W A ALS Uifverkeop - Pat zijn pas AiSeen mopEp in prijzen waar U wat aan heeft VRIJDAG 12 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 JAEGER MOLTON, 1 O mooi zacht goed PRIMA GEZONDHEIDSFLANEL. 1 O ivoorkleurig, onze reclamekwalileit WIT KATOEN. nog nooit kocht U dit voor IM. LINNEN VOOR LAKENS, 1 ongekend lage prijs voor zulk mooi goed HUISHOUDSCHORTEN, frissche waschechte kleuren PLUCHE TAFELKLEEDEN, 130 X 150 c.M., moderne en Perzische dessins PLUCHE SCHOORSTEENLOOPERS, dit koopje moet U zien HONDERDEN COUPONS QTASTFM alleen van dit seizoen il> 1 VJFrJull LET WEL, VOOR DE HALVE PRIJS. COCOSLOOPERS, nog nooit zoo goedkoop, smal 19* 2.05 55 30* HEEREN OVERHEMDEN, nieuwe streepjes, waschecht GEFESTONNEERDE GRASLINNEN LAKENS, nergens bij benadering zoo mooi voor INTERLOCK DAMES CAMISOLES, rose, zalm, wit, met ronde hals FLANELLEN DAMESBLOÜSES, frissche strepen, sportmodel MANS OVERALLS, speciale uitverkoop-reclame 89 71 37* 68 1.57 Haarlemmerstraat 133436 LEIDEN BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 12 Jan. 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 768.4 te Weenen. Laagste barometerst,: 720.0 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 13 Jan.: De uitgebreide depressie over het Westen, waarvan de kern vrijwel onveranderd ten Zuiden van IJsland ligt, werd iets dieper en zij breidde zich naar het Oosten uit ter wijl in Oost-Duitschland de druk slechts weinig daalde. Hierdoor drong de krachtige warme Zuid-Zuid-Westelijke luchtstroom, die gisteren over de Britsche Eilanden, het Kanaal en Noordzee-gebied woei, en ook verder Oostelijk op grooter hoogte werd aangetroffen, in het Westen van Frankrijk, België en ons land tot het oppervlak door, waarbij het door opstuwing tot regen kwam In Zwitserland en Zuid-OostDuischland bleef de vorst aanhouden. München had zelfs minus 14 graden Celsius, terwijl ook Oost-Duitschland iets kouder werd. Een aantal stations, meest in het Kanaal- gebied, had zwaren regenval van 20 m.m. en meer. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 7.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 4.41 uur tot Zaterdagmorgen 7.35 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zaterdag 13 Januari nam. 12.21 uur. HET WEER OP ZONDAG. LANGZAME VERANDERING TOT Z.ACHTER, REGENACHTIG WEER IN HET VOORUITZICHT. Meer dan twee maanden lang is de tem peratuur in ons land beneden de normale voor den tijd van het jaar gebleven en niettegenstaande de vorstperiode eindigde bleef het weer te koud. Het was bovendien bijna onafgebroken droog en in het Weste lijk deel van het land betrokken, somber en mistig. Bij de beorodeeling van de laatste voor uitzichten is het dus in de eerste plaats van belang na te gaan hoe groot de kansen zijn op een zoodanigen omslag van het weer, dat de temperatuur eindelijk boven de nor male komt. Wij staan voor een moeilijk geval. On der normale omstandigheden zou na de vorst een periode van zacht weer moeten zijn ingetreden maar niettegenstaande in het Westen diepe depressies den rustigen weerstoestand bij ons dreigen te verstoren kwam het tot in het midden der week niet tot een weersomslag. Wij hebben kennelijk te doen met een buitengewoon stabielen weerstoestand in Midden-Europa, die het doordringen van een warmen luchtstroom en van depressies naar het vasteland be lemmert. In de allerlaatste dagen echter schijnt hierin een langzame verandering te komen, die daarin bestaat, dat de depressies over het Noordoostelijk deel van den Atlanti- schen Oceaan in diepte toenemen en haar invloed hoe langer hoe meer naar het Vas teland uitbreiden. De actie is in het Wes ten dus versterkt en dit kan de beteekenis hebben van een naderende verandering, die gepaard gaat met een stijging van de temperatuur. Het is echter nog niet zeker of de verandering zich langzaam dan wel snel zal voltrekken maar er is wel aanlei ding om aan te nemen, dat deze weersom slag niet al te lang meer zal uitblijven. Mo gelijk hebben wij reeds aan het einde der week zachter weer, dat dan evenwel regen achtig zal zijn. Waarschijnlijk zal dit soort wéér daarna tenminste eenige dagen aan houden. (Nadruk verboden). UIT DE OMGEVING HOOGMADE. „St. Deus Dedit". De R.