MAANDAG 29 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 WARMOND Volksbond. Onder zeer groote belang stelling had in hotel „De Stad Rome" de jaarvergadering plaats van de afdeeling Warmond van den Ned. R.K. Volksbond, welke vergadering stond onder leiding van den heer Th. Derriks. Nadat deze de bijeen komst op de gebruikelijke wijze had ge opend, wenschte hij de, leden een gelukkig en voorspaedig nieuwjaar, de hoop uitspre kende dat het jaar 1934 voor de arbeiders beweging een meer gunstig jaar zou zijn dan het afgeloopen jaar. Hierna werden door den secretaris de notulen der vorige bijeenkomst voorgelezen welke zonder op- of aanmerkingen werden vastgesteld. Het door den secretaris samengestelde jaarver slag over het verschenen jaar, was keurig verzorgd en hij had hiervoor van den voorzitter een woord van hartelijken dank en van de vergadering een welgemeend applaus in ontvangst te nemen. Bij de inge komen stukken was een schrijven van de R.K. Reclasseeringsvereeniging te 's Herto genbosch, waarin een bijdrage werd ver zocht voor het instandhouden van dit werk. Besloten werd voor dit doeleinde uit de kas een bedrag van 2.50 beschikbaar te stellen. Eveneens werd een bedrag van 2.50 gevoteerd aan pastoor Vis te Schie dam voor zijn kerk. Hierna was het de beurt aan den penningmeester tot het uit brengen van zijn financieel verslag over de laatste drie maanden. Hieruit bleek, dat het batig saldo over dit tijdvak bedroeg ƒ78.01. Eveneens werd verslag uitgebracht door de penningmeesters van het Zieken fonds Hulp in Nood en Herwonnen Levens kracht. De heer Hogenboom deelde mede dat, waar de kas van Hulp in Nood verster king behoefde, hij en de heer Dunne er op uit waren getogen om te zien of in deze niet iemand te vinden was die deze kas wil de stijven en kon hij tot zijn groote vol doening mededeelen, dat een milde gever, die onbekend wenscht te blijven, voor dit doeleinde een bedrag van 100 beschikbaar had gesteld. Deze mededeeling werd met een donderend applaus begroet. Hierna werd overgegaan tot de bestuursverkiezing. De aftredende leden werden als zoodanig herkozen, terwijl in plaats van den heer den Dunne, die zich niet meer herkiesbaar stelde werd benoemd de heer L. v. d. Kerk hof. De heer den Dunne had van den voor zitter een woord van dank in ontvangst te nemen voor alles wat hij in het belang der vereeniging had gedaan. De gebruike lijke rondvraag nam als steeds den meesten tijd in beslag. De heer van Egmond vroeg om een nieuwe ziekenvader, daar zijn col lega thans zelf ziek is. De voorzitter zegde toe aan deze aangelegenheid zijn volle aan dacht te zullen schenken. De heer Kuyper, sprekende namens de Commissie belast met St. Nicolaasfeest, oefende scherpe critiek uit op de houding van den voorzitter, daar deze commissie van meening was, dat door de handelwijze van den voorz. deze com missie als zoodanig was genegeerd en ge passeerd. Over deze aangelegenheid ont spon zich een heftige discussie, waarbij de geestelijke adviseur het noodig oordeelde partijen tot elkaar te brengen. Zooals tel kens werd ook nu weer de steunregeling "in den breede besproken en werd verzocht de heer Loerakker uit te noodigen deze steun regeling eens nader uit een te zetten, wijl voor de leden een en ander nog steeds duister was. De voorz. zegde toe deze