VRIJDAG 12 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG 10 UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Eindelijk is men dan ietsr meer definitiefs te weten gekomen om trent de teeltbeperking in de tuinbouw bedrijven en op wat bekend is gemaakt, kan men voor 1934 het bedrijf gaan instellen. Voor Katwijk komt het hierop neer, dat de meteste bedrijven ongeveer 7 pet. zullen moeten inkrimpen, dat nieuwe bedrijven niet zullen mogen worden aangelegd, de teelt van de soort groenten vrij is, ook de nateelt is toegestaan. Die in 1933 geen groenten en (of) vroege aardappelen ge teeld hebben, zullen dit ook in 1934 onder geen enkele voorwaarde mogen doen. Uit een en ander volgt dat iedere tuinder, naar mate de grootte van zijn bedrijf, een gedeel te van het land onbeteeld moeten laten lig gen. Het is echter nog een vraag of het in 1933 met bollen beteelde grond in gemengde ebdrijven als hier in de omgeving meestal bestaan, als tuingrond berekend wordt. Im mers ook in het bollenbedrijf is ongekrom- pen moeten worden. Ook van deze z.g. bol- lengrond komt een niet onbelangrijk per centage vrij. Mag dit vrij komende bollen land met groenten beteeld worden of niet. Mag dit wel dan bepetrkt men niet. Doch waar de vooropgezette bedoeling is beper king, moet men er zich maar op instellen dat het niet is toegestaan, dus dat men meer onbeteeld moet laten liggen in de gemengde bedrijven dan oogenschijnlijk lijkt waardoor het te betelen land, omreden de huursom dan over een kleiner gedeelte berekend moet worden, zooveel duurder wordt. Die land denken te gaan inhuren zullen hier mede wel terdege rekening moeten houden als zij zich een teleurstelling in het ko mende seizoen willen besparen. Men weet nu echter waar men ongeveer aan toe is. KATWIJK AAN ZEE. Geen staking. De dreigende staking van de trawlvisschers, leden van den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders, gaat niet door. De slechte toestand in de reederij bedrijven als gevolg van de ongunstige tijdsomstandigheden noopte het Hoofdbe stuur de voorwaarden der Reeders, alhoe wel onder protest, te aanvaarden. Van een staking zouden de visschers zelf de meeste nadeelen ondervinden. Men zal dus weer op den gewenschten tijd z'n scholletje kunnen oppeuzelen. LISSE. Wijkverpleging. Uit het ons toegezon den 23ste jaarverslag van de R. K. Vereeni- ging tot Wijkverpleging stippen we aan dat in het begin van dat boekjaar met eeni- ge plechtigheid in tegenwoordigheid van vele belangstellenden van allerlei rang en stand het eigen Wijkgebouw in de School straat officieel werd geopend en eenige dagen later door den zeereerw. heer Pas toor werd ingewijd, waarmee een lang gekoesterde wensch in vervulilng was gegaan. Daarvoor wordt een woord van dank gebracht aan allen, welke door him offervaardigheid en medewerking het be stuur in staat stelden, deze allernoodzake lijkste uitbreiding aan dit liefdewerk te geven. In het eerste bestaansjaar heeft deze stichting uit geldelijk oogpunt niet teleur gesteld. De eerw. wijkzuster Josepha wordt dank gebracht voor hare toewijding; deze heeft evenals vorige jaren weer tijd weten te vinden om met toestemming van B_ en W. een loterij te organiseeren, welke een netto winst opleverde van f 439.19. Dank wordt gebracht aan de dames die daarvoor fraaie handwerken maakten, ter wijl mede dank wordt gebracht aan de zeereerw. heer Pastoor, die toestond enkele malen per jaar in de kerk een collecte t.e houden om het tekort