ZATERDAG 13 JANUARI 1934 l)E leidsche courant DERDE BLAD - PAG. 10 NOORDWIJK. Roode-Kruis. Naar wij vernemen zal nog in de loop van deze maand worden overgegaan tot het oprichten van een af- d-eeling van het Roode-Kruis alhier. Te dien einde is reeds een voorloopige com missie samengesteld onder voorzitterschap van den burgemeester v. d. Mortel. TER-AAR. Gemeentebelang. Op de in café t Cen trum gehouden vergadering van „Gemeen tebelang" waren 21 leden aanwezig. Na dat de voorzitter, de heer C. Kroon, een kort openingswoord had uitgesproken en de Notulen waren voorgelezen, kwam de secretaris, de heer C. de Bruyn, met een in dichtvorm op keurige wijze samenge steld jaarverslag ter tafel. Deze humoris tische samenvatting van de verschillende vereenigingswerikzaamheden oogstte veel succes. Het verslag van den penningmeester, den heer Jansen, bevond zich in goede orde. De heer C. Kroon zag zich hierop herr kozen als bestuurslid, terwijl in de vaca ture D. v. Dijk kwam de heer A. de Leeuw. Met algemeene stemmen besloot men om over 1933 geen contributie te heffen. De heer A. de Leeuw stelde voor om pogingen aan te wenden tot het geplaatst krijgen van een electrische klok nabij de Aardam- merbrug, omdat de kerken in die omge ving den tijd niet aangeven middels een torenklok. Over de nieuwe regeling bij de Waterleiding stelde de heer v. Spronsen de vraag of het plaatsen van een meter moet toegelaten worden, wat de voorzitter bevestigend beantwoordde. De heer P. Kroon lichtte verschillende zaken nader toe. In de loop der besprekingen bleek, dat ook hier ongeveer dezelfde bezwaren wor den opgeworpen als in omliggende ge meenten. Hierna volgt sluiting. Centrale Veiling. In het R. K. Ver.ge- bouw hield de Centrale Veiling een bui tengewone ledenvergadering onder praesi- dium van den heer C. W. v. d. Hoorn Azn. Aanwezig 182 leden. Even half acht opent de voorz. de bijeenkomst, heet welkom de leden, de Commissie van Advies, het be stuur van de Boerenleenbank te Nieuw- veen. De voorzitter opent de vergadering, waarna de secr., de heer Alb. v. Straaten, de notulen leest, welke onveranderd wor den goedgekeurd. Bij het punt mededeelingen zegt de voorz., dat volgende week steun uitbetaald zal worden, 5 cent voor de zak, n.l. Peulen en Doperwten. Nu brengt de voorz. het kardinale punt van de agenda aan de orde: „Beschikbaar stelling mandaat". Naar aanleiding van een ingezonden schrijven in de krant legt de voorz. namens het bestuur de volgende ver klaring af: „Wat de ontslagver leening aan den directeur betreft, hebben wij rechts kundig advies ingewonnen, er is ons mee gedeeld, dat wij niet verplicht zijn de re denen van het ontslag bekend te maken. 2. Wat het niet verdedigen aangaat van den directeur het volgende: Het bestuur, de Comm. v. Controle, e.a. hebben een verga dering gehad op het kantoor, waar ook de directeur was uitgenood igd, voorts is hij nog geweest op een bijeenkomst, die spe ciaal belegd was voor de uitgetreden tuin ders, door oproeping van de Commissie van Advies. 3. Tot slot het broodeloos ma ken: Uit een onderhoud met den heer di recteur hebben wij hem een functie aan geboden van 25 gulden per week, doch dit accepteerde hij niet, aangezien hij een be trekking kon krijgen te Amsterdam. Ver der wil het bestuur niets meer zeggen over deze zaak, zij blijft van meening, eerlijk en rechtvaardig gehandeld te hebben. Mocht de vergadering ons het vertrouwen niet meer schenken, dan gaan wij huis waarts. Het bestuursvoorstel werd in stemming gebracht, „blijven" of „weg". Het bestuur wenschte het per presentielijst te doen, doch de vergadering deed het liever met briefjes. De uitslag was, dat het bestuur met een groote meerderheid, het vertrou wen van de leden heeft, bijna 2/3 van de