ZATERDAG 3 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND. Deze rubriek vefsohynt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeel in gen te richten aan een dei* redactieleden: Mejuffrouw LAURA WERY, Pieterskerk Koorsteeg 15, Leiden; Zr. I. VAN DEN ABEELEN, Willem de Zwij gerlaan 25, Oegstgeest; Mevr. FEHMERS-BOER KNOTTNERUS, Warmonderweg 37. werd Rector van der Ven tot Geestelijk Adviseur benoemd. Dit jaar moesten de le secr.esse en le Mag.esse. als bestuursleden aftreden, met algemeene stemmen werden zij herkozen, waardoor het bestuur geen verandering onderging. Het ledental bleef eveneens het zelfde. Als afgevaardigde van het bestuur van den Vrouwenbond woonde mevr. Manders ook dit jaar zooveel mogelijk on ze vergaderingen bij. Prettiger samen wer- MAR1A LICHTMIS. Door de Rozenkrans is het feest van Ma ria Lichtmis ons vertrouwd als het blijde Geheim: „De opdracht van Christus in den Tempel". Nadat de herders in den Kerst nacht en de Wijzen uit het Oosten op Driekoningen het kleine Kindje als God hadden erkend en aanbeden, wordt Chris tus in den tempel door den „rechtvaardi gen en godvreezenden" Simeon en door de toe een goed tooneelgezelschap uit te noodi- oude profetes Anna aanbeden en als Ver- king tusschen het bestuur van den Vrou- losser van 't heele Volk van Israël ver- m eerd. Simeon wist uit een openbaring, dat hij niet zou sterven, voordat hij den Ge zalfden des Heeren zou zien. Toen Maria en Jozef het Kindje Jezus binnenbrachten nam Simeon het in zijn armen en zei: „Laat nu Uw dienaar gaan o Heer, volgens Uw Woord in Vrede. Want gezien hebben mijne oogen Uw heil, dat U bereid hebt voor 't aanschyn aller volken. Een licht tot open baring aan de heidenen en tot luister van uw volk Israël". Om deze woorden vindt voor de Hoog mis de kaarsenwijding en de processie plaats. Wat moeten deze beiden, Simeon en Anna, geheel open gestaan hebben voor God, dat zij zoo spontaan het kleine kindje Jezus als hun God erkenden en aanbaden. Wanneer wij dit feest van Maria meestal als haar blijde geheim overwegen om al de glorie en verheerlijking van haar God delijk Kind, laten wij er dan eens aan den ken, dat Simeon tegen Maria woorden ge zegd heeft, die zij levenslang onthouden en in haar hart overwogen zal hebben, de woorden n.l. „Zie deze is gesteld tot val en opstanding van velen in Israël en ook Uw eigene ziel zal een zwaard doorste ken". Maria Lichtmis is ook Maria's Kerkgang geweest. Iedere Joodsche vrouw moest veertig dagen na de geboorte van een zoon naar de tempel gaan om weer rein ver klaard te worden. De Katholieke Kerk heeft voor de moeder na haar bevalling een eigen plechtigheid niet om de moe der weer rein te verklaren zooals het bij de joden gebruik was, maar om den zegen over Moeder en kind van God af te smee- ken, opdat (volgens het gebed van de Kerk gang) door de baring van de Zalige Maagd Maria de smarten der geloovige moeder in vreugde is veranderd. JAARVERSLAG 1933 VAN DE R. K. VEREENIGING „HULP IN DE HUISHOUDING EN DE BABY". Bij het sluiten van het Vereenigingsjaar 1933 willen ook wij uit dankbaarheid tot den Goeden God van harte een jubelend Te Deum aanheffen. Als Gods werktuigen, door Hem geleid, mochten wy in vele ge zinnen den weg bereiden, die leidt tot het Goddelijk Christuskind. Toch bleven teleurstellingen ons niet ge spaard, helaas, konden en mochten wij m enkele gezinnen niet helpen, daar men niet van goeden wil was. Dit echter weegt niet op tegen al het schoons en goeds, wat wij ondervonden bij die moedertjes, waar moe derangst werd moedervreugde. Ons hooger doel, te strijden tegen het Neo-Malthusianisme, trachten wij te berei ken, door stoffelijke hulp te bieden, daar, waar anderen verleiding en bederf brengen. Het is zoo moeilijk niet, in dezen benau wenden tijd van armoede en ellende, een gewillig oor te