HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcl ZATERDAG 10 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT xJERDE BLAD PAG. II WASSENAAR. Gemeenteraad. Op Woensdag 14 Febr. den Raad. 7. Gedeeltelijke intrekking baar vergaderen. De agenda bevat: 1. No tulen. 2. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 3. Ontheffing bouwverordening. 4. Nota van Burgemeester en Wethouders be treffende het salaris vraagstuk. 5. Wijziging veordening, regelende inrichting en samen stelling van de commissie van Plaatselijk Toezicht op het L. O. 6. Wijziging regle ment van orde voor de vergaderingen van den Raad. 7. Gedeeltelijke instrekking raadsbesluit van 8 Maart 1933 betreffende herziening uitbreidingsplan. 8. Voorschot vergoeding art. 101 L.O.-wet 1920 over 1934 9. Uitvoering wet op couponbelasting. 10. Wijzir verordening, regelende de voor waar, waarop aan bijzondere bewaar scholen subsidie uit de gemeentekas kan worden verleend. 11. Subsidie Patronaats- teekenschool. 12. Vaststelling verorde ning regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoembaar heid en de bezoldiging der gemeente-poli- tie. 13. Wijziging ambtenaren en werklie denreglement. 14. Vaststelling eenere nieu we bouwverordening. 15. Benoeming lid plaatselijk Scheidsgerecht.. 16. Begrotings wijziging. 17. Conversie van effecten. 18. Wijziging verordening op het Openbaar Lager Onderwijs. 19. Vaststelling retribu- tiekoheiren. 20. Vaststelling 2e suppletoir kohier hondenbelasting 1933. 21. Ontheffing belastingen. ZILK. Landarbeidersbond „Leo XIÜ". Gis teravond vergaderde de onderafdeeling van „Sint Deus Dedit" in het parochiehuis al hier. Te omstreeks 8 uur opende de voor zitter, de heer H. Nederstigt, de vergadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder riep hij een woord van welkom toe aan de heeren B. M. Loerakker, en Haver, komende resp. van Hillegom en Utrecht, sprekers van dezen avond en wel de eerste over bondszaken en de tweede over „Herwonnen Levenskracht". De voorzitter gaf vervolgens het woord aan den heer Loerakker, die een rede hield over interne bondsaangelegenheden. Na beëindiging zijner rede, dankte de voorzit ter de spreker voor zijn gehouden rede en gaf vervolgens het woord aan den heer Haver, teneinde de taak van „Herwonnen Levenskracht" te bespreken. Het doel van deze redevoering was, óók hier ter plaat se te geraken tot oprichting van een co mité van en voor „Herwonnen Levens kracht". Spreker schetste in toepasselijke woorden en practische voorbeelden de werkzaam heden welke door „Herwonnen Levens kracht" worden verricht voor de lijders aan t.b.c. Ruim 92 procent onzer bevol king draagt t.b.c.-bacillen bij ziah, aldus spreker. Dus practisch genomen is er nie mand, die niet door de t.b.c.-bacillen is aan getast of deze niet bij zich draagt. Jaar lij ksch worden ruim 3 a 400 leden, aange sloten bij „H. L", in het Sanatorium ver pleegd. Ons Sanatorium mag zeer zeker als een der grootste en modernste in ons land beschouwd worden. Spreker verklaart zelf ook in ons R. K. Sanatorium te zijn ver pleegd geworden, daar hij indertijd ook lij dende was aan t.b.c. Het mooiste reclame- middel ben ik zelf wel, daar ik, zooals u allen ziet, er uitzie als te zijn van melk en bloed. Verder behandelt spreker de verloting, welke door „H. L." op touw is gezet en verklaart, dat zulks wel hoofdzakelijk het gevolg is van de hooge verplegingskosten, welke