aan contributie, ont staan door de oprichting van een eigen Wijkverpleging in de parochie van de H.H. Engelbewaarders, te dekken. Een verheu gend feit is het, dat het bij de meergegoe- den een vast gebruik is geworden een extra gift aan de Eerw. Zusters ter hand te stel len, wanneer van hare diensten wordt ge bruik gemaakt. Het totaal der inkomsten daalde in het afgeloopen boekjaar van f 3831.40 tot f 3627.51. Ondanks deze min dere ontvangst gelukte het toch bij een zuinig beheer een reserve te vormen van f 708.48, die gebracht bij het saldo van het vorige jaar het bezit bracht op f 2257.17)4. De inventaris verkeert in goeden staat. In dank werd een schenking van een der be gunstigers aanvaard, die 50 pet. bijdroeg in de kosten van aanschaffing van een diathermie-apparaat, hetwelk reeds uitste kende diensten heeft bewezena De firma Tissing gaf weer een aanvulling voor de linnenkast. Van het R. K. Armbestuur en de eerw. Moeder Overste van het Piusge- sticht werd wederom de welwillende mede werking ontvangen. In samenwerking met den Bond van Groote Gezinnen is de stichting eener Wijk kraamverpleging tot stand gekomen. Door de uitbreiding der werkzaamheden is het bestuur met drie leden uitgebreid en wer den benoemd de heeren H. J. v. d. Berk, L. Kapteijn en W. A. Simonis. Tusschen onze vereeniging en de afdeeling van het „Groene Kruis" is steeds de beste samen werking. Uit het overzicht der werkzaam heden in het afgeloopen boekjaar blijkt, dat 3673 bezoeken bij zieken werden afgelegd, terwijl 3398 behandelingen in .het Wijklo- kaal plaats hadden. Er werden voorts 186 patiënten bezocht, terwijl er aan 474 pa tiënten hulp werd verleend in 't Wijklokaal Voorts werd in het Wijklokaal 26 maal eerste hulp verleend en tweemaal daarbui ten, terwijl ar 10 operaties werden verricht Aan 22 patiënten werd 596 maal hoogtezon verstrekt en 15 maal werden Röntgen-foto's gemaakt. De rekening sluit in ontvangsten en uit gaven met een bedrag van f 5273.26)4, waaronder een reserve is van f 2257.17 Het verslag eindigt met den wensch, dat God zegen en voorspoed moge schenken aan allen, opdat het welvaren der mede werkers en leden de stichting ten goede moge komen! Loop der bevolking. Op 1 Jan. 1933 was het aantal inwoners 4473 mannen, 4362 vrouwen, totaal 8835. Door vestiging is dit aantal toegenomen met 126 mannen, 185 vrouwen totaal 311 en door geboorten met 127 mannen, 113 vrouwen, totaal 240. De totale vermeerdering is derhalve geweest 253 mannen, 298 vrouwen, totaal 551. Door vertrek is dit aantal afgenomen met 210 mannen, 274 vrouwen, totaal 484 en door overlijden met 30 mannen, 27 vrouwen, tot. 57. De totale vermindering is derhalve ge weest 240 mannen, 301 vrouwen, totaal 541. Het verschil tusschen de vermeerdering en vermindering in het jaar 1933 bedraagt derhalve 10 inwoners. Het aantal inwoners op 1 Januari 1934 bedroeg derhalve voor deze gemeente 4486 mannen, 4359 vrouwen, totaal 8845. Het aantal gesloten huwelijken in 1933 bedroeg 58 en het aantal echtschei dingen 1. Geboren: Maria Anna Cornelia d. v. G. Grimbergen en A. M. Koek Hendrik z. van A. van Eijk en D. A. Streefland Wilhelmina Johanna Maria d. van A. Th. van Bezu en M. A. R. van Steijn Adria- na Gerardina d. van G. van der Velden en A. G. van Wijk Johanna Petronella Ma ria d. van J. Kozijn en M. Bus Ondertrouwd: W. van der Reep 25 j. en M. J. Hoogervorst 26 j. beiden te Lisse C. van 't Wout 22 j. te Lisse an C. van Asselt 20 j. te Alkemade. Gevestigd: A. H. Wijenbergh uit 's Gravenhage J. van der Wereld uit Haarlem Th. van der Wereld uit Haar lem M. Wildenburg uit Noordwijk H. P. Bettenhaussen uit Delft P. Vijf huizen en gezin uit Haarlemmermeer. Vertrokken: G. W. Krauth naar Stein L. G. van Uden naar 's Graven hage C. J. van der Berg naar Haarlem C. A. E. W. van Ruiten naar Hillegom B. M. van Werkhoven naar Voorschoten A. de Blaeij en echtgen. naar Alkemade. RIJNSBURG. Tuinbouw. Het verloop van den han del was deze week zeer goed. Voor uien gaat de prijs naar boven zoodat voor goede kwaliteit van f 2.50 tot f 2.90 per 100 kg. werd betaald. Ook Waspeen had nog de ge wone belangstelling en ging vlug weg tegen pryzen varieerend van f 4.005.00 per 100 kg. Er blijkt van dit artikel nogal wat be vroren te zijn. Roode kool in de beste kwa liteit gaat voor f 8.109.80, gelekool van f 7.909.50 per 100 kg. Knolselderie brengt van f 2.503.60 per 100 stuks op. Andijvie, Boerenkool en Groene kool, alhoewel veel van de vorst geleden, gaat vlug weg. ZILK. Gocdkoope boter. Deze week werd voor werkloozen atlhier woonachtig 163 pond goedkoope margarine verstrekt. Ge zien het kleine aantal inwoners, kan men wel indenken hoedanig de werkloosheid hier ter plaatse heerscht, daar ieder gezins hoofd gemiddeld 34 pond per week wordt verstrekt. Te nieuwsgierig. Een wildstrooper, genaamd van B., wonende te Hillegom, be vond zich in het jachtveld „Paardenkerk- hof' om z'n praktijk uit te oefenen, toen hij een zoontje van opziener O. ontmoette, die aan het fretteeren was. De strooper vond zulks leuk en verzocht een en ander te her halen, hetwelk werd toetgestaan. Al zoe kende en pratende had men een mooi gat gevonden. Er werd vervolgens gedemon streerd en verteld, totdat de jachtopziener kwam en v. B. z'n nieuwsgierigheid met een bekeuring moest bekoopen. De fretteerder wist wel wat hij deed. Sis eerst Sterke drank - dan Snelheid S.echt sturen Snijden STOP Tenslotte is S: Schedel breuk of Strafgevangenis. WJDT VSILIG GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK Donderdagmorgen te half elf kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergade ring bijeen ter behandeling van de begroo ting voor het jaar 1934. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter laat de gebruikelijke nieuwjaarsrede achterwege omdat deze de stemming maar zou bederven. Hij wenscht de leden van den Raad en hun gezinnen een gelukkig nieuwjaar toe. De heer Admiraal dankt namens den Raad met wederkeerige goede wenschen voor den burgemeester en diens gezin. Hierop komt aan de orde het eenige punt der agenda: Vaststelling der begrooting voor 1934. Geen enkel lid gevoelt lust tot het hou den van algemeene beschouwingen. Ach tereenvolgens worden zonder hoofdelijke stemming vastgesteld de begrootingen voor het gas-, water- en electriciteitsbedrijf. Be sloten wordt de omzetbelasting niet ten laste van de gebruikers van gas en electri- citeit te brengen, doch deze te dekken door terugneming van het voorstel van B. en W. om den gasprijs met 1/2 cent per M3 te verlagen. De heeren Krau en Liefferink zijn er voor om de verordening op de levering van gas in dien zin te wijzigen, dat in bepaalde ge vallen voor niet gebruikt gas dat binnen de garantiebepaling valt niet behoeft te worden betaald. Wethouder de Witt zegt toe deze zaak in B. en W. te zullen bespre ken. Hierna wordt overgegaan tot artikelge- wijze behandeling van de begrooting. De heeren van der Meer en Liefferink vinden de door B. en