VRIJDAG 26 JANUARI 1934 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 45/1 GENEVE. Sweering wint zijn derde partij. Gisteren werden te Genève de wedstrij den in het tournooi om het wereldkam pioenschap 45/1 voortgezet, waarbij Swee ring zijn derde partij in di*. tournooi won en ditmaal tegen den Belg Zaman. Heden avond stonden 4 deelnemers elk met 3 ge speelde en 3 gewonnen partijen aan den kop, n.L Sweering, Albert, Joachim en Gabriels. De uitslagen luidden: pnt brt. h.s. gem. Albert 300 19 70 15.78 Zaman 96 19 18 5.07 Dommering 253 37 32 6.83 Luhtgetmann 300 37 48 8.11 Cote 253 31 41 8.16 Gabriels 300 31 119 9.67 Joachim 300 33 84 9.09 Roth 181 33 24 5.48 Sweering 300 32 52 9.37 Zaman 164 32 25 5.10 Albert 300 26 50 11.53 Luthgetmann 234 26 37 9.— Gabriels 300 48 47 6.26 Luhtgetmann 297 48 53 6.18 Zaman 148 25 36 5.92 Joachim 300 25 59 12.— DAMMEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ALPHEN. Woensdagavond werden de wedstrijden om het kampioenschap van Alphen voort gezet De uitslagen der 2e ronde zijn: C. Deelstra—A. van Tol 02: W. de Kruyff P. Jansen 20; Joh. van OfwegenJ. van Oeveren 20; J. OostermanJ. H. Bernard 20; J. VerseputJ. D. van Berkel 20; W. J. van BerkelP. Verkade 20; W. v. OfwegenJ. v. d. Horst 02; Uitslagen 3e ronde: M. TrompJ. Godthelp 02; C. DeelstraW. de Knijff 02; Jac. van Of wegenSchollaardt 20; D. BevaartW. J. van Berkel 11; J. v. d. HorstP. Ver kade 20; De Partijen J. GodthelpJ. Nachtegaal; C. SchollaardtK. v. Leeu wen van de 2e ronde en P. JansenJ. Nach tegaal; Joh. van OfwegenJ. Oosterman; K. van LeeuwenJ. H. Benard en J. Ver seputW. van Ofwegen van de 3e ronde zijn afgebroken. De uitslag der afgebroken partijen der le ronde zijn: J. Nachtegaal W. de Knijff 02; K. van LeeuwenJ. Oos terman 11; A. van TolM. Tromp 11. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. Meldden wij eenige dagen geleden de data, waarop courses op Duindigt zullen worden gehouden door de dezen winter in gestelde commissie van eigenaren, thans wordt reeds in „Het Paard" bekend ge maakt het programma voor de maand April. Op den openingsdag, 12 April, is het pro gramma als volgt: 4e kl. prijzendraverij, 1700 meter, f 325; le kl. serie prijzendra verij, 1700 meter, f 525; snelheidsproef voor officieren, f 140; 2e en 3e klasse prij zendraverij, 2040 meter, f 275; 4e kl. prij zendraverij, 2040 meter, f 325; le klasse handicap heerrijders, 2000 meter, f 275. Bedoelde commissie maakt voorts bekend dat in het vervolg strenger zal worden op getreden; o.a. zal iedere rijder goed gesoig neerd in de baan moeten verschijnen met rijlaarzen, rijbroek en zooveel mogelijk zij den buis. Bij slecht weer kunnen gummi kleeren worden gedragen. Voortaan wordt o.a. 20 minuten vóór iedere course een sein gegeven, waarop rijders, voorzien van hun nummers, zich verzamelen op het terrein naast den hoofdingang. Na het tweede sein moet voor de tribune gedefileerd worden, om daarna de paarden wat los te maken. Na iedere course komen de vijf eerstge- plaatsten langs het weeggebouwtje uit de baan om vervolgens naar de boxen te gaan. Op het door het startlint rijden zal streng worden toegezien en overtreders zullen ge straft worden. UIT DE OMGEVING Ik ben dezen zo* ïner in Baden-Badcn geweest. Pff... °t zon wat. ïk in Vichy-Vichy. Vichy. (Dim. lllustri) NOORD WIJK. K. J. M. V. Dinsdag 23 Jan. hield de K. J. M. V., afd. Noordwijk, een propa- ganda-feestavond in de feestelijk versier de zaal van hotel „Het Hof van Holland". Aanwezig waren o.a. de zeereerw. heer Borsboom deken van Noordwijk, de wel- eerw. heer rector Timp, alg. bondsmode- rator der K. J. M. V., de weleerw. heer kap. E. Meynders, moderator der afdeeling, de bondsvoorzitter van het bisdom Haarlem en de eerw. heeren kapelaans der parochie. Verder zagen wij nog een deputatie van de R.