Advertentiën MAANDAG 29 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 KATWIJK, Werkloosheid. Aan het correspondent schap der arbeidsbemiddeling staan mo menteel ingeschreven 911 personen. Dat is een twintigtal meer dan vorige opgave. Van deze 911 zijn 228 landarbeiders, 26 kui pers, 179 losse arbeiders, 5 fabrieksarbei ders, 23 timmerlieden, 92 grondwerkers, 23 opperlieden, 18 schilders, 4 tuinlieden, 191 visschers, 11 stokers, 9 binnenschippers, 7 varensgezellen, 4 loodgieters, 9 scheepma kers, 5 bloemisten, 4 stucadoors, 5 motor drijvers, 31 venters. Vertrokken: S. Siderius naar Baarn J. F. v. d. Akker naar Baarn Wed. Vennink-Brouwers naar Amersfoort A J. Vennink naar Amersfoort B. C. Krui sen naar Echt L. K. den Haas naar Zoe- terwoude J. C. M. Dammiaans naar Rot terdam F. v. Rijn naar Voorburg H. A. F. Schil te naar Delft A. C. A. Ver haart naar Haarlem W. J. Schaaf naar Schageri L. J. Heemskerk naar Noord- wijkerhout J. Biekman naar Bergen op Zoom J. de Bruin en gezin naar Lei den D. J. v. d. Gugten naar Schevenin- gen. Gevestigd: C. L. Legierse Overrijn 7 G. Biesot en gezin, Koningin Wilhel- minastr. 20 M. H. Odeni n. Zeeweg 4 M. Kloos, P. Krugerstr. 4 P. Q. Roerade n. Duinoord I r S. E. Harmse, L. Buiten school A. C. v. d Boon, de W. Malefijtstr. 44 J. Boender, n. Zuidstr. 113 C. J. Visser, Hoogstr. Ia G. E. Hukker naar Zeehospitium. HILLEGOM. Gem. Arbeidsbeurs. Aan de Gemeente lijke Arbeidsbeurs waren 24 Jan. 783 per sonen als werkzoekende ingeschreven te gen 757 voor een week, een toename dus van 26. De vorst van deze week is zeer zeker de oorzaak. Niet misdeeld! Op het gebied van ver keersongevallen is Hillegom jammer ge noeg niet misdeeld. Voor 1932 (de statis tiek is niet te vlug!) vinden we Hillegom met 109 tegen Lisse 36, Sassenheim 29, Bennebroek en Noordwijkerhout 5. Het verschil is wel héél groot. Geboren: Pieter, z. van F. van Dam en A Heemskerk Cornells, z. van J. J. Versuijs en A C. Appelo Christina Cor nelia, d. van P. C. van der Hoorn en C. A. Uitendaal. Overleden: J. J. van der Leeden m. Ij. A. Vermunnicht m. 70 j. Gevestigd: C. van der Kaay-Noor- lander, Leidsche straat 121 J. A. Koppert met vr., Parallelweg 119 F. J. C. Lan- kester, Mariastraat 18 B. M. Maas, Brou- werdwarsstr. 6 G. van Nieuwpoort met gezin, Pr. Hendrikstraat 21 C. A. J. Pijn- appel-Roksnoer, Hofstraat 15 C. Siecker, Julianastr. 7 D. Stallinga met vr., Ves sel aan 5. Vertrokken: Wed. P. C. Boddeus- Brandt naar 's Gravenhage, Anna Paulow- inalaan 101 C. A. Bouwmeester naar Bennebroek, J. Frieda Engel naar Am sterdam L. J. de Jong naar Heemstede L. M. van Dreunen naar Loosduinen A. M. Verkleij naar Oegstgeest AR. Stoker naar Haarlem. LISSE Bouwvergunningen, B. en W. dezer gemeente hebben aan de .N.V. Electrici- teitsbedrijf H. L. S., vergunning verleend tot het bouwen van een transformatorsta tion op het perceel kadastraal bekend ge meente Lisse, in sectie D, no. 3918, gelegen langs de Tulpenstraat en aan den heer J. Mijnders tot het sloopen van het woonhuis plaatselijk gemerkt Kanaalstraat 91 en het ter plaatse bouwen van een woon- en win kelhuis op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D, no. 3682. Roodvonk. In de week van 21 tot en met 27 Januari j.L is binnen deze gemeen te een tweetal gevallen van de