ZATERDAG 13 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 Januari 1934, medegedeeld door'het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 769.4 te Helsingfors. Laagste barometerst.: 723.8 te Thorshaven. Verwachting tot den avond van 14 Jan.: Meest matige Zpid- Westelijke of Weste lijke, later weer krimpende wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Weinig of geen neerslag. Weinig verandering in temperatuur. De secundaire depressie, welke zich gis terenmiddag van de Golf van Biscaye tot de Noordzee uitstrekte met aan den voorkant in West-Frankrijk, België, ons land en aan de Noorsche kust een langgerekt regen- front, loopt vanochtend in N.W.Z.O. rich- toing van de Noordzee dwars door Duitsch- land. De regen blijkt bij deze verplaatsing naar koudere gebieden voor sneeuw plaats gemaakt. Over vrijwel het geheele gebied viel neerslag. Op de Britsche Eilanden is de barometer gestegen, doch de nadering van een nieuwe depressie op den Oceaan doet verwachten, dat de ruiming van den wind en de afkoeling, welke ook in ons land met die stijgingen samengingen, wel weer spoedig, zullen worden afgebroken. In München was de ochtendtemperatuur 17 gr. C. hooger dan gisteren en ook in Zwitserland is dooi ingetreden. In Finland werd het weer kouder, terwijl de vorst in Scandinavië van weinig beteekenis bleef. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 5.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 4.43 uur tot Zondagmorgen 7.34 uur; van Zondagnamid dag 4.44 uur tot Maandagmorgen 7.33 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 14 Januari voorm. 12.57 uur en nam. 1.28 uur; Maandag 15 Jan. voorm. 1.58. uur en nam. 2.20 uur. CRISIS RUNDVEECENTRALE. Inlevering van vee. Door de Crisis Rundveecentrale zal gele genheid worden geboden aan haar te le veren le drachtig rundvee in alle soorten en kwaliteiten (uitgezonderd zullen worden dieren van welke mag worden aangenomen, dat zij langer dan 7 maanden of korter dan 4 maanden drachtig zijn); 2e. versch pas gekalfde vaarzen en koeien; te Amsterdam 29 Jan. 1011 uur; Rot terdam 30 Jan. 810 uur; Gouda 1 Febr. 810 uur. Leiden, Utrecht 2 Febr. 810 uur. De kaarten voor aangifte tot levering moeten uiterlijk Maandagmiddag 22 Ja nuari ten kantore van de Crisis Rundveecen trale te 's Gravenhage zijn ontvangen. De overnemingsprijzen zijn met ingang van Maandag 29 Jan. als volgt vastgesteld: Voor drachtige dieren in klasse A plus 32 ct. per K.G. levend gewicht; idem in klasse A 28 cL; idem in klasse B 23 ct.; idem in klasse C 18 ct. alles p. K.G. levend gewicht. Voor versch afgekalfde dieren in klasse A plus 34 ct.; idem in klasse A 30 ct.; idem in klasse B 25 ct.; idem in klasse C 20 st. alles p. K.G. levend gewicht Voor dieren in klasse C min worden de prijzen per stuk bepaald. De overige voor waarden zijn onveranderd gebleven. Tot 1 Jan. 1934 zijn geleverd circa 6 .000 stuks drachtig vee, zoodat indien in dezelfde mate blijft geleverd worden als tot dusver, op 1 Febr as. het in het plan van de vee- scapelbeperking gestelde aantal dieren zal geleverd zijn. RECHTZAKEN VERDWENEN COLLECTEGELDEN. KOSTER VOOR DE RECHTBANK. Verdachte was in handen gevallen van een woekeraar. Voor een bedrag van 3500 gld. betaalde hij 4200 gld. rente per jaar. Voor de Vierde Kamer der Amsterdam- sche Rechtbank heeft zich te verantwoor den gehad de ex-koster van de Nieuwe Kerk te Amsterdam, verdacht van verduis tering. Op 16 Februari 1933 zou hij 199.81, af komstig van een collecte voor de wijkge- bouwen in wijk vier der Ned. Herv. Kerk zich hebben toegeëigend, op 23 Mei f 199.36, gecollecteerd voor de wijkgebouwen, op 9 Augustus 490.65 voor het Ned. Bijbelge nootschap, op 13 September 614.50, gecol- DE BEGRAFENIS VAN DER LUBBE. Duitsche verordening belet overbrenging. De