-K. Middenstandsbond en bestuursle den der afdeelingen Leiden, Sassenheim en Voorhout. De voorzitter, de heer P. de Vreede, opende de avond met den K.J.M.V.-groet en het zingen van het Bondslied. Hij heet te allen hartelijk welkom, memoreerde in het kort de oprichting der afdeeling op 12 Oct. 1933 en wat de afd. in deze korte bestaansperiode presteerde. Hij besloot met de leden aan te sporen trouwe leden te blijven en degenen, die nog geen lid zijn, op te wekken lid te wor den. Voorts deed hij een beroep op de ouaers der jonge middenstanders om te zorgen, dat hun zoons lid der K. J. M. V. worden en trouw lid blijven en op de R.K. Middenstandsbond om hun moreeie steun aan de K. J. M. V. niet te onthouden. Daarna hield de bondsmoderator rector Timp op zjjn oefende geestige en entnou- siaste wijze een rede waarin hij het be- staansreent en het groote nut der KJ.M.V. duiueujk aanloonue. ue jongeren, aiuus de eerw. spreker, verwijten de ouueren incon sequent Christendom. Zij winen conse quente Cnristenen zijn, geen naam-Kamo- lieken, maar Katholieken van de daad. Geeft hun de gelegenheid deze woorden m dauen om te zetten. Hiervoor is de K. J. M. V. In de K. J. M. V. moeten de jonge middenstanders gevormd worden tot man nen van karakter. In deze vereenigmg moeten zij ue zoo noodige ontwikkeling zoowel op gosdienstig als op sociaal ge bied krijgen en de, een Katholiek pas sende, pntspanning vinden. Wij hebben veel te veel slappe en mid delmatige middenstanders, wij moeten ke rels heooen die leiding kunnen geven en een voorbeeld voor anoeren zijn. Ten siot- te wees de eerw. spr. nog op oe groote ge varen die ons beareigen van de kant van het fascisme en nat. socialisme. De K. J. M. V. doet niet aan actieve po litiek maar meent toch in haar vormen de taak te kort te schieten, inüien zij haar leden de noodige voorlichting op politiek terrein onthoudt. Hierna voerden een groep leden der afd. een spreekkoor uit. De inhoud van dit spreekkoor was een uiteenzetting van het K.J-M.V.-program. Tot besluit van het ernstige gedeelte der avond voerde de eerw. moderator der af deeling kap. Meynders, het woord, die o.m. zeide, dat er reden was tot groote blijd schap zoowel om het feit, dat de leden en genoodigden in zoo groote getale waren opgekomen, als wel om het feit dat Rec tor Timp op zijn heerlijk enthousiaste wij ze hier het woord had willen voeren en het succes van deze propaganda-rede ze ker niet zal uitblijven. Nadat de voorzit ter dit gedeelte der avond met de K. J. M. V.-groet gesloten had, werden de aanwe zigen nog eenigen tijd op humoristische wyze bezig gehouden door den Bos uit Heemstede. Muzikale medewerking Werd nog verleend door de P.-K. Band uit Lei den. Uit deze medewerking bleek weer duidelijk de solidariteit, die niet alleen be staat tusschen de leden van eenzelfde ver- eeniging, maar ook tusschen de afdeelin gen onderling. Wij zijn er van overtuigd, dat er van deze avond veel propaganda voor de K. J. M. V. zal zijn uitgegaan en dat de aanwezigen naar huis zijn gekeerd, overtuigd van het nut en de noodzakelijk heid der K. J. M. V. en met het vaste voor nemen de vereeniging hun daadwerkelijke steun te verleenen. De werkloosheid. Het verloop der werkloosheid in deze gemeente kan op gemakkelijke wijze worden nagegaan aan de hand van het volgende staatje: 10 Dec. 1932: 586 werkloozen; 31 Dec. 1932: 729; 14 Jan. 1933: 819; 11 Febr. 759; 11 Maart: 618; 8 April: 564; 13 Mei: 461; 10 Juni: 441; 8 Juli: 363; 12 Augustus: 352; 16 Sept. 410 14 October 468; 11 Nov. 503; 2 Dec. 534; 16 Dec. 871; 30 Dec. 866; 13 Jan. 1934: 805; 20 Jan.: 790. Snorren. Door verschillende eigena ren van autogarages in deze gemeente is aan het gemeentebestuur het verzoek ge richt een z.g. snorverbod voor taxi's in te voeren. Filmkeuring. Door B. en W. is be noemd tot voorzitter van de keuringscom missie voor de keuring van filmsde heer F. J. Visser, arts. NOORDWIJKERHOUT Volksbond. In café „De Zwaan" hield de afdeeling Noordwijkerhout van den Ned. R.