WOENSDAG 24 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 RECHTZAKEN haagsche rechtbank Is een consumptietent een winkel? De kantonrechter te Alphen heeft de houdster van een consumptietent onder Hazerswoude, mej. S. uit Zoeterwoude, we gens overtreding van de winkelsluitingswet veroordeeld tot 2 geldboeten van 1 elk. Op Zondag 2 October 1932 was geconsta teerd, dat de verdachte aan eenige buiten de tent staande personen eetwaren o.a. een rolletje frujetta verkocht. In hooger beroep werd verdachte bijge staan door mr. Tj. Schaper uit Leiden, die op de eerste plaats nietigheid van de dag vaarding opwierp, omdat deze niet ver meldde, dat er buiten de in de winkelslui tingswet genoemde tijd zou zijn verkocht en voorts betwistte pleiter dat de tent een winkel zou zijn. Dit laatste argument zou worden versterkt door de omstandigheid, dat een buurman van verdachte, die café houder is, zich bij den burgemeester zou hebben beklaagd over concurrentie door verdachte. Mr. Hoekstra, die het O.M. waarnam, be toogde, dat verdachte's tent als winkel is te beschouwen en deze niet kon vallen on eer de vrijstellende beoalingen voor den verkoop van brood, banket, chocolade etc. Spr. concludeerde tot bevestiging van het vonnis a quo. Een berijder van een „buiten gewoon gevaarlijk ding", een motorfiets. De 22-jarige expediteur F. W. V. uit Ter Aar, is in den avond van 16 Juni 1933 met een door hem bestuurd motorrij wiel, waarop zich een meisje, mej. O. als duopasagier bevond, opgebotst tegen' een op den Straatweg onder Wassenaar stil staande auto, welke rechts van den weg was geplaatst en waarvan een rood achter licht brandde. Het gevolg is geweest, dat zoowel V. als het meisje kwamen te val len en verwondingen opliepen. Mr. Cohen Terwaart, die het O. M. waar nam, verwierp het verweer van V., die be weerde door tegenlicht verblind te zyn ge weest Spr. meende, dat berijders van zul ke buitengewoon gevaarlijke dingen als motorfietsen, de noodige voorzichtigheid in acht dienen te nemen. Spr. achtte groote roekeloosheid de oorzaak van dit ongeval, waarvoor V. de gevolgen zal moeten dra gen en hij vroeg' derhalve 3 weken ge vangenisstraf. In de zaak tegen den bakker N. M. J. K. te Wassenaar, die in staat van dron kenschap een auto had bestuurd, eischte het O. M. 1 week hechtenis met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar Vonnis 6 Februari a.s. Wegens overtreding der Wegenbelasting zijn veroordeeld C. P. H. it Zegwaard tot 5 subs. 5 dagen hechtenis; B. N. v. E. Ie S t o n p w ij k tot 10 subs. 10 dagen hechtenis; A. J. S., te Wassenaar tot 3 x 10, subs. 3 X 10 dagen hechtenis. ONTGROENINGSSCHANDAAL TE UTRECHT. Voor de drie studenten vrijspraak geëischt. Dinsdagmiddag stonden drie studenten voor de rechtbank te Utrecht wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld van jhr. H. J. S. De drie verdaohten vertelden een voor een wat er volgens hen gebeurd was. Er stond een ladder in den tuin van een per ceel aan de Kr. Nieuwe Gracht, waarin een student met eenige mede-studenten een lunch had, waarna men zich naar den tuin begaf. Een noviet, die zich in hun gezel schap bevond het was tijdens den groen tijd kreeg het bevel de ladder, die tegen het huis aan stond, te beklimmen. De no viet beklom den ladder en ging in de dak goot staan. Een der drie verdaohten, A. F. C., klom den noviet achterna en ging even eens in de dakgoot staan. Toen werd de ladder een klein beetje anders gezet, waar na C. de ladder snel afdaalde. De noviet ging hem achterna. Terwijl beiden zich op de ladder bevonden, brak deze op het punt, waar de noviet zich bevond. Deze viel naar beneden, ook C. Bovendien viel de