ZATERDAG 20 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANi VIERDE BLAD °AG. 13 GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De Raad dezer gemeente vergaderde Vrij dagmiddag te 2.30 uur. Voorzitter de Bur gemeester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering met het ge bruikelijke gebed richt de voorzitter een woord van dank tot de leden en de bur gerij voor de talrijke gelukwensdhen bij de jaarwisseling ontvangen en wenscht de leden in het bizonder en de bevolking van. Alkemade een gezegend en voorspoedig 1934 toe. Traditie getrouw wil spr. bij de jaarwisseling een terugblik werpen over het afgeloopen jaar en moet spr. consta- teeren dat het jaar 1933 voor de gemeente geen voorspoedig jaar is geweest .Het af geloopen jaar zal dan ook bij de leden on uitwisbaar in het geheugen blijven. Het verscheiden van mijn hooggeachte ambts voorganger, aldus spr., heb ik reeds her dacht bij mijn installatierede. Spr. wil slechts even wijzen op het verdienstelijk werk, dat de commissie heeft verricht om de nagedachtenis van wijlen Burgemeester Vosters te eeren, door op zijn graf een mo nument te plaatsen, geheel in overeen stemming met zijn groote persoonlijkheid en eenvoud. Komende tot den loop der be volking over het afgeloopen jaar, deelt voorzitter mede, dat de bevolking slechts met 12 inwoners is vooruitgegaan. Het aan tal huwelijken bedroeg slechts 27, een aan tal dat teekenend is in den tijd, waarin wij thans leven. Het aantal geboorten heeft zioh bij vorige jaren gehandhaafd, een be wijs dat de christelijke beginselen in deze gemeente in zijn ongereptheid zijn gehand haafd gebleven. Er zijn lichtpunten. Hoewel het pas ingetreden jaar voor ons nog een zwijgende mysterie zal zijn, ge looft spr. toch dat er lichtpunten vallen waar te nemen en dat we zoo langzamer hand grond onder onze voeten la-ij gen. Spr. prijst de bevolking voor haar aanpas singsvermogen, en het geduld, waarmede de crisis wordt gedragen. Bij spr. heeft dit eerbied afgedwongen. Spr. dankt de leden van den Raad voor de prettige wijze van samenwerken. Spr. beschouwt deze eens gezinde samenwerking als een unicum en is den Raad hiervoor zeer erkentelijk. Ook brengt spr. dank aan de ambtenaren, want hoewel spr. zelf een gebrekkig voorbeeld van toewijding heeft kunnen geven, heeft spr. groote bewondering voor het werk, dat de beide wethouders, leden van den Raad, ambtenaren, leden van armbesturen en cri siscomité in de afgeloopen maanden van zijn voorzitterschap hebben verricht. Als wij zoo blijven samenwerken dan zal 1934 onder Gods zegen een kleine verlichting brengen. Spr. gaat dan ook het pas begon nen jaar hooopfVol in en onder Gods on- inisbaren steun vertrouwt hij het volgende jaar te mogen constateeren dat 1934 een gelukkiger voor de gemeente zal mogen zijn dan 1933. De heer Los dankt den voorzitter voor de waardeerende woorden tot de leden en de ingezetenen gesproken en hij hoopt dat Gods besten zegen op hem en zijn gezin zal mogen rusten, daarbij vertx'ouwendie dat de wenschen van den voorzitter geheel in vervulling zullen mogen gaan. Hierna worden door den secretaris de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde de agenda: lo. Ingekomen stukken. Tot de ingeko men stukken behoorden o.m. een aantal door Ged. Staten goedgekeurde raadsbe sluiten welke allen voor kennisgeving wor den aangenomen. Voorts een verzoek van G. Zekveld te Huigsloot om veiiaging van pacht over het tweede halfjaar 1933. De voorzitter deelt mede, dat de huurder vraagt de pacht voor het hum-jaar 1933 te bepalen op 55.per H.A. De commissie voor de landerijen heeft met B. en W. een onderzoek ingesteld naar de uitkomsten van het bedrijf van Zekveld en stellen den -Raad voor goedgunstig op het verzoek te beschikken. De heer Bontje geeft de commissie in overweging bij het bepalen van de hoe grootheid der reductie zich terdege te ver gewissen van de steunmaatregelen der Re geering en vraagt of zij bij haar advies