-K. Volksbond een groote ledenver gadering. De vorzitter, de heer A. H. van Noort, opende de avond met den chr. groet, heette alle aanwezigen hartelijk wel kom, inzonderheid de aanwezige niet-le- den. Hij zeide, dat de vergadering zeer be langrijk zou zijn en vroeg een aandachtig gehoor voor den spreker van den avond, den weleerw. heer kapelaan Minnebo, die het onderwerp behandelde -„Leekenaposto- laat". Hierna werden de notulen door den secretaris gelezen en onveranderd vastge steld. Daarna kwam punt 3 aan de orde, behandeling der begrooting 1934. De ver schillende posten gingen goed onder den hamer door, behalve de post: restitutie aan Geen reden tdt ongerustheid KWATTA's SOLDAATJES Blijven hun waarde altijd houden GEMEENTERAAD VAN KATWIJK den vakbond „St. Isidorus". Het bestuur stelde n.l. voor deze restitutie a 2 cent per lid en per week tot de helft te verlagen. Na uitvoerige discussie, waarin door den voorzitter van „St. Isidorus", den heer J. v. d. Voet, werd aangetoond, dat „St. Isi- doris" deze restitutie onmogelijk kan mis sen, werd besloten deze post voorloopig bedragende 291.45 te handhaven en deze deze kwestie verder in den bestuursraad af te handelen. Ook de bouwvakarbeiders- bond „St. Joseph" heeft om restitutie ge vraagd, deze aanvrage kan tegelijkertijd in den bestuursraad behandeld worden. De begrooting werd vervolgens vastgesteld tot een bedrag van 1946.18 aan inkomsten en uitgaven. De post onvoorzien bedraagt ƒ243.58. Hierna nam de spreker van den avond, de weleerw. heer kapelaan het woord, die een boeiende lezing hield over het onderwerp „Leekenapostolaat". De lezing besLond uit twee deelen. Het eerste deel handelde over de persoonlijk- waarde van den mensch. Het tweede deel handelde over de roeping tot het aposto laat voor de waarheid. In deze lezing wer den de practische middelen aangegeven, waardoor wij een ons zelf èn anderen kun- nuen vormen tot volop menschen en tot volop christenen. Tot deze taak is een ieder geroepen. De lezing, die onder dood- sche stilte van het aandachtige gehoor werd gevolgd, werd onder daverend ap plaus beëindigd. De voorzitter bracht na mens de vergadering den spreker dank voor zijn prachtige lezing. Na de rond vraag werd bekend gemaakt, dat a.s. week de propagandisten weer met de knip- kaarten zullen komen om te sparen voor de te houden retraite. Tevens werd aanbe volen de uitvoering op vastenavondmaan dag van de tooneelvereeniging „Oefening baart kunst" ten bate van het comité Werkloozenzorg. De vergadering werd hierna op de gsbruikelijke wijze met den chr. groet gesloten. Hierna volgde een ver loting om worsten, voor welke verloting ieder lid gratis een lot kreeg. Dertig wor sten werden verloot. Verkooping bloembollenland. Ten overstaan van notaris Ter Haar uit Noord wijk werd Donderdag een perceel bloem bollenland groot 2 H.A. 46 A. 10 cA. gele gen in den Hoogeveenschen polder, nabij de Corneliabrug in bod staande op ƒ2500, later verhoogd met 900, dus te samen ƒ3400 afgemijnd op ƒ800. De koop ad ƒ4000 werd gesloten door P. P. Verde- gaal alhier. Een gevolg van de crisis! WASSENAAR. Gevestigd: W. H. Heeris, hoofd.off. le