r VRIJDAG 12 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONDER EEN RANGEERENDEN TREIN Het slachtoffer overleden Op het emplacement te Heerlen is de 36- iarige rangeerder C. Hartkamp uit Heer len bij het rangeeren tengevolge van de gladheid uitgegleden en onder een ran geerenden trein terecht gekomen. De lin kerarm en het linkerbeen werden hem af gereden. In zorgwekkenden toestand werd hij naar het St. Jozefziekenhuis te Heerlen vervoerd, waar hij gisternacht aan de be komen verwondingen is overleden. AUTO-ONGELUK TE EINDHOVEN. Twee personen gewond. Gistermiddag te omstreeks twaalf uur heeft in het Elzentpark te Eindhoven een aanrijding plaats gehad tusschen een auto, waarin gezeten waren de sigarenfabrikan ten de heeren Dassen Sr. en Jr. uit Mecr- veldhoven, de advocaat en procureur mr. H. Pastoors en de accountant A. Ferera, de beide laatsten uit Eindhoven en een auto van de stemderij Beelen uit Eindhoven. De botsing vond plaats op een kruispunt van den weg. Eerstgenoemde wagen werd in den flank door de andere auto aangere den en werd nagenoeg geheel vernield. Bovendien sloeg de auto tot twee maal toe over den kop. Van de inzittenden werd de accountant R. tamelijk ernstig gewond en met gekneusde ribben en een long- kwetsuur opgenomen. De advocaat liep een schouderverwonding op, terwijl de ove rige passagiers met lichte verwondingen en den schrik vrij kwamen. De gewonden zijn naar hun woningen vervoerd. De aan rijdende auto werd van voren ingedrukt, de inzittende van dezen wagen bleef on gedeerd. AUTO GESLIPT. Inzittenden kwamen er goed af. Op den Rijksstraatweg te Soesterberg is gistermiddag te omstreeks kwart over vier een luxe auto, waarin gezeten waren de Inspecteur der registratie en domeinen te Amersfoort, de heer Plantinga en zijn echt- genoote, tengevolge van de gladheid van den weg komen te slippen en tegen een ■boom ge-reden. De wagen is vrijwel geheel vernield. De beide inzittenden zijn er vrij goed afgekomen. Mevrouw Plantinga, die een weinig van streek was, doch geen ver wondingen heeft opgeloopen, is ter obser vatie in het nabij zijnde ziekenhuis „De Lichtenberg" opgenomen. De heer P. bleef eveneens ongedeerd, en kon huiswaarts keeren. NOODLOTTIG SPEL. Knaapje gedood. Gistermiddag omstreeks vijf uur is op de Zalmhaven te Rotterdam de achtjarige scholier L. v. Beest op.een vrachtauto ge sprongen. De jongen viel er af en kwam juist tusschen de wielen terecht, met het ongelukkig gevolg, dat een achterwiel van de zware auto hem over de borst ging. De jongen was vrijwel onmiddellijk dood. DOODELIJK ONGELUK IN EEN LIFT. Dienstbode gedood. In de stichting „Brentano", Keizersgracht 619 te Amsterdam, is gistermiddag om streeks 12 uur een ernstig ongeluk gebeurd. Een 29-jarige vrouw, die in deze stichting als dienstbode werkzaam was, is in de lift bekneld geraakt. Toen men haar uit haar benarde positie bevrijdde, bleek zij reeds overleden te zijn. Hoe het ongeluk gebeurd is, kon men niet nagaan. GASMETER UIT ELKAAR GESPRONGEN In de diamantslijperij van Gebr. Boas in de' Nieuwe Uilenburgerstraat te Amsterdam is gistermiddag met een flinken knal de gasmeter uit elkaar gesprongen. De hou ten kast, waarin de meter was geplaatst, vatte vlam, terwijl de ruiten in de omge ving door den luchtdruk sprongen. Een be gin van brand werd door personeel van de fabriek gebluscht. De oox-zaak van de ontploffing is onbekend. Deze is bij de gas fabriek in onderzoek. GARAGEBRAND TE OMMEN Autobussen vernield Gisternacht omstreeks 1 uur ontstond te Ommen brand in de autogarage van hotel Paping aan den