DONDERDAG 11 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN GEDEELTE VAN LOOP KRAAN AFGEKNAPT. Twee personen gedood. Gistermiddag om half vier is door on bekende oorzaak te Vlaardingen de uit legger van een grooten loopkraan, staande op het terrein van de N.V. Vulkaanhaven Bedrijf Vlaardingen-Oost, afgeknapt. Het gevaarte kwam terecht op het juist bin nenkomende Duitsche s.s. „Baldur". De kast (machinehuisje) van den uitlegger, welke 30 ton zwaar is, tuimelde boven op den kolenlichter „Alstand", welke in tweeën brak en met het huisje in de diepte verdween. In de kats bevonden zich een kraanma chinist en een electriciën, D. Scheepen en M. Kuil, die beiden om het leven zijn ge komen, daar men er niet in geslaagd is, hen te bevrijden. Het is trouwens de vraag of zij na den val van het gebouwtje nog in leven zijn geweest. Nader vernemen wij nog het volgende: Zooals gemeld is het gevaarte terechtge komen op het s.s. „Baldur". Dit was juist in de haven aangekomen, doch lag reeds gemeerd aan de kade. Aan weerskanten van het schip lag een lichter. Op den lich ter, welke aan de binnenzijde lag, de „An- stad", kwamen de grijper met de kats, resp. wegende 28 en 180 ton, terecht. Hier door werd deze lichter als het ware ge knikt. Het voorgedeelte van het schip ver dween met de overblijfselen van de kraan onmiddellijk in de diepte. Het achterstuk, waarop zich een paar personen bevonden, bleef boven water uitstaan. De menschen zijn door een politieboot van het schip ge haald. Van den arm van de kraan, welke 50 M. lang en 9 1/2 M. breed, is het uiter ste gedeelte neergekomen op den tweeden lichter, welke aan den buitenkant lag. Men heeft eerf" stuk van den arm afge brand en zoodoende de boot bevrijd. Het restant van den arm, die nog vastzit aan het vaste gedeelte van le loopkraan, die in het geheel 170 Meter lang is, zou heden nacht worden weggebrand. De „Baldur" is slechts licht beschadigd. De vermoedelijke oorzaak van het ongeluk is, dat een van de scharen, waarmede de arm aan het geheel is bevestigd, geknikt en vervolgens gebro ken is. Er werd normaal mede gewerkt. De ca paciteit van de kraan is 30 ton en de vracht, die er op het oogenblik van het ongeluk aanhing woog 28 ton. Het onderzoek, dat gisteren door den Officier van Justitie en de rechtercommis saris van Rotterdam werd begonnen, werd hedenochtend met een deskundige voort gezet. Het opruimingswerk zal den geheelen nacht voortduren. De slachtoffers waren beiden gehuwd. De electricien van der Kuil was ongeveer 35 jaar oud en deed dienst als smeerder. De kraanmachinist Scheepen was ongeveer 45 jaar oud. IN HET RUIM GEVALLEN EN GEDOOD. Gisteravond is de Italiaansche matroos M. Giliami uit Bari, thuisbehoorende op het s.s. „Alcardi", liggende in de Waalha ven te Rotterdam bij het openen van de luiken in een 8 M. diep ruim gevallen. Hij was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het ziekenhuis aan' den Bergweg vervoerd. AUTO MET VIER INZITTENDEN IN IIET WINSCHOTERDIEP. Een der vier drenkelingen slechts met groote moeite gered. De chauffeur-eigenaar W. J. Hekman van Winschoten zou gisterochtend .meldt het „N. v. h. N." een vijftal metselaars per luxe-auto naar hun werk aan den Korre- weg te Groningen vervoeren. Op de Ver lengde Hoofdstraat te Hoogezand kwam hij te half 7 uur in een mistbank. Hij remde en slipte door de gladheid van den weg, met het gevolg, dat de auto terecht kwam in het Winschoterdiep. Hij zelf en K. Stuut wisten er nog uit te springen, doch Joh. Stuut, G .Horn, T. en J. Hoogstraten, vader en zoon, gingen mee te water. De laatste twee, goede zwemmers, kon den door een stukgeslagen zijraam er uit komen en zwommen naar den wal. Ook Joh. Stuut wist zich te redden, doch hache lijk was de