ZATERDAG 3 FEBRUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN NOORD WUKERHOUT. Personalia. De oud-onderwijzer der Openb. School alhier, de her P. Glavimans, die indertijd naar Indië vertrok, hoopt Juli a.6. met pensioen te repatrieeren in de functie van Inspecteur van het L. On derwijs aldaar. OEGSTGEEST. WERKLOOZENZORG. Enkele weken geleden maakten wy langs dezen zelfden weg bekend, dat ook in Oegstgeest noodgedwongen een gelegenheid voor bijeenkomen der werk- loozen was geopend waarbij tevens een op roep werd gedaan om finantieelen steun. Met dankbaarheid herinneren wij dege nen, die zich aanstonds -bereid toonden hier de hulpzame hand te bieden. En toch ja en toch zijn er o zoo velen wien het enorme belang der werkloozenzorg ten eenemale ontgaat. Men behoeft slechts dezen en genen eens te spreken, om te weten, hoe velen er zijn, die liefdeloos op den werkloozeji neerzien. „Het is maar gemakkelijk" en dergelijke opmerkingen zijn onder de onzen helaas niet zeldzaam. En dit begrijpen wij niet en nooit. Wie. die in z'n hart Christen denkt en is, begrijpt niet de groote zegen, die de arbeid in zichzelf heeft. Juist voor ons ka tholieken is een der eerste plichten, die wjj vervullen: onze arbeid. Een der schoonste middelen, ons door God gegeven, om onze levenstaak te ver vullen met het oog op de eeuwigheid. Ze ker ieder arbeidt mede voor zijn tijdelijk welzijn maar in den goeden geest verricht is onze arbeid het vervullen van de eerste „godsdienstige" roeping, waarin niemand minder dan Christus zelf ons voorging, Hij geboren uit den Werkman, dien Hij Zelf als Voedstervader koos. En wie deze taak, den mensch opgedra gen, goed beschouwt, wie deze taak be grijpt als de heerlijke voorwaarde voor den vader om de iorg voor zijn huisgezin te dragen, moet ook medegevoelen hoe on noemelijk zwaar het is, den zegen van den arbeid te missen, door gedwongen werk loosheid. Wie zou durven beweren, dat de werkloosheid geen diepe ellende betee- kent voor den vader, wien het bij het slui ten van z'n huwelijk een eereplicht was voor zijn te stichten huisgezin te zullen zorgen, of voor den jongen man, die zich door den gedwongen rust den weg den normalen weg tot het door God gewilde huisgezin door omstandigheden ziet afge sloten, zonder in de verre horizon de lich tende zon te zien opgaan. O we weten het maar al te goed, hoe ve len er in onze gelederen nog zijn, die èn over den arbeider in zijn werk èn vooral in zijn gedwongen werkloosheid de juiste en eenig christelijke waardeering niet heb ben. En denkt niet dat, het overbodig is de werkloozen in hun overvloedige rust tijd bijeen te brengen in Katholiek ver band. De man is nu eenmaal niet zbo gescha pen dat hij zich „kan" interesseeren voor alle vrouwelijke huishoudelijke bezighe den. Hij „moet" buiten het huishoudelijke hij „moet" aan z'n roeping werken, aan z'n arbeid. En dan komt juist de groote vraag, moeten wij dan verlangen, dat hy z'n troost zoekt bij degenen, die geheel van levensopvatting met hem verschillen. Moet hij dan zonder dat wij ons bezwaard gevoelen, overgelaten worden aan z'n lot om straks aangetast te worden door een der moderne dwaasheden, die hem het tij delijk geluk misschien beloven maar fei telijk iedere godsdienstige steun zullen ontnemen? We hebben nog zoo pas gelezen, hoe de Paus heeft aangedrongen op christelijke liefde. Welnu hier ligt voor ons een schoo- ne taak van naastenliefde. En gelooft gerust, de werkloozen zyn zeer dankbaar, omdat zij in onze Joseph- gezellenzaal voor elkander als katholieken een steun zijn in het dragen van het voor velen zeer