besmette lijke ziekte, roodvonk, geconstateerd. Aan de gevolgen overleden. - De knecht van den landbouwer de Wit, welke Don derdagnamiddag op zoo noodlottige wijze in botsing kwam met de tram en daarbij een zware hersenschudding bekwam, is Vrijdagavond, zonder tot bewustzijn te zijn geweest, in het St. Elisabethziekenhuis te Leiden aan de gevolgen overleden. De on gelukkige was geboortig uit Friesland. Tooneelconcours „Nut en Genoegen". Gisteravond werd dan de laatste tooneel- uitvoering gegeven in het tooneelconcours van de tooneelclub „Nut en Genoegen", ter gelegenheid van haar 4e lustrum. Als laat- ste mededingster stond op het program ma vermeld: „St. Tarcisius" uit Stompwijk, naar wij meenen de Benjamin van de 9 mededingende vereenigingen. Wederom was de zaal uitverkocht! Niet dat ons dat gisteravond verwonderde, want St. Tarci sius" zou opvoeren ,,'t Hoogste Goed", een stuk, waar „Nut en Genoegen" alhier enke le jaren geleden een enorm succes mee had! Wij voor ons, dat brengt zoo onze stiel mee, hebben maar zeer weinig avon den gemist en dan is ons bij dit concours opgevallen dat men hier een zwak heeft voor het tooneelspel, want eiken avond heeft men kunnen bogen op een stampvolle zaal, ja, soms te vol. Uit dit drukke be zoek leiden we af, dat er dan- toch in Lisse vele gevoelsmenschen zijn, op wien het woord van Vondel van toepassing is: Hoe hoog men drave in stijl en toon, een treurspel spant toch steeds den kroon". Hoe dit zij „N. en G." kan o.i. met tevreden heid op dit gehouden concours terug zien en daar is geheel roomsch Lisse mede trotsch op! Maar ter zake. Het bekende strijkje Reewijk en v. d. Meer brachten als ge woonlijk direct een gezellige sfeer. De voorz.. de heer C. Schrama, opende met den christ. groet en heette allen welkom. Spreker zette met enkele grepen uit de statuten uiten, wat 't doel is van den R.K. Volksbond Het hoofddoel is de geestelijke en stoffelijke belangen te bevorderen van de leden met alle daarvoor geoorloofde middelen. De bond heeft moedige mannen en vrouwen noodig, mannen en vróuwen uit één stuk. Een der eerste werken om het doel en streven van den Volksbond te volbrengen is zeer zeker het werk der naastenliefde en deze kunnen we thans zoo prachtig in practijk brengen door allereerst allen de kaart te teekenen voor de vrijwil lige 5 cent actie voor Herw. Levenskracht en ook getrouw elke week deze 5 centen te betalen. Voorts spoorde hij aan tot het lezen van ons eigen dagblad de „Volks krant". Hierna wenschte hij St. Tarcisius veel succes en de aanwezigen een genot vollen avond. Hierna nam het tooneelspel is twee be drijven, een werk van den heer L. Haver, onder regie van den heer Th. J. Schrader, een aanvang. In dit mooie werk van Haver werd duidelijk, wat de gevolgen zijn van een gemengd huwelijk en eveneens waar men aan toe is als men door slechte vrien den in verkeerde banen komt en hardnek kig in het verkeerde blijft volharden en de raad van vrienden, welke het goede mee nen, in den wind slaat. Een en ander werd op zeer goede wijze vertolkt en aandachtig gevolgd en mocht een dankbaar applaus verwerven. Grime en décor waren mede goed verzorgd, zoodat we een mooi geheel kregen. „Nut en Ge noegen" sloot, als de beide vorige avonden, met de schets „Het Gelukje", 't Was weer een