vinden, dat luistert naar schoone beloften van 'n klein gezin, waar door meer welvaart. God alleen weet, hoe- velen zich laten verleiden door dat schyn- schoone. Maar den strijd, eenmaal begon nen, willen wij met Gods hulp voortzetten, onze arme moedertjes willen wij een schut- se zijn, op onze hulp, stoffelijk en mo reel, kunnen zij blijven rekenen. Een groot gezin is geen straf, maar een. zegen des Hemels. Beschouwen we het toch in het licht des Geloofs. Maardan rust ook op ons de plicht, die zware taak, gelegd op zwakke schouders, te helpen verlichten. Dit trachten wij te doen door ook in de stoffelijke nooden te voorzien. Waar men wieg en kleeding behoeft voor het kind, waar hulp gevraagd wordt voor de moe der en het gezin, verstrekt onze Vereeni- ging die beide.. De groote sommen gelds, daarvoor noodig, danken wij opnieuw steeds aan Leiden's Katholieken. Nooit werd tevergeefs een beroep gedaan op al ler offervaardigheid. De collecten in de kerken, de bloempjesdagen, de donaties,, de talrijke giften getuigen dit. Daarom een woord van hartelijken dank aan allen, die onze Vereeniging ook dit jaar milddadig steunden. Eveneens willen wij onzen oprechten dank betuigen aan Rector Reynen voor al les, wat Hij in de afgeloopen jaren voor onze Vereeniging deed. Op onze maande- lijksche vergaderingen was hij een trouw bezoeker. Zijn raad werd door ons allen op zeer hoogen prijs gesteld. Zijn heengaan als Geestelijk Adviseur was voor onze Ver eeniging een groot verlies. In zijn plaats wenbond en onze Vereeniging is niet mo- gelyk. Wij waardeeren ten volle in mevr. Manders hoe zij met volle sympathie aan onze vergaderingen deelneemt, ons met haar raadgevingen en inlichtingen terzijde staat. Mogen wij haar in het nieuwe jaar met hetzelfde enthousiasme op onze ver gaderingen tegenwoordig zien. Het bestuur is als volgt samengesteld: Mej. Th. Elshof, Presidente. Mevr. J. M. van Kampenhout-Ruhe, le Secretaresse. Mej. E. Timmermans, 2e Secretaresse. Mevr. B. Simonis-Kortekaas, Penning- meesteresse. Mej. A. van Deene, le Magazynmeeste- resse. Mevr. H. Colla, 2e Magazijnmeesteresse. Rector H. J. van der Ven, Geestelijk Ad- diseur. Dit jaar werden 3 bestuurs- en 11 leden vergaderingen gehouden. Vooral deze le denvergaderingen waren van zeer groot belang. Hoewel onze bezoekdames de meeste vrijheid van handelen hebben, vooral in spoedgevallen, zoo worden toch in de maandelijksche vergaderingen alle gevallen van hulp-aanvrage afzonderlijk besproken en toegelicht door de Dames, die de betrokken gezinnen wekelijks be zoeken. Eerst daarna wordt beslist de aard en de duur van hulpbieding als het ver strekken van wiegen en uitzetjes, hulp in de huishouding en waschbehandeling. Dit jaar werd aan 104 gezinnen hulp ver leend, verdeeld over de Parochiën, als volgt: In de Parochie Hartebrug werd in 15 ge zinnen hulp in de huishouding gegeven met 183 verpleegdagen en 7 maal wasch behandeling. In de Parochie Hartebrug-Haagweg 11 gezinnen met 126 verpleegdagen en 12 maal waschbehandeling. In de Parochie Mon Père 25 gezinnen met 208 verpleegdagen en 57 maal wasch behandeling. In de Parochie St. Petrus 30 gezinnen met 182 verpleegdagen en 109 nnal wasch behandeling. In de Parochie St. Joseph 23 gezinnen met 933 verpleegdagen en 32 maal wasch behandeling. Bover.d:en werden er 22 wiegen. 1 ledi- kantje en 1100 stuks baby^oederen ver strekt. Daar de Gemeente Leiden steeds uitge- strekur wou' is op een der vergaderin gen besloten, alleen hulp te bieden in ker kelijk Leiden, dus aan gezinnen, behooron- de aan een der vier Parochiën. Van de gelegenheid om rapporten aan te vragen bij Armenraad hebben wy bij twijfelachtige gevallen ook dit jaar ge bruik gemaakt. Op de ledenvergaderingen van Armen raad werd onze Vereeniging vertegenwoor digd door onze Pres.