leden. De voorz. brengt dank namens de andere bestuursleden voor dit vertrouwen. Het bestuursvoorstel „wegens bezuini ging, de leiding van de veiling voorloopig op te dragen aan één der ambtenaren" werd aangenomen. De verkiezing van 2 leden in de controle commissie in de vacature-M. Mank en Joh. v. d. Jagt, ging niet zoo vlot, daar bij de eerste stemming niemand de volstrekte meerderheid had. Na 2e stemming werden gekozen de heer en Jac. Lek en Joh. v. d. Jagt. Beide namen hun benoeming aan, en dankte de vergadering voor het vertrou wen. Bij de rondvraag werd op verzoek van Th. Maijenburg besloten, dat de kassier voor de tuinders rondom de Kwakel al daar zitting komt houden voor uitbetaling steungelden. De heer C. v. Spronsen wenschte een vaste regeling met het veilen voor de a.s. campagne, dat deze dan ge handhaafd blijft. Gaarne zou spr. een ver gadering hebben, waar wij de regeling eens kunnen bespreken, dan voor 28 Fe bruari. De voorz. is een voorstander om al les persoonlijk te gaan veilen, één sys teem, dit zal voor de administratie vlug ger werken, doch het recht heeft eenieder öf persoonlijk öf bloc te veilen. Maar het bestuur zegt een vergadering toe voor dien datum. Verder merkt de heer v. Spronsen op, dat er personen aanwezig zijn, die geen lid zijn van de vereeniging. De voorz. ant woordt, dat wij deze zaal kunnen krijgen van den Zeereerw. heer Pastoor om te ver gaderen, met de conditie, dat de Pas toor en Kapelaan vrije toegang hebben. Hiertegen heeft het bestuur geen bezwaar. Doch de heer v. Spronsen wijst op 2 leden van de Boerenleenbank te Nieuw veen, die aanwezig zijn. De voorz. zegt, dat zij be langstelling toonen voor de Veiling en een weinig contact te houden onderling, daar de Veiling haar crediet heeft, bij die Boe renleenbank. Hierna gaat de voorz. over tot sluiting, dlankt de leden voor hun pleizierige mede werking. en hoopt voortaan op dezelfde Voet te mogen doorwerken. Dan kunnen wij onze belangen het best behartigen. In tiet afgeloopen jaar zijn er 11 bijeenkom sten geweest, voor de goede gang van za ken 10 teveel. Spr. hoopt, dat de leden sheeds het bestuur zullen steunen in haar werk, dankt de Burgemeester voor zyn ajinwezigheid, en de Commissie van Ad vies evenzoo, en doet tot slot nog een me de deeling, ter wille van een tuinder. Uit de Landbouwwereld Ontginningsziekte en de beteekenis van kaper. Iedere landbouwer weet, dat ontgin- ningsziekte bestreden kan worden door een gift van 50 tot 100 K.G. kopersulfaat per H.jA De jongste onderzoekingen hebben geleerd, hoe dit te verklaren is. In het jaar 1933 is het aan dr. Brandenburg te Bergen op Zoom gelukt aan te toonen, dat ont gin ningsziekte wordt veroorzaakt door kopergebrek. Het is bekend, dat ook com post met succes tegen genoemde ziekte kan wonden aangewend. Welnu, die genezende werking is waarschijnlijk goeddeels toe te schrijven aan het kopergehalte van com pos!; wellicht speelt hierbij het gehalte aan ijzer een nevenrol. Het kopersulfaat zal dus in den land bouw nog meer in eere komen, te meer, omdat prof. Sjollema heeft kunnen aan- toonen, dat de bekende likzucht, welke in sommige streken, vooral in onze Ooster lij ke provinciën, bij dieren voorkomt, ook een gevolg is van onvoldoende kopervoe ding. *t Onderzoek gaf te zien, dat het hooi, afkoniKtig van perceelen waarop de dieren likzucM vertoonden,, zeer arm is aan ko per. Dergelijk hooi bevatte slechts de helft of een derde deel van het koper, dat in gezond hooi aanwezig is. Zouden nu onze bouwgronden en gras landen over 't algemeen te weinig koper bevatent? Of is het mogelijk, dat er wel voldoende koper in den grond is, maar dat dit nieit steeds en overal voldoende tot op lossing komt, omdat de structuur van den grond niet deugt? Verdere