kl. K. M. uit Batavia, Burchtstraat 7 A. G. de Vries, G.K. uit Den Haag, Teylin- gerhorstlaan 31 R. Schubert, R.K. Dtsche d.b. uit Den Haag, Duinvoetlaan 7 E. M. Mueler, R.K. verkoopster uit Den Haag, Louisestraat 21 C. F. van Haastrecht, R.K. slager, uit Rijnsburg, v. Z. v. Niju- veltstr. la J. M. Koemans, R.K. huis houdster uit Noordwijk, Prinsenweg 11 L. Rohde, R.K. Dtsche d.b. uit Krefeld, Stoepiaan 16 C. S. T. Rietbergen, R.K. uit Voorhout, Deilerweg 103 H. van Kla veren, N.H. huisknecht uit Brussel, van der Doesiaan 1 P. Grashoff en vr. Ev. L. uit Rotterdam, Schouwweg 811 P. Ph. Mulder en gaz., winkelier N.-H- uit Maar tensdijk, Hyacinthstraat 32 M. Grothe, R.K. JJtsche d.b. uit Den Haag, Sopnialaan 8 AH. Ramrath, R.K. Dtsche d.b. uit Voorschoten, Gr. Haesebr.weg 51 E. Coenen, N.H. Apoth. ass. uit Rheden, Lan ge Kerkdam 56 J. M. Rhijnsburger, uit Valkenburg Z.-H., Papeweg 22. Vertrokken: T. Ruppert naar Den Haag, Sweelinckstraat -11 J. van Nie naar Amsterdam, 2de Helmerstraat 831 K. de Bruin naar Dedemsvaart, Dorp G 06 J. D. Munnik naar Leiden, Heerenstraat 65 B. H. van der Heijden naar Brea- kelen St. Pieter, Rijksstraatweg 330 P. Veelo naar Den Haag, Nassau Odijckstraat 28 A. H. B. van Gorp en gez. naar Den Haag, Noorderbeekdw.straat 128 C. M. Bosch naar Bussum, St. Janslaan 54 S. van Hemert naar Voorburg, Eenhoorn straat 5 P. van'Hemert naar Voorburg, Plaats van Middendorp 1 C. M. en C. A. Sipkes naar Haarlem, Prinsen Bolwerk 1 B. A. Scheelings en gez. naar Den Haag, Goudenregenstraat 125 G. W. M. Sessir.k naar Leimuiden, Pulniot 445 Wed. M. C. Zaat geb. Vis naar Voorburg, van Haie- wijnlaan 243 S. Lanterman naar Leiden, Vliet 8 G. L. Bosch en gez. naar Pan«l- dan O.-Java W. Kaizer naar Bverwijk, Zeestraat 34 P. M. Zoutendijk naar Den Haag, Pahudstraat 54 W. Sozonoff en gez. naar Den Haag, Sweelinkstraat 54 M. Meijhofer naar Den Haag, Kanaalweg 113 Neurieser naar Den Haag, Has- seltsche straat 77 U. M. Dhondt naar Rijen N.-Br., Kerkstraat K. Seindl naar Den Haag, Fred. Hendriklaan 6 A. J. Knijnenburg naar Voorburg, van Heurn- straat 92 G. J. F. Anders en gez. naar Scheveningen, Rotterdamschestraat 47. Geboren: Petronella Johanna Cathari- na, d. van A. M. Beijersbergen en E. W. van der Krogt Theodora Hendrika Ma ria, d. van A. C. Hassing en H. M. van Rijn. Johanna, d. van A van Egmond en W. van Rijn Eveline, d. van M. Elion en M R. Nieuwkerk Theodorus Franciscus Ja cobus Antonius, z. van J. H. Kortekaas en M. Reischl. Ondertrouwd: C. C. J. Wernink en J. W. Cals P. J. Vermeulen en A. van Berkesleijn H. J. Vrouwes en L. J. T. Preinfalk P. J. van der Ham en M. van Noort. Overleden: Maria Adrlana Deurloo 2 j. Lammert de Witt 46 j. echtgen. van T. Mulnk. De raad dezer gemeente kwam gisteren avond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter Burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden. Punt 1 is: mededeeling van ingekomen stukken. Ingekomen zijn enkele berichten van benoemden tot lid der commissies tut wering van schoolverzuim, meldend dat ze deze benoeming aannemen. Punt 2 is voor stel tot wijziging der gemeentebegrootin- gen dienst 1933 en 1934. De heer B. v. d. Bent kan zich met een hoogere uitgave voor telefoon ten dienste der politie niet vereenigen. Ook wordt er meer en meer ge bruik gemaakt van tijdelijk politieperso neel. De voorzitter zegt, dat door de poli tie zoo zuinig mogelijk gebruik wordt ge maakt van de telefoon. Tijdelijk politieper soneel was noodig wegens ziekte van agen ten. De heer P. Guyt acht het bedrag voor tijdelijk politiepersoneel ook te hoog. De heer B. v. d. Bent meent, dat de raming voor telefoon politie ƒ430.te laag was. Vorig jaar was het 600.