HULP IH NOOD W.F.DOESWIJK Geijtenbeek's Totohondel J. GUSSENHOVEN KOOPT PER MITOMMT! HELPT UZELF Max Auto Garage ZATERDAG 10 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND ROODE GLANS VAN BLOED TEGEN DEN PARIJZER NACHT HEMEL. DE VAL VAN HET ZOOVEELSTE FRANSCHE MINISTE RIE. ZAL DOUMERGUE DE AUGIAS-STAL REINIGEN? DOLL- FUSS EN ZIJN STRIJD TEGEN DE NAZI'S IN OOSTENRIJK Parysch bloed. Wederom trilt boven Parijs de roode glans van versch vergoten bloed. Tooneelen, welke herinne ringen wakker roepen aan de dagen der groote revolutie, hebben zich deze week af gespeeld in de straten en op de pleinen van Frankrijk's hoofdstad. En waarom? Zouden de dooden, indien hun verstomde monden nog spreken konden, kunnen zeg gen, waarom zij gestorven zijn, wat zij eigenlijk wilden en wat er bereikt zou kunnen worden met hun bloed, dat de pleinen heeft gekleurd? Het was met de jongste onlusten te Pa rijs als met zoovele andere opstandige be wegingen. Er waren menschen, die uit com munistische agitatie protesteerden tegen elke bourgeois-regeering en die demon streerden om wille van de herrie. Er waren menschen, die aanstuurden op een fascisti sche dictatuur, er waren koningsgezinden, er waren menschen, die alleen maar boos waren over de corruptie, anderen die de partijpolitiek van het parlement niet lan ger konden uitstaan. Bij sommigen had het ontslag van den Parijschen politie-prefect Chiappe en van den intendant der Comedie Frangaise Fabre kwaad bloed gezet; bij anderen zat meer de zucht naar sensatie en verzet voor. En eindelijk waren er massa's nieuwsgierigen, die de kat uit den boom wilden kijken. Die allen tezamen vormden de demonstreerende massa. Stuur daar een paar heetgebakerde agenten op af plus eenig paardevolk, dat met getrokken sabel erop in rijdt en in een oogwenk hebt u een model-burgeroorlog. De menigte gooit de kiosken omver, steekt autobussen in brand, breekt lantarens af, hakt het asfalt open en gooit met de brokstukken naar de politie, werpt barricades op kortom de frissche, vroolijke straatoorlog is in vollen gang, en er vallen dooden en tal- looze gewonden. Daladiers vaL Wij hebben de vorige week reeds laten uitkomen, dat het volk niet bijster ingenomen was met het nieuwe kabinet-Daladier en dat deze een harde dobber zou hebben. Daladier heeft toen nog de domheid begaan om zich de steun der socialisten te willen verzekeren door enkele vooraanstaande persoonlijk heden zooals Chiappe, aan hen op te of feren. Twee ministers namen daarop hun ontslag en wat er toen overbleef was zui- zer linksch. Het volk van Parijs vatte het ontslag van Chiappe al heel slecht op. Was Chiappe mede betrokken in het schan- daal-Stavisky, dan moest hij gestraft wor den, maar niet beloond worden met een promotie. (Chiappe werd n.l. tegelijkertijd benoemd tot resident-generaal van Ma- rokka, welke benoeming hij evenwel wei gerde). Was deze promotie juist, waarom moest hij dan zoo hals over kop wegge werkt worden? Het volk doorzag hier den koe-handel van de partijpolitiek. Zoodoende kwam het tot heftige betoo gingen, toen Dinsdag het parlement bijeen kwam. Den opvolger van Chiappe gelukte het niet de menigte in bedwang te houden en het kwam, zooals gemeld, tot een ern stig bloedvergieten. Hoewel Daladier in de Kamer, waar hij gesteund werd door de socialisten, een votum van vertrouwen kreeg, steeg de woede van het Parijsche volk tot kookhitte. Deze regeering was een moordenaars-regeering, die het ge waagd had op de Parijsche bevolking te laten schieten! De verontwaardiging was zóó groot, dat president Lebrun