HONSG'5 GROENTESOEP 6 borden voor 20 ets. 3 WOENSDAG 24 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN TAXI TE WATEK. De chauffeur verdronken. ..Gisteravond wilde een taxi langs de Grachtswal te Leeuwarden de Romkeslaan inrijden, doch de bestuurder nam den bocht te groot met het noodlottig gevolg, dat de wagen in het ter plaatse vrij diepe water terecht kwam. Schippers schoten onmid dellijk toe om hulp te verleenen. De taxi verdween echter direct in de diepte en het gelukte niet den chauffeur, den 30-jarigen M. Kaspersma, uit Leeuwarden, tijdig te bevrijden. Toen ten slotte de wagen weer op het droge getakeld was, bleek het slachtoffer door verdrinking reeds te zijn overleden. De wagen was geheel in tact gebleven, zelfs de lichten brandden nog. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Twee gewonden. Gistermiddag heeft op den Heescheweg nabij de Hazenakker een ernstig auto-on geval plaats gehad. De nieuwe bestelauto van de firma V. uit Tilburg, geladen met vleesch, maakte in dezen gevaarlijken bocht ten gevolge van het springen van een der banden een drievoudige tuimeling. Een der inzittenden wist nog juist op tijd uit de auto te springen. De tweede inzit tende moest met behulp van ijlings toege schoten personen bevrijd worden. Het slachtoffer werd vrij ernstig gewond. Bei de personen werden per auto naar Til burg overgebracht. De vrachtauto is to taal vernield. EEN VRACHTAUTO GEKANTELD. Een vrachtauto van de firma De Neef, die van de Stroomarkt te Amsterdam kwam, werd op de Haarlemmersluis gis termiddag doqr een tram van achteren aangereden. De wagen kantelde door den schok. De chauffeur kwam er goed af. Hij kreeg slechts enkele lichte verv/ondingen door het brekende glas in de cabine. Het tramverkeer was echter gestremd. De auto lag op de tramrails. Door een werkauto van de gemeentetram werd de gekantelde wagen van de rails gesleept. Door bereden politie werd het verkeer geregeld. De tramdienst van lijn 5 werd geleid over N.Z.-Voorburgwal en Raadhuisstraat. DE SCHIPBREUK VAN DE „OAKFORD". De slachtoffers worden Zaterdag naar Engeland vervoerd. Het stoffelijk overschot van de tien slachtoffers van het Engelsche schip de „Oakford" zal Vrijdag a.s. door de beman ning van de reddingboot „Eeierland" naar Oudeschild'worden overgebracht. Op Het haventerrein ter plaatse zullen dë kisten met eenige plechtigheid overgezet worden aan boord van een vaartuig van schipper Henkes. Dit motorvaartuig zal de omgeko men leden der bemanning naar Amsterdam vervoeren. Zaterdagmiddag zullen de kis ten worden ingescheept op een der En gelsche booten naar Londen. DE „CHRISTIAN MATHIESSEN" WEER VLOT. Vrijwel zonder averij. Gisternamiddag zijn de sleepbooten „Drenthe" van bureau Wijsmuller te Den Helder en „Holland" van de firma Doek- sen en Dros er in geslaagd het op de Eier- landsche Gronden gestrande Zweedsche stoomschip „Christian Mathiesen" vlot te sleepen. Het schip had zoo goed als geen averij opgeloopen. DE MAZELEN TE ALEM. Vierde sterfgeval In één gezin. In het Groot Ziekenhuis te's-Hertogen- bosch is weder een der mazelen-patiëntjes uit Alem overleden. Dat is het vierde sterfgeval in één gezin. Te Alem kwamen zes- nieuwe gevallen voor. FEUILLETON. DE TWEELINGZUSTERS Uit het Engelsch van PATRICIA WENTWORTH. (Nadruk verboden). 