VRIJDAG 26 JANUARI 1934 DE LEID3CHE CÜUKAIM1 VIERDE BLAD PAG. 13 UIT DE OMGEVING HILLEGOM Feestavond der Hanze. Gisteravond had de j aarlij ksche feestavond der Hanze plaats voor de leden, hun gezinnen en ge- noodigden. De groote zaal van Flora was door de feestcommissie keurig versierd. Rond 400 dames en heeren aanwezig. Klokke 8 opende de heer A. W. Koppers, voorz. der feestcommissie, den avond met een kort woord van welkom. Hij ontvouw de het programma en vergat niet een pro pagandistisch tintje aan deze inleiding te geven. Daarna zette de muziek het bonds lied in, dat door allen evenals Roomsche Blijdschap uit volle borst werd meege zongen. Hierna sprak de voorz., de heer Klover, nog een pittig opwekkend woord, waarna het Gezelschap Noreth den avond vulde met voordrachten, muziek als anderszins. Verschillende attracties deden mede het hare. Het was laat eer men er aan d t en het Wilhelmus het sein tot naar huis gaan gaf. De vriendschap onderling is weer verstevigd; de zorgen zijn één avond vergeten geweest! HOOGMADE De vernieuwing van den weg. Met de vernieuwing van den weg Woubrugge Hoogmade is een begin gemaakt. De uit voerders: Stuifzand en v. Geer hebben, voor de uitvoering van dit werk werklooze arbeiders aangenomen, die met het werk op de hoogte zijn. Voorloopig zal het gedeelte Woubrugge tot halverwege Of wegen wor den gereconstrueerd. Over hef overige ge deelte is voorshands geen overeenstem ming verkregen kunnen worden met den grondeigenaar. De'verbetering van dit ge deelte vormt een der schakels van -den ge heel te vernieuwen weg LeidenAmster dam. Harmonie. Op Zondag 28 Januari a.s. zal de R.-K. Harmonievereeniging „Heer lijkheid Hoogmade" een muziekuitvoering geven voor leden, donateurs, kunstminnen de leden en tegen entrée in de zaal van café Witteman met medewei'king van het tooneel van den ons welbekenden humo rist Kees Spaanderman met aan de piano den heer J. Gordijn. Bovengenoemde ver- eeniging zal eerst onder directie van den heer P. J. v. d. Berg 6 muzieknummers ten gehoore brengen, waarna- optreden van den heer Spaanderman met een geheel nieuw programma. En daar den heer Spaanderman ons goed bekend is, belooft het een schitterende avond te worden. Het bestuur rekent dan ook op een goed bezette zaal en hoopt op aller medewerking dat deze avond bijzonder goed moge slagen. Zie verder advertentie in dit blad van Za terdagavond. KATWIJK AAN DEN RIJN De verkeersstremming" bij de Eooversbrug Gisteren zijn de werkzaamheden aan de Rooversbrugbegonnen. Het blijkt, dat de brug zoodanig geleden heeft, dat reparatie ter plaatse niet mogelijk wordt geacht. Rijnland heeft een pöntvëer ingesteld voor voetgangers en rijwielen. Tuinbouw. Deze dagen stonden in het teeken der landverhuringen, en waren daarom niet onbelangrijk. Immers bij de sle.chte uitkomsten der bedrijven de laat ste jaren en met eèn teeltbëpêrking vööf de toekomst, ook voor volgende jaren èn waarschijnlijk in nog grooter mate, ntoest noodzakelijk komén Verlaging dér pacht prijzen en in alle opzichten billijker vööf'- waarden. De kentering is ei. Ëèn massa téélland en ook weiland kwam er dêzeï dagen te huur, dat verhuurd werd gedeel telijk bij inschrijving, gedeeltelijk op het opënbaar bij opbod. Bij inschrijving- ver huurde perceelen, die voorheen GO eh meest 70 ct. per R. R. dedên, Worden nu verhuurd voor 0.50, een kléine verlaging die voor de betrokkenen een wèinigje ver lichting geven. In het openbaar werden 13 perceelen weiland ter grootte va-n 14.65 H.A. verhuurd, die thans f 3034 per jaar aan huur doen, terwijl de pacht vorig huurtermijn 4340 was of 30 pet. meer. Voor teelgronden hing het meer in. In 16 perceelen tuingrond ter grootte van 19.50 