MAANDAG 29 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT aaar waarnemingen verricht' in den morgen van 29 Januari 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bxldt. Hoogste barometerst.: 776.1 te Holyhead. Laagste barometerst.: 739.2 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 30 Jan.: Meest zwakke wind, u^t Noordelijke rich- [a glgfl tingen, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, H lichte vorst in het PPHH9 Zuiden, in het Noor- lil den en overdag lich- IHÉhScKkÉbB te dooi. Sinds Zaterdag is het hooge drukgebied in het Zuid-Oosten geheel verdwenen; de uit het Westen opkomende hooge drukking vormde een kern boven 775 m.m. over de Britsche Eilanden, maar trekt zich weer uit Scandinavië terug, terwijl op het vasteland de barometer nog blijft stijgen, zoodat voor- loopig geen vorst van beteekenis voor dit hooge druk gebied te wachten is. In Ier land, Zuid-Frankrijk, Zuid-Duitschland en Polen kwam lichte vorst voor, in Midden Zweden strenge vorst maar in Noord Scan dinavië is de vorst weer verdwenen en de temperatuur ver boven normaal. Ofschoon op IJsland de barometer weer stijgt en de temperatuur daalde, lijkt het waarschijn lijk dat de volgende depressie uit het Wes ten nadert. Aan de Noorsche kust stormt het in het Noorden uit Zuid-West, op IJs land waait een sneeuwstorm en krachtige Zuid-Westelijke winden waaien ten Noor den van Schotland. Op het vasteland is de lucht grootendeels betrokken, of nevelig met temperaturen even boven het vriespunt. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 3.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a.: Van Maandagnamiddag 5.10 uur tot Dinsdagmorgen 7.15 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 30 Janupari v.m. 2.22 uur en nam. 2.41 uur. DE LOONSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN. De minister van waterstaat heeft aan de directie van de Nederlandsche Spoorwegen bericht, dat hij bereid is om, uitsluitend ter wille van het overleg, de voorgestelde loonsverlaging van 4 pet. goed te keuren, doch zich bij uitstel tot 1 Juli a.s., letten de op voormeld percentage van 4 pet., niet kan neerleggen. De regeling zal in geen geval later behooren in te gaan dan 1 Mei 1934. Bovendien zal volgens den minister de met ingang van 1 Mei a.s. goedgekeurde regeling niet langer behooren te gelden dan tot einde 1934, zoodat de geldigheids duur van het R.D.V. tot 1 Januari 1935 verlengd dient te worden. Verdere ver lenging zal zoo eenigszins mogelijk ver meden behooren te worden. De herziening van de loonregeling, zoo noodig gepaard met die van het R.D.V. zelf, zal dus naar het oordeel van den minister in het loo- pende jaar moeten worden ondernomen. Hij acht het onvermijdelijk deze aldus voor te bereiden, dat de nieuwe loonregeling bij een gelijk aantal personeelleden al thans 5 pet. minder zal kosten dan die in gaande op 1 Mei a.s. Het schijnt den mi nister toe, dat bij de herziening o.m. aan dacht zal moeten worden geschonken aan het naar zijn meening te geringe verschil in de bezoldiging tusschen de duurste en goedkoopste standplaatsen en eveneens aan de ongetwijfeld te hooge loonen in de werkplaatsen. BUZ. VRUW. LANDSTORM. De groote Gewestelijke. De Gewestelijke Landstorm oommissie Zuid-Holland West" organiseert een pro pagandas amenkomst op Woensdagavond 14 Februari a.s. in de groote zaal van den Die rentuin te Den Haag, waar afgevaardigden van alle 65 afdeelingen van den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm uit Zuid-Holland West bijeen zullen komen. Deze samenkomst staat in het Gewest bekend onder den naam van „de groote Ge westelijke". Welwillende medewerking verleent de Koninklijke Militaire Kapel. Na een ope ningswoord van den heer L. G. Royaards, voorzitter