het raad zaam oordeelde, om Daladier te dwingen tot ontslagaanvrage. Aldus geschiedde. Thans is het woord aan Doumergue, den oud-president, die door president Lebrun uit zijn rust is opgeroepen, omdat men in hem den eenigen man zag, die het ver trouwen van het volk zou bezitten bij de samenstelling van een nieuwe regeering. Of het hem gelukken zal, eenmaal ge wekte politieke hartstochten tot bedaren te brengen? Wij zullen het hopen? Want Frankrijk heeft op het oogenblik wel wat anders te doen, dan relletjes maken en ke gelen met ministers. Wij zijn overigens wel benieuwd naar de maatregelen, welke Doumergue zal ne men. Zal hij het parlement naar huis stu ren en nieuwe verkiezingen doen houden? Zal hij schoon schip maken of door-dokte ren met wat lapmiddelen? i Het Oostenrijksche probleem. Oostenrijks bondskanselier Dolffuss heeft het niet gemakkelijk. Deze week heeft hij machtiging gekregen om het con flict met Duitschland, dat sinds het scher pe afwijzende antwoord van Berlijn nog is toegespitst, voor het internationale forum van Genève te brengen. Dollfuss is daartoe nog niet direct overgegaan, want het is heel gemakkelijk om een klacht in te die nen bij Genève, maar men moet even door denken over de mogelijke resultaten. De vraag is, in hoeverre de groote mogendhe den, die achter Weenen staan, van plan zijn en in staat om Oostenrijk tot het ein de te blijven steunen en of zij het raadzaam achten het daartoe zelfs tot een nieuwe krachtproef voor Genève te laten komen. Het is ongetwijfeld juist dat de Volken bond, na het Japansche optreden en het heengaan van Duitschland, zeer verzwakt is en dat zijn gezag duchtig geleden heeft. Het geloof van de volken in de beteekenis van het collectieve veiligheidssysteem is dientengevolge steeds verminderd, hetgeen zijn weerklank vindt in een steeds duidelij ker aan het licht treden van een terug vallen tot het gevaarlijke systeem der al lianties, teneinde daarin de veiligheid te zoeken, die Genève niet vermag te ver schaffen. Mislukking van een nieuwe krachtproef zou het aanzien van den Volkenbond nog meer schokken dan dit alreeds het geval is en het alliantiestelsel nog weer meer be vorderen. Gezien de stroeve houding van Duitschland, dat zich van Genève heeft los gemaakt en zich op het standpunt stelt, dat het Oostenrijksche probleem een zuiver na tionaal karakter heeft, is de mogelijkheid van zulk een mislukking, althans wat be treft het praktische aspect van de zaak, niet buitengesloten. Het risico van een betrekken van Genève bij het conflict valt daarom niet te ontkennen. Onder deze omstandigheden lijkt 't voor- loopig nog niet een uitgemaakte quaestie te zijn, dat het werkelijk binnenkort tot een inmenging van den Volkenbond komt. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER Voor den Haagschen politierechter mr. v. d. Boom, heeft gistermorgen terecht gestaan A. C. J. v. R., te O e g s t g e e s t, die zich te verantwoorden had wegens ern stige mishandeling van den hoefsmid C. Deze zou den verdachte op 23 November j.l. hebben gemaand om een bedrag van 1.25, dat hij nog te vorderen had. In plaats van geld kreeg hij klappen en wel op zulk een hardhandige wijze, dat hij deerlijk gehavend, zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen en geduren de vier weken zijn beroep niet heeft kun nen uitoefenen. Uit de stukken was den politierechter gebleken, dat de getuigenverklaringen niet geheel en al overeenstemden. Daarom on derwierp hij de getuigen ter terechtzit ting aan een nauwgezet verhoor, ieder van hen wijzende op het gewicht van