-K. Land- en Tuinbouwarbeidersbond „St. Deus Dedit" hield op Maandag 8 Januari haar jaarver gadering in de zar van café Witteman. Aanwezig waren 27 leden en 2 aspirant leden. De voorzitter opende de vergadering met den chr. groet, heet de leden van harte welkom, wenscht de leden met hunne ge zinnen een Zalig Nieuwjaar. Het oude jaar, aldus de voorz., dat verwisseld is met het jaar 1934 heeft niet veel goeds achtergela ten. Toch is er voor de afdeeling iets over gebleven, dat werkelijk in de goede rich ting gaat, n.L het collectief arbeidscon tract, dat voor het eerst met den L. T. B. is afgesloten. Spr. uitte de hoop, dat wij op den ingeslagen weg mogen doorgaan. Ook in de politiek werken de beide orga nisaties samen. De secretaris, de heer H. Th. Elstgeest, las de notulen en het jaarverslag voor, welken onder dank werden goedgekeurd. Daarna verslag van den penningmeester, den heer J. Borst. Ontvangsten ƒ992.09, uitgaven afd. kas ƒ94.91, saldo 1932 ƒ4.18. Met het saldo 1933 ƒ36.97, vormt dit sal do een totaal van ƒ41.15. Opgezonden naar het hoofdbestuur en werkloozenkas 1090.24, terwijl in de maand December aan de werkloozen is uitgekeerd ƒ672.40 en Januari 1934 262.80. De boeken en be scheiden waren kort geleden gecontroleerd en in orde bevonden. De voorzitter dankte den penningmeester namens bestuur en le den voor zijn accuraat beheer. Het bestuur stelde voor om aan het hoofdbestuur te verzoeken om het bestuur van den L. T. B. uit te noodigen tot een conferentie. Daarna had bestuursverkiezing plaats. Aftr. zijn de voorzitter, de heer L. Lie- verse, herkiesbaar. De heer A. S. Wolvers wenscht niet meer in aanmerking te ko men, evenmin als de heer J. Borst, die ook bedankt heeft als penningmeester wegens een gezegde van enkele leden. Een candidatenlijst was ingekomen voor Nic. Lieverse. In het stembureau werden benoemd de heeren W. v. d. Ploeg en J. Hoogeboom. De uitslag van de stemming was, dat J. Borst op zich zag uitgebracht 26 stemmen. Door den uitslag van de stem ming en wegens de aandrang van de ver gadering, nam de penningm. de functie toch weer aan, waarvoor hij een dankbaar applaus in ontvangst had te nemen. In de vacature Wolvers werd met 24 stemmen gekozen de heer Nic. Lieverse. De voor zitter werd bij acclamatie herkozen. De voorzitter feliciteerde de beide gekozenen met de benoeming en spoorde de leden aan, nu ze zoo geapplaudisseerd hadden bij de benoeming van den penningmeester, dat ze allen den daad tot dankbetuiging moes ten stellen en de contributie op tijd beta len! Onderwijl was de geest. adv. ter ver gadering gekomen. Zijneerw. werd verwel- kemd door den voorz. en verkreeg direct het woord. Spreker spoorde de leden aan om toch in dezen beroerden en benarden tijd allen vertrouwen te hebben op den goeden God en vooral veel te bidden om uitkomst, want, aldus spr., er is nog nie mand geweest die in een groot vertrouwen op den goeden God is beschaamd gewor den. De voorzitter dankte den geest, adv voor zijn opbeurende woorden, waarna de geest. adv. de vergadering weer verliet. De voorzitter dankte het scheidende be stuurslid Wolvers voor zijn bewezen dien sten voor de vereeniging. In de controle commissie werden geko zen de heeren W. v. d. Ploeg en Leendert Lieverse. Als