noviet nog boven op C. Beiden waren bewusteloos. Aldus was het geschied volgens een der verdachten. De beide anderen legden soortgelijke verklaringen af. Dr. Siilevis Smit, zenuwarts te Utrecht, had de beide patiënten behandeld en werd op de zitting als getuige en als deskundige gehoord. Hij verklaarde, dat de noviet bij het ongeval een middelmatig zware her senschudding had bekomen en dat ver dachte C. ca- niet zoo ernstig aan toe was geweest. De noviet had zes weken te bed gelegen voor hij weer op mocht staan. Op een vraag van den president, mr. Kaars Sypestein, of de noviet zwaar lichamelijk letsel had bekomen, gaf dr. Siilevis Smit een bevestigend antwoord. Als getuigen werden gehoord eenige om wonenden, die het ongeval hadden zien ge beuren. Hun verklaringen liepen op som mige punten uiteen. Zoo verklaarde een getuige pertinent, dat er bij het neerdalen der beide studenten aan de ladder was ge schud en anderen, dat zulks alleen bij het opstijgen gebeurd was. Door de verdach ten werd ontkend, dat dit bij het neerdalen geschied zou zijn. De noviet S. werd ook als getuige ge hoord en verklaarde ongeveer hetzelfde als de verdachten. De eigenaar van de ladder verklaarde, dat de ladder geregeld werd ge bruikt en nog goed in orde was. De heer D. de Zwart, directeur van den bouw en woningdienst, had de ladder na het ongeval onderzocht op verzoek van den commissaris van politie in de le afdeeling, en had bevonden, dat de ladder voor nor maal gebruik nog geschikt was. De lad der had volgens dezen deskundige geen in wendige gebreken. Wordt er aan een lad der gesohud, wanneer daar menschen op staan, wordt het gevaar voor breken groo- ter. Ook werd er een aannemer als deskun dige gehoord, die van meening was, dat de ladder wel degelijk voor het ongeval een inwendige breuk had. De officier van justitie, jhr. mr. J. Twiss Quarles van Ufford, nam het woord voor het houden van zijn requisitoir. Hij was van meening, dat er uit de getuigenverklarin gen niet was komen vast te staan, dat er bij het neerdalen van de ladder was ge schud. De getuigen waren met elkaar in strijd. Volgens hem lieten ze meer hun goede hart spreken, dan dat ze verklaarden wat ze werkelijk gezien hadden. Ook was het geen grove onvoorzichtigheid om de ladder een beetje anders te zetten. Boven dien kan men van studenten niet verlan gen, dat zij verstand hebben van de deug delijkheid van ladders. Wel was spr. van meening, dat de ladder niet goed bruikbaar meer was. Het is naet goed om novieten een ladder op te jagen, maar het ten laste gelegde is niet bewezen. Ten slotte eischte hij vrijspraak voor ieder der verdachten. Als verdedigers traden op mr. B. Wesse- ling en mr. Sasse van IJsselt. De rechtbank zal over veertien dagen uit spraak doen. DOODSLAG TE HAELEN. Voor de Roermondsche rechtbank is be handeld de zaak tegen P. G. van R., geb. te Nederweert, gedetineerd in het huis van bewaring, wien ten laste is gelegd, dat hij in den nacht van 7 op 8 October te Haelen opzettelijk met het oogmerk en voornemen om Henricus Puts van het leven te beroo- ven, subs, zwaar lichamelijk leisel toe te brengen, dezen met een groot vlijmsi herp mes: lo. met geweld in de rechterborst heeft gestoken; 2o. met geweld een circulaire sny-vonde door den nek heeft toegebracht, een en an der met het gevolg, dat Puts tengevolge van in- en uitwendige verbloeding kort daarop is overleden. Er werden 10 getuigen gehoord, onder wie als deskundige de heer J. Hulst, arts te Leiden. Na uitvoerig getuigenverhoor is vijftien jaar jaar gevangenisstaf tegen van R. ge- eischt. Met de drie jaren, die het O.M. tegen hem vroeg wegens den fietsendiefstal, die aan den moord vooraf zou zijn gegaan, is in het geheel dus tegen hem achttien jaar gevangenisstraf geëischt. UIT DZ OMGEVING LISSE. Bond van Z.