Stationsweg. De brand werd ontdekt door den knecht van den heer P., die op ongeveer 150 meter afstand van de garage woont en wakker werd door het aanhoudend geloei van een claxon. Hij waarschuwde onmiddellijk den heer P. en beiden wendden alle mogelijke moeite aan om nog te redden wat te redden was. Een luxe wagen, een autobus en een vrachtwa gen konden naar buiten worden geschoven. De drie aldaar gestationneerde autobussen van den dienst OmmenZwolle werden door het vuur vernield. De brandweer kon niet verhinderen dat de garage geheel uit brandde. Naar wij vernemen is de garage verzekerd. De autobussen waren op beurs- polis verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. TWEE NEDERLANDERS IN FRANKRIJK GEARRESTEERD. Zij reden een motorrijder met hun auto dood. Reuter seint uit Vervins, dat gister avond te Entreaupont op een steile hel ling, een auto, bestuurd door den heer G. van Klee, wonende Albert Cuypstraat 23 te Amsterdam, bij het passeeren van een vrachtwagen een motorrijder heeft aan gereden, die aan de verwondingen daar van is overleden. In de auto van den heer van Klee zat mede de heer J. Roessink Passage 22 Den Haag. De beide Nederlanders, die den gewon de dadelijk hulp verleend hadden, werden na een ingesteld onderzoek gearresteerd en voor den rechter van instructie te Ver vins geleid. NEDERLANDSCH CAFÉHOUDER IN DUITSCHLAND GEARRESTEERD. Men zal zich herinneren, dat er eenigen tijd geleden in het Nederlandsche grens- plaatsje Well talrijke in Duitschland ge stolen auto's werden ingevoerd, om in ons land te worden verhandeld en hoe reeds verschillende personen, die daai"bij betrok ken waren, door de Duitsche rechtbank veroordeeld zijn en zich thans in hechtenis bevinden. Wij vernemen thans, dat de heer P. Raay- makers, de houder van het café „De Well- sche Hut", waarin regelmatig de besprekin gen plaats hadden tusschen de Duitsche autodieven- en de Nederlandsche opkoo- pers, welk café in dien tijd een inter nationale autobeurs was, dezer dagen de onbezonnenheid heeft begaan zich naar Duitschland te begeven, waar hij herkend en in hechtenis genomen werd. De grens- autoriteiten, waaraan de vraag gesteld is, waarop de in hechtenisneming van den heer R. gemotiveerd was, bleef hierop het ant woord schuldig. De heer R. is naar de strafgevangenis te -Wesel overgebracht. DE DOODSLAG TE SOMEREN De dader weet niet hoe hij tot zijn daad is gekomen Omtrent den Zondag te Someren ge- pleegden moord kan nog worden gemeld, dat de dader L. Z. heeft verklaard niet te weten hoe hij tot zijn verschrikkelijke daad gekomen is. Toch schijnt meer na ijver op zijn slachtoffer H. Bollen in ver band met de inwoning van zijn moeder bij dezen man een erfeniskwestie de oorzaak van den aanslag te zijn geweest. Het wa pen, waarmee de moord gepleegd is, is nog niet gevonden. De dader verklaarde het op z'n vlucht kwijt te zijn geraakt, doch kan zich niet herinneren waar. Z. is in het Huis van Bewaring te Roermond ingesloten. Gisteren heeft onder enorme belangstel ling van de zijde van het publiek te So meren de begrafenis van het slachtoffer plaats gehad. „Msbd." DE POSTBOOT „GEUSAU" TE URK AANGEKOMEN Passagiers, post en levensmiddelen afgezet Na een moeilijke reis is het de postboot „Geusau" gisteravond zes uur gelukt, het eiland Urk te bereiken. De boot had 55 pakken pakketpost, een hoeveelheid le- ensmiddelen en 15 passagiers aan boord. Vooral nabij het eiland was het ijs zeer dik. De boot was des morgens om zeven uur uit Kampen vertrokken. Om twaalf uur kon men reeds van boord af het eiland zien, maar