punt 7 van de agena kwam aan de orde vergoeding bestuur. Door de vergadering werd besloten de vergoeding van den penningmeester vast te stellen op 30.voor den secretaris, waar ge stempeld wordt en uitgekeerd op ƒ12.50, en de vergoeding van den voorzitter ook op 12.50. Met bestuur stelde de verga ring voor, om wethouder C. W. Lieverse, waar voor de gemeente gestempeld wordt, een stempel en een datumstempel cadeau te geven als teeken van erkentelijkheid, waar de vergadering mee instemde, en dat ieder lid 20 cent zou afdragen voor het toestaan, dat in de kamer gestempeld wordt. Bij de rondvraag werd nog beslo ten, dat het bestuur een onderhoud met den burgemeester zal aanvragen om over verschillende onderwerpen te spreken. Na dat de andere vragen door den voorzitter naar ieders genoegen waren beantdoord, sloot de voorzitter de vergadering met den chr. groet. LEIDSCHENDAM. Biljartwedstrijd. Het 2e viertal van de biljartclub A. D. O. der St. Josephge- zellen vereeniging te Leidschendam speel de Donderdagavond een competitiewed strijd tegen Transvaal 2 uit Den Haag. Transvaal bleek in dezen wedstrijd sterker dan A. D. O., en zou zeer zeker de over winning mede genomen hebben naar Den Haag, doch daar een der Transvaal-spe- lers niet was opgekomen, werd de laatste partij reglementair door A. D. O. gewon nen, zoodat beide clubs elk 2 overwin- gen behaalden, doch met carambols was A. D. O. de meerdere, daar zij in totaal 213 tegen Transvaal 176 caramboles behaalde, zoodat zij met 37 caramboles den wed strijd wonnen. Doodgebeten. Van den landbouwer J. Hooijmans te Stompwijk zijn des nachts in de weide 2 schapen doodgebeten. SASSENHEÏM. „St. Paulus". In een der zalen van het K. S. A.-gebouw hield de Bond voor Overheidspersoneel „St. Paulus" zijn jaar vergadering. De voorzitter opende met 'n welkomstwoord aan allen in het bijzonder den hoofdbestuurder, den heer Spit, die hierna het woord verkreeg om inlichtingen te geven over het georganiseerd overleg. Uit het verslag der financiën bleek nog een klein batig saldo. De aftredende voor zitter werd bij acclamatie herbenoemd. Bij de rondvraag werd besloten om in 5t ver volg ook in Voorhout eens te vergaderen, wat werd goedgevonden. De heeren Jansen en v. d. Zon werden bereid gevonden dit jaar de bescheiden te controleeren. Ook werd besloten wat meer te vergaderen en binnen enkele dagen een kaartavond te organiseeren. Hierna sluiting. Volksbond. Aan de werklooze leden van den Volksbond is dezer dagen een bon uitgereikt, ter verkrijging van vet. Daar er velen in aanmerking komen en heel wat vet wordt uitgereikt, komt een woord van lof toe aan het bestuur voor het initiatief. Geboren: Anna d. van P. Kooger en A. v. SteenseL Ondertrouwd: H. Langeveld 30 j. en C. M. J. van der Kiel. Getrouwd: J. Steenvoorden 25 j. en J. P. Schrama 31 j. P. G. N. Gouver neur 29 j. en M. N. Deene 24 j. Vertrokken: M. J. Olijkan, naar Amsterdam. J. P. Schrama naar Noord- wijk. A. A. ten Bosch na.r Haarlem. LEIMUIDEN Middenstandsvereeniging. Woensdag avond 8 uur j.l., had een vergadering plaats van de leden der middenstandsver- eeniging onder het voorloopig bestuur, in de zaal van den heer J. Sneeboer. Er waren c.a. 80 oproepingskaarten ver zonden, doch slechts 21 hadden aan de op roep gehoor gegeven. De voorzitter, de heer Muys, betreurde dit zeer, temeer daar er van degenen, die zich de vorige verga dering hadden opgegeven, slechts 50 a 60 pet. aanwezig, zoodat van definitieve be sluiten hedenavond geen spraken kon zijn. Hij sprak dan een woord van welkom voor degenen die wel aan de oproeping gevolg hadden gegeven en opende de vergadering. Men zou zich dezen avond moeten bepa len tot een voorloopig program. Verkiezing van een vast