der Gewestelijke Commissie, zal het woord gevoerd worden door de heeren Th. F. M. Schaepman, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, Ds. Is. Voor- steegh, predikant van de Nederduitsch Her vormde Gemeente te 's-Gravenhage, voor zitter van den Bond van Christelijke Oran- j vereerügingen in Nederland en Dr. K. Dijk, predikant van de Gereformeerde Kerk van 's-Gravenhage West Na een toespraak van Res. Majoor J. P. Boots, Commandant van het Vrijwillig Landstormkorps „Zuid- Holland West" zal de Wisselbeker overge dragen worden aan de Afdeeling Oegst- geest, waarna uitreiking volgt van de ge westelijke medailles aan de beste schut ters der afdeelingswedstrijden. Na de pauze zal als sprekende film vertoond worden Neerland's Oranjefilm. Na sluiting van de samenkomst heeft de verdere prijsuitreiking plaats van de gehouden gewestelijke schiet wedstrijden. Voor vrijwilligers van den B.V.L. zijn toegangskaarten aan te vragen bij hun Plaatselijke Leiders. TUINDERSVAKBOND VAN DEN L. T. B. De a.s. Algemeene Vergadering te Haarlem. Dinsdag 6 Februari as. zal de, Algemee ne en tevens Jaarvergadering worden ge houden van den R. K. Dioc. Tuindersvak bond van den L. T. B. De afdeelingen dienden een zestigtal voorstellen in, welke de volgende punten raken: bestuursverkiezing, bedrijfslasten, bloembollenkweekersbelangen, uitkeering steun 1933, regeling steun 1934, de teeltre geling voor den Tuinbouw 1934 en de di versen. De vergadering zal des morgens half elf in het Sint Bavogebouw, Smedestraat te Haarlem aanvangen. De agenda luidt: Opening, Notulen, In gekomen Stukken, Jaarverslag van den Se cretaris, Bestuursverkiezing. Hierna zal de voorzitter eene rede houden ter inleiding van de ingediende voorstellen. Vervolgens de gespecificeerde behandeling der voor stellen, waarna rondvraag en Sluiting. Gezien de in bitteren nood verkeerende tuinbouwbedrijven zal deze vergadering ze ker hare beteekenis hebben. Melding moet worden gemaakt, dat de spreekbeurt, welke de heer J. D. de Kok, bestuurslid van den Tuinders vakbond, Dinsdag 30 Januari a.s. van 5.305.50 n.m. voor den K.R.O. zal houden (in den K.R.O. gids staat, dat de heer J. Dekker zal spre ken), niet beschouwd moet worden als eene inleiding op de hierboven aangekon digde vergadering. Dat deze lezing de be langstelling verdient van ieder is buiten kijf. CONTINGENTEERING. De Staatscourant van heden zal bevatten een Koninklijk Besluit, waarbij de invoer van verpakkingsglas, met uitzondering van bemand glaswerk wordt gecontingenteerd. Deze contingenteering geldt vanaf 1 Ja nuari j.l. en blijft van kracht tot 1 Januari 1935. Het contingent is bepaald op 40 pet. van de hoeveelheid van den gemiddelden invoer in 12 maanden in de jaren 1931 en 1932. Voorts zal de Staatscourant een K. E. bevatten, waarbij de invoer van manufac turen. stoffen en weefsels van vlas, hen nep en halflinnen wordt gecontingenteeid. Het toegestane quotum is bepaald op 50 pet. van de waarde van den gemiddelden invoer in 12 maanden in de jaren 1930, 1931 en 1932, met dien verstande, dat de in voer ten hoogste zal bedragen 65 pet. van de in genoemde jaren ingevoerde hoeveel heid. Ook deze contingenteering is van kracht van 1 Januari 1934 tot 1 Januari 1935. Huishoudelijke vergadering van den Bond van Jonge Liberalen. In de huishoudelijke vergadering van den Bond van Jonge Liberalen is het beleid van het Hoofdbestuur en den redacteur met al gemeene stemmen goedgekeurd. In de plaats van den aftredenden voorzitter mr. dr. F. Hollander, werd -tot voorzitter ge kozen mr. H. L. van Zanten uit Rotterdam. Met algemeene stemmen werd een motie van het hoofdbestuur aangenomen, waar in als overtuiging uitgesproken werd, dat het belang van den vrede en van de goede zeden