* mej. Elshof als lid of door de Secr.esse als haar plaatsvervang ster. De ontwikkelingscursus gegeven dour Armenraad op de Woensdagen in de maand Maart werden eveneens door de Pres.e. en de Secr.esse bijgewoond. Aan de buitenge wone vergadering gehouden in Den Haag door Ver. van Armenzorg en Weldadigheid bij gelegenheid van haar 25-jarig jubileum werd door een groot aantal dames van onze Ver. deelgenomen. Armenzorg en weldadigheid beschouwen wij, Katholieken, als Gods grootste liefde gebod. Daarom kan het niet anders of in de toekomst zullen allen blijmoedig hunne liefdegaven blijven offeren. Zoo kunnen wij met aller hulp, onder Gods Zegen vol vertrouwen het nieuwe jaar ingaan en hopen onder de leiding van onze beminde Presidente in eendrachtig samenwerken velen moedertjes een ware steun te zijn. J. M. v. KAMPENHOUT-RUHE, Secr.esse. ONZE AANSTAANDE FEESTVIERING. Donderdag 8 Februari zal onze Vrouwen bond zijn feestavond geven in de Stadsge hoorzaal. „De Vereenigde Haagsche Spe lers", een uitstekend bekend staand too neelgezelschap, zal alle aanwezigen een genoegelijke avond bezorgen en tijdens de pauze zullen de leden in de gelegenheid zijn, de Presidente en de ijverige bestuurs leden geluk te wenschen met het 20-jarig bestaan van den Bond. Natuurlijk is er ernstig beraadslaagd of het in dezen tijd wel verantwoord was, een dergelijke avond te organiseeren en daar- gen. En juist met het oog op de tijdsomstan digheden heeft men besloten den leden een zorgeloozen, vreugdevollen avond aan te bieden, die nog lang in de herinnering zal blijven voortleven. Hoeveel kosten hieraan verbonden zijn, hoeveel werk hieraan voorafgegaan is, vraag het de Commissieleden en de propa gandisten? Hoe zouden in deze dagen de katholieke vrouwen zich voelen, die nog altijd mee- nen, dat ze geen lid behoeven te zijn van den R. K. Vrouwenbond? Jong en oud, arm en ryk, we behooren toch naast elkander te staan, juist omdat we Roomsch zijn. We knielen toch aan de communiebank ook naast elkander, zouden we dan in ons ver- eenigingsleven niet wlilen toonen, dat het ons ernst is met onze katholieke beginselen. „Opdat allen één zijn", de aanhef van de Antiphoon, van het voorgeschreven ge bed tijdens de internationale bidweek, zal toch zeker niet alleen bedoeld zijn voor de vereeniging van alle afgescheiden Christe nen en niet-Christenen, maar even drin gend spreken tot alle katholieke vrouwen, opdat deze eenheid in eigen kring een stralend licht geboren wordt, waar door niet-katholieken tot ons gerokken woiden. De kosten van het lidmaatschap? Deze kunnen toch voor niemand een bezwaar zijn. Twee of drie cent per week wegge legd, één sinaasappel minder, een snoepe rijtje van de kinderen minder en aan het eind van het jaar is de contributie er en weten we dat we met ons kleine offertje meegewerkt hebben, onze katholieke be ginselen te verspreiden. Want de Vrouwenbond doet meer dan alleen maar prettige avonden organiseeren. De vrouwen, die door lectuur en uit gaan, door een zorgeloos huiselijk leven minder behoefte hebben aan contact met anderen, mogen bedenken, dat zij doc.r hare bijdragen het mogelijk maken, de minder bedeelden wat vreugde te geven. We bewonderen menigmaal de ijver der jeugdige Graalleden, zullen zij als volwas senen, even ijverige Vrouwenbondsleden zijn? En de leidsters? Moet men om het kind te winnen niet naast de moeders staan? De avond van 8 Febr. worde een groot- sche demonstratie van het goede bestaans recht van onze Katholieke Vrouwenbond, jong en oud kome om met ons mede feest te vieren en te genieten van Roomsche blijheid. Zuster VAN DEN ABEELEN. EEN BABY-CLUB. Engeland telt meerdere baby-clubs, waaronder we dan niet hebben te verstaan clubs, door baby's opgericht, maar clubs, die de belangen van moeder en kind be hartigen. De Baby-clubs bestaan nog wel niet zoo lang en dat is misschien de reden, dat men in ons