bestuur, het vaststellen van een reglement, van de contributie kon de zen avond niet. Met een klein groepje was toen niets te bereiken, wat voor den voor zitter een teleurstelling was. Hij zag 't nut en de noodzakelijkheid van een midden- standsvereeniging in en hoopte dat alle aanwezigen dat zouden inzien en degenen die niet aanwezig waren, zouden bewerken en aansporen lid te worden. Om dit doel te bereiken en iedereen te overtuigen, was de heer Steenbergen zoo welwillend een lezing te houden over 't nut en de noodzakelijkheid van een dergelijke vereeniging. Spreker zette dit dan ook op een kernachtige en duidelijke wijze uiteen. Na zijn lezing werd gelegenheid gegeven, vragen te stellen waarvan geen gebruik werd gemaakt. Hoewel 't concept reglement niet be handeld kon worden, werd 't toch voorgele zen, opdat de aanwezigen zich er reeds een oordeel over konden vormen. Verder werd op een vraag, hoeveel de contributie zou bedragen geantwoord, dat dat van 't aantal leden afhing, maar toch 't eerste jaar niet meer zou bedragen dan 5 ets. per lid. Nog werd besloten op Woensdag 17 Jan. nogmaals op denzelfden tijd een vergade ring uit te schrijven. De heer Steenbergen zou dan bereid zijn dezelfde lezing nog eens te houden. Verder niets meer aan de orde zijnde, dankte de voorz. de aanwezigen en spoor de allen aan voor de volgende vergadering ijverige propagandisten te zijn, opdat deze voltallig zou zijn, en sloot deze vergadering RIJNZATERWOUDE Eierveiling. In de zaal van den heer J. W. de Boer hield bovenbedoelde vereeni ging haar jaarvergadering. Aanwezig wa ren 23 leden. De waarnemend voorzitter, de heer L. Donker, opent de vergadering, waarna de secretaris, de heer S. J. Visser, de notulen van de vorige jaarvergadering voorlas, welke onveranderd werden vastge steld. Uit het verslag van den penning meester, den heer W. Dorrepaal, bleek dat de totale inkomsten bedragen hadden 6059.88 en de totale uitgaven 6027.63, al- zoo een batig saldo van ƒ32.25. Bovendien heeft de veiling nog een som geld uit staan van 102. Het bodeloon bedroeg in het afgeloopen jaar ƒ210.46. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat er op 't oogenblik nog 62 leden waren. In het afgeloopen jaar waren ge veild 210304 kipeieren en 11201 eendeieren De heer C. van Tol heeft kort geleden bedankt als voorzitter. In de bestuursvaca- ture werd voorzien door de benoeming van den heer Chr. Verhoeven met 18 stemmen en 5 op den heer G .van Dorp. De beide aftredende bestuursleden W. Dorrepaal en L. Donker, werden bij acclamatie herkozen Alle gekozen bestuursleden namen hun be noeming aan. Hierna sluiting, waarna elk lid nog op een gratis consumptie en een paar sigaren werd onthaald. VOORHOUT Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph". Voor een buitengewoon druk bezochte ver gadering van bovengenoemde vereeniging, opende de voorzitter, de heer B. J. Lukas- sen deze jaarvergadering met den chr. gr. en heette alle aanwezigen van harte wel kom en wenschte den leden en hun huis- genooten nog een zalig en voorspoedig 1934 toe. De secretaris-penningmeester, de heer H. G. Warmenhoven, las hierop de notulen der vorige vergadering voor, welke onver anderd werden gearresteerd, onder dank aan den secretaris. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het Plaatselijke Comité ter verzor ging van werkloozen, met verzoek om een financieele bijdrage. Met algemeene stem men werd besloten 5 voor dit doel te vo- teeren, voor het door de vergadering zoo op hoogen prijs gestelde werk van voornoemd comité. Ook Herwonnen Levenskracht verzocht om een geldelijke bijdrage. Hoewel de fi nanciën van dien aard zijn, dat eene bij drage eigenlijk niet geoorloofd is, deed de heer P. Vlasveld Sr. het voorstel, hetgeen door het bestuur werd overgenomen, om toch een bedrag van ƒ2.50 beschikbaar te stellen, hetwelk met algemeene stemmen werd aangenomen. Hierna las de secretaris-penningmeester een brief voor, welke hij aan steunorgaan had gezonden, inzake de bouwvakarbeiders- uitkeering uit de steunuitkeering. Zij had den n.l. allen 1 tekort ontvangen. Als ant woord hierop werd de in den ver volge bijbetaald. Naar aanleiding hiervan had de actieve secretaris een applausje in ontvangst te nemen. Na nog eenige ingekomen stukken bracht de secretaris-penningmeester zijn jaarver slag uit, dat onder applaus der vergadering, blijkbaar voor het korte en zuiver-zakelij ke verslag, terwijl een dankwoord van den voorz. volgde. Uit het financieel overzicht 1933 dat nu aan de orde blijkt: kassaldi: ƒ2.214.25, werkl. kas en 108.96 plaatselijke kas, ter wijl er aan uitgaven stond geboekt bij de werkl. kas 2.183.31 en plaatselijke kas 89.42. Zoodat er totaal een batig saldo viel te bemerken van ƒ19.54. Hierop volgde installatie van de leden F. Montanus en J. Heinsbergen op gebrui kelijke wijze als lid der vereeniging. Vervolgens werd bij monde van den heer P. Vlasveld Sr. verslag uitgebracht van de gehouden kascontrole. Ongetwijfeld is het werk van den secretaris-penningmeester zeer beslommerend, aangezien dezen fun- tionaris een twee-ledige taak heeft te ver vullen, en steeds naar behooren heeft waargenomen. Spr. bracht zijn tevredenheid tenslotte naar voren over het gevoerde finaniceel beleid en prees hiervoor het bestuur. De nieuwe commissie zal bestaan uit de heeren: P. Vlasveld Sr. en J. J. Uljee. De voorz. die plannen had om te bedanken, werd na zeer vele discussies tegengehou den, om als bestuurslid te bedanken. Zoo dat met hem een ijverig bestuurslid zal be houden blijven, met welk behoud de afd. Voorhout der R.K. bouwvakarbeiders kan worden gefeliciteerd. Na een onbelangrijke rondvraag volgde sluiting met den chr. groet en een dank woord van den voorz. voor de druk be zochte vergadering, die in het teeken stond van opgeruimdheid en vroolijkheid. Het was er echt gezellig. Maria-Congregatie. Dezer dagen werd een triduum gehouden voor de Meisjes- Congregatie, geleid door kapelaan Loerak ker van Noordwijkerhout. Een plechtige H. Mis des morgens en een plechtig Lof be sloot dit schoone triduum, dat naar wij mogen vertrouwen een alleszins vruchtdra gend triduum is geweest. Het zijn mooie da gen geweest, die ongetwijfeld nog menig keer in de gedachten zullen terugkeeren. Vijftien nieuwe congreganisten werden aangenomen. Woensdag en Donderdag, 17 en 18 Ja nuari, des avonds om 7 uur, zal bovenge noemde Congregatie een uitvoering geven in het Parochiehuis, met het tooneelstuk: „Langs ongebaande wegen" en nog eenige blijspelletjes. Zondagmiddag a.s. is er gele genheid tot plaatsbespreken na het Lof. Ook deze avond belooft, evenals voor gaande jaren een echt gezellige te worden. Maria Congregatie, succes! AGENDA LEIDEN. Zondag-. Réimie „Kath. Leiden", H.B.S., Mariënpoelstraat te 9 uur. Spreker: drs. Piet Kasteel. Woensdag. Ballet Jooss „De Groene Tafel", Schouwburg 8.15 uur. Donderdag, Genootschap van den Stillen Omgang, Gebouw St. Joseph Gez. Vereeniging, Rapenburg 52, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zon da g 14 Januari a.s. waargeno men door apotheek P. du Croix, Rapenburg no. 9, telef. 