HONiG'S OSSESTAARTSOEP 6 borden voor 20 ets. MAANDAG 29 JANUARI 1934 DE LEID5CHE COURANT üERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN GASLUCHT TE BOXTEL. Ongeveer 10.000 kubieke meter gas per maand verdwijnt en niemand weet waarheen Al zeer langen tijd neemt men in Box tel een gaslucht waar van een zeer onfris- sche soort. Eenige jaren geleden reeds werd er een lek ontdekt en in den ge meenteraad is er toen heel wat over te doen geweest. Er was toen kwestie tus- schen den administrateur van het bedrijf J. H. Jr. en den incasseerder J. v. d. H. Deze laatste werd herhaaldelijk ter ver antwoording geroepen door den admi nistrateur wegens het afdragen van te weinig geld. Het bleek later dat v. d. II. alle hem ter incasseering meegegeven kwi tanties kon verantwoorden en dat er iets niet in orde was in de administratie. Vele kwitanties waren niet aan v. d. H. afgege ven doch kwamen wel voor op de lijst van den administrateur. Aan de kwestie kwam voor v. d. H. een eind door dat het hem verveelde en hij ontslag nam. Zijn zoon bleef als incasseer der werkzaam en ook deze deed onaange name ervaringen op, die hem geld kostten. De lijsten van den administrateur en de borderellen welke deze incasseerder wer den ter hand gesteld werden nimmer ge registreerd. De incasseerder kreeg ook geen kwitanties van de door hem afgedragen gelden. Eenige weken geleden nam ook v. d. H. Jr. ontslag. Naar aanleiding van deze en dergelijke kwesties rees er vermoeden te gen den directeur van het Gas- en Water bedrijf, den heer N., die op grond daarvan den kogel door de kerk joeg en bevorderde dat de politie in de zaak gemoeid werd. De inspecteur van politie, de heer Copier, ging een onderzoek instellen en kwam tot verrassende resultaten. Hij ontdekte een administratieve en technische warboel van de eerste orde. Wij hebben eveneens ons licht opgesto ken bij het Boxtelsche gezag en inderdaad kan deze zaak uiterst merxwaardige ge volgen hebben. Om te beginnen is uit het onderzoek over eenige maanden gebleken, dat er gas verdween; zoo maar verdween. Niemand weet nog waarheen, maar het ia ongeveer tienduizend kubieke meter per maand. Hoeland dit „distributie-verlies'' al wordt geleden, is nog geen uitgemaakte zaak maar naar het schijnt, al geruimen tijd. Intusschen heeft men wel eenig denk beeld van den aard der lekken. Zoo zijn er woningen, waar jaren lang gasmeters stonden, die nimmer gecontroleerd wer den. In. andere woningen waar de gasme ters waren weggehaald, was de verzege-* ling der buizen van dien aard, dat het een klein kunstje was, gas te betrekken zonder meter. In weer andere gevallen moet er met industrieele meters iets niet in den haak zijn. Evenzoo moet ergeknoeid zijn met de speciale tarieven voor industrie- gas. Voorts is daar de kwestie van de kwi tanties en van „onderhandsche" betalin gen. Het lekt aan alle kanten op een gewel dige manier, wat ook wel moet, want tien duizend kubieke meter per maand is voor een plaatsje als Boxtel geen bagatel. De financieele verantwoording is in ieder ge val ver van in orde. Het voorloopig onder- zoek heeft al geleid tot 'n arrestatie en wel die van den 24-jarigen kantoorbediende v. B. wegens verduistering en valschheid in geschrifte. Van B. werkte onder onmiddel lijk toezicht van den administrateur. Deze laatste is wel door de politie gehoord doch hij is niet aangehouden. Het onderzoek wordt inmiddels met kracht voortgezet. MOORDAANSLAG DOOR EEN BESCHONKENE. Hij weet van niets meeer. In den nacht van Zaterdag op Zondag kwam de 47-jarige G. E. dronken door de Volkingestraat te Groningen laveeren. Zon der dat daar eenige aanleiding .toe was, haalde hij plotseling een mes te voorschijn en bracht daarmede een toevallig passee- rend