goed geslaagde avond. Volgende Zon dag worden de bekroningen bekend ge maakt en uitgereikt. TER AAR. DE INBRAAK IN DE GEREF. KERK. Verdachte gearresteerd. Dezer dagen is ingebroken in de Geref. Kerk te Ter Aar, waarbij o.m. getracht is de brandkast te forceeren. Reeds thans is het de politie gelukt, den dader, een ze kere van E., wonende te Alphen a. d. Rijn te arresteeren. Bij het ingestelde onderzoek bleek n.L, dat men getracht had, de brandkast te openen met een boor. Deze boor was ech ter afgebroken, zoodat een gedeelte in de kast was blijven zitten. De politie verwijderde dit gedeelte, waarop de naam van een ijzerhandel te Alphen voorkwam. De boor bleek daar pas den dag voor de inbraak te zijn gekocht door van E., die werd aangehouden en naar het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage werd over gebracht. NOORDWIJKERHOUT Uitvoering R.K. Harmonie „St. Jeanne d'Arc". In het café van den heer Gou- wenberg had Zaterdagavond om 8 uur een uitvoering plaats, gegeven door de R.K. Harmon ie vereeniging „St. Jeanne d'Arc". De avond werd geopend door den voorz., den heer C. P. Broekhof. Spr. heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en vroeg aller aandacht voor de muzieknum mers, die direct gegeven zouden worden, benevens voor de tooneelstukjes, die zou den volgen. Hierna begon men met de af werking van het programma. Een zevental muzieknummers werden ten beste gegeven. Deze nummers werden met aandacht door het publiek gevolgd en na elk nummer klonk een luid applaus. Na de pauze w?rd opgevoerd het tooneel spel „Het pakje". Vervolgens „Hannes en Krelis op bruidsinspectie, een kluchtspel in één bedrijf. De verschillende rollen werden door de spelers goed vertolkt. De toeschou wers gaven hun blijk van waardeering te kennen door een luid aoplaus. In den loop van den avond voerde de directeur van de vereeniging, de heer H. A. Maas uit Haar lem, nog het woord, waarin deze erop wees, dat het hem genoegen gedaan had dat de muzieknummers zoo aandachtig door 't publiek gevolgd waren. Spreker zeide, dat er heel wat voor gedaan en geleerd moet worden om tot een goed muziekcorps te ge raken. Eer men kan beschikken over jonge krachten moet er heel wat geduld en heel wat tiid ot>»eofferd worden, om ze de eer ste beemselen van de muziek te leeren. •Maanden en maanden gaan daar over heen en het duurt nog verscheidene jaren, eer ze met de oudere muzikanten kunnen meesnelen. Deze eerste uitvoering van „St. Jeanne d'A^c" in dit seizoen kan zoowel op muzi kaal gebied, pison liet °°bied van tooneel zeer erned ceslaacd heeten. We hooen. dat de tweede avond even po°d rngef slao^n sis de eerste. Als regisseur van de toop<«>^frfoe!ing verdient de heer Zwaan een pluimpje. LEIMUIDEN. Voetbaluitslagen. Gisteren speelde ODI I op eigen terrein tegen KRV II Katwijk. Wegens niet opkomen van den scheids rechter begon de wedstrijd om 245 uur on der leiding van scheidsrechter v. d. Kamp. Beide elftallen pakten op 't nog al gladde terrein flink aan en 't was niet te voorzien wie 't eerste de leiding zou nemen. Einde lijk gelukte 't aan den rechtsbuiten van ODI den bal te scoren en alzoo de leiding te nemen. Voor de rust kwam er geen ver andering, zoodat de ruststand voor ODI 10 was. Na de rust had ODI voortdurend 't spel in handen. Er