoegd, welke daardoor nog aan be langwekkendheid is toegenomen. PORTRET PROF. MR. H. L. DRUCKER. De Rijksuniversiteit te Leiden heeft van eenige familieleden van wijlen Prof. Mr. H. L. Drucker een portret van dezen hoog leeraar ten geschenke antvangen, geschil derd door den kunstschilder D. van Driest te 's-Gravenhage, ter plaatsing in het Uni versiteitsgebouw. Geveilde perceelen. Ten overstaan van notaris A. D. Vtfgh alhier: Het huis met voor- en achtertuin c.a. aan de Rijn en Schiekade No. 105 in bod ƒ5200.kooper de heer G. A. van der Poel c.s. voor 5200. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 4575. Fa. A. A. den Os,. Leiden, Pieterskerkkoorsteeg 21, paarden- slagerij. N. E.: I. Zandvoort Jr., Oegst- geest. 816. N.V. Electriciteit- en Gasmaatschap pij voorheen de Vries en Stevens, Leiden, Breestraat 24. N. Proc.: H. A. Pino, Den Haag. De eerstvolgende vergadering van den gemeenteraad zal plaats hebben op Maan dag 19 Febr. a.s. VAN ONZE ADVERTEERDERS. SIGARENMAGAZIJN JAN GORDIJN. Hedenmiddag heeft de heer Jan Gordijn zijn sigarenmagazijn Pieterkerkkoorsteeg 7 heropend. De winkel is geheel gerestau reerd en gemoderniseerd. Nieuwe kasten zijn aangebracht, terwijl de stoffeering en de verlichting een geheel ander aanzien aan den winkel geven. Da fa. Eggink uit de Pieterskerkkoorsteeg zorgde voor de verlichting, de fa. Koolhaas nam het schil derwerk voor haar rekening terwijl de fa. de Bolster het behangers- en stoffeerders- werk verzorgde. Gisteren hield de R. K. Prov. Bond v. Geitenfokv. in Z.-Holland in „Zomerzorg" zijn 17e jaarvergadering. De opkomst was schitterend: alle aangesloten vereenigin- gen waren vertegenwoordigd. Ook de Bondsadviseur, Rector H. Theissen, was aanwezig. De Bondsvoorz., de heer W. Mesman, opent met den chr. groet en een hartelijk welkom, zijn vreugde uitsprekend over de uitstekende opkomst. Dit geeft hoop voor meer bloei van den Bond in de naaste toe komst. Een bizonder woord van welkom wil spr. richten tot den nieuwen Bondsad viseur en hij zegt te vertrouwen, dat de bond prettig en vruchtbaar met hem zal samenwerken. Met leedwezen doet de voorz.' mededee- ling van de afwezigheid (voor altoos) van den heer J. van Noort om gezondheidsre denen. Grooten dank zijn wij verschuldigd aan dien man, die voor ons vanaf de op richting bovenmatig heeft gewerkt. Hij heeft ons een voorbeeld gesteld en werd dit slechts eenigermate gevolgd, dan liep alles van zelf. De secretaris leest nu: de notulen, het verslag der verg. Ned. Commissie en 't jaarverslag. Dat alles was, als gewoonlijk, uitnemend verzorgd en verwierf dank en applaus. Het tekort over 't boekjaar, voortvloeien de uit 't verslag van den penningmeester, wordt vermoedelijk uit de Provinciale kassen aangevuld. Vervolgens werden de medailles uitge reikt van de keuringen. Ingekomen was een schrijven der afd. Voorhout inhoudende propaganda voor 't Maandblad „De Geit". De heer L. de Haan, dir.-adm. van de Ond. Verz. „De Geit" bracht verslag uit van deze nuttige instelling. De kas sloot met een batig saldo van ruim 33. Hem weid hartelijk dank gebracht, óók aan heeren commissarissen. Met alg. st. werd de heer J. Th. Verkley (pres.