landje nog niet tot de op richting er van besloot. Recht en reden van bestaan hebben die baby-clubs anders wol, want al is onzen tijd de gemiddelde jonge vrouw van een behoorlijke ontwikkeling en kan zij door het lezen van goede boe ken over moeder en kind en het volgen van cursussen de noodige theorie op doen, toch komt ze in de practijk vaak voor ge vallen te staan die in de theorie niet wer den voorzien. Het is een bekende waar heid, dat tusschen theorie en praktijk nog een verre weg ligt. Zoo'n baby-club in Engeland gaat meestal uit van een vrouwenblad. De club heeft een eigen gebouwreen eigen kliniek, een zeer goeden kinderarts en een z.g. clubmoeder, d.i. een vrouw met veel practische kennis en ervaring. Bij het clubgebouw behooren ook een terras voor zonnebaden, een prach tige speeltuin en een afdeeling voor urses en kindei-meisjes. De baby-club is echter niet bedoeld als ziekenhuis, kliniek of apo theek, doch als een betrouwbare toevlucht voor jonge moeders die practisch ge sproken met verschillende dingen haar baby betreffend, geen raad weten. In me nig opzicht immers is voor baby's geen algemeen en regel te volgen, wat voor de eene baby goed is, is nog lang niet altijd geschikt voor de andere, omdat nu eenmaal elk kind weer een ander individu is. Op de bezoekuren van de baby-club worden alle moeilijkheden besproken en naar een oplossing gezocht. Dat er een kinderarts aanwezig is, is wel vanzelfsprekend, doch zoodra deze een of einder ziekteverschijn sel bij baby constateert, wordt de verdere behandeling overgelaten aan den huisarts van de jonge moeder of aan den kinderarts dien zij daarvoor aanwijst. Ook de moeders kunnen zich in het club gebouw gezellig onderhouden en wie geen gelegenheid heeft, het kind voldoende fris- sche lucht te laten happen, kan met de kleuter den lommerijken tuin bezoeken. Terwijl het kind in de wieg ligt of in een van de talrijke boxen spreelt, kan moeder handwerken, een babbeltje houden of een kopje thee drinken. Er wordt angstvallig voor gewaakt, dat de stemming in het club gebouw aangenaam blijft en wil moeder maar eens gaan winkelen, dan kan ze ei* van overtuigd zijn, dat haar baby onder kundig toezicht is en goede verzorging ge niet. De voortdurende aanwezigheid van een bekwaam kinderarts, is tevens een ga rantie, dat geen zieke kinderen met ge zonde clubgenootjes in aanraking komen. In elk geval hebben deze baby-clubs, die, zooals gezegd, eerst van den laatsten tyd zijn, in Engeland veel succes. „DE TnABOR", 1417 Jan. Meisjes 6.50, P. Franciscaan; 1720 Jan. Meisjes 6.50, P. Dominicaan; 2225 Jan. Gehuwden 6.50, P. Augustijn; 291 Febr. Gehuwden 6.50, P. Carmeliet; 47 Febr. Dames Ziekenverpl. 8.50; 12 15 Febr. Meisjes 6.50; 1720 Febr. Jonge Dames ƒ8.50, P. Zezuiet; 26—1 Mrt. Ge huwde Dames 10.P. Jezuiet; 59 Mrt. Dames (4 dagen) P. Stracke i 15.—, IMTERPAROCHIEELE WAT EEN GEZEL TOCH WETfcw MOET. (44) In de twee vorige artikeltjes hebben wij eenige opmerkingen geplaatst over de breedte en diepte der naastenliefde, en over de noodzakelijkheid dat de katholieke actie, waar en hoe dan ook beoefend, moet staan onder het kerkelijk gezag. Wij schre- dit om twee redenen: ten eerste omdat nog al te veel op niet-christelijke stroomin gen wordt afgegeven zonder zelf iets p o s i- t i e f s te doen; ten tweede omdat onze tijd stroomingen heeft ontwikkeld, die een ge vaar zijn voor de katholieken. We zullen het wat nader ontleden. Een kenmerk van bestrijden is meestal de negatieve kant, die de bestrijding ver lamt. B.v. het is gemakkelijk om iemand te zeggen: dat mag je niet doen; maar wanneer niet voorgedaan en aangemoedigd wordt wat hij w e 1 moet doen, dan is ons werk negatief en heeft slechts betrekke lijke waarde. Een markant voorbeeld daar van zien we vaak bij de z.g. „jongeren" (meestal studeerende jongeren), die hun mond