zware kruis der werkloosheid. „Draagt elkanders lasten en zoo zult gij de wet van Christus vervullen" moet in dezen tijd in ieders hart diep staan inge- griftt en dan mogen wij ook vertrouwen, dat onze liefde de onzen voor ons groote Christusgezin bewaren tot hun eigen eeuwig welzijn. Met goedkeuring van de Z. E. heer Pas toor zal begonnen worden a.s. Zondag na de H.H. Missen met buiten de kerk te collecteeren voor de werkloozenzorg. Niemand, die deze korte gedachten in zich opneemt en begrijpt hoe het gaat om het geestelijk goed van onze werkloozen te bewaren, zal zich van een bijdrage zij het een kleine durven onthouden. Kap. C. ROEST, Oegstgeest. Harmonie „Triumph". Gisterenavond hield de harmonie „Triumph" haar jaar vergadering, die zeer goed was bezocht. Na de opening werden notulen en jaarverslag door den secretaris voorgelezen en goedge keurd. De penningmeester rapporteerde den financieelen toestand der vereeniging, die niet ongunstig kan worden genoemd. Het financieel beleid is zeer goed. By monde van den heer G. v. Dijk stelde de kascommissie voor den penningmeester te déchargeeren en dank te brengen voor zyn accuraat beheer (Applaus). De periodiek aftredende bestuursleden werden herkozen. De rondvraag leverde niets belangrijks op waarna sluiting volgde. Uitvoering. Maandagavond geeft de Harmonie een uitvoering voor haar dona teurs en kunstlievende leden. Na beëindi ging der muzieknummers zullen de Ver een igde Haagsche Spelers, onder leiding van Pierre Balledux, die zoo menigmaal reeds de. hoorspelen der K.R.O. verzorgden, met een varieerend programma optreden. De aanvang is bepaald op kwartier voor acht. Het bestuur vertrouwt, dat dan al len aanwezig zyn, want er zal precies op tijd worden begonnen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De prijzen blyven ongeveer op dezelfde hoogte. Enkele va riëteiten zijn beter m prijs doch in het algemeen zijn ze voor de trekkers toch te laag om er verdiensten van te hebben. Be taald werd voor tulpen der dozijn: La Rei ne 0.12—0.1a6; Ibis 0.1&—0.19; Cou- ronne d'Or 0.210.30; Goudvink 0.23 0.30; Prins van Oostenrijk 0.150.20; Flamingo 0.130.18; Fred. Moore 0.13 0.17; William Copland 0.160.23; Murillo 0.17— ƒ0.24; William Pitt 0. 26 0.32; Prosperity 0.1216; Victoir d'Olivierre 0.180.26; La Reine max 0.12—0.16. ROELOFARENDSVEEN. Patronaat-ouderavond- De ouderavond van het Patronaat, welke jaarlijks in den vastenavondstijd alhier wordt gegeven, mag zich gelukkig steeds in een groote belang stelling verheugen. De groote Pancratius- zaal was dan ook gisteravond tot in haar uiterste hoeken bezet. Nadat door den aanwezigen het vaandel lied was gezongen, hield de eerw. directeur kap. A. Buys een korte toespraak tot de ouders, waarbij zyneerw. vooral hun aller medewerking inriep voor het jeugdwerk. Spr. schetste het verheven werk van het patronaat en hetgeen de leiders in het be lang van de jongens doen en wenschte ver der allen een recht gezelldgen avond. De mondharmonica club ondar leiding van de heeren van Berkel en Heemskerk gaf enkele opgewekte nummers ten beste, waarna de tooneélclub van het patronaat voor het voetlicht trad met een missiespel in drie bedrijven, getiteld „Het doopsel van Thomi". Dit tooneelspel dat geheel afweek van vorige opgevoerde stukken, werd niet tegenstaande zijn dramatischen achter grond door de leden vlot gespeeld. Het aan dachtig gehoor bewees hoe de aanwezigen het stuk op prijs wisten te stellen, en na elf bedrijf mochten de jeugdige spelers een warm applaus in ontvangst nemen. Na de prijsuitdeeling werden weder eenige muzikale nummers ten