3) Aan het einde van een lange gang lag de kamer, die van Claude Waveney ge weest was. Het vertrek had uitzicht op den tuin en de met bosch bedekte vallei daar achter, waar John negen jaar geleden zijn steelsch bezoek had gebracht, toen hij, ge wond, met verlof in Engeland was ge weest. Onweerstaanbaar werd zijn herin nering getrokken naai" dien mooien war men voorjaarsdag en naai' het wonder lijke, ernstige kind, dat beloofd had het 'n beetje jammer te vinden als hij sneu velde Hij staarde in den druipenden regen en het prettige herdenken week weer voor verdrietig gepeins. Hij haatte dit landgoed, waarvan hij de ongewenschte, onwelkome erfgenaam was en hij had een gewaarwor ding dat het besef daarvan altijd op hem zou blijven drukken. Zonder eenige aandacht aan juffrouw Mossiter te besteden, liep hij van het raam weg en liep de kamer op en neer. Aan het voeteneinde van een groot ouderwetsch hemelbed, waarop nog een zware, met rood damast bekleede peluw lag, bleef hij ten slotte in gedachten verdiept staan. De muren van de kamer waren ooispron- kelijk met hetzelfde rood, als het dekbed, ZWARE BINNENBRAND TE LOOSDUINEN. In den afgeloopen nacht omstreeks half één heeft een zware binnenbrand gewoed in een van de machinekamers van het fabrieksgebouw der N.V. Kassenbouw-, Broeiramen- en Kistenfabriek Het West- land aan den Nieuwen weg 63a, te Loosdui nen. De brand werd ontdekt door een nacht stoker van de tuinderij Van Spronsen en Steyn, welke naast de farbiek is gelegen. Deze nachtstoker waarschuwde terstond den directeur van de fabriek, den heer Soeteman, die onmiddellijk met eigen per soneel en bluschmiddelen den strijd tegen het vuur begon. Inmiddels was ook de brandweer gealarmeerd, welke met de mo torspuit uit de Archimedesstraat de Loosduinsche babyspuit was toevallig in reparatie zich naar het terrein van den brand spoedde, om het blusschingswerk over te nemen. Met eenige stralen de slangen moesten langs het uitgestrekte terrein door de fabriek worden gelegd was de brandweer het vuur in korten tijd meester, zoodat geen uitbreiding meer be hoefde te worden gevreesd, welk gevaar aanvankelijk niet denkbeeldig was, daar zich groote stapels hout op het terrein be vonden. De oorzaak van den brand is vermoede lijk broeiing van houtafval, waarmede de oeven van den stoomketel wordt gestookt. De schade, welke een deel van de machi nekamer omvat de machines zelf ble ven gespaard wordt door verzekering gedekt. „Vad." FELLE BRAND IN EEN CAFE TE HILLEGERSBERG. Gisteravond omstreeks kwart over acht is brand uitgebroken aan de achterzijde van het bij de Rotterdammers zeer be kende café met uitspanning Freericks, staande aan de Dorpsstraat in Hillegers- berg. Dit 200 jaar oude pand is vrij gecom pliceerd gebouwd en had aan de achter zijde een groote wintertuin, van hout op getrokken en bekleed met kurk. In dezen wintertuin is de brand, ver moedelijk door kortsluiting begonnen. In de kleine gelagkamer aan de voorzijde bevonden zich de pachter, de heer Van Kleeff, de kellner en een bezoeker. In het woonhuis achter deze gelagkamer bevond zich de vrouw van den pachter. Men Werd op den brand opmerkzaam gemaakt door een groote vlam, die uit het schakel bord sloeg, terwijl gelijktijdig de bellen, die in den wintertuin waren aangelegd, begonnen te rinkelen. De wintertuin stond weldra in lichter laaie. De pachter, zijn vrouw, de kellner en de bezoeker hadden overhaast de vlucht genomen. Alleen een geldkistje kon wor den meegenomen en een aantal huisdieren kon worden gered. De brand nam al dadelijk een zeer ge vaarlijken omvang aan. Het vuur deelde zich van den wintertuin mede aan de ach terzijde van het steenen gebouw en een zij vleugel, welke grootendeels zijn uitge brand. Een aangrenzend woonhuis moest worden ontruimd en een aan den anderen kant gelegen garage eveneens. De Hillegersbergsche brandweer was spoedig met al haar materiaal, zijnde zes handspuiten, aanwezig. Bovendien kreeg men assistentie van een motorspuit uit Schiebroek, welke evenwel na aankomst een half uur vergeefs probeerde water te geven. Toen deze motorspuit aan de blus- sching kon gaan deelnemen, had men den brand reeds onder de knie. Het pand is aan de achterzijde zeer zwaar beschadigd. Een gevel stortte in, het dak brandde vijrwel geheel door, de zolder