DE BEGROOTING DER GEMEENTE LEIDEN. tycieyi, £fi lóoocis ÏÏUfHltacdt's iïoede&s WOENSDAG 24 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 4 Nog Algemeens Beschouwingsn EEN ONWAARDIGE BESTRIJDING; VERZET TEGEN VOORGESTELDE BEZUINIGINGEN. Woningbouw. In het vervolg van de Begrootingsde- bafcten van gistermiddag was 't woord aan den hr. K o o i s t r a (S.D.A.P.). Spr. meent in tegenstelling met den heer Beekenkamp dat gemeentelijke na-keuring van films geen ander effect zal hebben dan de cen trale keuring. Ook in een gemeentelijke na keuringscommissie zullen verschillende personen zitten, die verschillend van op vatting zijn. Daarna komt spr. tot de volks huisvesting en bepleit maatregelen om te komen tot huurverlaging. Amsterdam heeft de koe by de horens gepakt en een prijs vraag uitgeschreven onder de bouwers om aldus te komen tot huizen met lage huur waarde. Spr. bepleit de benoeming van een commissie, die als tusschenpersoon zou kunnen optreden tusschen huurders en verhuurders. Verder moet door ruimere woningbouw het aanbod verhoogd worden. Is dat uit eigen middelen niet mogelijk? Waarom moet gewacht worden op de rijks- voorschotten? Ook in deze aangelegenheid zou een der gelijke commissie vèn voorlichting kunnen dienen. Verder stelt spr. voor een huurver laging van 15 pet. bij de gemeentewonin gen toe te passen. Om dat te kunnen doen, moeten deze woningen in gemeentebeheer worden genomen, waartoe spr. eveneens een voorstel heeft ingediend. Z.i. is dat ge- wenscht, omdat het bestuur van de tegen woordige stichting te weinig let op de be langen der huurders. Vervolgens verdedigt spr. zijn voorstel om de post winst Endegeest met 1840.— te verminderen door vermindering der va- cantiegelden. B. en W. stellen een loonkor- ting voor, wat niet in het Georg. Overleg is gebracht. De loonen op Endegeest zijn niet te hoog. Wat men „bestrijden" noemt? De heer Groeneveld (S.D.A.P.) heeft geen antwoord gekregen op zijn vraag, hoeveel adressen en voorstellen bij B. en W. in praeadvies zijn. Hij onderschrijft de klachten over den langzamen gang van zaken en over gebrek aan respect van B. en W. ten opzichte van den raad. Speciaal gaat spr. nader in op de verplaatsing van bewaarscholen en op de lange voorberei ding van het uitbreidingsplan, waarvoor de raad slechts 2 dagen kreeg. Verscheidene raadsbesluiten zijn niet uitgevoerd, prae- adviezen worden eenvoudig achtergehou den. Het college heeft eenvoudig maling aan raadsbesluiten. Op deze wijze kan het lang duren alvorens medewerking bereikt wordt tusschen B. en W. en den Raad. Het aansturen op gemeentelijke na-keuring acht spr. alleen maar aanstellerij. De heer Beekenkamp heeft geen enkel recht om als zedelijkheidsapostel op te treden. Di film „Song of Songs" heeft de heer Beeken- kamp natuurlijk niet gezien. Als hij er niet tegen kan, moet hij er niet naar toe gaan. De heer Wilmer: Wat een hoogstaande bestrijding! De heer Groeneveld gaat voort met den heer Beekenkamp te bestrijden op een wijze, die de algemeene verontwaardiging wekt. (Verscheidene leden verla ten de zaal en trekken zich te rug in de koffiekamer). Spr. vindt, dat de heer Beekenkamp zelfs niet veilig is, als hy naar een Bijbellezing gaat luisteren, want ook in den Bijbel ko men verhalen voor, die niet voor kinderen geschikt zyn. Spr. meent, dat het met de slechte films, boeken en tooneelstukken niet zoo'n vaart loopt. Met de instelling van censuur moet men voorzichtig zijn, want men weet niet, waar men eindigen moet Spr. keert zich vervolgens tegen de op merking van den heer Beekenkamp inzake het aankweeken van nationale gevoelens op de openbare scholen. Omtrent de vader- landsche geschiedenis bestaat nog wei eenig verschil van opvatting. (Na de rede van den heer Groeneveld keeren verscheidene leden weer terug). Salarissen, bestrating en nog wat. )e heer Schüller (S.D.A.P.) be spreekt de oppositie van de rechterzijde in sectie-vergaderingen. Toen was hun toon heel anders dan nu in de raadsverga dering; zij zijn thans als lammetjes. Ver volgens komt spr. tot de uitbetaling van 4/5 loon aan het los gemeente-personeel Volgens de Ambtenarenwet had het amb tenaren-reglement reeds lang moeten zyn ingevoerd. De regeling t.a.v. het losse per soneel heeft spr.'s instemming niet; het is z.i. een ontduiking van de salaris verorde ning. Spr. stelt voor advies in te winnen van het Georg. Overleg inzake de interpre tatie van art. 9 der Salarisverordening Vervolgens bespreekt spr. de z.i. te lage salarieering van het personeel bij den radio- distributiedienst, welke salarieering in strijd is met de gemeentelijke salaris-rege ling, welke voorschrijft, dat het collectief arbeidscontract wordt nageleefd, hetgeen niet geschiedt. Het is onjuist, dat de .directeur van dezen dienst op eigen houtje de salarissen vast stelt. zonder dat het G. O. gehoord wordt. Vandaar dat spr. ook hier een voorstel doet om het advies van het G. O. in te winnen over de salarieering van het personeel van den radio-distributiedienst. De heer Eikerbout: Wat heeft het G. O. te maken met de particuliere perso nen, die bij de radio-dienst werkzaam zijn. De heer Schüller: Tot nu toe zijn de arbeiders bij dezen dienst inderdaad particulieren, maar in de raad zijn al stemmen opgegaan om dat personeel in vasten gemeentedienst te nemen, en dat zal binnenkort ook wel gebeuren. Spr. con stateert vervolgens, dat B. en W. niets doen om door het vervroegd doen uitvoe ren van onderhoudswerken de werkloos heid te bestrijden. Het voorstel-Wilbrink om grondverkoop te doen geschieden door B. en W. alleen heeft spr.'s instemming niet. De groote ver traging ligt niet bij den raad, maar bij de verschillende diensten, die allen hun licht daarover moeten laten schijnen. Dat B. en W. raadsbesluiten niet uitvoeren, be wijst spr. door er op te wijzen, dat een be sluit om een tweede vrachtauto voor het vervoer van gemeentemateriaal aan te schaffen nog steeds niet is uitgevoerd. Spr. wijst vervolgens op de zeer slechte bestra ting van verschillende straten; een bezui niging daarop is dus niet op z'n plaats. Hij stelt dan ook voor de post voor onder houd van straten en wegen te verhoogen met ƒ3000. Zijn voorstel inzake het ver voer van gemeente materiaal in eigen be heer geeft spr. B. en W. in overweging hierop praeadvies uit te brengen. Politie-aangelegenheden. De heer Kuipers (S.D.A.P.) kant zich tegen de voorgestelde bezuiniging op de subsidie aan Schoolkindervoeding zoowel als tegen de andere subsidie-verlagingen. Versobering door personeel-inkriraping is z.i. uit den booze. Wel kan er bezuinigd worden op het aantal chefs. Het politie personeel moet zelfs worden uitgebreid. Spr. behandelt verschillende politie-aange legenheden, o.a. verwarming van de stand plaats van de verkeersagenten. Hij doet vervolgens een voorstel om het salaris van de 4 suppoosten aan de Lakenhal niet te verlagen. Spr. breekt hier zijn betoog af wegens het ver gevorderd uur. De vergadering wordt daarna geschorst tot Woensdagmiddag 2 uur. FRANKRIJKSSCHANDALENSERIE HET ALEXANDRE-SCHANDAAL. Ontstellend veel slachtoffers. De nieuwe zwendel-affaire, welke heeft geleid tot de arrestatie van Georges Alexan dre, schijnt niet ten achter te staan bij de zaak-Stavisky. Er wordt beweerd, dat tal van bekende personen hebben behoord tot de raden van beheer der elf maatschap pijen, welke Alexandre heeft opgericht Een intus^bhen overleden oud-minister van financiën, tal van afgevaardigden en vroe gere afgevaardigden zouden bij de aange legenheid zijn betrokken. Niet minder dan drie Kamerleden, 18 prefecten, 30 hoofdkassiers van verschil lende maatschappijen, 12 presidenten van rechtbanken, twee officieren van justitie, twee senatoren, 50 