DINSDAG 30 JANUARI 1934 UE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 SPEELCLUB GESLOTEN Toen Bridge en dammen verveelde, vond men eeh „Ro-Lo"-spel uit De eigenaars van de speelclub „Odeon", gevestigd aan het Singel te Amsterdam, hebben na het verbod van „Straperlo" en „Spiralo" hun zaak niet gesloten, doch voortgezet. De club telde ruim honderd le den en deze kwamen er bridge, schaak- en damspel spelen. Van deze zeer onschuldige spelletjes kregen de vaste bezoekers al spoedig genoeg. De directie kwam nu op het idee een nieuw spel in te' voeren, en wel het „Ro-Lo"-spel. Het is een soort rou lettespel waarmede wel iets te verdienen en te verliezen viel. De politie was hiervan op de hoogte en heeft er Zaterdagavond een einde aan gemaakt. Omstreeks acht uur verschenen plotseling in de speelzaal com missaris Dijkstra en inspecteur v. d. Heul met rechercheurs van het bureau Singel. Er bevonden zich slechts enkele bezoeken in de speelzaal. De commissaris zegde de directie aan de speelclub te sluiten, en wanneer men hieraan geen gevolg wilde geven, zou proces-verbaal worden opge maakt, waarvan inbeslag name van meu belen en speeltafels het gevolg zouden zijn. De directie koos den wijsten weg en sloot de affaire. Een politiepost werd voor de deur geplaatst en de Zaterdagavondklanten keerden teleurgesteld terug. „Tijd". SPORT VOETBAL NIEUW STADION TE ANTWERPEN. Gisteravond heeft na een urenlange dis cussie de Antwerpsche gemeenteraad den bouw van een Stedelijk Stadion op de lin keroever der Schelde goedgekeurd. Dit Stadion zal 58.000 zitplaatsen tellen. De maatschappij van den linkeroever staat aan de stad Antwerpen 48 H.A. af voor de oprichting van het stadion. Een eerste crediet van 10 millioen francs is goedgekeurd. Met dit besluit heeft de Antwerpsche raad voldaan aan het ultimatum, dat de Belgische Voetbalbond hem de vorige week had gesteld. De wedstrijd België Nederland van 29 April a.s. zal dus te Antwerpen plaats hebben. Het is nu maar de vraag of de Belgische Voetbalbond met het nieuwe stadion genoegen zal willen nemen. Uit de beste bron verneemt het „Hbld.", dat de Voetbalbond de verkeerstechnische bezwaren onvoldoende capaciteit van de beide Scheldetunnels in geval van een massa-aandrang en vooral na den wed strijd zeer ernstig acht en er heel wat minder luchtig over denkt dan de Ant werpsche burgemeester. De beslissing van den Belgischen Voetbalbond zal Vrijdag a.s. vallen. Eerst dan zal men dus weten of de wedstrijd BelgiëNederland ook na 1934 te Antwerpen zal blijven. HOCKEY IN R.K. VERBAND Belangstelling stijgende De belangstelling voor georganiseerd hockey in R.K. verband, bevindt zich in stijgende lijn. Waren het tot dusverre nog slechts personen, die van hun belangstel ling en sympathie deden blijken, thans hebben ook bestaande vereenigingen toe gezegd, dat hun steun zal worden verleend Bewijzen van instemming met ons stre ven zijn ingekomen van R.K. hockey-ver- eenigingen in Amsterdam, Haarlem, Lei den en Den Haag. Uit Rotterdam gewerd bericht, dat de oprichting van een R.K. hockey-vereeniging zonder groote moeite kan worden bewerkstelligd. Reeds meer dan 25 belangstellenden kunnen in die plaats vereenigd worden. Intusschen gelooven wij nog niet, dat alle R.K. in ons Bisdom, die belangstellen in de hockey-sport, hiervan reeds deden blijken. Toch is het gewenscht, dat zulks geschied, opdat reeds bij de oprichting alle belangstellende kringen zooveel mogelijk vertegenwoordigd kunnen zijn. Daarom, wie tot dusverre zijn adhaesie-betuiging nog niet heeft ingezonden, herstelle dit verzuim en zende alsnog een kort bericht aan het secetariaat van den Diocesaan- Haarlem^chen Voetbalbond, Prins Hen drikstraat 133, Zaandam. WIELRENNEN „DE RIJNSTREEK". Gisteren werd de maandelijksohe tijd- r>ace naar Woerden gereden, waarvoor veel belaogstelliing bestond. Veel wind en onge- traindheid speelde den rijders parten, zoo dat de wedstrijd van Schuurman op geen stukken na bereikt werd. De uitslag was: 1. Bouthoorn, 1 uur 8 mi- mnuten; 2. Paling 1 uur 8 min. 10 sec. De Junioren Boesveld en Kwaadsteniet gingen in Woerden de controlepost bezet ten, wat voor hen een mooie prestatie was. In varband met de uitvoeringen van de R.K.S.V. „Wilskracht" deze week, worden de wekelijksche Hometrainer wedstrijden in plaats van Donderdag a.s. Vrijdagavond 8 uur in „Sportrust" gehouden. DAMMEN A.D.C. in Ze klasse. De Alphensche Damv^reenigiag A.D.C. is thans ingedeeld bij de 2e klasse Ned. Dambond. Behalve A.D.C. zijn in deze klas se ingedeeld „Ons Genoegen" te Bodegra ven en de Damver. P.D.L.V. te Lisse. ZWEMMEN C. A. KREFFER IN NEDERLAND Houder van het Ned. Indisch record 100 Meter rug en vrije slag Naar wij vernemen is de jeugdige Ne- derlandsch-Indische zwemmer C. A. Kref- fer, dezer dagen in ons land aangekomen voor een verblijf van een aantal jaren. Kreffer, die houder is van het Neder- landsch-Indisch record 100 Meter rug en 100 Meter vrije slag, heeft besloten hier te lande eveneens aan de zwemsport deel te nemen en uit te komen voor D. J. K. (Am sterdam). Men acht in zwemkringen de mogelijk heid niet uitgesloten, dat door zijn toedoen binnenkort enkele Nederlandsche estafette records eraan zullen moeten gelooven. BILJARTEN CARAMBOLE—D.O.S. De tweede ontmoeting tusschen de Ca rambole en D.O.S. bi-acht «aan laatstge noemde vereeniging buiten verwachting een grooten voorsprong, door het falen van enkele spelers De uitslag luidt, k Horree (125) D O.S. 125 37 12 3.37 W. H. (100) De Car. 98 36 16 2.72 LUCHTVAART J. Chrispijn L. v. d. Heijden Ph. Verstraaten 97 .35 27 2.77 C. v. d. Burg 100 35 12 2.85 D.O.S. 497 car., de Caramb. 409 car. De 25 caramb. voorgift van P. Horree worden niet berekend bij den eindstand. Na 2 ontmoetingen is de stand: D.O.S. 821 car., de Caramb. 717 car. Donderdagavonad heeft de derde ontmoe ting plaats bij den heer Veltman tusschen het 2e vijftal van de Caramb. en D.O.S. 'Ter gelegenheid van het 121 /2-jarig be staan der biljartver. „Excelsior" te Lisse zal in het clublokaal „De Duif" aldaar bo vengenoemd kampioenschap werden ge speeld in verschillende klassen. De wed strijden zijn persoonlijk en beloven bij vol doende deelname zeer spannend te worden. Biljartliefhebbers kunnen nu van deze mooie gelegenheid profiteeren. Er zullen fraaie prijzen beschikbaar worden gesteld. Opgave voor deelname kan gesohieden aan bovengenoemd clublokaal tot 10 Februari ITALIAANSCHE VLIEGERS IN N.-BRAZILIë NEERGESTORT. Toestel zou geheel zijn vernield. De Italiaansche vliegers, die een etappe- vlucht van Italië naar Argentinië hebben ondernomen, zijn op het Oceaanstrand 20 K.M. ten Zuiden van Fortaleza met hun vliegtuig neergestort. Het toestel is geheel vernield. De Pan Americain Airways heeft onmiddellijk een vliegmachine gezonden om den vier Ita lianen (n.l. twee piloten, een mecanicien en een marconist) eventueel hulp te kun nen bieden: Deze machine heeft Portaleza gisterochtend om zes uur plaatselijken tijd verlaten. De diverse radiostations aan de Brazi- liaansche kust heben den geheelen nacht getracht, de verbinding met het vliegtuig te herstellen. Zij kregen echter geen ant woord. Zondagavond om 5 uur hadden de vliegers nog geseind, dat hun tocht door prachtig weer werd begunstigd en dat zij zich op dat oogenblik op 65 K.M. ten Noord-Oosten van het eiland Fernando Noronha bevonden. In verband met dit bericht begaven de Italiaansche consul te Rio de Janeiro, de ambtenaar