aan gelegenheid in een bestuursvergadering ter tafel te zullen brengen. Hierna werd deze zeer geanimeerde bij eenkomst onder dankzegging gesloten. De dames- en heeren-toeschouwers had den 'n prachtige avond, zoo mooi zelfs, dat velen voor de tweede maal het stuk nog 'ns kwamen zien. Enkelen waren er zelfs voor de derde maal, zonder dat ze zich verveelden. In ademlooze spanning werd het spel gevolgd, gezellig werd er mee gegriezeld als dat te pas kwam, huiveringwekkende stilte heerschte er in de zaal als het griezelige spook weer een van z'n mededingers on schadelijk maakte. Allerlei veronderstel lingen werden er gemaakt wie -nu toch eigenlijk de langgezochte „X" was. Tel kens veranderde weer de opinie omtrent die geheimzinnige „X". Nu 'ns was 't deze, dan was 't weer die andere waarop de ver denking viel en iedere keer was 't mis. Tot in 't laatste tafereel, in de sinistere kapel, de ontknoopig kwam. 't Publiek was zoo opgetogen, dat 't aan 't einde van alle drie de avonden staande hulde bracht aan de spelers, de laatste avond zelfs groeide het applaus tot 'n ova tie aan. De jongens van „Giovinezza" hebben eer van hun werk, dank zij de energieke lei ding van him Moderator Kapelaan H. Koopman, 'n Niet minder groot deel in dit succes is te danken aan den eminenten re gisseur, den heer J. J. C. Böckling, hoofd der school, de man die de touwstjes strak houdt en 't er zelfs voor over heeft drie avonden krom gebogen in 't nauwe souf fleurshokje te zitten, van waaruit hij fluis terend en seinend de loop van 't spel vol ledig beheerscht. De tooneelen waren schitterend in orde, 't was af. Zelfs de geringste onderdeelen van de aankleeding waren niet vergeten, 't Schilderwerk en de behangerij van Re- degeld en v. d. Sijs waren als steeds knap pe staaltjes van binnenhuisversiering, 'n Aparte vermelding verdient de schitte rende onderaardsche kapel met z'n impo sante gewelven en zuilen. „Giovinezza", eerst bang dat ze in ver gelijking met vorige jaren 'n minder ge lukkige keuze hadden gedaan, behoeft dit nu niet meer te vreezen. 't Stuk zelf was zeker niet minder en 't spel van sommi gen zelfs stukken beter, 't Was goed zoo, 't gaat nog steeds vooruit. Aardig was 't dat de beide avonden, ge geven ten bate van het R. K. Crisis-comité werden opgeluisterd door 'n muziekgezel schap uit I-Iazerswoude-Groenendijk n.l. de familie Verkley-Wesseling-Westerbeek. Dit schitterend orkestje, dat subliem speelde, is bereid gevonden naar Alphen te komen, hetgeen door de Alphenaars op zoo'n hoo- gen prijs werd gesteld, dat ze hopen op weerzien. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De boomen moesten het ontgelden. Nabij 's-Molenaars is gisteren de luxe auto bestuurder K. uit Koudekerk met zijn avuto tegen een boom gereden, waardoor de auto zeer belangrijke schade bekwam. Oorzaak der aanrijding was, dat K. werd aangereden door een andere auto, waardoor hij zijn stuur kwijt raakte. Zaterdagmiddag is een bijna fonkel nieuwe auto, afkomstig uit Utrecht, langs den Steekterweg, die te veel werd gesne den, door een andere passeerende auto, tegen een boom gereden. Het typische was •dat de boom bijkans geheel in het voorge deelte van de auto werd opgesloten. De schade was begrijpelijk aan motor en bum pers zeer groot. Dat de aanrijding raak was, blijkt mede uit het