rechters, 12 commissa rissen van politie en een niet te schatten aantal" officieren en lagere ambtenaren heb ben den bedrieger hun spaarpenningen toevertrouwd. Alexandre schijnt ook de leermeester van Stavisky te zijn geweest, daar Stavisky eenige jaren geleden werkzaam is geweest in een der ondernemingen van Alexandre. DE STAVISKY-AFFAIRE. Wauw tumult in de Kamer. In de Fransche Kamer heeft de afge vaardigde Henriot zijn aanvallen op de re geering voortgezet, waarbij het herhaalde lijk tot zeer rumoerige tooneelen kwam. Hij trachtte ook den minister-president te bla- meeren door er aan te herinneren, dat Chautemps in 1932 juridisch raadsman is geweest van generaal Barbier de Fouton, die lid van den raad van beheer in één der ondernemingen van Stavisky was. Henriot klaagde er verder over, dat de processen tegen Stavisky telkens uitge steld werden, wat volgens hem aan invloe den van de zijde der regeering en van par lementaire kringen te wijten was. Op een interruptie van een der afgevaar digden, die Henriot toeriep: „Hoeveel heeft u ontvangen?" ontstond een ontzettend la waai aan de rechter zijde. Henriot vroeg den afgevaardigde, zich duidelijker uit te drukken en toen deze zijn vraag herhaalde, verklaarde Henriot, dat hij zijn getuigen zou sturen. Het lawaai nam zoo toe, dat de voorzitter, na herhaald bellen om 16 uur 25 besloot de zitting te schorsen. Deze werd 20 minuten l^ter hervat. Hen riot zette zijn rede voort en drong aan op snelle bestraffing van de schuldigen. Na Henriot nam minister-president Chautemps hèt woord, die de kwestie van vertrouwen stelde. Een door Henriot ingediende motie werd verworpen met 367 tegon 201 stemmen. Ook gisteren straatöetoogingen. Op den hoek van den boulevard St. Ger main en den boulevard Raspail te Parijs hebben gisteravond weer betoogingen plaats gehad onder leiding van de Action Fran- yaise, waaraan duizenden menschen deel namen. De straat bood weer hetzelfde too- neel als Maandagavond: omvergeworpen banken, uitgerukte boom-hekken, en po- litie-afdeelingen, die trachtten de menigte uiteen te drijven. Thans was ook bereden poltie aanwezig, die verscheiden charges moest ondernemen. Uit vele vensters wer den knalpatronen geworpen, en uit aller lei potten en pannen werd water over de politieagenten uitgestort. Bij de kerk van St, Germain onstond een vechtpartij tus schen politie en betoogers. Eerst tegen negen uur 's avonds werd het wat rustiger. De politie-prefect nam zelf de leiding der orde-maatregelen; talrijke per sonen werden gearresteerd, terwijl vier menschen verwondingen hebben opgeloo- pen. Aan het einde der Kamerzitting was de politie den toestand volkomen meester. NOG EEN BANKDIRECTEUR GEARRESTEERD. Charles Neunberger, directeur van een bank te Parijs met een kapitaal van zeven millioen, is gearresteerd, beschuldigd van misbruik van vertrouwen. gewoon gezant by den H. Stoel, zal Ler- roux zelf zich tijdelijk met de portefeuille van buitenlandsche zaken belasten. De benoeming van een Spaanschen ge zant bij den Heiligen Stoel zal van bijzon dere beteekenis zijn, aangezien sedert den val van de monarchie in April 1931 geen diplomatieke betrekkingen met het Vati- caan werden onderhouden. De taak van Romero zal dan in de eerste plaats zijn, een modus vivendi tot stand te brengen, totdat later een ooncordaat kan worden ge sloten. BRITSCH-INDIE. VLOOTCONFERENTIE TE SINGAPORE. Geruchten over Nederland. De Haagsche correspondent van het „Hbld." kan bevestigen, dat de conference van Engelsche vlootvoogden op de „Kent'', waarvan wij gisteren melding maakten, deel uitmaakt van periodieke samenkom sten van Engelsche vlootvoogden in het Oosten. Deze .periodieke bijeenkomsten worden steeds op de „Kent" gehouden, waartoe dit vlaggeschip haar ligplaats te Hongkong verlaat om zich naar een cen traal gelegen punt te begeven. Dat betreft de