Berlijnsche correspondent van het kracht is die voorschrijft, dat bij terecht- Naar aanleiding van het in Nederland ontvangen bericht dat van Duitsche zijde de toestemming tot het vervoer van het stoffelijk overschot van Marinus van der Lubbe naar Nederland geweigerd zou zijn, hebben wij hedenavond getracht een be vestiging van dit bericht te verkrijgen en tevens de motieven voor de weigering te vernemen. Het bleek ons, dat bij de regee- ringsbureaux, die wij bereiken konden, noch van een verzoek, noch van een wei gering, iets bekend was, waaruit wij van hieruit moeten afleiden dat het verzoek der familie wellicht aan eenige bevoegde in stanties in Leipzig gericht is geworden. Men was echter op de regeeringsbureaux in Berlijn gaarne bereid ons te bevestigen, dat bij eventueel verzoek de kans op wei gering inderdaad bestaat, omdat sedert ja ren in Duitschland een verordening van kracht is die voorschrijft, dat hy terecht stellingen het stoffelijk overschot van den terechtgestelde wèl door de familie begra ven kan worden, mits deze begrafenis m alle stilte en onder toezicht van de politie plaats heeft in de stad zelf, waar de exe cutie zich afspeelde. Deze maatregel is in dertijd genomen om te voorkomen, dat zulke begrafenissen aanleiding tot opstoot jes of andere verstoringen der orde zouden worden. In dit geval zou het er dus op neer komen, dat de Duitsche overheid slechts vergunning verleent voor het begraven van het stoffelijk overschot van Van der Lub be, door zijn familie, in Leipzig. lecteerd voor de zeemanszending. Ten slot te was hem een verduistering van 125.90 ten laste gelegd gepleegd op 20 September 1933. Dit laatste bedrag was afkomstig van een collecte voor predikantenweduwen en weezen. De verdachte verklaarde, naar aanleiding van de vragen van den President, mr. Boas, dat hij sedert 1917 koster van de Nieuwe Kerk was geweest; hij was reeds 25 jaar in dienst van de kerk, aanvankelijk als por tier-schrijver. Als eerste getuige werd gehoord ds. M. J. A. de Vrijer. Deze verklaarde, dat in Augustus ds. Dijkstra bij hem was geko men en hem had gezegd, dat hij nog steeds wachtte op het afdragen van een collecte. Verd. was tegenover ds. Dijkstra steeds met uitvluchten gekomen, als hem naar het collectegeld werd gevraagd. Getuige en ds. Dijkstra hadden toen den koster bij zich ontboden om verantwoor ding af te leggen. Hij had toen erkend, het geld niet te hebben. Aanvankelijk had de man het doen voorkomen, alsof er verder geen tekorten waren. Bij een uitvoeriger onderzoek bleek echter weldra, dat ver schillende collectegelden hun bestemming niet bereikt hadden. Verd. merkte naar aanleiding van deze verklaring op, dat hij een vertrouwelijk gesprek met ds. Vrijer had aangevraagd om zijn hart uit te storten. Toen hij echter bij get. was gekomen, kwam er juist bezoek, zoodat van een vertrouwelijk gesprek niets was gekomen. Ds. de Vrijer was van meening, dat verd. gelegenheid genoeg heeft gehad om open kaart te spelen, „maar", zoo zeide getuige, „we moesten alles uit hem persen". Uit de verklaringen van den heer J. W. N. de Bruyn van Melis van Mariekerke bleek, dat ook de kas van verd. niet in orde was. Deze kas was bestemd voor uitbetaling van kleine sommen en was geheel geschei den van de opbrengsten van collecte. Op een vraag van den verdediger mr. Th. Muller Massis antwoordde een getuige, dat de Kerkeraad besloten had deze zaak niet ter kennis van de Justitie te brengen, zulks in het belang van de kerk. De Officier van Justitie mr. de Blécouit, zeide, dat hij de zaak ambtshalve had ver volgd, hy begreep niet, dat de Kerkeraad de zaak onder zich wilde houden, temeer daar het zulke belangrijke verduisterin gen betreft. Natuurlijk", aldus de Officier, „is er iets uitgelekt en als wij zooiets hoo- ren, is het onze plicht