feit dat het stuur brak en de bestuurder het stuurwiel tegen het hoofd kreeg, waardoor hij werd verwond aan het gelaat. Later is de wagen wegge sleept „Giovinezza". Moderator, bestuur en leden van deze jongemannenvereeniging hadden dit jaar bij het opvoeren van 'n tooneelspel de zeer moeilijke opgave om hun naam hoog te houden. De twee vorige jaren brachten opvoeringen, die 'n eclatant succes geworden zijn, zoodat menigeen in spanning zat wat deze club dit jaar bren gen zou. De verwachtingen waren, gezien de successen der vorige jaren, hoog ge spannen. En gelukkig zijn we niet teleur gesteld. „Giovinezza" bracht dit jaar iets nieuws, iets wat in Alphen nog nooit gezien was: 'n ingewikkelde misdadigers- en de tective-geschiedenis. 't Was een waagstuk om dit te durven opvoeren en tevens 'n proef. En dat „Giovinezza" goed gezien had om deze ingewikkelde geschiedenis op de planken te vertolken, getuigen de stamp volle zalen, drie avonden de St. Josephzaal gevuld. Maandag 22 dezer had de eerste opvoe ring plaats van: „Op zoek naar X" en wel alleen voor donateurs van de vereeniging. Donderdag en Vrijdag waren deze voor stellingen voor iëdereen toegankelijk en de baten kwamen ten voordeele van de kas van het R. K. Crisis-comité, die in dezen winter wel 'n ruggesteuntje kan gebrui ken. BODEGRAVEN. Hanze. Vrijdagavond vergaderde in Hotel van Rossum de R. K. Middenstands- vereeniging „De Hanze" onder praesidium van den heer A. R. v. d. Heijden. De voorz. opent de vergadering met den christelij- ken groet en heet den leden hartelijk wel kom, in 't bijzonder aan Kapelaan Suyker, Geest. Adv. der vereeniging. De notulen, welke verzorgd waren door den heer P. V/. M. van Niekerk, secretaris, worden onver anderd onder dank vastgesteld. Door den secretaris wordt een keurig jaarverslag uit gebracht. We ontleenen hieraan het vol gende: de vereeniging telt thans 50 leden, 5 donateurs; er werden 2 ledenvergade ringen gehouden; in enkele welgepaste woorden memoreerde spr. de verdienste lijke werkzaamheden van de in het afge loopen jaar vertrokken Geest Adv., Kape laan v. Kessel en richtte tevens 'n hartelijk welkomstwoord aan kapelaan Suyker. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer J. v. d. Bosch, merken we op, dat het saldo per 1 Januari 1934 bedroeg 18.90 (vorig jaar ruim 10). De begrooting 1934 wordt na luttele discussie aangenomen. Door den heer N. v. Rossum wordt ver slag uitgebracht over de gehouden Centrale Raadsvergadering van Nov. j.l. De voorz. brengt den heer v. Rossum een hartelijk woord van dank voor zijn buitengewoon overzichtelijk en keurig opgesteld verslag. Aan de orde komt hierna bestuursver kiezing. Aftredend de heer A. R. v. d. Hey- den. Met bijna algemeene stemmen wordt deze heer wederom als bestuurslid en te vens als voorzitter herkozen en neemt we derom zijne functie aan. Bij de rondvraag verzoekt de heer van Rossum, om in sa menwerking met de vereeniging van Han- deldrijvenden een klacht te zenden aan de Posterijen, vanwege het zeer lange wach ten aan het Postkantoor. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Na nog enkele minder belangrijke besprekingen volgt sluiting. L. T. B. Woensdagavond a.s. zal de heer M. P. v. d. Weijden, lid van de Twee de Kamer, komen spreken voor den L. T. B. Raadselachtig. Sinds de laatste week wordt geregeld geld vermist uit busjes in de Openbare School. Men vindt telkenma:e de deuren geopend. De politie stelt een uit gebreid onderzoek in, deze puzzle zoo spoedig mogelijk op te lossen. HAZERSWOUDE. Hanze. J.l. Woensdag hield onze af deeling weer een goed bezochte vergade ring in oafé „Boers" aan den Rijndijk. De voorzitter opende op de gebruikelijke wijze en sprak een kort welkomstwoord, waarna den secretaris gelegenheid werd gegeven de notulen voor te lezen welke onveranderd werden goedgekeurd. Aangezien de Inge komen stukken meer betrekking hadden op een der volgende agendapunten, werden de afgevaardigden van den gehouden Cen trale Raad verzocht verslag uit te brengen, waaraan door den heer G. Koot gaarne werd voldaan. Vervolgens werd den leden gratis een boek aangeboden, getiteld „Als ge zaken doet" wat zeer in den smaak viel. Ieder lid GEMEENTERAAD VAN WOERDEN Vergadering op Vrijdag 26 Januari. Met den voorzitter tegenwoordig alle leden. Deze opent met gebed, waarna de notulen, na een kleine aanvulling van den heer De Kruif worden goedgekeurd. De secretaris had een woord van lof en dank in ontvangst te nemen van den heer Sonneveld voor zijn uitgebreid en accu raat werk. Verschillende ingekomen stuk ken werden daarna voor kennisgeving aangenomen, terwijl een adres van de po litie en een dito van de zweminrichting aan de Nieuwe Dijk naar B. en W. wer den gezonden om praeadvies. De gasdirecteur krijgt een vrije woning. Nu kwam in behandeling een voorstel den directeur der gasfabriek vrije woning toe te staan en zulks om te voorkomen, dat deze een betrekking elders zou aan nemen. Hierover ontspon zich een bijwij len vinnig debat, waaruit bleek, dat som mige leden tamelijk prikkelbaar waren. De heer De Kruif (R. K.) voert aan, dat het niet aangaat eerst de salarissen met 10 pet. te verminderen en een maand later dat van den directeur langs een omweg weer te verhoogen. Hij is er dan ook ten zeerste tegen, hierin gevolgd door den heer Smits (R. K.). Wethouder Fahrenhorst betoogt, dat het onbillijk zou zijn tegenover de an dere ambtenaren, die met recht ontevre den zouden zijn, nu een hunner zóó be voorrecht zou worden. De heer Zon daar entegen veronderstelt géén rivaliteit der overige ambtenaren, die wel overtuigd zullen zijn van de bekwaamheden en de onmisbaarheid van den directeur, die een zeer bijzondere positie inneemt, daar hij drie bedrijven moet beheerschen. Er blijkt nu, dat hij naar Meppel heeft gesolliciteerd en op voorwaarde van vrije woning wel hier wil blijven. Nu heeft niemand iets op zijn bekwaamheden aan te merken, inte gendeel. De heer Snel vindt het weer vreemd, dat de raad met dit voorstel als het ware overrompeld wordt en vindt dat B. en W. de zaak eerst wel eens hadden mogen bekijken en advies geven. Nu staan wij alweer voor een voldongen feit, maar de neuzen zijn geteld en alle pra ten helpt toch niets. Daarin geeft de heer v. d. Bosch (R. K.) hem groot gelijk, wij hebben meer verdienstelijke ambtenaren, die wij noode zouden missen. Zij weten nu wat te doen om verhooging te krijgen, solliciteeren als stok achter de deur. De heer Kastelein zou het vertrek van den directeur een ramp voor Woerden vinden, de heer Fahrenhorst ziet dit heelemaal niet in, de directeur is nog lang niet benoemd, er zijn te Meppel 14 sollicitanten. Nu ieder een zijn meening heeft gezegd, wordt tot stemming overgegaan en krijgt de heer directeur vrije woning. 