H.A. bracht bij vorige verhuring per jaar op 5645. Thans is deze huurprijs per jaar 2358, of 58 pet. minder. Nog eenige per ceelen teelgrond zijn verhuurd, waarvan de verlaging: nog veel grootër was, n.l. 2400 R, R., die voorheen 1440 en nu niét meer kóhden halen dan 506, dus 65 pet. minder! Begrijpelijk dat de aangekondigde teelt- béperkïng hierin ook een rol speelt. Men begrijpt höe gevaarlijk het is uitbreiding te geven aan het^edrijf of niet in te krim pen. Naar wij vernemen zullèri doör de Regeeringscommissaris z.g. streekcommis- sies worden benoemd die verschillende ge vallen op de teeltbeperking betrekking .tebbend, zullen krijgen te bëóordèêïen. Dok in verband met de- aanstelling" vaij dergelijke commissies is het Zaak te zor gen zich stipt aan de voorschriften te hou den. Verplegingsfonds. Bovengenoemde ver- eenigiing hield haai" elfde jaarvea-gaderi/ng, welke goed bezocht was. De voorzitter, die lieer B. v. d. Jagt, open-" de de vergadering op de gebruikelijke wijze waarna de secretaris, de heer A. Wasse naar, de notulen voorlas en verslag uit bracht, betrekking hebbend op het afgèloo- pem vereen.igin.gs jaar. Beiden getuigden van een gezond vereénigingslèven en ge- stad igden groei. De penningmeester, de heer Jac. Vlie- genthart, deed verantwoording van zijn be heer, waaruit .blöökj dat ondanks de v'èle uit-keeringen, zóo.Wel aan ziekenhuizen als aan het WijkgêbouW aan den Tol, het sal do dér vefeeniging nog met ruim 10.0. Was toegenomen. De raad van toezicht, die de kas had gecontroleerd, heeft alles in de beste orde bevonden en de rekening voor accoord geteekend. De aftredende bestuursleden, de heeren B. v. d. Jagt en A. Wassenaar, werden met groote meerderheid van stemmen herkozen, alsook de heer G. v, d. Perk als lid van den raad van toezicht. De contributie voor het VerplegIngsfonds bleef gehandhaafd op 6 cent per lid en per week en voor het Operatief onds op »/2 cent per week. Ook het aantal ligdagen voor Ziekenhuizen en Wijkgebouw werden weer vastgesteld op 60 dagen per boekjaar. Ge zien het groote nut van het Wijkgebouw, èn voor het betrokken lid èn voor het be zoek van familieleden, was men eenstem mig van meening, dat deze inrichting ons aller steun en medewerking verdient, ge zien ook de prachtige resultaten voor de leden, die daar werden verpleegd. Het Operatiefonds behoefde in 1933 niet in werking te worden gesteld, zoo dat er een prachtig saldo in kas is. Jammer is het evenwel, dat vele leden hun belang nog niet voldoende begrijpen en zich nog niet als lid van dit fonds lieten inschrijven. Enkele inlichtingen werden nog gevraagd over de tramkaarten, die worden verstrekt aan loopende patiënten naar het Acad. Zie kenhuis en Polikliniek, welke tot genoegen door den voorzitter werden beantwoord. Aan het einde der vergadering dankte de voorzitter den secretaris, den penningmees ter en den Raad van Toezicht voor hun ver- riohte werkzaamheden en sloot op verzoek de heer G. v. d. Perk de vergadering met dankgebed. KATWIJK. Geboren: Cornelis, z. van D. Groen en C. v. Duyn Cornelis, z. van C. v. Velzen en K. v. d. Marei Cornelis, z. van H. v. d. Plas en P. Hoek. Ondertrouwd: J. v. d. Plas en A. v. d. Oever M. Maat en G. v. d. Plas B. van Duyn en J. Harteveld J. de Jóng en M. Barnhoorn. Getrouwd: M. Verhoef en W. Zand bergen J. M. v. Elten en S. M. A. v. Els J. v. d. Plas en K. v. d. Plas J. Zwa nenburg en P. de Mol H. v. Duiven voorde en J. v. Duyn. Overleden: Maria v. Egmond 71 j. wed. van P. v. d. Perk Ant. Fr. Sluyter 91 j. wedr. van S. Caspers Pieter v. tl. Bent 5 j., z. van J. v. d. Bent en N- Zwaan - C. Ouwehand 79 j. wedr. van C. Spaan derman B. v. Gameren 29 j., echtgenoote van M. Kloos Gijsb. Hoek 70 