toestand van G. Hom, die moei lijk door het raampje kon. Op het hulpgeroep kwam de heer P. Smit, landbouwer, die in de onmiddellijke nabijheid woont, toesnellen. Hij zag uit de auto een hoofd boven water steken en een hand op de kap, waarmee de drenkeling zich vasthield. Dadelijk liep hij terug en een paar mi nuten later was hij weer met twee knech ten, voorzien van een touw en een laader bij de verongelukte auto terug. De ladder werd op de auto gelegd, een knecht hield Horn vast, de heer Smit greep in het water op een andere ladder, die in middels was gebracht, den drenkeling vast en met een krachtigen ruk trok hij hem door het raam. Toen nam hij allen mee naar zijn ver warmde kamer en begon met de verkleum de drenkelingen wat cognac te geven. Met behulp van zijn echtgenoote en dr. de Jong, zijn buurman, werden allen van droge onder- en bovenkleeren voorzien en te 9.10 vertrokken ze, geheel op verhaal gekomen, weer per trein naar Winschoten. HOOGSPANNINGSKABEL DOOR GEZAAGD. Daar men tot de overtuiging gekomen was, dat aan de leerlingen van de am bachtsschool te Haarlem meer gelegenheid moest worden gegeven zich practisch te bekwamen in het leggen van buizen, was men reeds eenigen tijd begonnen met het plaatsen en verleggen van allerlei soorten buizen in de lokalen. Daarbij had men, naar de „N.R.Crt." meldt, opgemerkt, dat ook in den kelder een buis aanwezig was, die men beter zou kunnen verplaatsen, omdat men haar ligging hinderlijk vond. Daar niet bekend was, waartoe deze buis diende en ook niet was aangegeven op de teekeningen van het gebouw, die men bezit, had de di rectie uit voorzichtigheid verboden tot ver plaatsing over te gaan. Ondanks dit ver bod heeft zich gistermiddag een leeraar met leerlingen in den kelder begeven met het doel de buis te verplaatsen. Met een zaag werd de buis doorgezaagd. Er sloeg een vlam uit die bewees, dat men een ge vaarlijk werk verrichtte, doch geen van hen had eenige achterdocht, en men stond verwonderd te kijken, toen het licht niet meer brandde. Men bleek een hoogspan ningskabel van het G.E.B. te hebben door gezaagd. Het G.E.B. werd hiervan in ken nis gesteld. De storing in den stroomtoe voer duurde van 4.10 uur tot 4.50. Haar lem-Noord was toen zonder licht. Door de dubbele isolatie van den kabel zijn bij het doorzagen geen persoonlijke ongelukken gebeurd. WOONHUIS MET WINKEL IN DE ASCH GELEGD. Dinsdagavond omstreeks 10 uur be merkte een voorbij gangster, dat in de éta lage van een manufacturenwinkel aan de Van Luikstraat te Terheide aan Zee een begin van brand was uitgebroken. Zij waar schuwde een omwonende, die daarop de politie en de brandweer alarmeerde. In middels was het vuurtje tot een flinken brand aangewakkerd. In een minimum van tijd stond de geheele winkel met woonhuis in lichter laaie. Eerst na een half uur kwam de brandweer met de brandspuit ter plaat se, hetgeen niet- zoo zeer veroorzaakt werd door mindere activiteit van de brandweer lieden, dan wel door 't feit, dat men niet tijdig over 'n paard kon beschikken, welke het verouderde type spuit naar de plaats van den brand kon trekken. Ruim 25 minu ten moest me-, n.l. op dit nuttige dier wach ten. In dien tijd had het vuur de winkel voorraden en het meubilair in het woon huis reeds grootendeels verwoest, zoodat de brandweer niets anders overbleef dan met drie stralen de beide belendende per- ceelen nat te houden, teneinde uitbreiding van den brand te voorkomen. Na ruim een uur mocht men er in slagen het vuur in te sluiten, zoodat om half twaalf met de nablussching met een straal op de water leiding kor. worden ter hand genomen. De eigenaar van de zaak, de heer v. W„ was juist met vrouw en winkeljuffrouw naar Rotterdam gegaan om aldaar bij een grossier inkoopen