J. N. VREEBURG Advertentiën t Jongste Bediende (m.) Nette Kantoorbediende Huurt U'.v Stofzuiger WOENSDAG 24 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 (Berichten reeds geplaatst in onze vorige GEMEENTERAAD. VOORTZETTING DER ALGEMEENE BESCHOUWINGEN. Op den tweeden dag van de begrootings- debatten was hedenmiddag het allereerst het woord aan den heer Coster (R.-K.), die hulde brengt aan B. en W. voor het sluitend maken der begrooting. Spr. vraagt of de groote reclame voor de Lichtfabrie ken wel noodzakelijk is. Vervolgens maakt spr. eenige opmerkingen over het inhalen van overuren door het gemeentepersoneel. Als compensatie voor de verplaatsing van de Veemarkt beveelt spr. aan het inrich ten van een parkeerterrein, hetgeen aan de caféhouders ten goede zal komen. Eenige detailpunten. De heer Bergers (R.-K.) dankt B. en W. eveneens voor hun beleid over 1933. Met eenige bezuinigingen is spr. het niet eens, zoo bijv. met het mindere kleed geld voor de politie, met de vermindering van het loon van werksters in gemeente dienst. Omtrent het slachthuis merkt spr. op, dat de gebruikers dit slachthuis zoo langzamerhand geheel hebben afbetaald. Spr. dringt aan op verlaging der tarieven vooral voor varkens. Op een varken van 50.komen niet minder dan 20.on kosten. Het voorstel tot weder-invoering van een zakelijke belasting op het bedrijf kan spr. niet aanvaarden; deze belasting zal vooral drukken op het personeel. Over het voorstel tot demping van het Leven daal behoeft niet gepraat te worden; dat voorstel komt vanzelf in den raad. Een communistisch geluid. De heer v. W e 1 z e n merkt op, dat de rechterzijde het zich gemakkelijk heeft ge maakt door af te zien van beschouwingen over den algemeenen toestand. Daaruit blijkt z.i. dat zij geen vertrouwen hebben in de toekomst van het kapitalisme Er is een zekere verhooging van productie, doch deze komt slechts de oorlogsindustrie ten goede. De voorz,: Zoudt u zich niet willen beperken tot de Leidsche begrooting? De heer v. W e 1 z e n ziet in de begroo ting een versterking van den aanval op de arbeidersklasse, door steeds toenemende bezuiniging. Dat moet leiden tot een groeiend verzet. Een uitweg uit de ellen de kan alleen gevonden worden in de Sov jet-revolutie. De S. D. A. P. is in elk op zicht het steunpunt van de bourgeoisie in de arbeidersklasse. Wat de heer v. Eek wil is utopische theorie. Sprekende over zijn voorstellen licht spr. de wenschelijkheid van een weder-in voering van de zakelijke belasting op het bedrijf nader toe, alsmede de noodzake lijkheid om te komen tot huurverlaging voor de arbeiderswoningen. De 2e ploeg niet-voorgeoefenden der lich ting 1933, van het 4e regiment infanterie alhier, zal van 5 tot en met 10 Maart ge legerd worden te Waalsdorp tot het deel nemen aan de vervolgoefeningen der le infanteriebrigade en 17 Maart met groot verlof vertrekken. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Biljartwedstrijd. Dinsdag speelde het le viertal van A.D.O. van den St. Josephs- gezellen-vereeniging te Leidschendam een competitiewedstrijd te Scheveningen tegen Scheveningen 2 der St. Josephs-gezellen- vereeniging. Het was een interessante én spannende wedstrijd, waarin vooral de le speler van Scheveningen een schitterende partij speel de en een gemiddelde wist te behalen van 3.33. De 3 overige wedstrijden waren zeer spannend en het was telkens twijfelachtig wie er winnen zou, doch de 3 A.D.O.'ers gaven zich niet zoo gemakkelijk en wisten alle drie te winnen, zoodat A.D.O. 3 van de 4 partijen won, wat zeker een mooi en verdiend resultaat was. Scheveningen wist in totaal 225 tegen AJD.O. 206 caromboles te behalen. KJ.M.V, Maandag hield de K.J.M.V. een drukbezoohte vergadering in haar clublokaal in het Patronaat. De voorzitter, de heer W. Bleijs, opende de vergadering met den K.J.M.V.