-comm.) als zoodanig herkozen. Conform het prae-advies van 't Hoofd bestuur wordt het dekgeld en de contri butie vastgesteld. De concept-begrooting wordt met 'n en kele opmerking tot definitieve begrooting verklaard. Voorzoover noodig zal van dencollega- Bond mann. fokmateriaal worden betrok ken. Voor de Melkcontrole werd krachtig pro paganda gemaakt. Bij de rondvraag sprak de Bondsadviseur als volgt: Ik ben dankbaar voor 't door den voorz. en den secretaris gesproken woord. In 1918 kwam ik in aanraking met 'n Pastoor uit Duitschland en we bespra ken 't organiastie-leven in Duitschland en in Holland. Aanvankelijk glimlachte de Duitsche herder over onze organisatie. Een jaar later werd de Pastoor uit Duitschland verbannenen zijn oordeel was gewij zigd. Na zooveel jaren heb ik dat voorbeeld nog voor me. Ik werd Bondsadviseur in 'n mageren tijd maar hoop dat ook nog te zijn in de vette jaren. Ik hoop 't mijne te mogen bijdragen om den Bond een beetje vooruit te brengen. Wees u allen dan ook leden met hart en ziel; laten we 't bestuur bijstaan; lat is noodig. Met groote belang stelling volg ik het wel en het wee van deze organisatie en zal dat blijven doen. Hierna verder rondvraag en sluiting met een passend dankwoord en met den chr. groet. BIOSCOPEN. Casino. Na eenige weken gesloten te zijn geweest wegens restauratie heeft Casino de deuren weer voor het publiek geopend. Wat de restauratie betreft, moeten we bekennen, dat de nieuwe directie eer van haar werk heeft. De frissche modern geschilderde gevel noodt tot binnentreden. In de hal is een vestiaire aangebracht. De zaal, waar van de wanden bekleed zijn met een warm roode stof, maakt een prettigen indruk. Luchtkokers zijn aangebracht om de rook te verdrijven. In 't kort, er is veel veran derd en, wat meer zegt, verbeterd. Het is een echt gezellig intiem theater gewor den. Met betrekking tot de voorstelling, die we bijwoonden, kunnen we zeggen, dat de beelden op het nieuwe projectiedoek helder uitkwamen en dat de geluidsinstallatie, de Philips „Philisonor Blackpost" goed vol deed. Ieder woord was duidelijk te ver staan. Ook het programma van deze week is aan te bevelen. Na een gevarieerd voorprogramma kre gen we de hoofdfilm te zien: „Ik ben een vluchteling", 'bewerkt naar het beroemde boek van Robert E. Burns, die in dit boek zijn leven als kettingganger beschrijft. We gens een misdrijf, waaraan hij gedwongen moest deelnemen, werd hij tot acht jaar kettingstraf veroordeeld. Hij weet uit de hel van het kettingsgangerskamp te ont snappen, weet zich op te werken tot een gezeten en gezien burger, doch wordt door een vrouw verraden. Opnieuw gevangen genomen, ontvlucht hij weer en doolt als vluchteling rond. Onder de regie van Mervin le Roy is de AGENDA LEIDEN. Woensdag. Sociale lezing in de groote zaal van het Volksbondsgebouw, spre ker Rector H. v. d. Ven, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen zal wor den waargenomen door de doktoren Nieuw- zwaag, Hovens Gréve, Rassers en Veldhuij- zen. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 5 tot en met Zondag 11 Febr. a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502 en D. J. v. Drei- sum, Mare 110, tel. 406. inhoud van dit ons bekende boek ver werkt tot een boeiende en indrukwekkende film, waarin op meedoogenloooze wijze wordt blootgelegd een Amerikaansch straf- systeem, dat men gerust „helsch" mag noemen. Paul Muni vervult op treffende en beheerschte wijze de hoofdrol. De directie wordt deze week en ook voor 't vervolg veel succes toegewenscht. Luxor. De hoofdfilm van deze week is -de Ufa- kluoht „Es gibt nur eine Liebe", 'n wondere mengeling van allerlei dingen, die tezamen een aardige füm kunnen vormen. En deze mengeling bestaart; uit wart opera-aria's, 'n hoeveelheid romantiek 'n heldentenor, mooie opnamen en „typen" en klaar is het! Zonder dit laatste is 'n slagen evenwel on mogelijk. Maar, daarvoor bestaat hier geen vrees. Jenny Jugo is de vrouwelijke hoofd rol goed toevertrouwd, Rolph Arthur Ro berts en Heinz Rühmann zorgen voor de note gaie, Louis Graveure, 'n Amerikaan- sche tenor met 'n enorm geluid, zingt de opera-aria's en zoo krijgt mén 'n aardige film, die beter is van samenhang