geruenten, waarvan in de Reutertelegrammen sprake was met be trekking tot ons land, is het voor alle dui delijkheid gewenscht, er op te wijzen, dat onze regeering in geen enkel opzicht iets met de vlootconferentie van Singapore uit staande heeft, noch ook eenige toezegging heeft gedaan, waardoor de onzijdige po sitie van ons land in het gedrang zou kun nen komen. Het is bekend, dat Nederland zijn onzijdigheid niet heeft prijsgegeven. Een waarborg van de zijde van Engeland om ons het ongestoorde bezit van den Oost-Indischen archipel te verzekeren, in ruil voor ex defensief bondgenootschap, is trouwens overbodig dank zij het bestaan van het viermogendhedenverdrag, waarbij deze waarborg collectief door .de verdrag sluitende mogendheden gegeven wordt. Zoolang dit verdrag bestaat, kan zelfs de gedachte niet ryzen aan een bondgenoot schap. CHINA. TURKESTAN VERKLAART ZICH ONAFHANKELIJK. Het telegraaf-agentschap van de Sovjet- Unie meldt uit Tasjkent, dat onder leiding van Saoi-do-Mulla te Kasjgar te onafhan kelijkheid van Chineesch Turkestan is uit geroepen. Volgens een nader bericht heeft de nieuwe regeering verklaard, dat alle Chineezen het land moeten verlaten. De regeering heeft een delegatie naar Kaboel gezonden, ten einde de regeering van Afghanistan te bewegen den nieuwen staat te erkennen. Later zal de deputatie ook naar Indië gaan. Naar het officieele Rus sische telegraaf-agentschap verder be weert, zouden in dienst der nieuwe regee ring te Kasjgar talryke Turksche emigran ten staan, die als tegenstanders van Moesta- fa Kemal Pasja Turkije hebben moeien verlaten. BUITENLAND ONTSTEMMING TEGEN DE JODEN. Er heerscht ln verschillende steden van België toenemende anti-Joodsche' stem ming. Deze ontevredenheid vindt, aldus schrijft de Brusselsche correspondent van de ^Msbd." haar oorzaak in het feit, dat tal van uit Duitschland en Nederland hierheen overgewaaide Joden, in het geheim handel drijven en een steeds grootere bedreiging voor den Belgischen kleinhandel en den middenstand beginnen uit te maken. Door het feit, dat zij clandestien handel drijven, ontsnappen zij n.L aan de hooge inschrijvingsrechten en bedrijfstaxes, waar aan de Belgen onderworpen zijn. De Jo den kunnen op deze wijze goedkooper hun waren aan den man brengen, dan de Bel gen dat kunnen doen. Het niet normaal ingeschreven zijn van dit soort Joodsche handelaars, brengt ver der .mede, dat men er niet de minste con trole op heeft en men ook van hun solva biliteit zoogoed als niets afweet. Zij ma ken hiervan dikwijls misbruik door, o.a. in bekende textielcentra, belangrijke bestel lingen van goederen te doen, waarvoor zij bij bestelling een zeker bedrag betalen, terwijl zij later met de noorderzon ver trekken, zoodat de bedrogenen heelemaal geen verhaal meer op deze lieden hebben. In andere kringen is men verbitterd te gen Joden, die in België voor bepaalde doeleinden kantóren hebben opgericht, maar steeds na enkele maanden, de sala ris- en andere overeenkomsten als vodjes papier beschouwen en deze niet naleven. Het gerecht treedt zeer streng op, tel kens als het vonnissen heeft uit te spreken tegen Joden die zich aan feiten als de bo ven aangehaalde hebbey schuldig ge maakt. Het is vooral te Antwerpen en te Brus sel, dat zij de openbare opinie zeer tegen zich in het harnas hebben gejaagd. Dat wij bij het weergeven van deze mentaliteit heelemaal niet overdrijven, blijkt ten overvloede uit een in de commissie van jus titie gedane mededeeling van een lid, „dat te Antwerpen deze antipathie tegen de Jo den tot gewelddadig optreden zou kunnen leiden." DUITSCHLAND. KATH. JEUGD TEGEN HITLER-JELGD. Te Stuttgart hebben betoogingen van de Katholieke jeugd tegen de nationaal-socia- listische Hitler-jeugd plaats gehad.. De po litie heeft de betoogers herhaaldelyk uit eengedreven. Men verwacht, dat scherpe maatregelen getroffen