hiermede x-ekeining heeft gehouden. De heer Los deelt als antwoord hierop mede, dat uit een ingesteld onderzoek bij drie landbouweiis iin de Haarlemmermeer geble ken is, dat het jaar 1933 niet veel beter is geweest dan 1932. Bovendien heeft Zekveld minder bollenland verhuurd. De heer de Konin^ stelt zich de vraag of de verlaging van de pacht van Zekveld in overeenstemming is met de verlaging van de overige huren. De heer de Jong, wet houder, antwoordt dat de meeste huren van de tuinders bij de crisispachtcommissie zijn geweest en dat met de voorgestelde verla ging het gemeentebestuur genoegen heeft genomen. De heer Verweij geeft toe dat bij de be paling van den prijs van het land als ele ment heeft gegolden de verbetering van den grond. Spr. heeft echter ook zijn licht in de Haarlemmermeer opgestoken bij een landbouwer, die een pacht van 65.per H.A. verdedigbaar zou achten. De heer Clemens wijst er op dat Zeveld 30.— h uurver laging heeft gekregen om het land in orde te brengen, zoodat Zek veld door de gemeente in de gelegenheid is gesteld geworden om het land in behoor lijken staat te brengen. De heer Rotteveel stelt den heer Clemens de vraag, wat het land thans waard zou zijn als Zekveld er niet was geweest. De heer Los antwoordt dat hot land dan geen cent waard was geweest. De heer Pennings vindt het voorgestelde te laag, en stelt voor den pachtprijs voor 1933 te bepalen op 65.De heer Los wijst er op dat Zekveld ook de gebouwen moet onderhouden. De heer Strijk kan wel meegaan met een voorstel om de pacht te bepalen op 60. De heer Pennings neemt dit voorstel over. Het vooi-stel, ondersteund door de heeren de Koning en Hoganboom, wordt hierna in stemming gebracht en aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. Na ampele bespreking wordt besloten de kosten van verpleging vanaf 1 Maart e.k. van H. J. Vaneman voor rekening der ge meente te nemen onder zekere voorwaar den. De belasting van de café's. Op het adres van een aantal caféhouders, daarbij den Raad verzoekende gebruik te maken van zijne bevoegdheid neergelegd in art. 11 van de Personeele belasting, volgt een langdurige discussie. De heer Rietbroek merkt op dat het prae- advies bij spr. eenige verwondering heeft gewekt. De afwijzingsgrond wordt gemoti veerd dat de gemeente een bedrag van 1058.niet kan missen. Spr. vindt deze motiveering niet steekhoudend. De café- houdex-sbedrijven vex-keeren momenteel in noodlijdenden toestand door den crisis, en zij orden niettegenstaande de zeer vermin derde inkomsten door steeds hoogere be lastingen geplaagd. Voor een biljart moet men op het oogenblik 60.betalen, welk bedrag uit de opbrengst niet kan betaald wox-den. Voorzitter wijst er op dat iedereen in de 200 opcenten moet bij'dragen, terwijl de Raad van zijn bevoegdheid gebruik had moeten maken vóór 1 Januari. Het adres kan dus eerst voor 1935 onder de oogen worden gezien. De heer Rietbroek stelt voor alleen de aarxslag voor de biljarten te verlagen. De voorzitter zegt dat dit eveneens niet mo gelijk is. De heer Koning merkt op dat in meer dere gemeenten dergelijke verzoeken in behandeling zijn genomen. De heer Pennings is het eens met den heer Rietbroek. De caféhouders worden uit sluitend de dupe van de verhooging der belasting. Ter verzachting stelt spr. voor het siuitingsuxxr in de zomermaanden te verlengen, om zoodoende de caféhouders nog in de gelegerxheid te stellen iets terug te verdienen. De heer Hogenboom vraagt hoe de be rekening is gemaakt. Voorzitter antwoordt dat de gegevens door den ontvanger der directe belastingen zijn verstrekt gewor den. De heer de Jong merkt op dat de meer dere opcenten door de caféhouders nog ver haald kunnen worden, terwijl een parti culier dit niet kan doen. De heer Bontje vraagt zich af of de be- sluitexx in andere gemeenten genomen, wel door Ged. Staten zullen worden goedge- kexxrd. De heer Verweij vindt het gevaar lijk wijziging in de struotuur der belas tingen te brengen! Met algemeene stemmen wordt besloten de beslissing op het adres te verdagen tqt bij de behandeling van de begroeting voor 1935. De vergoeding, als bedoeld in art. 101 le lid der L.O.