reeds voor één patiënt noodig zijn die in ons Sanatorium wordt opgenomen. Als men nagaat, dat slechts één patiënt met een normalen verplegingsduur van een jaar 1200 gulden kost, dan kan men, aldus spreker, nagaan welke financieele offers een zoo 'n groot aantal verpleegden 3 a 400 jaarlijks kost. Om in deze kosten te gemoet te komen, is de contributie welke tot op heden per lid wekelijks wordt be taald, zijnde een cent, te kort. Om hierin tegemoet te komen, moeten wij overgaan tot het instellen van het zoogenaamde vrij willige stuiversfonds, dus vrije wekelijk- sche bijdrage van 5 cent,, door onze leden. Spreker memoreerde verder het plan ook hier ter plaatse spoedig plannen te bera men en vast te stellen om een comité op te richten van „H. L." en spoorde de geor ganiseerde leden aan zich hierbij aan te sluiten. Tot slot vroeg spreker, of er onder de talrijke aanwezigen nog iemand was, die hieromtrent nader wenschte ingelicht te wórden, waarvan echter niemand gebruik maakte. De voorzitter dankte spreker voor zijne gloedvolle rede en hoopte in de eerstvol gende ledenvergadering plannen te bera men om tot oprichting van een dergelijk comité over te kunnen gaan. Gekomen bij punt 5 der agenda, deelde de voorzitter mede, dat Maandag en Dins dag a.s. in he parochiehuis de gelegenheid zal worden opengesteld voor werklooze le den van den bond om te kunnen prijsjas- sen. Verwacht wordt, dat door ongeveer 80 leden hieraan zal worden deelgenomen. Deze kennisgeving werd door de aanwezi gen onder applaus, ten teeken van alge- meene instemming, ontvangen. Van het laatste punt der agenda, de rondvraag, werd door niemand gebruik ge maakt, waarna de voorzitter onder dank voor de goede opkomst en een aansporing steeds eendrachtig te blijven samenwer ken, de vergadering met den christelijken groet sloot. Tijdens de verschillende besprekingen kwam de Geestelijk Adviseur, de Weleerw. heer Kapelaan der parochie, de vergadering bijwonen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Begin van brand. Gistermorgen werd de brandweer gealarmeerd voor een be gin van brand ten huize van v. Z. in wijk Hoorn, Dit brandje had echter niet veel te beteekenen. 't Bleek slechts een schoor steenbrand, die door de bewoners reeds zelf was gebluscht, zoodat de beide ter plaatse komende motorspuiten onverrich ter zake konden terugkeeren. Legaten. Door wijlen den heer U. werd een bedrag van 1000 gelegateerd aan de Diaconie der Ned. Herv. Gem., be nevens ieder een som van 200 aan het Ned. Herv. Tehuis en de vereeniging Zie kenzorg. Wie rijdt er mee? In tegenwoordig heid van een tweetal vrienden toog mej. L. per gehuurde auto, Donderdagmorgen naar den Haag ter bijwoning van de straf zitting van de rechtbank, waar de echtge noot der juffrouw, die zich reeds eenigen tijd in voorarrest bevindt, en thans terecht zou staan als verdacht van diefstal van een vat benzine. Na afloop der zitting ging het drietal aan het passagieren en kwam eerst Donderdagnacht laat thuis. De beide vrienden bleven overnachten. De volgen de morgen gistermorgen werd de reis voortgezet naar de richting Gelder land. Te Barneveld liet men de gehuurde auto eenvoudig staan wegens benzinege brek. Op welke wijze is onbekend, doch 't drietal keerde terug naar Utrecht en liet zich vandaar per taxi naar deze gemeente terugbrengen. Als adres had men opge,- geven een perceel in het z.g. Roodedorp. Thuis gekomen, deelde