de zaak te vervol gen". Verdachte heeft oorspronkelijk verklaard, dat hij tot zijn daad was gekomen, omdat hij in handen van een woekeraar was ge vallen. Hij had zes kinderen en door ziek tegevallen had hij groote uitgaven gehad. President: „Waarom hebt u zich niet om hulp tot het kerkbestuur gewend, de leden hiervan wisten precies wat u verdiende en zouden u ongetwijfeld hebben geholpen. De woekeraar heeft bovendien verklarin gen afgelegd, die geheel afwijken van uw opgaven. Op een gegeven oogenblik bent u geholpen en was u met den woekeraar quitte, toen hebt u van iemand 12.000 ge kregen. In 1930 kon u dus uw schulden af lossen en toch hebt u daarna verduisterin gen gepleegd. Het juridische gedeelte van deze zaak levert geen moeilijkheden op, daar ver dachte bekent. Een kleine moeilijkheid is de vraag aan wie de gelden behooren, maar hierin is door de dagvaarding voorzien. In het rapport over verdaohte, uitgebrachte door ds. van Ho anhuysen, wordt niets dan goeds van verd. gezegd, zoo wordt hij „een man van groote accuratesse en trouwe plichtsbetrachting" genoemd. Dit komt me toch wel erg vreemd voor, aldus de Of ficier. Spr. heeft een geheel andere indruk ge kregen van verd. Hy heeft alle mogelijke ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" Prima Heerenbaai 45 ct. per l/2 P°nd, >8 ct. per ons _a. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 - LEIOLh verduisteringen gepleegd, collectegelden tot een totaal van 26.000 zijn niet afgedra gen, giften bij aanneming niet verantwoord, huren van winkels behoorend aan de kerk niet geboekt. Deze man, aldus spr., is door en door onbetrouwbaar. Wel is het juist, dat hij in handen van een woekeraar was gevallen. Voor een bedrag van 3500 betaalde hij in een jaar ƒ4200 rente. Gaarne had ik den woekeraar vervolgd en hier voor de recht bank gebracht", aldus spr., „doch juridisch was dit onmogelijk". Uitvoerig ging spr. het karakter van ver dachte na. Het O. M. requireerde ten slotte een ge vangenisstraf van anderhalf jaar wegens verduistering. Het woord was hierop aan den verdediger mr. Th. Muller Massis die bestreed dat het rapport van ds. Van Hoogenhuysen onjuist zou zijn en anders zou hebben geluid wan neer een reclasseeringsvereeniging dit rap port zou hebben uitgebracht. Ds. Vain H. bracht het rapport uit als voorzitter van de Prot. Chr. Reclasseeringsvereeniging. Hij bracht het persoonlijk uit omdat hij verd. zéér goed kende. Uitvoerig schetste pl. het leven van verd. nadat hij hulde had gebracht aan inspec teur Posthuma voor zijn diepgaand en on partijdig onderzoek. Verd. zoo voerde pl. aan heeft in zijn gezin veel tegenslag gehad; ziekte van zijn vrouw en kinderen kostte hem veel geld. Toen hij koster van de N. Kerk werd moest hij meubilair overnemen en ook daarvoor moest verd. leenen bij den woe keraar.... De moeilijkheden stapelden zich op en dët werd de reden dat verd. zich vergreep aan het geld der kerk. Hij was een uitste kend huisvader en geld voor zichzelf ge bruikte hij slechts zeer weinig. De controle was zeer slecht en zelfs na 1930 toen men hem uit den brand had ge holpen werd er geen scherper toezicht op de gelden gehouden. Met klem drong pl. aan op clementie in dén vorm van een voorwaardelijke veroor deeling. Vonnis 26 Januari LAND- EN TUINBOUW Fusie H. B. G. en Bond van Z.