-wet over 1932 wordt z.h.st. vastgesteld op 11.68. Het voorschot voor de bijzondere lagere schoolbesturen over 1934 wordt berekend naar 80% van 10. per leerling. Met algemeene stemmen be sluit de Raad tot onttrekking aan den open- bax-en dienst van de openbax-e lagere school te Kaag. Aan het gebouw zal eerste een be stemming kunnen worden gegeven, nadat de eindbeslissing bij de Krooxi is gevallen. Bij de bespreking tot regeling der beloo- ning van den assisteerend ambtenaar bij het algemeen burgerlijk armbestuur van Alkemade vraagt de heer de Koning of de vergoeding van jaar tot jaar wordt ver leend, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt.. De belooning over 1933 wordt bepaald naar 200.per jaar, terwijl over 1934 een belooning zal worden gegeven van 180.per jaar, een en ander tot we- deropzeggens toe, In bespreking komt een voorstel tot rege ling der beloorxing voor den ambtenaar van den Burgerl. Stand. De voorzitter wijst er op, dat in het voorjaar van 1933 door Ged. Staten eexi ontwerp-besluit was toegezon den gewoxxien, waarbij bepaald werd, dat aan ambtenaren geen bezoldigde betrek king van ambtenaar van den burgerlijken stand meer mocht' gegeven worden. Tegen een belooning per te voltrekken huwelijk bestond geen bezwaar. Bij informatie is gebleken, dat tegen dit ontwerp-beslxiit groote bezwax-en zijn geuit, zoodat Ged. Staten tot op heden nog geen definitief be sluit dienaangaande hebben genomen en een dergelijk besluit ook wel niet genomen zal worden. B. en W. willen de zaak echter niet vooruit loopen, en stellen voor aan Ged. Staten te verzoeken voor den ambte naar die een huwelijk volstrekt een' beloo ning te geven van 2.50. De heer Pennings vraagt of er zooveel kosten aan verbonden zijn om een derge lijk bedrag beschikbaar te stellen. Voor zitter wijst op de verantwoordelijke functie van ambtenaar van den Burgerl. Stand. Met algemeene stemmen besluit de Raad Ged. Staten te verzoeken het bedrag per vol trokken huwelijk te bepalen op 2.50. Tot ambtenaar van den Burgerl. Stand wordt in de vacatxire Vosters benoemd de heer Mr. J. W. Peek met algemeene stem men. Aanstelling gemeente-opzichter. In bespreking komt nog een voorstel tot aanstelling van een tijdelijken gemeente- opzichter met bepaling van diens wedde. De voorzitter deelt mede, dat door het overlijden van den vorigen opzichter een vacature is ontstaan, die naar de meening van het gemeentebestuur aangevuld dient te worden. Dat B. en W. thans -reeds de be noeming aan de orde stellen vindt nog haar oorzaak in het feit dat de aanbesteding van het woonhuis hooger is gegaan dan het bedrag door den Raad bepaald. Bij het be- dx-ag van den laagsten inschrijver ad 11.350.komt noig bij architeotenhono- rarium, opzichterskosten en de centrale verwarming. Ten einde geen wijziging in het raadsbesluit te brengen, wordt voorge steld de tijdelijk te benoemen opzichter met het dagelijksch toezicht van het huis te be lasten dat een besparing geeft van 600. De heer Los wijst op het wegennet dat belangrijk is ingekrompen en spr. had ge dacht dat we nu wel een gemeente-opzich ter aan kunnen stellen nog beneden 1000 salaris. De heer Verweij is van meening dat eerst uitgemaakt moet worden of aan den aan te stellen opzichter ook het toezicht op den bouw moet opgedragen worden. Nu de Burgemeester bouwt, de wethouder uit voert vraagt spr. zich af welk overwicht de te benoemen opzichter op dezen bouw zal kunnen hebben. Spr. stelt voor het opzicht aan den architect op te dragen. Voorts vraagt spr. zich af of in de gemeente zelf geen geschikte krachten te krijgen zijn, die met een veel lager salarieei-ing genoe gen zullen nemen. Het opzicht eischt z.i. niet den geheelen persoon. Voorzitter heeft tegen een benoeming van een ingezetene geen bezwaar, mits de sol