men den bestuur der mede, even geld te zullen halen. In plaats echter hieraan te voldoen, koos men het hazenpad door aan de achterzijde van het huis de woning te verlaten. De be stuurder die het lange wachten moede werd en achterdocht kreeg, wendde zich tot de politie. Deze trof het gezelschap aan ten huize van mej. L. Het eind van de vroolijke reis -Cverd besloten met een pro ces-verbaal wegens oplichting, terwijl de auto door de politie met den eigenaar te Barneveld werd teruggehaald. AARLANDERVEEN. Uitvoering St. Joseph-Gezellenvereeni- ging. Woensdagavond hield de St. Jo- seph-Gezellenvereeniging alhier haar eer ste uitvoering in de zaal van den heer W. v. d. Berg. Ingezet werd met intocht der vlaggen, waarbij de kleine trom de marsch- maat aangaf. Hierachter volgden de Prae- ses, Pastoor A. J. M. Hoogeveen, Raad van Commissarissen en Raad van bestuur. Bin nengekomen werd" het vlaggelied der Ge zellen gezongen, waarna de praeses een speech hield over organisatie in de Gezel- lenvereenigingen. De Senior der vereeni ging, de heer J. Hogeboom, sprak zijn vreugde uit bij het bijna 1-jarig bestaan der vereeniging, welke reeds zulke noe menswaardige vorderingen had gemaakt, om te komen tot een program zooals de zen avond zou worden uitgevoerd, waarbij spr. zeker niet wil verzuimen te memoree- ren de ahbeid en de zorgzame leiding van den Praeses. Omdat vele ouders der gezel len aanwezig waren, besprak de senior in zijn inleidend woord ook de invloed, het doel en streven der St. Jos.-Gezellen en de Kolpingsgezindheid. De tooneelisten der Gezellen zorgden voor een goede ontspanning der lachspie ren. Allereerst door de opvoering van een klucht in drie bedrijven n.l. „Meneer Klap roos" voor Hollandsche rederijkers, bewerkt door Gerard Nielen. Dat dit sutk in de smaak viel, stak men niet onder stoelen of banken. Het oorverdoovend applaus ge tuigde van overgroote tevredenheid. Na de pauze werd nog 'n kleinere klucht gespeeld n.l. „Het Wonderkind", eveneens tot groot succes van de club. Bij 't einde van 't program nam de Praeses het woord om dezen schitterend geslaagden avond te sluiten. Na 't zingen van het lied „Gezellen- vader" en „Kolpingsgroet" keerde ieder ten zeerste voldaan huiswaarts. „St. Deus Dedit". „St. Deus Dedit" hield deze week haar jaarvergadering in een der schoollokalen. Door den voorzitter, den heer Th. v. Veen werd de vergadering geopend met den chr. groet. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Als volgend punt der agenda is aan de orde bestuurs verkiezing. Aftredend waren de heeren Th. v. Veen en K. Klein. Eerstgenoemde stelde zich niet weder herkiesbaar. Laatstgenoem de werd herkozen. Voor Th. v. Veen werd gekozen H. de Keizer en in nog een vaca ture J. Hogeveen. De Geestelijk Adviseur bedankte den af getreden voorzitter voor zijn werkzaamhe den en hoopte tevens in de nieuwgekoze- nen goede krachten te hebben gevonden. Een voorstel om den penningmeester een gratificatie van 10.toe te kennen werd aangenomen. Het verslag van den penning meester was als volgt: Inkomsten 1933: 485.20 Uitgaven 1933: 463.15. Batig saldo dus ƒ22.05. Totaal kassaldo per 1 Jan. '34 ƒ53.05. Benoemd werden voor de kascom- missie-controle de heeren KI. Hogeveen en H. de Keizer. Door den Geestelijk Adviseur werd aan moedigend gesproken om trouwe organisa tiemannen te zijn. Van de rondvraag werd weinig gebruik gemaakt waarna sluiting door den voorzitter op gebruikelijke wijze. BOSKOOP. „St. Genesius". Woensdag en Donder dagavond heeft de R.