van de „Air France" en talrijke Braziliaansche autori teiten zich naar het vliegveld der Pan American Airways te Natal, ten einde de vliegei-s bij hun aankomst te verwelkomen. Men bleef urenlang wachten, doch het toe stel kwam niet opdagen. Omstreeks acht uur in den avond werd eindelijk een zwak bericht opgevangen, waaruit men meende te kunnen opmaken, dat de vliegers koers zetten naar Noord- Brazilië. Nabij Fortaleza heeft men in derdaad later het geronk van een vlieg tuig gehoord. Men neemt aan, dat dit het toestel van Lombardi en Mazotti is ge weest. Zij zijn echter niet op het vliegveld bij deze stad geland en men vreest dan ook, dat zij bij een eventueele poging, om toch nog hun oorspronkelijke plaats van bestemming te bereiken, door gebrek aan benzine tot een noodlanding zijn gedwon gen. Een telegram van de vliegers zelf. Lombardi, een der piloten van de „S- avoia Marclietti", heeft aan den Italiaan- schen minister van luchtvaart het volgen de telegram gezonden: „Op het strand bij Natal gedaald. Het toestel beschadigd maar de bemanning on gedeerd. Gelieve de families hiervan in kennis te stellen". Het vliegtuig was den 28sten Januari om 10 uur (Greenwich-tijd) uit Dakar ver trokken en was om 22 uur het eiland Fer nando Noronha gepasseerd. Tengevolge van de slechte weersgesteldheid, waardoor ook de radiotelegrafische dienst onvol doende functionneerde, had het toestel reeds boven den Oceaan met groote moei lijkheden te kampen gehad. LONDEN—MELBOURNE-VLUCHT. Dingt Smirnof mede? De „Evening Standard" verneemt, dat de K. L. M. waarschijnlijk zal mededingen in de vlucht LondenMelbourne op 20 October a.s. om de MacRobertson Trophy met een machine, die gebezigd wordt op den geregelden dienst AmsterdamBata via. Naar gemeld wordt, zal Smix-nof de machine besturen. (Tel.) VLIEGTUIG VAN MARYSE HILTZ BESCHADIGD. Vliegster ongedeerd. Volgens een bericht uit Damascus moet het vliegtuig van de vliegster Hiltz, die een vlucht ParijsTokio heeft onderno- i men, bij een landing te Alexandrië. be- schadigd zijn. De vliegster zelf schijnt on gedeerd te zijn gebleven. Maryse Hiltz heeft aan den minister voor luchtvaart getelegrafeerd, dat ze slecht weer had voorbij Athene. Het was haar onmogelijk Aleppo te be reiken wegens den storm. Zij daalde dus op normale wijze te Arsouz. Het vliegtuig werd licht beschadigd door den wind. De vliegster denkt de schade ter plaatse te kunnen herstellen en de reis voort te zetten. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Hanze. Gisterenavond hield de R. K. Middenstandsver. „De Hanze" haar jaar vergadering in het Parochiehuis. De voor zitter, de heer M. C. v. d. Berg, opende de vergadering, waarna de secretaris, de heer W. J. v. Leeuwen, notulen las en jaarver slag. Uit het jaarverslag vernamen we van een toenemend ledental en een activiteit in de vereeniging. Het verslag van den penningmeester, den heer F. J. Luyten, wees over 1933 een nadeelig saldo aan van 8.09. Er was een batig saldo van 1932: zoodat er nog beschikbaar was een bedrag van 15.22. De rekening was nagezien door de heeren M. J. Alkemade en Jac. Th. Remmerswaal. Bij monde van eerstgenoem de werd een gunstig verslag uitgebracht. Dan werd gesproken over het te houden buitengewoon Congres te Den Haag op 6 Febr. a.s. Tot afgevaardigde naar dit con gres werd benoemd de heer A. J. Mulder. Het verslag van -„Santos" vermeldde, dat de afdeeling had afgedragen over 1933 112.76, waarvoor de Santoscommissie eenige woorden van dank had in ontvangst te nemen. Bij de bespreking over de Mid denstandsretraite op 3 Mrt. werd gewezen op de voor de Middenstand te hooge kos ten. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren M. J. Alkemade, Joh. v. Schie en A. Grimbergen. (De aftredenden waren niet herkiesbaar). Bij de rondvraag werd de wensohelijkheid naar voren gebracht om de mogelijkheid te openen dat ook de jon ge middenstanders in het vervolg de ver gaderingen zullen kunnen bezoeken. Het bestuur zal dit propageeren. De heer W. J. v. Leeuwen bracht dank aan de afgetreden bestuursleden voor hetgeen zij voor de af deeling hadden gedaan. De heer Luyten dankte, mede namens de andere heeren voor deze hartelijke woorden. Pastoor Buys sloot zich hierbij aan en bracht speciaal dank aan de afgetreden voorzitter, die het afgeloopen jaar een geestdriftig voorzitter was geweest en hoopte, dat hij ook steeds een geestdriftig lid zou blijven, hetgeen de heer v. d. Berg toezegde. Hierna kreeg Pastoor Houtman het woord, die een causerie hield over de wor ding der Angelicaansche kerk, welke cau serie met volle aandacht werd gevolgd en waarvoor Pastoor Houtman behalve een daverend applaus, hartelijke woorden van dank had in ontvangst te nemen van Pas toor Buys. Hierna sluiting. Kath. Katwijk. Gisteren Hield „Kath. Katwijk" éen ledenvergadering. De Zeer- eerw. heer Pastoor Buys leidde de verga dering. De secretaris las de notulen, die werden goedgekeurd. Na mededeeling van enkele minder belangrijke ingekomen stuk ken deelde het bestuur mede, dat zij er in geslaagd was een eerste klas muziek- en zangensemble uit Den Haag bereid te vin den voor „Katholiek Katwijk" en ger.oo- digden een kunstavond te komen geven. Deze mededeeling werd door de leden toe gejuicht. Ten slotte kwam aan de orde waar deze kunstavond zou kunnen worden gegeven. Aangezien het parochiehuis waar schijnlijk te klein zal zijn omreden men ook verschillende vooraanstaande personen denkt uit te noodigen, werd besloten aan den Zeereerw. Pater Rector van het St. Will. Missie-college te vragen de groote Aula van dit college voor genoemd doel te mogen gebruiken. (We kunnen intus schen mededeelen, dat deze toestemming is verkregen). Deze kunstavond zal gegeven worden Donderdag 1 Febr. as. Vervolgens werd nog mededeeling gedaan van een ge notvolle avond te geven op later vast te stellen datum en waarover in volgende vergadering zal worden gesproken en be sloten. Na rondvraag, die niet onbelangiijk was, werd deze vergadering met gebed ge sloten. Tuinbouwcursus. De afdeeling Kat wijk en O. van de Ned. Bond van Ver eenigingen van Oud-leerlingen der Tuin- bouwcursussen vergaderde in „De Ros kam". De voorzitter, de heer C. v. Zijst, opende de vergadering en heette de aan wezigen hartelijk welkom. De secretaris, de heer G. Oosterlee, las de notulen. Deze werden goedgekeurd. Bij de gehouden be- stuursverkiezing werden de aftredende heeren C. v. Zijst en A. C. Berkheij herko zen, terwijl de heer A. Vooys werd geko zen. Vervolgens kreeg de heer G. v. d. Does de vraag 'te beantwoorden of 5-6-8 aan te bevelen is voor peen. Inleider kon zulks niet aanbevelen omreden in 5-6-8 te veel stikstof is en te weinig kali. Vervol gens gaf de heer A. Verhart eeor verhande ling over de teelt van Ranonkels. Deze teelt werd op leerzame en overzichtelijke wijze behandelt. De heer D. Berkheij beantwoorde een vraag over de plantwijdte van Hyacinthen en Irissen waarna de heer A. Vooys zulks doet ten opzichte van Narcissen en tulpen. Op alle onderwerpen volgde een geani- meer de bespreking. De voorzitter deelde nog mede, dat we gens verandering van woonplaats en be roepskeuze de heer J. Kobus na aan de vei-eeniging een boek van Heinsius ge schonken te hebben, hiermede de eerste stoot aan de vorming van een bibliotheek gevende. De voorzitter zegde nog eenige boeken toe en stelde voor deze onder de leden te lacen circuleeren. Hierna sluiting dezer geanimeerde