—. Ook de heer C. v. Tongeren zegt van meening te zijn, dat de raming een zuiver beeld moet geven. Het voorstel wordt aangenomen. Kosten kampaerterrein. De heer Meer burg zegt de kosten voor het kampeerter rein te hoog te vinden. De duinen moeten beschouwd worden als een stuk natuur schoon, doch het natuurschoon verdwijnt alzoo. Spr. wil het kamp dichter bij het dorp. Het is zoo geen kampeeren meer. Spr. wil geacht worden tegen te hebben Het salaris van den keurings veearts. Bij een voorstel-Grimbergen in vorige vergadering gedaan om vergoeding van reiskosten Keuringsveearts te verlagen van 500.op 300.staakten toen de stem men. Hierover moest dus nu worden over gestemd. De heeren B. v. d. Bent en v. Tongeren zeggen de vorige maal de zaak niet goed te hebben begrepen. Thans zullen ze voorstemmen, zoodat met 12 voor 5 te gen het desbetreffende punt wordt aange nomen. De instructie voor den Keurings veearts wordt z. h. st. aangenomen. Bij het punt salaris vraagt de heer Grimbergen naar het aanvangssalaris. B. en W. willen den Keuringsveearts dadelijk op het maxi mum stellen. Binnenkort zullen trouwens alle salarissen worden herzien. Dus ook dit. Dr. Eikelenboom meent, dat deze zaak tot de uitzonderingen kan worden gere kend. De heer v. Tongeren wil een jonge man die het met 2/3 van dit salaris kan doen, oproepen. De heer B. v. d. Bent meent, dat dit geen uitzonderingspositie is. Het voorstel om den functionaris dadelijk op het maximum te stellen wordt verwor pen met 512 stemmen. Het voorstel- Grimbergen om met het aanvangsalaris te beginnen wordt aangenomen met 107 stemmen. Bij de post bureaukosten vraagt de heer B. v. d. Bent waar het bureau gevestigd is. De hoofdkeurmeester woont te Noord wijk en de hulpkeurmeester behoeft deze werkzaamheden niet uit te voeren. De voor zitter zegt, dat aanvragen aan het gemeen tehuis kunnen geschieden. De heer Hal- stein heeft dit werk altijd gratis gedaan. Is niet verplicht tot die werkzaamheden. Na nog een paar ophelderingen gevraagd te hebben gaat de raad met het voorstel accoord. Volgt benoeming kern-meester. Candidaat is de heer de Graaf te Noordwijk. De heer B. v. d. Bent vindt een voordracht van één candidaat niet in orde. Na meerdere stem mingen waarbij verschillende leden blanco stemden, werd ten slotte, nadat de heer v. Rijn gevraagd had anders te mogen stem men dan hij aanvankelijk gedaan had, om dat hij zich vergist had, met 8 stemmen voor aangenomen. De overige leden had den blanco gestemd. De steunregeling in 't geding. De heeren Guyt, v. d. Bent en Kulk hebben gevraagd een interpellatie te mogen houden over de uitvoering der steunrege ling. De heer Guyt zegt het onaangenaam te vinden hierover te moeten spreken. De Vak vereeniging heeft geen voldoende werk kunnen leveren ten opzichte der controle. Kreeg ook geen vergoeding. Waarom wij ken B. en W. af van de verordening wat betreft het erkennen der vakvereeniging. Over het verstrekken der brandstoffen- bonnen zijn ernstige klachten. B. en W. hadden veel beloofd doch kwamen het niet na. Pl.m. 900 menschen moeten Zaterdags aan het gemeentehuis komen en maken dat het geheele personeel in actie is. De heer B. v. d. Bent merkt op, dat het niet gaat om de bonnen te doen afgeven door de vakvereeniging doch om de wijze waar op die heden geschiedt. De steuntrekkers hebben het Zaterdags zeer druk. Waarom kan de penningmeester van den Bond niet tegelijk met de steun, de bonnen afgeven. Men wordt op verschillende vragen afge scheept De heer Kulk vraagt waarom de normen verschillend zijn? Noordwijk en Scheveningen staan hooger dan Katwijk. Vooral is het