en de eerste verdieping zijn geheel uitge brand. De benedenverdieping heeft even eens zeer veel brandschade bekomen. Het pand is eigendom van den heer Louis van Zanten te Rotterdam, die verzekerd is. De pachter is eveneens verzekerd. De belang stelling van het publiek voor het blus schingswerk was zeer groot. Het tramver keer moest worden opgehouden. behangen geweest, maar de kleur was zoo verschoten, dat zij midden hield tusschen bruin en donker geel. Boven den schoor steenmantel echter, was een langwerpige plek, die de oorspronkelijke tint vrijwel behouden had. Onwillekeurig viel John's blik er op. „Hier heeft een schilderij gehangen," zei hij kort. „Wat is daarmee gebeurd?" De vraag bracht juffrouw Mossiter zichtbaar in verwarring. „Er zijn schilderijen, die bij het huis hooren, en er zijn schilderijen, die er niet bij hooren," antwoordde ze met tegenzin. „En dit schilderij?" „Behoort niet bij het huis", klonk het bits. „Het is van Lady Marr." „Lady Marr o, ja. E en van Sir Antho ny's dochters was met Nicholas Marr ge trouwd. Maar waarom keek de huisbe waarster in vredesnaam zou schichtig?" „Wat is het voor een schilderij? is het weggehaald? Heeft Lady Marr het laten weghalen?" De vragen kwamen zoo kort en scherp, dat juffrouw Mossiter zich nog minder op haar gemak ging voelen. „Neen, mijnheer nog niet". Haar toon klonk nu bepaald verlegen. „Waar is het?" John bleef aanhouden, deels omdat het zijn gewoonte niet was, zich met een kluit je in het riet te laten sturen, deels om dat de norsche onwelwillendheid van de vrouw hem van den aanvang af had gehin derd. „Waar is het?" vroeg hij nogmaals. „Het hoort niet bij het huis." „Is het hier? Of in de kleedkamer? Is het in de kleedkamer?" Haar gezicht veranderde, ze keek ver schrikt, toen kwam de onwillige uitdruk ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE OSS. Gisteravond heeft in en nabij het café van L. aan de* Korenstraat te Oss een he vige vechtpartij plaats gehad. Omstreeks vijf uur wilde zekere H. die geruimen tijd in het café had vertoefd zich naar huis be geven, toen hij voor het café aangesproken werd door zekeren van der W. Er volgde een twistgesprek, waarop van der W. in zijn woede zijn woning, welke tegenover het café lag, binnenging en daar alles kort en klein sloeg. Door de stukge slagen ramen sprong hij vervolgens weer naar buiten en begon een hevige worste ling met H. Door omstanders werd van der W. weer zijn woning ingesleurd, ter wijl H. het café binnenging. Van der W. wist zich echter los te rukken, doch de deur van het café bleek gesloten te zijn. De woesteling sloeg daarop een drietal café ramen stuk en vond H. ten slotte in de keuken, waar van dei W. zijn tegenpartij met een mes te lijf ging- Hij bracht hem verwondingen toe aan de hals, doch H. vluchtte om erger te voorkomen. De politie was inmiddels ge waarschuwd en onder hevig en langdurig verzet kon van der W. ten slotte worden aangehouden en naar het politiebureau te Oss worden overgebracht, waar hij werd ingesloten. De verwondingen van H. zijn niet le vensgevaarlijk. TWEE SCHEPEN IN BESLAG GENOMEN. Overtreding van de wet op de evenredige vrachtverdeeling. Den laatsten tijd heeft de Rivierpolitie te Rotterdam het toezicht op de naleving van de wet op de evenredige vrachtverdee ling in de binnenvaart verscherpt omdat vast was komen te staan dat deze wet dik wijls werd overtreden. Het gevolg van dit verscherpte toezicht is een proces-verbaal geweest, dait opge maakt is tegen de N.V. „Copla" te Arnhem, die een beurtvaartdienst tusschen Arnhem en Rotterdam onderhoudt, en ondanks her haalde waarschuwingen telkens weer over tredingen beging. Twee lichters van deze maatschappij, de „Hercla" en de „Drie Gebroeders" zijn gis teren in beslag genomen en bij het bureau van de Rivierpolitie