licitant maar voldoet aan de eischen, welke men aan een opzichter voor een gemeente als deze moet stellen. De heer Strijk is er voor iemand uit de gemeente te nemen, mits deze de noodlgie capaciteiten bezit. Spr. stelt o.m. als eisch dat de te benoemen opzichter bekend is met betonconstructie. De heer Verweij meent dat een opzichter die 3 dagen voor de gemeente werkt vol doende is, zoodat hij naast zijn opziohters- sohap nog een eigen bedrijf er op kan na houden. Voorzitter is hier tegen. We moe ten een opzichter hebben, die als het moet altijd beschikbaar is. Wel kan hij met toe stemming van het gemeentebestuur parti culier werk verrichten in een naburige ge meente. De heer de Jong was eerst van meening dat we niet zoo hoog moesten vliegen, doch hij is na de gehouden besprekingen met de gemeentebesturen van Woubrugge en Lei- muiden tot een andere conclusie gekomen. Een opzichter die niet terzake deskundig is kost de gemeente zeer veel geld. Voorzitter merkt op, dat het toezicht de gemeente jaarlijks op een hooger bedrag van 1500.kwam te staan, omdat tel- kerxs uitgaven moesten woren gedaan voor het maken van teekeningen, bestekken enz. Wijst waarschuwend tegen de lage sala- rieering in verband met het feit, dat een opzichter zoo bij uitstek in de gelegenheid wordt gesteld om corruptie te plegen. De voorbeelden uit de praktijk zijn legio. De heer van Dooren gaat volkomen mee met het voorstel van B. en W. Spr. is tegen te lage salarieering en vindt een wedde van 1500.eerder aan den lagen dan aan den hoogen kant. De heer Clemens is van meening, dat een tijdelijke kracht in de gemeente wel te vin den zal zijn, en al zou hij niet alle capa citeiten bezitten dan heeft hij gelegenheid genoeg om zich in te werken. De voorzitter merkt op, dat een opzich ter dient benoemd te worden die aan zeker te stellen eischen voldoet. De heer Heemskerk is van opinie na de uiteenzetting van den voorzitter veranderd. Spr. gaat mee met het voorstel van B. en W. De heer Rotteveel keurt niet goed dat het huis wordt gebouwd zonder toezicht, zoodat spr. het voorstel van B. en W. steunt. De heer Los vraagt of er zich al sollici tanten uit de gemeente hebben aangemeld. Voorzitter antwoox-dt bevestigend. Ook zijn er reeds van buiten de gemeente ge weest. Met algemeene stemmen worden B. en W. gemachtigd een tijdelijken opzichter aan te stellen op een jaarwedde van 1500. terwijl de tijdelijke aanstelling voor niet langer dan een jaar gegeven worden, een en ander ter beoordeeling van B. en W. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering gesloten. TORENBOUW TE AMERSFOORT. Zondag a.s. zal de St. Henricuskerk te Amersfoort, welke geheel is verbouwd, offi cieel in gebruik worden genomen. De toren, welke 47 y2 M. hoog wordt, is door den strengen vorst niet tijdig klaar gekomen. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Vrouwenbond. De afd. Hillegom van den Ned. R.-K. Vrouwenbond hield gister avond haar jaarlijksche feestavond in „Flora". Ook niet-leden hadden tegen een entrée van 75 ct. toegang. Het behoeft niet gezegd, dat de groote concertzaal tjokvol was. Hel programma was uitnemend ver zorgd. Na een openingswoord der presi dente werd het bondslied gezongen, terwijl meerdex-e schoone liedex-en door het eigen koor onder leiding van mej. Rie Kruyden- i berg werden vertolkt. Hierna volgde een tooneelspel in 3 bedrijven, getiteld „Fami lieleven De tooneelisten, die evenals het zangkoor onder hoogst bekwame leiding I staat, hc-bben haar beste voetje voorgezet en zich kranig van haar taak gekweten. Hierna pauze, die benut werd tot een trac- tatie. Na de pauze kwam men voor het voetlicht met: „De ontevreden wasch- vrouw" een aardige klucht in 2 bedrijven, waarbij hartelijk werd gelachen. Het was een mooie en leerzame avond. LISSE Uitvoering „Adolf Koning". Morgen geeft de R.K. Harmonie „Adolf Kolping" een uitvoering op veelvuldig verzoek in het Patronaatsgebouw van de Parochie van de H. H. Engelbewaarders. Ditmaal zal een geheel populair programma tm gehoore worden gebracht, onder leiding van den dirigent, den heer G. Dik uit Lei den. De R.K. Tooneelver. van het Patro naat verleent haar medewerking. Opge voerd zal worden het blijspel in 2 bedrij ven van „Janus de wonderdokter". Het belooft een genotvolle avond te worden, waarvoor aller belangstelling wordt ge- Vrouwenbond. Gisteravond hield onze afdeeling van den R.