den eed. Daarbij bleek, dat de bewering van ver dachte, dat O. hem zou hebben gesard en hem den eersten klap zou hebben toege diend, slechts dcor één getuige werd be vestigd, doch ook deze getuige moest bij nader verhoor toegeven, dat hij alles niet heeft kunnen waarnemen. Verdachte noemde de verklaringen te zijnen nadeele afgelegd, groote leugens en meer dan eens moest de politierechter b-w tot matigfng in zijn uitdrukkingen aam manen. r-e mishandelde getuige, die, naar hij z-tide. rok belangrijke geldelijke schade he^'t geleden, kreeg van den politierech ter den raad daarvoor een civiele vorde- riiig in te stellen. Mr. van Asch van Wijck, die het O.'I. waarnam, noemde het optreden van ver dachte meer dan schandalig. Als een woes teling is hij op O., die naar de politie rechter had opgemerkt physiek verre zijn mindere is, afgekomen en uit alle ver klaringen is komen vast te staan, dat het ongelijk aan zijn kant is. Weliswaar heeft R. nog een schoon strafblad, doch de po litie moest reeds eerder tweemaal proces verbaal ter zake van mishandeling tegen hem opmaken. Spr. eischte dan ook een voorbeeldige straf, die ditmaal met een behoorlijke geldboete en een voorwaardelijke straf, als stok achter de deur, zou kunnen afloo- pen. Eisch 100 boete en 2 maanden voor waardelijk. Alvorens vonnis te wijzen, bracht mr. van der Boom den verdachte nogmaals het laakbare van diens optreden onder het oog. De boete werd bepaald op 50, subs. 50 dagen, met het oog op de te betalen scha devergoeding, terwijl daarnaast de ge vraagde voorwaardelijke gevangenisstraf werd opgelegd. Eindelijk, eindelijk, eens een vrouw, die aan mijn voet.en knielt. (Paris Midi), AUTOMAAT: AUTOMAAT: Zondagsadres Zondagsadres BANKETBAKKERIJ 0. VAN TONGEREN Hoogewoerd 53 - Tel. 125 Bedient U zelf in onze 1 automaat, warm en en koud butfet E Zondags gesloten ROLFILMS Breestraat 79 hoek Diefsteeg Ontwikkelen en afdrukken voor Amateurs Oude Rijn 2 Telf. 411 Versche slagroomgebakjes Speciaal watels Geopend van 972-IV2 uur verder per Chocolade- Automaat LELIESTRAAT 10 Melk, Boter, Kaas en Fijne Vleeschwaren. Zondag open van 8—12 uur UW ADRES voor Vleesch, Garnalen Croquetten, Salades en Gebak is Banketbakkerij Noordeinde 23 A. G. EPSKAMP voor NORTH STATE 20 Sigaretten 25 ct. uit de automaten van A. HiLLEN Stationsweg 49 en Steenstr. 22 Pelikaanstr. 13 Tel, 2688 Max-tax et) Luxe Auto's Ook Zondag den geheelen dag geopend UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Hill. Harmonie. Gisteravond gaf de Hill. Harmoniekapel voor donateurs en genoodigden een concert in hotel „Flora". Medewerking werd verleen door den heer en mevrouw van Duinen, universal-artis- ten. De voorz., de heer Vastenouw, heette allen hartelijk welkom en beval de Har monie in aller steun aan, vooral omdat de gemeente dit jaar geen subsidie geeft. Terloops wees de voorz. er op, dat de ver. in Nov. a.s. 40 jaar zal bestaan. Hierna een 4-tal Harmonie-nummers, gevolgd door 't eerste optreden van Van Duinen. Hein en Mie, de komische Volendammers met hun hond Bobbie op de waschlijn. Na de pauze nog een 4-tal nummers door de Harmo nie, gevolgd door 't 2de optreden van v. Duinen: Hoehi sing het Japansche Anti pode. De belangstelling was zeer goed; spel en tooneel „af". Na de uitvoering gezellig sa menzijn; 'n mooie avond. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Dinsdagnamiddag 3 uur. Agenda: 1. No tulen, 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot herziening salaris Havenmeester, 4. a Voorstel tot wijziging van de salarisrege ling inzake 't toekennen van diploma-be lagen. 