2.! 5.25 EIKEN ROOKSTOEL Cocos Karpetten VRIJDAG 26 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 REDUCTIEBON. MET ZIJDEN DAMAST KUSSENS van 6.50 wat reeds spotgoedkoop is, voor Alleen tegen inlevering van Bon. Twaalf speciale Reclameprijzen, alleen geldig 65 GRASLINNEN LAKENS, 2-persoons, met ajourzoom, zware kwaliteit 7C gewone prijs 1.00, voor HEEREN OVERHEMDEN, met zijden borst, boord en manch. gewone prijs 1.19, voor GEKLEURDE DAMES ZAKDOEKEN, mooie dessins, flinke maat, gewone prijs 10, voor GERUITE THEEDOEKEN, prima doeken, 70 X 70 c.M. gewone prijs 21, voor PRIMA FLANEL, blijft zacht en soepel, gewone prijs 23, voor ■Onze Magaz. zijn Maandag tot half 2 gesloten 95 7 16 15 MATZIJDEN DAMESKOUSEN, extra fijne kwaliteit, gewone prijs 8714, voor 3 paar van 2.6214, voor1.80 JAEGER HEEREN PANTALONS EN BORSTROKKEN, bepaald zeer goede kwaliteit, OC gewone prijs 1.25, voor Compleet pak van 2.50, voor 1.50 PRIMA TOILETZEEP, als extra reclame, 7 J-4 gewone prijs 12(4, voor 3 stukken van 2714, voor 20 vanaf het verschijnen van dit blad tot uiterlijk Maandagavond GRIJS SPORTFLANEL, frissche kleuren, goede kwaliteit, 11 gewone prijs 16, voor TRICOT DAMESHEMDEN, zware kwaliteit, rose, wit, gewone prijs 5714, voor HUISHOUDSCHORTEN, Indanthren crêpe stof, gewone prijs 75, voor CORSETTEN MET ZIJSLU1TING, prima twill, 2 pr. sterke j arret. 1 AA gewone prijs 1.45, voorJL*vU DAMES DIRECTOIRES, kunstzijde gemoltonneerd, gewone prijs 9714, voor HAARLEMMERSTRAAT 130-136 - LEIDEN 55 REDUCTIEBON. 120 X 170, PRIMA KWALITEIT van 3.75 hetgeen een zeer lagen prijs is, voor Alleen tegen inlevering van Bon. BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 Januari 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 779.5 te Weenen. Laagste barometerst.: 738.4 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 27 Jan.: Matige, later tijdelijk afnemende Zuid-Wes telijke tot Zuidelijke wid, nevelig tot half- bewolkt, weinig of geen neerslag, tem peratuur om het vries punt tot lichte dooi. De hoogdrukking heeft zich weer vooral naar het Zuid-Westen uitgebreidt en se- eundairen van de aftrekkende depressie bij IJsland geven daling aan de Noorsche kust, zoodat de wind naar Zuid-West liep en de vorstperiode tijdelijk onderbroken wordt. Daar echter nu de barometer in het Zuid- Westen en Zuiden overal stijgt en de de pressie sterk in diepte afnam, terwijl in het hooge drukgebied de vorst matig bleef, kon de vorst over enkele dagen weer terug- keeren. Uit Midden-Duitschland worden weer boven de slechts 400 meter dikke kou de luchtlaag temperaturen tot 8 graden bo ven nul gemeld, in het Zuiden reikt de kou de tot 800 meter en ook in de Zwitsersche bergen bleef het vriezen. In Frankrijk is de lucht grootendeels betrokken en valt in het Westen regen. Op de Britsche Eilanden klaart het weer op, zoodat in Ierland bijna geen vorst voorkwam. In Midden-Scandina- vië is de vorst weer vrij sterk toegenomen, aan de Noorsche kust waait het stormachtig uit Zuid met regen, in het Noorden valt sneeuw. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 4.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS cjl: Van Vrijdagnamiddag 5.03 uur tot Zaterdagmorgen 7.23 uury. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zaterdag 27 Januari nam. 12.10 en voorm. 0.37 uur. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Filmavond Crisis-Comité. Woensdag werd in hotel „De Zwaan" te Leidschen- dam een groote filmavond met variété ge geven ten bate van het plaatselijke Crisis- Comité, en la.en wij direct zeggen, dat deze avond in alle opzichten schitterend is ge slaagd. Bij afwezigheid van Burg. Keij- zer wegens ziekte, opende de secretaris- penningmeester, de Weled. heer S. N. Per- quin, dezen avond en heette allen harte lijk welkom, in het bijzonder de Directie van het „Asta"-Theater uit Den Haag met zijn staf van medewerkers. Hij bracht dank aan alle aanwezigen, dat zij gehoor had- i den gegeven aan uen oproep en aan de Di- j rectie van „Asta", dat zij hier dezen avond geheel belangloos voor het Crisis-Cominé j willen geven. Hij spreekt den wensch uit, dat dezen avond in alle opzichten mo- i ge slagen en wenscht allen een mooien en j genoeglijken avond. hield de R. K. Kies vereen iging „De Eens gezindheid" te Veur haar jaarlijksche al- gemeene vergadering in het Patronaat. Om pl.m. 7.45 uur opende de voorzitter, de heer A. Bontje, de zeer druk bezochte vergade ring en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den spreker van dezen avond, den Weled. ZeergeL heer drs. Piet Kasteel en de heeren Raadsleden. De voorzitter herdenkt in zijn openingswoord den over leden wethouder, den heer Van Heiningen. De tijden zijn zorgelijk, aldus de voorzit ter, daarom zal samenwerking en een krachtig gebed noodzakelijk zijn om m deze donkere tijden onze katholieke ver- eenigingen in groei en bloei te doen toe nemen; hij vertrouwt hierbij op aller me dewerking en steun. In afwijking van de agenda verkreeg al lereerst de heer Piet Kasteel het woord, die in een kernachtige en leerzame lezing zoo duidelijk uiteenzette „de politiek van den dag", daarbij besprekende den algemee- nen toestand, den financieelen toestand en den politieken toestand, terwijl hij op het einde alle katholieken waarschuwde voor Nat.-Scoalisme en Fascisme, daarbij duide lijk uiteenzettend, waarom hiervoor moest gewaarschuwd worden en waarom geen goed Katholiek zich mag of zal aansluiten bij deze stelsels. De spreker had op het einde zijner rede een hartelijk danwoord van den voor zitter en een dankbaar en verdiend ap plaus der vergadering te accepteeien. Eenige vragen aan den spreker gesteld, werden door hem op duidelijke en juiste wijze beantwoord. De voorzitter heet ook nog de Eerw. heeren Kapelaans, die intusschen zyn bin nengekomen, van harte welkom. Met het oog op het ver gevorderde uur, worden de notulen uitgesteld tot de vol gende vergadering, terwijl er geen ingeko men stukken of mededeelingen ter behan deling zyn. De secretaris, de heer Schalkwijk, brengt een breedvoerig en keurig jaarverslag uit en de penningmeester, de heer G. van Veen, een keurig financieel verslag, waar uit wij aanstipten, dat de inkomsten be droegen ƒ401.10 en de uitgaven ƒ371.92, zoodat er een batig saldo is van ƒ29.18. De voorzitter danict beide heeren voor hun keurige verslagen, terwijl zij van de ver gadering een verdiend applaus mochten Wij worden dan allereerst vergast op een pracntig stukje piano- en vioolmuziek van medewerkers van „Asta" en een prachtige film „Romantiek in het Tauber-dal". Hier na kregen wij het optreden van de 3 Wil- lards (Harmonica-Virtuozen) en wat deze 3 heeren ons hebben laten hooren, was werxelijk verbluffend, dat was muziek, doch met alleen door hun muziek maar ook door hun dansen deden zij de aanwezigen verbluft staan. Lorra Dalda (zangeres) zong eenige schitterende liederen, welke van groot ta lent getuigden en welke door de aanwezi gen op hoogen prijs werden gesteld, zoodat zjj telkens een verdiend en dankbaar ap- piaus had te accepteeren, terwijl haar een prachtige bouquet bloemen werd aangebo den. Gedurende de pauze en ook op het ein de werden eenige schitterende prijzen ver loot op het Rad van Avontuur. De direc teur van het „Asta" Theater verleende hier bij zijn welwillende medewerking en bleek ook hiervoor de noodige talenten te bezit ten, zouaat de kaarten telkens in een om mezien verkocht waren. Een tapijtje werd door hem verkocht op zijn Amerikaansch en dank zijn talent ook hiervoor bracht dit op het mooie bedrag van 59.