persoon een wonde in de hals mee toe. De gewonde werd door voorbijgangers voor loopig verbonden. De politie had E. spoedig te pakken. Nadat hij zijn roes had uitgesla pen, kon hij zich niets meer van het voor val herinneren. Er werden echter een twee tal messen op hem gevonden. De man werd ter beschikking van de Justitie ingesloten. VOLKSGERICHT TE ZOUTKAMP. Zaterdagavond heeft te Zoutkamp een volksgericht plaats gehad. Met projectielen gewapend, marcheerden eenige honderden Zoutkampers naar het huis van een visscher, die reeds jaren ge scheiden van zijn vrouw leeft, welke thans door deze familieaangelegenheid zenuw patiënte is geworden en binnenkort in een inrichting zal motten worden opgenomen. Het publiek had zich aan de zijde van de vrouw geschaard en tot een volksgericht besloten. Bij het huis van den visscher ge komen, wierp men tal van harde voorwer pen tegen de ruiten, zoodat de visscher met zijn inwonende zuster en twee kin deren, spoedig een goed heenkomen moes ten zoeken daar hef huis zoodanig was ver nield, dat het onbewoonbaar moest worden verklaard. De politie, die spoedig ter plaat se aanwezig was, verspreidde de menigte, doch kon niet verhelpen dat het opgewon den publiek de garnalenboot van den vis scher tot zinken bracht. Nog steeds is de rust in Zoutkamp niet teruggekeerd. FRAUDULEUS SLACHTEN. Eenigen tijd geleden werd hij bewoners van den Maasdijk, in de gemeente 's Gra- venzande door de politie een inval gedaan, op vermoeden dat frauduleus werd ge slacht. Dit vermoeden werd bewaarheid, zoodat verschillende processen-verbaal toen zijn opgemaakt. Thans is het opnieuw ge lukt een dergelijke overtreding vast te stellen, waarbij twee inwoners dier ge meente betrokken zijn. Bij het slachten van varkens was geen aangifte gedaan eu werden de dieren dus niet gekeurd, terwijl de heffing van 9 ct. per K.G. voor de Cri- sisvarkenswet werd ontdoken. De politie ontdekte voorts nog drie ge vallen waarin iemand, die ontheffing had bekomen, zijn ontheffingsbewijs beschik baar stelde aan een slager, die daarvan dus een onbevoegd gebruik maakte. Tegen de verschillende personen is pro ces verbaal opgemaakt, terwijl het vleesch in beslag werd genomen. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Uitvoering Gymnastiek. Zondag gaf de R.-K. Gymnastiekvereeniging S. S. S. te Leidschendam haar jaarlijksche propa- ganda-feestavond in het Patronaat. Kapelaan Dunselman opende den feest avond met den Jeugdgroet. Het is mij een groot genoegen, aldus zijneerw., u hier dezen avond allen welkom te heeten en dan heet ik bijzonder welkom de verschil lende genoodigden en Pater Meijer en de mondaccordeonclub S. D. V. uit Den Haag, de afgevaardigden van de gymnastiekkring Leiden ên Nootdorp en de afgevaardigden van St. Jospehsgezellen, K. J. M. V., K. J. C., en A. V. V. In het bijzonder heet zijn eerw. ook welkom de donateurs, die door hun steun de Ver. in staat stellen iets te kunnen prësteeren en hij brengt hun daarvoor hartelijk dank. Het is gebleken, dat de Gymnastiekvereeniging veler be langstelling heeft en het is daarom zoo jammer, dat nog zoovelen zich niet aan sluiten bij de R.-K. Sportvereeniging, of schoon het de wensch is van den Bis schop. Hij hoopt daarom, dat alle Katho lieken ook zullen toetreden tot de R.