onderzoekin gen zdlien hieromtrent hopelijk in de naas te toekomst licht kunnen verspreidden. Het selecteeren (uitzoeken) van kippen. We sclireven reeds eerder hierover; 't is vooral thans een zaak van belang, nu de eierprijs aan den lagen kant blijft en de hoenderstapel nog moet worden ingekrom pen. Wij hebben te zorgen, dat de kippen, die we houden, ons zoo min mogelijk kos ten, elke kip ons het grootst mogelijke voordeel, geeft. Selectie kan ons daarbij dienen. De N.V. Koudijs' Veevoederfabrie ken B. K. te Rotterdam en Barneveld heeft een aardige, practische brochure het licht doen zien, verlucht met fraaie foto's, die „punten van belang" voor den kippenhou der geeft. Men vrage ze aan. Heeft men ze geleiien, en de foto's bestudeerd, dan is men al aardig op weg om de selectie, de schifting., ter hand te nemen. Voorts zijn er den laatsfcen tyd al vele personen, die ons daarbij ktmnen helpen. Eenige kippenhou ders in de buurt kunnen zoo iemand voor gezamelijke rekening een dag laten ko men, in iedere streek moeten zich door zulk een leider een paar personen laten bekwa men, tegen, zeer geringen prijs kan dan de selectie ieder jaar bij hen, die dit wenschen, geschieden. Wil men hiervan meer weten, dan wende men zich tot den heer Hol- steijn, redacteur van de „Pluimveebode" te Apeldoorn. Selecteeren wil dus zeggen: er uitsmij ten, wat niet deugt. Eerst moet een schif ting plaats hebben der jonge hennen vóór de legperiode, en dan de scherpe beoor deeling op het moment, dat practisch alle dieren aan den leg zouden kunnen zijn, in December b.v. Aan jonge hennen mogen de volgende eischen worden gesteld: 1. Een flink uitgegroeid lichaam. 2. Fris- sche kam en lellen. 3. Smalle gewelfde kop. 4. Vurige oogen. 5. Sterke hals. 6. Breede rug. 7. Diepe borst. 8. Goed aaneengesloten bevedering. 9. Een gesloten staart. 10. Flin ke afstand tusschenborstbeen en legbeen- tjes. 11. Bij de geelvleezige rassen: gele beenen en gelen snavel. Bij de tweede se lectie in 't late najaar gelden ook deze eischen, maar dan kan tot groote produc tie in staat zijn. Bij een goede legster voe len de legheentjes soepel aan, ze kunnen gemakkelijk worden bewogen, en er is ruimte voor drie vingers tusschen de been tjes. De ruimte tusschen borstbeen en leg- beentjes is meestal vier vingers breed, ter wijl de legbuik zacht aanvoelt. De anus is groot en vochtig. Bij een slechte hen is alles nauw, hard en droog. De hennen met gele beenen en gelen snavel verliezen bij flin- ken leg ook deze kleur. Een wit Leghorn of Red bijv., die in Januari nog met hoog gele beenen rondloopt, kunnen we gerüst tot de trage legsters rekenen. Controle op de productie. Is deze noodig bij de kippen, van nog meer belang is ze bij onze koeien. Onverantwoqrdelijk is het in dezen tijd, om koeien in zijn stal te hou den, waarvan men df boteropbrengst niet kent, waarvan men niet weet of ze ons veel of weinig of misschien in 't geheel geen voordeel opbrengen, of wellicht met verlies worden gehouden, 't Is toch ook dwaas dit niet te weten, en aldus onkun dig omtrent de waarde, welke de dieren voor ons hebben, zoo maar voort te boe ren. Toch weten we allen, dat er groot verschil is tusschen koe en koe, en dat er zelfs, in opbrengst, een tamelijk verschil kan zijn tusschen een vrij goede en een beste melkkoe. Daarom is melkcontrole, onmisbaar. Zulk een controle kost geld, als we namelijk aangesloten zijn bij een controle-vereeniging, maar ook hier geldt: „De kost gaat voor de baat uit". Men gooit als 't ware met een worst naar een zij spek De controle heeft ten doel de minderwaar dige of schadelijke dieren te ontdekken, en uit zijn stal te verwijderen, en met de meerwaardige exemplaren voort te fokken. Daardoor kan en zal men de gemiddelde boteropbrengst