-K. Tooneelclub „St. Genesius" éen tooneeluitvoering gegeven in het Vereenigingsgebouw, welke goed geslaagd mag heeten. Opgevoerd werd het tooneelspel in vier bedrijven van Jan E. Odijk, „Die geen hart bezat" hetwelk op beide avonden zeer goed werd vertolkt. Na de pauze werd opgevoed, een klucht in één bedrijf „Van den man, die zijn ziel verkocht", dat op zeer vlotte wijze werd gespeeld. Piano- en accodeonmuziek luisterden de avonden op. „Genesius" heeft, zooals wij van haar gewend zijn, wederom goed werk geleverd, en kan met genoegen op deze welgeslaag de avonden terugzien. R.K. Transportarbeidersbond. Dins dagavond werd de jaarvergadering van bovengenoemde afd. gehouden in het R.K. Vereenigingsgebouw. De heer W. G. Hou- dijk opende de vergadering met den chr. groet en met een woord van welkom, in het bijzonder tot den heer W. v. 't Schip, districtsbetuurder. Het bestuur stelde het op hoopen prys, dat de districtsbestuurder aanwezig is, om nog eens kennis te maken met een nog jonge afdeeling. Door den secretaris, den heer Adr. Hout man, werden de notulen gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd; zoo ook het jaarverslag. De penningmeester, de heer C. J. Kraan, gaf het financieel verslag, waaruit wel bleek, dat hij het beheer van de kas waar dig was, en door een zuinig beheer wel eieng geld in de kas kon houden. Als con trole-commissie werden benoemd de hee ren Adr. Houtman en P. v. Ooij. Een ingekomen schrijven van het co mité Herw. Levenskracht voor steun, om de zoo gevreesde ziekte te beteugelen, werd beantwoord met een voorstel van 't bestuur tot het geven van 1.50. Aange nomen. Daarna sprak de heer van 't Schip over het onderwerp: „Onze R.K. Arbeidersbe weging en het Nationaal-Socialisme", waarbij goed uitkwam, wat een groot ge vaar er in schuilt voor onze arbeiders, als zij de leiders der organisatie gaan wan trouwen. Spr. zeide, dat wij goed zouden doen de oogen open te houden, wat er op het oogenblik in Duitschland gebeurd. Een hartelijk applaus beloonde den spre ker, waaruit bleek de instemming met het gesprokene. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Kraan herkozen tot penningmeester; tot voorz. werd gekozen de heer W. G. Hou- dijk. Nadat nog enkele leden van de rond vraag hadden gebruik gemaakt, werd deze welgeslaagde en nuttige vergadering met een woord van dank op de gebruike lijke wijze gesloten. BODEGRAVEN. Geboren: Nicodaas, z. v. M. van Vul pen en G. de Knikker. Cornelis ,z. v. L. ten Hoeve en A. BergShoeff. Jannigje Cornelia, d. v. A. E. van Leeuwen en E. Versteeg. Getrouwd: A. Boeile, 22 j. en A. van den Akker 21 j. Overleden: H. G. Paiuelse, 2 weken (im.) Jac. de Jonjg 78 j. (m.). Gevestigd: J. G. Verihoeff, van Rot terdam. Vertrokken: M. C. Jansen, naar Lan ge Ruige Weide; A. J. van Dobben de Bruijn naar Almkerk; G. Slappendel, naar Wasse naar; A. Tuis en gezin naar Leimuiden; J. de Vlieg, naar Utrecht. NIEUWVEEN Dorpsstraat gegund. Na openbare in schrijving is door B. en W. de uitvoering van de Dorpsstraat gegund aan den heer A. J. de Beus van Uithoorn, zijnde de laagste inschrijver voor de somma van 10.430. Daar de gunning voor deze som een groot veries voor den aannemer in houdt deze heeft zich namelijk ƒ4.820 misrekend is in de raadsvergadering van Donderdag j.l. besloten den aannemer een zeker bedrag extra te verleenen, als hij het werk naar behooren aflevert. In ons a.s. raadsverslag hierover meer. Overleden: J. Roodenburg 40 j. O n de r t r o u w d: T. Baas en M. J. Zekveld M. Ketel en C. Zekveld. Gevestigd: H. Hol van Eindhoven. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Moedercursus. Dinsdag j.l. werd de Moedefpcursus gesloten in de Parochie Groe nendijk, die in 10 lessen gegeven werd door Zr. A. M. Hoskam, Enquétrice van het Wit- Gele Kruis uit 's-Gravenhage. 42 vrouwen en jonge dochters boven de 20 jaar hebben den cursus gevolgd en allen waren ten zeer ste voldaan over de nuttige en leerzame lessen. De laatste vergadering was een ech te feestvergadering. Nadat de weleerw. Pa ter F. Meckina, kapelaan der parochie, een pittig puntje op Godsdienstig gebied gege ven had, werden de vrouwen getracteerd op koffie met koekjes. Na een gezellig half uurtje ging men hoogst voldaan naar huis. 't Is te hopen, dat onze parochie weer eens gauw den zegen van een moederoursus ten deel moge vallen. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". Donderdagavond werd ten huize van mej. Verhaar een gecombineerde vergadering gehouden van den R. K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". Zoowel van de afdeeling Groenendiijk als Rijndijk. Jammer was het, dat de opkomst der leden vooral van den Rijndijk niet grooter was. Nadat door den heer J. van Kampen (voorzitter van Rijn dijk) deze verg. met den christelijken groet en een woord van welkom, in het bijzon der aan den Eerw. Geestelijke Adviseur van Groenendijk, en den heer Dekker, lid van het hoofdbestuur, was geopend, werd het woord gegeven aan den heer Dekker. Deze zette op zeer duidelijke wijze uiteen de uitslag van de gehouden conferentie met het bestuur van den „L. T. B." Deze confe rentie was gehouden met het doel om in het jaar 1934 wederom een collectief arbei derscontract te verkrijgen. Voorgesteld was een minimum loon van 17 per week voor een volslagen arbeider plus wederinvoering van het Kindertoeslagfonds. Plus de be staande emolumenten. Het voorstel van 17 per week was op de ledenvergadering van den L. T. B. aangenomen, maar voor wederinvoering van het kindertoeslagfonds kon men geen meerderheid verkrijgen. Ge tracht zal worden om nogmaals een confe rentie aan te vragen met het bestuur van den L. T. B. om het Kindertoeslagfonds, hetwelk reeds vele jaren voor de groote gezinnen een groote steun is om in hun behoeften te voorzien, wederom ingevoerd te krijgen. Nadat door de aanwezigen van gedachten was gewisseld werden door ver schillende leden enkele vragen gesteld, wel ke door den heer Dekker werden beant woord, waarna sluiting met den Christelij ken groet door den voorzitter. Propagandavergadering „St. Deus Dedit". Dezer dagen werd ten huize van mej. Wed. Verhaar, op initiatief van den R. K. Land arbeidersbond „St. Deus Dedit" afd. Groe nendijk een propaganda-avond gehouden, waar als spreker optrad de Weleerw. heer W. Versteegen, Kapelaan te Amsterdam, over „Het Fascisme". De rede werd door al de aanwezigen met groote stilte aange hoord, waarna den eerw. spreker dan ook een dankbaar applaus werd gegeven. Daar na werd door den voorzitter een woord van dank gericht tot Kapelaan Versteegen. ben. Daar heb ik tien jaar er aan gewerkt, om stik stof uit steenkool te halen en m'n dienstmeid bereikt hetzelfde in een minuut, door al leen maar de schuif van 't for