6 leden, de vier katholieke met weth. Fahrenhorst en de heer van Genderen stemden tegen. De nummers 2, 3, 4 en 5 gaan tamelijk vlug onder de hamer door, doch 6. instruc tie stadsbode maakt de tongen weer los. B. en W. willen n.l. de benoeming aan zich houden, de raad zou het liever zelf doen. B. en W. verloren het pleit. B. en W. stellen vervolgens voor het reglement Burg. Armbestuur zoo aan te vullen, dat de vergaderingen door een lid van het da- gelijksch bestuur zullen worden kunnen bijgewoond. Uit de discussies blijkt wel, dat het Burg. Armbestuur van dergelijke pottekijkers niet gediend zijn, ofschoon B. en W. verklaren, dat zij de werkzaam heid van dit college hoogelijk waardeeren, en niet aan controle denken, doch slechts op de hoogte willen blijven van de vele en uitgebreide werkzaamheden. Sommige le den zouden liever willen dat bijv. een drie maandelij ksche controle op de uitgaven werd uitgeoefend, nu deze een respectabele hoogte bereikt hebben en de subsidie 1933 nog met f 1500 moet worden verhoogd. Het voorstel van B. en W. wordt afgewe zen. Bij punt 11 wordt weder na ampele be spreking besloten een wanbetaler der pacht gerechtelijk tot betaling te dwin gen, hoewel de heer Snel betoogt dat het eigenlijk geld toegooien is, daar van de betrokken persoon toch niets te halen valt. Wij krijgen wachthuisjes bij de spoor wegovergang en de raad wordt plotseling royaal, daar 100 meer wordt gevoteerd dan aangevraagd. Maar dan kan er ook wat goeds komen, ofschoon de heer v. d. Bosch vreest, dat wij wel eens zullen moe ten aankloppen en vragen of wij niet sto ren. De verloskundige vraagt op haar salaris geen korting toe te passen, daar dit toch al laag genoeg is, gezien het vele werk, dat zij met het oog op de groote werkloos heid moet verrichten. Allen zijn het hier mee eens, maareen precedent schep pen, dat gaat toch ook niet, dus nul op het request, doch een voorstel haar salaris te verhoogen, zal waarschijnlijk wel gun stig worden ontvangen. Na nog enkele minder belangrijke pun ten sluit de voorzitter na 3K uur vergade ren. De leden hebben hun 3.10 pet. wel verdiend. kon een exemplaar bekomen van „De Om zetbelasting" tegen den prijs van 10 cents. Voorts werd het buitengewoon congres, dat op 6 Febr. a.s. in den Haag zal worden gehouden besproken en besloten verschil lende der aanwezigen er heen te gaan. Na het houden der rondvraag, welke ge zien de vele vragen heel wat tijd in beslag nam, sloot de voorzitter deze gezellige bij eenkomst met den Chr. groet. Bouwen. Aan de heeren Boers en van Bennekom alhier is opgedragen het bouwen van een tweetal woonhuizen nabij de R. K. kerk aan den Rijndijk en een 2-tal op een bouwterrein bij den heer K. Mulder. NIEUWKOOP Stille Omgang. Vrijdagavond werd in het Patronaatsgebouw de jaarvergadering gehouden van den Stille Omgang, welke bezocht was door ongeveer 70 leden. Na opening door den voorzitter, den heer C. van Houten, las de secretaris, de heer E. J. Pouw, notulen en jaarverslag en de penningmeester, de heer H. van de Loo, het financieel verslag. Het ledental be draagt 100. De ontvangsten hebben bedra gen 158 en de uitgaven 66.91, zoodat een batig saldo aanwezig is