W. voorgestelde salarisver laging veel te gering. De heer van der Meer stelt voor de bestaande salarisverla ging van 3% te handhaven en daarenboven met ingang van 1 Mei een salarisverlaging in te voeren van 5% voor salarissen tot 1500.van 7% voor salarissen van 1500.tot 2000.en van 10% voor salarissen boven de 2000.De heer Meijer stelt voor dat de Commissie voor Personeelsaangelegenheden advies zal uit brengen over verschillende personeelsran- gen die in de salarisregeling van 1919 niet waren opgenomen. Aldus wordt besloten. De heer van der Wiel dient een motie in om spoedadvies van de Commissie voor personeelsaangelegenheden voor een pro gressieve salarisverlaging. De voorzitter vindt het verkeerd een dergelijk impera tief mandaat aan de Commissie te geven en stelt voor te besluiten, dat de Commissie zoowel zal bezien het voorstel van B. en W. als de progressieve verlagingen, die uit den Raad zijn voortgekomen en zulks voor 1 April. Aldus wordt besloten. De Raad kan niet goedkeuren het voor stel van B. en W. om op den post: presen tiegeld leden van den Raad te bezuinigen door het uittrekken van gelden voor 10 in plaats van 12 vergaderingen. Versohillende ideëen worden gelanceerd als het houden van avondvergaderingen en het daarbij terugbrengen van het presentiegeld van 4.tot 2.maar nadat de voorzitter, weth. Alkemade en de heer Braun zich om verschillende redenen tegen avondverga deringen hebben uitgelaten, wordt aange nomen een voorstel van de heeren Lieffe rink en Meijer om den post te verhoogen met 120. Geen commissaris meer noodig. Besloten wordt de telefoon van de werf van openbare werken af te schaffen, ter wijl onder heftig verzet van den Voorzitter besloten wordt het salaris van den Com missaris van Politie met bij behoor ende posten van de begrooting af te voeren en de hierdoor vrijkomende gelden bij te boe ken op aen post: Onvoorzien. De voorzit ter wijst er tevergeefs op, dat Ged. Staten dit niet zullen goedkeuren zoolang het Commissariaat van Politie niet daadwerke lijk is opgeheven. De Raad, met algem. stemmen, houdt voet bij stuk teneinde al dus nog eens te onderstrepen het raadsbe sluit tot opheffing van het Commissariaat van Politie. B. en W. hebben voorgesteld den post reclame terug te brengen van 1100.— tot 575.terwijl de Commissie voor de be- grooting voorstelde, dezen post uit te trek ken op 750. De reclame voor de badplaats. De heeren Braun, Liefferink en den Hol lander houden gloeiende betoogen voor de noodzakelijkheid van het maken van een doeltreffende reclame juist in dezen tijd van malaise. De badplaats is op het oogen- blik de eenige bron van inkomsten en deze mag men niet laten opdrogen. De particu lieren nemen al voor méér dan 4000. deel aan de te maken algemeene reclame. De reclame is op het oogenblik „het eenige noodige" roept de heer Liefferink uit. De voorzitter en de heeren van Eeden en Ad miraal zijn het eens met den heer Lieffe rink over de waarde van het maken van reclame. Het gaat er echter hierom wie deze zal betalen. Naar hunne meening moe ten belanghebbenden in de eerste plaats hiervoor zorgen en heeft de gemeente hier slechts een aanvullende taak. Op voorstel van den heer van der Wiel wordt tenslotte besloten dezen post uit te trekken op 700. Te half één wordt de vergadering ge schorst en te twee uur heropend. De Commissie voor rekening en begroo ting heeft voorgesteld het aantal vaste agenten in den winter terug te brengen van 10 tot 8 en het aantal