—; zeer ze ker is een woord van dank hier op zijn plaats aan den directeur voor zijn goeae werk bij deze verloting. Na de pauze kregen wy nogmaals het optreden der 3 Willards en mevr. Lorra Dalaa; wij behoeven hierover niets meer te zeggen, ook dit optreden was schitte rend. Wy krijgen dan nog het wonder der 20e eeuw, wat werkelijk zeer interessant en verwonderlijk was; de directeur liet mL in de zaal diverse muziekstukken, wel ke op verschillende bladzijden in een ge woon cahier waren opgeschreven, aanwij zen en de pianist, die op het tooneel zat, speelde direct het nummer, wat door een der aanwezigen was aangewezen. Hierna werden nog een tweetal comische films vertoond, n.L op de Vossenjacht en het Verzoeningsfeest, welke films de lach spieren nog eens danig in werking brach ten. Op het einde dankte de heer Perquin allen, die hadden medegewerkt dezen avond zoo schitterend te doen slagen en die mede- geholpen hadden het gat, dat in de kas zat, te stoppen. Hij bracht dank aan de firma Hollen, Ten Hoopen, v. d. Togt en Wens- veen, die een taart, tulbanden, enz. gratis ter beschikking hadden gesteld voor de verloting. Een bijzonder woord van dank meet worden gebracht aan de firma Bos man uit Utrecnt, die eveneens verschillen de fraaie prijzen gratis beschikbaar had ge steld. Bijzonder dank bracht de heer Per quin aan de directie van „Asta" en de me dewerkers voor den meer dan schitteren den avond en deze woorden van dank moe ten wy direct dik onderschrijven, want de Directie van „Asta" heeft ons een avond bezorgd zoo mooi en zoo afwisselend, zoo als wij er te Leidschendam nog zelden hebben medegemaakt; het was in een woord keurig en het Crisis-Comité zal dan ook steeds vol trots en met groote voldoe ning op dezen avond kunnen terugzien. Vermeld zij nog, dat de Directeur van het „Asta" ten bate van het Crisis-Comilé nog 10 vrijkaarten deed verloten voor zyn Theater. R. K. Kiesvereeniging. Donderdag ontvangen. Bij monde van den heer Van Veen brengt de Commissie van Verificatie verslag uit van het nazien der boeken en verklaart alles in de beste orde bevonden te hebben, terwijl hy den penningmeester dank brengt voor zijn accuraat beheer. De voorzitter dankt de heeren voor hun ge dane moeite. In de Commissie van Verificatie voor het boekjaar 1934 worden benoemd de heeren Borsboom, van Tol en Van Heiningen. De heer Schalkwijk brengt een keurig verslag uit der vergadering van de R. K. Kamercentrale Leiden van 30 September, waarvoor hij wederom dank en applaus heeft te accepteeren. Het verslag der ver gadering van 18 November 1933 zal in de volgende vergadering worden uitgebracht. Van de rondvraag werd door enkele hee ren gebruik gemaakt, waarna werd over gegaan tot de gratis verloting; dit had een vlot een aangenaam verloop, zoodat vrij wel allen met een klein of groot prijsje huiswaarts keerden. De voorzitter dankte nog allen voor de opkomst en sloot dan met een opwekkend woord deze góed geslaagde vergadering met den ohristelijken groet. NOORD WIJK. Hanze. Woensdagavond hield de Hanze in het Juvenaat een goed bezochte verga dering onder presidium van den heer V. Ph. Braun, die in de eerste vergadering van het nieuwe jaar allen een voorspoedig jaar toewenschte in hun zaak, geluk in hun gezin en een goede beleving in hun organi satie. Hoewel het afgeloopen jaar ons niet veel voorspoed heeft gebracht in onze za ken, mogen wij wat betreft ons vereenigings leven tevreden zijn. Het ledental en ver- gaderingbezoek neemt toe, terwijl het tot stand komen van het Voorschot-instituut, de oprichting van een Boekhoud-cursus en èen goede deelname van leden aan een re traite, wel wijst op een actief leven. Spr. hoopt, dat ook in 1934 alle leden zullen me dewerken om hun standsorganisatie hooger