zullen worden. SPANJE. KABINETSWIJZIGING IN SPANJE. Benoeming van Romero tot gezant bij - den H. Stoel. Naar verluidt, zou minister-president Lerroux gisteravond aan den president de<r republiek een gedeeltelijke reorganisatie van het kabinet voorstellen, welke reorga nisatie noodig is geworden door het aftre den van den minister van b inn en lands che zakeft, Rico Avello. Avello besloot af te treden, omdat hij bij de laatste verkiezingen geen mandaat heeft verkregen. Hij is tot nu We slechts op zijn post gebleven, omdat dit in het belang van de openbare veiligheid noodig was. Vermoedelijk zal Avello als minister van binnen landsche zaken opgevolgd worden door den minister van oorlog, Martinez Barrios, die op zijn beurt vervangen zal worden door den radicalen afgevaardigde Diego Hidalgo. De aftredende minister van binnenland- sche zaken is bestemd, om hooge commissa ris in Spaansch Marokko te worden. Met betrekking tot den minister van bui tenlandsche zaken, Pita Romero, is nog geen beslissing genomen. Het is echter zeker, dat voor hem reeds de toestemming voor zijn benoeming tot buitengewoon gezant bij den Heiligen Stoel is verkregen, zoodat zijn be noeming tot dezen post slechts een kwestie van tijd is. Bij de benoeming van Romero tot buiten- zyn spoedig verdreven met Per stuk 8 ct. Doos 45 ct Bij Uw drogist BUITENL. BERICHTEN DYNAMIET-EXPLOSIE BIJ RIO DE JANEIRO. Vermoedelijk 12 dooden en 60 gewonden. Op het eiland Governador, dat op geriu- gen afstand van Rio de Janeiro in de Guan- bara-baai is gelegen, is gisteren een op slagplaats van dynamiet in de lucht gevlo gen. Men vreest, dat by de explosie 12 per sonen om het leven zijn gekomen en zijn gewond. Tot dusver heeft men nog slechts de lijken van twee slachtoffers, be nevens 30 gewonden kunnen bergen. Laatstgenoemden zijn naar het ziekennuis te Rio de Janeiro overgebracht. By de ontploffing der opslagplaats, die het eigendom was van een particuliere maatscnappjj, zijn verscheiden loodsen ver woest, terwijl bovendien schade werd aan gericht aan de school voor marinelucht vaart en aan de vliegtuighangars. DRAMA IN EEN WAALSCH DORP. Gisternacht heeft zich in het Waalsche dorpje Berzee bij Namen (Henegouwen) een verschrikkelijk drama afgespeeld, dat blijkbaar aan de groote ellenae, waarin de slachtoffers verkeerden, moet worden toe geschreven. De 52-jarige Edmond Grai heeft n.L zijn drie dochters vermoord en zijn vrouw, een zoon en een kindje van ongeveer twee maanden zoodanig letsel toegeoracht, dat zij ook in levensgevaar verkeeren. Daarna heeft de dader zich opgehangen en een einde aan zyn leven gemaakt. Grai had langen tijd in Amerika gewoond en was welgesteld naar België terugge keerd. Te Berzee had hij een groot perceel aangekocht, waar hij met zijn 38-jarige vrouw en zijn vijf kinderen zijn intrek nam. Na zijn terugkeer uit Amerika was hij als meesterknecht werkzaam in een steengroeve, doch als gevolg van de crisis werd hij werkloos en sindsdien voorzag hij in het onderhoud van zyn gezin door tal van kleine bezigheden te verrichten, zoo- als het maken van lampekappen en rieten manden. Een gedeelte van de aankoopsom van het huis moest nog worden voldaan en wan neer deze betaling niet vóór 1 Maart a.s. geschiedde, zou het openbaar worden ver kocht. Grai had dan ook de laatste maan den herhaaldelyk gezinspeeld op de moei lijke toestanden, waarin hij en zijn gezin verkeerden en had toen verklaard, dat de dood slechts uitkomst zou kunnen brengen. Op deze mededeelingen werd echter weinig acht geslagen, daar Grai algemeen bekend stond ten zeerste aan zijn gezin gehecht te zijn. Een buurman wilde gisterochtend de fa milie een bezoek brengen en vond de voor deur open, terwijl het licht nog in de ka mer brandde. Toen de buurman niemand zag, riep hij. Daar er niemand antwoordde opende hij de kamerdeur, waar een gruwe