VRIJDAG 12 JANUARI 19a* DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND FRANKRIJK DE STAVISKY-AFFAIRE HET DEBAT IN DE KAME1 Zitting minder stormachtig dan verwacüt werd De met zooveel spanning verwachte ka merzitting, welke zich met het Stavisky- schandaal moet bezig houden, heeft gister namiddag om half vier, onder algemeene nervositeit, een aanvang genomen. De op 10 Januari j.l. herkozen kamer voorzitter Bouisson opende de zitting met een rede, waarin hij zich den tolk maakte van het overal in den lande heerschende ongevuld en een- politiek van volkomen klaarheid eischte. Zullen wij toelaten, aldus spreker, dat nog langer de onrust onder ons volk aan houdt wegens een ondanks alle moedige krachtsinspanningen nog steeds onover wonnen begrootingstekort? Zal geen einde komen aan de onrust op buitenlandsch-politiek gebied, waar nog immer onklaarheid heerscht, ofschoon de Fransche vredesgezindheid allen duide lijk is? Zal de ontwapeningsconferentie de gruwzame ironie beleven, de aanvang te zullen worden van een nieuwen wedloop in bewapening? Er is verder de onrust, veroorzaakt door de onstabiliteit onzer regeeringen. Zagen wij niet in één jaar tijds vier kabinetten elkaar opvolgen? Kort geleden kwam nieuwe, hevige on rust over het land tengevolge van de tra gische spoorwegramp van Lagny. En nu is er een schandaal, van zóó ont zettende afmetingen, dat land en /olk zich de vraag stellen, of het particulier kapi taal, waarop de staat een beroep doet, om zijn schuld te consolideeren, steeds op nieuw door de brutaalsten voor eigen voordeel wordt misbruikt? De openbare meening heeft alarm ge slagen! Slechts door duidelijke taal te spre ken en in den schandalen-chaos klaarheid te scheppen kan men het volk weer tot rust brengen. Nadat daarop de voorlezing had plaats gehad van een lange reeks interpellaties, verklaarde minister-president Chautemps, dat hij de behandeling van de interpella ties over de spoorwegramp van Lagny gaarne tot Vrijdag 19 Januari zag uitge steld, de debatten over de Stavisky-inter- pellaties konden echter onmiddellijk een aanvang nemen. Ik heb dus slechts één fout begaan, al dus Dalimier, n.l. dat ik niet heb geweten, dat een bandiet, die eigenlijk achter slot en grendel had behooren te zitten, vrij kon rondloopen. Toen daarop afgevaardigde Bonnaure probeerde het woord te verkrijgen, moest deze zich de interruptie laten welgevallen: „Betaal jij eerst je kleermaker". In het verdere verloop der debatten nam Chautemps het woord. De premier sprak gedurende een uur. Hij pleitte voor een streng onderzoek in de zaak-Stavisky. De redevoering werd door de socialisten en de radicaal-socialisten met stormachtigen bij val begroet. De debatten zouden hedenochtend om half tien worden voortgezet. Nieuwe slachtoffers Met dat al blijft de affaire-Stavisky nog altijd nieuwe slachtoffers eischen. Naar na melijk uit Bayorme wordt gemeld, hebben opnieuw drie leden van den gemeenteraad dier stad hun mandaten neergelegd. Dien tengevolge is 't aantal raadszetels, dat als gevolg van de zwendelaffaire vacant is ge worden, reeds tot tien gestegen. De minister van justitie heeft besloten de rechters, die door nalatigheid verschei dene malen processen in een der oplich tingszaken van Stavisky hebben verdaagd, te dagen voor den hoogsten magistratuur - raad. Tevens deelt de minister mede, dat sanc ties zullen worden toegepast, nadat een onderzoek zal zijn ingesteld, tegen die mi nisters, die niet geprotesteerd hebben tegen die verdagingen. SPANJE. GEEN TOENADERING TUSSCHEN SPANJE EN HET VATICAAN? Het berichtje van het blad „El Sol" over de benoeming van den minister van bui- tenlandsche zaken, Pita Romero, tot gezant bij het Vaticaan, wordt niet bevestigd. Volgens een mededeeling van het depar tement van buitenlandsche zaken is voor- loopig geen wijziging te verwachten in de betrekkingen van Spanje tot het