beste gege ven, waarna onder de pauze de jongens op chocolademelk en een lekkere koek werden getracteerd. De directeur maakte van deze gelegenheid gebruik, om de ouders op te wekken, hun jongens aan te sporen zich op te geven als lid van de mondharmonicaclub, aangezien deze club den laatsten tijd vele leden heeft verloren. Het zou werkelijk jammer zijn indien we op de ouderavonden en de feestjes van het patronaat geen mond- harmonicamuziek meer te genieten kregen, zoodat we vertrouwen, dat de jongens, die iets voelen voor muziek, zich ten spoedig ste zullen opgeven bij den heer van Berkel of bij den eerw. directeur. Door een tweetal leden van het patronaat H. Otten en L. Castelij n werd een gedicht in samenspraak gehouden, getiteld de Bel trommel van Guido Gezeïle. Deze decla matie werd vlot weergegeven en oogstte luiden bijval. Ook H. van Berkel liet zich niet onbe tuigd en deelde in dichtvorm de geschiede nis mede van Baas Naas. Aan het einde van den avond gekomen, dankte de directeur allen die tot het wel slagen van den avond hadden medegewerkt. Een bizonder Woord van dank werd ge bracht aan den heer Vesseur als regisseur van de tooneelclub, aan de jongens zelf voor hun vlot spel en aan de heeren van Berkel en Heemskerk, die met hun muziek - club den avond opluisterden. Tot slot bracht pastoor Onel dank aan kap. Buijs voor hetgeen hij voor het jeugd werk in deze parochie doet. Spr. hoopte dat zijneerw. nog vele jaren aan het hoofd van zijn jeugdwerk zal verbonden blyven. Na het zingen van het lied Roomsche blijdschap werd deze succesvolle avond ge sloten. SASSENHER1. Prijsjassen. Gisterenmiddag had in het IC S. A.-gebouw de spannende kamp plaats van prijsjassen voor ongehuwde werkloozen. Voor dezen wedstrijd waren 80 deelnemers, benevens een 14-tal ge huwden, welke de vorige maal niet hadden meegedaan. Aan alle spelers werd naar gewoonte een prijsje ter hand gesteld. De prijzen bestonden uit sigaretten, sigaren, stropdassen, thermosflesschen en schoenen, benevens nog 3 extra prijzen bestaande uit bonnen, welwillend afgestaan door Sassenheimsche winkeliers. Dat ieder vol daan was, behoeft geen betoog. De com missie brengt namens de R. K. werkloo zen haar oprechten dank aan allen, die door hun milddadigheid hebben getoond aan de zoo zwaar getroffen werkloozen iets te willen afstaan van hun bezit. VOORHOUT. Muziekuitvoering „St. Caecflia". Maan dagavond om 8 uur, zal een aanvang wor den gemaakt met het programma, dat al lereerst vermeld een marsch gecomponeerd door den Directeur van het Voorhoutsch Harmoniegezelschap, den heer M. Bolder- dijk, getiteld: Voorhout's Glorie, een pit tige marsch, die het beluisteren zeer ze ker waard is. Overigens staan op het pro gramma vermeld drie soli, uit te voeren door de op het te Bergen op Zoom met den lsten prijs bekroonde solisten-ensem ble van Sint Caecilia. Verder zal het programma worden aan gevuld met 2 kluchten nJ. „Het Lokaas" van Gerard Nielen en „De Familie Schel- visch" van A. J. Reider, beide stukken op te voeren door het dames-tooneelgezel- schap van Sint Matthias te Warmond on der leiding van Mej. M. Haverkort. Het programma is in alle opzichten zeer goed verzorgd, zoodat ieder er van zal kunnen genieten. Het belooft een genoeglijke avond te worden. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering byeen. Aanwezig alle le den. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. De voorzitter opent de vergadering met gebed en korte rede bij deze eerste vergadering in het nieu we jaar. De notulen worden van de vori ge vergadering daarna voorgelezen en zon der op- of aanmerkingen vastgesteld. De voorzitter doet daarna mededeeling van een dankbetuiging van de Tolhuis-be woners voor de tot standkoming van de drinkwaterleiding en de electrificatie van het Tolhuis. Het gedicht luidt als volgt: Tolhuis! stil vergeten plaatsje 't Aangeplakte onderdeel Van Uw vruchtbare gemeente, Van Leimuiden als geheel, Dat zoovele, vele jaren Niets van haar bestaan vernam. Voelde zich slechts Gemeentenaren Als er een zeker briefje kwam. Maar ziet, eindelijk kwam relatie, Werd ons hulp en steun beloofd, Toen uw voorzitter vol gratie Optrad als gemeente-hoofd. 't Tolhuis werd wat ongeduldig, Liep met booze plannen rond, Door de achting en belofte, Die zij van Nieuwveen ondervond. Toen dan ook zijn Edelachtbare Ter kennismaking overkwam, Voelde ieder, dat hij ernstig Onze wensch ter harte nam. Deze wensch was slechts de schittering Van de electriciteit, Maar de vrouwen, wat meer eischend, Vroegen ook om nattigheid En nu bracht gij in vervulling Al die wenschen bij elkaar. Dankbaar brengen we onze hulde Bij de wisseling van het jaar. Gy vervaagt die booze plannen. Gy bracht vreugde en dankbaarheid, Want nu schittert 't reinste water In Je electriciteit. Jammer dat een klein gedeelte Van dat licht verstoken bleef, Maar zij hebben alvast water, Dus de vrouwen zijn op dreef. Wij bevelen die gezinnen Dan ook by voortduring aan, Want bij onze uitbundige vreugde Pinkten zy een weemoedstraan. Tolhuis, 1 Januari 1934. Schrijven van het R. K. Sanatorium „Heliomare" te Wijk aan Zee inzake het verpleegde patiënte Gerarda de Haan. Me degedeeld wordt, dat, wanneer .patiënte nog eenige maanden verpleegd wordt, zij als loopende patiënte ontslagen kan worden. De voorzitter zegt, dat de Raad in 1933 voor deze verpleging ƒ1.— per dag toege staan heeft. Op de begrooting 1934 is echter niets uitgetrokken. Aangezien het zonde zou zijn als patiënte eerder de inrichting zou moeten verlaten stellen B. en W. voor gedurende enkele maanden nog een be drag ad ƒ1.per dag toe te staan. De Raad kan zich geheel met het voorstel van B. en W. vereenigen en besluit conform. Van de geldleening oorspronkelijk groot 9800.worden uitgeloot de aandeelen 26 en 27, Naar aanleiding van een ontvangen schrijven van den Commissaris der Konin gin, wordt de verordening op de heffing van 100 opcenten op de gemeentefondsbe lasting opnieuw vastgesteld. In de bij schrij ven van 12 October j.L ingezonden veror dening moesten n.L enkele wijzigingen worden aangebracht. Naar aanleiding van een verzoek van de bijzondere school met den Bij be lom voor schot op de vergoeding ingevolge art 101 der L. O. Wet over 1934 wordt besloten een voorschot te verleenen van 500. per jaar, uit te betalen in vier maandelijk- sche termijnen van 125. Het voorschot van de R. K. School wordt bepaald op 80 pet van ƒ2030.1624. welk bedrag uitbetaald zal worden in vier gelijke termijnen van ƒ406. Op voorstel van B. en W. wordt beslo- Gisteravond 8 uur kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter is de burgemeester. Als voorstemmer wordt door het lot aangewezen wethouder Alkemade. Besloten wordt aan de kinderen van mevr. de wed. Th. Overmeer een weezen- rente toe te kennen. Op verzoek van Ged. Staten worden eenige wijzigingen van ad ministratieven aard aangebracht in de verordening op de Vermakelijkheidsbelas ting. Hierop komt aan de orde het agenda punt „Vaststelling in ontwerp van het uit breidingsplan met bebouwingsvoorschrif- ten", het* punt waarvoor deze vergadering speciaal is belegd en waarop reeds jaren j door de ingezetenen is gewacht. De voorzitter memoreert, dat