vol hebben over „de slechte maat schappij" en „die luie roomsche massa" en die daarbij de ontactische gewoonte heb ben om hun zienswijze (en wat hebben ze nog weinig gezien!) als de ware door te drijven. Daarmee wordt niets bereikt. Zij zelf en de massa blijven in dezelfde ver houding voortleven. Zij het dan op een andere manier, maar toch ook met hetzelfde resultaat, werken vaak die organisaties, welke opkweeken tot anti-dit en anti-dat, doch niets positiefs, niets rechtstreeks weten te geven. Het is natuurlijk goed en nuttig den mensohen te leeren waar de gevaren schuilen, maar veel nuttiger en van veel grooter belang is het aan die mensehen tevens een stuk opvoe ding te geven, opd-at zij eerst zelf steTk staan en daarbij den juist weg weten te gaan, dien ons is voorgeschreven. En daarmee komen we tot datgene terug, wat wij als tweede punt hebben aangeduid en vanwaar wy zijn uitgegaan toen we over fascistische stroomingen zijn begonnen, n.l. de moderne stroomingen, die zoo gevaarlijk zijn. Italië is met ons land niet te vergelijken, dat is toch uit meerdere dingen duidelijk gebleken en wie toch nog meent dat verge lijking wel mogelijk is, die verkoopt onzin. Over Duitsohland kan men veel of weinig zeggen, wij voor ons zijn van meening dat het eenigste wat wij kunnen doen is. er maar het beste van te hopen en veel te bidden. Want de toekomst ziet er daar don ker uit In ons land heeft een zelfde actie zich ontwikkeld en de doorsnee-mensch loopt er warm voor, omdat het iets nieuws is. Niet omdat hij scherp ziet en verzekerd is van succes gaat hij er met mee, maar omdat in die beweging de bestrijding van hem hinderlijke machten zoo aanlokkelijk is. Het is weer de bedenkelijke negatieve kant, die trekt; want de positieve, de wezenlijke inhoud van het stelsel deert hem schijnbaar niet, mogelijk ziet hij die niet. En juist die wezenlijke inhoud van het fascistische stelsel is -voor ons katholieken niet.te aanvaarden. Niet de macht, maar het reoht is de idee eener gezonde maat schappij en al degenen, die den eenling willen stellen boven het recht en daarmee den dwang over een minderheid, die be werken niets nieuws voor ons land, niets nieuws onder de zon. Trouwens, ook voor ons land is het betrekkelijk nieuw; want van 1517 tot 1853 hebben de katholieken in ons land geweten wat het zeggen wil: geregeerd te worden en niets te mogen zeg gen. Zijn wij de les der historie vergeten? De opbouw eener nieuwe maatschappij P. Jezuiet; 12—15 Mrt. Verloofde Meisjes ƒ6.50, P. Capucijn; 25—28 Mrt. Meisjes ƒ6.50; 28—31 Mrt. Jongedames en onderw. (Goede week Woensd.Zaterdag ƒ8.50 23—26 April Open; 303 Mei Gehuwden ƒ6.50; 69 Mei Meisjes ƒ6.50; 1417 Mei Open; 22—25 Mei L. 3de Orde St. Francis- cus; 2730 Mei Meisjes 6.50. Om aan deze Retraiten deel te nemen is de leeftijd van 17 jaar vereischt. Op de toegangskaart, welke op aanvraag wordt toegezonden, staan vele inlichtingen vermeld, die van nut kunnen zijn. De Retraiten-datums zyn gereed tot eind September, doch nog in bewerking. Inlich tingen worden gaarne gegeven. De Besturen van Congregaties, Graal, Retraiten-Clubs, Vereenigingen enz., kun nen zelf een Geestel. Leider aanwijzen bij aanvraag van geheele of gedeeltelijke Re traiten. In Februari worden de Eerw. Leiders aangevraagd en de Roosters afgewerkt. ALGEMEENE WENKEN. Mogen we degenen, die copie inzenden voor de rubriek er nog eens aan helpen herinneren, het papier aan één zijde te be schrijven, ook degenen, die de jaarversla gen inzenden. Redactie. is noodig en veel wordt iin die richting. gepraat. Een oorporatieve staat wordt ech ter niet zoo maar uit den grond gestampt; daar is wel degelijk opleiding en vorming voor noodig. Hoe die opleiding moet zijn zullen we in een paar artikelen nader aan- toonen. S. M. HET VASTENAVONDFEEST. (De inzet heeft waarde). Er zijn in onze