-groet en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den spreker van dezen avond, den heer A. H. J. Engels, die zou spreken over de bestrijding van het Nat. Socialisme en Fascisme. Deze eerste der 3 avonden werd door spreker behandeld: „Hoe het niet moet". Veel, aldus spreker, is er veranderd en de ongeloovige wetenschap heeft de tech niek tot in het waanzinnige doorgevoerd, wat tot gevolg heeft, dat. de menschen geen werk meer hebben. De Katholieke Jonge Middenstanders moeten in den strijd om tot een beteren en gezonden toestand te komen, vooraan staan. Hoe zullen wij, onze taak moeten opvatten en als antwoord hierop, kunnen wij wijzen op de landen, welke ons zoo duidelijk zeggen, hoe het niet moet. Spreker zette duidelijk uiteen, hoe in Rusland, Duitschland en Italië het Bolsjewisme, Nat. Socialisme en Fascisme zijn ontstaan en zich hebben ontwikkeld. Naast het goede, dat deze stelsels zeer zeker bevatten en dat daarmede is tot stand ge bracht, staat zoo onzeggelijk veel, wat voor ons als Katholieken verwerpelijk is en der halve de stelsels ter verbetering zeer be slist van de hand moeten wijzen. Het is noodig, willen wij uit den chaos komen, dat wij komen tot publiekrechter lijke organisatie, waarop reeds zoovele jaren en zonder ophouden op gewezen is; wij moeten luisteren naar den Paus, die ons den juisten weg wijst, omdat Hij ons leidt volgens het beginse' van onzen groo- ten Kóning Christus. Ten slotte uitte spre ker den wensch, dat de cursus, welke men overal in di'. Bisdom begonnen is, rijke vruchten moge afwerpen. De vooriztter deed hierna eenige mede- deelingen en spoorde de leden aan den filmavond bij te wonen in hotel „De Zwaan", daar mer. hiermede zeker een goed werk deed, gezien het goede doel. Een volgende maal zal spreker verder gaan, vooral over de beteekenis van het Fascisme. De voorzitter dankte den spreker voor de leerzame en schitterende lezing en spoorde alle leden aan propagandist te zijn voor deze cursus; de 2e avond hiervan is bepaald op 29 Januari a.s.; doet allen Uw best, aldus de voorzitter om ook niet-ge- organiseerde Middenstanders te bewegen dien avond hieraanwezig te zijn. Hiern, i sluiting met den K.J.M.V.-groet. Uitreiking bonnen. De gemeentelijke werkloosheidsdienst deelt mede, dat boter-, cokes- en vleeschbonmen alleen worden uit gereikt des Vrijdagsochtend 10 uur pre cies. E.H.B.O. Vrijdag 26 Januari as. houdt do Vereeniging E.H.D.O. haar huishoude lijke vergadering in Café-Restaurant „Vro- nesteijn", Oosteinde te Voorburg, aanvang 8 uur. Dames en Heeren boven 18 jaar, die aan dezen cursus nog deel wenschen te ne men, kunnen zich .alsnog opgeven bij de heeren D. A. Groenewegen, Sluisplein 19, J. Koole, Tedingerstraat 72 en W. Kroon, St. Jozefstraat, Veur. Biljartwedstrijd. Donderdag 25 Janu ari a.s. speelt het 2e viertal der Biljartclub A.D.O. der St. Josephsgazeilen vereeniging te Leidschendam een competitiewedstrijd in haar clublokaal tegen de Poedelaars 2. Lit belooft wederom een zware wedstrijd te worden voor A.D.O., doch wij vertrou wen, dat allen hun best zullen doen een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken. Veel succes. STOMPWIJK. B, V. L. Op Woensdag 14 Februari a.s. wordt de groote Gewestelijke Samen komst gehouden te Den Haag, groote Die- 'rentuinzaal, aanvang