-K. Sport. Hij vertrouwt steeds op den steun der donateurs te mogen blijven rekenen en wenscht ten slotte allen een genoeglijken avond. Na het zingen van het Gymnastieklied, werd begonnen aan de afwerking van het zeer uitgebreide programma en werden door de diverse afdeelingen van Junioren en Senioren vrije en orde oefeningen, stan den, paardspringen, brug-oefeningen, touw trekken, enz. uitgevored en wij moeten er kennen, het was werkelijk keurig en wij hebben met bewondering het fraaie werk van de club gadegeslagen en een woord van hulde komt zeer zeker toe aan alle leden en in het bijzonder aan den leider, den heer Kroon. De mondaccordeonclub S. D. V. uit Den Haag zorgde voor een schitterende en aan gename muzikale afwisseling; dat was werkelijk af en een woord van dank aan deze jongens en aan den kleinen harmoni cavirtuoos en den leider den heer Nieu- wenbroek. Gedurende de pauze werd door Pater Meijer nog het woord gevoerd, die ver klaarde gaarne de uitnoodiging van het bestuur te hebben aanvaard en dankbaar was voor de gelegenheid, welke hem gebo den was om hier dezen avond voor zijn Missie een collecte houden. Hij hoopt, dat de Sportvereeniging moge groeien en bloeien en zich nog velen als donateurs zul len opgeven. Hij hoopt, dat de collecte moge slagen en brengt bij voorbaat aan allen dank, terwijl hij van deze gelegen heid tevens gebruik maakt om dank te brengen voor de collecte voor hem gehou den op de Bazar van het Wit-Gele Kruis. Door Pater Meijer werden op het einde nog de prijzen uitgereikt voor het touw trekken, waarbij hij eenige hartelijke woorden richtte tot de leden der Gymnas tiekclub, tot het bestuur en den leider. Kapelaan Dunselman brengt het bestuur en den heer Kroon hartelijk dank voor den keurigen avond aan de ouders, genoodig- den en donateurs gegeven, en hoopt, dat deze avond een goede propaganda moge zijn voor de vereeniging; hij sluit den avond met den Jeugdgroet. Bij monde van een der kleine leden werd aan den heer Kroon dank gebracht voor het vele, wat hij voor de vereeniging deed en nog steeds doet, terwijl hem als blijk van waardeering namens het bestuur en leden een cadeau werd aangeboden, waar op de heer Kroon hartelijk dank bracht en de ouders aanspoorde hun jongens naai de gymnastiek te zenden, opdat daardoor de vereeniging steeds in groei en bloei mo ge toenemen. Het was een prachtige avond, die in alle opzichten geslaagd mag heeten en waarop het bestuur en leden met trots en genoe gen moge terugzien en. waarvoor aan hen zeer zeker een woord van hulde en lof toe komt. SASSENHÊIM Gemeenteraad. De raad dezer ge meenteraad vergadert Dinsdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1.'Ingekomen stukken. 2. Verordening heffing en invordering 100 op centen gemeentefondsbelasting voor het be lastingjaar 1 Mei 1934 tot en met 30 April 1935. 3. Verhooging tegemoetkoming voor den heer M. G. M. Baggen als tijdelijk ambtenaar belast met werkloozenzorg. 4. Reclames Havengeld. 5. Voorschotten bij zondere scholen. 6. Verzoek van het Be stuur der Christelijke Fröbelschool om te komen tot ruil harer school met de oude UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 30 Januari. Huizen 301 m. K. R. O.-uitzending, 6.006.40 Ned. Evang. Vereeniging. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdientisg halfuurtje. 12.15 Lunchconcert door de K. R. O.-boys 2.Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.15 Piano-recital, afgewisseld door gra mofoon. 5.15 Volksliedjes (Gramofoon). 5.30 Causerie namens den Land- en Tuinbouwbond door J. Dekker. 6.Afgestaan. 6.40 Esperanto. 7.15 Gramofoon, waarna Middenstands kwartiertje. 8.Gramofoon. 8.15 Vaz Dias. 8.30 Concert in het Concertgebouw te Amsterdam m. m. v. Zino Francescatti, viool, het K. R. O.-orkest en het K. R. O.- koor. Te 9.15 Dr. Wanders over de Maans verduistering. 11.00 Gramofoon. Hilversum, 1875 m. AVRO-Uitzending, 5.30—6.00 VPRO. 8.00 .Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert. H. Güttlich (cello) en me vrouw C. N. StrengPieters (piano). 11.00 Kookpraatje Mevr. R. Lotrgring Hilllebrand. 11.30 Ensemble Rentmeesteer en Gramo foonplaten. 2.00 Omroeporkest o.l v. Treep. 