van ƒ91.09. Voor de jaarvergadering te Amsterdam op 11 Febr. wordt niet zooals anders één afgevaardigde benoemd, doch worden er 2 aangewezen en wel de heeren E. J. Pouw en E. H. van Dam, voor wie ieder 2.50 wordt uitgetrokken. Voor het eerst zal dit jaar een extra-trein loopen en wel in samenwerking met Noor den, Zevenhoven, Nieuwveen en Bodegra ven. De bedevaart trekt in den nacht 17 op 18 Maart, om 11 uur is de trein in Nieuw koop en gaat weer terug uit Amsterdam des morgens om half zes. Des nachts om 12 uur wordt in de Agneskerk een Lof ge houden, waarna begint de omgang en om half vier is er in de Agneskerk een H. Mis met predikatie door den eerw. kapelaan van Bodegraven, die tevens de geestelijke leiding over de bedevaart zal hebben. De spoorkaartjes kosten retour 0.75. Opga ve voor de deelname kan geschieden op Zondag 11 Maart in het Patronaatsgebouw, na de kerkelijke diensten. Het bestuur wordt weder gemachtigd om san leden die hiervoor ernstig in aanmer king komen een vrije kaart te verstrekken, indien noodig met 25 ct. voor verdere kosten In 1933 was het aantal deedlnemers 73, in verband met de schitterende gelegenheid per extra trein wordt verwacht, dat dit aantal nog aanmerkelijk meer zal zijn. De intentie voor dit jaar is: het behoud der eenheid onder de Katholieken. Pastoor Blom heeft een programma samengesteld, wat in druk zal verschijnen. Vernielzucht gestraft. In den laten aVond van 27 December 1933 had de fa brieksarbeider S. vernield een reclame bord staande op het z.g. paardenwedde bij 1. van Geest. Voor den politierechter te Den Haag, mr. van der Boom, stond hij Vrijdag hiervoor terecht. Hij erkende het feit 'te hebben gepleegd, doch voerde als verontschuldiging aan, dat hij het niet al leen gedaan had. Eén dezer vrienden trad als getuige op, die zeide, dat S. de aanvoer der was, De ambtenaar jhr. mr. Asch van Wijck eischte een geldboete van ƒ30 of 30 dagen hechtenis, waarop veroordeeling volgde tot 20 boete of 20 dagen hechtenis. Rijkswerkverschaffing. Met ingang van Maandag 5 Februari a.s. zullen enkele werkloozen tot een getal van ten hoogste 5 te wei'k gesteld kunnen worden bij de N.V. Grondverbeterings- en Ontginnings maatschappij „Overijsel" te Staphorst. De arbeiders zullen gehuisvest worden in het werkverschaffingskamp de Rollecate te Den Hulst, spoorwegstation Dedemsvaaii;. Inmiddels zijn hiervoor een drietal werk loozen aangewezen. NIEUWVEEN Aanbesteding Dorpstraat. Voor üe aanbesteding van de Dorpsstraat bestond van aannemerszijde zeer veel belangstel ling. Niet minder dan 25 inschrijvingen kwamen binnen, die Zaterdagmorgen ter secretarie werden geopend. De Dorpsstraat werd in twee perceelen A en B aanbesteed en bovendien in haar geheel. Perceel A loopt van het oostelijk eind punt der Dorpsstraat tot den hoek der Chr. school; perceel B van genpemde school tot het westelijk eindpunt. Het geheel krijgt een klinkerdek' met uitzondering van het stuk R.K. kerkMeyer de smid, waar het wegdek uit teerslakken zal bestaan. Uit de ceel van inschrijvers noemen we alleen diegenen, welke voor onze lezers be langstelling kunnen wekken: A. J. de Beus, Uithoorn (laagste inschr., perceel A 7.242, perceel B 3.198, gecom- R.K. VEREEN. VOOR KRAAMVERZORGIMG VOOR ALLE GEZINDTEN TE LEIDEN Plaatsing-Bureau Boerhaavestraat 