half acht. Op de eerste plaats wordt natuurlijk ge rekend op onze Landstormers, Motordienst, enz. Zij kunnen hiertoe een toegangskaart aanvragen bij den Plaatselijk leider. Hoe meer deelnemers, hoe beter. Misschien kan dan gezamenlijk per bus worden gegaan. Wie z*n vrouw of meisje, zuster, broer of vriend mee wil nemen, kan dat'doen, maar moet daar 'n afzonderlijke kaart voor aan vragen. Kaarten kunnen worden aangevraagd uiterlijk tot en met Woensdag 31 Januari aanstaande. Geboren: Petronella Johanna There- sia, d. v. J. H. van Wens veen en C. B. O ver vliet. Theodora Johanna, d. v. W. C. van Eijk en C. J. v. d. Meulen. Overleden: Jan ter Heide, 46 j. VEUR. Geboren: Wilhelmina Johanna Maria, d. v. E. P. Hooijmans en W. A. Heemskerk. VOORSCHOTEN. Hanze. De R.-K. Middenstandsvereeni- ging De Hanze vergaderde gisteravond in het R.-K. Vereenigingsgebouw onder lei ding van den heer G. Schrama, voorzitter der af deeling. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten in 1933 hadden bedragen 268.50 en de uit gaven 280.50. aldus voor 1933 een nadee- lgg saldo groot 12.29. Het bezit der afdee- ling van vorige jaren bedroeg nog 140 29 thans teruggebracht tot 128.De reke ning van den penningmeester werd door eenige leden nagezien en in orde bevon den en den penningmeester gedéchargeerd onder dankzegging voor zijn accuraat be heer. De secretaris bracht het jaarverslag uit en liet de verschillende gebeurtenissen van het afgelooepen jaar de revue passee- ren. Aan de beurt van aftreding als lid van het bestuur was de voorzitter, de heer G. Schrama, die bij acclamatie èn lid van het bestuur èn als voorzitter werd herko zen. Tot lid der afdeeling werd toegelaten de heer J. W. de Jong. Uitgeloot werden twee aandeelen van het Vaandelfonds n.l. No. 2 en No. 8. Deze aandeelen zijn inwis selbaar bij den penningmeester tot en met 31 December 1934. Op Zondag 4 Februari zal het patroonsfeest der afdeeling wor den gevierd. Des morgens zal een algemee- ne Heilige Communie plaats hebben voor de leden, waarna gemeenschappelijk ont bijt. De contriutie voor 1934 werd vastge steld op 8.per lid en per jaar. Het slotwoord op het einde der vergade ring sprak de zeereerw. heer P. Meyer, geest, adviseur der afdeeling, de leden aan sporende toch vooral te zijn en te blijven goede R.-K. Middenstanders in handel en wandel. Na de vergadering, die goed be zocht was, bleef men nog eenigen tijd ge zellig bijeen. De vergadering was goed be zocht. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier. staan 184 personen als werkzoekenden ingeschreven: 13 timmerlieden, 12 metse laars, 4 opperlieden, 8 grondwerkers, 9 schilders, 91 land- en tuinarbeiders, 14 los- arbeiders, 2 zilverbewerkers, 2 loodgieters, 1 rietdekker, 2 scheepmakers, 2 bankwer kers, 1 straatmaker, 3 chauffeurs, 1 radio- techniker, 1 betonwerker, 1 gereedschap smid, 2 houtbewerkers, 1 monteur, 1 elec- triciën, 1 kantoorbediende, 1 schipper, 3 smeden, 1 handelsreiziger, 1 survaillant, 1 loopknecht, 1 meubelstoffeerder, 1 goud smid, 1 bedrijfsleider, 1 werkster. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Geboren: Anna Maria Margaretha, d. van J. A. van Amerom en J. van Noort. Overleden: C. J. van Veen-Tettero 55 j. M. de Graaf 74 j. E. Kromhout 75 j. Gevestigd: E. Heij van Arnhem A. N. van Adrichem van Warmond J. P. Zwartjes van Berkel en Rodenrijs G. Th. Odijk en gezin van Krommenie. Vertrokken: B. Springer naar Zwolle. A. J. Brussen naar Leiden D. G. Spuijman naar Schiedam B. C. De- lissen en gezin naar Breda B. Ramxath naar Wassenaar. WASSENAAR. TWEE ERNSTIGE AUTO-ONGELUKKEN. Een Duitsch meisje gedood; een motor rijder zwaar gekwetst. Op dein Rijksstraatweg nabij de Raap- horsliaan had door onbekende oorzaak een aanrijding plaats tusschen den motorrij der M. uit Den Haag en een auto, bestuurd door den heer v. d. V. uit Den Haag. De motorrijder werd over den weg geslingerd en bekwam een hersenschudding. Dr. Stoele uit de St. Jacobusstichting verleen de de eerste hulp, waarna de heer M. per ziekenauto is overgebracht naar het Zie kenhuis aan de Zuidwal te Den Haag. Toen de 22-jarige Duitsche dienstbode uit Den Haag, geboren te Wilhelmshaf en, gisteravond per rijwiel den Rijksstraatweg nabij Kerkehout wilde oversteken, werd zij gegrepen door een auto, bestuurd door den heer De J. uit Amsterdam. Het meisje werd op slag gedood. Het lijk is overgebracht naar het politiebureau. De auto reed over het rijwielpad heen en kwam eerst in het bosch tot stilstand. NOORDWIJKERHOUT R.K. Volksbond. Hedenavond (Woens dag) houdt de afdeeling Noord wij kerhout van den Ned. R.K. Volksbond haar derde cursusavond in café „De Zwaan" om half acht uur. Als spreker treedt op de weleerw heer W. G. Minnebo, met als onderwerp „Leekenapostolaat". De dorpspomp. De laatste dorpspomp in de gemeente gaat verdwijnen. Van ge meentewege is men n.l. begonnen met het afbreken van de pomp op de z.g. „Steeg". Voor vele fietsers, die 's zomers door deze gemeente trekken en gewoon waren hun dorst te lesschen aan deze pomp en hun kruiken of f lesschen te vullen voor onder weg, beteekent dit weer een oase minder. Toch is het opruimen wel toe te juichen, daar thans nu ook de muziektent ter plaat se is opgeruimd, een mooie ruimte voor het verkeer is vrijgekomen. Dienstplicht. Voor den dienstplicht 1935 zijn ingeschreven 65 personen. NOOTDORP. Radio-distributie. Aan den héér L. M. H. Thijssen te Rijswijk is door B. en W. al hier concessie verleend tot het exploitee- ren van een Radiodistributie-inrichting. Sociale uitgaven. Hoewel de gemeente rekening over het jaar 1933 pas in de maand Juni wordt gesloten, kunnen wij thans reeds eenige cijfers verstrekken om trent de kosten van de gemeentelijke socia le zorg, ook in vergelijking met 1932. Voo rondersteuning aan werkloozen werd in 1932 uitgegeven 2461.63, in 1933 ƒ4666. Voor armenzorg waren deze cijfers resp. 1516.25 en 1870.71. Subsidie aan werk- loozenkassen kostte de gemeente in 1932 913.62, in het afgeloopen jaar ongeveer 1000. Aan verpleging van armlastige krankzinnigen betaalde de gemeente in 1932 ƒ2161,05 en in 1933 ƒ2944. Afsluiting electrische stroom. Gedu rende deze week zal het electrisch net in 't dorp tusschen 12 en half 2 van stroom zijn afgesloten. Rijksweg 's-GravenhageGouda. Met het aanleggen van den nieuwen Rijksweg 's-GravenhageGouda is men thans zoo ver gevorderd dat de werkzaamheden in deze gemeente een aanvang hebben geno men. Werkloozen. Het aantal werkloozen dat momenteel by de Arbeidsbemiddeling staat ingeschreven bedraagt 52, waarvan 19 steuntrekkers. Vermeerdering bevolking. Het aantal ingekomen personen m deze gemeente be draagt over het afgeloopen jaar 101, het aantal vertrokken 75; geboren 39, overle den 10, zoodat het aantal inwoners met 55 is toegenomen. In de jaren 1932, 1931, 1930 en 1928 bedroeg de toeneming van het aan tal niwoners resp. 30, 10, 57 en 54. Gebleken is dat bij toeneming van het aantal inwoners dezer gemeente het ge boortecijfer daalt en vooral in het afgeloo pen jaar een daling in sterke mate heeft plaats gehad. Het aantal geboorten in de laatste 5 jaren bedraagt 51, 51, 50, 