3.004.00 Kniples Mevr. I. de Leeuw Van Reees. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Radiokinderkoorzang o. 1. v. J. Ha mel. 5.00 Voor kleinere kinderen, door mevr. A. van Dijk. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. V. P. R. O. o. 1. v. Ds. B. J. Aris. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 R. V. U, Ada Geyl spreekt over moderne Engelsche letterkunde. 7.00 Boedapester Trio. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Kovacs Lajos en zijn ox-kest m. m. v. H. E. Groh (tenor) en de AVRO-Grils. 9.00 Zang door de „Three Broadcast Boys" 9.10 Omroepoi-kest o. 1. v. N. Ti-eej, m. m. van H. E. Groh (tenor) en Gr. Weynschenk- Hogenbirk (sopraan). 9.40 4de bedr. van „De jacht naar het goud van Kapitein Kid", spel van R. Schnei derSchelde. Vert.: G. Czopp. Regie: Kom mer Kleyn. 10.30 Kovac Lajos en zijn orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00Uit „De twee Steden", den Haag: Dansmuziek door Victor Zototareff en zijn ensemble. Daventry, 1500 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijnsein, berichten. 11.05 en 11.20 Lezingen. 12.20 Orgelspel. 12.50 Commodore Grand Orkest. 1.50 Midi. Studio Orkest. 2.20 Voor de scholen. 2.50 Muzikale causerie. 3.55 Fransche les. 4.25 Causerie. 4.50 Het Mac Naghten Strijkkwartet. openbare school op nader overeen te ko men voorwaarden. Graal-uitvoering. Evenals het jeugd werk voor de katholieken jongens opleeft, wil ook de Graal niet achterblijven. Don derdag 1 Febr. zal in het K.S.A. gebouw, weer een avond van groot zyn, want daar wordt de aandacht gevraagd voor een uit voering door de Graal-leden. Deze avond 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Weber's pianosonates. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 Het Gershom Parkington Kwintet. 8.50 Lezing. 9.40 „Wild Decembers", hoorspel. 11.1012.20 Lew Stone en zfjn Band. „R a d i o - P a r i s", 1796 m. 8.05 Gramofoonplaten. 12.20 Orkestconcert o. 1. v. Pascal. 8.20 Zang o. 1. v. Bonnaud. Kalundborg, 1261 m. 11.201.20 Uit „Wivex"; A. Bendix en zijn orkest. 2.00 Vocaal concert. 2.20 Omroeporkest o. 1. v. Mahler. 3.204.20 Militair concert. 7.35 Saxofoon- en pianorecital. 8.00 Vocaal concert. 8.20 Radiotooneel. 9.35 Omroeporkest o, 1. v. Gröndahl. 10.1511.50 Moderne dansmuziek. Langenberg, 456 m. 5.25, 6.35, 10.50 Gramofoonplaten. 11.20 Populair concert. 12.55 Süragorkest o. 1. v. Drost. 3.50 Weragstrijkkwartet en solisten. 4.35 Orkestconcert o. 1. v. Prof. Dr. F. Oberborbeck. 5.50 Gramofoonplaten. c 8.20 Weragoi-kest o. 1. c. Buschkötter. 9.40 Gramofoonplaten. 10.20 Populair concert. 11.2012.20 Gramofoonplaten. Rome, 421 m. 8.05 Concert m. m. v. orkest, plano en zangsolisten. 9.20 Gramofoonplaten. 9.50 Dansmuziek. Brussel 322 en 484 meter. 322 meter.: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 1.30 en 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Omroepkleinoorkest o. 1. v. Leemans. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Gevar. programma. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484meter: 12.20 Gramofoonplateen en pianorecital. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leeemans. 5.20 Symphonieconcert o. 1. v. Meulemans 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Zang en piano. 8.20 Kerkconcert m. m. v. koor en orgel. 9.05 Omroepsymphonie-orkest o. 1. v. Meulemans. 9.35 Opera-uitzending. 10.2011.15 Gramofoonmuziek. Gemeentelijk F~ ~io Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.0012.20 Langenberg. 12.20—14.20 Brussel (VI.). 14.20—15.40 Kalundborg. 15.5017.20 Langenberg. 17.20—19.30 Brussel (VI.). 19.3020.20 Beromunster. 20.20afloop. Langenberg. (4e Programma). 12.2014.20 Daventry. 14.20—16.50 Midland Reg. 16.5017.30 Daventry. 