-H. KI. Kweekers? Door de directie van het HoÜandsch Bloembollenkweekers- Genootschap is een schrijven gericht aan het hoofdbestuur van den Bond van Zuid-Hollandsche Kleine Kweekers, waarin wordt voorgesteld be sprekingen te houden over een fusie tus- schen deze beide organisaties. Als motief wordt opgegeven, dat eenheid onder de kweekers noodzakelijk is, en dat door het bestaan van twee kweekersvereenigingen naast elkaar de krachten worden versnip perd. „Weekbl. v. BI." SPORT WIELRENNEN ZESDAAGSCHE TE DORTMUND. Gisteravond is te Dortmund een Zesdaag- sche wielerwedstrijd aangevangen, die voor het eerst gereden wordt onder de nieuwe Duitsche Zesdaagsche-reglem enten. Het gevolg hiervan was dat behalve Broccardo Guimbretiëre geen sterke koppels aan den wedstrijd deelnemen. De wedstrijd bleef tot het eerste klasse ment zeer rustig. Daarna brak een jacht los, waarbij vooral Lohmann uitblonk. Met j Dinale wist hij spoedig een ronde te win nen. De klassementen werden gewonnen door Reger, Senge, Ehmer, Kuester, Kors- meyer, Puetzfeld en Van Buggenhout. Gedurende den nacht ontstonden nieuwe pachten en werd het veld geheel uit elkaar geslagen. Toen Zaterdagochtend te 6 uur een on derbreking van dan wedstrijd van zes uren intrad, was de stand als volgt: 1. ZimsKuester 25 punten; 2. Kiiian Uuetzfeld 20 p.; 3. BroccardoGuimbre tiëre 17 p.; 4. Van BuggenhoutMartin 15 p. Op één ronde achterstand: 5. Kroll Nickel 10 p.; 6. LobmanDinale 8 p.; 7. HuertgenIppen 7 p. Twee ronden achterstand: 8. Ignat D esc amps 21 p.; 9. EhmerFunada 13 p. Op drie ronden achterstand: 10. Schön Mascinszkl 4 p. Op vier ronden achterstand: 11. Vogel Korsmeyer 20 p.; 12. RiegerSchenk 6 p. Op vijf ronden achterstand: 13. Lehman Tietz 3 p.; 14. SengeBogarets 2 p. Op negen ronden achterstand: 15. Claus- meierSagurna 3 p. UIT DE RIJNSTREEK KORENBOND „DE RIJNSTREEK" 't Was als altijd weer een prettigen avond, Donderdag 1.1., toen de Korenbond „De Rijnstreek" haar jaarlijksche zangers avond hield; zoo prettig, dat de president, de zeereerw. heer Ruiter, aan 't einde gui tig opmerkte, dat al moesten we steeds naar meer volmaking streven, hij in z'n hart toch een klein beetje hoopte, dat t nooit geheel volmaakt zou worden, want dan zou onze Korenbond overbodig wor den en zouden we alzoo onze heerlijke zangers-avonden missen. Na een woord van welkom aan de vele eerw. heeren en de zoo talrijk opgekomen zangers, maar bijzonder aan den weleerw. heer E. A. M. Paap, kapelaan te Zilk, die een beoordeeling der verschillende gezan gen zou geven, en tevens een leerzame in leiding zou houden over den zang der hym nen, opende de president de vergadering met den chr. groet, benevens een pittig woordje, waarbij hij de zangers er op wees, dat ze moesten „Cantate Domino", den Heer lof zingen, en dus niet zijn zangers in de kerk, maar zangers van de Kerk. In verband met de te houden inleiding hadden de verschillende koren de opdracht ontvangen een hymne en een volkslied te zingen en zoo kregen we voor de pauze achtereenvolgens te hooren: Ave maris stella, Rex splendor, Vexilla Regis, Salutis humanae, Omnis oxpertem, Auctor beata en de hymne uit het nieuwe H. Hart Of ficie: en ut superba; benevens verschillen de liederen uit 't Psalterke, Derde Orde bundel en een compositie van den eerw. inleider zelf. Wat de uitvoering betreft was die van het Gregoriaansch over 't algemeen zeer goed te noemen. Wat de volksliederen aan gaat, al stonden deze niet zoo hoog, zoo kan men toch gerust zeggen, dat de koren op den goeden weg zijn; 't welk allereerst bleek uit de keuze der liederen, maar ook wel uit de manier waarop ze gezongen werden; want al was deze ook nog niet volmaakt, geen spoor meer van de lam zalige, ziellooze en zinlooze voordracht welke nog zoo vaak den volkszang in onze kerken ontsiert. Na de pauze hield daarop de eerw. heer Paap een inleiding over het ontstaan, de indeeling, de verschillende soorten en de voordracht onzer kerkel. hymnen, waarbij zyneerw. wel tot de overtuiging zal zijn gekomen, dat hij een aandachtig .leergraag gehoor had, terwijl telkens bij de gezamen lijke uitvoering der verschillende gezangen bleek, hoe de gegeven uitleg goed begre pen was. Even zou men het kunnen betreuren, dat de inleider ook nog niet, al ware 't ook maar één volksliedje, behandelde; maar. wat in 't vat is verzuurt niet. Wat is onze Gregoriaansche zang, zoo uitgevoerd door meer dan honderd zangers, toch mooi. 