te doen. Toen hij des avond laat thuis kwam, vond hij woning en winkel in de asch gelegd. Alleen de win kelinventaris was verzekerd. „Vad." DE INBRAAK IN DEN GOUDSMIDS WINKEL TE BREDA. Nog een arrestatie. Zooals deze week werd herinnerd, werd op 1 December van het vorige jaar een brutale inbraak gepleegd in de goi^smids- winkel van den heer v. d. W. aan den Gin- nikenweg te Breda. Zondag j.l. werden te Tilburg in ver band met dezen inbraak twee mannen ge arresteerd, op wien bevonden werden 270 van de 300 gestolen gouden ringen. Na een langdurig verhoor legde een der mannen een volledige bekentenis af, waarbij hij mededeelde, dat een gedeelte van den buit te Tilburg was te gelde gemaakt. Naar aanleiding hiervan werd Dinsdag avond bij den Belgische koopman W. L. de G. te Tilburg een huiszoeking verricht. -Hoewel daarbij geen voorwerpen, afkom stig van den diefstal, werden gevonden, waren er niettemin voldoende aanwijzin gen om De G. in arrest te stellen. Toen deze gistermorgen naar Breda op transport zou worden gesteld, bekende hij 23 ringen van de dieven te hebben gekocht en deze in de heide bij Oisterwijk te heb ben begraven. De G. is in het Huis van Bewaring te Breda ingesloten. URK IN HET IJS. Na veel moeite doel bereikt. Uit Urk wordt gemeld: Het is de post boot „Geusau" gelukt, na een reis van tien uur Kampen te bereiken, met aan boord elf passagiers en de post. Om zeven uur gistermorgen had de boot het eiland verlaten en om vijf uur gister middag was zij te Kampen aangekomen. Het plan bestond hedenochtend om acht uur naar Urk terug te keeren. De pers en het ijs. Een sleepboot met persfotografen aan boord, welke opnamen van de ijsmassa's bij Urk wilden maken, welke gistermor gen uit Kampen was vetrokken, moest noodgedwongen terugkeeren, omdat het onmogelijk was het eiland te bereiken. OMKOOPING EN MEINEED. Te Eindhoven is aangehouden en in ver zekerde bewaring gesteld de 25-jarig C. K. die er van verdacht wordt verschillende getuigen in een strafzaak voor het* kan tongerecht aldaar te hebben omgekocht een valsche verklaring onder eede af te leggen. Hij wordt naar 's-Hertogenbosch overgebracht en ter beschikking van de justitie aldaar gesteld. LEEST MET AANDACHT DE ADVERTENTIE-PAGINA'S! UIT DE RADIOWERELD Programma's van Vrijdag 12 Januari. Huizen, 296 M. Alg. Programma, verzorgd door den K.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door het KRO-sextet. 2.00 Jos. Boshouwer over „Kleinveeteelt" op de boerderij. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Orgelconcert in de St. Vituskerk te Hilversum, door Evert Haak. 4.15 „Die Czardasfürstin", verkorte ope rette (Gramofoonplaten). 5.00 K.R.O.-orkest. Te 5.50 causerie over „Verzorging van honden". 7.15 De heer R. J, Zorge de Raumonde over „Windhonden-rensport". 7.35 Gramofoonplaten. 8.10 Vaz Dias. 8.15 Concert door het Stedelijk Orkest v. Maastricht m.m.v. Johan Ligtelijn, klavier. Te 9.05 „Die Nachtegall", muzikaal sprook je. Te 10.30 Vaz Dias. Te 10 uur vraagge sprek van de Pelikaan-piloten Smirnof en Soer met den vlieger Viruly. 10.35 De KRO-Boys. 11.15 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO. 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Gramofoonplaten. 10.45 Orgelspel C. Steyn. 11.15 Gramofoonplaten. 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest en Gra mofoonplaten. 2.30 Voordracht door Th. de Witte. 3.00 Fransche chansons en voordrachten door Mme Jane Sempe en Jean Bergeaud. Aan den vleugel: Mile S. Prey non. 4.00 Zenderwisseling. 4.15 Gramofoonplaten. 5.00 VARA-orkest. 5.45 Gramofoonplaten. 6.00 Orgelspel. 6.20 Gramofoonplaten. 6.30 De Flierefluiters. 7.00 Dr. F. M. Wibaut: „De vooruitzich ten voor het socialisme". 7.20 VARA-orkest. 8.00 Causerie Ds. A. Trouw. 