Vaticaan. OOSTENRIJK. OPWINDING IN DEN LANDE. Nazi-hetoogingen. Woensdag is het op verschillende plaat sen in Oostenrijk tot betoogingen van na- tionaal-socialisten gekomen. Klaarblijkelijk is daarbij volgens een vooraf beraamd plan te werk gegaan. Te Weenen werd een opmarsch der na- t ionaal-socialisten verhinderd, waarbij 250 personen werden gearresteerd. Te Klagenfurth betoogden de nationaal- socialisten voor het gebouw van het „Karn- ter Tagblatt", waarbij de ruiten werden ingeslagen, terwijl een ontplofbaar voor werp op de binnenplaats van het gebouw werd geworpen, welks ontploffing eenige schade aanrichtte. Een agent der hulppolitie, die zich door de menigte bedreigd zag, loste uit nood weer drie schoten, waardoor twee nationaal- socialisten gedood en een gewond werden. 'Talrijke betoogers werden gearresteerd. In het Bürgenland werden 150 nationaal- socialisten door de politie op de vlucht ge jaagd. Te Villach vond een betooging van na tionaal-socialistische mijnwerkers plaats. Hier werden 8 betoogers gearresteerd. In een officieele mededeeling wordt ver klaard, dat de incidenten, die gisteren in verschillende steden van Oostenrijk plaats hadden, veroorzaakt zijn, doordien de be woners van de arbeidskampen en de stu denten gehoor hebben gegeven aan een al gemeene instructie, die door de nationaal- socialisten gegeven was. De 440 personen, die zich in het arbeidskamp in het Bürgen land bevonden, zijn naar de Hongaarsche grens getrokken, waar zij door de Hon gaarsche grenswacht gearresteerd werden. In het kamp zelf was alles vernield. Een oproep van Starhemberg. De bondsleider van de Oostenrijksche Heimwehren, vorst Starhemberg, heeft een oproep uitgevaardigd aan de geheele Hedm- wehr, waarin hij zegt, dat hij hen oproept om de discipline te handhaven en te vol harden in taaie vastbeslotenheid, dan zullen zij overwinnen. „Ik beloof U", aldus de bondsleider, „voor geen enkele consequentie terug te schrik ken, wanneer ik tot de overtuiging zou moeten komen, dat gij misbruikt wordt en dat wij misleid worden ter zake van onze doeleinden. Het doel van onzen strijd is de onbe perkte uitvoering der fascistische ideeën op een met ons vaderland in overeenstemming zijnde wijze. Het doel van onzen strijd is de doortas tende vernieuwing van Oostenrijk in ieder opzicht, de volkomen overwinning van den eorrupten partij enstaat, de volkomen ne derlaag van het Austro-bolsjewisme en de volslagen zuivering van het openbare leven van iedere corruptie. 4 De oproep keert zich scherp tegen de na tionaal-socialisten en besluit met de woor den: „derhalve, op tot den strijd, kamera den, tegen de corruptie en tegen hen, die daar profijt van trekken, op tot den strijd tegen de saboteurs en de vijanden van de vernieuwing van Oostenrijk, op tot den strijd tegen moedeloosheid en landerigheid, op tot den strijd voor het nieuwe, het fas cistische Oostenrijk". Partijen-ontbinding in Oostenrijk? Naar het christelij k-sociale „Neuigkeits Weltblatt' meldt, hebben de twee grootste katholieke bonden, de boerenbond van Op- per-Oostenrijk en de christelij k-sociale landarbeidersbond thans openlijk den libe ralen en democratischen partij staat ver worpen en het vaderlandsche front tot dra ger van de Oostenrijksche vernieuwing ver klaard. De Opper-Oostenrijkers eischen de alge- heele opheffing van den partij-staat en de ontbinding van alle partijen. Overal gaan stemmen op voor instellen van een autoritaire staatsleiding. Het fractie-bestuur der christelij k-sociale partij heeft zich heden met deze aangele genheid bezig gehouden en heeft zich op het standpunt gesteld, dat deze kwestie zon der ingrijpen der centrale langs directen' weg geregeld dient te worden. Het fractiebestuur is eenstemmig van meening, dat juist onder de huidige om standigheden de regeering den steun der sterke christelij k-sociale partij niet missen kan. OOSTENRIJK