4b. Voorstel tót wijziging van de sa larisregeling inzake kindertoeslag Bad meester. 5. Voorstel tot aanvulling van de ambtenaren- en werkliedenreglementen. 6. Voorstel tot aanvulling van de verordening tot vervanging van belastingbedragen, voor komende in de wet op de personeele be lasting 1896. 7. Voorstel tot overname grond van de N.V. Woningbouw Higo. 8. Voor stel tot verlenging van de huur van Hui ze „Albion". 9. Voorstel tot het verhuren van het tweede gemeentelijke voetbalter rein. 10. Voorstel tot continueering der ver laagde haven- en kadegelden. 11. Voorstel tot nadere regeling van de korting op de kleedingtoelagen van het politiepersoneel en den gemeentebode. 12. Voorstel inzake verhaal couponbelasting, op houders van effecten ten laste der gemeente. 13. Voor stel tot wijziging van het reglement voor het Burg. Armbestuur. 14. Mededeelingen. VOORSCHOTEN. Crisis-Comité. Onder voorzitterschap van den heer burgemeester vergaderde één dezer dagen het pl. crisis-comité in het Raadhuis. In deze vergadering werd door den se cretaris-penningmeester, den heer A. J. Turion een verslag uitgebracht over de werkzaamheden van dit comité over het afgeloopen jaar. Hieruit zij in het kort weergegeven: Door het werkcomité onder voorzitter schap van den heer J. A. Mens werd 12 maal vergaderd. Door 160 gezinnen werd in den loop van het jaar, door verschillen de meer dan éénmaal een aanvrage tot het comité gericht. De verstrekte steuh bestond in hoofd zaak uit kleeding, dekens, beddegoed, schoeisel enz. In enkele gevallen werd handelsgeld en ook gedurende een korte periode een wekelijksche ondersteuning verstrekt. Uit de rekening verantwoording bleek het volgende: Het batig saldo bedroeg op 1 Febr. 1933 1158.52, aan maandel. bijdragen werd ontvangen J 258.25, van het N. C. C. 210, van de gemeente 52.50, van extra giften 130, van verkoop bloempjes 143.55, van collecte langs de huizen 461.80, van mu ziekavond en verloting ƒ266.04, van een bus geplaatst met sterk ijs aan de brug Veenwatering 18.44. Voor steun cat. B. van gemeente 302.50 en N. C. C. 302.50. De uitgaven bedroegen voor A. en B. Aan kleeding, dekens enz. 950, aan schoenen en klompen 500, aan brandstof fen 100, aan melk, boter en eieren 215, aan brood 145, aan aardappelen en groen ten 45, aan kruidenierswaren 80, vleesch en vet 120, aan huishuren 150, mest en zaad aan kleine tuinders 180, aan han delsgeld enz. 250, aan week. uitk. 400, aan afdracht N.C.C. 85, aan drukwerk, aankoop speldjes enz. 43.01, bastig saldo 1 Febr. 1934 ƒ41.09. A.n 97 gezinnen werd ook dit jaar we der een kerstgave uitgereikt, bestaande uit vleesch, rijst, koffie en thee. De voorzitter sprak nog een woord van hartelijken dank aan allen, die het moge lijk hadden gemaakt, dat het comité zoo- velen met haar gaven heeft kunnen verblij den en sloot hierop de vergadering. HAARLEMMERMEER Geboren: Johanna d. van A. Robbe- son en J. Coremans Rutgerus Bernar- dus Petrus z. van P. Schelvis en J. M. v. Hamersveld Robert z. van H. van Vliet en A. M. Broekhuizen Arnolda Johan na Anna Maria d. van G. A. T. Suidgeest en J. M. Stokman Pietje Catharina d. van J. Plessius en M. Buis Willem An- thonie z. van C. van der Blij en W. Dol George Frans z. van J. H. Oldenburg en G. C. H. v. d. Beek Antje Helena d. van C. van de Weerd en M. M. de Kooker Johan Willem Daniël z. van J. Koop man en A. Huigsloot. Oidertrouwd: D. van Gend 26 j. en J. van der Moren 23 j. Getrouwd: A. Teeuwen 27 j. en D. Vermeeren 25 j. W. v. d. Linden 45 j. en G. Brouwer 37 j. H. J. A. M. Meijer 22 