8.30 Pianorecital I. Cohen. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg pianorecital. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Causerie. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelconcert door Dom Gregory Murray. 12.50 BBC-diansorkest o.l.v. Hall. I.35 Northern Studio-orkest o.l.v. J. Bridge. 2.20 Solisten-concert (tenor-viool-piano). 3.20 Het John Mac-Arthurkwintet m.m.v. H. Wilson, tenor. 4.20 Midi. Studio-orkest o.l.v. F. Cantell. 4.50 E. Colombo en zijn orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.45 Officieel nieuws. 6.50 Bach's Pianomuziek door Fr. Mer rick. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 BBC-Symphonie-concert, koor, so listen en orkest o.l.v. A. Boult. 9.40 Berichten. 9.55 Vervolg concert. 10.55 Voordracht. II.0012.20 Harry Roy en zijn band. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. C.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 8.20 „Hamlet", opera van Thomas, m.m.v. orkest o.l.v. Rühlmann. Kalundborg 1153 M. 11.201.20 Concert uit rest. „WLvex". 2.204.20 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 7.45 „Correggie", tragedie van Oehlen- schlager met muziek van J. P. E. Hartmann. 10.2011.50 Dansmuziek uit rest. „Ritz". Langenberg 473 M. 5.25, 6.35 en 10.45 Gramofoonplaten. 11.20 Omroeprokest o.l.v. Klosz. 12.55 Gramofoonplaten. 3.20 Gevar. concert. 6.20 Omroeporkest en -koor o.l.v. Kittel. 7.30 Omroeporkest o.l.v. Rosbaud en Merten. 10.20 Silez. Philh. Orkest o.l.v. Matzke. R o m e, 441 M. 8.00 Concert. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Concert. 9.50 Dansmuziek. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Orkestconcert o.l.v. Dubois. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Omroepkleinorkest oi.v. Leemans. 8.20 Gramofoonplaten. 9.20 Orkestconcert o.l.v. Ursmar. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. I.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Radio-Symphonie-orkest o.l.v. Meu- lemans. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Pianorecital. 7.20 Gramofoonplaten. 8.50 Radio-Symphonieorkest o.l.v. Meu- lemans. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender. 1635 M. 7.20 „Ergötzliches mit Kurt Götz", vroo- lijke voordrachten m.m.v. K. Götz en V. von Martens. 8.20 Militaire muziek. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Concert uit Breslau o.l.v. Dr. M. Matzke m.m.v. F. Schaetzer, viool. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden 3e Programma. 8.0012.20 Langenberg. 12.2014.30 Luxemburg. 14.30—16.20 Kalundborg. 16.2017.20 Langenberg. 17.20—19.35 Brussel (VI.). 19.35—20.20 Warschau. 20.20afloop Parys Radio. Daarna: Langenberg. 4e Programma. II.20—12.20 Kalundborg. 12.2017.20 Daventry. 17.20—19.35 Brussel (Fr.). 19.35—20.05 North. Reg. 20.0522.20 Rome of Milaan. 22.20afloop Daventry. ROBERT CASADESUS SPEELT VOOR DEN K.R.O. De schitterende Fransche klavierspeler Robert Casadesus zal Zondag 14 Januari a.s. tusschen 9.20 en 10.00 uur als solist op treden in een, door Johan Gerritsen te lei den concert van het K.R.O.-Orkest. Casa desus zal het A-Dur Concert van Liszt ten gehoore brengen, waarna hij nog enkele solostukken van Ravel zal uitvoeren. Hoewel de buitengewone artistieke veel zijdigheid van dezen pianist hem vrijwel de geheele klavierliteratuur met een feillooze stijlzekerheid doet beheerschen, is hij, dank zij zijn brillante techniek, een bij uitstek gewaardeerd Liszt-vertolker, terwijl hij als weinigen ook de kunst van zijn eigen land weet te verklanken. Zelfs onder de vele solisten van wereld naam, welke de K.R.O. in dit seizoen voor de microfoon laat optreden, neemt Robert Casadesus ongetwijfeld nog een eereplaats FEUILLETON. DE MAN DIE DE TROEVEN HAD. Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 37) „De beleende diamanten en smaragden zijn stellig van Withers, tenminste een deel er van." „Daarvan ben ik overtiugd. Wanneer," overwoog hij. „de juweelen, die gisteren verpand werden, niet die van mevrouw Withers waren, waarom zou dan de man, die ze verpandde, niet voor den dag ko men en het zeggen? Als er niets ver keerds in stak, waarom zou hij zich dan verbergen? De kranten staan er vanoch tend vol was. Iedereen weet het." Bristew, op zijn horloge kijkend, zag, dat het negen uur was en tijd voor hem om naar het station te gaan. Zij namen afscheid, ieder van hen verzekerd, dat de ander op het verkeerde spoor was. Braceway ging naar den portier en haal de zijn brieven. Behalve de rapporten van zijn kantoor in Atlanta was er een brief in een groot vierkant couvert. Hij her kende de hand en opende dien brief het eerst. „Geachte heer Braceway", zoo luidde de brief, „ik hoop, dat meneer Bristew u in kennis heeft gesteld met wat ik hem ver leid heb. Hij is bijzonder bekwaam, dat betwijfel ik niet, maar ik sprak met hem in de overtuiging en in de hoop, dat hij u alles zou vertellen. Ik weet, wat u doen kunt en ik vertrouw u meer dan hem. U hebt al zooveel successen achter u lig gen. Als hij u niet alles verteld heeft, dan zal ik het gaarne ten allen tijde-doen." De brief was geteekend: „Uw toegenegen Maria Fulton". Hij las het briefje tweemaal over. Toen hij het in zijn zak stak, scheen er een nieuw licht in zijn "oogen en de strenge lijnen om zijn mond waren verzacht. Hij voelde zich gelukkig, opgelucht. Terwijl hij daar in de volle hall stond met men schen, die hem voorbij liepen, ging hij twee jaren in zijn herinnering terug, tot den avond, toen hij haar gewaarschuwd had, dat zij zich niet door haar zuster moest la ten overschaduwen. Toen was het, dat hij er op aangedrongen had, dat zij haar eigen leven zou leven, in plaats van altijd toe te geven aan de verlangens van anderen. Zij had hem verkeerd begrepen en gedacht, dat hij over haar teleurgesteld was, en kort daarop verbrak zij hun verloving. Niet lang daarna beloofde ze Morley met hem te zullen trouwen. Uit geraaktheid. Daarna had zij alles gedaan, wat zij kon, om de wereld te toonen, dat Morley niet de zwakkeling was, waarvoor ieder hem hield. Braceway wist, dat dit de reden was, waarom zij hem geld had voorge schoten, de eene fout met de andere be dekkend. Dat was de reden, waarom zij geluisterd had naar zijn verhalen van heel rijk te worden als hij maar een klein bedrag had om te beginnen! Wat een mis lukking was dat allemaal geweest! Wat een bittere en droevige 'teleurstelling! En loch was het een groot geluk, dat zij bij tijds ontdekt had, hoe hij was. Er was geen twijfel aan. pluisde Brace way verder, zij had niet opgehouden, Bra ceway lief te hebben. Over een paar da gen zou hij het haar zeggen en het haar laten bekennen. Hij zou haar noodzaken om naar hem te luisteren en nooit zou hij weer hun geluk in gevaar brengen door een misverstand. Hij verliet het hotel en ging naar Gul- sons bureau. Hij had veel in Baltimore en elders te doen. Nadat hij even met Golson gesproken had, haastte hij zich naar het station, zich afvragende, waarom hij niets van Withers gehoord had. Wat was er dan toch met George aan de hand? Waar om had hij de ontvangst van het telegram van gisteren niet bevestigd? Begreep hij dan niet, dat hij ieder oogenblik van moord beschuldigd zou kunnen worden? Toen verdiepte hij zich in de vragen, die hij Eidstein wilde stellen, dezen vriende lijken ouden handelaar, die zoo redelijk was met het terugkoopen van de juweelen, die hij al eens verkocht had. Eidstein, daarvan was hij zeker, moest een hoog staand karakter