vergadering. Kleuterschool. Volgende week zal met den bouw van de nieuwe R. K. Kleuter school worden begonnen. NOORDWIJKERHOUT. Genootschap van den Stillen Omgang. Woensdagavond 31 Januari om kwart voor 8 uur zal in het Patronaat van den St. Vic- toiparochie een vergadering worden gehou den van het Genootschap van den Stillen Omgang, afdeeling Noordwijkerhout. Als spreker zal optreden de Weleerw. heer W. G. Minnebo, kapelaan der St. Joseph-pa- rochie; onderwerp „Wandelend langs Gods wegen". De vergadering wordt opgeluis terd met zang. Vergadering „Winterzorg". In café Brand vergaderde de Spaarvereeniging „Winterzorg", onderafd. van den R.-K. Volksbond. De voorz.. de heer C. v. d. Klauw, open de de vergadering op de gebruikelijke wijze, heette allen aanwezigen hartelijk welkom en wenschte nog een gelukkig nieuwjaar toe, waarna de zeer uitgebreide notulen door den secretaris, den heer A. Kaptein werden gelezen en onveranderd werden goedgekeurd. Uit het financieel verslag van' den pen ningmeester bleek, dat de inkomsten had den bedragen inclusief spaargelden 1636.58. De uitgaven 1574,73, zoodat het batig saldo bedroeg 61.85. Het bedrag in kas bedroeg ƒ266.88. De controlecommissie bracht bij monde van den heer H. Looyenstein verslag uit over de opneming van kas en boeken van den penningmeester. Alles was in de beste orde bevonden, zoodat de penningmeester werd gedéchargeerd voor zijn beheer. Als controlecommissie voor 1934 werd aangesteld de controlecommissie van den R.-K. Volksbond. Alsnu werd door den heer J. v. d. Werf, als afgevaardigde naar een te Haarlem ge houden vergadering van de Dioc. Inkoop- Centrale een keurig en zeer uitgebreid verslag van het daar verhandelde uitge bracht, waarvoor hij den dank van den voorzitter en de vergadering kreeg. Besloten werd aan de afnemers van brandstoffen der vereeniging over het jaar 1933 een reductie van 0.15 per H.L. terug te betalen. De vergoeding voor 1933 penningmees-, ter en bode werd vastgesteld og een be drag van 25.en 35. Een voorstel om voor den bode een vast bedrag per week vast te stellen, werd ver- woipen. Besloten werd dit bedrag in een volgen de jaarvergadering te bepalen. Bij de bestuursverkiezing, welke nu volgde, werden de aftredende heeren C. v. d. Klauw, A. Brama, A, Kaptein en N. Duivenvoorden, allen herkozen. De voorzitter dankte voor het in hen opnieuw gestelde vertrouwen en hoopte, weer op aangename samenwerking. Bij de rondvraag werden nog enkele za ken van huishoudelijken aard besproken, waarna sluiting. Hierbij sprak de voorzitter de beste wen- schen voor de bloei van de vereeniging. NOORDWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt in openbare vergadering bij een Donderdagavond te 8 uur. Agenda: 1. Vaststelling verordeningen op de heffing en invordering van belasting op vermake lijkheden. 2. Rekening 1933 en begrooting 1934 Weeshuis en vaststelling weezenuit- keeringen 1934. 3. Vaststelling in ontwerp van het uitbreidingsplan. De leden van den raad worden opgeroe pen voor een huishoudelijke vergadering des namiddaes te half drie, in welke ver gadering de heer Co. Brandes een uiteen zetting over het uitbreidingsplan zal ge ven en het uitbreidingsplan verder zal worden besproken. NIEUWE-WETERING. Ziekenvërpleging „Onderling Belang". Vorige week vergaderde bovengenoem de vereeniging in het locaal van C. v. d. Knijff. De voorz., de heer A. A. v. d. Berg, opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen, waarna de secr., de heer Joh. Klomp, de notulen las, die onveranderd werden vastgesteld. Ver volgens gaf de secr. een jaarlijksch over zicht. Het jaar is voor de vereeniging gun stig verloopen; de inkomsten overtroffen de uitgaven, een gelukkig verschijnsel, want dat