de raad reeds den geheelen middag in huishoude- I lijke vergadering deze stukken heeft be- I sproken en brengt een woord van dank I aan de Commissie van het uitbreidingsplan en van Openbare Werken voor de talloo- ze werkzaamheden, die deze commissies hebben verricht om het uitbreidingsplan zoover te brengen. Spreker zet verder uitvoerig uiteen wel ke stadia het uitbreidingsplan nog heeft te doorloopen voordat dit in werking zal kunnen treden. De heer Meyer vraagt de vaststelling in ontwerp van dit plan nog een vergadering uit te stellen. Het is van geweldige betee- kenis en het is niet verantwoord hierop maar onmiddellijk ja of neen te zeggen. Er rijzen alerlei vragen als: of de ver keerswegen niet te breed zijn en of er ten aan het plaatselijk crisis-comité een suosicue te veiSureKtcen voor extra hu.p aan werkloozen over iyö4. net gemiaaeiue aantal wenuoozen is aoor aen minister be paald op 47, zooaat moet woraen uuge tron ken op de begrooting 1934 47 X ƒ2.10 -= 98.70. De Raad besiuit dit bedrag op de begrooting uit te trekken. Vernietiging van afgekeurd vleesch. Punt 7 van de agenda: Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het Destructiebedrijf Overschie „N.V. Gekro" inzake destructie van vee en vleesch. De voorzitter zegt, dat de destructie zoo lang zamerhand een lijdensgeschiedenis begint te worden. Reeds meer dan 10 jaren is men over deze zaak doende. Nu een stichting van een bedrijf der Ned. Thermo Chemi sche fabriek niet doorgaat is er eindelijk een andere situatie geschapen. Het beste lijkt B. en W. momenteel een contract af te siuien met de N.V. „Gekro" te Overschie. De Directeur van het Openbaar Slachthuis, hoofd van de Centrale Keuringsdienst van vee en vleesch te Leiden, en de Inspecteur van de Volksgezondheid hebben tegen slui ting van een overeenkomst met de N.V. „Gekro" geen enkel bezwaar. De N.V. „Ge kro" is bereid tot 1 Januari 1936 een over eenkomst te sluiten met onze gemeente. De kosten voor de gemeente Leimuiden zullen niet meer bedragen dan ƒ51.55 per jaar. Momenteel moet ais begraaf loon reeds 100.per jaar worden betaald, terwyl de huur van de begraafplaats ƒ30.per jaar bedraagt. Zooals het op het oogenblik ge regeld is, zyn er steeds klachten. Nu is dit en dan weer dat. De kans bestaat wel, dat de N.V. „Gekro" de tarieven zal herzien na 1 Januari 1936, maar dan zijn we al tijd nog vrij om naar andere mogelijkhe den uit te zien. Er zijn ni. reeds diverse gemeenten die van plan zijn te zamen met andere gemeenten een destructiebedrijf op te richten. De heer Rietdijk vraagt of het begraven van de afgekeurde dieren in losse dienst is. De voorzitter zegt, dat de begraver slechts een belooning ontvangt en dat hij geen aanstelling bezit. De heer Rietdijk informeert of de ge meente weer van de huur af kan. De voor zitter antwoordt, dat de gemeente van jaar tot jaar huurt. Ook hier zal wel een uit weg gevonden worden. De Raad besluit in principe tot het aangaan eener overeen komst. De voorzitter leest daarna het ont- werp-contract voor, waarmede de Raad zich geheel kan vereenigen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten om bij Ged. Staten opnieuw vrijstelling aan te vragen van de verplichting tot het doen geven van onderwijs in de lichame lijke oefening aan de openbare lagere schooL Schrijven van de Coöperatieve Boeren leenbank „Ter Aar" te Nieuwveen, waar bij wordt medegedeeld, dat het door de ge meente Leimuiden te betalen bedrag inzake het tuinderscrediet verleend aan J. Wet ter 93.03 bedraagt. De Raad besluit op voorstel van B. en W. dit bedrag te ramen op de gemeente-begroocing 