49 en 39. t y 1 RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. De 35-jarige zeeman F. Ph. v. d. B. en de 40-jarige koopman L. S. zijn door de Haagsche Rechtbank wegens diefstal met braak, gepleegd in vereeniging, op 31 Augustus '33 in de villa „Landhorst" te Noordwijk a. Zee, veroordeeld, ieder tot 3y$ jaar gevangenisstraf. In eeiste instantie was door beide ver dachten hardnekkig ontkend, dat zij zich aan dit misdrijf hadden schuldig gemaakt. In hooger beroep kwamen S. geheel en v. d. B. gedeeltelijk op deze ontkentenis te rug. In verband hiermede werd afgezien van het verhoor van de aanvankelijk ge dagvaarde getuigen en verzocht de advo caat-generaal mr. baron Speyart van Woerden, bevestiging van het vonnis. Na pleidooien van mr. B. H. Noordloff en mr. D. Reus, werd het arrest bepaald cp 7 Februari a.s. Voort concludeerde de advocaat-gene raal tot bevestiging van het vonnis der Haagsche Rechtbank waarbij de niet-ver- schenen groentenhandelaar H. A. S. uit Woerden, die op 7 Juli 1933 te Benthui zen als autobestuurder een aanrijding ver oorzaakte, waarbij D. Mets het leven ver loor, is veroordeeld tot 14 dagen hechte nis. Op 19 Mei van het vorige jaar waren op den Vinkenweg te Oegstgeest drie mannen (woonwagenbewoners) bezig met grasmaaien. Zij hadden daartoe verlof be komen van een opzichter, doch toen zy buiten het hun aanwezen terrein kwamen, werden zij door den eigenaar erop opmenc- zaam gemaakt, dat zij dit niet mochten doen. Zij gingen echter door met maaien, ook toen de opzichter en later de veldwacn- ter hun zulks verboden hadden. Eén hun ner bedreigde zelfs den heer Z. met een mes. De politierechter heeft wegens stroopen van gras de kooplieden A. G. en J. J. V. veroordeeld ieder tot 6 weken gevangenis straf en den koopman P. J. S. wegens be dreiging tot 4 maanden. Mr. baron Speyart van Woerden, die be vestiging dezer vonnissen vroeg, zeide, dat het de gewoonte van woonwagenbewoners is om hun paarden ten koste van anderen te voederen en, wanneer zulks niet goed schiks door de eigenaren van land wordt toegelaten, worden dezen in den regel ge terroriseerd. De verdediger pleitte ten aanzien van de twee eeiste verdachten vrijspraak op grond, dat zij meenden recht te hebben. Ten aan zien van S. meende pleiter, dat niet is ko men vast te staan, dat deze heeft bedreigd, weshalve hij ook te dien aanzien tot vrij spraak concludeerde. Eftectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 24 Jan. 1934 L. K. Heden. I Industrie: Alg. Kunstz. Unie 31% 32 Berkels Patent 201/a 201/j Caive Delft c. v. A 58 58 Kuchenm. Acc. D/ia g-b. 1 Ned. Ford 170 168% Philips Gem. Bez. 249% 253 /4 Uni Lever 841/s 831/3 Petroleum: 1757/a Kon Olie 178% Perlak 102^/4 10H/4 Rubber: A dam Rubber 103 1021/2/3 Deli Bat. Rubber 43 42 Vico 53 53 Serbadjadi 30% 30% Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 45 45% Oude Boot 9 9 Mijnbouw: Boeton 6 6 Alg. Explor. My 129V, 129 Suiker: H.V. A'dam 1771/a 180% Vorstenlanden 22% g. b. 23 Java Cultuur 96% 100 N.l.S.U. 71 72% Tabak: Deli Mij. 1148/g 117 Senembah 138 141 Deli Bat. Tabak 1231/4 130 Oostkust 22 g. b. 22 Am. Fondsen: Am. bmel'ing 28% 29 Anaconda 101% Ass Gas en Elec Ls/ia LVl6 Bethlehem Steel 261% 281% Jities Service 2S/S 2%« JentraJ Public. Jontinentai Oii 117/g Jen. Aviation 4% g« b. 4U/l<> tnt. Nickel 14% g.b. 14'/4 Kennec. Copper 13% g.b. 137/a Milwaukee 4 4% ld. Pref. 6% 6I/4 56 Keesport Tin PI. 55% North American 12% 12% Nevada Shell Union 6 6-% Unit. St. Leather ^h& 7%6 Union Pacific 76 76 Wabash 2% 2%. Tidew. Ass. Oil 61/, United St. Steel 351/i 36%e WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.87 Londen 7.781/, New York 1.55% Paxys 9 75 Brussel 34 65 Zwitserland 48.17 Milaan 13 05 Madrid 20 55 Oslo 39 10 Kopenhagen 34 80 Stockholm 40.15 Weenen - Praag 7.40 Boedapest MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 24 Jan. Vee. Aanvoer 2 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. 