Effectenkoersen 45% 4 ZATERDAG 20 JANUARI 1934 houden hardraverij toegevoegd wenschten te zien- Een definitieve beslissing in deze is nog niet genomen. De aftredende be- bestuursleden werden bij acclamatie her kozen. Van den heer J. H. Haverkort was een schrijven binnen gekomen waarin het verzocht hem ontslag als lid der commis sie te willen verleenen. In de hierdoor ont stane vacature werd nog niet voorzien. Hierna kwamen aan de orde nog eenige zaken van huishoudelijken aard, waarna de bijeenkomst door den voorzitter werd gesloten onder dankzegging voor de aan gename en prettige discussies. Concours. Nader deelt men ons mede, dat degenen, die de Tooneelvereeniging ,,Nut en Vermaak" Woensdag a.s. 24 Ja nuari naar Lisse willen vergezellen per autobus, zich kunnen opgeven Zondagmid dag om 12 uur in de kleine zaal van hotel „Stad Rome". Wij wenschen de Afd. Too- neel van harte veel succes. UIT DE RIJNSTREEK ZEVENHOVEN Eierveiling. Woensdagavond hield de eierveilingvereeniging „De Leghorn" haar jaarvergadering in café Smit. De voorz., de lieer J. Könst, opende de vergadering, drukte zijn spijt uit over de slechte op komst der leden, wat voor een groot deel zijn oorzaak zal vinden in het onstuimige weer. Spr. kon de aanwezigen toch vast mededeelen, dat de vereeniging dit afge- loopen jaar zichzelf kon bedruipen, niet tegenstaande de crisis ook in deze ver eeniging zijn slagen doet voelen. De secr., de heer C. J. v. Veen, las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierna volgde het jaarverslag van alles wat er geveild is. De voorz. zeide dank voor het uitgebreid werk. Nu was de penningm. aan het woord voor zijn verantwoording. Na verschillen de becijferingen kwam als eindcijfer, dat er .f29.57 batig saldo is. De voorz. brengt den penningm. hartelijk dank voor zijn accuraat beheer. De voorz. benoemt de heeren M. Blom en A. de Groot Az. tot verificateurs. Beiden namen hun benoe ming aan. Bij de gehouden bestuursverkiezing we- gen§ periodieke aftreding van de heeren J. v. d. Sluis en L. J. Bos, werden deze heeren met meerderheid van stemmen her kozen en namen hun benoeming met dank Bij de rondvraag werd besproken het groote te kort aan cartonnage voor de kis ten. Hieraan zal de aandacht geschonken worden. De voorz. dankte de opgekomen leden voor hun opkomst en spreekt den wensch uit, dat 1934 een gunstig jaar mag zijn voor de vereeniging. STADSNIEUWS TOONEEL. IVIarius. =- „Het Masker". „Marius" is een vroolijk spel in vier be drijven, uit het Fransch van Marcel Pa- griol, waarmee, volgens de berichtgeving, Jan Musch met zijn nieuwe tooneelgroep al heel wat succes moet hebben gehad. Het is naar onzen smaak echter wat al te vroo lijk, d.w.z. wat al te luchtig en grappen op immoraliteit schijnen bij de Franschen zeer in den smaak te vallen. Want wat te zeggen van een vader, die 'Weet, dat zijn zoon des nachts nogal hevige Seitensprun- gen maakt en zich daarover hevig amu seert. Het stuk biedt weinig perspeotieven. Het is heel eenvoudig de geschiedenis van Ma rius, den zoon van een kroegbaas in Mar seille, dien de zee roept. Maar tegelijk heeft hij ook liefde voor de beminnelijke Fanny, het aardige mosselënverkoopster- tje en de strijd gaat tusschen Fanny en de zee. In dit gegeven spelen de vader .van Marius (Jan Musch) en de moeder van Fanny (Henriette van Kuyk) een