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend elke Donderdagmiddag van 2—5 unr tot het verstrekken van de gewenschte in lichtingen en ter aanmelding van contribu- eerende leden. Schriftelijke aanvrage adres: R.Kr. Vr. v. Kr., Stille Rijn 7, Telef. bineerd 10.436; Belt, Soestdijk (hoogste inschr.), 14.270, ƒ8.300, ƒ21.870; Lang- hout, Oude Wetering 10.250, 5.240, 15.190; G. van Dijke, Oegstgeest, f 11.186, 6.380, 16.590; B. Nout Jr., Nieuwveen 10.999, 5.665, 16.654; v. d. Pluym, Ros malen ƒ10.830, ƒ5.600, ƒ16.180; W. Visser, Wassenaar ƒ11.126, ƒ6.293, 17.230; H. Veld, Leiden 17.485; de Groot en Bunscho ten, Leiden ƒ9.566, ƒ5.380, ƒ14.721; J. Kwakkenbos, Nieuwveen 10.140, 5.690, 15.800, v. d. BreggenBoeree, Nieuwveen, 10.483, 5.238, ƒ15.681; Sanders, Gouda ƒ10.639, ƒ6.099, ƒ16.738, Strijland, Uit hoorn 12.000, 8.000, 15.200, Gebrs. van Wijk, Alphen a. d. Rijn 10.145, 5.595, 15.641. De gunning is door B. en W. aangehouden. STOOMVAARTBERJCHTEW KON. HOLL. LLOYD. FLANDRIA (uitr.) vertr. 26 Jan. van Bahia. ORANIA thuisr.) vertr. 26 Jan. van Bahia STOOMV. MIJ. NEDERLAND. AJAX arr. 27 Jan. van Amsterdam te Ko penhagen. CALYPSO, Cadix naar Genua, pass. 27 Jan. Gibraltar. CLIO arr. 27 Jan. van Stamboul te Izmir. FAUNA vertr. 26 Jan. van Palermo naar Alicante. POSEIDON vertr. 27 Jan. van Rotterdam naar Amsterdam. STELLA, Valencia naar Rotterdam, pass. 27 Jan. Lydd. THESEUS arr. 26 Jan. van Danzig te Stettin. TRITON arr. 26 Jan. van Amsterdam te Hamburg. VESTA arr. 27 Jan. van Amsterdam te Rotterdam. VESTA vertr. 27 Jan. van Rotterdam naar Vigo. HOLLAND—AMERÏKA-LÏJN. ROTTERDAM vertr. 25 Januari van Kingston (Ja). ROTTERDAMSCHE LLOYD. BALOERAN (thuisr.) pass. 27 Jan. Fi- nisterre.28 Jan. nam. 5 uur te Southamp ton en 29 Jan. voorm. 11 uur te Rotterdam verwacht. BUITENZORG (uitr.) pass. 27 Dec. te Dover. DJAMBI uitr.) pass. 26 Jan. Kaap Bon. KOTA NOPAN (thuisreis) pass. 26 Jan. Sagres. KOTA TJAND1 (uitr.) uass. 27 Jan. te Perim. SIBAJAK (uitr.) vertr. 26 Jan. van Southampton. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALCHIBA vertr. 27 Jan. van Rotterdam naar Buenos Aires. - ALCYONE (thuisr.) arr. 26 Jan. te San tos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AENEAS, Japan-Rotterdam, vertr. 26 Jan. van Penang. CALCHAS vertr. 25 Jan. van Yokohama naar Rotterdam. MENESTHEUS, Japan-Rotterdam arr. 26 Jan. te Suez. EMZETCO LIJN. JONGE JOHANNA vertr. 26 Jan. van Castellon naar Hamburg. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. (HollanJ-Australië Lijn) GROOTEKERK (uitr.) vertr. 24 Januari van Bombay. ZUIDERKERK (thuisr.) arr. 27 Jan. te Antwerpen. (HollandOost-Azië-Lijn) ARENDSKERK (thuisr.) vertr. 27 Jan. v. Sjanghai. 135. En Jan? Wel die kreeg aan 't eind van het feest een pracht belooning. Hij kreeg de mooiste medaille van Munsterdorp De Burgemeeester zelf bood hem die aan, toen hij bij hem aan huis mocht eten. Aan tafel vertelde Jan nu van zijn plannen naar Afrika te gaan en hoe hij daar ook wilde probeeren om handel te drijven. 136. Hij wilde een flinke voorraad spiegels en andere mooie snuisterijen medenemen en zien, dat hij die daar kon inruilen voor andere mooie dingen. Onderwijl zat Jan zijn buikje rond te eten en welvoldaan ging hij 's avonds weer naar bed in de herberg.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10