-K. Vrouwenbond een goedbezochte vergadering in het patro naatsgebouw. Met den chr. gx-oet opende de presidente, mevr. VreeburgHeemskerk, de vergadering en heette allen welkom, in 't bijzonder den speker van dezen avond, den heer dr. W. A. Simonis, tandarts, al hier en kapelaan Tabink. Allereerst bracht de secretaresse, mej. van Schooten een mooi gestylecrd en zakelijk jaarvex-slag uit, waarin alle zaken en werkzaamheden de revue passeerden. Een hartelijk applaus volgde op dit mooie verslag! Inmiddels was ook de pastoor ter vergadering ge komen. Alsnu was het woord aan de pen- ningmeesteresse, mej. SchramaBens om rekening en verantwoording te doen van haar beheer. De rekening gaf een voordee- lig slot van 10.11, waardoor het bezit is gestegen tot ƒ300.48. Aan de orde is voorts rekening en ver antwoording van de vereeniging „Hulp in de Huishouding" door mevr. CaspersPa ridon. Hieruit bleek, dat was ontvangen ƒ722.31 tegen een uitgave van ƒ409.75, al- zoo een voordeelig saldo avn ƒ312.56. De presidente bracht een woord van dank aan alle functionarissen voor den ijver en toewijding betoond. Zij hoopte, dat de Vrouwenbond, onder de bescher ming van hare Patronesheilige O. L. Vr. v. Lourdes, in 1934 haren arbeid ijverig mogen voortzetten en dat alle leden op 15 Febr. a.s. de feestdag van onze Patrones- heilige allen ter H. Tafel zullen naderen om 's avonds allen ter feestvergaderxng den dag te besluiten. Hierna hield dr. Si monis een goed gedocumenteerde en prac- tische lezing over tand- en mondverzor- ging en vond een aandachtig gehoor. De presidente dankte hem voor zijn mooie, leerzame lezing en zij hoopte, dat alle aanwezigen er hun voordeel mee zul len doen. Met enkele woorden werd dit door den zeereerw. heer pastoor onder streept. Hiex-na werd gepauzeerd, waarna een verloting werd gehouden van eenige mooie en nuttige prijzen, waarna dr. Simo nis de tand- en mondverzorging op het witte doek meer practisch toelichtte. Ver melding verdiend nog, dat de pastoor twee dekens had gewonnen en zijneerw. liet deze vrij trekken onder de aanwezigen en het geluk wilde dat ze door meer behoef- tigen werden gewonnen. Het was een aan gename en niet minder nuttige vergade ring. Diefstal. In den laten avond van Don derdag werden een zekere B. en O., alhier door den jachtopziener Ursseling op hee- terdaad betrapt bij het ontvreemden van aardappelen ten nadeele van den bloemist F. de M. van den tuin de Zanderij aan de Sparrelaan waar zij opgekuild lagen. Van dit feit is procesverbaal opgemaakt! SASSENHEIM. Jaarvergadering R..K. Vrouwenbond. Vrijdagavond hield de R.-K. Vrouwenbond haar jaarvergadering in het K.S.A.-gebouw De presidente, mevr. v. ReisenVreeburg, opende deze vergadering op gebruikelijke wijze en' heette allen hartelijk welkom op dezen tweeden lustrumavond, waarbij ook de mede-oprichter, kap. Boekei uit Am sterdam aanwezig was. De notulen der vo rige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Vervolgens werd medege deeld, dat het geven van een Moedercur sus en Hulp bij ziekte geen doorgang heeft wegens te weinig animo. Hierna werd een kexxrig jaarverslag uitgebracht, waarin vooral het 10-jarig bestaan der vereeni ging en het liefdevol werk van de onder- afdeelingen werden genoemd. Voor dit verslag werd door de presidente een woord van lof gebracht aan de secretaresse voor haar moeizame taak. Door de penning- meesteresse, mj. Prins, werd een overzicht gegeven van de financiën. Er is ontvan gen met kassaldo 686.60, de uitgaven be droegen 515,79, zoodat het bezit