tamelijk of zelfs zeer be duidend opvoeden, en wie bij een zuivel fabriek is aangesloten, kan zelf becijferen, hoeveel hem dit over al zijn dieren over eenige jaren kan geven. Wie de kosten der controle zooveel mogelijk wil drukken, kan zelf een kleine machine voor melkonder- zoek aanschaffen en zich omtrent het ge bruik laten onderrichten. Evenwel bedenke men, dat dan securiteit, nauwkeurigheid, een hoofdvoorwaarde is. Vertrouwt men in deze zich zelf niet, of zijn personeel, dan is het beter zich bij een controle-vereeniging aan te sluiten. Behalve een doelmatige melkcontrole is het aanschaffen van goede stieren in een plaats noodzakelijk stieren die kunnen bogen op afstamming van pro ductieve voorouders. Door samenwerking van groote en kleine veehouders kan de veestapel in een plaats in enkele jaren zeer veel worden verbeterd. Tot slot geven we een enkel voorbeeld ter vergelijking, 't Betreft twee stallen van een zelfde zuivelfabriek uit het jaar 1931. Op de stallen stonden 28 a 29 koeien. Die uit den eenen stal gaven gemiddeld 4658 K.G. melk met 3.85 pet. vet, en brachten aan melkgeld op pl.m. ƒ470 per koe. Die uit den anderen stal gaven 3089 K.G. melk met 2.98 pet. vet en brachten aan melk ongeveer 238 per koe op. Over alle 28 koeien werd het verschil in ontvangsten melkgeld dan ongeveer 6530. Mooi op 't papier? Ja, maar 't is gegrepen uit de praktijk en bewijsfr welke groote voordee- len door een oordeelkundige, flink doorge voerde veeverbetering in de toekomst te bereiken zijn. Br. INGEZONDEN STUKKEN ACADEMISCH STEUNFONDS Leidsch Comité Mijnheer de Redacteur! U zult ons een groot genoegen doen, als u het volgende in uw blad zult opnemen. Tengevolge van de in Duitschland geno men maatregelen werden honderden we tenschappelijke werkers in de afgeloopen maanden gedwongen hun plaats als hoog leeraar, als lector, als privaat-docent of hun positie aan de wetenschappelijke instel ling, waaraan zij als leider of als assistent verbonden waren, prijs te geven. Onder hen, die aldus van elk middel van bestaan zijn beroofd, bevinden zich tal van geleer den van groote wetenschappelijke ver diensten, mannen, die zich met hun arbeid een internationale vermaardheid hebben verworven, en voorts vele jongeren, van wie belangrijk werk in de toekomst mocht worden verwacht. In verschillende landen bestaan thans organisaties, die zich ten doel stellen dezen geleerden het voortzetten van hun weten schappelijk werk mogelijk te maken en hun en hun gezinnen een bescheiden le vensonderhoud te verzekeren. Aldus werkt o.a. in Engeland de Academie Assistance Council en in de Vereenigde Staten het Emergency Comhiittee in Aid of Displaced German Scholars. In voortdurend contact met deze en dergelijke organisaties is in Nederland de stichting werkzaam, die voor enkele maanden op initiatief van een groot aantal Nederlandsche hoogleeraren onder den naam Academisch Steunfonds is opge richt. Het bestuur is thans aldus samenge steld: prof. mr. Paul Scholten, Amsterdam, voorzitter; prof. dr. J. Boeke, Utrecht; prof. dr. D. Coster, Groningen; prof. dr. M. de Haas, Delft; prol dr. N. van Wijk; prof. dr. H. Frijda, Amsterdam, secretaris; prof. dr. E. Laqueur, Amsterdam, penningmeester. Zooveel mogelijk wordt werkgelegenheid gezocht in die landen, waar behoefte aan een vermeerderd aantal wetenschappelijke werkers bestaat. Voorzoover werkzaamheid hier te lande wordt gesteund en daarvoor de gastvrijheid onzer wetenschappelijke instellingen wordt ingeroepen, wordt er zorgvuldig voor gewaakt, dat daardoor geen werkgelegenheid aan geleerden van eigen bodem ontnomen wordt. Het Steun fonds zal niet dienen tot bezoldiging van hen, die hier te lande als assistent werk zaam zullen zijn of een plaats zullen inne men, die