eerst zes uur later heeft men de haven van Urk bereikt. Indien het weer helder is, zou men he denochtend vroeg probeeren, terug te va ren naar Kampen, om nieuwe post en le vensmiddelen te halen. RECHTZAKEN AANSLAG OP EEN MEISJE. Twee en een half jaar gevangenisstraf opgelegd. De 30-jarige Duitscher W. W., musicus te Eindhoven, thans gedetineerd, werd Don derdag door de rechtbank te Den Bosch veroordeeld tot twee jaar en zes maanden "gevangenisstraf, met aftrek van voorar rest, voor het feit, dat hij op 29 April 1933 te Eindhoven getracht had mej. C. J. R„ na kalm overleg en rijp beraad het plan daartoe te hebben opgezet, van het leven te berooven, door op korten afstand eeni- ge revolverschoten op haar te lossen. De kogels misten echter hun doel en mej. R. werd niet getroffen. Het O. M. had vier jaar gevangenisstraf geëischt. KOORTS EN ALCOHOL. Onder den invloed daarvan gesticht. Wegens opzettelijke brandstichting al was het dan ook „maar" in een hooiberg stond Donderdag de ongeveer 30-jarige Ph. L. uit Delft voor. de Haagsche Recht bank terecht. L. had in den nacht van 9 op 10 October j.l. omstreeks één uur de hooischelf van de boerderij „Paulina" aan den Rotterdamscheweg met een lucifer in brand gestoken. Hij zou dit hebben gedaan onder imftoed van koorts, tengevolge van griep en van sterken drank. De woning van de boerderij, waar een weduwe met elf kinderen woont, werd door den brand lichtelijk aangetast, doch verdere ongevallen hadden niet plaats. Inmiddels was L. gearresteerd en in pre ventieve hechtenis gesteld. Volgens den psychiater dr. Scholtens was verdachte geestelijk niet ontoerekenbaar; de medi cus gaf wel toe, dat verdachte het mis drijf had gepleegd onder invloed van koorts en alcohol. Verdachte bekende en had berouw; hij had een middel gezocht om in de gevan genis te komen, welks toepassing hij reeds den volgenden dag betreurde. De Officier, rekening houdend met het blanco strafregister van den verdachte, die denZelfden avond in een andere boer derij pogingen tot brandstichting had aan gewend, eischte een gevangenisstraf voor den tijd van een jaar, met terbeschikking stelling van de regeering wegens gevaar van dezen verdachte voor de vrije maat schappij. Uitspraak over 14 dagen. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 13 Januari. Huizen, 296 M. 8.00 Morgenooncert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door kape laan J. A. H. Hendriks. 12.15 Lunchconcert door het KRO-sextet. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.00 De KRO-boys. Te 4.30 Cursus Schrift verbetering. Te 5.30 Esperanto-nieuws. 6.20 Journalistiek Weekoverzicht. 7.15 L. v. d. Meer over „De Friesche be weging en de Roomsche Friezen". 7.45 R. K. F.-kwartiertje. 8.00 Kampvuur van de voortrekkers van Utrecht. (Te 8.30 Vaz Dias). 9.30 Gramofoon en Microfoon-vertelsel. 10.00 KRO-orkest, afgewisseld door gra mofoon. Te 10.45 Vaz Dias. Hilversum 1875 M. V AR A-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i.d. Continubedr. 12.00 VARA-Kleinorkest. 2.00 Zenderverz. 2.15 Gramofoonpl. 3.00 Orgelspel. 3.30 R'damsch Philh. Orkest. 4.30 Zenderwiss. en gramofoonpl. 4.50 Vervolg orkestconcert. 5.30 Filmpraatje. 5.50 De Flierefluiters. 6.30 Literaire" causerie. 6.50 Gramofoonpl. 7.00 Orgelspel. 7.15 J. W. Matthijsen: Punt 6 van het ur gentie-program van S.D.A.P. en N.V.V. 7.30 Vervolg orgelspel. 8.00 Herh. SOS-Ber., Vaz Dias en VARA- Varia. 8.15 Zang. 8.30 VARA-Orkest. 9.00 Toespraak. 9.10 Vervolg orkestconcert. 9.30 Vervolg zang. 9.45 Vervolgorkestconcert. 10.15 Vaz Dias en gramofoonpl. 