lijk schouwspel hem wachtte. De vrouw en het kindje lagen badend in hun bloed, evenals de oudste dochter. Vermoed wordt, dat de dader eerst de vrouw en het wicht heeft aangevallen met een schroeven draaier, De oudste dochter heeft daarop vermoedelijk eenig gerucht gehoord en is naar beneden gekomen, waar haar een zelfde lot wachtte. Daarna moet de dader zich naar boven hebben begeven, waar hij de andere kin deren in hun slaap moet hebben verrast. Van Edmond Grai was aanvankelijk geen spoor te bekennen, doch de marechaussee, die spoedig ter plaatse was, vond hem op den zolder, waar hij zich had opgehangen. Van de nog in leven zijnde slachtoffers was de toestand zoo ernstig, dat zij niet naar het ziekenhuis mochten worden overge bracht. In het huis bevonden zich nog slechts enkele meubelen. Begrijpelijkerwijs heeft dit drama groo te ontroering in de omgeving verwekt. „Tel." DE MISSIE EN DE AARDBEVING IN BRITSCH-INDIË. DE MISSIE BUITENGEWOON ZWAAR GETROFFEN. Missionarissen wonderdadig gespaard gebleven- De eerste berichten); die wij uit de missie gebieden van Noord-Indië, die door de aardbeving geteisterd zijn, hebben ontvan gen, vermelden, dat er geen menschenie- vens zijn te betreuren, maar dat de maie- rieele schade ontzettend is. Kerken, scho len en hospitalen liggen in puin of zijn zoodanig uit hun voegen gerukt, dat ze tot den grond toe zullen moeten worden afgebroken. In dit missiegebied zijn 800 priesters, broeders en zusters werkzaam, die tot ver schillende nationaliteit behoor en: de mis sionarissen behooren tot verschillende na tionaliteiten, maar de meesten zijn Italia nen, Belgen en Amerikanen. Het Bisdom Patua heeit net meeste gele den: er is geen enkel gebouw dat niet on herstelbaar werd beschadigd. Ook in andere bisdommen is de schade ontzettend, alleen in de bisdommen Alla habad en Agra, die aan de zorgen van de Italiaansche Capcijnen zyn toevertrouwd, heeft de aardbeving minder verwoestingen aangericht. In Rome heeft de Procure der Capucijnen nog geen berichten ontvangen, maar in de hoofdstad van Indië, in Dehli, waar op het oogenblik een groote natio nale basiliek van het H. Hart gebouwd wordt, zijn verschillende dooden te betreu ren. De overige missiegebieden zijn welis waar zwaar geteisterd maar tot nog toe werden geen berichten ontvangen, dat er persoonlijke ongelukken te betreuren zouden zijn. DE BOM AANSLAG OP DEN EXPRES WEENENAGRAM. De helsehe machine was onder een kussen verborgen. Het onderzoek naar den spoorwegaanslag bij Rann, op 30 K.M. ten Westen van Agram, is nog niet geëindigd. Slechts kon worden geconstateerd, dat door de ontplof fing van de helsehe machine het gas is ontstoken, dat diende voor verlichting der wagens. Daardoor heeft het vuur zich me zulk een groote snelheid uitgebreid. Op het oogenblik der ontploffing bevon den zich in den wagen uit Berlijn 13 sonen, van wie negen zich Konden redden. De helsehe machine was onder eea kussen geborgen. De wagen was op 2i Januari ora 7 uur 50 uit Beriyn vertroKKen en om 20 uur 30 aangekomen op het station Weenen West, waar hij was afgehaakt en later was aangekoppeld aan den sneltrein naar Agram. Officieus wordt verklaard, dat de hel sehe machine reeds in het buitenland in den wagen is gebracht Daarom heeft de directie der spoorwegen bepaald, dat alle directe wagens, welke uit Oostenrijk naar Joegoslavië gaan aan de grens door Joe goslavische wagens moeten worden vervan gen. De drie verkoolde lijken zijn nog niet geïdentificeerd. Het onderzoek duurt voort. Een minister die postzegels steelt. Uit St. Jones (Newfoundland) wordt ge meld: De min inter van landbouw en mijn wezen in het vorige kabinet, W. J. Walsh, is gisteren gearresteerd onder beschuldi ging van verduistering van drie albums met kostbare postzegels ter waarde van 5 a 6000 dollar.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6