een internationaal en nationaal ver bod van alle particuliere wapenfabricage, ondanks de daaraan verbonden bezwaren, dringend noodzakelijk maakt. Vermelding verdient nog, dat de voor zitter van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond", mr. W. C. Wendelaar, in zijn begroetingsrede op de vergadering van Zondagmorgen op den voorgrond heeft ge steld, dat de Nationale Gedachte in de naaste toekomst op den voorgrond bij de liberalen zal komen te staan. Wij moeten aldus de heer Wendelaar deze regee ring zooveel als eenigszins mogelijk is, steunen. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat wij het in alle bijzonderheden met de regeering eens moeten zijn. Spr. deelde mede, dat hij b.v. thans teleurgesteld was door het antwoord van Minister Colijn op de .vraag van den heer Duys betreffende het verbod van de N.S.B. De thans geno men maatregel lijkt volgens den heer Wen delaar veel op willekeur. Deze is voor een liberaal moeilijk te aanvaarden. Levering van vee aan Crïsis-Rundvee- centrale. Door de Crisis-Rundveecentrale zal ge legenheid worden geboden aan haar op versohillende plaatsen van 12 tot en met 16 Februari te leveren: le. draohtig rundvee in alle soorten en kwaliteiten uitgezonderd zullen worden dieren, van welke moet worden aangeno men, dat zij langer dan zeven maanden of korter dan vier maanden drachtig zijn); 2e. versch afgekalfde vaarzen en koeien. De kaarten voor afgifte tot levering moe ten uiterlijk Maandagmiddag, 5 Februari 1934, ten kantore van de Crisis-Rundvee centrale te 's-Gravenhage zijn ontvangen. Prijzen en voorwaarden als voorafgaande week. Provinciale Aanbesteding. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben heden aanbesteed het verbreeden en ver bouwen van twee bruggen in den weg Rijs wijkde Vink, het uitbreiden van eenige gedeelten klinkerbestrating en het uitvoe ren van bijkomende werken op dezen weg. in de gemeente Veur. Het laagst werd ingeschreven door G. Gesman en C. Zoetemeijer te Alph«>- d. Rijn voor ƒ24.690. Federatie-examen. De uitslag der in December 1933 gehou den examens der Federatie is als volgt: Boekhouden aangemeld 1577, niet opgeko men en teruggetrokken 51, geëxamineerd 1526, afgewezen 932, geslaagd 594. Nederlandsche Handelscorresp. resp. 243, 3, 240, 11, 129. Fransohe Handelscorresp. resp. 283, 6, 277, 165, 112. Duitsche Handelscorresp. resp. 611, 2, 609, 329, 280. Engelsche Handelscorresp. resp. 819, 12, 806, 449, 357. Spaansche Handelscorresp. resp. 24, 1, 23, 21, 11. Totaal resp. 3557, 76, 3481, 1998, 1483. KERKNIEUWS MGR. M. J. D. CLAESSENS. t Een verdienstelijk missionaris in onze Oost. In den leeftijd van zyna 82 jaar is Za terdagnacht te Sittard overleden Mgr. M. J. D. Claessens, protonotarius apostolicus Mgr. Claessens is door 'n beroerte getrof fen. Terstond zijn hem de laatste heilige sacramenten toegediend. Kort daarna is hy overleden. Mgr. Claessens werd 17 Februari 1852 te Sittard geboren en werd priester gewijd op 15 April 1876. In 1876 vertrok de pas gewyde priester met, en als secretaris van, zijn oom Mgr. A. C. Claessens, pastoor van Batavia, die benoemd was tot Apostolisch Vicaris van Batavia, naar Java. In 1885 be noemd tot eersten pastoor van Buitenzorg, om daar ter plaatse en in de omstreken de geestelijke bediening over te nemen, ter wijl tot dien tijd toe alleen door dienstrei zen de geestelijke verzorging was geschied, vond hij daar een ruim veld van werk zaamheid. Tot zijn groote werken mogen wij rekenen de oprichting van het St. Vin- centiusgesticht, een weeshuis, begonnen met zes jongens, maar in de verdrukking, moeilijkheden en zorgen gegroeid tot een instelling, waarvan men terecht nu twintig jaren, toen Mgr. repatrieerde, mocht getui gen, dat aan het St. Vince'ntiusgesticht