BOYCOT WINTERSPORT IN DÜITSCHLAND. Algemeen wedstrijd-verbod. De Oostenrijksche regeering heeft het Oostenrijksche lichaam voor wintersport medegedeeld, dat geen enkele Oostenrijker aan wintersportwedstrijden, georganiseerd in Duitschland, mag deelnemen. Als gevolg hiervan heeft de voorzitter van dat lichaam als zoodanig bedankt. EERSTE EXECUTIE IN OOSTENRIJK. Doodvonnis aan Peter Strauss voltrokken. De bondspresident heeft het gratiever zoek voor den ter dood veroordeelden Pe ter Strauss geweigerd. Donderdagmiddag om drie uur heeft de rechtbank Strauss in kennis gesteld van de aanstaande executie van het vonnis. Om 15 uur 23 werd het vonnis ten uit voer gebracht. Zooals men weet, had Strauss uit wraak het bezit van een broer in brand gestoken, daar hij van meening was, dat de onder steuning, welke deze hem verleende, te ge ring was. CHINA. DE OPSTAND IN FOEKIEN VRIJWEL ONDERDRUKT Herovering van Foetsjau Officieel wordt van Chineesche zijde ver klaard, dat de strijdkrachten der Nanking- regeering de stad Foetsjau in de opstandi ge provincie Foekien op de rebellen hebben veroverd. De autoriteiten hebben onver wijld alle vereischt maatregelen genomen, om te voorkomen, dat de stad zal worden leeggeplunderd. Na de proclamatie der zelfstandigheid van Foekien door generaal Tsai Ting-kai, den opperbevelhebben van het negentiende leger, dat indertijd zulk een hardnekkigen tegenstand heeft geboden tegen de Japan- sche troepen in Tsjapei, had de generaal te Foetsjau zijn hoofdkwartier gevestigd. De Nanking-regeering trof echter, daar zij voor buitenlandsche interventie vreesde, onmiddellijk krachtige tegenmaatregelen Drie dagen achtereen stond Foetsjau aan BUITENL. BERICHTEN RIJKSDAG-GEBOUW WEER GEHEEL HERSTELD. Sommige muren zijn wel gescheurd, doch draagkracht heeft niet geleden. De koepel van het Rijksdaggebouw, wel ke door den brand gedeeltelijk was ver nield, is thans weer volkomen hersteld. Bij de reparatiewerkzaamheden heeft men de merkwaardige soliditeit van de ijzeren constructie kunnen constateeren. Ook is gebleken, met welk een kennis van zaken de architect van den in doorsnee zesender tig meter metenden koepel indertijd is te werk gegaan. Aan de massieve muren en de bewegelijkheid van de pijlers waarop de koepel rust, is het te danken, dat het geraamte aan de geweldige hitte van het vuur weerstand heeft kunnen bieden. De muren zijn wel is waar op enkele punten gescheurd, maar hun draagvermogen heeft niet geleden. Door de aangebrachte bewe gelijke pijlers kon de ijzer constructie uit zetten, zonder dat de koepel instortte of uit elkaar sprong. De ijzeren deel en van het koepeldak zijn nauwkeurig onderzocht, maar nergens behoefden de gebogen span ningen door nieuwe deelen te worden ver vangen. Een groot voordeel is het ook gebleken, dat voor de koepaVoedekking eenvoudig ruw glas en geen tralieglas is gebruikt. Het tralieglas zou namelijk niet dadelijk ge sprongen zijn, zoodat de hitte niet had kun nen ontsnappen. In dat geval toch zou waarschijnlijk de koepel zijn ingestort en de bodem van de groote zittingzaal zou na tuurlijk het gewicht daarvan niet hebben kunnen dragen, zoodat dan ook de zich daaronder bevindende machinekamers zou den zijn vernietigd. De zaal zelf is thans geheel opgeruimd en wacht op een besluit van minister-presi dent Göring om in den ouden stijl of in een nieuwen vorm te worden hersteld. RAADSELACHTIGE MOORD. Engelschman te Yokohama doodgevonden. De politie te Yokohama staat verbijsterd tegenover een raadsel, dat den dood van Alfrede Copp, een 42-jarigen Britschen ve teraan uit den wereldoorlog, omgeeft. Hij werd doodgevonden met een kogelwond en andere kwetsuren in het hoofd aan het be gin van de wandelpier tegenover de haven. Copp, accountant van een Britsche firma, kwam hier acht jaar geleden heen met achterlating van zijn vrouw in Engeland. Men denkt aan moord, daar het