dan vele andere uit den laatsten tijd. „Raspoetin en de Keizerin", welke film voor de pauze loopt, geeft de geschiedenis weer van Raspoetin, 'n boersohen man-Gods die invloed op de Czarenfamilie weet te verkrijgen en tot den oorlog aanzet, met het doel Rusland aan hem zelf te doen toe- behooren. Hij slaagt daarin in zooverre, dat de groote oorlog inderdaad komt, maar deze brengt ook voor hem verderf, want 'n trouw aanhanger van den Czaar, onder Raspoe- tin's invloed in genade gevallen, weet hem voor goed onschadelijk te maken. In deze film valt op het bewonderens waardige spel van de drie Barrymore's: John, Etihrtal en Lionel. Voor volwassenen. Trianon. Vorsten, koningen en koninginnen, prin sessen en wat dies meer zij, zijn tegen woordig in de film een gewild artikel. In vele films wandelen zij in drommen, al of niet echt, over het wirtte doek en koninkrij ken met exotische namen worden voor zul'k een gelegenheid zoo romantisch mogelijk gecreëerd. Geen echte koning is de hotelportier van hotel Royal. Hij is de hotelkoning, die alles beheerscht en van wie allen in 't hotel, de gasten incluis, afhankelijk zijn. Met Fransche zwier vliegt deze koning, aan wiens voeten alle dames, door zijn bij zondere charme geknield liggen, door deze geestige Fransche film. Hij is eenig deze hotelkorüng en de en tourage is 't niet minder met tal van gees tige vondsten. Want om hem zweven een rijke Amerikaansche jongedame met een stuk of acht mormeitjes van honden, een danseur, een verliefd kamermeisje, dé ko ning van Poldavie, vooral „incognito" en een kampioen-golfspeler en dat alles maakt van dit prachtige hotel een dwaze, en grap pige wereld. Een film om van te smullen. Een vreeselijk romantische geschiedenis is die van prinses Nadya van 'n ander onbe kend rijk, die 'n doodgewone jongeman be mint, maar dirt, omdat plotseling de konink lijke heersohers uitstreven, verplioht is ko ningin te worden. Zij offert haar liefde op, maar een moordaanslag en een revolutie voeren haar den geliefde weer in de armen. Deze Amerikaansche rolprent is het aan dachtig bezien ten volle waard. Want voor eerst geven de beide hoofdpersonen, Clau- dette Colbert en Fredric March, prachtig spel te zien, daarbij is de ensceneerkng van deze „koninklijke" film zoo fraai en impo sant en is de fotografie zoo meesterlijk en technisch volmaakt, dat men het oog niet van het witte doek zal afwenden. En daar om maken met het goede voorprogram ma deze twee „Koningsfilms" van het geen er deze week in Trianon wordt ver toond een „koninklijk" programma. Roxy. Na het interessante wereldnieuws kun nen de bezoekers van het Roxytheater de komende week genieten van de oorlogs film „De Groote Parade". Het is een epi sode uit den grooten oorlog en de hoofd rollen worden vertolkt door John Gilbert en Renee Adoree. Er komen in deze film tooneelen voor, waarvan de aangrijpende tragiek is uitgebeeld met adembeklemmen de kracht; er zijn momenten van sublieme soberheid, niet minder ontroerend door de oogenblikken, waarin snijdende ver schrikking grijpt en klemt. De gevaren zijn in letterlijken zin niet van de lucht; onder voortdurende luchtaanvallen, ter wijl de handgranaten in grooten getale over den vijand worden uitgestrooid en onder het spervuur der machinegeweren worden loopgraven veroverd en weer ver loren. Het slagveld, waarin diepe kuilen geslagen zijn door bommen en andere pro jectielen, is dan ook bezaaid met dooden en gewonden. Achter het front heeft een ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" Rook- en Pruimtabak 35 ets. per V2 pond g Fa. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 - LEIDEN

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2