ten eeuwigen dage de naam van pastoor Claes sens zou verbonden blijven. Er waren toen 186 jongens, waarvan de meesten weezen of halve weezen. Het tweede groote werk te Buitenzorg was de bouw van een kerk, die als een monument voor de plaats mag gelden. Z. H. de Paus erkende de verdiensten van den pastoor door zijn benoeming tot Geheim Kamerheer en later tot Huispre laat. De Indische Regeering evenzoo door reeds in 1898 het officierskruis van de Oranje-Nassauorde te verleenen. Tevens was hij ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw, welke onderscheiding hem gewerd op 17 April 1926, toen hij op luisterrijke wijze te Sittard zijn gouden priesterfeest heeft gevierd. In 't moederland teruggekeerd, vestigde Mgr. zich in zijn geliefde geboortestad Sit tard. Van toen af bleef zijn werkzaamheid vooral geconcentreerd op Missiegebied. Hij was een van de oprichters en de steeds ijverige secretaris van de Indische Missie- vereeniging, altijd op de bres om de rech ten onzer Missiën en Missionarissen te verdedigen. Heeft het grootste veld zijner werkzaam heid dus in Oost-Indië gelegen, gedurende 31 jaar als Missionaris Apostolicus, de laat ste veertien jaren, hier te lande doorge bracht, bestemd om van den Indischen ar beid uit te rusten en nieuwe kracht te zoeken, zijn eveneens jaren geweest van veel werken, inzonderheid voor onze ko loniale Missiën. Hij ruste in vrede. ZALIGVERKLARING VAN DRIE JEZUÏETENMARTELAARS. Gisteren zijn drie Martelaren van de Orde der Jezuiten door den H. Vader Zalig- verklaard. Deze drie Martelaren Pater Roch Ganzalez de Santa Cruz, Pater Alfonsus Rodriguez en Pater John de Castillo waren missionarissen in Paraguay en werden daar in 1628 om wille van het H. Geloof ter <^ood gebracht. Pater Roch werd in 1576 geboren in Asumption (Paraguay) uit een voorname Spaansche familie. Na een onschuldige jeugd werd hij prieSster gewijd en trad eeni- gen tijd later in de orde van de H. Ignatius. Het was in deze dagen, dat de Jezuieten in Paraguay hun beroemde Reducties stichtten en Pater Roch werd daar toen heen gezonden. Ruim 20 jaar lang werkte hij daar in de tropische hitte van Zuid-Amerika onder de rondtrekkende volksstammen. In 1616 slaagde hij er in, om na lange vermoeiende reizen door te dringen in het land langs de rivier de Uruguay en daar werkte hij gedurende de rest van zijn leven. Qm hem in zijn zwaren arbeid terzijde te staan kreeg hij twee jonge helpers, toe komstige martelaren. Beiden waren in Spanje geboren, traden op jeugdigen leef tijd in de orde der Sociëteit en kwamen in hetzelfde jaar dat Pater Roch Uruguay binnendrong naar Zuid-Amerika. Na hun wijding in 1628 werden zij tot Missionaris benoemd. Pater Roch was juist van plan om op weg te gaan naar een zeer wilde Indianen-stam de Caaro, en nam toen Pater John de Castillo met zich mede. Op den 15den Augustus van datzelfde jaar stichtte hij een nieuwe missiepost in IJi- hus. Deze post „Assumption" werd aan Pa ter John toevertrouwd. De onverschrokken missionaris ging verder met Pater Alphon- sus Rodriguez en stichtte op 1 November een nieuwe Missie onder Caaro-stam. Deze nieuwe Missie noemde hy Allerheiligen. Spoedig echter zoudén zij door het ver gieten van hun bloed de kroon op hun werk mogen zetten. Nauwelijks twee weken na het stichten van „Allerheiligen" besloot de hoofdman Niezu om de missionarissen om het leven te brengen. Zij hadden teveel succes. Hij zond een troep moordenaars naar de Missiestatie. Op den morgen van 15 November werd Pater Roch, juist toen hij bezig was om een klok op te hangen om de geloovigen naai de kerk te roepen, door de groote bende overvallen. Met een bijl werd hij onthoofd. Pater Alphonsus had juist de H. Mis be ëindigd, toen hy buiten het volk hoorde