-Holl. Kleine Kweekers. Gisteravond hield de afdeeling van den Bond van Zuid.-H. Kleine Kweekers een vergadering in 't Café „De Beurs", De op komst was goed. De voorzitter, de heer J. Hageman, opende met een woord van wel kom de vergadering en naar aanleiding van het feit, dat het de eerste vergadering is in 1934 uitte hij den wensch, dat het voor de kweekers in een beter teeken moge staan dan het voorbije en hij hoopte, dat we door het geledene tot een betere posi tie moge geraken waar, gelukkig, de tee kenen wel op wijzen. De notulen werden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. De voorzitter deelde mede. dat het verzoek om Regeeringsvleesch door B. en W. is inge willigd en de kaarten daarvoor zijn te be komen voor de leden aan gene zijde van de Jannetjesbrug bij den heer J. Grimber gen en voor de overige leden bij den voor zitter, den heer J. Hageman. Nog deelde de voorzitter mede, dat op het verzoek om Regeerings- of Gemeente-crediet nog geen officieel antwoord is binnengekomen. Aan de orde is hierna behandeling van den Be schrijvingsbrief voor de op 25 dezer te houden eerste Algemeene Vergadering van den Bond. Door den voorzitter werd de beschrijvingsbrief voorgelezen en de vraag gesteld, of een der leden daarom trent iets te vragen had. Het punt afdracht contributie Hoofdbestuur, namelijk 1. per lid per jaar, zou noodzakelijk maken, dat de eigen contributie met 50 cent p^r lid en jaar moet worden verhoogd. Een der leden maakte de opmerking, dat het alweer blijkt, dat in den aanhef de contributie te laag is gesteld en het doet minder plei- zierig aan, dat we na een half jaar bestaan al voor contributie-verhooging gesteld worden. De voorzitter bepleitte het nut van een goede contributie, waarna het voorstel werd aangenomen. Uit het finan- tieel verslag van den penningmeester bleek, dat was ontvangen 61.— en uitgegeven 42.94, alzoo een batig saldo van 18.U6. Staande de vergadering werd de rekening nagezien en in orde bevonden, weshalve den penningmeester dank werd gebracht voor zijn beheer. De secretaris bracht hierna zijn eerste jaarverslag uit, hetgeen in hoofdzaak ge wijd was aan de oprichting. Het ledenial gaat steeds in stijgende lyn, wat een ge lukkig verschijnsel is. De wensch werd ge uit, dat zich spoedig betere perspectieven voor de kleine kweekers mogen openen. Hierna werd een manifest ter teekening aangeboden om van de Regeering een voor schot te krijgen op de gesaneerde bollen. Bij de rondvraag stelde een der leden voor op de algemeene vergadering voor te stel len aan de Regeering te verzoeken langs geleidelijken weg de kweekers weer toe te staan zijn kraam uit te breiden tot 6U0 a 700 R.R., opdat hij als kleine kweeker uit zijn bedrijf zijn brood kan halen in den zelfden geeest zooals de afdeeling War mond dit zal voorstellen. Niemand was hiertegen. Een ander lid stelde voor aan B. en W. te verzoeken, of ook zoons van kleine kweekers tewerk gesteld kunnen worden. Nog een ander lid zag gaarne de prijzen der vroege Tulpen iets hooger ge steld, of de oude maat weer invoeren. De voorzitter ontraadde een hoogere prijs zetting voor vroege Tulpen, daar het vast staat, dat er vroege tulpen te over zijn. Nog een ander lid zag gaarne de kosten van den Keuringsdienst voor Narcissen wat verlaagd, daar deze veel te hoog zijn. De vergadering was het hiermee eens. Hierna sluiting. Harmonie „Trou moet Blijcken". De Harmonie „Trou moet Blijcken", directeur de heer M. Bolderdijk te Leiden, gaf gis teravond op de»bovenzaal van de „Witte Zwaan" haar 8ste Jaarlijksche Uitvoering voor donateurs en kunstlievende leden en had een mooi bezette zaal. Achtereenvol gens werden uitgevoerd: 1. „Florentiner" grande marsch Italienen van J. Fucik. 