belang rijke en toch eigenlijk niets zeggende rol; een rol, die belangrijk wordit, omdat zij zóó gespeeld wordt. Jan Musch als kroegbaas was meester lijk, zijn loop, zijn gebaren, de wijze, waar op hij telkens met den glazendoek zijn transpireerend gezicht afdroogde en hon derd van die kleine dingen, geven dit stuk draagkracht. Ook Panisse (Ko Arnold i) en Piquoiseau, de kapitein van de veerboot (Adri van Hees) droegen hiertoe zeer veel bij. Men kan van dit spel genieten, totdat in het derde bedrijf de moraal bedenkelijk gaat zakken en het stuk'daardoor onaanvaard baar wordt. Het vierde bedrijf is bovendien een ge heel mislukt slot. Daar is het een gelamen teer van je welste tusschen de twee ver liefde harten, Marius en Fanny, met een slot, dat den laatsten tijd steeds meer mode gaat worden.... n.l., dat zij elkaar niet krijgen. Op de wijze waarop het stuk gespeeld werd valt echter niet veel af te dingen en na Jan Musch mag wel genoemd worden Jacques de Haas, die de niet gemakkelijke hoofdrol van Marius prachtig vervulde. Voor Ank van der Moer, die wegens ziekte de rol van Fanny niet kon vervullen, viel Georgette Ryefski in. Het publiek toonde zich met het spel zeer opgetogen en be loonde „Het Masker" met veel applaus. De schouwburg was goed bezet. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. Boekhandel en drukkerij voorheen E. J. Brill. Leiden, Oude Rijn 33a. Overl. Comm.: D. van Oordt, Noord- wijk aan Zee, dd. 15 Jan. 1934. Bijzondere Propaganda- avond van den Landstorm 'n AVOND VAN HISTORISCHE TAFEREELEN De vlaggen van de Stadsgehoorzaal wapperden gisteren voor den Landstorm. Het Vrywillig Landstormcorps „Motor- dienst" gaf een bijzonderen avond. De ver eeniging, die zich uit de leden van dit Landstormcorps heeft gevormd, kan reeds op verschillende zeer geslaagde propagan- da-avonden terugzien. Ditmaal heeft zij haar goede reputatie nog steviger gegrond vest door iets zeer bijzonders aan te bie den. De avond werd geheel gevuld met een serie historische tafereelen, opgevoerd onder leiding van den heer D. G. Sanders, res le luitenant Art., lid van de Gew. Land storm Commissie „De Veluwe" met mede werking van eenige dames en heeren (de laatste landstormers) van de Rudolph- Stichting, leden van de Landstorm uit Bar- neveld, enkele officieren uit Ede met hun dames en leden van den Motordienst uit Leiden. Het gezelschap bestond dus uit sluitend uit dilettanten, voor het meeren- deel eenvoudige landstormers van het platteland, die zich intusschen met zooveel enthousiasme op dit werk hebben gewor pen, dat zij iets heel goeds en heel moois hebben tot stand gebracht, waarvoor de aanwezigen hen hartelijk dankbaar waren. Men had hier niet te doen met tooneel, niet met tableaux en ook niet met een re vue, hoewel de opvoering met de revue nog de meeste verwantschap had. Door middel van de tafereelen werden de tref fende momenten uit onze historie weerge geven, voor de pauze de geschiedenis van onze vrijheidsstrijd onder leiding van de Oranjes, na de pauze de geboorte van den B. V. L. en zijn beteekenis voor onzen be- woen tijd. De verschillende tafereelen stonden los naast elkaar, hoewel er wel een bepaalde ljjn in op te merken viel Het leyen van den Vader des Vader lands werd uitvoerig weergegeven. Met een tragischen uitslag trekt het afscheid van Oranje en Emond