thans is ƒ170.81. Nadat de bescheiden door twee dames waren nagezien en in orde bevonden, werd dank gebracht aan de penningmeesteresse voor de accuratesse. Vervolgens komt aan de beurt mej. BrouwerWaayer, die ver slag uitbracht van de Kraamverpleging. Hiervan is ontvangen 1308.87, uitgegeven ƒ1194.42, batig saldo ƒ114.45. In het afge loopen jaar waren er 118 verplegingen, waarvan 47 met gratis hulp. Van deze on- derafdeeling, welke met de onmisbare hulp van Zuster v. d. Wiel werkt, werden 110 patiënten in de wijk en 8 in „St. Bernar- dus" verpleegd. Het aantal bezoeken be droeg 2536. De verdiende dank van de pre sidente voor de ijverige hulp van de Zus ter, werd mede gevolgd door een dank woord aan het bestuur, dat altijd bereid is om menschen te ontvangen voor elke aangelegenheid. Voor haar liefdevolle hulp werd aan de Zuster een bloemstuk aangeboden, waarmede de vergadering met een daverend applaus instemde. De geest, adv., kap. Westerkamp, zèide, dat wegens de inkrimping van de kas en de groote uitbreiding van werkzaamheden, in 't vervolg een vergoeding zal moeten betaald worden. Vervolgens werd verslag uitgebracht van de Kraamverzorging, waaruit we ver melden, dat aan 107 zieken versterkende middelen zijn verstrekt. Ook werd een overzicht gegeven van de retraitevereeniging, welke een groot aan tal leden telt, van wie velen, jaarlijks op gingen naar het retraite-huis. De presi dente dankt hiervoor het ijverig bestuur en de zelatrices. Alsnu komt de laatste onderafdeeling aan het woord, welke zeker niet de minste mag genoemd worden, n.l. de naaikrans. Onder leiding van har ijverige en stille leidster mej. A. v. Rijn, heeft de krans 600 stuks kleederen vervaardigd, welke on der 80 gezinnen zijn verdeeld. Een dank woord voor de groote zorg, ook aan de ouders van de meisjes die zooveel avonden hebben opgeofferd, is daarom zeker op zijn plaats. De bestuursverkiezing ging vlug voorbij, daar geen nieuwe candidaten wa ren ingekomen. Bekend gemaakt werd, dat 4 Febr. de jaarlijksche feestavond zal plaats hebben, waarbij ook vex-loofden worden toegelaten. Op dit lustrumfeest zal optreden het Haax-lems Klein-cabaret ge zelschap. De oud-adviseur en oprichter kap. Boekei sprak zijn vreugde uit over het werk van de vereeniging, welke zoo is uitgegroeid en schetste het voorbeeld van heiligen, die door het werk van naasten liefde en gebed, tot het groote doel zijn ge komen, waar ook wij heen willen. Spr. dankte zijn opvolgers, die met ijver hét werk uitbreiden en voortzetten. Ter afwisseling werd aan de vergadering een gratis kop koffie met koek aangeboden door de firma Bepta en Faber uit Arn hem, door tusschenkomst van C. v. Diest, alhier. Het ligt in de bedoeling im in den zomer een autoreisje te maken bij genoeg zame deelname naar genoemde koffiefa- briek. De kosten hiervan zijn ƒ3.Gele genheid tot sparen wordt overwogen. De tijd is bepaald op de laatste week van Mei. Na deze verslagen werd de avond verder gevuld met humor door de meisjes der naaikrans en piano*muziek door mej. D. Blom, welke een gezellige stemming er in brachten en de aanwezigen danig tot lachen wisten te bewegen. Vooral de jeugdige debutante had veel succes met haar Keesje naar de kermis. Ten slotte werd een verlo ting gehouden van prijzen'tot stijving der kas, welke vlug van de hand gingen. Hier na sloot de presedente deze gezellige ver- K. J. M. V. „St. Stephanus". Woens dagavond behandelde mr. de Kort voor deze vereeniging het 2e deel van de voor lichtingsactie: „Hoe het moet volgens de christelijke beginselen". Deze lezing was in twee deelen gesplitst. In het eerste deel behandelde mr. de Kort de oeconomische toestanden vanaf de middeleeuwen tot nu. In hel 2de deel Quadragesimo Anno. Het was 'n interessante en leerzame avond. A.s. Woensdag volgt het 3de en laatste deel var. deze actie n.l. „De taak van d R.-K. Middenstand en die van de K. J. T M. in het bijzonder".

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 13