2. „La Poupee de Nuremberg" Ouverture van G. Verheij. 3. „De Parelvisschers" Fantasie van G. Bizet. 4. „Dans La Bruyerre" Ouver ture van A. Govaart. 5. „Kaufmanns Casino Tanze" wals van G. Verheij. 6. „Contes et Légendes" Fant. Humoristique van A. Go- vaert. 7. „Marsch" en 8. Finale. De nos. 2 en 3 waren de bekroonde nos. van het In tern. Concours te Rotterdam. Na de pauze werd een bal gegeven, waarvoor de muzieK werd verzorgd door het Lisser Jazz-baod orkest „The Music Makers", 't Was een goedgeslaagde en gezellige avond. Volksbond. Gisteravond had de derde cursusavond plaats uitgaande van den K. K. Volksbond. Als spreker voor dezen avond was uitgenoodigd de heer A. J. M. Angenent, lid van het Hoofdbestuur, met als onderwerp: „De massa-mensch van Communistische, N ationaal-Socialistische en Fascistische stelsels". De voorz., de heer C. Schrama, opende den avond en verheug de zich over de groote opkomst. Het heidendom, waarin wij al jaren ver- keeren, is een vruchtbare bodem voor het kweeken van den massa-mensch. De mensch vein den dag is geworden als een vensterglas, steeds kleurloos. Men aan vaardt alleen datgene, wat de massa- mensch aanvaardt. Op zeer duidelijke wijze deed spr. uitkomen de massa- mensch in het Communistische, Nationaal- Socialistische en Fascistische stelsels. Ieder stelsel predikt de massa-mensch. Het Com munisme kweekt de collectieve mensch. In sterke mate ziet men dit in Rusland. Het gezinsleven werd daar onmogelijk gemaakt, omdat in het gezin gevormd werd de per soonlijkheid, hetgeen de leer niet was vol gens het Communisme. Godsdienst, die de menschelijke waardigheid bevordert, mocht niet beleefd worden. Er is in Rusland een eenheid, doch een grauwe eenheid. Deze zegeningen van het Communisme zullen niet blijven duren. Er wordt uit Moskou een sluwe propaganda gevoerd over de ge- heele wereld. Gelukkig zijn er vele men schen, die het gevaar van het Communis me inzien, en er een afschuw voor hebben. Thans zijn de verlangens van de massa- mensch ingesteld op het Nat. Socialisme en het Fascisme. Of hij zal brengen wat het beloofde in haar program, betwijfelt spr. sterk. Het zal blijven bij een bepaalde groep menschen, die de beginselen zullen vasthouden, in haar program vastgelegd. Wy kunnen niet met zekerheid zeggen, wat er uit deze beweging geboren zal wor den. Dit kunnen we zeggen, dat zij met steunt op de christelijke beginselen. Het zal worden een algemeene onderwerping, leidende naar een dictatuur. Wij moeten daarom vijandig blyven staan tegenover deze beweging, omdat zij in strijd is met onze Katholieke beginselen. Het is een ge trouwe nabootsing en product van de be weging van Mussolini en Hitier. Het is het beginsel, wat leven maakt, doch niet het program, omdat dit zeer moeilijk zal zijn uit te werken. Aan het einde gekomen van zijn leerza me uiteenzetting, oogstte spr. een dank baar applaus. De voorz. was daarom aller tolk, toen hij een woord van dank bracht en tevens de hoop uitsprak, dat velen dui delijk gehoord zouden hebben, dat wij een afschuw moeten hebben voor het Nat. So cialisme en Fascisme, omdat dit sterk in strijd is met onze Katholieke beginselen. Verschillende vragen omtrent het gespro kene werden gesteld en beantwoord. Niets meer aan de orde zynde, sloot de voorz. de zen cursusavond met den chr. groet. ZILK. Schaakclub. De Schaakclub Zilk speelde haar laatste competitiewedstrijd te gen U. D. uit de Veenen. De uitslag luidt: Zilk U. D. L. v. MarisTh. Olijerhoek 