op te voeren. De notulen werden hierna ongewyzigd onder dank goedgekeurd. Ingekomen was een oproep van het Hoofdbestuur tot deel name aan het buitengewoon congres, het welk gehouden zal worden op 6 Februari a.s.,' alwaar het Urgentie-program van den Middenstand zal behandeld worden. De voorzitter spoorde alle leden aan deze pro testvergadering bij te wonen. Door het be stuur werd in het uitzicht gesteld, dat de reiskosten zullen worden bekostigd door de afdeeling, staande de vergadering gaven zich reeds 11 leden op, terwijl de gelegen heid voor meerdere opgaven nog open stond. In een goed gestyleerd verslag gaf de secretaris hierna een overzicht van het afgeloopen jaar, waaruit wij aanteekenden dat het ledental 63 bedraagt, terwijl het be stuur tusschentyds is uitgebreid met 2 leden Negen leden en 11 bestuursvergaderingen werden gehouden, enkele instituten werden opgericht, waarvan de voorz. in zijn ope ningswoord reeds melding maakte. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan een inkomsten van f 548.53 en uitgaven van f 468.40, met als saldo f 80.13. Waar er echter nog aan loopende rekeningen be taald moest worden f 118.573-^, sluit dit boekjaar met een nadeelig saldo van f 38.44)/. De begrooting gaf aan een slui tend bedrag van f 780.—. Tot kasnazieners werden aangewezen de heeren H. Mathot en H. van Rhijn. Beide functionarissen wer den door den voorzitter dank gebracht voor hun keurig ,en overzichtelijk jaarverslag. Alsnu werden uitgeloot 10 aandeelen van het Voorschot-instituut te weten de nos 2 13. 17, 18, 19, 27, 41, 50, 75 en 97. Deze uit gelote aandeelen zijn betaalbaar per 1 Aug. a.s. bij den penningmeester!. De bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren Joh. v. d. Weijden en H. C. Hoogeveen had tot uitslag dat bei den met bijna algemeene stemmen werden herkozen. Door het Centraal Hanze Bureau was op verzoek van het afd. bestuur toege zonden een afschrift van een uniform Huis houdelijk Reglement en Statuten voor de afd. Artikelsgewijze werd dit behandeld en zonder veel besprekingen werd dit door de vergadering overgenomen, waarna het be stuur de toezegging deed, om op de e.v. ver gadering de leden een dergelijk exemplaar te verstrekken. Nog was ingekomen een dankschrijven van de familie Overmeer, voor de deelna me en de eer het overleden Hanze-lid, den heer Th. Overmeer bewezen. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake de mogelijkheid te vergaderen bij aange sloten middenstanders, Staande de verga dering werd hiervan een voorstel gemaakt en het bestuur opgedragen dit als agenda punt voor de e, v. vergadering op het con- vocaat te plaatsen. Een voorstel tot orga- niseeren van een feestavond kon geen on dersteuning vinden. Na enkele huishoudelij ke besprekingen sloot de voorz. onder dank voor opkomst deze bijeenkomst met den Chr. groet. OEGSTGEEST. Van een ladder gevallen. Hedenmorgen om half elf was de met selaar J. S. bezig op het huis hoek Oranje- laan te Oegstgeest den schoorsteen te repa- reeren. Bij het omlaag komen langs de lad der brak een der sporten, waardoor de man ernstig kwam te* vallen. Hij bekwam in wendige kneuzingen en bloedingen en werd dioor den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. Volksbond. Dezer dagen hield de R. K. Volksbond afd. Oegstgeest haar jaar vergadering, welke goed bezocht was. De voorzitter, de heer Dofferhoff, open- de met gebed en heette allen hartelijk wel kom. Dan wijdt spr. eenige woorden aan het afgeloopen jaar en zegt dat we in de eerste plaats God moeten danken, dat we allen gespaard mochten blijven. Spr. waar schuwde tegen de gevaarlijke ströomingen van dezen tijd. Nu meer dan ooit moeten vooral de Katnolieken de eenheid bewaren. Vervolgens is het woord aan den secreta ris tot /oorlezing der notulen, welke on veranderd worden vastgesteld. Dan brengt de penningmeester zyn jaar verslag uit, waaruit blijkt dat er een batig saldo is. Daar de penningmeester zijn func tie, die hij meer dan 12 jaar heeft uitge oefend, neerlegt, dankt de voorzitter hem voor alles, wat hij voor de vereeniging heeft gedaan. Dan deelt de voorzitter mede, dat hij onzen oud-secretaris bereid heeft gevon den deze functie waar te nemen. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat het ledental van 71 tot 68 leden terugliep; 3 leden vertrokken naar elders. Aan de orde is vervolgens benoeming kas nazieners. Benoemd werden de heeren Vos kuil en Hopstaken, welke hun benoeming aannemen. Dan wordt overgegaan tot uitloting der laatste vaandel-aandeelen, waarmede het vaandel eigendom der vereeniging is ge worden. Dan is aan de orde bestuursverkiezing. Periodiek aftredend zijn de heeren dein Dubbelden, Driessen en Dofferhoff. Daar geen candidaten zijn ingekomen, worden de heeren den Dubbelden en Driesssn her benoemd, die hun benoeming aannemen. Reglementair moet de voorzitter bij stem ming gekozen worden. Tot stemming over gaande, wordt met bijna algemeene stem men de heer Dofferhoff wederom tot voor zitter gekozen. De heer Dofferhoff dankte voor het vertrouwen in hem gesteld en. zegt zijn benoeming weder aan te nemen. Dan deelt spr. mede, dat het bestuur be sloten heeft de a.s. lustrumviering op eenigszins feestelijke wijze te doen plaats hebben. Vervolgens breekt spr. nog een lans voor het ontspanningslokaal voor R. K. werkloozen en hoopt dat de vrije giften, welke tot op heden niet binnen kwamen, alsnog zullen volgen. Kapelaan Roest is ten allen tijde bereid deze in ontvangst te ne men. Dan volgt de rondvraag. De heer J. Zand vliet vraagt of bij de as. lustrumviering ook de vrouwen van de leden tegenwoordig mogen zijn, wat door den voorzitter toe stemmend wordt beantwoord. Hierna wordt overgegaan tot verloting ting van de prijzen, die welwillend beschik baar waren gesteld door de Oegstgeester winkeliers, waarvoor vanaf deze plaats hun een woord van dank toekomt. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering door den voorzitter met ge bed gesloten, waarna men nog een gezel lig poosje doorbracht met kaarten. Een ge slaagd slot van een mooien avond. TER-AAR. Uitvoering Crisis-Comité. Toen het vorig jaar een dergelijke uitvoering gege ven werd, ten bate van het Crisis-Comité, mopperden wij al over de zoo geringe op komst, d^ch gisteravond spande het de kroon. Toen de voorz., de heer C. v. Spron- sen, deze bijéénkomst opende, die gehou den werd in het Café Verhoef, waren er aanwezig 22 personen. Hierbij was het co mité gerekend. Wonder was het niet, dat de voorz. de opkomst betreurde, doch hij wensch te allen een genoegelijken avond toe. De heer Bos gaf nu eenige mooie films te zien. Eerst zagen wij een film van Ter- Aar, waar o.m. ijs wedstrijden werden ge houden, zeer leuke opnamen waren dit. Vervolgens gingen wij een kijkje nemen in Indië, waar de heer Bos 14 jaren gearbeid heeft in groote rubberplantages. De te rugreis per boot konden wij goed volgen, was zelfs interessant. Eenige prachtige kluchtfilms werden nu vertoond, waaroy natuurlijk Charlie was. Hij had het oog van de geheele zaal. Er werd gelachen, en al was het koppeltje klein, toch genoten wij. De heer A. v. d. Hoorn zorgde voor piano muziek, en de heer C. van Dam vergastte ons op een paar mooie zangnummers, Alles bij elkaar was het een gezellige avond, de gemeentenaren hebben geweldig veel ge mist. Tijdens de pauzen werd nog een ver loting georganiseerd, die ruim elf gulden opbracht. De prijzen waren gegeven door inwoners, o.a. tulbanden, potjes jam, enz. Het was toch knap laat. geworden, toen Gemeentelijke Aankondigingen. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat zij ten behoeve van den door de St. Vincentius Vereeniging en de St. Elisabeth-Vereeni- ging, alhier, in de Stadsgehoorzaal te hou den bazar, voor 26, 27 en 28 Januari a.s. ontheffing hebben verleend van de verbods bepalingen, vervat in art. 2, sub. a. en b., van de Winkelsluitingswet 1930, S. 460. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Vrijdag, Zaterdag, Zondag. Fancy-fair „Elvi", Stadsgehoorzaal. Vrijdag, „St. Christoffel, afd. Leiden der R. K. Handelsreizigersver., Hotel „Den Burcht", 8.30 uur. Maandag, R.K. MetaaToewerkersbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, 8.30 ur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 J an. a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steen straat 35, tel. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. de voorz. overging tot sluiting. Hij dankte alle medewerkenden, en deelde tevens mede, dat Zaterdagavond nog een uitvoe ring gegeven zal worden in het Café v. d. Ackker te Aardam. Spr. hoopte dan meer gemeentenaren te ontmoeten. Wij moeten helaas ook ons leedwezen uiten over de zoo slechte opkomst, ondanks wij al een paar malen gewezen hebben op het nuttig werk, wat het Crisis-Comité presteert. Het is zoo makkelyk afgeven op dergelijke instellin gen, maar zelf het goede voorbeeld geven, neen, daar is geen sprake van. Het comité ploetert gewoonweg om de noodlijdende menschen te hulp te komen, maar als het een beroep doet op de beter gesitueerden, krijgt het nul op reKest We heooen het ge zien. Allerlei werken van het algemeen be lang becritiseeren, bestoken, daarin groeit men, maar ow ee, als er een offertje ge vraagd wordt. Niet thuis! Wij wijzen nog op de uitvoering van Zateraagavond, die gegeven wordt ten bate van het Crisis- Comité. STOMPWIJK* Uitvoering. Woensdagavond had in „Het Biessepaard" de uitvoering piaais van de vereenigingen Tooneelcluo „St. Tar- cisius" onder regie van den heer Th. Schra- der, Fanfare „St. Juliana" onder leiding van den heer B. v. Veen. Nadat de fanfare eenige stukjes ten gehoore had gebracht, trad het tooneel voor het voetlicht en voer de op van L. Haver „Het hoogste goed", wat a.s. Zondag voor het Nat. looneeicon- cours te Lisse ook opgevoerd wordt. De strekking van het stuk is, te wijzen op het gevaar van het gemengde huwelijK, weike strekking op prachtige wijze vertolkt werd. Zoo kan men, zy het dan in spel, zien, wat het is een gemengd huwelijk. Wij wen- schen de tooneeiclub a.s. Zondag veel suc ces. Verder ook nog hulde aan den heer J. v. Esveld voor de mooie aankleeding van het tooneel, wat veel bijbracht voor het spel. Grimeering en kleeaing was van den heer G. Hoppezak te Leiden. Bij het einde bedankte de Weleerw. Kap. C. Klaver de beide vereenigingen voor hun mooie opveering, alsook een ieder, die had meegewerkt aan het welsla gen van dezen avond. Als een bijzonderneid kan ook nog ver meld worden, wat wij hier niet gewoon zijn, dat de zaal flink bezet was. WARMOND. „SL Matthias". De uitvoering, te ge ven door de damesleden van de aiueelmg zang, o. L v. juffr. M. Haverkort, zal gege ven worden op Dinsdag 30 Januari des avonds om half acht. Daar er ai zeer veel plaatsen verkocht zijn, wordt men dringend aangeraden plaatsen te bespreken, waar toe gelegenheid bestaat van half een tot een uur op den dag der uitvoering. STADSNIEUWS ST. PETRUS-KERK. Naar wij vernemen zijn als architecten voor de nieuwe St. Petruskerk, voor wel ker bouw, zooals gemeld, onderhandeld wordit over een terrein over den Lamme- schansweg, aangewezen de heeren A. J. Kropholler en H. v. Oerle. Arbeidsbeurs. Op den 25sten Januari waren 3649 (v. j. 3923) werkzoekenden ingeschreven.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2