aan de Parkhaven aan den ketting gelegd. „Msb." KIST MET BROWNINGS IN EEN BODEWAGEN. Gevonden bij een controle op aardappel- vervoer. Bij controle op frauduleus vervoer van aardappelen en margarine vond de politie te Groningen gistermorgen in een bode- v/agen, die langs den Heerenweg de stad binnenkwam een kist met automatische pistolen, die niet gedekt waren door een vervoerbewijs.. N -ar wij-vernemen, betreft het hier een partij van 100 brownings, die bestemd waren voor zekeren H. te Gronin gen. Zoowel de twee bode-rijders als de ge adresseerde H. werden door de politie aan gehouden. Zij zijn echter na verhoor weer heengezonden. De politie is er van over tuigd, dat deze brownings ons land zijn binnengesmokkeld. Het is echter niet be kend, wie de eigenlijke smokkelaars zijn. Het onderzoek is nog in vollen gang. DE VERDUISTERING TE DALMSHOLTE. Uit Zwolle wordt aan de „Tel." gemeld: Omtrent de verduistering bij de Boeren - leen bank te Dalmsholte, een buurtschap bohoorende onder de gemeente Dalfsen, hadden wij heden een kort onderhoud met burgemeester Chr. Ynzonides te Dalfsen. Ons was namelijk ter oore gekomen, dat deze burgemeester de zaak aan het licht zou hebben weten te brengen,, althans een belangrijk aandeel in de opsporing heeft gehad en de onderzoekingen gaande heeft gemaakt. Mij was uit verschillende geschriften, voornamelijk vlugschriftjes, gebleken, zeide de burgemeester, dat de zaken bij de Boe king er weer op terug. John liep naar de deur van de kleedkamer en deed die open. Het was een vrij ruim" vertrek, maar leek kleiner dan zij in werkelijkheid was door de groote meubels, die er stonden. Een enorme mahoniehouten kleerenkast tot aan het plafond, een breede chiffonière stond tegen den muur er tegenover, de gebeeld houwde waschtafel besloeg de derde wand vrijwel geheel. Hij stond op het punt de kamer weer te verlaten toen juffrouw Mossiter vlak bij hem kwam staan en zwaar ademhalend, stiet zij uit: „Het schilderij hoort niet bij het huis en uw vergunning om het huis te. zien houdt niet m dat u daar iets mee te maken hebt. Het is, van Lady Marr het hoort heelemaal niet bij het huis." „Juist", zei John koel. „Als ik me goed herinner, hebt -u me dat al eerder meege deeld, nietwaar?" Hij volgde de richting van haar boozen blik en zag toen, dat de lijst van het schil derij een paar centimeter boven de chif fonnière uitstak. Het was een vergulde lijst, het schilde rij stond met den voorkant tégen de ach terzijde van de ladenkast. Hij liep er heen en toen hij zijn hand er op legde, bespeur de hij zoowel ontsteltenis als wilde drift in juffrouw Marsiter's stem. „U hebt het recht niet er aan te ko men. Het hoort niet bij het huis, het is van Lady Marr." Toen zei ze niets meer, er was iets in de manier waarop John keek, dat haar deed zwijgen. Hij trok het schilderij achter de chif fonnière weg, zonder dat de huisbewaar sters verdere pogingen- deed om zich te verzetten. Het stuk stelde een heel jong meisje voor, dat zich in een antieken spie UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 25 Januari. Huizen 301 m. 8.00—9.15 KRO, -0.00 NCRV, 11.00 KRO, 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienst halfuur. 12.15 Orkestconcert en gramofoonpl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrouwenhalfuur 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Concert. 6.30 Gramofoonpl. 6.45 Causerie J. Schipper. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Vocaal concert onder auspiciën v. d. Bond van Chr. Zang- en Orat. Vereenigin- gen in Nederland. 8.45 Causerie. 9.15 Vervolg concert. 10.30 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonmuziek. Hilversum, 1875 m. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Vioolrecital B. Lensky. A. d. vleugel E. Veen. 11.00 Declamatie door H. Felderhof. 