tot dusverre door een geleerde van eigen nationaliteit was bezet Ten behoeve van een paar tientallen ge leerden kon het Academisch Steunfonds tot dusverre middelen ter beschikking stellen, maar het aantal van hen, die nog geen on dersteuning en geen werkgelegenheid kon den krengen, is onvergelijkelijk grooter. De actie moet dus met kracht worden voortgezet. In andere universiteitssteden zijn reeds duizenden guldens bijeengebracht. Leiden moge daarbij niet achterblijven! In de overtuiging, dat ook hier het stre ven van het Academisch Steunfonds sym pathie zal vinden, wekken de ondergetee- kenden, optredende als plaatselijk Leidsch Comité, hun medeburgers op om door een gave naar vermogen dezen arbeid te steu nen. Zij verzoeken, de ter beschikking te stellen bedragen te zenden aan de pen- ningmeesteresse, liefst door storting op postrekening 37359, op naam van prof. dr. WA7 ANDERE BLADEN SCHRIJVEN WANKLANK. De geheele beschaafde wereld spreekt haar afkeuring uit over de terechtsteling te Leipzig. Niet, natuurlijk, om ook maar eeniger- mate de brandstichting te verdedigen of te vergoelijken; ook niet om den Duitschers het recht te ontzeggen, misdadigers streng te straffen; evenmin uit sympathie met het communisme of met de communisten. Maar enkel en alleen uit naam van het hoogste recht. constateert de Avond post, en het blad vervolgt: „Dit gaat boven naties en grenzen uit; boven groepen en partijen; het is veel meer dan nationaal en veel meer dan internationaal; het is heilig, om dat het Recht is. Op dézen misdadi ger had volgens algemeen-geldende rechtsregelen de doodstraf niet mogen worden toegepast. Waarbij dan nog komt de persoon van den zieligen stumper zélf. Men kan dan ook gerust .zeggen, dat de publieke opinie eens gezind is in haar veroordeeling van de toepassing dezer straf. Dit dachten wij althans. Maar ir. Mussert, de leider van de nationaal- socialisten, in Nederland, oordeelt an ders. In verschillende bladen lezen wij, omtrent een vergadering van gis teravond, waarop hij als spreker op trad: „Op de vraag hoe hij dacht over de terechtstelling van v. d. Lubbe, ver klaarde ir. Mussert, dat v. d. Lubbe dood is en hij over hem niet meer wilde spreken. Hij meende echter, dat, wanneer de Duitscher X. het Binnen hof in brand zou hebben gestoken, het geen vraag zou zijn hoe het Neder landsche volk daarover zou denken. Dan zou het Nederlandsche volk ver wachten, dat de Duitsche regeering haar spijt zou betuigen en niet na het vonnis zou komen aandragen met een brief over het Romeinsche recht. Zou dat toch gebeurd zijn en was spr. aan de Regeering geweest, hij zou X. in een salonwagen naar Duitschland hebben gezonden met dank voor het gebruik. Dat Duitschland ons land niet belachelijk heeft gemaakt, daarvoor dankte spr. de regeering te Berlijn". Hier behoeft werkelijk geen woord commentaar bij. De eenige gevolgtrekking, welke er uit te maken valt, is deze: De Nederlandsche nationaal-socialis- ten zouden, waren zij in de plaats der Duitsche Regeering geweest, precies zoo hebben gehandeld. Ons volk ziet hier wederom de ziels verwantschap uit tusschen het Duit sche en het Hollandsche nationaal-so- cialisme". N.S.B.-VERBOD. De motiveering van het verbod der re geering aan ambtenaren om lid te zijn van de N.S.B. lijkt den Limburger Koe rier uiterst zwak: „De Minister van Binnenlandsche Zaken had heit lidmaatschap van de N.S.B. met dat van de burgerwacht „onvereenigbaar" verklaard. Wat moesten de N.S.B.'ers onder de burgerwachters, die in de N.S.