zomeragenten met 2 te vermeerderen, maar nadat de voor zitter zeer uitvoerig heeft uiteengezet de talrijke en belangrijke werkzaamheden, die de politie in onze gemeente ook in den winter heeft te verrichten en nadat hij ver klaart heeft niet te kunnen instaan voor de de openbare veiligheid als het voorstel wordt aangenomen, trekt de Commissie haar voorstel terug. De heeren Braun en Meijer merken op, dat voor iederen agent, ook voor de zomer agenten, een volledig uniform a 100.per persoon is uitgetrokken. Kan dit niet wat minder en kan niet meer oude kleeding worden gerepareerd. De voorzitter zegt dat op deze post reeds eerder is bezuinigd en dat hij de grootst mogelijke zuinigheid zal betrachten. De heer Braun merkt op, dat de politiekleeding ook maar eens aan een Katholieke kleermaker moet worden ge gund. Die" zijn tot heden nog nimmer in aanmerking gekomen, waarop de heer van der Wiel antwoordt, dat reeds vroeger een volledig stel uniformen in Tilburg is ge maakt en dat niemand de godsdienstige gezindheid kent van den persoon die vroe ger de politiekleeding verzorgt. De heer Caspers merkt op, dat bij het opnieuw in schrijven voor rijwielen voor de politie wel bezuiniging is te bereiken. B. en W. stellen voor het salaris van den hoofdbrandweermeester terug te brengen van 300.op 200.De heer van der Wiel kan zich voorstellen, dat B. en W. het meest op deze functies willen bezuinigen, doch dan moet dit ook geschieden voor den secretaris als ambtenaar van den burger lijken stand. De voorzitter en weth. Alke made deelen mede, dat dit ook in de be doeling had gelegen, maar dit salaris wordt vastgesteld door Ged. Staten. De heeren den Hollander, van der Wiel en van der Niet komen er krachtig tegen op, dat deze salarisverlaging incidenteel plaats heeft, terwijl een algemeene salarisherziening voor de deur staat. Zij stellen voor daarop te wachten. Weth. Alkemade zet uiteen, dat dit voorstel van hem is uitgegaan om dat de werkzaamheden meestal in gemeen tetij d geschieden en naar zijn meening met 200.goed zijn beloond. Het voorstel van B. en W. wordt tenslotte aangenomen met 8 tegen 7 stemmen. Een voorstel van de Commissie voor de begrooting om 150.op de begrooting te brengen voor het aanschaffen van gas maskers kan na verdediging door den heer Liefferink geen genade vinden bij den Raad nadat B. en W. hebben toegezegd, dat zij deze zaak nog eens zullen onderzoeken. Geen subsidie-vermindering tu- berculose-bestrijding. Het voorstel van B. en W. om de subsi die die aan het Wit-Gele en Groene Kruis gezamenlijk wordt gegeven ter bestrijding van de tuberculose ad 0.50 per inwoner met 25% te verminderen, stuit op ernstig verzet. De heeren Braun, Meijer, Vink en Krau vinden dit een onsympathiek voor stel. Beide vereenigingen presteeren ge weldig veel arbeid voor niets en hebben talrijke kinderen voor t.b.c. behoed. Waar de meeste ouders van deze kinderen steun trekkers zijn kunnen zij bezwaarlijk veel bijdragen. B. en W. moeten hun voorstel naar de meening van genoemde heeren terugnemen. Wethouder de Witt en de heer van der Wiel hebben er geen bezwaar tegen het voorstel van deze heeren te steunen, maar wijzen er toch op, dat de ingezetenen in hun geheel in deze méér moesten bij dragen. Ook weth. Alkemade komt na in zage van het verslag van het Wit-Gele Kruis tot de conclusie, dat de subsidie niet kan worden verminderd. Aldus wordt z.h. st. besloten. B. en W. stellen door schrapping van het salaris van den kweekeling