17.3018.00 Locale Uitzending: Leidsch kinderkoor Ex Animo o. 1. van den heer H. W. Wolf. Het optreden van eenige micro- foon-debutantjes. 18.00—18.55 North Reg. 18.55—20.30 Weenen 20.30afloop Daventry voor ieder toegankelijk, zal weer eens blyk geven van hetgeen er leeft onder de meis jes uit onze omgeving. Laat daarom de echte katholieke geest weer eens spreken en toont groote belangstelling op dezen pro- paganda-avond. Gij steunt hierdoor een ka tholiek jeugdwerk. Zorg dus voor een volle zaal. Het program belooft een pracht avond. FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). „Wat vriendelijk van uhijgde ze, vuurrood. „Ik vind het verschrikkelijk, dat ik u heb laten wachtenbij uw eerste bezoek nog wel. Neemt u plaats alstu blieft." John voldeed aan de uitnoodiging en nam zyn gastvrouw discreet op. Ze was klein en onaanzienlijk, het type van een afgetobde huismoeder, van wier geestelijke en licnamelijke kracht systematisch te veel gevergd wordt en die dientengevolge in een bestendige onrust verkeert. Toch mbest ze vroeger knap zijn geweest; haar vrien delijke blauwe oogen hadden ook nu hun aantrekkelijkheid nog niet verloren. John had bij zichzelf uitgemaakt, dat het niet meer dan zijn plicht was het predi kantgezin een bezoek te gaan brengen. En wellicht zou hij tegelijkertijd waardevolle inlichtingen kunnen krijgen: twee vliegen in één klap! Maar hij begon zich af te vragen of hij van dit nerveuze dametje wel veel gewaar zou worden. Hoe moest hij het in vredesnaam aanleggen? Hij had haar blijkbaar overrompeld op een mo ment, dat de visite van „Sir John" ,al bij zonder slecht gelegen kwam! Het leek hem het beste maar te beginnen met haar stort vloed van verontschudigingen' te stuiten en met een afwerend handgebaar verklaarde hij: „Het is heelemaal niet erg. Integendeel, ik stel het buitengewoon op prijs, dat u me direct hebt willen ontvangen. Ik ben im mers een volslagen vreemde en ik dacht..." De deur vloog open. John kreeg een vi sioen van vlammendrood, haar, een wip neus, een heirleger van zomersproeten en buiten verhouding groote handen. Toen hoorde hij een onthutst „O!" en de deur werd met een smak weer dichtgetrokken. „Maar Cyril!" protesteerde de kleine pre dikantvrouw. John negeerde de stoornis en nam den afgebroken zin weer op. „Ik ben een volslagen vreemde en ik zal heel dankbaar zijn ais iemand maakt, dat ik me wat minder vreemd ga gevoelen. Daarom zou ik het zoo prettig vinden als u me eens iets wilde vertellen over het huis en mijn familie en de menschen uit de om geving." „O ja" begon mevrouw Thompson en toen werd de deur wéér geopend. Een lang meisje, armoedig gekleed, kwam halverwege de kamer in. Uit haar te korte mouwen staken een paar beenige armen en handen. „Wat is er, Delia?" „Daar is Annie, met een boodschap van mevrouw Anderson." Delia sprak met een ietswat norsch neus geluid. Ze had een grooten neus, rood van veel door-weer-en-wind,loopen. „Ik kan Annie nu niet te woord staan", antwoordde haar moeder. „Vraag maar of ze vanmiddag nog even terug kan ko men. Dit is mijn oudste dochter Delia, Sir John. Zou je Sir John niet even een hand geven, kind? Wat moet hij wel van je denken!" Delia.verrichtte de ceremonie zonder veel geestdrift en stevende de kamer weer uit. Mevrouw Thompson hervatte het afgebro ken gesrek. „Ja.... ja," zei ze op langzame peins- toon, „het moet alles wel erg vreemd voor u zijn. Ik zal in dit opzicht alles voor u doen wat in mijn vermogen is. Het is erg te waardeeren, dat u zooveel belangstelling toont, vind ik en ik hoop, dat u hier gauw zult inburgeren." „Natuurlijk, natuurlijk", stemde John fceleefd-welwillend toe, „maar", voegde hij er diplomatiek bij", „in de eerste plaats interesseert mijn familie mij, zooals