nuis' dicht te stoo- ten. (Canard), FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 18) Anne's wenkbrauwen trokken zich sa men; haar oogen rustten op Jenny met een vreemd-verbaasde uitdrukking. „Heb je gasten?" „Ja, logé's voor de week-end. Maar hoe dan ook, Anne, je moet toch inzien, dat je onmogelijk hier op die manier kunt ko men binnenvallen." Anne's blik bleef strak op haar zuster gevestigd. Vaag schemerde het door haar gedachten hoe goed Jenny er uit zag hoe knap ze was en hoe uitstekend wit haar stond. Maar verder was er een doffe, nijpende leegte in haar hersens.ze was zich alleen duidelijk bewust van een pijn lijk, krampachtig pogen om dat kloppende „iets" dat haar geest wilde binnendringen, tegen te houden. „Waarom Jen?" Jenny kwam dichter bij haar. „Waarom heb je in vredesnaam niet ge wacht tot je van me hoorde? Je had behoo ren te wachten." „Neen, ik vind van niet. Integendeel ik moest je spreken; ik moest weten wat jij tegen de menschen gezegd hebt. Het scheelde geen haar of ik was Aurora tegen het lijf geloopen. En ik dacht „Aurora!" Vol ontsteltenis kwam het over Jenny's lippen. „Ja kind; Aurora. Als ik niet zoo vlug als water was geweest, had ze me gezien. En voor ze me ziet, is het noodig, dat ik er een idee van heb, wat ze weet, vind ik." „Ze weet niets." „Hoe bedoel je dat ze niets weet? Ik word geacht met haar op reis te zijn ge weest? Weet ze dat?" „Neen, zelfs dat weet ze niet. Ik heb haar geschreven -maar de brief kwam te rug. En ik verkeerde in de vaste overtui ging, dat ze nog in geen maanden terug zou komen, want Leonard Fairlie zei dat Mabel hem verteld had dat Aurora juist naar Koerdistan vertrokken was.. Daaruit leidde ik af, dat we haar voorloopig niet terug zouden zien. Ben je er wel zeker van dat het Aurora was?" Weer lachte Anne. Dat was echt Jenny. Jenny geloofde nooit iets dat ze liever niet gelooven wilde. Als het haar paste overtuigd te zijn dat Aurora Fairlie zich in Koerdistan bevond, dan zou ze zelfs ondanks het meest ontmoedigend bewijs in die overtuiging trachten te volharden. „Natuurlijk ben ik er zeker van; ik heb haar met mijn eigen oogen gezien. Ze lo geert in Hotel Haydon, haar handteeke- ning stond in het vreemdelingeregister." „Ik moet haar spreken", verklaarde Jenny. „Ofof.... jij kunt het eigen lijk wel voor me doen. We hebben geen uur te verliezen en ik kan met geen mo gelijkheid eerder naar Londen als Woens dag. Ja, ga jij maar naar haar toe. Als je voortmaakt kun je den trein van 4 uur 45 halen. Ik heb den chauffeur van de taxi gezegd te wachten. Een steek van pijn priemde door den nevel van vèrwarring, die Anne's gedach ten omgaf. Jenny had den chauffeur ge zegd te wachten.... het was niet Jenny's bedoeling, dat ze op Waterdane bleef; ze moest naar de stad terug en liefst direct. Ze staarde in gepeins voor zich uit; toen voelde ze Jenny's hand weer op haar arm. haar zacht voortduwend. „Vooruit Anne, wordt eens wakker. Je moet je haasten als je de 4 uur 45 wilt halen!" Boosheid stak haar nu scherper dan pijn. Jenny barstte in heftig snikken uit. „Je.... je kent Nicholas nietnie mand kent hem zooals hij werkelijk is. Hij is zoo ontzettend trots." „Heb je hem verteld wat je aan mr. Carruthers verteldeen aan vader?" „Ik moest wel." „Juist". Dat eene simpele woord verbruikte voor een oogenblik al Anne's adem. De tranen stroomden over Jenny's wangen, maar Anne's oogen waren droog, brandend