j., wedr. van M. de Best. LISSE Personalia. - Tot armmeester van het R.K. Armbestuur van de parochie St. Aga tha ter voorziening in de vacature van den neer J. Rotteveel is benoemd de heer J. M. J. G. Henhus, alhier. Botsing van twee vrachtauto''s. Gister morgen vond weer. eenS -een: aanrijding plaats op den hoek Julianastraat en den Heereweg. De bodewagen van Gébrs. v. Zeist alhier kwam uit de richting Hiliégotn en - wilde de Julianastraat inrijden. Het richtingssignaal weigerde. Een achter den wagen aankomende Visch-tractor-wagen kon niet voorkomen, dat beide wagens met elkaar in botsing kwamen en samen de Ju lianastraat inschoven. De wagen van v. Zeist geraakte daarbij los, waardoor de vischauto tegen het huis van den heer v. d. Meij opbotste en het hekwerk vernielde. De politie werd gewaarschuwd en was spoedig ter plaatse. Met eer> kraan wagen van de firma Camminga werd de visch auto weggevoerd. Een boerenwagen onder de tram. Dé knecht vaii den landbouwer dê Wit alhier kwam met een met paard bespannen boe renwagen de 2e PoeilSah afrijden, doen hoorde door het ratelen dér wielen we gens den vorst niet de signalen van dë naderende electrische tram. Töèh dé wagen de rails halverwege was gëpassèêrd, wèfd deze door de tram gegrepen en totaal ver nield, zoodat niets overbleef dan een hööp brandhout. De berijder werd door den schok Opgenomen en middéri op den straat weg gesmakt en bekwam een hoofdwonde en hersenschudding. Hij werd mét de auto van den Geneeskundigen diénst naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Gelukkig dat juist geen auto den weg passeerde, want dan had zeker het ergste gebeurd. Het paard geraakte los en bleef zêei' rustig. Door dr. Haose en Tim mer Werd de eerste hulp verleend. De ont boden politie maakte proces-verbaal van dit ongeval op. Hanze. Gisteravond hield de R. ft. Hanze afd. Lisse haar jaarvergadering in het Hotel Restaurant „De Nachtegaal". De voorz., de heer F. C. J. v. d. Eerden, open de met den chr. groet en een nieuwjaars- wensch. De notulen werden na voorlezing' goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat door leden van „Lisse Vooruit" werd geconsta teerd, dat het Burg. Armbestuur bonneh beschikbaar stelde, welke voor goederen ingeruild konden worden bij Vroöhi en Dreesman te Haarlem. De Voörz. légde dit géval in dén breede uit, óm geen verkeerde conclusies hieruit te trekken. Het Centraal Bestuur vestigde voorts de aandacht op het te hoüden Congres Op 6 Fëbr, a.s. iii de groote zaal van den Dierentuin té Deh Haag. Verschillende sprekers züilén daar spreken In het belang vail den Midden stand. Bij monde van den heer Jac. v. Stijn werd verslag uitgebracht van den gehou den Centrale Raad, waaraan de voorz. éëh woord van dank toevoegde. Uit het jaar verslag van den secr. stippen wij aan, dat er 5 leden-, en 12 bestuursvergaderingen zijn gehouden. Het ledenaantal bleef sta biel; Veel goed Wérk is er- door de Afd. verricht, ook buiten de gehouden vergade ringen Om. De St. Nióölaas-reclame is we derom goed geslaagd, al was het aantal deelnemers niet zoo groot. Wij werken voor en in het belang van den Middenstand en dit is onze kracht voor het jaar 1934. De opbrengst van den Bloemendag voor Santos bedroeg f 149.39, terwijl de vaste contributie bedroeg 26. Uit'het jaarver slag van den penningmeester blijkt, dat na een inkomsten van ƒ547.60, een uitgave viel te boeken van 467.74,alzoo een voor- deelig saldo van ,79.86, waarbij nog een te goed van 229.81, betreffende de Hanze Handelsavondschool. Bij mónde van den heer Th. Freriks werden de boeken en be scheiden in orde bevonden. Aan de orde is bespreking gevoerde on derhandelingen betreffende advertentie- contract St. Agatha-klok. Op