merkbaar bij de groote ge zinnen. De voorzitter zegt zich niet te kuu- nen herinneren ooit toezegging te hebben gegeven inzake verandering der regeling voor het afgeven der bonnen. B. en W. hebben achting voor het werk der Bonden doch de vakbonden kunnen niet op het terrein der overheid komen. De verant woording gaat verloren. In antwoord op de heer Kulk zegt de voorzitter, dat b.v. Sche veningen bij den Haag behoort. Overigens stelt de regeering de normen vast en als de normen voor Katwijk worden verhoogd zal Katwijk tot de noodlijdende gemeenten gaan behooren. De heer Guyt is het met den voorzitter niet eens en herinnert de voorzitter aan zijn woorden bij de intrede als Burgemees ter, dat hij de wetten van het land zal eerbiedigen. Er is schijnbaar een ander die de trompet speelt als die welke men hier hoort. Men wil persé hebben, dat de werkloozen naar het gemeentehuis te Kat wijk a. d. Rijn gaan. De heer B. v. d. Bent vraagt waarin de vakbonden te kort zijn gekomen. Spr. herinnert er aan, dat de Vakbonden in 1918 Oranje steunden! De heer Kulk zegt geen algemeene verhoo ging te vragen der normen doch alleen voor de groote gezinnen, een verhooging b.v. 70 a 80 pet. De voorzitter zegt een en ander in overweging te willen# nemen. De heer M. v. d. Bent zegt te meenen, dat de controle toch hetzelfde blijft als b.v. bij de crisis-comité's. De heer Guyt zegt, dat Katwijk een uitzonderingspositie in neemt. De heer v. Tongeren zegt, dat de verhoudingen hier ter plaatse veel anders zijn. (De sfeer wordt steeds benauwender en de heer Guyt interrumpeert den heer v. Tongeren met hinder hartelijke woorden). De heer Grimbergen vermag ook de nood zakelijkheid niet in te zien dat de vak bonden deze zaak in handen krijgen. Ge ïnterrumpeerd wordt, dat men toch naar de vakbond moet. De heer Guyt wijst er op, dat men wordt aangewezen als een steuntrekkende. Gaat men naar den Bond dan is het niet zoo openbaar. B. en W. zeg gen dat de overheid deze zaak in handen moet houden. De heer Guyt merkt op geen vermaningen van den heer v. Tongeren noodig te hebben. De heer v. Tongeren is door den heer Guyt beleedigd en de heer Guyt trekt zijn woorden weer in. De heer Guyt stelt voor de bonnen door den bond te doen afgeven. Dit voorstel wordt met 115 stemmen verworpen. Voor de heeren B. v. d. Bent, M. v. d. Bent, L. v. d. Zwan, J. Kulk en Guyt. Geen presentiegeld. De heer van Tongeren stelt voor, voor deze vergadering geen presentie geld uit te keer en als zijnde deze ver gadering een voortzetting van de vergade ring van vorige week. De heer Meerouig ondersteunt dit voorsteL Nog een lange discussie volgt over de vraag de redelijk heid en de wettigheid van zulk een voor stel. Ten slotte wordt het voorstel met 85 stemmen aangenomen. Tegen de heeren P Guyt, dr. Eijkelenboom, J. Kulk, L. v. d. Zwan en B. v. d. Bent Hierna sluiting der vergadering met gebed. Galilei had gelijk. De aarde draait hoor, en ze hobbelt ook. (Bouillabaisse) VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 131. De meisjes gaan naar huis en vertel len aan den burgemeester wat er hier gaan de is. Jongens, jullie vraagt zoo vlug mo gelijk een stel schoppen aan boer Ploeg- graag. Zeg maar wat er is en vraag of hij gauw met zijn ploeg komt. Nu die kwam dadelijk, met twee flinke paarden er voor. 132. Jan was nu de aanvoerder en ieder een deed stipt wat hij beval. Even later werd een wijde cirkel om de brandende plek geploegd en waar de ploeg zijn werk had gedaan schepten de jongens het zand vlug op tot een wal. Dikke rookpluimen stegen omhoog, maar ieder deed flink zijn best

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11