aan ons voorbij. Wij zien het leed van der Maccabeëenmoe- der, Juliana van Stolberg, we hooren de vreugde over Leiden's Ontzet. De Vader des Vaderlands valt. Zijn dappere zonen volgen hem op. We maken kennis met verschillende brilliante figurer uit de Gouden Eeuw. Een geestdriftige hulde aan Prins Willem van Oranje sluit dit gedeelte af. Na de pauze beleven we nog eens de dagen van November 1918, de geboorte- uere van den B. V. L. Hou en Trouw wordt gezworen aan het huis van Oranje. Het revolutiegevaar wordt bezworen. Oranje en Nederland zijn onlosmakelijk aan elkaar verbonden. Behalve de inleiding en de slot scène waren er zeven tafereelen. De noemen slechts enkele hoofdpunten, maar genoeg om de aard van de opvoering aan te toonen. Het spel was niet onberispelijk. De ge bruikelijke dilettantenfouten werden ge maakt. De dictie liet te wenschen over. En zoo zouden er nog wel meer aanmerkingen te maken zijn. Maar als we de bedoeling van den avond in het oog vatten dan zwijgt de critiek en houden we veel lof over. Het was een avond van opbouwenden geest drift, uitslaande Oranje-liefde, gezond na tionaal enthousiasme. In de vele korte pauzen speelde de mu ziek onder leiding van den heer J. P. Mul der Jr. vaderlandsche liederen, die krach tig werden meegezongen. De stampvolle zaal heeft genoten en toonde zich zeer dankbaar. De leiding van den avond was in han den van den heer E. Raams, die een krach tig openingswoord sprak. Spr. wees op het chaotische, ontwrichte van onzen tijd. Wij leven gejaagd en ner veus en wij zijn een oogenblik zoo v»- ge komen, dat het scheen alsof wij vergeten waren, dat wij Nederlanders zijn, alsof wij vergeten .n dat wij een Huis van Oran je bezitten. In het vorige jaar is de liefde voor dit dierbare Huis herdacht, opnieuw duidelijk naar buiten getreden. Wij willen die levendig houden. De B.V.L. werkt daaraan rtelijk en krachtig mee. De Landstorm is het Instituut waarin iedere goede vaderlander thuis hoort. De gelede ren moeten vast aan eensgesloten blijven. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom, maar zij moeten lid worden zonder aarzeling, met onverdeelden geestdrift. Wij zijn direct met een bespreking van het spel begonnen, afwijkende van de ge woonte om bij den aanvang een opsomming te geven van de autoriteiten. Misschien ook deden wij beter met er van af te zien namen te noemen. De eerste rijen waren dicht bezet met autoriteiten uit de mili taire en uit de burgerlijke wereld. We noe men slechts Z.Exc. luitenant-generaal Duy- maer van Twist, voorzitter van de Nationa le Landstorm-Commissie, Z. Exc. luite nant-generaal jhr. Roëll, commandant van het Veldleger, den burgemeester van Lei den, rar. A. v. d. Sande Bakhuyzen, het lid der Eerste Kamer, mr. P. E. Briët, den ge- peraal-majoor b. d. Zeeman, overste Erin- gaard, commandant van de afd. Z.