-bewe ging wilden blijven, nu doen? Zich aanmelden by hun commandant en om ontslag verzoeken? Of wachten tot zy persoonlijk aanzegging kregen de burgerwacht te verlaten? De Minister had zich over de wijze waarop zijn instructie zou worden toe gepast, niet uitgelaten. De heer Mussert adviseerde: „blijven, tot ze jelui er uit gooien!" Was dit advies een revolutionnaire daad? Een uiting van opstandige ge zindheid? De zaak is belangrijk genoeg om na dere inlichtingen aan de Regeering t« vragen. Niet om de Nation aal-Socialis ten, die een partij dictatuur willen, en die ook ons straks, als zij de kans er toe krijgen, het zwijgen zullen opleg gen; maar wél ter wille van de onder katholieken nog steeds geldende op vatting, welke vrijheid eischt, ook voor niet-katholieken. Dit verbod is zakelijk niet voldoen de gemotiveerd. En uit een oogpunt van politieke tactiek is het „pire qu'un crime", het is een fout". F. W. A. Korff te Leiden, onder bijvoeging der woorden „Academisch Steunfonds". Prof. Dr. N. van Wyk, Voorzitter. A. L. Boot. Ir. A. G. Bosman. Mevrouw E. EscherBrosy. Mevrouw W. van Itallievan Embden. Prof. Dr. W. H. Keesom. Mevrouw A. M. H. KorffAdrian, penningmeesteresse, Rijnsburger weg 43a, Leiden. Mevrouw B. KromVan der Plas. Prof. Mr. E. M. Meijers. Prof. Dr. G. Sevenster. Prof. Dr. C. Snouck Hurgronje. Mijnheer de Redacteur! Gelieve dit kleine stukje in uw veelgele zen dagblad te plaatsen, bij voorbaat harte lijk dank. De Bataven vragen uw aandacht voor de afd. gymnastiek en dit is hard noodig, want het is nog steeds een zwakke afd. Waar blijven de R.K. gymnasten? Of scha men zij zich soms om in R.K. verband te turnen? Wij vertrouwen echter, dat deze personen het menschelijk opzicht (wat toch aan ieder sportman vreemd moet zijn) ook hebben opzij gezet. Of is men bang om door andere mede-sporters aangezien te worden voor kwezels? Neen toch, dus dan nu vooruit! met nieuwen moed 1934 in. Nieuwe leden kunnen zich opgeven op den oefenavond. Woensdag van 8—10, Pie terskerkhof. Een Gymn. Bataaf. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS WILT U IETS WETEN? Vraag: a. Is het u bekend, wanneer de eerstvolgende wedstrijd Nederland-België gespeeld wordt? b. Zijn er voor dezen wedstrijd nog plaatskaarten verkrijgbaar? Is de entree prijs bekend? c. W^ar moeten de kaarten besteld wor den? Antwoord: a. Op 11 Maart wordt te Amsterdam NederlandBelgië gespeeld. (8 April NederlandIerland (wereldkam pioenschap), 29 April: BelgiëNederland en 10 Mei NederlandFrankrijk). b. Zeker zijn er nog plaatskaarten ver krijgbaar. Men is zelfs nog niet met da uitgifte begonnen. De entreeprijs varieert gewoonlijk van ƒ1 (staanplaatsen) tot ƒ5. c. Aanvragen te richten aan Bondsbureau K.N.V.B., v. d. Spiegelstraat 21, Den Haag, met bijvoeging van de voor de aange vraagde toegangsbewijzen benoodigde gel den, vermeerderd met ƒ0.30 voor aange- teekende zending. (Gironummer 58928. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: C. Th. Koeleman, electricien, te R Ij n s- b u r g, cur. mr. F. K. Reisenbach de Haan te Leiden. J. Kersten, geëmployeerde te Leiden, cur, mr. F. J. J. Trapman, te Leiden. Opgeheven: J. Blonk Jr. Katwijk aan Zee. G. A. Belde, Zwammerdam. P. J. M. van Steijn, te Noordwjjk. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 109. Hoera, riep Jan, toen hij even nadat hij het gekraak en de slag had gehoord om keek. We zijn gered! Ze waren nu vlug weer bij het water gekomen en vonden het in zee toch maar veiliger. Maar ook daar dreigde hen het gevaar. Toen ze eenmaal goed op weg waren, werd het donkerder en donkerder, 'k Wou maar, dat ik weer een boot zag, dacht Jan. 110. Maar in plaats daarvan werd het weer hoe langer hoe slechter, 't Werd wat je noemt echt noodweer en Jan en Hobbel- tje had heel wat moed noodig om zich goed te houden. Jan had er zijn parapluie maar bij opgestoken. Plotseling gebeurde er iets vreeselijks. Er kwam een geweldige zee beving.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10