vereeniging twee feesten, waarbij bijkans al-len in actie komen, zelfs de leden-op-papier. Ons Stichtingsfeest, wat meestal in October valt, is daarvan het voornaamste. Het is immers de verjaardag van de oudste organisatie op katholiek sociaal terrein in onze stad en zoo iets dient gevierd te worden. Morgen echter is het feest van ietwat andere beteakenis, het is de gezonde viering van het vastenavondfeest. Gezond is ons feest, omdat wij naai' goede Roomsche trant beginnen rond altaar en communiebank. Hij, dien wij den Praeses, den vader noemen, zal de H. Mis aan God opdragen tot onze intentie, geestelijk en tijdelijk welzijn over ons afsmeekend. Gezond is ons feest, omdat wij zullen mede-offeren met den Priester door onze gemeentelijke zang en door ons eendrach tig gebed. Dan maken wij tot deugdzame praktijk, hetgeen de Priester vraagt: „Bidt, broeders, opdat mijn en uw offer aangenaam zij bij God den Vader almach tig". Zóó moeten wij ons feest beginnen, opdat het katholieke karakter van onze vereeni ging weer eens duidelijker voor onzen geest komt te staan. Niet voor niets stelde Kol- ping de godsdienstzin als eerst devies voor zijn Gezellen. Hij wist dat daarmee ons leven staat of valt. En als we aanzitten aan de Communie bank om den Eucharistisch en Koning te ontvangen, dan moge Hij vinden bereid- zame harten, die in de verwarring van on zen tijd blijven staan voor God, en warm voelen voor hun mede-leden. Trouw aan Kolping! Senior. De voornaamste regels bij ons feest. Alle leden hebben natuurlijk de circu laire met mededeelingen gelezen en houden zich derhalve aan- de regels. De voomaam- sten zijn: 1. Vóór 7 uur wordt niemand in het Eli- sabeth-Gestioht toegelaten. 2. Fietsen kunnen er niet geplaatst wor den. De vaste gezangen der H. Mis zingen allen tezamen. 4. Pas na het „Lied van lof en dank" mag men de kapel verlaten. 5. Wie aan artikel 16 heeft voldaan kan bij den Praeses een extra kaart bekomen. 6. Bij Praeses en Commissarissen zijn geen kaarten te ruilen. Kaarten en programma's. Tijdens het plaatsbespreken en 's avonds aan de zaal zijn kaarten verkrijgbaar a 40 cent en programma's a 5 cent. Plaatsbespreken. Dat kan geschieden Zondag van 12.30 tot 1.30 uur in de vestibule van de Gehoorzaal k 10 cent per plaats. Er worden gewoon volgnummers uitgegeven. Niemand heeft recht van voorbespreken. Studieclub. Donderdag a.s. is wederom bijeenkomst voor de Canisianen. De club-voorzitter spreekt dien avond. Onderwerp: „De waar heid gehandhaafd door Dr. Nuyens". Maandvergadering afd. Gehuwden. Dinsdag is de verplicht vergadering, waar de Gehuwden welkom zijn. Kan nu eens gerekend worden op meerdere leden? Met een beetje goeden wil.... Adspiranten-cursus. Komende Maandag en Woensdag is er wegens ons feest geen cursus. De daarop volgende week worden allen weer ver wacht. Biljartclub. Woensdag as. wordt de biljartclub defi nitief opgericht Te half negen worden be langhebbenden in de bibliotheek verwacht. Wandelclub K.W.C.L. De 2e Propaganda-Serie-Wandeltooht is alweer achter den rug. Het was wel niet zulk mooi weer, maar als gezonde Holland- sche jongen geef je daar niet veel om. Wel is gebleken, dat er niet door allen getraind is, want de laatste kilometers vielen voor sommigen niet mee. Doe dus geregeld aan de trainingsmarsohen mede, dan heeft men daar geen last van. De volgende Propaganda-Serie-Wandel- tocht is vastgesteld op 11 Februari; zorgen jullie dus je tijdig op te geven bij een der Bestuursleden. Voor a.s. Zondag is een trainingsmarsch vastgesteld. We vertrekken op verzoek van eenige leden een half uur later, dus om 3 uur vanaf de zaal. Allen op tyd! Janus, kjjk niet altijd zoo op zij uit. Je neus is zoo lang en rood, de lui mochten eens denken, dat ik van richting wou veranderen. (Borsszen Janko).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6