beteekent, dat er weinig perso nen naar het ziekenhuis behoefden. Zelfs is het voorgevallen, dat in drie maanden niemand der leden zich in het ziekenhuis bevond. Toch is alles nog niet in orde. Ver schillende leden laten op zich wachten met betalen, wat voor het bestuur moeilijkhe den oplevert, 't Bestuur is gedwongen, wan neer zij niet betalen, zulke leden van de' ledenlijst af te voeren. Het ledental is ge klommen tot 498. Ook dit is een vooruit gang, hoewel er twee leden met hun ge zin geroyeerd zijn. De secr. eindigde met een opwekking om vooral op tijd te beta len, daar dan 't werk voor het bestuur aan merkelijk wordt verlicht. De penningm., de heer A. Kalker, gaf een financieel overzicht, waaruit bleek, dat het saldo van 1932, groot ƒ419.38, opge voerd is in 1933 tot f 495.39. Vervolgens was aan de orde bestuursverkiezing. Aftre dend waren de heeren P. v. Leeuwen, A. Kalker en Joh. Klomp, die bij acclamatie werden herkozen en hun benoeming weer aannamen. Tot lid van de controle-commissie in de plaats van den heer N. Boumeester werd gekozen de heer S. v. Beek Jr. Verder wer den nog enkele verbeteringen besproken, o.a. de gezinsvermeerdering of verminde ring uitsluitend bij den secr. moet worden gemeld; dat kaarten voor het Ziekenhuis, alsmede voor med. advies, bij alle bestuurs leden beschikbaar zijn. Hierna sluiting. WOUBRUGGE. Arbeidsbeurs. Op den laatsten Zater dag van Januari stonden bij het orgaan der arbeidsbemiddeling ingeschreven 95 werkzoekenden, verdeeld als volgt: land arbeiders 37, fabr.arb. 37, timmerlieden 4, metselaars 4, schilders. 2, losse werklieden 7, korenmolenaars l.jaehtenbouwers 1. Scheepvaart. Over 1933 zijn in totaal 17559 schepen de brug over de Woud wete ring gepasseerd. Hiervan waren 6995 sche pen uit het Zuiden komende en 6962 uit het Noorden. In den nacht zijn 3546 sche pen de brug gepasseerd. Onder het totaal aantal waren 29 houtvlotten en 27 zeesche pen. In 1932 bedroeg het totaal-aantal sche pen 17585. Deze terugloop is in hoofdzaak toe te schrijven aan de vorstperiode in de maand December en in het begin van het jaar. Gevestigd: van 's-Gravenhage G. L. Boer van Noord wijk Wa. J. van der Pouw Kraan van Leiden G. B. van Wijk. Vertrokken: naar Koudekerk C. J. Wittebol; naar Bussum Aa. Ga. van der Heijden naar Bottrop (Duitschland) Ee. Sibt naar Rij nsaterwoude M. Kerkvliet. WILT U IETS WETEN? Vr a a g: Kunt u mij de juiste oppervlak te zeggen van de gemeenten Oegstgeest en Voorhout? En of een katholiek scherprech ter mag zijn? Antwoord: Resp. 1390 H.A. en 1254 H.A. Tweede vraag: Ja. Vraag: Strijdt het niet tegen alles in, dat fascisten of leden van de N.S.B. zit ting hebben in het bestuur eener Kiesver- eeniging van de R. K. Staatspartij. Antwoord: Natuurlijk. Dat is met elkaar in tegenspraak. Behoorlijke lieden bedanken in dergelijke gevallen uit zich zelf. Dinsdagmdidag en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het bekomen van mondelinge inlichtingen op rechtskundig gebied. (Kosteloos). VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 137. Er was voor den reis nog heel wat in orde te maken. Er moest veel ingekocht worden, maar ook veel opgeruimd. Oude potten en pannen werden voor een prikkie op de markt verkocht. Het meeste gaf Jan maar weg. Hij kon het toch niet meenemen en hij deed een ander graag een pleizier. Een arme jongen kreeg een paar fijne schoenen van hem. 138. In die week was bij den rechter aan huis een heel gewichtige vergadering, waar bij de Burgemeester en de veldwachter niet ontbraken. Er werd overlegd hoe Jan een waardig uitgeleide gedaan zou worden. En na heel wat over en weer praten kwam alles prachtig voor elkaar.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10