't Was geen wonder, dat de president in z'n ilotwoord de zangers aan spoorde, nu toch eens te breken met de ge woonte om iederen Zondag weer maar een muziek-mis te zingen; maar ook eens b.v. eens per maand, een Gregoriaansche Mis te nemen, daar dit toch de eigen zang der Kerk is. Besluiten we dit verslag met den wensch van den geachten inleider, dat ook deze avond er weer toe mogen hebben bijge dragen, dat de zangers met steeds stiigen- de liefde en dientengevolge ook steeds meer en beter hun mooie taak mogen ver vullen tot eer van God. tot stichting der geloovigen en eigen heiliging. WOERDEN. Kippendief gearresteerd. Toen gister- avond een agent van politie op surveillance was op Geestdorp bemerkte hij een mans persoon met een zak, die zich bevond op het erf van zekere G. Op de vraag van den agent wat hij hier deed, gaf hij voor zes kippen in de zak te hebben, die zijn va der, woonachtig te Kamerik, had ver kocht aan G. De agent, die de zaak een beetje verdacht vond, nam hem mee naar 't bureau. Van hieruit werd de gemeente veldwachter te Kamerik opgebeld. Hier werd het onderzoek voortgezet, waaruit bleek, dat inderdaad, zooals vermoed werd, de kippen waren gestolen uit een hoender hok bij zekere V. aan de Houdijk. De va der van de verdachte, de 19-jarige v. d. W„ wist van geen kippen af, terwijl bij informatie bleek, dat de boer zijn kippen nog niet had gemist, v. d. W. werd inge sloten te Kamerik, waarna heden het on derzoek werd voortgezet. Na veel ontken nen kwam later uit, dat de verdachte zich meer aan kippendiefstallen had schuldig gemaakt, waarvan hij er bereids 6 heeft bekend, allen gepleegd in Teckop. Na na der onderzoek zal hy vermoedelijk naar Utrecht worden overgebracht om voor den Officier van Justitie te worden voorgeleid. Een deur verven met inktpotjes. In de autobus, komende van Gouda, die te Woerden stopt, was gisteravond gezeten een ongeveer 16-jarige jongen, een zekere v. A. afkomstig uit Utrecht. Hij had een tasch bij zich met inktpotjes en eenige appelen. Door de chauffeur was de politie er op at tent gemaakt, dat de jongen zich reeds lang in deze bus ophield. Bij navraag beweerde hij naar zijn tan te te Gouda te gaan om eieren te koopen. De inktpotjes nam hij mede, zoo zeide hij, omdat hij de deur bij zijn tante wilde ver ven. Toen de politie hem onder 't oog bracht, dat die deur er met zooveel ver schillende kleuren wel mooi zou gaan uit zien, kon hij dit leugentje niet volhouden. Hij was van Utrecht gekomen en reisde wel eens meer met kaartjes van zijn buur man, die bij ,,'t spoor" was. Dit tweede leu gentje kon hij evenmin volhouden. De po litie belde Utrecht op, waarna bleek, dat het jongmensch van de Ambachtsschool was weggejaagd en er toen vandoor' was gegaan. De ouders zijn gewaaarschuwd en zullen zoonlief ten spoedigste komen ha len! AGENDA LEIDEN. Zondag. Réunie „Kath. Leiden", H.B.S., Mariënpoelstraat te 9 uur. Spreker: drs. Piet Kasteel. Woensdag. Ballet Jooss „De Groene Tafel", Schouwburg 8.15 uur. Donderdag, Genootschap van den Stillen Omgang, Gebouw St. Joseph Gez. Vereeniging, Rapenburg 52, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den zal worden waargenomen door de dok toren v. Alphen, Kors, Lahr. Poortman en Simons. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp,vteL 1916. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zon da g 14 Januari a.s. waargeno men door apotheek P. du Croix, Rapenburg no. 9, telef. 