tieren en schreeuwen. Hij ging naar bui ten en toen hij de woeste menigte zag, zei hij: „Kinderen, kinderen, wat doet gij?" doch nauwelijks had hy deze woorden ge sproken of hij werd getroffen door een bijl en was op slag dood. De beide lijken werden in het vuur ge worpen, de missiestatie verbrand: al het werk der missionarissen was verwoest. Hiermede niet tevreden zond de hoofd man zijn bende naar de Missie van Pater John de Castillo. Hij werd van achter aan gevallen, geboeid, geslagen, over de rot sen gesleept en ten slotte gesteenigd. Zijn lichaam werd ten prooi gelegd van de wil de dieren, doch toen deze het lyk onaange roerd lieten liggen werd het door de India nen verbrand. Spoedig was de Marteldood van de Mis sionarissen wijd en zijn bekend. Men toog naar de plaats waar zij waren omgekomen en in plechtige processie werden hun tragi sche overblijfselen naar de stad Concep tion overgebracht. Het proces der Zaligverklaring werd reeds spoedig begonnen, doch werd door de verschillende moeilijkheden onderbro ken. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. S. V. „St. Bernardus". Het is gisteren het eerste elftal mogen gelukken de puntjes van ASC 1 afhandig te maken. Na een zeer spannende wedstrijd wist zij te winnen met 42. Als te 2.30 uur de arbiter beginnen blaast, verschijnt „St. Bernardus" volledig, „ASC" met een inval ler. Al spoedig wordt de ASC-keeper da nig aan den tand gevoeld, maar deze weet van geen wijken. Aanval op aanval wordt ondernomen, totdat hij voor een onhoud baar schot eindelijk moest zwichten. ASC ziet in dat, willen zij een groote nederlaag voorkomen, het spel vlugger moet worden. Ook het doel der thuisclub werd nu onder vuur genomen, maar succes blijft uit, zoo- dat de rust ingaat met 10. Na de rust is het St. Bernardus, die andermaal en tot tweemaal toe weet te scoren. Maar dan is na een doorbraak en het te ver opdringen der backs het offensief aan den anderen kant. Enkele minuten later weet Verkley voor de vierde maal den keeper het nakij ken te geven. Hoewel op het ASC-doel aan val op aanval wordt ondernomen, weet de keeper verder onheil te voorkomen, totdat even voor het einde na een doorbraak ASC nogmaals een tegen-goaltje weet te maken, zoodat het einde komt met een overwin ning vah 42. De scheidsrechter leidde de zen wedstrijd correct. Het tweede elftal hetwelk te 12.30 uur bezoek had van ODI 2 uit Leimuiden, wist zoowaar met een gelijk spel 22 deze match ten einde te brengen. ROODE DUIVELS—ZWALUWEN. Het definitieve Zwaluwenteam. In overleg met de Keuzecommissie is thans het volgend Zwaluwenelftal geko zen, dat op 7 Februari a.s. in het Heyssel- stadion te Brussel een avondwedstrijd zal speen tegen de Roode Duivels: - Doel: Cohen (Sparta). Achter: Weber (A.D.O.) en Lelyveld (V.U.C.). Midden: Breitner (A.D.O.), Feyen (Stormvogels) en van Heel (Feyenoord). Vóór: De Gier (Eindhoven), Slot (D.W. S.), Broeken (LONGA), Schoemaker Quick) en Mulders (Ajax). Reserves: van Wijk (Zeeburgia), Graaf land (HJ3.S.), Vrauwdeunt en Bas Pauwe (beiden Feyenoord), Drok (R.F.C.) en van Gelder (V.U.C.). AUTOMOBILISME DE STUDEBAKER-PLOEG WINT DEN K.N.A.C.-BEKER. De K.N.A.C. deelt ons mede: Van de National Sportmg Club, welke de jaarlyksche sterrit naar Monte Carlo or ganiseert, is thans de officieele uitslag van dezen rit ontvangen. Daaruit blijkt, dat de ploeg v. d. HeijdenHabuits (Studebaker) het beste resultaat van de Nederlandsche deelnemers heeft bereikt. De daarvoor uit geloofde K.N.A.C.-beker is dus door deze ploeg gewonnen. AGENDA LEIDEN. Maandag, R.K. Metaalbewerkersbond, *fd. Leiden, Bondsgebouw, 8.30 ur. Donderdag. R. K. Reclasseer ngsvereenl- ging, Vincentiusgebouw, Hoogt Kerkgracht 32, Zitting 89 uirr. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Maandag 29 Jan. tot en met Zondag 4 Febr. a.s. waarge nomen door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594. en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, Tel. 85. SCHERMEN KAMPIOENSCHAP VOOR PROFESSIONALS OP SABEL. Paoli kampioen. In de zaal Giandomenci te Amsterdam werden gisteren de Nederlandsche kam pioenschappen op sabel voor professionals verschermd. De professeur Paoli werd kampiden met 9 gewonnen partijen. Op de tweede plaats kwam de professeur van de Nieuwe Giesen uit Den Haag met 8 gewonnen partijen. 3. van Mierlo (Amersfoort) met 7 gewonnen partijen, 4. T. Joha (Breda) 6 gewonnen partyen. 5. M. Leek (Den Haag) 6 gewonnen partijen. 6. D. Gijsberti Hodenpijl (Leiden). RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Een gevarieerd programma. Voor het kantongerecht te Leiden werd vanmorgen een gevarieerd programma van delicten afgehandeld. Verboden vervoer. N. B. te Leiden, moest terecht staan, wijl hij een kind, verdacht van besmette lijke ziekte in een gewone auto had doen vervoeren. Dr. Kors als getuige gehoord, verklaarde, dat het kind verdacht werd van diphteritis. Eisch en uitspraak ƒ5 subs 4 dagen. Overtreding aardappelwet. Hierna stond terecht zekere P. uit Kat wijk aan Zee, die 210 en 370 K.G. groo te aardappelen had afgeleverd zonder dat de zakken op de voorgeschreven wijze geplombeerd waren. Eisch 2 maal 30 boete met verbeurd verklaring der aardappelen. Uitspraak over 8 dagen. P. J. v. d. W. te N o o r d w ij k stond terecht wegens vervoer van 35 K.G. aard- appuelen zonder vergunning. Eisch 15 subs. 10 dagen. Uitspraak 10 subs. 5 dagen. Verkeers-delicten. A. S. uit Amsterdam, moest terecht staan wegens het in gevaar brengen van het ver keer op de Steenschuur te Leiden. Hij was niet verschenen, waarop hij na getui genverhoor veroordeeld werd tot 25 boe te subs. 10 dagen. M. J. D. uit Amsterdam reed onder de gemeente Sassenheim een auto aan, waardoor deze ernstig beschadigd werd. Eisch en uitspraak 25 boete subs. 10 da gen hechtenis. A. J. V. te L e i d e n heeft op den Rijns- burger weg een voorbij gangster aangereden. Eisch 30 subs. 30 dagen. Uitspraak over 8 dagen. E. de G., te Noordwyk heeft te Kat wijk een aanrijding veroorzaakt. Eisch 40 subs. 20 dagen. Uitspraak over 8 dagen. De rentekaart. G. J. v. d. B. te Leiden was ten laste gelegd, dat hij zijn rentekaart niet op tijd bad ingeleverd en daarna aan verschillen de oproepen geen gevolg had gegeven. Verd. verklaarde, dat hij het niet gedaan had, wijl zijn patroon hiervan niet wilde weten. Deed hij het wel, dan werd hij ont slagen. Eisch en uitspraak 10 subs. 5 dagen. Liefhebbers van ramoer. C. L. te Leiden stond terecht, wijl hy des nachts rumoer op de Papegracht al daar rumoer had gemaakt en tegen de deur van perceel 23 had staan schoppen. Eisch 10 subs 5 dagen. Uitspraak 6 subs. 3 dagen. A. M. V7uitAlkemade stond terecht wegens baldadigheid (ruiten ingooien, enz.) Eisch 10 of 5 dagen. Uitspraak 2 maal 4 of 2 maal 4 dagen. Te hooge wiel belasting. G. W. te Sassenheim heeft met een auto laten rijden, waarvan de wielbelasting hooger was dan op zijn wegenkaart stond aangegeven. Eisch 20 subs. 10 dagen. Uitspraak 6 subs. 3 dagen. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN ZEE. Doortrekking van den boulevard. Er is bericht ontvangen van den minis ter van binnenlandsche zaken, dat de doortrekking van de boulevard, het ver- grooten van het parkeerterrein Noord enz. in werkverschaffing door de gemeente Katwijk uitgevoerd mag worden. Met deze doortrekking van den boule vard tot voorbij het zeehospitium zal de badplaats zich mogen verheugen in het bezit van een tweede boulevard ter lengte van bijna 2 y. K.M.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2