droog. Ze zag waar zij stond en waar Jen ny stond, en dat er een groote golf tus- schen hen was. Aan den anderen kant van die onoverkomelijke golf bevond zich niet alleen Jenny, maar iedereen die Anne had gekend en van wie zij gehouden, de wereld waarin geen plaats meer voor haar was! Ze was van die wereld afgesneden, absoluut en onherroepelijk. Een den- adem-benemende verschrikking.... de verschrikking der eenzaamheid.... een duistere, verstikkende mist, strekte de lu gubere vangarmen naar haar uit. Ze wist het: er was hier geen plaats voor haar, geen toevlucht. „O Anne", ging Jenny na een poos voort, „het is toch zoo vreeselijk jammer, dat je gekomen bent! Ik zou je hebben opge zocht en dan had ik je alles rustig kunnen uitleggen. Waarom kijk je zoo.... wat geeft het.... je maakt het zoo verschrik kelijk moielijk voor me." Haar stem brak in een snik. „Het is toch m ij n schuld niet, dat Nico je hier niet wil hebben. Hij wil er niet van hooren. Hij zegt, dat ik je de helft van het geld kan' gevenhij is altijd zoo reusachtig edelmoedig maar dan moet je beloven hier nooit meer te komen, zelfs niet te schrijven. Ik kom in Londen bij je en dan zal ik je er alles van vertellen. Maar nu moet je gaan.... je moet heusch gaan, Anne." „Ja, ik ga al." Anne zei het met een schorre, kleur- looze stem. Haar oogen keken de richting van Jenny uit, maar werkelijk zien deed ze haar zuster niet. Ze had het gevoel of ze in een nevel staarde en ergens in dien nevel was Jenny, alleen maar vaag te onderscheiden, als een vluchtig silhoulet. en onbereikbaar. Ze moest gaan, dat was het dat in haar hersens hamerde. Iemand had tegen haar gezegd, dat ze gaan moest. o ja, Jenny had dat gezegd. En dan was er nog iets van een trein.ze moest een trein halen en heengaan, een ondoor dringbare duisternis in. Toen keerde Anne zich om en begon langzaam, moeilijk, haar weg te tasten langs den muur -van hulst, tot ze het pad bereikte waarlangs Jenny en zij gekomen waren. „Waarom zou ik me haasten om dien trein te halen?" „O, je moet." „Waarom toch Jenny?" Jenny liet haar hand door de ronding van Anne's elleboog glijden. „Anne.... toega heen; alsjeblieft." Maar Anne gaf geen kamp. „Waarom Jenny?" zei ze nogmaals, na drukkelijk nu. Jenny trok met een geprikkelde bewe ging haar hand weg. „Waarom maak je het zoo moeilijk voor me? Je moet toch begrijpen, dat je niet had behooren te komen. Ik kan je hier onmogelijk hebben en je maakt het me zoo onuitsprekelijk moeilijk." „Ik kan je hier onmogelijk hebben." Toen Jenny dit zei, stierven de vreugde en het stralende licht die haar heele wezen vervuld haddenhet werd koud en donker in haar. Niets in haar gezicht, niet het geringste gebaar verried wat in haar omging, maar voor een poos verloor ze alle besef voor de werkelijkheid om haar heen. Ze wist zelf niet hoelang het duur de eer haar geest weer helder was koud en duister, maar helder. „O, je maakt het zoo moeilijk voor me", herhaalde Jenny. „Dat spijt me", Anna sprak heel kalm en zonder een zweem van sarcasme. „Ik wilde graag nog enkele dingen van je weten. Er is tijd genoeg. Je zegt, dat Aurora niets weet. Wie weet wel wat?" „Mr. Carruthers „Dat spreekt vanzelf". Anne wuifde on geduldig het antwoord weg, „die heeft me geschreven. Ik.ik vermoed.Ze zweeg abrupt, toen dwong ze zich om voort te gaan: „Ik vermoedde dat vader het wist." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11