10.30 Vervolg orkestconcert. 11.1512.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.0011.20 Lezing. 12.20 Western Studio Orkest. 1.05 Gramofoonpl. 1.35 Commodore Grand Orkest. 2.35 Gramofoonpl. 3.20 Orgelspel. 3.50 Valdenaro en zijn Kon. Hongaai-sch orkest. 4.50 L. Bridgewater's kwintet. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Sportreportage. 7.05 Welsh Intermezzo. 7.25 Voordracht. 7.50 Reportage. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 Radio-Militair Orkest. 10.50 Voordracht. 10.5512.20 Ambrose en zijn Embassy Club Orkest. MARINE-ORGANISATIE VERVALLEN. Belangrijke uitspraak der Alkmaarsche rechtbank. Naar de „Tijd" verneemt, is bij beschik king der arrondissementsrechtsbank te Alkmaar d.d. 11 Januari 1934 uitgesproken de vervallenverklaring der vereeniging „Bond voor minder Marinepersoneel", ge vestigd te Den Helder, van haar hoedanig heid van rechtspersoon, wegens afwijking ..Radio-Pari s", 1724 M. 8.05 en 12.20 Gramofoonpl. 7.55 Orkestconcert o. 1. v. Ansermet. 9.45 Concert (piano, zang en cello). Kalundborg, 1153 m. 11.201.20 Concert u. h. Bellevuc- Strandhotel. I.502.20 Gramofoonpl. 2.504.50 L. Preil's orkest. 7.20 Radkfc-Symphonie-orkest o. 1. v. F. Mahler. 9.20 Noorsche volksmuziek. 9.40 Weensche walsen en marschen o. 1. v. F. Mahler. 10.2011.35 Dansmuziek uit rest. „Wi- vex". Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35, 10.50 en 12.55 Gramofoonpl. 3.20 Omroeporkest o. 1. v. Merten. 5.55 Acoordeonconcert. 6.20 Omroeporkest, -koor en solisten o. 1. v. Kneip. 8.00 Omroeporkest o. 1. v. Görlich. 10.05 Gramofoonpl. II.20—1.20 dito. Rome, 441 m. 8.20 Radiotooneel. 10.20 Berichten. Brussel, 338 en 508 ra. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 1.30 Omroepsymphonie-orkest o. 1. v. Kumps. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.20 Opera-uitzending. 508 M.: 12.20 Omroep-symphcnieorkest o. 1. v. Kumps. I.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroep-symphonie-orkest o. 1. v. Kumps. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 10.30 Dansmuziek. II.20 Orkestconcert o. 1. v. Moreau. Deutschlandsender, 1365 M. 7.30 Vroolijk programma. 8.00 „Aus Winkeln und Gassen", vroolijk muzikaal spel van F. Ganss. M. m. v. solis ten en orkest o. 1. v. Görlich. 9.20 Berichten. 9.45 Skipraatje. 10.05 Weerbericht. 10.2011.50 Concert uit München. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.0012.20 Langenberg. 12.20—14.20 Brussel VI. 14.2016.20 Kalundborg. 16.2017.20 Langenberg. 17.20—19.00 Brussel VI. 19.0019.30 Langenberg. 19.2020.20 Warschau. 20.20afloop Parijs Radio. Daarna Langenberg. 4e Programma, 11.2012.20 Kalundborg. 12.2017.35 Daventry. 17.35—19.50 Brussel Fr. 19.5021.20 Daventry. 21.2022.55 Londen Reg. 22.55afloop Daventry. vens aan die vereeniging bij voorraad, niet- harer goedgekeurde statuten en dat te- tegenstaande hooger beroep als voorzie ning in cassatie, is ontzegd de bevoegd heid tot het plegen van burgerlijke han delingen. Bij die beschikking zijn voorts tot cura toren benoemd de kapitein luitenant ter zee L. F. Klaassen, chef van het torpedo- atelier te Den Helder en mr. L. van Loo- keren Campagne, advocaat en procureur te Alkmaar. FEUILLETON. DE MAN DIE DE TROEVEN HAD. Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 38) Bristew lachte fijntjes. „Ja, dat idee had ik en ik heb er over nagedacht. Ik voelde, dat Braceway niet heelemaal openhartig was. Wat was het, dat hij voor mij ge heim hield? Den avond, toen wij met Mor- ley in het politieposthuis praatten, kwam ik er achter. Wij zaten daarna in een taxi en ik kon mij haast niet goed houden. Het was gewoon een inspiratie. Braceway was bang, dat Morley iets wist, dat voor Wi thers compromitteerend was en bij het kruisverhoor zou uitkomen. Het stond niet direct in verband met den moord, maar het was iets, waardoor Withers in moei lijkheden zou komen. En het was zoo grap pig: terwijl Morley het niet wist, wist ik het wel. Namelijk dit: ongeveer negen maanden geleden heeft mevrouw Withers zich bij haar advocaat, die een vriend van haar is, beklaagd, dat haar echtgenoot intens jaloersch was en haar wreed behan delde, zoo erg zelfs, dat zij bang was in zijn nabijheid te zijn. Als dat in de kran ten gekomen was, als Morley dit gewe ten had, dan zou Withers zeer zeker be schuldigd zijn geworden van den moord op zijn vrouw. Het is geen wonder, dat ik lachte, niet waar? Maar ik zei er niets van tegen Braceway. Ik,zou hem niet hebben kunnen uitleggen, hoe ik het wist, hoewel de aanwijzing mij duidelijk genoeg werd gegeven. En nu er volstrekt geen kans is, dat Withers in den moord gemoeid wordt, is het niet noodig er over te tobben." Grèenleaf had ernstig naar dit verhaal geluisterd. „Misschien heb je gelijk door te zwij gen", zei hij. „Maar die Withers heeft toch wel rare dingen gedaan." „Wat voor dingen?" „Zijn vrouw werd Donderdagmorgen in Atlanta begraven. Hij vertrok dadelijk uit Atlanta en men heeft hem sedert dien niet meer gezien in scherp contrast met den ouden Fulton. Die kwam hier Vrijdag ochtend vroeg terug en ging naar No. 5. Zij houden die villa aan." Wanneer is Withers uit Atlanta vertrok ken?" „Donderdagochtend, dadelijk na de be grafenis. En nog iets anders: hij zit tot over de ooren in de schulden." „Wel, wat zou dat?" vroeg Bristew blijk baar ontstemd. „Niets. Wat kan het ons eigenlijk sche len?" „Bristew dacht snel na. Als Withers Don derdagochtend vroeg uit Atlanta vertrok ken was, dan kon hij Vrijdagmiddag in Washington zijn aangekomne en naar Bal- timore zijn gegaan! Maar had hij dat ge daan? Wist Braceway er van en verzweeg hij het? Hij herinnerde zich, dat Brace way, tijdens hun gezamenlijk ontbijt te Washington gezegd had: „Wees maar heel zeker van één ding, Bristew. Als ik dacht, dat George Withers zijn vrouw gedood had, dan zou ik hem zoo schielijk moge lijk laten arresteeren, dat je er van zoudt staan kijken. Je gelooft het misschien niet, toch is het zoo." De commissaris gaf nog meer inlichtin gen. „Abrahamson, de pandjesbaas, kwam gisteren op het bureau; hij vertelde, dat hij Braceway gisterochtend naar Washington had getelegrapheerd, maar het telegram als onbestelbaar terug was gekomen. Ze konden hem niet vinden. Hij wilde niet vertellen, wat hij voor nieuws had." „D^t is mij te sterk", en Bristew schoof ontstemd zijn stoel achteruit. Het was bijna donker, toe nde politie chef vertrok. Bristew keek naar den roo- den gloed, die over de bergen vervaagde. De schaduwen werden donkerder en don kerder. Manniston Road was in duisternis gehuld. De stilte werd alleen verbroken door de verwijderde klanken van trams en auto's of het gehoest van een zieke in een van de slaap-veranda's. Er was iets grie zeligs, dacht Bristew, in de fluweelen duis ternis en in die tastbare stilte. Hij stond op, ging de woonkamer bin nen en draaide de lichten op. De nacht en de stilte deden hun inwerking op hem gel den. Hoe stond de zaak eigenlijk voor hem, Bristew? Hij had den schuldige in handen gekregen, de feiten ontdekt en aan een geschakeld. Kon hij het mis hebben, heelemaal mis? Zou de publieke opinie zich ook tegen hem keeren, zou men