slachtoffer een groote som gelds op zak had. ANGERHAUSEN VOORLOOPIG OP VRIJE VOETEN. De hoofdcommissaris-van politie te Brus sel, Angerhausen, die eenige weken gele den onder beschuldiging van corruptie werd gearresteerd, is heden voorloopig weer op vrije voeten gesteld STEEDS MEER WOLVEN-INVASIES IN BULGARIJE. Tengevolge van den ongewoon strengen winter in Bulgarije worden de wolven steeds stoutmoediger en aan den rand van Sofia moesten militairen te hulp worden geroepen, om een grooten troep van deze hongerige beesten met geweervuur te ver jagen. In het district Boergas hebben de wolven op klaarlichten dag het vee overvallen en vele dieren verslonden. Te Karnobat werden regeeringsambtena- ren, die des avonds huiswaarts reden, door een troep wolven overvallen. De paarden sloegen van schrik op hol, maar de berij ders wisten de wolven met de zweep te weren. EEN ANTIVLOEK.WEEK TE TURIJN. De kardinaal-aartsbisschop van Turijn heeft in de Kathedraal aldaar op plechtige wijze een anti-vloek-week geopend, welke voor de stad en de geheele provincie Tu rijn geldt. Tijdens deze week wordt een krachtige campagne gevoerd om de menschen de ge woonte van vloeken af te leeren. Open bare bijeenkomsten worden gehonden en in de kerken wordt uitsluitend over dit onderwerp gepreekt, terwijl op straat bro chures hierover worden verspreid. een luchtbombardement bloot, dat ruim 2000 slachtoffers maakte. Het hoofdkwar tier van generaal Tsai Ting-kai ging in vlammen op, waarna de revolutionnaire machthebbers de wijk namen naar het Zuid-Westelijk deel der provincie. Met den val van Foetsjau is het lot van den opstand vrijwel bezegeld. heid voor een arme Als dichter ben ik zelf arm. Maar als je vijf minuten wacht schrüf ik een poëma op de landlooperjj voor je, dan heb je ook wat, beste man. ''Weite Welt). BINNENLAND VIJF-EN-TWINTIG JAAR CENTRAAL BEHEER. Een gedenkboek als een monument. Er komen vele boeken, boekjes en ge schriften bij onze redactie binnen, die alle om een bespreking in ons blad vragen. Maar zelden komt daartusschen een zóó lij vig en monumentaal boekdeel voor als het Gedenkboek, dat de Coöperatieve Vereeni- ging Centraal Beheer ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan op Zaterdag a.s. het licht heeft doen zien. Een pracht-uitgave, keurig verzorgd door de drukkerij Thieme te Nijmegen en door de N.V. Stokkink's Electrische Boek binderij te Amsterdam, tellende meer dan 500 pagina's en gebonden in een stevige band met artistieken stempel, het ontwerp van S. H. de Roos, die ook de typografische leiding heeft gehad. „Opgericht in 1909 aldus schrijft de voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer C. F. Stork in de inleiding is Cen traal Beheer thans uitgegroeid tot een or ganisatie met twee groote hoofdkantoren te Amsterdam en te 's Gravenhage en daar naast 11 Bijkantoren, gevestigd in de voor naamste provinciesteden van ons land en met een totaal getal van circa 600 ambtena ren". Centraal Beheer was aanvankelijk ge dacht als een werkgeversvereeniging, doch in daarna geworden tot een centrale, waar werkgevers en werknemers samenwerken aan de uitvoering van sociale verzekerin gen. Uit het geheele werk blijkt, dat de ge schiedenis van Centraal Beheer ten nauw ste samenhangt met de geschiedenis van onze sociale verzekering en in den strijd om de sociale verzekeringswetten een eer- sce plaats heeft ingenomen. De eerste leden van Centraal Beheer wa ren, zooals uit hoofdstuk I blijkt, de Cen trale Werkgevers Risicobank en de Ver- eeniging Wet-Risico, weldra gevolgd (nog in het zelfde jaar van oprichting) door dc Centrale Landbouw-onderlinge en de Tuin- bouw-onderlinge. De eerste president-directeur was mr. H. P. L. C. de Kruyff Jr., die tevens de ont werper der statuten was. Hij stierf in 1911. Zijn portret prijkt op de eerste plaats in dit gedenkboek. De tegenwoordige presi dent-directeur