1933. Op voorstel van B. en W. wordt daarna nog afwijzend beslist op een verzoek van J. Swier om ontheffing van hondenbelas ting over 1933. Het verzoek is niet binnen de voorgeschreven termijn ingekomen. De heer Hoogervorst vraagt waarom de schippers binnen de gemeente niet voor levering van grint in aanmerking komen. De voorzitter zegt, dat deze wel in aan merking kunnen komen, mits ze het even voocdeelig kunnen leveren als de handela ren waarvan de gemeente het gewoon is te betrekken. Bovendien moet er rekening mede gehouden worden, dat de handelaren, die ook in normale tijden de gemeente van grint voorzagen niet achter gesteld mogen worden. De heer Hoogervorst is met het antwoord van B. en W. tevreden gesteld. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. voor alle klassen van bebouwing voldoen de plaatsruimte is. De voorzitter en de heer Krau zijn over tuigd, dat men met uitstel op den verkeer den weg komt. Wat de heer Meyer wil, kost heel veel berekening en studie en kan niet plaats hebben zonder uitvoerige deskun dige voorlichting. De commissie heeft dit werk gedaan en de noodige veranderin gen en verbeteringen aangebracht in den vorm van smallere wegen en dichtere be bouwing. In de practijk zal straks wel blij ken of er nog veranderingen moeten wor den aangebracht. De heer van Eeden verklaart zich voor aanneming van het voorstel van B. en W. Het is beter af te wachten de bezwaren die de ingezetenen inbrengen en dan zoo noo- dig wijzigingen aan te brengen. De heer van der Niet is het gedeeltelijk met den heer Meyer eens. Het feit, dat de ter visielegging verschillende deskundige adviezen zal inbrengen van niet belang hebbenden doet hem thans over zijn be zwaren heen stappen. Hierop wordt het voorstel van B. en W. om het uitbreidings plan met bijbehoorende bebouwingsvoor schriften in ontwerp vast te stellen aange nomen met 14 van de 15 stemmen. De heer Meyer stemde tegen. Bij de rondvraag informeert de heer Braun waarom B. en W. vrijstelling ge weigerd hebben van de Vermakelijkheids belasting voor een bioscoopvoorstelling die gratis aan de werkloozen was aangeboden. Laten B. en W. toch wat royaler zijn ten opzichte van deze menschen, die toch al zoo misdeeld zyn. De voorzitter deelt mede, dat op grond van de verordening geen ontheffing mo gelijk was. De heer Vink vraagt scherper aan te ge ven wanneer iemand in aanmerking komt voor steun als kleine kweeker. Nu geeft dat aanleiding tot allerlei moeilijkheden en worden belanghebbenden vaak van het kastje naar den muur gestuurd. Komt iemand met 200 roe bollen in aanmerking voor steun. Vroeger was een zoodanige kraam veel grooter. Maar deze is thans in gekrompen door de saneering en de waar deloosheid. De heeren van der Meer en Admiraal, leden der Commissie deelen mede, dat een grens moeilijk is te trekken voor alle ge vallen gelyk. Ieder geval wordt op zich zelf serieus onderzocht. Het criterium is of hij altijd uit zijn kraam heeft geleefd. De heer Caspers meent, dat nu een kraam van 200 a 300 roe al voor steun in aanmer king komt. De heer Vink vestigt er de aandacht op, dat als gevolg van het aanvoeren van slijk door de gemeente de particulieren bijna geen vuil meer op de losplaats kunnen brengen. De voorzitter zegt onderzoek toe. De heer Krau bespreekt het beleid van de reclamecommissie ten opzichte van de critiek die deze zich veroorlooft op ter plaatsing in de Kamerlijst aangeboden ad vertenties. Een goede advertentie werd geweigerd en de Commissie gaf zelf een slechtere tekst op. Kan de gemeente hieraan niets doen waar zy toch ƒ500.subsidie geeft. De