voor, dit insti tuut op te heffen. De heeren den Hollander en Lieffrink vinden het geweldig jammer, dat B. en W. nog maar steeds geen gelegen heid hebben gevonden om met de besturen der bijzondere scholen te confereeren, ten einde deze te bewegen met een minderen kostprijs dan 21.genoegen te nemen. Dan kan de kweekeling bij de openbare school behouden blijven. In Sassenheim hebben de bijzondere scholen op deze wijze genoegen genomen met een kostprijs van 12.per leerling. De heeren Meijer en Krau steunen het gesprokene door de hee ren den Hollander en Liefferink. De kwee keling kan onmogelijk worden gemist. De voorzitter en weth. de Witt wijzen er op, dat wij zelf ook een daad moeten stellen als wij bij de bijzondere scholen op ver mindering van uitgaven willen aandrin gen. Besloten wordt tenslotte het salaris van den kweekeling voorloopig uit te trek ken op 500. De heer van der Meer heeft vernomen, dat de steun aan de werkloozen gebaseerd is op een loon, dat 2.boven het con tractloon ligt. De voorzitter en weth. de Witt zetten uiteen dat deze twee gulden bijverdiensten vertegenwoordigen, als kin dertoeslag, gratis aardappelen enz. Na eenige verzet van de heeren Meijer en Braun wordt besloten de gemeente voor de gemeentefondsbelasting van de 2e in de 3e klasse te brengen. Achtereenvolgens wordt beslaten de ri oolbelasting te verhoogen met een bedrag van 6000.50 opcenten te heffen op de vermogensbelasting en het aantal opcenten op de gemeentefondsbelasting te verhoo gen van 42 op 80. Hierna wordt de begrooting in haar ge heel vastgesteld. Bij de rondvraag vraagt de heer Vink wat royaler te zijn met het verstrekken van bussenvleesch, terwijl de heer van der Niet verzoekt de bonnen te vertrekken via de organisatie. Weth. de Witt wijst er op, dat hierbij moeilijkheden rijzen. Hij zal het echter bekijken. De heer den Hollander stelt zijn gebrui kelijke vraag of het uitbreidingsplan ge reed komt, waarop de voorzitter zegt, dat het op het raadhuis is en spoedig in den Raad komt. De heer Krau vraagt spoedig advies op het verzoek om een tent te mogen plaatsen op het strand. De heer Caspers vraagt een spoedige be slissing op het verzoek om den havenmees ter Verburg een gratificatie te verleenen. Hierop wordt de openbare vergadering gesloten. GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER De Raad dezer gemeente vergaderde op Woensdagavond 7 uur ten Raadhuize. Voorzitter: burgemeester L. R. Middel- berg; secretaris de heer C. P. Blaauwhof. Aanwezig alle leden. Met het voorgeschreven formuliergebed werd de vergadering geopend, de eerste in het jaar 1934. De voorz. wenschte den leden en hun gezinnen een gelukkig nieuwjaar, ook op maatschappelijk gebied. Spr. hoop te dat, evenals het vorig jaar, de goede samenwerking voortgezet mocht worden, opdat de belangen der gemeente gediend worden. Spr. wenschte geen overzicht te geven over 1933, doch haalde aan, dat het voorbijgegane jaar niet voordeelig is ge weest, terwijl begin 1934 nog geen verbe tering vertoond, op het gebied der werk loosheid. Hij hoopte dat ter bevrediging in de nooden der minderbedeelden ook dit jaar wederom zal kunnen worden voor zien. Het oudste lid van den Raad, de heer J. A. Duinisveld, sprekende mede namens de andere leden, dankte den voorzitter en bood wederzijds de beste wenschen voor 1934 aan. De notulen der laatst gehouden raads vergadering werden na voorlezing, onver anderd vastgesteld. Medegedeeld werden: goedkeuring van de