11.30 Solo-kwartet „De Toonkunst". 12.00 Gramofoonpl. 12.30 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 2.00 Zuid-Afrikaansche gedichten door S. Faure. 2 30 Omroeporkest en solisten o.l.v, N. Treep. 3.00 Knipcursus. 4.00 Voor de zieken en ouden van dagen. 4.30 Uit „Pschorr", Rotterdam: Lily Pa- taky en haar orkest. 5.00 Radio-tooneel v. d. kinderen. 5.30 Omroeporkest o.l.x. N. Treep. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Vervolg Omroeporkest. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Concertgebouw-orkest o.l.v. E. v. Beinum m.m.v. J. Smeterlin (piano). I.d. pauze: Gramofoonpl. 10.30 Gramofoonpl. 11 00 Vaz Dias. 11.10—12.00 Uit Rest. „Haeck" Den Haag: Bela Kiss en zijn orkest. Daventry, 1500 m. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 en 11.20 Lezingen. 12.20 Rutland Square en New Victoria- orkest. 1.20 Gramofoonpl. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.10 Duitsche les. 4.25 Schotsch Studio-orkest. 5.35 Kinderuur. ren leenbank niet in den haak waren. Ik heb gemeend, daar my bekend geworden was, dat het gebeurde van ernstigen aard is, dat het niet onder stoelen of banken mocht worden geschoven. Ik heb den bri gadecommandant van de Marechaussee te Ommen van een en ander in kennis ge steld, waarna de zaak is doorgegeven aan de R ij ksveld wacht te Raalte, omdat de hoofdpersoon in de zaak, de gewezen kas sier van de Leenbank, aldaar woonachtig is. Tot zoover de burgemeester van Dalf sen. Zooals men weet, zijn de verduisteringen ten nadeele van de bank opgeloopen tot een bedrag van 119.000, hetgeen te wyten zou zijn aan valsche schuldbekentenissen en boekingen van den verdachte, een man, die in den streek het volle vertrouwen genoot van de inwoners. Het schijnt, dat zucht naar speculatie de gewezen kassier ten val heeft gel stond te bekijken. Dat was de eerste in druk een meisje in 't wit met kort blond haar. Haar hoofd was een beetje voorover gebogen, het licht viel juist op haar fijn profiel. Maar het gezicht dat schijnbaar door de spiegel teruggekaatst werd, was omlijst door lange, donkere krullen en John herinnerde zich die De dubbele beeltenis deed hem schrik ken en tegelijkertijd was hij er door be koord. Hij herinnerde zich nu dat hij over dit schilderij had hooren spreken als een van de meesterstukken van ^mory. Hij staarde als geboeid naar de twee gezich ten en las toen was het zwarte plaatje, dat op de vergulde lijst bevestigd was, vermeldde: „Jenifer en Anne Belinda, tweeling dochters van Sir Anthony Wavzney." H Als een advocatenkantoor meer dan hon derdvijftig jaar bestaat, kan het voorko men, dat de namen op de koperen deur knop niet kloppen met die der tegenwoor dige firmanten. Het was het kantoor van de heeren Gar den, Longhops en Mortimer, waarvan John Maurice de mededeeling had ontvangen, dat de titel en het grondbezit der Wave- ney's hem ten deel gevallen waren; maar de welwillende oude heer, die hem bij zijn terugkomst uit Engeland te woord had ge slaan, droeg den naam Carruthers en deze had verklaard, dat indien Sir John Wave ney in den loop van de volgende maand hulp of inlichtingen noodig had, mr. Smith, zijn neef en assiocié, tot zijn dienst wasMr. Carruthers zelf was van plan een korte vacantoe te nemen. Blijkbaar was er dus g^en Longhops, 6.50 Radio-koor. 7.10 Spaansche causérie. 7.50 Lezing. 8.20 „Soft lights and sweet music". 8.40 Variëté-programma. 9.55 Concert. 10.50 Korte Dienst. 11.0512.20 BBC-dansorkest. „Radio-Paris", 1796 m. 8.05 en 12.50 Gramofoonpl. 8.20 Radio-tooneel. Kalundborg, 1261 m. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.054.05 Kai Julian en zijn dansorkest. 7.30 Radiosymphonieorkest o.l.v. F. Busch m.m.v. E. Berger (zang). 10.1511.50 Dansmuziek uit het Palace- hotel. Langenberg, 456 m. 5.25, 6.35, 9.50 en 11.20 Gramofoonpl. 