j. en A. M. Visser 20 j. I. Fieman 27 j. en N. Huizer 21 j. B. Hartgerink 29 j. en M. van 't Hof 24 j. Overleden: Elsje Hoekman 70 j. geh. met J. Malipaard Willem Frederik Becker 68 j. wedr. van L. M. A. Cossaar Jacoba Johanna Piet 79 j. geh. met L. Visser Willem 2 m., z. van C. Plessius en A. Roos Antje Rijsdijk 80 j. geh. -1. N. Rabesloot Adrianus v. d. Vugt 72 j., geh. met J. Edelaar Emelia Margaretha Danens 80 j., geh. met P. Groenewoud. Vertrokken: H. F. Thijssen naar Vlissingen L. Schipper echtge. naar Aalsmeer C. J. Shaik naar Rotterdam Adr. van Randeraat naar Alkmaar D. S. de Vries naar Heilo G. B. Wilmink naar Amsterdam W. H. van Leeuwen naar Haarlem M. van Schie naar Eem- nes M. A. B. naar Haarlem F. H. van Eden naar Amsterdam H. J. Heddes n. Amsterdam M. den Boer naar Lisse A. J. Dittmer naar Amsterdam J. G. F. A. Wennekers naar Barwoutswaarder K. Spaargaren naar Aalsmeer J. Holster naar Amsterdam C. J. de Jong naar Haarlem H. N. Lijs naar Haarlemliede H. Snijder naar Nieuwer-Amstel. Gevestigd: C. Maarse van Aalsmeer, Aalsmeerderdijk 569 C. J. H. van der Tol van Amsterdam, Sloterweg 90 C. J. Steenbergen van Amsterdam, Hanepoel 75 G. J. Courtier van Amsterdam, Aalsmeerderdijk 461 T. Dijt, van Uit hoorn, Akerdijk 204 J. W. Wijs van Am sterdam, naar Sloterweg 68 Jan J. Lie- ben van Haarlem, Raadhuislaan 22 M. Pijl van Overschie, Hoofdweg 481 A. Busscher van Aalsmeer naar Kruisweg 668 C. Maarse van Aalsmeer nan: Aalsmeerderdijk 569 A. M. Augustijn van Limmen (N.H.) naar Kruisweg 1084 J. C. Witsel van Amsterdam naar Es- schenlaan 38. WARMOND Pelikaan-collecte. De in deze ge meente gehouden collecte ten bate van het Nationale Luchtvaartfonds, welke collecte heeft plaats gevonden onder leiding der dames J. Heenk en P. Heemskerk heuft een bedrag opgebracht van ƒ36.25. Voor zeker komt een woord van dank toe aan genoemde dames en haar helpsters voor dit resultaat. St. Matthias. Bij gelegenheid van den Vastenavond heeft de R.K. Muziekvereeni- ging St. Matthias morgen een muziek- en tooneeluitvoering. Daar er maar een avond gegeven wordt, zal plaatsbespreken gewenscht zijn, want men verwacht een volle zaal. Het programma is als steeds keurig verzorgd. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er is de laatste dagen weinig wijziging in de prijzen, dus gaat het voor de trekker nog niet naar genoe gen. Integendeel. Betaald werd voor tul pen per dozijn: Bartigon ƒ0.250.33, Aza lea 0.160.24, La Reine max 0.100.15, Farmcobe Sanders ƒ0.250.34, Prosperi ty 0.100.14, Rose Gris de lin 0.10 0.13, Mr. v. d. Hoeff ƒ0.25—0.33, Herman Schlegel 0.120.16, Generaal de Wet ƒ0.16—0.23, Gele Prins ƒ0.18—0.23, Wil liam Pitt 0.23—0.30, La Reine f 0.10—0.14, Prins van Oostenrijk 0.160.22, La Lotre ƒ0.23—0.29, Fred. Moore ƒ0.10—0.14, Pro gression ƒ0.120.16, Ey Toreador 0.22 0.28, Victoir d'Olivierre 0.180.24, Cou- ronne d'Or 0.240.28, Flamingo 010 ƒ0.14, Witte Valk ƒ0.12—0.16, Goudvink 0.18—0.24, Mac Kinley 0.10—0.13. TER-AAR. R.K.S.V. „Adolf Kolping". Onze R. K. Sportvereeniging Adolf Kloping, hield een buitengewone ledenvergadering in het vereenigingsgebouw onder praesidium van den heer Leo v. d. Laan. De opkomst was schitterend te noemen, bijna alle leden wa ren present, verder nog Vice-Praeses Hen- ning, de commissie van orde en de dona teurs. De voorz. opent de bijeenkomst met den Kolpingsgroet, heet allen welkom, en deelt mede, waarom het bestuur gemeend heeft een vergadering uit te schrijven, hoofdzakelijk om de onderlinge band nog eens te versterken. Spr. ontvouwt het pro gramma, en wensoht allen