dr. F. E. Posthuma had toen reeds zitting in de directie. In hoofdstuk II wordt nader op de ge schiedenis van de Coöperatieve Vereeni- ging ingegaan en vooral uit het tweede ge deelte van dit hoofdstuk, dat de oorlogs jaren behandelt, blijkt, hoezeer de werk zaamheden toenamen. In die moeilijke ja ren ontstond er risico aan alle kanten, waartegen men zioh in onderlinge verze keringen trachtte te weren. Verschillende van die toenmaals in het leven geroepen coöperaties zijn na den oorlog weer geli quideerd, maar andere zijn blijven bestaan. Van deze is de vereeniging Zeerisico, die de wettelijke ongevallenverzekering voor onze zeelieden uitvoert en waarbij vrijwel de geheele handels- en visschersvloot 's verzekerd, wel mede de voornaamste. Naast haar noemen wij nog Vervoerrisico, Molestrisico en de Credietbank voor Ac- cynsplichtigen. Na den oorlog kreeg Centraal Beheer nog verschillende nieuwe leden. Hiervan zijn het meest bekend Pensioenrisico, Brandrisico en tenslotte de Federatie van Bedrijfsvereenigingen voor Ziekengeldver zekering. De geschiedenis van al deze organisaties wordt behandeld in het derde hoofdstuk; terwijl in het vierde hoofdstuk de inwendi ge organisatie van Centraal Beheer wordt uiteengezet. In een slotbeschouwing wordt de vraag beantwoord, wat Centraal Beheer voor haar leden heeft bereikt, waarbij de ver- eenigingen, die zich op het gebied der so ciale verzekering bewegen, en die welke eenvoudige samenwerking met het oog op algemeene belangen beoogen, afzonderlijk worden beschouwd. Een periode van 25-jarige werkzaam heid is thans afgesloten, maar de werk zaamheid van Centr. Beheer is nog geens zins geëindigd. Aan het einde van de slotbeschouwing wordt er n.L op gewezen, dat, zoolang er geen unificatie en vereenvoudiging van onze sociale verzekeringswetgeving is ge komen, Centraal Beheer daarvoor zal moe ten ijveren. „In dit opzicht kan dus nog niet gezegd worden, dat de organisatie het gestelde doel reeds heeft bereikt. Wij meenen er echter in geslaagd te zijn aan te toonen, dat Centraal Beheer als middelpunt van de propaganda voor het beginsel van het zelf-doen er in de afge- loopen vijf en twintig jaar veel toe heeft bijgedragen om den weg voor het doel te effenen en dit nader te brengen. Zij heeft dit kunnen doen, dank zij den steun en Je medewerking, die zij van zoovele zijden heeft ondervonden". Moge Centraal Beheer in de volgende periode de unificatie en vereenvoudiging der sociale verzekeringswetgeving berei ken en daarmede zich nieuwe reden tot dankbaarheid verwerven voor allen, die de zegenrijke gevolgen der sociale maatrege len ondervinden. KATHOLIEKE JONGENS CENTRALE Bisdom Haarlem In aansluiting met de .gegevens, welke reeds gepubliceerd zijn over de Leidersdag voor Leekenspel, welke gehouden wordt op Zondag 14 Januari in het St. Willibrordus- huis, Willibrordusstraat 19 te Amsterdam, kunnen wij nog mededeelen, dat ook aan de zaal nog toegangskaarten verkrijgbaar zijn. De prijs bedraagt 1.50 per persoon; wanneer men aan den gemeenschappelij- ken maaltijd deelneemt ƒ2.10. De eerste inleidingen zullen gehouden worden te half drie. BEDENKELIJKE METHODE. In Utrecht is een pamflet verspreid: „Aan de inwoners van Utrecht! Wilt ge het fascisme steunen, koopt dan bij(volgt een heele lijst) en tot slot: „Arbeiders! Fas cisme is moord: weest strijdbereid, strijdt tegen het fascisme, strijdt voor het socia lisme nu!" Geen wonder, dat de genoemde firma's een protestvergadering hebben belegd te gen het feit, dat hun naam werd genoemd in een pamflet van een politieke groep, met broodroof als kennelijk doel. Op die protestvergadering werd besloten de regeering te verzoeken om handelend op te treden. „Msbd." DE A. R. PARTIJ EN DE ACTUEELE VRAAGSTUKKEN. Studie-commissie over kiesrecht en bedrijfsorganisatie. Op de Deputatenvergadering der A. R.