voorzitter zegt dat dit inderdaad mo gelijk is en geeft den heer Krau in over weging zich te verstaan met den heer Tap- penbeck voorzitter der commissie. De heer van Eeden informeert naar de concentratie van de keuringsdiensten en verzoekt B. en W. er bij de tramdirectie op aan te dringen de verbinding met Noord- wijk en Leiden te verbeteren. De voorzitter geeft, een uiteenzetting van de moeilijkheden die in Katwijk met den vleeschkeuringsdienst zijn gerezen. Ged. Staten zullen dit wel in orde brengen. De heer van der Wiel zegt, dat het grootste ongerief in de nieuwe dienstrege ling van de tram n.l. het vervallen van de tram van 8.17 's morgens spoedig wordt hersteld. De voorzitter geeft in overweging hier voor de plaatselijke vereenigingen en de Kamer van Koophandel in den arm te ne men. Hierop wordt de openbare vergadering gesloten. TER-AAR. Steunt de groote gezinnen. Op initia tief van den R. K. Land-Arbeidersbond „St. Deus Dedit" zal Zondagavond eén mooie feestavond gegeven worden, ten ba te van de groote gezinnen. Wy hebben het feestprogramma ingezien, en kunnen een ieder aanraden, deze uitvoering bij te wo nen. De Weleerw. heer Kapelaan zal het filmgedeelte verzorgen. Mooie komische films staan op de rol. Verder zal het ver maarde gezelschap „Schrama" uit Haarlem, optreden. Ongetwijfeld zal het een pracht avond worden, en door onze aanwezigheid steunen wij tevens de groote gezinnen. We hebben dan 2 vliegen in één klap: Ontspan ning, goede werken steunen. Het aanvangs- uur is gesteld op 7 uur, en de entree is heel schappelijk. „St. Deus Dedit" ver wacht u! Graalnieuws. Zaterdagavond om half acht declamatie-club voor de groote afdee- ling. Zondag geen Graaf, maar wel ge legenheid voor contributiebetaling, vergeet dit vooral niet! Wanneer gij elke week be taalt, spaart u veel werk uit voor het be stuur. Maandagavond om zeven uur pre cies Leidstersvergadering, zeer belangrijk, dus aanwezig zijn. Donderdagavond Graal voor de groote afdeeling. Er zal dam over verschillende nieuwe plannen gesproken worden. ExcelsiorI WARMOND. Boot opgehaald. De heer W. V. heeft bij het baggeren in de Dieperpóel onder deze gemeente een groot model schippers- boot opgehaald die daar ter plaatse is ge zonken. Vermoed wordt, daar nimmer aan gifte van het verliezen van een dergelijke boot is gedaan, dat deze boot is losgeslagen van een zeil of motorjacht en daarna is gezonken. De boot verkeert nog in een uit stekenden toestand. Nadere inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen bij de ge meentepolitie alhier. Oudste mannelijke inwoner. De heer M. van Seggelen wordt 9 Februari a.s. 90 jaar en is de oudste mannelijke inwoner dezer gemeente. Hij verkeert nog in een uitstekende gezondheid en is nog buiten gewoon goed ter been, zoodat hij nog trouw zijn morgenwandelingetje maakt Wij wen schen den heer Van Seggelen nog vele jaren in de beste gezondheid. Wees voorzichtig! Even voor het,ver trek van den trein van circa 7 uur in de richting Leiden, kwamen gisterenavond twee dames A. S. K. en M. S. K. uit Voor hout het perron alhier oploopen en be merkten dat zij den trein nog konden ha len. Zonder op te letten liepen zij, natuurlijk al pratende, over de niet afgesloten over weg, waardoor zij den sneltrein, tezelfder tijd komende van de richting Leiden niet bemerkten en op 't nippertje aan een groot levensgevaar ontsnapten. Men zij dus gewaarschuwd bij het over steken om den trein te halen, dat men eerst goed kijkt alvorens den overweg te passeeren. Dit geldt vooral voor vreemde lingen. GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10