zeg gen, dat hij een onschuldigen neger in zijn netten gevangen had in plaats van een ra zend jaloersch echtgenoot? Zijn gepeins werd door het gerinkel van de telephoon onderbroken. Hij nam den hoorn op en riep: „hallo!" op een toon, als of hij het vervelend vond te worden opge beld. Zijn geprikkeldheid was wel een ge volg van zijn groote vermoeidheid. „U spreekt met Western Union", zei een mannenstem. Telegram voor den heer Law rence Bristew, No. 9 Manniston Road" „Heel goed. Daar spreekt u mee. Leest u het maai* voor." „Het telegram is gedateerd op heden, Washington, D.-C. Lawrence Bristew, 9 Manniston Road, Turmville, N.V. Zie Encyclopaedia Brittannia, deel 1, p. 560 2de kolom, regels 1517 en p. 507, 2de kolom, regels 17 tot 23. Geteekend S. S. Braceway. Hebt u mij verstaan?" „Neen! Wacht even", riep hij snel. Laat mij dat eens even opschrijven." Hij deed het en verifieerde de cijfers door den telegraphist 't telegram nog eens voor de derde maal te doen herhalen. Toen hij de telephoon weer had opgehangen, bleef hij naar het papier staren, dat hij in de hand hield. Het was voor hem zooveel als Grieksch. „Wat zou er aan de hand zijn?" vroeg hij zich af. „Zou het een grap van Braceway zijn?" Maar toen herinnerde hij zich, dat Bra ceway niet zoo'n grappenmaker was. Hij keek op zijn horloge. Hij had geen encyclo paedic en het was nu kwart voor elven, te laat om nog iemand op te bellen en de zonderlinge vraag te doen om uittreksels uit een encyclopaedie door de telephoon te geven. Bovendien zou het wel iets kun nen zijn, dat hij maar liever voor zich hield Hij zou dan maar tot morgenochtend wachten en naar de openbare leeszaal gaan, waar hij de boeken kon nazien zon der dat iemand er van wist. De noodzake lijkheid van uitstel hinderde hem en hij was boos op Braceway. Hij keek de cij fers weer na en mompelde een verwen- sching HOOFDSTUK XXVI. Een belangrijk krantenbericht. Maai" den volgenden morgen moest de wandeling naar de biblotheek weer uitge steld worden. De taxi stond voor No. 9 te wachten, toen Bristew 'n tweede telegram ontving. Het was afkomstig uit New Or leans en luidde: „Loof belooning uit van 5000 doll, voor terugvinding van mijn ze venjarigen zoon binnen zes dagenn. Laatst leden Vrijdagavond ontvoerd. Tot dusver- de geen spoor. Ben zeer verlangend naar uw hulp. Bereid 2000 doll, onkosten te be talen, zoodra u het werk begint. Stedelijke autoriteiten en die van den staat zullen u alle hulp verschaffen, die u noodig hebt. Kom dadelijk. Draadantwoord. (geteekend) „Emile Loutois". Het typeerde Bristew, dat hij niet bij zonder verbaasd of opgetogen was over deze opdracht. Dat was het resultaat van de reclame, die voor hem gemaakt was. Hij besliste dadelijk. Gedurende twee da gen hadden de kranten vol gestaan over deze ontvoering en hij' was van het heele geval op de hoogte. De telegramjongen wachtte op de stoep. Bristew typte zijn antwoord op een velle tje briefpapier: „Voorwaarden aangeno men. Vertrek onmiddellijk naar New Or leans." Op weg naar de deur bleef hij staan en dacht na. Hij keerde naar de schrijfmachine terug en ging weer zitten. Hij wist de juiste beteekenis van Brace- way's telegram nog niet en hij wilde niet uit Turmville gaan, eer hij de zekerheid had, dat niets den glans van zijn bemoeiin gen zou kunnen verduisteren. Hij ver scheurde, wat hij geschreven had en tikte het volgende antwoord. „Hier vier en twintig uur langer opgehouden voor zaak- Withers. Vertrek morgenochte: d naar New Orleans. Voorwaarden aangenomen." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9