-H. van het V. L. S. K. „Motordienst, den Commis saris van Politie, den heer Meijer, den voorzitter van de Gewestelijke Landstorm commissie, den heer Rooyaards en den secretaris van deze Commissie, den heer Karres, majoor van Mens, commandant van de Burgerwacht, ds. H. Thomas, voor zitter van de plaatselijke Landstormcom- misise, mr. Trapman, voorzitter van de Burgerwacht, verschillende burgemesters van omliggende gemeenten, vele predikan ten en tal van andere autoriteiten. Er behoorde moed toe om voor een zoo uitgelezen gezelschap een dergelijk pro gramma uit te voeren. Men heeft het met élan gedaan en v/ij hebben respect voor de spelers en vooral voor den leider van het spel, den heer Sanders. Wij vernamen, dat ook in andere plaat- DE LE1DSCHE COURANT sen nog dergelijke avonden zullen worden gegeven. Mischien kan er dan iets gedaan worden voor een wat vlotter tempo, voor wat rustiger overgangen. De avond was wat brokkelig. De zaal moest al te dik wijls in beweging komen en dat schaadt den indruk van het geheel, tenzij daaraan ook door een voortvloeiend uit het spel leiding gegeven wordt. Is dat niet mogelijk? Ove rigens nogmaals: oprechte hulde. Aan het einde de door de zaal onder streepte hartelijke complimenten en be dankjes, waarbij de heer Sanders een krans ontving. „WILLEM VAN ORANJE". De eerste Nederlandsche film in het Trianon-Theater. Gistermiddag om 4 uur heeft in het Trianon-Theater in een galavoorstelling de première voor Leiden plaats gehad van de Willem van Oranje-film, die met spanning als eerste groote Nederlandsche geluidsfilm tegemoet werd gezien. Door vele- autoriteiten werd de vertoo- ning van deze film bijgewoond o.a. door den burgemeester van Leiden Mr. A. v. d. Sande Bakhilyzen, den Secretaris van cu ratoren va nde Leidsche Universiteit Mr. P. J. Idenburg, vele hoogleeraren, het col legium van het L.S.C. en het bestuur van de V.V.S.L., wethouder F. S. Goslinga en vele andere gemeentelijke en Kerkelijke autoriteiten. Voor den aanvang sprak de burgemees ter de aanwezigen toe. Spr. zeide gaarne gehoor te hebben willen geven aan de uit- noodiging van de directie van het Trianon- theater om bij deze voorstelling een woord ter inleiding te spreken, omdat hij behoef te gevoelt den heer en Mevrouw* Diks dank te brengen voor de uitnoodiging tot deze film. De bedoeling is belangstelling en sympathie te vragen voor de eerste Neder landsche film. Spr. trok hierbij een vergelijking tus schen film en tooneel, daarbij opmerkend, dat de film grooter moeilijkheden en groo- ter risico heeft, omdat zij voor een grooter geheel ander publiek wordt gegeven. Spr. is de directie van het Trianon-thea- ter dankbaar dat zij wil laten zien, wat Nederland op het gebied van de film hier heeft tot stand gebracht. Deze film is om haar inhoud van groote beteekenis, omdat zij geeft een visie op het Nederlandsche volk uiit die dagen. Misschien,aldus spr. is de geschiedenis wat geidealiseerd, maar de hoofdzaken staan in deze film vast voor de opvolgende geslachten. Deze hoofdzaken waren van invloed op de geschiedenis des Vaderlands en deze zullen door deze film worden vastgehouden. Na een tweetal journaals werd hierna de Willem van Oranje-film vertoond. De inhoud is het leven van den Vader des Vaderslands, Willem van Oranje, van de wieg tot het graf. Met ziet er in zeer goede uitbeelding en handelingen voor de geestelijke vrijheid van zijn volk, men ziet zijn actie tegen Spanje, men ziet den aan val op Alkmaar, de plundering van den Briel en het beleg van Leiden en het spreekt wel vanzelf, dat bij verschillende gedeelten het hart van velen opengaat. Er wordt ook door de Nederlandsche tooneelspelers en -speelsters, die de acteurs en actrices waren in deze film, zeer goed spel te zien gegeven. Wij denken b.v. aan het spel van Cor va nder Lugt Melsert als