zeer duide lijke wijze werden door den voorz. de ver schillende gevoerde onderhandelingen aan de leden bekend gemaakt. De heer C. Lan- geveld, lid van het Kerkbestuur, licht deze zaak nader toe, en vindt het noodzakelijk, dat de verhooging voor advertenties ge maakt wordt. De oplaag is wekelijks 45U0 stuks, en het is een geweldige reclame voor den handeldrij venden middenstander. De heer de Vos, drukker der parochieele Weekbladen, is den heer Langeveld dank baar voor de uiteenzetting en zet tevens eenige scheeve voorstellingen over het re laas der gehouden besprekingen recht. De zaak zal volgens den voorz. nader worden besproken in het Comité „Lisse Vooruit". Op advies van den heer v. Zeist werd een voorloopig contract afgesloten. De aftre dende le secr. en 2e voorz. werden op voorstel van den heer C. Langeveld bij ac clamatie herkozen. De voorz. voegde hier aan woorden van felicitatie toe. De begroo ting, welke, sluit met een bedrag van 839.81, werd in haar geheet aangenomen Gezien het late uur werd van de rondvraag geen gebruik gemaakt, waarna door den voorz, deze vergadering met gebed werd gesloten. Ondertrouwd: J. J. Tulen 28 j. en W. van Groen 21 j. Getrouwd: C. van 't Wout en C. van Asselt, Alkemade. Overleden: Jan Maarssen 72 j. echtg van J. W. Baak Petrus Johannes van der Hulst 2 j. Gevestigd: H. J. J. Franssen en ge zin uit Alkemade A. J. van Gilst en echtg. uit Sassenheim_— E. A. Groeneveld uit Haarlemmermeer C. J. Schenk uit Noordwijkerhout. Vertrokken: A .0. Wassenaar naar Sassenheim A. Faas naar Rotterdam. RÖELOFARENDSVEEN. St. Josephs-Gezellen-Vereeniging. Woensdagavond 24. Jan. hield bovenge noemde vereeniging haar jaarvergadering, Na gebruikelijk gebed en het zingen van 't „Vlaggenlied", werd dezè vergadering door onzen Eerw. Vice-Praeses Kap. Buys, met een welkomstwoord geopend. Daar na werden door den secr. de notulen dér vorige vergadering en tevens het keurig verzorgd jaarverslag voorgelezen, dat on der woorden Vandank door cTëri Eei'w. Praeses en een daverend applaus dooi' dé lende werd vastgesteld en gétéëkend. Ook de penningmeester, die z'n boekjaar met een batig saldo kón sluiten, mocht eveneens êén welverdiend dankwoord vóór Z'n beheer van den EerW. Praeses ontvan gen. Dê boeken en bescheiden Werden na gezien en in orde bevonden door Corn, van Klink en Jan Klein Hz. Hierna werden 38 aspirant-leden, nadat zij de verklaring hadden afgelegd, alle plichten réchten der Gez.-Vei'. vrijwillig te aanvaarden, als lid geïnstalleerd. Dé Eerw. Praeses sprak dên riieuWeh léden één woord Van welkom tóe in onze ver eeniging, eli üittë den wefiseh, dat dsZè fiieUwe leden, alsöók dê oUd-lëdén hunne plichten als Gezel steeds troüw blijven vervullen. Vervolgens deélde dë Ëei'W. Praeses me de, dat Voor de ledéfl van Gezellen en Pa tronaat een prijs was Uitgeloofd aan hem, die de móóiste naaèi kan de a.s. Bloemen en Huisvlijt-Tentoonstelling., .(welke Op 24, 25, 26 Febr. zal gehouden worden) zou geven. Na nog eenige besprekingen van huis- houdelijken aard, werd de-rondvraag ge houden, waarvan door weinigen gebruik werd gemaakt. Aan 't eind der vergadering dankte de Eerw. Praeses, Raad van Bestuur en Comm. Voor hunne hulp, dankte den leden voor den opkomst, waarna deze vergadering na het zingen van het lied „Aan U, o Koning der Eeuwen" en gebed door den Eerw. Praeses gesloten werd. De leden begon nen met kaart- en biljartwedstrijden, wel ke a.s. Woensdagavond zullen worden voortgezet. SASSENHEIM. Volksbond. Gisteravond hield de R. K. Volksbond onder groote belangstelilimg eeu ledenvergadering in Het K.S.A.