01 Th. v. MarisG. v. Rijn 01 F. v. d. Ploeg—A. v. Pelt 01 P. v. d. PloegP. v. Loorn 01 B. NederstigtJoh. Oomen 01 J. A. Mooyekind—J. v. d. Meer 10 P. Ruigrok—P. Seijs 01 C. Duivenvoorden—J. Heemskerk 01 U. D. won derhalve met 17. Ook nu wist slechts één lid van de Zilk de partij te winnen en wel G. A. Mooye kind. Propaganda-avond. Vanwege de ver- eeniging Leo XHI alhier, onderafdeeling van „Sint Deus Dedit", wordt Donderdag avond a.s. in het parochiehuis alhier een propaganda-avond gehouden, aan welke avond vooraf gaat een H. Mis ter inten tie van de leden der vereeniging. Des avonds treedt als spreker op de heer B. Loerakker, wonende te Hillegom, terwijl het verdere deel van den avond een eenigs- zins feestelijk karakter zal dragen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Feestavond. De Damestooneelclub van de Meisjescongregatie gaf gisteravond een feestavond in het Parochiehuis. De zaal was geheel bezet, geen plaats ongebruikt. De baten zijn voor de kleuterschool. Het was een schitterend mooie avond. De tooneel- club, heetende „Ernst en Luim", heeft haar naam eer aan gedaan. Er waren oogenblik- ken van ernst. Nog meer van klucht. Tra nen hebben de vele aanwezigen gelachen. De rollen waren in goede handen en het was goed merkbaar dat er op de stukken geblokt was. In één woord, het was een genotvolle avond. Pastoor Buys opende met een welkomstwoord en sloot met dank aan de velen, ook aan het koortje „Zoo zin gen wij" van de Mariacongregatie, dre tot het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt. Hedenavond nogmaals zoo'n avond met hetzelfde program. En evenveel succes! Ondersteuningsfonds „St. Joannes den Booper". Deze vereeniging hield haar jaarvergadering in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer C. v. d. Lubbe, opende de vergadering met gebed en heet allen welkom, inzonder den zeereerw. heer Pas toor Buys. Spr. memoreert het verlies door overlijden van den ijverigen secretaris, den heer J. v. Mil z.g. Staande de vergadering werd voor zijn zielerust gebeden. De notulen en het jaarverslag werden na een opmerking goedgekeurd. Uit het ver slag van den penningmeester van ,.Hulp in Nood" onderafdeeling der vereeniging, bleek een nadeelig saldo. Besloten wordt de contributie met 5 cent per lid per week te verhoogen om een sluitenden rekening te krijgen. Hierna volgde bestuursverkiezing. Her kozen werden de heeren J. van Schie en H. Bellekom. In de plaats van den neer P. Seijsener, die om gezondheidsredenen be dankt had, werd gekozen de heer J. Seijse ner. Bij de rondvraag werden enkele huishou delijke aangelegenheden besproken. Pas toor Buys sprak een woord van opwekking tot de leden, hierbij den wensch uitspre kend, dat nog vele tot de vereeniging zul len toetreden. Pastoor zelf gaf zich op als weldoener der vereeniging. De voorzitter dankte voor de opkomst en de aangename besprekingen en sloot op de gebruikelijke wijze de vergadering. LEIMUIDEN. Ledenvergadering O. D. I. Maandag avond 8 uur hield de R.-K. Sportvereeni- ging O. D. I. een algemeene ledenvergade ring. De voorzitter, de heer G. Beuk, open de deze met den chr. groet. Hy heette alle aanwezigen, in t bijzonder het bestuur, den geest, adv., de leiders en de genoodigden, hartelijk welkom. Deze vergadering werd gehouden met 't oog op de a.s. wisseling van 't bestuur om de misstanden in de ver eeniging en de bezwaren, die nu en dan op rezen op te heffen. De agenda is klein en kan toch dezen avond nog uitgebreid zijn. Bij de rond vraag zal de leden gevraagd worden hunne bezwaren, klachten enz. naar voren te brengen, waaraan zoo mogelijk tegemoet zal worden gekomen, om jegens