Willem van Oranje. De begeleidende muziek is zeer goed ge slaagd en dit alles bijeen, zal deze film voor velen een groote vreugde zijn. Maar toch, wij waarschuwen zich van den anderen kant niet al te veel van deze film voor te stellen, zijn verwachtingen niet al te hoog te spannen. Want al is in deze film met de beschik bare middelen wellicht het beste bereikt, wat bereikt kan worden, van den anderen kant is toch ook duidelijk aan de ensce- neering der opname te zien, dat deze mid delen zeer beperkt moeten zijn geweest. Wij bedoelen niet de ensceneering der kleeding, woninginrichting enz., uit de ja ren van de 16e eeuw, maar meer de plaats der opnamen. Men had niet de beschikking over grootsch aangelegde stadsgedeelten om daarmee een overzichtelijk en indruk wekkend geheel van gebeurtenissen te kun nen geven. Nu is alles fragmentarisch ge bleven, teveel gedetailleerd. Het is alsof men telkens van dichtbij een gedeelte ziet van een heel groot en beroemd schilder werk, dat men juist op grooten afstand in zijn geheel zou moeten bezien. Men ziet een stukje van een straat, een klein gedeelte van een stadswal, kortom van alles een stukje, de geschiedeniskennis van den toe schouwer moet de rest doen. Zoo is de film eigenlijk meer tooneel dan film. Maar wat gegeven wordt is duidelijk èn pakkend. Treffende momenten uit dit gedeelte der Vaderlandsche historie. En men zou zelfs kunnen zeggen, dat het goed is, omdat dit detailwerk, zoo van nabij beschouwd mis schien een scherper visie geeft op de men- schen, die dit stuk geschiedenis van ons vaderland maakten. Vanaf Maandag a.s. zal deze film tot en met Donderdag in het Trianon-theater wor den vertoond en het is zeker wel de moeite waard met dit naar vorm en inhoud dubbel vaderlandsche product te gaan kennisma ken. Tot en met Zondagavond zal nog de groo te film „Cavalcade" worden vertoond. VOORDRACHT PROF. DR. G. CASSEL. .Op Maandag 29 Januari a.s. des namid dags te 8.15 uur, zal de bekende econoom Prof. Dr. G. Cassel, hoogleeraar aan de Universiteit te Stockholm, in het Academie gebouw een lezing houden over een nader te bepalen onderwerp. Deze lezing wordt georganiseerd door de Juridische Faculteit van Leidsche Studenten, in samenwerking met andere Leidsche studentenvereenigin- gen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Gerardus Mattheus, zoon van G. M. Loozen en G. M. van Loenen Pieter, zoon van P. van Kampen en H. C. Spierenburg Nicolaas Cornelia, zoon van W. van Steenbergen en J. M. C. Bousie Johanna Maria Theresia, dochter van H. J. L. Goddijn en A. Hup Arie, zoon van J. A. van Vessem en J. H. de Haan Enge- lina, dochter van H. Molnar en E. G. Vo gels Pieternella, dochter van A. van Pruissen en D. M- de Man Catharina, dochter van M. A. Böners en C. M. van Os Zlata Viktoria, dochter van L. Ci- kron en E. Miovac Willempje, dochter van G. Clijn en A. M. Thomassen Alida Bernardina, dochter van W. W. Lagerberg en M. C. Bekkering Hendrika Wilhelmi- na, dochter van A. .G. Maurer en W. C. A. van Hensbergen Else Maria, dochter van N. P. Vergunst en M. Bunn Jacobus zoon van P. P. van Rooijen en A. W. Schenkeveld Jacoba Geertruida, dochter van P. de Knegt en M. v. d. Reijden Pe- tronella Maria, dochter van A. Verhoeven en M. Arnoldus. Overleden: W. M. van DiestStraat hof wede. 71 jaar W. Hilarius m. 62 j. Ondertrouwd: L. v. d. Meij jm 21 jaar en A. van Rijn jd 19 jaar. TENTOONSTELLING GRAFISCHE KUNST De afdeeling Leiden der Ned. Vereen. „Schoonheid in opvoeding en onderwijs", arrangeert van 3 tot 17 Februari een ten toonstelling in „de Lakenhal" van Neder landsche kunst, gezien als een waardevol aesthetisch element bij de opvoeding. In een viertal groepen, omvattende het boek, de prent, het drukwerk en de tech niek, stelt zij zich voor, naast een histori- schen terugblik, den vooruitgang van onzen tyd te laten zien. De prachtige medewerking van de groot ste uitgevers en de voornaamste drukke rijen uit ons land, kan een interessante tentoonstelling doen verwachten. ifff Geveilde perceelen. Ten overstaan van de notarissen J. A. van Hamel en A. J. C. van der Heijden alhier: de lingeriefabriek c.a. aan den Hooge Rijndijk no. 86 na gedane mijningen to taal in bod 20.620, kooper de heer J. B. J. van der Waal te 's Gravenhage v. 23.620. Huis De Laat de Kanterstraat 8/8a in bod 8.300, kooper de heer D. Kloots alhier voor 8.300. Huis Wethouder Spaargarenstraat 10 (Oegstgeest), in bod 5.600, kooper de heer J. van der Mark q.q. alhier voor 6.025. Ten overstaan van den notaris H. M. Markusse alhier: Winkelhuis Morschstraat 41, in bod 4.500, kooper de heer D. Visser q.q. alhier voor ƒ4.700. Huis Langegracht 131 in bod ƒ850, koo per de heer E. van Starkenburg q.q. te Oegstgeest voor 1.030. Huis Langegracht 40a, in bod ƒ2.300, kooper de heer H. A. Vis alhier v. 2.300. Huis Bloemstraat 21, in bod ƒ2.450, koo per de heer J. A. Houps alhier voor 2.450. Winkelhuis Breestraat 5 onverkocht. Voor de Leidsche Geologische Vereeni ging en de Geologische Sectie van het Geologisch Mijnbouwkundig Genootschap heeft Prof. Dr. A. Streckeisen uit Boeka rest, van wiens voordracht over het Nefe- liensyenietmassief van Ditro wij reeds eer der melding maakten, een lezing gehouden over „Tektonik des Karpathenbogens", welke zich, ook van de zijde der leden van de Mijnbouwkundige Vereeniging in een bijzonder groote belangstelling mocht ver heugen. BIOSCOPEN. Luxor. 'n Stampvolle zaal, ondanks concurren tie van andere theaters, schouwburg en Ge hoorzaal, bewees wel, dat er voor „De Man met de Wassen Beelden" in het Luxor Theater ongekende belangstelling bestond. En terecht inderdaad, want deze film is er een met machtig spel van Lionel At- well, Fay Wray, Glenda Farrel en Allen Vincent in de hoofdrollen. „De Man met de Wassen Beelden" is 'n schrikkelijk mensch, 'n monster, maar eerst aan het slot komt men tot de wetenschap daarvan. Prachtige wasfiguren weet hij te vervaardigen, maar daarbij komt men tot de ontdekking, dat hij modellen bezit van personen, die vermoord en onder ge heimzinnige omstandigheden verdwenen zijn. Dien geheimzinnigen sluiter op te lichten is het werk van 'n verslaggeefstev, die haar taak op waarlijk bewonderens waardige wijze tot 'n goed einde heeft we ten te brengen. „De Man met de Wassen Belden" is 'n film met tal van griezeligheden, niet voor zwakke zenuwen en bovendien slechts voor volwassenen geschikt. Voor de, pauze „Dolende Jeugd", een iet wat hoogdravende fantasie, waarvan den bezoekers niet veel zal bij blijven. e. n ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld „L'organdsation d'hy- giène de la société des nations", de heer H. van Blankenstein, geb. te Berlijn. EERSTE BLAD PAG. 3 BIOSCOPEN. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. r sa MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 2.508.10, savoye- kool f 3.106.60, groenekool f 0.903.80. pieterselie f 6.509.20, prei f 1.903.50. kropsalade f 2.803.00, selderie f 4.50 5.40, knolselderie f 1.003.80, per 100 kg.: kroten gek. f 26, witloof f 538, boeren kool f 3.005.60, spinazie f 3540, uien f 1.002.90, wortelen f 1.205.30, spruiten I f 1017, spruiten II f 412. andijvie per kist f 0.59—1.45. 20 Jan. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) f 1.60 (aan voer 20 kg., prima boerenboter f 1.451.55 per kg. Handel matig. Eieren. Totale aanvoer 8544 stuks. De prijzen waren: kippeneieren f 3.804.25, kuikeneieren f 3.403.75 per 100 stuks. Handel matig. Turfmarkt van 15 tot en met 20 Jan. Aangevoerd: 150000 stuks lange turf, prij zen f 7.50—8.50 per 1000. VINKE VEEN, 19 Jan. Groentenveiling. Witlof I 2327 cent, idem II 1722, idem in 14 en blad 4 cent per kg.; kroten 13 cent per 10 kg.; boerenkool 2 cent per stronk. KATWIJK a. d. RIJN, 19 Jan. Groenten- veiling. Per 100 stuks: roodekool f 6.209.80 gelekool f 4.705.80, groenekool f 1.60 2.50; per 100 kg.: uien f 2.102.40, peen f 4.255.75, spruiten f 1618. en kroten f 2.75—3.—, ALPHEN a. d. RIJN, 19 Jan. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spruitkool I f 11621 spruitkool II f 811, kroten f 3.604.20, per 100 bos: selderie f 67, peen f 4.40, Eieren. Aanvoer 3180 stuks. Prijzen: kippeneieren f 3.504.00 en eendeneieren f 4.00 per 100 stuks. BOSKOOP, 19 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley f 0.90 1.30, Claudius Pernet f 1.502.50, Colum bia f 0.90—1.40, Butterfly f 0.90—1.30, Wilh Kordes f 1.902.60. Rosalandia f 1.702.00 Phoebe f 1.101.80, Aug. Noack f 0.701.30 Briarcliff f 1.001.70, Steward f 0.901.30 Primus 4061 cent, Asparages 1020 cent Seringen f 0.501.00, Tulpen 2031 cent. Helleboris 68 cent en Mahonia 1015 ct. WISSE'LNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.05 Londen .7.79 New York 1.551/2 Parijs 9 76 Brussel 34.67 Zwitserland 48.15 Milaan 13.05 Madrid 20.55 Oslo 39.20 Kopenhagen 34.85 Stockholm 40.20 Weenen Praag 7.40 Boedapest Prolongatie Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 20 Jan. 1934 L.K. Heden. I Industrie: Alg. Kunstz. Unie 31 301/g Berkels Patent 20 Calvé Delft c. v. A 58'/* Küchenm. Acc. 1 Ned. Ford 1681/4 166% Philips Gem. Bez. 242% 244-% Urn Lever 85 85 Petroleum: U3 1743/4 Kon. Olie Perlak 1027s 102% Rubber: 100% A'dam Rubber IO2I/4 Deli Bat. Rubber 44% 45 Vico 5o Serbadjadi 301/2 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 45% Oude Boot 9 Mijnbouw: Boeton 6 6 Alg. Explor. Mij. 1287s 129 Suiker: H.V. A'dam 175 176 Vorstenlanden 21% Java Cultuur 97 N.I.S.U. 69 Tabak: 111% Ill Deli Mij. Senembab 134 l351/2 Deli Bat. Tabak 119% 120 Oostkust 21% 21 Am. Fondsen: 28% Am. Smelting Anaconda 10 10%6 Ass. Gas en Elec 1S/l6 Bethlehem Steel 261/2 27% 2% Cities Service 2Vl<5 Central Public. Continental Oil IO^AG Cen. Aviation 37s 4 Int. Nickel l^/lö Kennec. Copper 133/16 13%. Milwaukee 3% 4 Id. Pref. 5% 6% Keesport Tin PL 56V8 56 North American "V» 11% Nevada Shell Union 3'/l6 51/3 Unit St. Leather 6H'ie 63/4 Union Pacific 75*/g Wabash 2 Tidew. Ass. Oil ®*/l6 337/s 6'%6 United St Steel 347s

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3