12.55 Werag-orkest o.l.v. Kuhn. 2.35 Gitaar en Cither. 3.20 Omroeporkest o.l.v. Merten. 6.20 Omroeporkest o.l.v. Seyfert en blaasorkest o.l.v. Barthelmeus. 7 30 Vervolg concert. 8.20 Omroeporkest o.l.v. S. v. Hausegger. 10.20 Piano-recital. 10.50 Omroeporkest o.l.v. Görlich. 11.2012.20 Gramofoonmuziek. Rome, 421 m. 8.20 Opera-uitzending. Brussel 322 en 484 meter. 322 M.: 12.20 Gevar. programma. I.30 Gramofoonpl. 5.20 Symphonieconcert o.l.v. Meulemans. 8.20 St. Saënsconcert o.l.v. Walpot. 9.20 Symphonieconcert o.l.v. Meulemans. 10.3011.20 Gramofoonpl. 484 M.: 12.20 en 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert o.l.v. Meulemans. 9.35 Omroeporkest o.l.v. Walpot. 10.3011.20 Gramofoonpl. Deutschlandsender, 1571 m. 6.50 Dansmuziek door R. Siegel en zyn orkest. 7.20 „Hampit" der Jager", naar den ro man van J. Kneip, bew. door S. Andres. 8.20 Zie Langenberg. 9.35 Berichten, sportpraatje, weerbericht. 10.20 Beethoven's Strijkkwartet uit opus 132. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. (3e Programma). 8.0012.20 Langenberg. 12.2014.30 Luxemburg. 14.3016.05 Kalundburg. 16.0516.40 Langenberg. 16.4017.20 Deutschl. sender. 17.20—18.20 Brussel (VI.). 18.20Afl.: Langenburg. (4e Pragramma). II.2012.20 Kalundborg 12.20—14.20 Brussel (Fr.). 14.20—Afl.: North Reg. (Wijziging voorbehouden). gebracht. Zoo moet het voorgekomen zijn, dat hij een borgstelling van 10.000 in boeken had veranderd in 17.000 en eeni- gen tijd met dit fictieve bedrag van 7000 werkte. De kassier woont te Raalte, de bank is gevestigd te Dalmsholte. Het bestuur en de spaarders wonen verspreid over beide gemeenten en over Ommen en Heino. Aan vankelijk kon men geen bewijzen tegen den verdachte in handen krijgen. De bank heeft nog getracht van de verloren gegane gel den nog zooveel mogelijk terecht te bren gen. Het bezit van den kassier, een wel varend boerenbedrijf, is daama onder den hamer gekomen. De borgen waren onte vreden geworden over het laatste tekort van 21.000, waarvoor zij aansprakelijk werden gesteld. De Rijkspolitie heeft het onderzoek in deze zaak vlug ter hand ge nomen met het bekende gevolg, dat de kas sier in den loop van de vorige week op zyn boerderij, terwijl hij bezig was de koeien te melken, werd gearresteerd. Hij werd eerst voor den burgemeester geleid en daarna overgebracht naar Zutfen. geen Mortimer en ook geen Garden meer in de firma en toen John ten tweede male een bezoek bracht aan het ouderwetsche huis waarin het kantoor gevestigd was, vroeg hij dan ook, zooals hem gezegd was, naar mr. Smith. Na even gewacht te hebben, werd hij binnengelaten in een ruim,, hoog vertrek met lange smalle ramen, het type van de werkkamer van een Londensche advocaat met groote, aanzienlijke practijk. Buiten was de hemel donker, eeh bureaulamp brandde op de schrijftafel van mr. Smith. Toen John binnentrad viel het licht op een gebogen hoofd, maar toen de rechts geleerde opkeek, bescheen het een gezicht met scherpe trekken en een paar verraste blauwe oogen er in. Met een sprong, die de lamp en de stoel deed wankelen, was Lewis Smith over eind. „Maurice! Hallo! Hoe kom jij zoo ineens uit de lucht vallen?" John liet zijn hoed, doen hij in de hand had, vallen. „Alle menschen het is Lulu!" „Maar jij hoe is het in vredesnaam mogelijk.... ikje bent toch niet Waar is dat kaartje? Je bent toch Wave ney niet? Je wilt me toch niet wijsmaken, dat jij Sir John Waveney bent!" „John Maurice Waveney. Ik liet den naam Waveney weg, toen ik dienst nam. Ik had er op dat moment natuurlijk geen idee van dat ik later juist bij Tom Waveney's compagnon terecht zou komen!" „De tweede zoon van Sir Anthony?" „Ja, een heel geschikte kerel geval len by Loos." (Wordt vervolgd!

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9