-gebouw. De Voorzitter, de heer J. Kortekaae, opende op de gebruikelijke wijze en sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst in den laateten tijd, wait het bestuur tot groote tevredenheid stemt en aanleiding heeft gegeven om eèn speciale avond te houden met als spreker de distriotsbestuur- der, de heer Angenent. Spr. heet den heer Angenent op dezen ontwikkelingsavond in liet bijzonder welkom en verleende hem het woord. De heer Angenent had tot onderwerp ge kozen „Fascisme en Nationaal-Socialisme", welke lezing met groote aandacht werd ge volgd én aan duidelijkheid niets te wen- söhen over liet. Spreker gaf in een breedvoerig bet-oog weer de grondgedachte van de nieuwe stel sels. Spr. gaf tevens eeii overzicht uit het programma van het fascisme en nationaal- socialisme waarin feitelijk niets nieuws voorkomt. Veel daarin komt overeen met onze eigen levensbeschouw'g, maar veel ook niet. Spr. besluit met de aanwezigen ervan te overtuigen, dat thans de tijd is aangebroken om de richtlijnen van de en cycliek „Quadragesima Anno" in werke lijkheid om te zetten. Voor dit alles is noo- die de volle medewerking voor een geor dende samenleving. Voor deze gloedvolle rede werd de spre ker met een eenparig applaus beloond. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkele leden gebruik gemaakt. Deze vragen werden tot genoegen beantwoord. De voorzitter dankte voor de duidelijke uiteenzetting en hoopte dat de leden daar van hun nut zullen hebben en begrijpen, dat Katholieke eenheid in een geordende maatsohappij van groot belang is. Hierna volgt een verloting van tabak en sigaren, waarna sluiting. Geboren: Joanna Maria, d. van B, T, Jonkman en M. M. van Zeist Petrus Hu- bertus, z. van M. van Zeijl en A. G. van der Voort Klaas, z. van G. Barendrecht en J. Feenstra Gerard us Johannes, z. van F. van der Meij en M. A. van Schooten. Getrouwd: D. Koningen 27 j. en J. J. Staring 23 j. Overleden: Alida Agatha den Hertog A1/, maand, d. van D. den Hertog en A. Groeneveld. Gevestigd: H. Wildenburg van Lisse Maria Elzenden van Lisse M. R. Jan sen van Alkemade A. C. Wassenaar van Lisse E. M. Kok van Leiden M. P. Onderwater van Lisse A. P. van Nassau van Bennebroek. Vertrokken: J. M. Warmerdam naar Reeuyijk E. Koek naar Heemstede C. J. B. Borcharding naar Noordwfjker- hout G. J. Blijleven naar Leiden H. Spiiker geb. Hartwigsen naar Utrecht F. G. J. Teeuwissen naar Nijmegen J. J. Staring naar Nieuw-Vennep. VOORHOUT. „Musik musz sein!!" Voor het eerst sinds menschenheugepis, zal de R. K. Mu ziekvereniging „St. Caecilia" een concert geven voor iedereen, dus Ook voor niet- leden of niet-donateurs, in de groote zaal van het Parochiehuis. Maandag 5 Februari a.s. zal Voorhoutsch Harmoniegezelschap haar melodieuze klanken door de-zaal la ten weergalmen. De reden waarom dezo propagancta-avond is belegd, is wel hierin gelegen, dat de velen die nog geen getui gen zijn geweest van de ongetwijfeld schit terende resultaten die deze harmonie heeft weten te bereiken onder de eminente lei ding van den heer M. Bolderdijk, thans in de gelegenheid zullen worden gesteld, daar van te komen genieten. Ër zijn nog zoovele Katholieken in Voor hout, die zich niet bewust zijn, hoezeer Sint Caecilia ook hun steun noodig heuft en hoe zij het op-prijs stelt in haar werk gewaardeerd te worden. De Voorhoutsche harmonie, één onder de velen die er wezen mag, wil ook u doen verstaan die heerlijke taal der muziek. Hun doel is, de muziek hooger - op te voeren, niet door noten spelen alleen, maar door het juiste i'hycmische zingen der instrü*- menten het gehoor te streelen. Daarom is het, dat deze ihuziekvei'eehi- ging uw aller steun vraagt die Ze Vooral ih dezen tijd hard noodig hééft om te kun nen voortbestaan, en Om hooger op te bou wen waaraan reêds hijila 15 jaren met noesten vlijt gearbeid