gemeentebegrooting, dienstjaar 1934; goedkeuring raadsbesluiten, betreffende woningbouw en geldleening ten behoeve daarvan; proces-verbaal van kasopname van den gemeente-ontvanger; verzoek van de werknemers-organisaties om de verhoo ging van den kindertoeslag te doen ingaan op den datum van het raadsbesluit daar toe. De voorz. deelde naar aanleiding hier van mede, hieromtrent inlichtingen te heb ben ingewonnen en hem was medegedeeld, dat de verhooging kon ingaan op den da tum, dat het besluit daartoe door de be trokken instantie werd goedgekeurd. Ten behoeve der ontspanningslokalen voor werkloozen, werd met algemeene stemmen besloten voor elk der lokalen, een bedrag van ƒ25 beschikbaar te stellen. Be sloten werd aan den ambtenaar ter secre tarie, voor zijn werkzaamheden in de steuricommissie, een presentiegeld toe te kennen van 1 per vergadering. Benoemd werden tot leden der commis sie tot wering van schoolverzuim, de aftre dende heeren: J. A. Hitters, A. P. van den Bosch en A. G. Scheer. Goedgekeurd werd de gunning voor den bouw van 12 woningen van de R.K. Wo- ningbouwvereen. „De Goede Woning" Waterleiding „De Tien Gemeenten" Het agendapunt goedkeuring jaarstuk ken drinkwaterleiding behoefde nog eenige toelichting. De voorz. deelde mede, dat na het opmaken der begrooting door het be stuur der stichting der drinkwaterleiding een vergadering was gehouden. Daarin was besloten op de salarissen van het personeel een korting toe te passen, evenzoo op de presentiegelden van het bestuur. Maatre gelen worden overwogen tot waterlevering ten behoeve van vee, terwijl voor over- verbruik 20 ct. per M3. water zal worden berekend. Verder dat de stichting ƒ4000 ontvangsten per jaar derft, doordat niet allen aan de waterleiding zijn aangesloten. Besloten was in die vergadering het arti kel toe te passen, dat de gemeenten nu dit bedrag zullen hebben te betalen. De heer Duinisveld wijst nog op eenige posten, waarop bezuinigd zou kunnen wor den naar zijn meening. De voorz. antwoordde, dat die bezuini ging zoo gering is. Een en ander kan geen invloed hebben op verlaging der tarieven. De jaarstukken werden daarna goedge keurd. Besloten werd tot wijziging der statu ten van de stichting drinkwaterleiding „de Tien Gemeenten". Het betrof uitbreiding van het bestuur met een lid. Dit wordt van 7 op 8 leden gebracht. Mededeeling werd gedaan inzake uitbrei dingsplan. O.a. zal in het verlengde van den Broekweg een aansluiting worden ge maakt naar de Stationsstraat te Zegwaart. Hierna werd de bouwverordening be handeld. Deze had bij de leden gecircu leerd. Na artikelsgewijze behandeling, waarin het voor en tegen van bedsteden in woningen werd aangehaald door eenige le den, werd na eenige kleine wijzigingen, deze goedgekeurd. Wijzigingen der begrooting dienst 1933 en dienst 1934 werden goedgekeurd. Voor de rondvraag bestond geen be langstelling, waarna de voorz. de vergade ring sloot. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 107. Met uiterste krachtsinspanning neemt Hobbeltje een paar geweldige spron gen. De knuppel kwam op de dikke boom tak terecht. De reus sloeg met zooveel kracht, dat hij de tak afsloeg en zelf leelijk er overstruikelde. 108. Hij bezeerde zich verschrikkelijk, zoodat hij niet kon staan. Het ergste was, dat hem nu zijn buit ontsnapte. Geloof maar, dat als de slag raak was geweest, er niet veel van Jan en Hobbeltje was over gebleven. Maar het geluk was met hem.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10