- Partij is besloten een commissie te benoe men, welke tot taak zal hebben het Cen traal Comité te adviseeren omtrent hetgeen de A. R. Partij te doen staat: lo.: met betrekking tot de verwezenlij king van het organisch kiesrecht, zoowel met het oog op de staatkundige als de maatschappelijke vertegenwoordiging des volks bij de overheid; 2o: ton aanzien van de bevordering der ordening van het bedrijfsleven. Tot leden van deze commissie zijn be noemd de heeren prof. mr. A. Anema, mr. dr. E. J. Beumer, F. L. van der Bom, voor zitter der Chr. Werkgeversvereeniging, dr. H. Detmers te Sneek, H. Diemer te Rotter dam, prof. mr. P. S. Gerbrandy, Ch. v. d. Heuvel, K. Kruithof, voorzitter van het Chr. Nat. Vakverbond, W. van Leeuwen te Arnhem, K. Meima, middenstander te Sneek, J. v. d. Molen, burgemeester van Renkum, J. S. Ruppert, lid van den raad te Utrecht, prof. dr. J. Severijn, hooglee raar in de theologie aan de univerisiteit te Utrecht en C. Smeenk, lid van de Tweede Kamer. De fungeerende voorzitter van het Cen traal Comité der A. R. Partij, de heer J. Schouten, lid van de Tweede Kamer, zal optreden als voorzitter der commissie. Van deze commissie zal het secretariaat wor den waargenomen door de heeren dr. J. W. Noteboom en dr. C. Beekenkamp. De bedoeling is, dat de commissie met haar werk zoo spoedig mogelijk tot een defini tief resultaat zal komen. DE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Afdeeling voor uitvindingen. Aan de van 13 t.m. 22 Maart te houden voorjaarsbeurs te Utrecht zal voor de eer ste maal een speciale afdeeling voor uit vindingen worden verbonden. Deze afdee ling is het resultaat van de samenwerking tusschen den Bond van Octrooi- en Mer- kenhouders te s-Gravenhage en de Kon. Nederlandsche Jaarbeurs te Utrecht. Het is de bedbeling om op deze wijze de uit vinders in contact te brengen met het groote aantal fabrikanten, dat regelmatig de jaarbeurs te Utrecht bezoekt, teneinde op deze wijze de uitvinders in staat te stellen hun uitvindersrechten, hetzij ge heel, hetzij gedeeltelijk te koop aan te bie den, zonder dat hiermede belangrijke on kosten zijn gemoeid. De beslissing om trent de toelating van uitvindingen is in handen gelegd van een commissie, die door den Bond van Octrooi- en Merkenhou- ders in overleg .met de Kon. Nederland sche Jaarbeurs als volgt is samengesteld: ir. C. M. R. Davidson, J. Keyser, dr. J. C. van Leeuwen, E. A. Slees wijk, mr. J. P. G. van Velzen. Deze commissie, waarvan het secretariaat gevestigd is Alexanderplein 26 te 's-Gravenhage, zal de ingekomen aan vragen beoordeelen en de indeeling der expositie regelen. NATIONAAL HANZEBUREAU. Mr. F. J. H. Bach tot directeur benoemd. Als opvolger van mr. J. A. G. M. van Heilenberg Hubar als directeur van het Na tionaal Hanzebureau van den Ned. R. K. Middenstandsbond is, naar de „Tijd" ver neemt, benoemd mr. F. J. H. Bach, thans directeur van het Centraal Hanze Bureau van den R. K. Middenstandsbond in het bisdom Haarlem. Crisisinvoerwet 1931. De minister van oeconomische zaken, ge zien artikel 2, derde lid, van het Kon. be sluit van 28 December tot regeling van den invoer van tapijten, tapijtgoed, enz., gelet op zijn beschikking van 29 December, tot vaststelling van de in voornoemd artikel bedolde lijst van goederen, heeft de aan voornoemde beschikking gehechte lijst van goederen in dien zin gewijzigd, dat met ingang van 10 Januari daarin komt te ver vallen de vermelding van „Kleedjes onder 4 M.2, eenzijdig gepatroneerd, geheel uit katoen vervaardigd." „Sts.-crt." LAND- EN TUINBOUW BOTERPRIJS VAN 50 CENTS.. De Leeuwarder boternoteering is, zoo als gemeld, gisteren vastgesteld op 50 ets. per kilo. Een noteering van 50 cents is nog slechts éénmaal eerdervoorgekomen, n.l. in de eerste week van Juni van het afge- loopen jaar. Alleen in de laatste week van Maart is de noteering nóg lager geweest, n.l. 48 ets.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6