werd een mooi open spel te zien gegeven, doch KRV kon niet verhinderen dat achtereenvolgens van ODI de linksbinnen, de linksbuiten, de midvoor en de rechtshalf een doelpunt maakte. De wedstrijd werd in goede verhouding ge speeld en KRV had wel een puntje ver diend doch vrouw Fortuna was hun niet mee. De eindstand voor ODI was 50. ODI II speelde tegen St. Bernardus III te Hazerswoude. Eindstand 2t—2. ODI III verloor tegen ZVV I Zevenho ven met 18. ODI mag dus weer tevrenden zyn. Muziek- en Tooneeluitvoering. Op Maandag 12 Februari 7.30 uur zal de Mu ziekvereniging van Lisserbroek een mu ziek- en tooneeluitvoering geven in de zaal van den heer J. Sneeboer. De Edelachib. heer Bakhuizen, Burgemeester, zal zoo welwillend zijn dezen avond te openen. Voor de pauze 't muzikale gedeelte, na de pauze tooneeluitvoering enz. Entrée 50 ets. De leden van Muziekver „Symphonie" heb ben vrijen toegang. Bal na. DE ZTLK .Huisbroei-tentoonstelling. Zondag 18 Februari a.s. wordt in het parochiehuis al hier de jaarlijksche tentoonstelling van bloemen gehouden, welke in huis zijn ge kweekt Daar deze huisbroei-tentoonstel- ling steeds van elders veel belangstelling heeft getrokken, twijfelen wij er niet aan of zulks zal ook nu weer het geval zijn. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE RIJNDIJK. Vergadering „Stille Omgang". Mor gen-, Dinsdagavond, zal in de zaal van mej. wed. Verhaar een vergadering gehou den worden, voor de leden zoowel als de niet-leden van „De Stille Omgang". De aanvang der vergadering is te 7.30 uur. De agenda vermeldt o.a. een rede te houden door een weleerw. pater O. F. M. Wij ver trouwen, dat zeer vele mannen en jonge lingen gehoor zullen geven aan dezen op roep, door in grooten getale tegenwoordig te zijn en wel van alle drie de parochies. Dus allen a.s. Dinsdagavond naar de zaal van mej. Verhaar, opdat deze tot in de uiterste hoeken gevuld moge zijn. BODEGRAVEN DOODELIJK ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG Melkauto door trein gegrepen Zaterdagmiddag is op den onbewaakten overweg aan de Lange Ruige Weide een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Een melk auto, bestuurd door zekere J. de G. uit IJs- selstein, van de firma van Wijngaarden, reed in de richting Driebrugge. Vermoede lijk door een natte sneeuwbui heeft de G. den trein, die 11.55 uit Bodegraven ver trekt, niet zien aankomen en is op den trein ingegreden. De auto werd een twin tigtal meters meegesleurd, waarna de trein stopte. Direct werden door het treinperso neel de noodige maatregelen genomen. De eenige inzittende, de G., werd zwaar ge wond opgenomen en is enkele uren later te Woerden aan de bekomen verwondingen bezweken. De auto werd geheel vernield. Procesverbaal werd opgemaakt. Rectificatie. Bij de vorige week ver melde namen van geslaagde voor costu- mière was abusievelijk de naam vergeten van mej. Kromwijk. NOORDEN. N. Rietveld, t Zaterdag overleed vrij plotseling op 43- jarigen leeftijd de sluiswachter van de sluis te Slikkendam alhier. Op 12 Januari 1929 benoemden Dijkgraaf en Heemraden van den Polder Nieuwkoop, en Noorden hem in die functie, ofschoon hy reeds tal van jaren te voren haar had waargeno men voor zijn bejaarde moeder, de wed. M. Rietveld. In die 5 jaren tijds is door hem of althans onder