een genoeglij ken avond. De waarn. secretaris, de heer P. van Zaal, geeft de notulen weer, welke zonder op- of aanmerkingen onder dank worden gearres teerd. Daar onze le secretaris zijn militaire plicht moet vervullen, aldus de voorz, is P. van Zaal waarnemend secr. en Jan v. Zaal is de man van het materiaal. Tot aan voerder van het 2e elftal is gekozen Th. v. Straalen en Ant. den Haan is reserve aanvoerder van het derde. Binnen korten tijd zijn er reglementen te verkrijgen, te gen betaling van vijf cent. Tevens herinnert de voorzitter er aan, dat den Hen Febr. onze Bonds-voorzitter, Pater Esser, zijn ko peren Priesterfeest viert. Een extra gebed wordt aanbevolen. Aangedrongen wordt, zooveel mogelijk de contributie te betalen, en trouw de Congregatie en de Gezellen- vereen. te bezoeken. Bij de rondvraag kwam natuurlijk de afrastering van het terrein weer in bespre king, maar dan raken wij spoedig verzeild in de financiën. Houdt dan maar op! Het bestuur wil heel graag verbeteringen, graag voorstellen van de leden, maar zij moeten practisch onuitvoerbaar blijven, aangezien de kas geen bizondere uitgaven gedoogt. Lang werd de zaak besproken, het bestuur heeft al bezuinigingen toegepast, doch aan den anderen kant moest het meer betalen aan noodzakelijke kosten. Of men hier gaat speculeeren, blijft een vraag, maar de voetbalver, is er op het moment de dupe van. Getracht zal worden propaganda te maken voor Adolf Kolping, en laten zij, die de vereeniging op financieel gebied kunnen helpen, eens meewerken om de vereeniging in stand te houden, ja, tot grooter bloei te brengen. Verder werd er sterk op aangedrongen, nu de dagen beginnen te lengen, een be gin te maken met het oefenen. Veel voel den de leden hiervoor. Met algemeene stemmen werd besloten de oefeningen te houden onder leiding van een lid der ver eeniging, maar een ieder is verplicht zich streng te houden aan de bevelen van den leider. Een voorstel, om eens een lezing met lichtbeelden te houden over het spel, zal het bestuur in overweging nemen. De Vice-Praeses bracht een woord van dank aan hen, die de vereeniging finan cieel en moreel steunen. Spr. drong er op aan, altijd hart te hebben voor de vereeni ging, het bestuur te volgen, al mochten sommige maatregelen wel eens hard val len. Het vele werk wat het bestuur, en de commissie van orde, belangeloos doen, moeten wij waardeeren. Hierna kregen wij de vertooning van een prachtige film „De Passagier". Tot het eind toe, bleef de spanning erin. Na een opwekking goede leden te blijven, ging de voorz. over tot sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Crisispachten. Gisteren waren bij de Pachtcommissie te Leiden, waaronder Kat wijk ressorteert een drietal pachtzaken in behandeling van tuinders die land in pacht hadden van den heer de R.-Z. al hier, waarvan de uitspraak was dat de pachten over 1933 werden verminderd, va- rieerend van 40 tot 50 pet. Steunuitkeering. We kunnen de tuin ders, leden van K. en O. mededeelen, dat een tweede steunuitkeering van de regee ring is ontvangen met welke uitkeering a.s. Maandag een begin zal worden ge maakt. Deze uitkeering bedraagt voor j vroeger aardappelen, aangevoerd vanaf 1 Juni tot 15 Juli ƒ0.30 per 100 K.G., vanaf 16 Juli tot 2 September 0.15 per 100 KG., voor roode kool aangevoerd in het tijd vak van 2 Jan. tot 29 Oct. ƒ0.25 per 100 K.G., Gele kool van 2 Jan.29 Oct. ƒ0.30 per 100 K.G. .kroten van 2 Jan.26 Nov. 0.10 p^r 100 K.G. en bloemkool amge- voerd \an 1 Mei16 Juli ƒ0.25 per JOf stuks.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10