is. Ware het niet dat hunhe financiën zulks niet toelieten, zóo zou door hen nog veel meer geboden kun nen worden. Komt ailén dus op 5 Februari a.s. naar deze Concertavond; komt kennis maken met het werk van „Sifit Caecilia"; kómt ge nieten van de schoohè klanken en melo- diën, die in het dórre notenschrift ver borgen zijn. Laat Sint Caecilia töt U spre ken m de taal der muziek, die vaak Wel sprekender is dan woorden. Dat hun werk met succes bekroond wor de, om door dezen moeilijker! tijd heen te komen. WOUBRUGGE Zilveren feest van „Onderlinge Hulp". Gisteren (Donderdag) heeft de vereeniging „Onderlinge Hulp" alhier het 25-jarig ju bileum herdacht in hotel Swama. Deze vereenigiig, welke is opgericht op initia tief van den vroegeren burgemeester, T. P. Klein, oud-hoofd der openL school, H. j. Drente en den toentertijd a-nier wonen de geneesheer Asman, was oorspronkelijk bedöëld als ziekteverzekering voot arbei ders, om in zulke gevallen „den irbeidêr steun té Vei'iêêneh". Toen de sociale Wet- teh verder doorwerkten en met ridme de Ziektewet den ar'beidérS éen verplichte iiitkeèrilig uit fondsen van Vérêenigirtgén Waarborgde, had de Opzet dér vereëhiging geen doel fileer. Hervórming voiid plaats in dien geest, dat Verzekerd bleven en Verzekerd werden zij, die niet lilt eenige VeteenigingskaS, bij ziekte, éen üitkëerlng gênoteii. De Vereeniging heeft, in haar 25-jarig bestaan veel en nuttig Werk verricht. Om aan deze herdenking een eefïigsZirtS feestelijk karakter te geven, Werd een ge- zell'gen avofid georganiseerd van leden der vereeniging. Vermelding verdient het feit, dat de heer Kroes vanaf de oprichting het pen ningmeesterschap op zich heeft genomen en dit ambt nog steeds met de grootste nauwgezetheid vervult. Het bestuur bestaat thans uit de heeren: J. Jongeneel, Y. v. d. Boom, secretaris, H. V. d. Nagel, voorzitter, F. Kroes, penning meester en W. P. Vérkade. Wotibrugsche veiling. Uit het ve~- slagje van de Woübrugsche Veilingvereenl- ging Vernamen wij dat in 1933 ruim 40.000 eieren zijn omgezet, terwijl de boterhandel sterk gedaald is. De uitgaven bedroegen in dat jaar 4785.39 en de inkomsten ƒ4678.77, een nadeelig saldo van 106.63. De contri butie Voor 1934 werd wederom bepaald op 1.Het bestuur, bestaande uit de heeren T. den Hertog, J. E. Schijf en H. C. A. Terhorst, werd hei-kozen. De scholen leeg. Meer dan 70 pet. der schoolgaande kinderen alhier, kan, wegens kinderziekten en griep de scholen niet be zoeken. Naar wij vernemen is direct ge vaar voor de patiënten niet aanwezig. WARMOND Verstrekking tuingrond. B. en W. hebben bepaald, dat ook aan niet-georga- niseerde werkloozen en georganiseerde ar beiders, niet behoorende tot den Christe- lijken Besturenbond en den R.K. Volks bond, tegen nader overeen te komen voor waarden van gemeentewege tuingrond kan worden verstrekt, voor het telen van eigen groenten. Zij, die hiervoor in aanmerking wen- schen te komen, moeten hun verzoek zoo spoedig mogelijk indienen ten Raadhuize, onder opgaaf van de verlangde grootte van het stukje grond. ZILK. Propaganda-avond „St. Deus Dedit". Gisteravond vond in het parochiehuis al hier de vastgestelde propaganda-avond plaats van Leo XIII, zooals wij reeds meld den. De dag werd begonnen met een H. Mis in de parochiekerk, waaronder H. Com munie voor de leden, waaraan velen deel namen. 's Avonds 7 uur werd de propaganda- avond geopend door den voorzitter der af- deeling, de nlieer H. Nederstigt. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op onzen Zeereerw. heer Pastoor en Kapelaan, den heer Loerakker, Kerkbestuur, Wethouder Warmerdam en de secr. der afd. Hillegom van „Sint Deus Dedit", den heer Beelen. Dan beklimt onder applaus der aanwe- zigen de spreker van dezen avond, de heer Loerakker van Hillegom, het podium. Spre ker bespreekt de toestand zooals deze mo menteel is en toont een en ander door voorbeelden aan. Vooral de ontevredenheid neemt met den dag toe, waarvan vooral de Fascisten een gretig en dankbaar gebruik maken. Vooral tegen deze beweging waar schuwde spreker met alle ernst en klem en maande de aanwezigen aan toch vooral paraat te zijn en zich niet door valsche en mooie voorspiegelingen te laten misleiden. Hij spoorde allen aan lid te zijn en te blij ven dér Roomsch Katholieke vakorganisa ties, ieder in de branche waarin hij be hoort, om 'zoo eensgezind, thans en straks, sterk te staan en de druk te kunnen weer staan welke onze Roomsche Vakbomjen en vooral orts Roomsch geloof, reeas doorstaan hébben en te den toekomst nog te door staan en te trotseeren zal hébben. Hij me moreerde. de toestand, zooals deze momen teel in Rusland is. Na een duidelijke uit eenzetting, wijst hij nogmaals op onze dure Kawioliekè plicht, dat, willen wij de overwinning jn den strijd behalen, in den strijd tegen het Fascisme en niet onder den voet geioopen worden, alle arbeiders en de katnplieke in- het bizonder, tot God te- rugueeren. Willen wij een betere maat- scnappij vormen, dan is het God alleen en niemand anders, Die het ons geven kan en zal. Spreker werd met daverend applaus voor zijn gloedvolle én kernachtigee fede beloond. Vervolgens werd opgevoerd een Vöor* dracht genaathd „Spraakgebrek", Wélke door deh heer Heemskerk op keurige wijze Wérd vertolkt, terwijl ook een klucht genaamd. „De verkeerde landheer", uit gevoerd döör eeh 13-tal spelërS, allöli leden van Leo XIII, op evenzèèr gé« Slaagde Wijze voor het voetlicht werd ge bracht. Vöbrai Tinüs eh JoChem brachten de lachspieren danig in beweging. OndeE dé pauze had één gratis verloting pla&tó bestaande Uit 60 prijzen, hoofdzakelijk wer den vefloot huishoudelijke artikelen. De Pastoöf dér parochie SChühk een tul band, wëlke eveneehs Werd vei'löót. Daii werd hét programma Vérder afge werkt met eëh toohèelstükje, genaamd „Moppie de kindefméid", hetwelk eveneens in goéden Smhak viel.-Vervolgens een Voor* daêhfc door dën heet Philippié, genaamd „Hannes als soldaat", waarbij men het uit schaterde van het lachen. Tot slót dankte de voorzitter, de heer Nederstigt, op de eêrstë pikats den Pastoor en Kapelaan der parochie, den heer Loer akker en verder de overige aanwezigen voor hunne opkomst. In het bijzonder dankte hij den heer Loerakker voot zijn gloedvolle en belangrijke rede, tot de aan wezigen uitgesproken. Zicht tot de aahWe- zigeri richtende, sloot hij deÉeh genot- eii leervollen 'avond met dén chriêtelijkért groet, waarna alien staande „Aan o Koning der Eeuwen" zongen. De bovenzaal van het parochiehuis WaS geheel bezet en wij twijfelen er niet aan of allen gingen te 12 uur voldaan huis waarts, FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: 'D; Op 't Lartd, veehouder, Rietveld; Cür. Mr. A. J. Moll, Utrecht. Surséance van betaling: Verleend aan W. v. d. Kort, bouwer, te Haa rlemtnermeer, Sloterweg 209, voor den tijd van anderhalf jaar, Ingegaan 5 December 1933. Bewindvoerder Mr. Julius Hoog, Haarlem. Verleend aan E. W. Ooms C. Ooms, fouragehandelaars, Zoetérmee 1'Z e g- waait, fezamen vormende de Handelsven nootschap onder de firma Gebr. Ooms te Zoetermeer—Zegwaart voor den tijd van anderhalf jaar, Bewindvoerder Mr. H. Bur- gersdijk, Leiden. Verzocht door J. J. de Poorter, W a s S e- n a,a r SchouwWeg 78. Verhoor Donder dag 15 Februari 1934, des voorm, 11.30 uur in de raadkamer der Rechtbank té Den Haag. Bewindvoerder Mr. G. J. Roes, Do' Haa»

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 13