zijn verantwoordelijkheid 12358 keeren de sluis geschut. Hij was een plichtgetrouw man, die dag en nacht op het eerste sein gereed stond om de vaar tuigen door zijn sluis te schutten en ook steeds nauwgezet de instructies van zijn bestuur opvolgde. Bij het bestuur, doch ze ker ook bij de schippers zal zijn naam in eere blijven. In de kerk doodgebleven. Zondagmid dag te half 2 werd in de Ned. Herv. Kerk alhier de rouw gebracht aan een 24-jarig meisje E. Serné, die den vorigen dag be graven was. De vader van den verloofde van het meisje, de heer F. C. van Dam, wonende aan het Woerdensche Verlaat, had zich dit sterfgeval nogal aangetrokken en was, zittend naast zyn zoon, bij den dienst aanwezig. Bij de eerste psalm geraakte de heer Van Dam buiten bewustzijn en zakte ineen. On middellijk werd dr. Koert uit Nieuwkoop gewaarschuwd, die slechts den dood kon constateeren. Begrijpelijkerwijze verwekte dat droevig voorval in het kerkgebouw groote conster natie. NIEUWKOOP. Voetbal. Zondag speelde D. V. O. II van Nieuwkoop tegen D. S. V. II uit Noor den. Na een vermoeienden wedstrijd werd gelijk gespeeld. Daarna kwam D. V. D. I op tegen D. S. V. I, welke anders verliep. Na een kwartier schoot de rechtsbuiten een kogel er in. Toen kwam D. S. V. opzetten, zoodat het spoedig gelijk werd, wat echter geen resultaat opleverde, want spoedig scoorde D. V. O. nog twee keer, zoodat het aan het einde 31 stond voor D. V. D. BOSKOOP. Apologetische cursus. Vrijdagavond jl is door kap. Hofstede de 3de apologetische cursus gegeven. eHt aantal belangstellenden was evenals bij de twee eerste cursussen groot. In het eerste deel va ndeze zeer leerzame cursus behandelde spreker de bo vennatuurlijke wonderen, en de „wonde ren" der techniek, terwijl in het tweede gedeelte gesproken werd over het Evan gelie, dit ten nauwste verband houdend met het 1ste deel. Met ademlooze stilte werden de verschil lende uiteenzettingen gevolgd, en mocht Zijn Eerw. bij het eindigen van dezen in teressanten avond een dankbaar applaus in ontvangst nemen. Cursus Werkloozen. Door den heer Ch. v. Koppen, hoofd der R, K School al hier, is voor R. K. Werkloozen in het ver- eenigingsgebouw een cursus in Esperanto geopend. Geboren: Alida Adriana, dochter van H. Vuurens en A. Straver Cornelia Maria dochter van A. A van Leeuwen en C. Kool Cornelis Bastiaan, zoon van G. Rietkerk en J. Passchier Maria, dochter van W. Anker en P. C. Zweerman Petrus Adria- nus, zoon van A. J. van der Meer en M. P. Fy nagel. Getrouwd: T. Westdijk 24 jaar en M. den Hertog 23 jaar. Overleden: Adrianus- van Gemeren, 77 jaar. LAATSTE BERICHTEN MUUR INGESTORT. Jeugdig arbeider gedood. Toen hedenmorgen te omstreeks kwart voor acht een tweetal arbeiders op de der de verdieping van het graanpakhuis van de firma wed. F. van den Bergh te Veghel werkzaamheden verrichtte, bezweek plot seling een der muren, met het gevolg, dat het bovenste gedeelte van den muur, bene vens een groote partij mais, die daartegen lag opgeslagen, naar beneden stortte. De 23-jarige Van der Tillaart werd hier bij medegesleurd. De andere arbeider wist zich nog tijdig in veiligheid te stellen. Di rect werd met alle macht getracht de on gelukkige te bevrijden. Na ongeveer 15 mi nuten slaagde men er in het slachtoffer van onder de steenen en