u wel begrijpt. Kent u mijn nichten?" Aan den anderen kant van het venster klonk een soort Indianengehuil; het hoofd en de schouders van een jongen van een jaar of negen werd zichtbaar. John her kende direct het roode haar en de zomer sproeten, die hij zooeven in de deuropening gezien had. Mevrouw Thompson draaide zich ont steld in haar stoel om en liet weer haar protesteerende: „Maar Cyril!" hooren. „Annie vraagt of Tin en ik mogen ko men theedrinken", deelde het jongmensch luidruchtig mede. „Dan moeten jullie je eerst verkleeden. Mijn tweede zoon Cyrill, Sir John. En zeg tegen Augustina, dat hij een nieuwen na gelschuier neemt en zijn handen flink schoonmaakt. En voor je weggaat, komen jullie hier om me te laten zien hoe je er uit ziet." Het vlammende hoofd verdween en met een onsamenhangend excuus van „die jon gens ook altijd", en „zoo'n vreeselijk druk huishouden met negen kinderen, weet u", wendde de veelgeplaagde moeder zich weer tot haar gast. „O ja", beantwoordde ze zijn laatste vraag: „Uw nichtjes, ja.... allerliefste meisjesKent u ze?" „Ik heb Anne eens gezien...," Hij zweeg plotseling bedenkend hoe dwaas het eigenlijk was, dat hij Mevrouw Thompson tot zijn vertrouwde maakte. Maar hij drong deze gewaarwording terug en ver volgde: „Kennen doe ik ze geen van beide, maar zooals ik zei, ik heb Anne Belinda eens gezien." „Een lief, aardig meisje", klonk het een beetje vaag. „Trouwens, ze zijn allebei aar dig. Maar Anne kennen we het best. Ze kwam hier vaker, Jenny was veel bij haar peettante, mevrouw Courtney. En zij, ik bedoel Anna, was altijd zoo vriendelijk voor Delia; ze leende haar hoekenof schoon ik voor mij het niet zoo aanbeve lenswaardig vind, dat jonge meisjes zoo veel lezen. Vindt u ook niet, Sor John?" „Waar woont mevrouw Courtney?" in formeerde de jongeman. Zijn negeeren van mevrouw Thompson's vraag was niet be paald hoffelijk, maai' zijn verlangen naar inlichtingen won Het op dit oogenblik van zijn beleefdheid. „Ze heeft een flat in de stad, in Queen's Gate, als ik mij niet vergis. Ze is een nicht van wijlen Lady Waveney. Die was ook een geboren Courtneymaar weet u natuurlijk. Jenny is altijd haar lieveling geweest en John leunde voorover in zijn stoel, ge- spannend wachtend op een pauze in haar woordenvloed. En toen die te lang naar zijn zin uitbleef, viel hij haar plompverloren in de rede: „Waar is Anne Waveney? Weet u het misschien?" Hij keek haar strak aan en meende te be speuren, dat haar gloeiend gezicht nog roo- der werd. „Waar Anna is? Haar adres bedoelt u? Ik ben bangik geloof heusch „Lady Marrhernam ze aarzelend. „Is ze bij Lady Marr?" „Ik geloof van niet, maar ik weet niet Lady Marr zal vast en zeker wel weten „Ik zou Anne erg graag spreken", drong John aan. „Kunt u me niet aan haar adres helpen, mevrouw Thompson?" „Neen", was het bescheid, „ik weet niet waar ze is." Nu zijn rechtstreeksche vraag haar tot een antwoord zonder omwegen dwong, was er een eigenaardige klank in haar stem ge komen. John kon niet zoo gauw uitmaken wat het was, afkeer of angst. Maar vreemd was het in elk geval. „Is ze in Engeland?" „Ik kan het u niet zeggen, Sir John. Ik weet niets van haar." „Schrijft ze nooit?" Mevrouw Thompson schudde het hoofd. Haar opwinding was onmiskenbaar. „Sinds wanneer hebt u niets meer van haar gehoord?" „Al in meer dan een jaar niet. Sedert het huwelijk van Lady Marr heb ik haar niet meer gezien en ik weet werkelijk niet waar ze is." „Ze was er niet bij, toen haar zuster trouwde", merkte John snel op. Er was nu bepaald angst in mevrouw Thompson's blik. Ze klemde de lippen op een en schudde het hoofd. „Ook niet bij de begrafenis van haar va der?" vulde de bezoeker aan. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9