807. ALPHEN AAN DEN RIJN Ongekeurd vleesch. Bij een landbou wer in de Ridderbuurt werd gisteren een hoeveelheid vleesch in beslag genomen, af komstig van frauduleuze slachting. Het vleesch werd in beslag genomen en over gebracht naar de noodslachtplaats aan de Aarkade. Tegen den landbouwer zal pro ces-verbaal worden opgemaakt. Fiets gevonden. Door een bewoner uit de Oranjestraat werd voor het station een onbeheerd heerenrijwiel gevonden. Inlich tingen zijn te bekomen bij de politie. LEIDERDORP (Hooge Rijndijk Volksbond. Den leden wordt in her innering gebracht, dat morgen het kinder feest zal plaats hebben. De schoolgaande kinderen worden des namiddags half drie in het patronaat verwacht. Tevens deelt het bestuur mede, dat Dins dagavond half acht de 2e cursusavond wordt gegeven. Spreker de heer Th. Brou wers, hoofd der school alhier. Gezien de leerrijke avond van den vorigen keer, hoopt het bestuur, dat alle leden bij dezen avond tegenwoordig zijn. NIEUWKOOP. Ontwikkelingsavond Volksbond. Gis teravond had de R. K. Volksbond in het Patronaatsgebouw weder een ontwikke lingsavond georganiseerd met als sspreker de heer A. J. M. Gommers uit den Haag, Hoofdbestuurder van den R. K. Bouwvak- arbeidersbond. De zaal was goed bezet, waarbij wij ook eenige middenstanders op merkten. Na het zingen van een lied leidde de voorzitter de heer A. van Houten, den spre ker in, die zijn voordracht aanving en zou behandelen het onderwerp: Democratie en Dictatuur. Spreker geeft een zeer uitvoerige uit eenzetting van deze twee begrippen en toont vervolgens aan, mede aan nt voor beeld van Italiië en Duitschland, wat men te verwachten heeft van een dictatuur. Deze heelt men allerminst noodig om de misbruiken, welke onder onze democrati sche samenleving aanwezig zijn, te doen verdwijnen. Hier hernaalt zich de geschiedenis van den gildentijd, öok toen ging men om eenige misbruiken geheel het gildewezen wegruimen en spreker waarscnuwt ernstig, dat de gevolgen, welke toen waren de over- heersching van het liberalisme met zijn ongebreidelde vrijheid, ook nu wel eens van gelijken aard konden zijn. In verband met een paar vragen na deze rede verklaart spreker nog nader, dat het doelbewuste streven van het fascisme niet zuiver is de propaganda voor de liberale theorie doch bij doorvoering konden de gevolgen daar wel eens parallel aan loo- pen, wat zeer te vreezen staat en belicht nog eens wat die gevolgen waren en te beteekenen hebben. Op een vraag of de S.D.A.P. geen on juiste naam draagt, legde spreker uit, dat zelfs de katholieken dezen naam konden voeren, doch de SJD.A.P. hangt het socia lisme aan en deze leer is voor ons abso luut verwerpelijk. Rente Waarborgkapitaal. De Rent meester van Rijnland zal op Donderdag, 18 Januari a.s. van 11 tot 1 uur in een der lokalen van Hotel „Het Vliegende Paard" de rente uitbetalen van het waarborgka- pitiaal op de verveende landen in den Polder Nieuwkoop en Noorden. Tegelijk zal in een ander lokaal van het hotel ge legenheid aanwezig zijn voor het betalen van den omslag in den Polder Nieuwkoop en Noorden. ZOETERWOUDE Jubileum. Op 1. Februari a.s. zal de heer Jan Berk, Weipoort, alhier, den dag herdenken, dat hij vóór 25 jaren werd aan gesteld als gemeentewegwerker. Ziekenhuisfonds. Het R. K. Zieken huisfonds „Sint Antonius van Padua" hield gisteravond in het Patronaatsgebouw de algemeene vergadering. De vergadering werd geopend door den voorzitter, den heer Jac. v. Leeuwen Johz. die in zyn openingswoord een woord van welkom richtte tot den wel eerw. heer H. Brans en de opgekomen leden. Bij de beste wenschen voor de leden voor 1934 memoreerde spr. het afgeloopen jaar. Het jaar 1933 is voor de vereeniging guns tiger geweest dan het voorgaande. Waar in 1932 een achteruitgang van 2000.ont stond, bleef het nadeel ig saldo in het af geloopen jaar beneden de 200. Na de lezing van de notulen wordit door den secretaris-peniningmeester het jaarver slag uitgebracht.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2