het mais te voor schijn te brengen. Een dokter, die ter plaat se was, kon echter slechts den dood con stateeren. Het slachtoffer was ongehuwd. TWEE KINDEREN VERBRAND. Het 3-jarig zoontje van den slager H. G. te Obbicht in Limburg viel in een tobbe kokend water en overleed aan de brand wonden. Het 2-jarig jongetje van de familie S. te Eijsden speelde met lucifers in de na- 'bijheid van een hoopje stroo. Het stroo vat te vlam en ook het knaapje geraakte in brand. Toen de vlammen gebluscht waren bleek het kind reeds te zijn overleden. Zweefvliegongeval. By een zweefoefening op het vliegveld te Eindhoven is de 18-jarige P. Raymakers, lid der Eindhovensche Zweefclub, met het zweefvliegtuig „Sprinkhaan" door het steil in de lucht stil staan van het vliegtuig naar beneden komen vallen. Bij het neerkomen heeft Raymakers beide beenen gebroken. De jongeman is in het St. Josephziekenhuis te Eindhoven ter verpleging opgenomen. De „Sprinkhaan" is ernstig beschadigd en zal niet meer gebruikt kunnen worden. Het toestel zal door een ander zweefvliegtuig worden vervangen. Inbraak te Rotterdam. Gisternacht is ingebroken in het kantoor van de firma Harlich aan den Bergweg te Rotterdam. Een bedrag van 8.300 werd ontvreemd. TELEGRAMMEN DE FRANSCHE KABINETSCRISIS. Daladier vraagt bedenktijd. PARIJS, 29 Jan. (VJD.). Hedenmorgen te tien uur arriveerde Daladier op het Elysée. Algemeen verwachtte men dat Lebrun hem de vorming van een nieuw kabinet zou op dragen. Veertig minuten later verliet Daladier het Elysée. Hij verklaarde tegenover de wachtende journalisten, dat de president hem de vorming van een nieuw kabinet had opgedragen, doch dat hij vanavond een nieuw bezoek bij Lebrun zal afleggen en hem, na gelegenheid te hebben gehad over leg te plegen met zijn politieke vrienden, zijn definitief antwoord op de vraag geven. Daladier verklaarde verder, dat het zijn bedoeling was een regeering te benoemen van energieke achtenswaardige mannen, die vast besloten zijn het gezag van den staat en het vertrouwen in de republiek te herstellen. Stavisky-betoogingen ook in de provincie. PARIJS, 29 Jan. (V.D.). Te Nice orga niseerde de organisatie van belastingbeta lers gisteren een demonstratie tegen de bij het Stavisky-schandaal betrokken perso nen. De betoogers zagen kans door het aan vankelijk zwakke politie-cordon heen te breken en konden pas nadat versterking was aangerukt uit elkaar gedreven worden, waarbij druk van de gummiknuppel ge bruik moest worden gemaakt. Ook te Rouen werden gisteren betoogin gen tegen „de vrienden van Stavisky" ge houden. voornamelijk door de leden der verschillende ambtenaren-organisaties. Te Nantes kwam het tot botsingen tus- schen jong-patriotten en politieke tegen standers, waarbij de politie moest ingrij pen. Een run op de spaarbanken. PARUS, 29 Jan. (V.D.). Te Nancy en te Nice heeft in de afgeloopen week een run op de spaarbanken plaats gehad, waarbij per dag gemiddeld ongeveer een millioen franc door de spaarders werd opgenomen. De filialen van de Bank van Frankrijk moesten bijspringen om de spaarbanken in de gelegenheid te stellen aan de aanvragen te voldoen. BIOSCOPEN. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. HEVIGE AARDBEVING IN MEXICO. Groote schade te Acapulco. MEXICO CITY, 29 Jan. (V.D.) Geheel Zuid- en Midden-Mexico is gisteravond in beroering gebracht door een hevige aard beving, waardoor vooral de staat Guerrero en de aan den Stillen Oceaan gelegen ha venstad Acapulco zijn getroffen. Vele huizen stortten in of liepen groote scheuren op. De bewoners vluchtten in pa niek de straat op en in het gedrang wer den velen gewond. Omtrent materieele schade in de hoofd stad zijn nog weinig bijzonderheden be kend doch te Acapulco bleef bijna geen huis onbeschadigd. De bevolking bracht den nacht onder den blooten hemel door. Te Amecameca, dat ten noorden van den vulkaan Popocatepetl ligt, zou men 's avonds aan den hemel een grooten vuur bal, misschien een meteoor, hebben gezien. Omtrent het aantal dooden en gewonden is nog niets bekend. CHINEESCH STOOMSCHIP GEZONKEN. Een-en-dertig personen om het leven gekomen. SJANGHAI, 29 Jan. (V.D.). Uit Tsjifoe wordt gemeld, dat in een typhoon een Chi- neesch schip met 31 opvarenden aan boord is gezonken. EEN EN VEERTIG MENSCHEN IN SNEEUWSTORM OMGEKOMEN. TOKIO, 29 Jan. (V.D.). Op het eiland Dagelet aan de Oostkust van Korea heeft men 41 doodgevroren bewoners gevonden. Het eiland was door een hevigen sneeuw storm van de buitenwereld geïsoleerd en pas gisteravond slaagde men er in met een hulpbrigade het eiland te bereiken. Men vreest, dat op het eiland nog veel meer menschen om het leven zijn gekomen. NOG DERTIEN VERLUSTEN VAN HET ONGELUK MET DE VEERBOOT. NAGASAKI. 29 Jan. (V.D.) Omtrent het ongeluk met de veerboot wordt nader ge meld, dat nog dertien passagiers van de „Asahi Maru" worden vermist. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 29 Jan. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 464 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 58—60, 2e kwal. 40—56 en 3e kwal. 40—46 cent per kg. slachtgewicht; 97 melk- en kalf koeien f 160200, per stuk; 115 vette kalveren: le kwal. 4856 cent, 2e kwal. 4246 cent en 3e kwal. 3640 cent per kg. levend gewicht; 43 nuchtere kalveren f 6 10( 78 schapen f 1218 per stuk; 686 var kens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 4344, zware 4243 en vette 4243 cent per kg. slacchtgewicht; 51 paarden f 75110 pe rstuk. Veulens 4. Overzicht: Runderen, gelijke aanvoer als vorige week, handel vlug, prijzen onv. Vette kalveren, aanvoer tamelijk, handel vlug, prijzen op loopend. Nuchtere kalveren, aanvoer wei nig, handel vlot, prijzen constant. Varkens, aanvoer tamelijk, handel stil, prijzen con stant. Schapen, aanvoer tamelijk, handel geducht, pryzen iets lager. NOOTDORP, 27' Jan. Vrije veiling. Aanvoer 4301 stuks eiei'en. Kipeieren ƒ3.25 4.85, eendeieren ƒ3.503.70, kaas 2021 ct. per pond. Geboren: J0HAN Zoon van J. W. ZWETSLOOT M. J. ZWETSLOOT—Jasses. Voorsohoten, 28 Januari 1934. Schoolstraat 18. 1597 Algemeene Kennisgeving. Heden overleed, ge heel onverwachts, onze beste broeder, de heer CORNELIS VAN DER BENT in den ouderdom van 61 jaar. Uit aller naam: B. VAN DER BENT. Leiden, 29 Jan. 1934. Prinsessekade 5a. De teraardbestelling zal plaats hebben Woens dag 31 Jan. a.s. te 11.40 op de begraafplaats „Rhijnhof". Heden ovirleed, onze geachte Patroon, de Heer C. VAN DER BENT. Zyn nagedachtenis, zal bij ons in eere bly- ven. Mej. H. J. VALK J. NEUTEBOOM Leiden, 29 Jan. 1934.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3