807. TER-AAR. B. V. L. Als naar gewoonte werd in het Café v. d. Akker te Aardam de jaar- lijksche feestavond gehouden van den Bij- zonderen Vrij willigen Landstorm, afd. Ter- Aar. Jammer dat door de mist de officieele personen uit Den Haag lang op zich lieten wachten, en vanzelf het aanvangsuur ta melijk verschoven werd. Het was acht uur ,toen de voorz. van de afdeeling, Bur gemeester Jhr. de Muralt, de bijeenkomst opende, en allen een hartelijk welkom toe riep, bizonder Majoor Boots, Luit. Karres, Luit. Bordewijk, Luit den Boer, en den Zeereerw. heer Pastoor Bilars. Spr. wensch te eenieder een genoeglijke avond. De muziek (geluidsinstallatie Alphia) zette het Wilhelmus in. Het publiek zong spontaan mee, de echte B.V.L.-geest zat er al gauw in. Majoor Boots sprak nu zijn Landstor- mers en verdere genoodigden toe. Eerst herdacht spr. ds. Veldhoen, die dezer da gen is overleden, iemand die veel liefde koesterde voor het Vaderland en het Oranjehuis. De aanwezigen gingen staan, er heerschte een moment een ademlooze stilte. Wanneer wij dan, aldus spr., zien hoeveel afdeelingen van de Landstorm er zijn in ons Vaderland, kunnen wij tevens met groot genoegen constateeren, welk een liefde er nog is voor ons geliefd Oranjehuis. Wij tellen 1261 afdeelingen met 80.000 le den, mannen, die trouw zweren aan het wettig gezag, de wettige Regeering steu nen bij het uitoefenen van haar taak. In deze zware zorgelijke tijden, wemelt het van verschillende ideeën, stroomingen. Wü kennen alleen leden, die betrouwbaar zijn, waar wij op kunnen rekenen, natio naal voelend zijn, dus onze Regeering steu nen. Mocht het eens gebeuren, dat ons ge zag werd aangerand, wat niet is te ho pen, dan staat de B.V.L. in een minimum van tijd klaar met haar leger. Spr. spoort de leden aan, altijd zich trouw te scharen achter den leider. Luitenant Karres, die wij op iedere Landstormavond aantreffen, kon ook niet nalaten een hartelijk woordje te spreken tot zijn mannen. Met vreugde heb ik ken nis genomen, aldus spr., dat uw afdeeling een vaandel heeft aangekocht, dit is het eenigst blijvend van onze afdeelingen. Ver laat dit vaandel nooit, weet het te verde digen waar het noodig is. Verder doet het hem een groot genoegen weer 3 leden te installeeren in de plaatselijke commissie, zij vervullen een belangrijke roL Zij weten, welke leden kunnen opgenomen worden in dit instituut. Alle rangen en standen zijn hier vertegenwoordigd. Spr. hoopt en twij felt er geen moment aan, dat de oommis sie, die nu weer volledig is, vruchtbaar moge werken. Hierna werden de 3 leden geïnstalleerd, de Zeereerw. heer Pastoor Bilars en de heeren J. Vlielander en L. Koning. Ondanks mijn drukke werkzaamheden, aldus- de Pastoor, heb ik niet geaarzeld deel uit te maken van deze zeer nuttige beweging. Haar doel,het gezag hoog te houden, is voor ons een heilige taak, im mers het gezag komt van God, dit moeten wij eerbiedigen. Onze Koningin met haar Regeering moeten wij steunen. Wanneer wij rondom ons kijken, mogen wij zeer te vreden zijn met ons Oranjehuis, met onze geëerbiedigde Koningin Wilhelmina. Er wordt wel eens gezegd: de Katholieken zijn niet zoo erg Vaderlandsgezind, doch wanneer men ziet hoeveel afdeelingen er in Noord-Brabant en Limburg zijn, komt men wel tot een andere overtuiging. In geestelijke zaken erkennen wij den Paus, als ons hoogste Gezag, doch in wereldlijke zaken zijn wij echte flinke Nederlanders. De Pastoor dankt de leden voor het ver trouwen en deze onderscheiding ook na mens de andere twee heeren. Zij zullen niets onbeproefd laten, de afdeeling groo ter en sterker te maken. Door den heer Vlielander werd nu het nieuwe vaandel uitgereikt aan den voorz. van de Commissie, Jhr. de Muralt. Het is een mooi en fijn vaandel, de afmetingen zijn niet zoo bizonder groot, de verschil lende kleuren scherp, in het midden staat ons wapen van Ter-Aar. Niet nalaten wil len wij, een woord van dank te brengen aan de leden van de Vaandel-commissie, die in zoo'n kort tijdsbestek de gelden bij elkaar hebben weten te krijgen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2