elkaar een zuiver standpunt te kunnen innemen. De secretaris kreeg nu 't woprd tot 't voorlezen der notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Spreker gaf nu een kort verslag over de werkzaamheden van 't bestuur gedurende den tyd van 't bestaan der vereeniging. Hij memoreerde, dat 10 maanden geleden de vereeniging werd opgericht. Aanvankelijk meende men een bestuur te kiezen buiten de leden om. Dit mislukte. Men achtte de richting te gewaagd, men meende deze zou in Leimuiden toch maar kort bestaan. De jongelui zetten echter door, de voetbal- vereeniging kwam er, onder een eigen be stuur van voorzitter, secretaris en penning meester. De club was echter op zichzelf aangewe zen. In 't begin stonden de financiën er niet rooskleurig voor. Men had al dadelijk groote onkosten, die bestreden moesten worden door den inlag van 1.per lid en contributie van 0.25 per week. Door zuinigheid en doordat de entrée's en de donateurskaarten nog al opbrachten kwam de Ver. er toch bovenop, zoodat er nu een kleedlokaal van een 200 gld. kant en klaar staat, voorzien van alle gemak ken, een stel van 6 prachtige voetballen, nieuwe netten enz. Daarboven Bondseon- tributie, waarborgsom enz. Hieruit blijkt wel, dat 't bestuur niet heeft stilgezeten, evenmin als de leden. O. D. I. heeft in 10 maanden tijds heel wat gepresteerd en 't moet al heel misloopen wil er op 't einde van 't vereenigingsjaar niet een klein voor- deelig saldo of althans een heel klein na deelig saldo zijn. Er moet dan ook geen afbrekende maar een opbouwende critiek op de vereeniging uitgeoefend worden. Tot bevreemding van den voorzitter werd er bij de rondvraag weinig vragen gesteld en deze werden door den voorz. tot ieders vol doening beantwoord. De geest. adv. verkreeg nu 't woord. Hij wekte de leden op, om toch vooral Roomsch te zijn, Roomsch in de vereeniging, Roomsch in 't spel. Tevens zette hij uiteen, welke verplichtingen de spelers hadden je gens de leiders en de leiders jegens de spe lers. Elke club toch krijgt steeds een lei der mee. Tevens wees hij er de leden op, dat er geen onderlinge na-ijver tusschen de clubs macht bestaan, ze kunnen elkaar niet missen, immers uit 't 3e komen spelers voor 't 2de uit 't 2de spelers voor 't 1ste en dat de leden niet naast maar onder 't bestuur moeten staan en alles moeten doen in 't belang der vereeniging. Na nog eenige besprekingen van onder geschikten aard nam de voorzitter nog maals 't woord. Hij wees er op, dat de ver eeniging bij een zoo kort bestaan en uit leeken samengesteld heel wat heeft gepres teerd en een mooie stand in de competitie wedstrijden heeft ingenomen, dit geldt zoowel O J). L I als voor O. D. I. II. Niets meer aan de oreje zijnde dankt de voorzitter allen voor de trouwe opkomst en in 't bijzonder 't Patronaatsbestuur voor 't welwillend fstaan van de zaal en sluit met den chr. groet deze aangenaam verloo- pen vergadering. NOORDWIJK. Geboren: Cornells Jeroen z. v. G. J. Caspers en G. Koostra. Adrianus Jo hannes z. van P. C. L. Zuidhoek en M. L. Caspers. Dirkje z. van A. Plug en M. v. d. Engh. Wilhelmus Adrianus z. van A. J. Weyers en G. Heemskerk. Hen- drika d. van E. v. d. Haak en S. Teske. Maartje d. van H. Braakman en K. v. d. Niet. Jacob z. van J. v. Duin en P. v. d. Lippe. Sophia Anna' Margaretha d. van C. H. v. d. Zalm en C. G. v. d. Berg. Ondertrouwd: P. C. v. d. Berg en W. M. A. Winters. Getrouwd: W. H. Broekhof en C. M. H. Koeman. Ov e r 1 e d e n: Theodorus Overmeer 34 j. gehuwd met D. C. P. v. Elk. Jan Smit 58 j. gehuwd met A. v. d. Burg. VEUR. Het uitbreidingsplan. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben gisteren behandeld bezwaren van een aantal inwoners van de gemeente Veur, tegen het besluit van den Raad dier gemeente tot vaststelling van een plan van uitbreiding. Deze bezwaren betroffen in hoofdzaak de bestemming der gronden en waardevermindering. De ap pèl! anten hebben hun bezwaren nader toe gelicht. Het technische gedeelte der te ber de "gebracht bezwaren werd namens de ge meente behandeld door den gemeentelij ken adviseur H. v. d. Kloot Meyburg, waar na de burgemeester, de heer W. Keyzer, eenige vragen van den rapporteur, den heer v. Boeijen, beantwoordde. De heer van Boeijen wees er o.m. op, dat uit de stukken bleek, dat het de bedoeling was, na totstandkoming van het uitbrei dingsplan op verschillende stukken grond een bouwverbod te gaan leggen. Hij vroeg, hoe zich dat rijmde met de gewijzigde Wo ningwet. Burgemeester Keyzer antwoordde, hier op, dat dit verkeerd was uitgedrukt, dat op zichzelf reeds iedere bouw in strijd zou zijn met de Woningwet. De inspecteur der Volksgezondheid, de heer v. Boven, drong er op aan, dat dit uit breidingsplan, dat zeer noodig is, en te gen den opzet waarvan geen enkel be zwaar is gerezen, zou worden goedgekeurd. Nadat nog eenige kwesties van bebouwing enz. waren besproken, werd de beslissing van het college op later bepaald. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Aan den heer L. v. Beek, agent van politie, le klasse, is op diens verzoek met ingang van 1 April eervol ont slag verleend. In 1904 werd de heer van Beek alhier aangesteld. Na dertigjarigen dienst moge hij nu van een welverdiende rust genieten. De dood in de pot. De draaiorgelmen- schen uit Leiden hebben hun loopbaan in deze gemeente beëindigd. Van gemeente wege is het voortaan voor hen verboden, de muziekslingers in werking te brengen. KOUDEKERK Aanbesteding. Door den bouwkundige, den heer J. van der Sterre, alhier, werd Maandag voor rekening van den heer H. Buis te Zoeterwoude, alhier aanbesteed het bouwen van een burgerwoonhuis, waar van de uitslag was als volgt: metselwerk: D. Leenheer te Koudekerk Waal vormsteen ƒ1795, Rijnvorm 2070, G. de Graaff alhier ƒ1480 en 1680, Schellingerhout te Bent huizen 1392 en 1525. Schilderwerk: Blijleven te Benthuizen 349, de Zoete te Benthuizen 75, J. van Beek alhier 270, doodgieterswerk: N. B. Eymer alhier 74, Oudshoorn te Hazers woude 65. Burgerwacht. In de laatst gehouden vergadering van de Burgerwacht alhier is een nieuw bestuur gekozen, waarvan de functies onderling zijn verdeeld als volgt: G. de Graaff, voorz., Jac. Ravensbergen, 2e voorz., Jac. Verbree Jr., secr.-penningra., W. Wille Jr. en Jac. van Veen, plaatsver vangers. ZOETERWOUDE. Jubileum. Op Donderdag 25 Januari a.s. herdenkt mej. Rika Jutten den dag waarop zij voor 25 jaar in dienst van den hoogeerw. heer J. C. F. Jansen is gekomen. Achtereenvolgens heeft Rika onzen De ken gediend op zijne parochie-plaatsen: Zuid-Zijpe, den Haag en Zoeterwoude. De jubilaresse heeft van den Deken, uit de Nolet Stichting te Schiedam, waar Zyneerw. nog steeds verpleegd wordt, be richt ontvangen, waarbij zijne wensch werd uitgesproken, dat dit feest goed gevierd moet worden. Wy twijfelen er dan ook niet aan, of de huisgenooten en de parochianen zullen Ri ka om hare trouwe plichtsvervulling e«n dag bereiden, zooals zij die verdient on zooals hare pastoor (Jit wenscht. Donderdagmorgen 8.15 uur wordt een gezongen H. Mis uit dankbaarheid opgedra gen in de St. Janskerk. Oud-cursisten. Als rectificatie op het verslag van gisteravond wordt ons verzocht mede te deelen, dat een diploma van den melkcursus is uitgereikt aan de heeren: G. van Teylingen Czn. en L. van Teylingen Hzn.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7