hebben. HOOFDSTUK XXV. Een geheimzinnig telegram. Toen hij Zondagmorgen vroeg in Turm- ville aankwam, ging Bristew direct naar zijn villa, waar Mattie het ontbijt voor hem had gereed gezet. „U bent nu eer heele be roemdheid. meneer Bristew", zei ze. „Se dert u weg bent, slaan de lui gewoon voor het huis stil om u even te zien te krijgen." Eer de dag voorbij was, merkte hij, dat het waar was. Hij vond het prettig en bracht veel van zijn tijd op de voor-ve randa door. Laat op den avond kwam zijn vriend uit Cincinnati. Overton, hem bezoeken, puf fend en naar adem hijgend, terwijl hij de stoep opliep. Bristew was verheugd hem te zien; het gaf hem gelegenheid om over zijn succes te spreken. „Deksels", hijgde de dikke man. „Wat gaat het hier heuvel opwaarts! Het is al leen maar je verschijning voor het voet licht, dat mij hier naar boven heeft ge bracht." „Ja, wat zeg je er wel van? Ik ga mij als criminoloog vestigen." Overton barstte in een daverend gelach uit. „Nu, die is goed", riep hij uit. „Daar deug jij nooit van je leven voor. Je bent kreupel; je hebt een gebogen neus en dan die zware neerhangende lip van je door al die dingen herkent iedere schurk je een mijl ver." „Ja, maar ik stel helpers aan." „O, dat verschilt. Er is heel wat aan te verdienen, hè?" „Zeker". Overton veegde zijn dikke lippen af. „Tjonge!" zuchtte hij. „We weten toch nooit, wat ons boven het hoofd hangt, niet waar? Een paar jaar geleden waren we in Cincinnati bezig landerijen en huizen te verkoopen en crimineele problemen op het papier uit te werken en nu ben je een groot man." Dadelijk na Overton kwam de commis saris. Nadat hij een relaas gekregen had van hetgeen er in Washington en Baltimore gebeurd was, was hij het met Bristew eens, dat Braceway alleen- maar stroomannen neerzette om ze later zelf weer om te gooien. Zelfs als er in het gedrag van Morley iets geheimzinnigs steekt," meende de chef, „blijven toch altijd de bewijzen te gen Perry". „Natuurlijk", merkte Bristew op." Maar wat heb je voor nieuws?" „Ten eerste gaf Perry ons gisteravond, hetgeen hij een bekentenis noemde. Hij verklaarde, dat hij werkelijk tegen Lucy Thomas gezegd had. dat hij een plaats wist, waar hij geld kon krijgen, of iets. dat even goed was; hij ging in een min of meer be schonken toestand naar No. 5 en hij kwam tot de huisdeur. Daar gekomen, meende hij aan de andere zijde van den weg een ge rucht te hooren en hij werd bang. Hij ging op zijn teenen de stoep af en, liep terug tusschen No. 5 en No. 7 door. Hij holde den heelen weg tot Lucy's huis, wierp den sleutel, dien hij van haar had gekregen, neer en ging toen naar zijn eigen kamer. Daar bleef hij den heelen verderen nacht, zooals hij beweerde." „Is dat alles?" „Ja, alles". „En hoe staat het met den hanger? Werd die niet onder zijn venster gevonden? Dat stond in de kranten." „Ja, in het gras op de binnenplaats. Maar hij ontkent er iets van te weten." „Natuurlijk! Zijn bekentenis is niets an ders dan een bevestiging van zijn schuld." „Juist". „Wat zeggen de menschen hier over de bitterheid van Braceway tegen Morley? Praten ze er over?" „Ja. Ik wilde er juist met je over spre ken. De menschen kunnen maar niet be grijpen, wat er achter zijn vervolging van Morley steekt, nadat bewezen is, dat Per ry den moord heeft begaan. Sommigen zeg gen, dat Withers de schuldige is dat dat Bra cewaybang is, da't de beschuldiging van Perry niet vol te houden zal zijn. Daarom denken zij, dat hij Morley wil beschuldi gen. Er zijn anderen, die beweren, dat Mor ley in een soort van schandaal verwikkeld is. waarover Withers wraak wilde nemen. Dat hebt u reeds dadelijk bij het begin gezegd, weet u nog?" (Wordt vervolgd) NU goedkooper!

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9