289 vette kalveren: le kw. 5660, 2e kw. 4654, 3e kw. 3642, per K.G. levend gewicht, 31 nuchtere kalveren 610 per st. 317 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4344, zware varkens 4243, vette varkens 4243 per K.G. slachtge- wicht. Overzicht: Varkens weinig aanvoer, han del sleepend, prijshoudend, vette kalveren, flinke aanvoer, handel stug, prijzen vast, WOERDEN, 24 Jan. Kaas. Aanvoer 122 BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Paul us Gerardus, z. van J. C. Huisman en M. W. Bakker Isaac, z. van I. Boekkooi en J. Bavelaar. Ondertrouwd: L. Favier jm. 25 j. en J. Freke jd. 27 j. Overleden: J. A. Reijmers dr. 52 j. J. C. Wijkmans-v. Wijk vr. 61 j. N. H. Kaufman dr. 25 j. M. Meijer-Kokkedee vr. 66 j. J. Kwestro-Stiva wede. 89 i. partijen. Met rijksmerk le kw. f 2527, 2e kw. 2224, handel matig. STOMPWIJK, 23 Jan. Eieren. Aan voer: 3548 stuks. Henneneieren ƒ3.403.95, kipeieren 44.45, per 100 stuks. VOORSCHOTEN. 23 Jan. Vrije veiling. Eieren per 100 stuks 3.704.50, eend eieren per 100 stuk 3.504, kippen per stuk 6080 ct., konijnen ƒ0.801.70, hanen 6070 ct. duiven 1015 ct. .VEUR, 24 Jan. Eieren. Aanvoer 28567 stuks. Kipeieren 2.754.05, 24 kippen a f 0.20—1.30, 67 konijnen a ƒ0.50—1.75, 68 duiven a 1435 ct. KOUDEKERK—RIJNDIJK, 23 Jan. Vrije veiling. Aanvoer 3715 eieren. Kipeieren 3.504, eendeieren 33.30, boter 7477 ct. per pond, kaas 2327 ct. kiüpen 8090. hanen ƒ1. konijnen ƒ0.901.70. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte onzer dochter 1475 HANNY. CHR. A. DIEBEN A. DIEBEN BEEKMAN. Leiden, Verlengde Bloemistenlaan 50. WÊÊÊmaaBmsBBfsmsasss Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten HERMANUS MENSCH, die gednrende 63 jaar, ons trouw en eerlijk heeft gediend. 1476 Familie t d. BURö—DE JONG Groenendjjk, 23 Jan. '34 TANDHEELKUNDIGE. Watersteeg 2a, Tel. 2522 Spreekuren dagelijks van 11-12 en van 25 uur. Maandag en Vrijdagavond van 78 uur. Ziekenfondsspreekuur: dagelijks van 81'. 10 uur. Woensdag avond van 7 8 uur. 875 gevraagd, voor lichte Kan toorwerkzaamheden. Brieven onder no. 1482 Bu reau van dit blad. GEVRAAGD op fabriek skantoor togen 1 Maart of eerder, een (m. of vr.), goed kunnende rekenen en schrijven. Brieven met opg. van rel', en verlangd salaris bur. v.d. bl.onderNo 1467 WAAROM KOOPT U! en neemt U allo risico zelf? Voor 60 cent per week verhuren wij U doorloopend een moderne Stofzuiger, merk .Primo" Verkoopprijs j 125.-) Reparaties en onderhoud gratis! Ce Stofzuiger Cenirale WIN Korevaarstraat 7. Tel. 2945 874 Bericht van Inzet. Vrijdag 26 Januari 1934, 's avonds 7 ure, in het NOTA RISHUIS te Leiden, door Notaris B. n. STUMPEL al daar, afslag van: 1. Winkelhuis, Nieuwe Rijn 26-26a, in bod op f 7800.—. 2. Huis Spilsteeg 17 f 770.—. 3. Huis Spilsteeg 19 f 850.—. 4. Huis (Onbew. v.) Wielma- kersst. 20 f 180.—. 5. Huis (Onbew. v.) Wielmakerst. 22 f 320.—. Comb. perc. 2 en 3 en 4 en 5. 1420 MERK „DIANA" a 69 ct. per week IN 2 JAAR UW EIGENDOM Vraagt inlichtingen bij: J. SELS, Kort Galgewater 2, Tel. 2592 H. DE NIE, Nieuwe Rijn 57, Tel. 1155 N.V. I.E.M.C.O., Mare 104, Tel. 2900—2901 P LEPELAAR, Vliet 44, 877 Tol. 2419

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3